'KV Kortrijk zet De Boeck nu alweer op straat'

door
'KV Kortrijk zet De Boeck nu alweer op straat'

KV Kortrijk sneuvelde dinsdagavond in de Croky Cup, want het ging door een laat doelpunt in eigen stadion nog met 0-1 onderuit tegen RWDM. Die uitschakeling blijft niet zonder gevolgen, want een dag later zou Glen De Boeck alweer ontslagen zijn als hoofdcoach.

Het was Sacha Tavolieri die als eerste met het opmerkelijke nieuws kwam en intussen bevestigden ook Het Laatste Nieuws en Het Nieuwsblad de berichtgeving al.

LEES OOK: Sven Kums verrast fans met bizarre carrièreswitch

De Boeck al na twee maanden alweer buiten

Het ontslag is toch een opmerkelijke beslissing van KV Kortrijk, want De Boeck was er nog maar twee maanden aan de slag. Hij werd begin oktober aangesteld als nieuwe coach na het ontslag van Edward Still een week eerder.

Na die trainerswissel leek KVK even te gaan opleven. Onder interimaris Joseph Akpala werd er gewonnen van Cercle Brugge en in zijn tweede match als trainer klopte De Boeck ook Club Brugge. Sindsdien volgde echter een twee op vijftien in de competitie en nu ligt Kortrijk dus ook uit de beker.

KV Kortrijk grijpt na 9 matchen al in

Dat bleek voor het bestuur van de rode lantaarn reden genoeg om nog maar eens van coach te wisselen. De tweede passage van De Boeck in het Guldensporenstadion zit er zo na amper negen wedstrijden alweer op.

Het is het tweede trainersontslag op enkele dagen tijd in de Jupiler Pro League. Eerder deze week werd immers ook Jonas De Roeck al op straat gezet bij Westerlo, de voornaamste concurrent van de Kerels in de strijd om het behoud. Er staan nu dus twee vacatures open in de Jupiler Pro League.

Had De Boeck meer tijd moeten krijgen?

Meest recent

'Genk wil voorbeeld van Club met Tresoldi-deal volgen'

Club Brugge sloeg vorige zomer alweer een geweldige transferslag met de komst van Nicolo Tresoldi. ...

10
10
Geen vaste waarde, wel Openda: Teklak maakt WK-selectie

Binnen ongeveer anderhalve maand moet Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK ...

13
13
Hayen kondigt (noodgedwongen) wissel aan bij Genk

Vrijdagavond worden de play-offs van de Jupiler Pro League op gang getrapt. De debatten worden ...

55
55
'Brys krijgt Belgische concurrentie voor WK-job'

De Rode Duivels zakken straks opnieuw af naar het WK met een buitenlandse bondscoach, maar dat ...

14
14
Verhaeghe spreekt duidelijk over opvolging Mignolet

Het was donderdag toch wel een bommetje bij Club Brugge: Simon Mignolet stopt op het einde van het ...

218
218
'Napoli wil nog een derde Belg binnenhalen'

Napoli kleurt de laatste seizoenen weer behoorlijk Belgisch. Romelu Lukaku streek er in de zomer van ...

47
47
'Standard verrast met beslissing over Euvrard'

Standard mocht dit seizoen nog verrassend lang dromen van de top zes, maar viel uiteindelijk toch ...

131
131
'Club mag deze opvolger voor Mignolet al schrappen'

Bij Club Brugge kwam er donderdagvoormiddag zeer verrassend nieuws. Plots werd er immers een ...

318
318
TRANSFERUURTJE: 'WK-explosie bij Club, reden exit Hazard bekend'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

143
143
DAZN pakt uit met nieuwigheid voor PO's: "Voor de fans!"

DAZN heeft besloten het contract met de Pro League stop te zetten, maar dit seizoen is het Belgische ...

193
193
Verhaeghe en Mignolet geven uitleg over bliksemvertrek

Simon Mignolet stopt na een indrukwekkende carrière aan het einde van het seizoen met ...

360
360
Simon Mignolet dropt bom en verlaat Club Brugge

Club Brugge kondigde plots een persconferentie aan en de supporters wisten niet wat er aan de hand ...

367
367
STVV heeft doel in PO1: "Niet zoals Gent vorig jaar"

Vanaf komend weekend is het 'money time' in de Jupiler Pro League, want dan worden de play-offs ...

36
36
Mannaert over WK-selectie: "Zij zijn al zeker"

De Rode Duivels hebben hun stage in de Verenigde Staten afgerond met een ruime zege tegen het ...

98
98
Genk slaat drie vliegen in één klap met contractopties

KRC Genk moest tijdens de interlandbreak zijn wonden likken, want de Limburgers grepen uiteindelijk ...

262
262
Rode Duivel hint naar straffe transferwending

Er is de laatste jaren een groot spelersverloop geweest bij de Rode Duivels. Domenico Tedesco voerde ...

46
46
Ceulemans velt zijn oordeel over vergelijking met De Cat

De stage in de Verenigde Staten was voor Rudi Garcia de gelegenheid om enkele nieuwe namen aan het ...

101
101
Ward Lemmelijn en Francken: telefoontje slaat in als bom

Sommige carrières nemen onverwachte bochten, maar bij Ward Lemmelijn lijkt het eerder een ...

87
87
Vanaken komt met belangrijk nieuws over blessure

De Rode Duivels moesten het de voorbije week in de Verenigde Staten stellen zonder een aantal vaste ...

227
227
Club, RSCA of Genk: wie heeft de beste jeugdopleiding?

Zelf opgeleide talenten spelen een alsmaar belangrijkere rol bij onze Belgische topclubs. Niet ...

306
306
Stadionsoap Club Brugge: hallucinante details onthuld

Het is nog maar eens D-Day voor Club Brugge in het heikele stadiondossier, een soap die nu al bijna ...

1164
1164
Van Gucht en Vermeire: conflict krijgt vurige wending

Soms zegt één zin meer dan een heel interview. Jacques Vermeire deed recent zo’n ...

62
62
'Anderlecht breekt met Hazard: bizarre reden lekt uit'

Het heeft er alle schijn van weg dat Thorgan Hazard bezig is aan zijn laatste maanden bij RSC ...

690
690
Nagelsmann blundert met Tresoldi: topdeal in lichterlaaie

Julian Nagelsmann heeft Nicolo Tresoldi nog altijd niet definitief naar de Duitse A-ploeg gehaald, ...

403
403
AA Gent all-in: De Mil neemt drastische maatregelen

Na een prangende slotspeeldag verzekerde AA Gent zich voor het tweede jaar op rij van deelname aan ...

168
168

Meer sportnieuws