TRANSFERUURTJE: 'Recordbod voor Bakayoko, Anderlecht verliest sterkhouder'

593 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Recordbod voor Bakayoko, Anderlecht verliest sterkhouder'

Het seizoen 2023-2024 draait inmiddels op volle toeren en ook de winterse transferperiode komt steeds dichter. Heel wat ploegen uit binnen- en buitenland zijn dan ook begonnen met het ontrollen van hun transferplannen voor januari. Het blijft dan ook nieuwtjes en geruchten regenen. VoetbalNieuws verzamelt het belangrijkste daarvan dagelijks in het Transferuurtje.

LEES OOK: JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Jupiler Pro League

Bij Anderlecht gaan ze dit seizoen voor de prijzen, maar komende zomer moeten ze het vertrek van enkele sterkhouders vrezen. Zo zou alvast Zeno Debast zijn zinnen gezet hebben op een transfer. De 20-jarige Rode Duivel vindt het moment gekomen om een stap hogerop te zetten en werd alvast genoemd bij Eintracht Frankfurt.

Hoe dan ook gaat Paars-Wit in januari al op zoek naar een extra verdediger en daarvoor lijken vijf pistes op tafel te liggen. Het lijkt een moeilijke zaak te worden om Jannik Vestergaard weg te plukken bij Leicester City en ook het dossier van Liam Scales (Celtic) lijkt lastig te worden. Andere namen die vallen zijn die van Nicolas Bürgy (Viborg)Mihajlo Ilic (Partizan) en Nathaniel Adjei (Hammarby).

Buitenland

Johan Bakayoko is dit seizoen niet af te stoppen bij PSV en dat zorgt ervoor dat de interesse in de flankaanvaller alsmaar toeneemt. Brentford probeerde eind augstus al om hem binnen te halen en zou nu een nieuw bod plannen voor de 20-jarige, waarmee ze hun transferrecord zouden breken. Ook Liverpool en Tottenham zouden echter op de Rode Duivel azen.

Bayern München zou nu al op het punt staan om zijn eerste aanwinst voor volgend seizoen te strikken. De Duitse kampioen zou immers dicht bij de komst van Bryan Zaragoza staan. De 22-jarige flankaanvaller zou voor een slordige 15 miljoen euro weggeplukt worden bij Granada, maar wel het seizoen nog uitdoen in Spanje.

Manchester City toonde zich de laatste weken defensief kwetsbaar en dus is versterking achterin misschien wel nog aangewezen. De Engelse kampioen zou alvast de strijd met Manchester United en Newcastle willen aangaan voor Ousmane Diomande, een 20-jarige parel van Sporting CP. De Ivoriaan zou wel een dure vogel worden, want zijn afkoopsom zou maar liefst 80 miljoen euro bedragen.

Is Debast al klaar voor een stap hogerop?

Meest recent

Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

25
25
KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

21
21
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

21
21
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

65
65
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

60
60
Gewaagde uitspraken van Kompany kloppen (helaas) niet

Vincent Kompany was van 2019-2022 actief bij Anderlecht. In die periode werkte de coach met heel ...

75
75
“Ik zal het nooit vergeten”: Lukebakio over Mourinho

Dodi Lukebakio is steevast een goede invaller bij de Rode Duivels. Hij kan nog van grote waarde zijn ...

55
55
Seys lyrisch over Rode Duivel: "Zelfde niveau als Yamal"

Joaquin Seys is mee naar het WK en de linkerflankverdediger steelt op training met zijn ogen. In de ...

87
87
"Dat is heel belangrijk": Courtois voert druk op bij Duivels

De Rode Duivels spelen maandag tegen Egypte. Dat is meteen een belangrijke wedstrijd voor de Belgen. ...

30
30
Raadsel van Canada: geflopt bij Club, wel succes in La Liga

Canada speelt vanavond zijn openingsmatch van het WK tegen Bosnië. De Canadezen hebben spelers ...

84
84
Standard en België: Witsel verrast iedereen

Axel Witsel is op zijn 37ste misschien wel de meest ervaren speler van alle Rode Duivels. Na een ...

147
147
Opschudding op WK: speler mag Canada niet in en mist match

Er is al heel wat te doen geweest over bepaalde regels in de Verenigde Staten. De strenge aanpak van ...

220
220
Vertrek bij Club Brugge? Seys geeft duidelijk antwoord

Joaquin Seys maakte de afgelopen jaren een goede ontwikkeling door. De linksachter van Club Brugge ...

498
498
JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Bosnië neemt het vanavond op tegen gastland Canada. Voor de Bosniërs een mooie match om ...

62
62
Onrust voor WK-opener: Duivels kennen scheidsrechter

Donderdagavond werd officieel het startschot gegeven voor het WK, maar de Rode Duivels moeten ...

173
173
'Leegloop bij KV Mechelen: viertal laat kassa rinkelen'

Meedingen naar een Europees ticket bleek net iets te hoog gegrepen, maar KV Mechelen mag toch ...

447
447
‘Dit wordt de zomerstunt': Anderlecht jaagt op droomtransfer

Anderlecht wil deze zomer uitpakken met een aanvaller die voor actie en goals moet zorgen. Paars-wit ...

850
850
Witte rook in Leuven: OHL shopt bij Club Brugge

Officieel moet de zomermercato zijn deuren nog openen, maar heel wat ploegen zijn uiteraard al druk ...

121
121
'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Nog voor het transfergeweld goed en wel is losgebarsten, lijkt de eerste spraakmakende overstap van ...

362
362
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

175
175
'Alle remmen los: 3 (!) recordtransfers bij Club Brugge'

Charles De Ketelaere, Igor Thiago en Ardon Jashari legden de lat de afgelopen jaren stelselmatig ...

696
696
'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

In het ideale scenario blijft hij nog een jaartje langer aan boord, maar de kans oogt alsmaar groter ...

596
596
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

20
20
‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Dévy Rigaux koos ervoor om Club Brugge te verlaten en een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

180
180
‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Club Brugge is de zomermercato naarstig aan het afspeuren om de kern van volgend seizoen te ...

376
376

Meer sportnieuws