AA Gent zoekt doelman: Ontdek de 7 topkandidaten

door
AA Gent zoekt doelman: Ontdek de 7 topkandidaten

Alsof het nog niet druk genoeg belooft te worden moet AA Gent in januari tevens op zoek naar een nieuwe doelman. Al hoeft het dankzij een uitzondering in het reglement niet eens zo lang te wachten vooraleer in actie te schieten. Hein Vanhaezebrouck is naar eigen zeggen alleszins op de hoogte van de verschillende opties. Maar welke pistes liggen er dan allemaal op tafel in de KAA Gent Arena?

Vanhaezebrouck roteert dan wel vaker dan andere trainers met zijn keepers, net zoals vorig seizoen was de pikorde tussen de palen al vrij snel duidelijk: Paul Nardi op één, Davy Roef op twee. Helaas voor de onfortuinlijke Fransman gooide achtereenvolgens een hersenschudding en open beenbreuk roet in het eten, waarop Roef prompt gepromoveerd werd tot de onbetwiste nummer één. Voorlopig althans.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht beslist over spits, fiasco Club’

Roef (geen) nummer één

Klagen over zijn status als back-up, een rol die hij eerder ook voor Sinan Bolat vertolkte, doet hij zelden. Toch hoopt Roef eindelijk eens een vaste basisplaats te claimen. Intussen is de 29-jarige doelman reeds bezig aan zijn vierde campagne in Gent, waarin hij 24 keer de nul wist te houden in 71 matchen. Cijfers die zijn concurrent en leeftijdsgenoot met 18 clean sheets in 50 duels na anderhalf jaar nu al benadert.

Vorige week slaagde Roef, die naar goede gewoonte wel zijn verantwoordelijkheid opnam, er met zijn niet bepaald overtuigende prestaties alvast niet in om de eeuwige twijfel omtrent zijn persoon uit te wissen. Zijn reputatie als notoir penaltypakker gaat helaas gepaard met die van iemand die geregeld in de fout gaat. Het boezemt de Gentse burger vrij weinig vertrouwen in voor de periode zonder Nardi.

Vervanger voor Nardi

Vanhaezebrouck nam zijn sober sluitstuk achteraf in bescherming, maar de nood aan vers bloed onder de lat werd zo wel extra in de verf gezet. De interne alternatieven zijn tenslotte beperkt: hoewel hun coach in het jonge duo lijkt te geloven zijn Louis Fortin en Célestin De Schrevel nog niet klaar om zich te meten met Roef. Hulp van buitenaf om hem het vuur aan de schenen te leggen dringt zich dus op.

Te meer omdat het contract van Nardi, die wellicht ook tot dan in de lappenmand ligt, volgende zomer afloopt. Bij voorkeur vindt Michel Louwagie daarom in één klap een keeper die tevens op lange termijn van pas komt. Liefst iemand met de nodige dosis ervaring, die uiteraard direct inzetbaar moet zijn. Wie weet zelfs letterlijk, want de Buffalo's mogen nog voor het openen van de wintermercato al toeslaan.

Lijstje van Vanhaezebrouck

Een maatregel die men in Gent maar al te goed kent, want in 2016 kwam Club Brugge op die manier Bojan Jorgacevic wegplukken. Beschikbaarheid blijkt geen vereiste, al is het nog maar de vraag welk budget er wordt voorzien. In januari ligt er straks namelijk nog meer werk op de plank – Afrikaanse of Aziatische internationals zoals Daniel Schmidt worden best gemeden. Hoe goedkoper hoe beter alvast.

Veel tijd om potentiële kanshebbers in kaart te brengen is er niet. Een proces dat overigens bemoeilijkt wordt door de recente exit van hoofdscout Samuel Cardenas, wiens opvolger (nog) niet over hetzelfde contactenboekje beschikt. Wij besloten Marco Verheuge en co daarom een handje te helpen en stelden zélf een lijstje samen met eventuele targets die in aanmerking komen voor de vacature.

Gaëtan COUCKE (25, KV Mechelen) – MW: € 1,5 miljoen

Kort bij huis de beste optie: per 90 minuten verijdelden slechts twee collega's meer goals dan Coucke. Iets wat Gent eerder dit seizoen aan den lijve ondervond. Een doelman met groeimarge én toch al 114 wedstrijden op het hoogste niveau op zijn CV. Een halfjaar voor het einde van zijn contract is het voor Malinwa, dat de centen goed kan gebruiken, bovendien mogelijk de laatste kans om nog wat te rapen.

Thomas DIDILLON (28, Cercle Brugge) – MW: € 700.000

Van de aardbodem verdwenen sinds hij terug neerstreek bij Cercle, waar ook zijn verbintenis volgende zomer afloopt. De bedoeling was dan ook om Didillon te dumpen, wat ondanks interesse van Lille niet lukte. Nochtans verdiende de Fransman ruimschoots zijn strepen in onze competitie. Zo werkte hij bij Anderlecht samen met Vanhaezebrouck en sprong hij bij Genk eens halfweg in. De ideale kandidaat?

Lovre KALINIC (33, Hajduk Split) – MW: € 1 miljoen

Of zoeken de Buffalo's hun heil bij een oude bekende? Ex-recordaankoop Kalinic bijvoorbeeld, in 2017 de duurste doelman ooit in België. Twee bekroningen als Keeper v/h Jaar later trok hij voor zes miljoen naar Aston Villa, waar de Kroaat deels door blessureleed geen potten brak. Na drie jaar terug in zijn thuisland verkommert hij nu ook bij Hajduk Split op de bank. Louter een oplossing op de korte termijn.

Ethan HORVATH (28, Nottingham Forest) – MW: € 1,5 miljoen

Hoewel hij het er nooit tot onbetwiste titularis schopte stond Horvath in 4,5 seizoenen bij Club Brugge toch 64 keer tussen de palen. Vorig seizoen dwong hij als huurling met Luton Town de promotie naar de Premier League af, maar in zijn laatste contractjaar bij Nottingham is de Amerikaan op een zijspoor beland. Horvath is gegeerd in de MLS, al blijft hij zelf liever in Europa. Wie weet biedt Gent een uitweg.

Lennart MOSER (24, transfervrij) – MW: € 400.000

Tenzij David De Gea het voorbeeld van Kasper Schmeichel wil volgen laat het gratis assortiment wat te wensen over. Al doet Moser ongetwijfeld een belletje rinkelen. In 2020 hielp hij Cercle om het behoud veilig te stellen, vorig seizoen kwam de Duitser nog 31 keer in actie bij Eupen. Daar werd zijn contract om vage redenen ontbonden. Helsinki is de enige gegadigde. Dan lijkt Gent een fraaiere bestemming.

Rémy DESCAMPS (27, Nantes) – MW: € 1,5 miljoen

Zelf maalt hij er niet om, maar de Buffalo's zijn meer dan ooit aangewezen op Vanhaezebrouck. En bij uitbreiding dus Mogi Bayat, kind aan huis bij Nantes. Daar kwam Descamps in het afgelopen 2,5 jaar niet verder dan de 16 optredens die de Fransman destijds ook bij Charleroi verzamelde. Nog uit het netwerk van Bayat valt Maduke Okoye, op de bank bij Udinese, misschien op huurbasis te verkrijgen.

Isak PETTERSSON (26, Stabæk) – MW: € 700.000

Samen met het kalenderjaar loopt tot slot ook de competitie in een aantal landen op zijn einde. Dat is onder meer het geval in Noorwegen, waar Petterson de degradatie niet kon vermijden met Stabæk. Een terugkeer naar Zweden wenkt voor de voormalige doublure van Maxime Dupé bij Toulouse, die weldra gratis op te pikken valt. Of tracht Gent nog eens een slag te slaan bij Gift Orban zijn ex-ploeg?

Wie is volgens u de beste optie?

Meest recent

'Ordonez out: Club Brugge opent jacht op opvolger'

Club Brugge hoopt hem in januari nog op post  te houden, maar dat Joel Ordonez ten laatste ...

85
85
'Grote kuis in Anderlecht: dubbelslag voor Renard'

Een spits en centrale verdediger zijn meer dan welkom, maar de voornaamste opdracht van Olivier ...

112
112
'Done deal: AA Gent heeft topaanwinst helemaal beet'

In de kwartfinale van de Croky Cup gaat AA Gent donderdag op bezoek bij RSC Anderlecht, nadien moet ...

157
157
'Anderlecht vs. Club Brugge: ex-Genkie terug naar JPL?'

Zowel bij RSC Anderlecht als Club Brugge draait de geruchtenmolen op volle toeren. In ...

265
265
Deschacht zwaar in opspraak: rechtbank vernietigend

Olivier Deschacht, de 44-jarige ex-voetballer en huidige analist, staat opnieuw in de schijnwerpers. ...

461
461
'Ultieme WK-push: Wout Faes verbaast met nieuwe club'

Een aantal kandidaat-Rode Duivels zullen deze wintermercato van club moeten wisselen om zich in de ...

196
196
'Schoktransfer Noa Lang: gesprekken al geopend'

Met een cruciale assist in de topper tegen Internazionale, toonde Noa Lang zich zondagavond ...

246
246
Jashari beklinkt triomf met straffe Club Brugge-uitspraak

Ardon Jashari heeft Club Brugge een half jaar na zijn vertrek nog een mooie prijs bezorgd. Want zijn ...

297
297
'Union helemaal los: sterkhouder weg, twee topaanwinsten'

Union SG begint woensdagavond opnieuw aan een loodzware wedstrijdmarathon, die pas ten vroegste ...

145
145
"Misbaksel" - Gouden Schoen-verkiezing zwáár onder vuur

De 72ste Gouden Schoen heeft een grote verrassing opgeleverd. Zo wist Ardon Jashari met de trofee ...

366
366
Xabi Alonso op straat: deze rol speelde Courtois in Real-bom

Het verlies tegen aartsrivaal FC Barcelona in de finale van de Supercopa de España heeft ...

237
237
'Anderlecht zet transfersoap van de winter op z’n kop'

Anderlecht zet deze winter een transfersoap in gang. Een dossier dat groter wordt dan eerst gedacht ...

332
332
'Leko hakt knopen door: einde verhaal bij Club Brugge?'

Zondag vulde Club Brugge het podium op het Gala van de Gouden Schoen, maar dinsdag is het weer ...

612
612
'Witte rook bij Antwerp: duo sterkhouders pakt koffers'

Om een vervolgstuk te breien aan de sterke reeks in december hoopt Antwerp in januari op een ...

427
427
Vandenbempt onthult reden Gouden Schoen-stunt Jashari

Ardon Jashari verbaasde zondag vriend en vijand door op basis van één stemronde de ...

145
145
'Géén Club Brugge: Yow trekt naar deze club'

Griffin Yow werd de afgelopen twee weken in verband gebracht met de Belgische topclubs. Dat was ...

168
168
Bom barst in Bernabéu: Real Madrid ontslaat Xabi Alonso

Terwijl de ogen van de Belgische voetbalwereld op het Gala van de Gouden Schoen waren gericht ging ...

309
309
Klucht op Gouden Schoen: bizar stemgedrag blootgelegd

Op het Gala van de Gouden Schoen schoot Ardon Jashari zondag de hoofdvogel af, terwijl ook onder ...

869
869
'Toptransfer Beerschot: deal weldra afgerond'

Bij Beerschot draait het momenteel vierkant in de Challenger Pro League. De club gaat in januari de ...

367
367
Westerlo compleet verrast: toptransfer naar de MLS

KVC Westerlo kent een zeer drukke mercato, zowel in- als uitgaand. De Kemphanen hoopten dat een van ...

80
80
Ivan Leko in shock na gala Gouden Schoen

Club Brugge heeft met Ardon Jashari weer een Gouden Schoen afgeleverd. Al was het bijzonder ...

354
354
'Standard laat floptransfer gratis vertrekken'

Standard zoekt een oplossing voor een aantal spelers. Zo willen ze ruimte maken voor de komst van ...

133
133
De Cat of Karetsas? Europese top volgt één naam

Komende zomer gaan er weer smaakmakers de Jupiler Pro League verlaten. Twee jonkies die al veel ...

618
618
Bekende naam bood zich aan in JPL, maar bleef in de kou

Elk seizoen worden er honderden trainers aangeboden in de Jupiler Pro League. Nochtans is het ...

144
144
'Buitenkans JPL-clubs: ervaren Belg plots op de markt'

Als er Belgische ploegen zijn die nog een defensieve versterking zoeken, dan is er misschien een ...

284
284

Meer sportnieuws