AA Gent zoekt doelman: Ontdek de 7 topkandidaten

door
AA Gent zoekt doelman: Ontdek de 7 topkandidaten

Alsof het nog niet druk genoeg belooft te worden moet AA Gent in januari tevens op zoek naar een nieuwe doelman. Al hoeft het dankzij een uitzondering in het reglement niet eens zo lang te wachten vooraleer in actie te schieten. Hein Vanhaezebrouck is naar eigen zeggen alleszins op de hoogte van de verschillende opties. Maar welke pistes liggen er dan allemaal op tafel in de KAA Gent Arena?

Vanhaezebrouck roteert dan wel vaker dan andere trainers met zijn keepers, net zoals vorig seizoen was de pikorde tussen de palen al vrij snel duidelijk: Paul Nardi op één, Davy Roef op twee. Helaas voor de onfortuinlijke Fransman gooide achtereenvolgens een hersenschudding en open beenbreuk roet in het eten, waarop Roef prompt gepromoveerd werd tot de onbetwiste nummer één. Voorlopig althans.

LEES OOK: KV Mechelen schiet recht in de roos: toptransfer

Roef (geen) nummer één

Klagen over zijn status als back-up, een rol die hij eerder ook voor Sinan Bolat vertolkte, doet hij zelden. Toch hoopt Roef eindelijk eens een vaste basisplaats te claimen. Intussen is de 29-jarige doelman reeds bezig aan zijn vierde campagne in Gent, waarin hij 24 keer de nul wist te houden in 71 matchen. Cijfers die zijn concurrent en leeftijdsgenoot met 18 clean sheets in 50 duels na anderhalf jaar nu al benadert.

Vorige week slaagde Roef, die naar goede gewoonte wel zijn verantwoordelijkheid opnam, er met zijn niet bepaald overtuigende prestaties alvast niet in om de eeuwige twijfel omtrent zijn persoon uit te wissen. Zijn reputatie als notoir penaltypakker gaat helaas gepaard met die van iemand die geregeld in de fout gaat. Het boezemt de Gentse burger vrij weinig vertrouwen in voor de periode zonder Nardi.

Vervanger voor Nardi

Vanhaezebrouck nam zijn sober sluitstuk achteraf in bescherming, maar de nood aan vers bloed onder de lat werd zo wel extra in de verf gezet. De interne alternatieven zijn tenslotte beperkt: hoewel hun coach in het jonge duo lijkt te geloven zijn Louis Fortin en Célestin De Schrevel nog niet klaar om zich te meten met Roef. Hulp van buitenaf om hem het vuur aan de schenen te leggen dringt zich dus op.

Te meer omdat het contract van Nardi, die wellicht ook tot dan in de lappenmand ligt, volgende zomer afloopt. Bij voorkeur vindt Michel Louwagie daarom in één klap een keeper die tevens op lange termijn van pas komt. Liefst iemand met de nodige dosis ervaring, die uiteraard direct inzetbaar moet zijn. Wie weet zelfs letterlijk, want de Buffalo's mogen nog voor het openen van de wintermercato al toeslaan.

Lijstje van Vanhaezebrouck

Een maatregel die men in Gent maar al te goed kent, want in 2016 kwam Club Brugge op die manier Bojan Jorgacevic wegplukken. Beschikbaarheid blijkt geen vereiste, al is het nog maar de vraag welk budget er wordt voorzien. In januari ligt er straks namelijk nog meer werk op de plank – Afrikaanse of Aziatische internationals zoals Daniel Schmidt worden best gemeden. Hoe goedkoper hoe beter alvast.

Veel tijd om potentiële kanshebbers in kaart te brengen is er niet. Een proces dat overigens bemoeilijkt wordt door de recente exit van hoofdscout Samuel Cardenas, wiens opvolger (nog) niet over hetzelfde contactenboekje beschikt. Wij besloten Marco Verheuge en co daarom een handje te helpen en stelden zélf een lijstje samen met eventuele targets die in aanmerking komen voor de vacature.

Gaëtan COUCKE (25, KV Mechelen) – MW: € 1,5 miljoen

Kort bij huis de beste optie: per 90 minuten verijdelden slechts twee collega's meer goals dan Coucke. Iets wat Gent eerder dit seizoen aan den lijve ondervond. Een doelman met groeimarge én toch al 114 wedstrijden op het hoogste niveau op zijn CV. Een halfjaar voor het einde van zijn contract is het voor Malinwa, dat de centen goed kan gebruiken, bovendien mogelijk de laatste kans om nog wat te rapen.

Thomas DIDILLON (28, Cercle Brugge) – MW: € 700.000

Van de aardbodem verdwenen sinds hij terug neerstreek bij Cercle, waar ook zijn verbintenis volgende zomer afloopt. De bedoeling was dan ook om Didillon te dumpen, wat ondanks interesse van Lille niet lukte. Nochtans verdiende de Fransman ruimschoots zijn strepen in onze competitie. Zo werkte hij bij Anderlecht samen met Vanhaezebrouck en sprong hij bij Genk eens halfweg in. De ideale kandidaat?

Lovre KALINIC (33, Hajduk Split) – MW: € 1 miljoen

Of zoeken de Buffalo's hun heil bij een oude bekende? Ex-recordaankoop Kalinic bijvoorbeeld, in 2017 de duurste doelman ooit in België. Twee bekroningen als Keeper v/h Jaar later trok hij voor zes miljoen naar Aston Villa, waar de Kroaat deels door blessureleed geen potten brak. Na drie jaar terug in zijn thuisland verkommert hij nu ook bij Hajduk Split op de bank. Louter een oplossing op de korte termijn.

Ethan HORVATH (28, Nottingham Forest) – MW: € 1,5 miljoen

Hoewel hij het er nooit tot onbetwiste titularis schopte stond Horvath in 4,5 seizoenen bij Club Brugge toch 64 keer tussen de palen. Vorig seizoen dwong hij als huurling met Luton Town de promotie naar de Premier League af, maar in zijn laatste contractjaar bij Nottingham is de Amerikaan op een zijspoor beland. Horvath is gegeerd in de MLS, al blijft hij zelf liever in Europa. Wie weet biedt Gent een uitweg.

Lennart MOSER (24, transfervrij) – MW: € 400.000

Tenzij David De Gea het voorbeeld van Kasper Schmeichel wil volgen laat het gratis assortiment wat te wensen over. Al doet Moser ongetwijfeld een belletje rinkelen. In 2020 hielp hij Cercle om het behoud veilig te stellen, vorig seizoen kwam de Duitser nog 31 keer in actie bij Eupen. Daar werd zijn contract om vage redenen ontbonden. Helsinki is de enige gegadigde. Dan lijkt Gent een fraaiere bestemming.

Rémy DESCAMPS (27, Nantes) – MW: € 1,5 miljoen

Zelf maalt hij er niet om, maar de Buffalo's zijn meer dan ooit aangewezen op Vanhaezebrouck. En bij uitbreiding dus Mogi Bayat, kind aan huis bij Nantes. Daar kwam Descamps in het afgelopen 2,5 jaar niet verder dan de 16 optredens die de Fransman destijds ook bij Charleroi verzamelde. Nog uit het netwerk van Bayat valt Maduke Okoye, op de bank bij Udinese, misschien op huurbasis te verkrijgen.

Isak PETTERSSON (26, Stabæk) – MW: € 700.000

Samen met het kalenderjaar loopt tot slot ook de competitie in een aantal landen op zijn einde. Dat is onder meer het geval in Noorwegen, waar Petterson de degradatie niet kon vermijden met Stabæk. Een terugkeer naar Zweden wenkt voor de voormalige doublure van Maxime Dupé bij Toulouse, die weldra gratis op te pikken valt. Of tracht Gent nog eens een slag te slaan bij Gift Orban zijn ex-ploeg?

Wie is volgens u de beste optie?

Meest recent

Anderlecht heeft groot bekernieuws voor de fans

RSC Anderlecht speelt volgende week de bekerfinale tegen Union SG. De Brusselaars hopen dat de derde ...

11
11
Doorgestuurd bij RSCA: "Ajax en PSV mogen aankloppen"

Ismaël Baouf kende een fantastisch seizoen bij Cambuur. Zij promoveerden naar de Eredivisie en ...

22
22
Pakken JPL-clubs uit met doorgestuurde RSCA-sensatie?

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

37
37
Arsenal naar Champions League-finale na zenuwslopende partij

Vanavond stond in de Champions League de terugwedstrijd van de halve finale tussen Arsenal en ...

30
30
Weergaloos STVV is ‘hot’: "Wie van hen gaat blijven?"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn geschiedenis. De Truienaars zijn dit jaar veruit de ...

49
49
Patro met straffe prestatie: "We zijn er heel fier op"

Patro Eisden kende alweer een sterk seizoen. Het stond weer in de Promotion Play-Offs, maar daar was ...

45
45
Sonck en Van der Elst zien hét grote probleem bij Anderlecht

RSC Anderlecht verloor kansloos met 1-3 van Club Brugge. Wesley Sonck en Franky Van der Elst waren ...

216
216
'Manchester United heeft deze gigantische transferplannen'

Manchester United staat derde in de Premier League. Michael Carrick doet het geweldig sinds hij ...

58
58
Kompany voorspelt nu al nieuw spektakelstuk

Woensdagavond ontvangt Bayern München PSG. Na de heerlijke 5-4 in Parijs kijkt iedereen ...

25
25
Jbari ziet "verontrustend" nieuws bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht moeten ze flink aan de bak om nog een Europees ticket te bemachtigen. Achter de ...

211
211
'Vertrek Rigaux bij Club Brugge extra stap dichterbij'

Het gonst al lange tijd van de geruchten omtrent Feyenoord en Dévy Rigaux. Vorig jaar was er ...

334
334
'Club Brugge zet door: 10 miljoen voor oude bekende'

Club Brugge wil stevig uithalen op de transfermarkt. Blauw‑zwart denkt aan een miljoenenbod om de ...

620
620
Beveren raast door met volgende smaakmaker

SK Beveren maakt duidelijk werk van de A-kern voor komend seizoen. Na Lennert Martens en Bruno ...

76
76
Ajax doet geweldige zaak met verkoop ex-spits STVV

Ajax moet nog hard knokken voor een Europees ticket. De vetpotten van de Champions League zitten er ...

25
25
Verhuurde JPL-spelers: RSCA-huurlingen met geweldig weekend

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

119
119
Titelrace op volle toeren: refs speeldag 7 bekend

In de Relegation Play-Offs zijn de plaatsen al verdeeld, maar voorts gaat het overal om de knikkers ...

121
121
'Club Brugge gaat all-in voor droomopvolger Mignolet'

Wie er zaterdag tegen STVV postvat onder de lat is voorlopig een vraagteken bij Club Brugge, dat ...

771
771
'Genk kan cashen: PSV drukt door voor sterkhouder'

De lichtpunten vielen het afgelopen seizoen op één hand te tellen bij KRC Genk, dat ...

390
390
'Bom bij Club Brugge: Rigaux richting Feyenoord?'

Momenteel eist de titelrace uiteraard nog alle aandacht op bij Club Brugge, maar nadien zijn de ogen ...

392
392
Vanhaezebrouck verrast: "Union moet Boterberg bedanken"

Dankzij de 2-1 nederlaag tegen STVV gaf Union afgelopen weekend de koppositie uit handen. Achteraf ...

175
175
Pro League in paniek: vlammend statement AA Gent

Dinsdag stond tijdens de Algemene Vergadering van de Pro League opnieuw de discussie omtrent het ...

447
447
'Zorgenkind bij Anderlecht: zware gevolgen voor bekerfinale'

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor een cruciaal tweeluik. Aanstaande zondag staat in de ...

288
288
"Competitievervalsing" - Club drastisch bevoordeeld in titelstrijd?

Met nog vier speeldagen te gaan is het momentum in de titelstrijd volledig gekanteld in het voordeel ...

1264
1264
'Superaanwinst Kompany: Bayern presenteert vijfjarig contract'

Bayern München bereidt zich momenteel voor op de gehypete terugmatch tegen Paris Saint-Germain ...

132
132
Paniek bij Union SG: “Nonchalance en onderschatting”

De titelstrijd heeft een wending gekregen afgelopen speeldag. Union SG ging onderuit tegen STVV en ...

167
167

Meer sportnieuws