Geen nieuwe stunt voor Red Flames, Nederland viert

door
Geen nieuwe stunt voor Red Flames, Nederland viert

De Red Flames hebben niet voor een nieuwe stunt kunnen zorgen in de Nations League. Op de slotspeeldag konden ze nog groepswinnaar worden, maar dat zat er eigenlijk nooit in. Ze kregen uiteindelijk een 4-0 om de oren van Nederland, dat na een zinderende ontknoping alsnog de groepswinst pakte.

Van meet af aan nam Oranje het heft in handen, want ook zij wilden natuurlijk de groepswinst en bijhorend ticket voor de Final Four pakken. De Flames verdronken bijna in de aanhoudende aanvalsgolven, maar desondanks leidden die lange tijd niet tot doelpogingen die Euvrard écht in de problemen konden brengen.

LEES OOK: Politie grijpt hard in: Club De Busser met pikant statement

Red Flames kraken alsnog

Tien minuten voor tijd kraakte België echter toch onder de druk. Knullig balverlies van De Caigny werd genadeloos afgestraft door Beerensteyn, die Oranje op een verdiende voorsprong zette. Maar ondanks die voorsprong leek de groepswinst op dat moment ver weg voor de Nederlanders.

Engeland stond halfweg immers al 0-4 voor bij Schotland en dus moest Oranje nog scoren om aan een beter doelsaldo te raken. Dat hadden ze ook begrepen en dus bleven de Red Flames ook na rust weggedrukt worden. Ze kwamen er iets meer uit, maar slikten na een kleine tien minuten toch de 2-0 van weer Beerensteyn.

Oranje juicht na zinderende ontknoping

Intussen was Engeland wel al op 0-5 gekomen en dus had Oranje nog een doelpunt nodig. In minuut 91 viel dat ook via Egurrola, maar meteen daarna scoorden de Engelsen opnieuw. De groepswinst leek dus vervlogen, maar in de 97ste minuut kopte Egurrola in de rebound nog haar tweede binnen. Het uitverkochte stadion in Tilburg ontplofte.

Daarmee weet Oranje alsnog Engeland af te houden en mag het als groepswinnaar naar de Final Four van de Nations League. De Red Flames sluiten de groepsfase als derde af en grijpen dus naast de kans op een Olympisch ticket.

Zat er meer in voor de Red Flames?

Meest recent

Ito slaat mea culpa: "Had niet mogen gebeuren"

KRC Genk is donderdagavond met de schrik vrijgekomen in de Europa League. Bijna vergooide het tegen ...

2
2
Taravel tot einde seizoen T1? Broer reageert duidelijk

Het is intussen bijna vier weken geleden dat Besnik Hasi ontslagen werd als trainer van Anderlecht. ...

23
23
'Union verliest Khalaili aan topclub uit Premier League'

Union pakte vorig seizoen de titel en ligt dit seizoen zelfs nog op koers voor de dubbel, want het ...

23
23
Hayen ging tekeer tegen spelers: "Het was best heftig"

KRC Genk zet zijn knappe Europese parcours verder en plaatste zich voor de achtste finales van de ...

80
80
Loting Europa League: zware dobber dreigt voor Genk

De tickets voor de 1/8ste finales van de Europese competities zijn verdeeld en er blijft nog ...

279
279
Zucht van opluchting: KRC Genk flikt het in verlengingen

KRC Genk heeft zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales van de Europa League. Donderdagavond ...

148
148
UECL/UEL: AZ redt Nederlandse eer, 9 (!) Engelse clubs door

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

95
95
'Nieuwe topjob wenkt: grootmacht zet zinnen op Martinez'

Het Portugal van Roberto Martinez zakt komende zomer als één van de schaduwfavorieten ...

116
116
Ongelooflijk! Genk plots in nesten na monumentale blunder

KRC Genk ging donderdagavond op zoek naar zijn ticket voor de 1/8ste finales van de Europa League. ...

97
97
'Alle hens aan dek bij Club Brugge: zestal nu al grof wild'

Nu de Champions League-campagne erop zit, is het behalen van de 20ste landstitel uit de ...

237
237
UEL/UECL: Ngoy held bij Lille, Fiorentina voorkomt afgang

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

58
58
Belgisch goudhaantje voor PSV: contract tot 2030

Met Jorthy Mokio, Rayane Bounida en vooral Mika Godts, zijn er momenteel drie jonge Belgen die het ...

42
42
Winteraanwinst al spoorloos bij Anderlecht: oorzaak gekend

RSC Anderlecht beleefde een druk einde van de voorbije wintermercato. Zo nam men in extremis ...

726
726
Opstellingen Genk-Zagreb: Hayen kiest vervanger Karetsas

KRC Genk is de laatste overgebleven Belgische ploeg in Europa. De Limburgers hebben na de 1-3-zege ...

21
21
‘Taravel is genadeloos: Anderlecht-speler vernederd’

Jeremy Taravel maakt meteen een hard statement bij Anderlecht. Door Thorgan Hazard als valse negen ...

462
462
Boyata bekent kleur: "Of Vanaken mee zou kunnen bij Atlético?"

Club Brugge is er niet in geslaagd om zich voor het tweede jaar op rij te plaatsen voor de 1/8ste ...

233
233
Anderlecht terug? "Destijds werd dit niet getolereerd"

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

414
414
Enorme uitdaging Beveren: "Heel ander verhaal dan 1B"

Het is amper eind februari en de eerste promovendus naar de Jupiler Pro League is al bekend. Zo is ...

240
240
Forfaitzege voor KV Kortrijk? "Er zijn rare dingen gebeurd"

SK Beveren verzekerde zich vorig weekend al van promotie, er ligt in de Challenger Pro League echter ...

188
188
'Toekomst Courtois gekend: Real neemt ingrijpende beslissing'

Thibaut Courtois toonde zich woensdagavond opnieuw van goudwaarde voor Real Madrid in het Champions ...

253
253
'Bayern ruikt zijn kans: supertransfer terug op tafel'

Bayern München speelde afgelopen weekend tegen Eintracht Frankfurt met vuur, maar wist ...

217
217
Makelaar klapt uit de biecht: "Antwerp in nieuwe handen"

De ambities zijn noodgedwongen even bijgesteld bij Antwerp, dat nu vooral de playdowns moet zien te ...

1028
1028
'KRC Genk kan cashen: topscouts massaal in tribune'

KRC Genk hoopt straks tegen Dinamo Zagreb door te stoten naar de achtste finale van de Europa ...

145
145
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

145
145
Club Brugge ruikt jackpot: viertal bij Europese elite

Ondanks de harde cijfers tegen Atlético Madrid mag Club Brugge met opgeheven hoofd ...

340
340

Meer sportnieuws