Geen nieuwe stunt voor Red Flames, Nederland viert

door
Geen nieuwe stunt voor Red Flames, Nederland viert

De Red Flames hebben niet voor een nieuwe stunt kunnen zorgen in de Nations League. Op de slotspeeldag konden ze nog groepswinnaar worden, maar dat zat er eigenlijk nooit in. Ze kregen uiteindelijk een 4-0 om de oren van Nederland, dat na een zinderende ontknoping alsnog de groepswinst pakte.

Van meet af aan nam Oranje het heft in handen, want ook zij wilden natuurlijk de groepswinst en bijhorend ticket voor de Final Four pakken. De Flames verdronken bijna in de aanhoudende aanvalsgolven, maar desondanks leidden die lange tijd niet tot doelpogingen die Euvrard écht in de problemen konden brengen.

LEES OOK: Engeland onderuit, Oranje en Spanje stellen ook teleur

Red Flames kraken alsnog

Tien minuten voor tijd kraakte België echter toch onder de druk. Knullig balverlies van De Caigny werd genadeloos afgestraft door Beerensteyn, die Oranje op een verdiende voorsprong zette. Maar ondanks die voorsprong leek de groepswinst op dat moment ver weg voor de Nederlanders.

Engeland stond halfweg immers al 0-4 voor bij Schotland en dus moest Oranje nog scoren om aan een beter doelsaldo te raken. Dat hadden ze ook begrepen en dus bleven de Red Flames ook na rust weggedrukt worden. Ze kwamen er iets meer uit, maar slikten na een kleine tien minuten toch de 2-0 van weer Beerensteyn.

Oranje juicht na zinderende ontknoping

Intussen was Engeland wel al op 0-5 gekomen en dus had Oranje nog een doelpunt nodig. In minuut 91 viel dat ook via Egurrola, maar meteen daarna scoorden de Engelsen opnieuw. De groepswinst leek dus vervlogen, maar in de 97ste minuut kopte Egurrola in de rebound nog haar tweede binnen. Het uitverkochte stadion in Tilburg ontplofte.

Daarmee weet Oranje alsnog Engeland af te houden en mag het als groepswinnaar naar de Final Four van de Nations League. De Red Flames sluiten de groepsfase als derde af en grijpen dus naast de kans op een Olympisch ticket.

Zat er meer in voor de Red Flames?

Meest recent

'Anderlecht dumpt dertigers: kwartet richting exit'

Zoals wel meer topclubs heeft RSC Anderlecht een jonge kleedkamer, met meer tieners en prillle ...

39
39
'Verhaeghe vangt bot: Rode Duivel wijst Club Brugge af'

De play-offs worden straks de afscheidstournee van Simon Mignolet. Een donderslag bij heldere hemel ...

192
192
Thibaut Courtois kiest voor spectaculair nieuw team

Sommige stappen zie je aankomen, andere totaal niet. Thibaut Courtois lijkt de laatste tijd vooral ...

20
20
Keeperskwestie in Genk: Hayen kiest nieuwe nummer één

Op het veld van Antwerp krijgt KRC Genk vrijdag de eer om de play-offs af te trappen. Niet de ...

77
77
'Club Brugge hakt knoop door: ideale opvolger Mignolet'

Wat al langer in de lucht hing, is nu ook officieel: Simon Mignolet houdt het na dit seizoen voor ...

436
436
'Genk wil voorbeeld van Club met Tresoldi-deal volgen'

Club Brugge sloeg vorige zomer alweer een geweldige transferslag met de komst van Nicolo Tresoldi. ...

134
134
Geen vaste waarde, wel Openda: Teklak maakt WK-selectie

Binnen ongeveer anderhalve maand moet Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK ...

100
100
Hayen kondigt (noodgedwongen) wissel aan bij Genk

Vrijdagavond worden de play-offs van de Jupiler Pro League op gang getrapt. De debatten worden ...

168
168
'Brys krijgt Belgische concurrentie voor WK-job'

De Rode Duivels zakken straks opnieuw af naar het WK met een buitenlandse bondscoach, maar dat ...

26
26
Verhaeghe spreekt duidelijk over opvolging Mignolet

Het was donderdag toch wel een bommetje bij Club Brugge: Simon Mignolet stopt op het einde van het ...

350
350
'Napoli wil nog een derde Belg binnenhalen'

Napoli kleurt de laatste seizoenen weer behoorlijk Belgisch. Romelu Lukaku streek er in de zomer van ...

78
78
'Standard verrast met beslissing over Euvrard'

Standard mocht dit seizoen nog verrassend lang dromen van de top zes, maar viel uiteindelijk toch ...

210
210
'Club mag deze opvolger voor Mignolet al schrappen'

Bij Club Brugge kwam er donderdagvoormiddag zeer verrassend nieuws. Plots werd er immers een ...

363
363
TRANSFERUURTJE: 'WK-explosie bij Club, reden exit Hazard bekend'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

185
185
DAZN pakt uit met nieuwigheid voor PO's: "Voor de fans!"

DAZN heeft besloten het contract met de Pro League stop te zetten, maar dit seizoen is het Belgische ...

277
277
Verhaeghe en Mignolet geven uitleg over bliksemvertrek

Simon Mignolet stopt na een indrukwekkende carrière aan het einde van het seizoen met ...

397
397
Simon Mignolet dropt bom en verlaat Club Brugge

Club Brugge kondigde plots een persconferentie aan en de supporters wisten niet wat er aan de hand ...

384
384
STVV heeft doel in PO1: "Niet zoals Gent vorig jaar"

Vanaf komend weekend is het 'money time' in de Jupiler Pro League, want dan worden de play-offs ...

45
45
Mannaert over WK-selectie: "Zij zijn al zeker"

De Rode Duivels hebben hun stage in de Verenigde Staten afgerond met een ruime zege tegen het ...

114
114
Genk slaat drie vliegen in één klap met contractopties

KRC Genk moest tijdens de interlandbreak zijn wonden likken, want de Limburgers grepen uiteindelijk ...

291
291
Rode Duivel hint naar straffe transferwending

Er is de laatste jaren een groot spelersverloop geweest bij de Rode Duivels. Domenico Tedesco voerde ...

56
56
Ceulemans velt zijn oordeel over vergelijking met De Cat

De stage in de Verenigde Staten was voor Rudi Garcia de gelegenheid om enkele nieuwe namen aan het ...

116
116
Ward Lemmelijn en Francken: telefoontje slaat in als bom

Sommige carrières nemen onverwachte bochten, maar bij Ward Lemmelijn lijkt het eerder een ...

103
103
Vanaken komt met belangrijk nieuws over blessure

De Rode Duivels moesten het de voorbije week in de Verenigde Staten stellen zonder een aantal vaste ...

251
251
Club, RSCA of Genk: wie heeft de beste jeugdopleiding?

Zelf opgeleide talenten spelen een alsmaar belangrijkere rol bij onze Belgische topclubs. Niet ...

339
339

Meer sportnieuws