Geen nieuwe stunt voor Red Flames, Nederland viert

door
Geen nieuwe stunt voor Red Flames, Nederland viert

De Red Flames hebben niet voor een nieuwe stunt kunnen zorgen in de Nations League. Op de slotspeeldag konden ze nog groepswinnaar worden, maar dat zat er eigenlijk nooit in. Ze kregen uiteindelijk een 4-0 om de oren van Nederland, dat na een zinderende ontknoping alsnog de groepswinst pakte.

Van meet af aan nam Oranje het heft in handen, want ook zij wilden natuurlijk de groepswinst en bijhorend ticket voor de Final Four pakken. De Flames verdronken bijna in de aanhoudende aanvalsgolven, maar desondanks leidden die lange tijd niet tot doelpogingen die Euvrard écht in de problemen konden brengen.

LEES OOK: Sneijder wijst WK-favorieten aan: verrassende namen

Red Flames kraken alsnog

Tien minuten voor tijd kraakte België echter toch onder de druk. Knullig balverlies van De Caigny werd genadeloos afgestraft door Beerensteyn, die Oranje op een verdiende voorsprong zette. Maar ondanks die voorsprong leek de groepswinst op dat moment ver weg voor de Nederlanders.

Engeland stond halfweg immers al 0-4 voor bij Schotland en dus moest Oranje nog scoren om aan een beter doelsaldo te raken. Dat hadden ze ook begrepen en dus bleven de Red Flames ook na rust weggedrukt worden. Ze kwamen er iets meer uit, maar slikten na een kleine tien minuten toch de 2-0 van weer Beerensteyn.

Oranje juicht na zinderende ontknoping

Intussen was Engeland wel al op 0-5 gekomen en dus had Oranje nog een doelpunt nodig. In minuut 91 viel dat ook via Egurrola, maar meteen daarna scoorden de Engelsen opnieuw. De groepswinst leek dus vervlogen, maar in de 97ste minuut kopte Egurrola in de rebound nog haar tweede binnen. Het uitverkochte stadion in Tilburg ontplofte.

Daarmee weet Oranje alsnog Engeland af te houden en mag het als groepswinnaar naar de Final Four van de Nations League. De Red Flames sluiten de groepsfase als derde af en grijpen dus naast de kans op een Olympisch ticket.

Zat er meer in voor de Red Flames?

Meest recent

'Europese subtop zet zinnen op smaakmaker KV Mechelen'

KV Mechelen is bezig aan een goed seizoen. De Maneblussers hopen vandaag Sporting Charleroi uit te ...

5
5
Bizarre goalgetter staat op bij AA Gent: "Dit is heel fijn"

AA Gent speelt tot op heden een zeer wisselvallig seizoen in de Jupiler Pro League, waar ze amper ...

10
10
Anderlecht zoekt: Hasi heeft één grote transferwens

RSC Anderlecht staat op een derde plaats in de Jupiler Pro League. Ze wonnen van Club Brugge en ...

82
82
Overmars schokt Anderlecht met 'schaamteloze' zet

In Neerpede wordt er gevloekt. Anderlecht legde meer dan twee miljoen op tafel voor een Nederlandse ...

226
226
Club Brugge te zwaar aangepakt? Hayen velt zijn oordeel

Club Brugge plaatste zich voor de volgende ronde van de Beker van België. Het won met 1-2 van ...

73
73
Jackpot voor Anderlecht en KRC Genk: '60 miljoen op komst'

KRC Genk en RSC Anderlecht nemen het vanavond in de Beker van België tegen elkaar op. De twee ...

208
208
Feest bij Antwerp: Oosting laat fans nu al dromen

Royal Antwerp FC leeft weer helemaal op. Na de stunt op het veld van Club Brugge wisten ze na een ...

116
116
Benteke-gerucht ontploft: familie reageert keihard

Er dook plots een opvallend gerucht op. Zo linkte Sasha Tavolieri Christian Benteke aan RSC ...

127
127
Mechele zeer gepikeerd: "Jullie overdrijven"

Club Brugge won met 1-2 op het veld van OH Leuven. Opdracht volbracht. Het was zeker geen geweldige ...

121
121
Akelige beelden Vermant: Club geeft update na ziekenhuisbezoek

Club Brugge heeft zich woensdagavond geplaatst voor de kwartfinales van de Croky Cup. Maar de zege ...

212
212
Croky Cup: Club, Gent én Union door, Antwerp viert na penalty's

In de 1/8ste finales van de Croky Cup werden woensdagavond vier wedstrijden afgewerkt. ...

207
207
Bizarre VAR-fase in OHL-Club: Hayen doet boekje open

Club Brugge blijft in de running om zichzelf op te volgen als bekerwinnaar. Het plaatste zich ...

260
260
Talbi verkoopt Liverpool uppercut, pijnlijke slipper Chelsea

In de Engelse Premier League heeft leider Arsenal FC woensdag weer goede zaken gedaan. De Gunners ...

105
105
Owngoals voorkomen afgang Bayern, boze Kompany pakt geel

Bayern München heeft zich woensdag geplaatst voor de volgende ronde van de DFB Pokal. Tegen ...

45
45
Sensatie: 'Anderlecht contacteert Benteke, Club op de loer'

Nadat hij de voorbij jaren heeft uitgeblonken in de MLS, gaat Christian Benteke op zijn 35ste op ...

1552
1552
Straf! Rode Duivel bij 10 grootste blikvangers op WK 2026

Aanstaande vrijdag wordt geloot voor de samenstelling van de poules op het wereldkampioenschap 2026. ...

219
219
Kijkers walgen massaal van beelden Croky Cup: "Schandalig!"

In de Croky Cup staan woensdagavond vier matchen van de 1/8ste finales op het programma. Al deze ...

277
277
Waalse analisten vellen verdict: géén titel voor Anderlecht?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

312
312
Real recht rug dankzij Courtois en Mbappé, Napoli ontsnapt

Na een reeks van drie opeenvolgende draws, heeft Real Madrid weer aangeknoopt met de zege in La ...

34
34
Gezichtsverlies Standard: "Hier spelen vraagt bepaald niveau ..."

In zijn rijke geschiedenis wist Standard al acht keer de beker van België te winnen. Nummer ...

161
161
Mignolet in nauwe schoentjes: Club speelt hard spel

Alsof het dossier nog niet pijnlijk genoeg was, bleef Simon Mignolet zondag tijdens de rust tegen ...

817
817
'Schalke en co strijden volop om verrassende Belg'

Dezer dagen trekken de meeste Belgische clubs voluit de kaart van de jeugd, al blijven er nog altijd ...

43
43
Eén verrassing bij Club, Janssen start meteen bij Antwerp

Er staat woensdagavond alweer heel wat bekervoetbal op het programma. Met Club Brugge en Union komen ...

62
62
Lukaku snel terug? TD Napoli brengt update

Dit seizoen viel Romelu Lukaku nog niet te bewonderen, want de Rode Duivel liep in augustus tijdens ...

44
44
Pro League zet aanval op DAZN verder met vlammende brief

De voorbije maanden bleek het nieuwe televisiecontract een tikkende tijdbom, want een akkoord tussen ...

195
195

Meer sportnieuws