Vanzeir: "Dat is het grote verschil tussen de JPL en MLS"

128 stemmen
Vanzeir:

Dante Vanzeir vertrok ongeveer een jaar geleden van Union SG naar New York Red Bulls. Daar kende hij grote problemen met een racismerel, maar die ligt achter de rug. Sportief ging het ook niet van een leien dakje.Bij  TVL Sportcafé kwam de aanvaller terug op zijn eerste jaar in de Major League Soccer.

Vanzeir tikte uiteindelijk af op 5 goals en 1 assist in 24 wedstrijden. Dat was dus geen groot succes. Ondanks alles heeft de Belg zeker geen spijt van zijn overgang naar de Verenigde Staten.

LEES OOK: ‘Lionel Messi lonkt nieuwe superster naar Inter Miami’

Minder seizoen

"Neen, ik heb nog geen enkel moment spijt gehad. Ik heb mij er zeker al geamuseerd, ook al was het sportief niet het allerbeste jaar. Dat heb je soms in een carrière. Ik kan volgend jaar ook de voorbereiding starten en hopelijk gaat het nadien beter”, aldus de spits.

Bij de club hebben ze wel nog geloof in hem. “Ik had wel het gevoel dat de competitie mij kan liggen. Het is aan mij te tonen dat ik het volgend seizoen beter kan doen. Bij New York Red Bull is er nog veel vertrouwen in mijn kwaliteiten. Volgend jaar willen we beter doen. Of we gaan voor het hoogste? Als Red Bull zijnde is dat de bedoeling op termijn."

Komst van Messi

Vanzeir zag ook dat Lionel Messi naar de MLS kwam. Dat zorgde voor een enorme boost. "De MLS stond op zijn kop toen Messi kwam. Ons stadion is meestal voor de helft gevuld, maar tegen Miami zat het helemaal vol. Voor de MLS is dit een hele boost. Met zijn komst en die van anderen gaat voetbal populairder worden."

Tot slot sprak hij nog over de JPL en de MLS. "Vergelijken met België? Het grote verschil is dat het helemaal ander voetbal is. Het is heel aanvallend georiënteerd. Dat is het grote verschil. In België is het tactischer en meer gesloten. De beste MLS-spelers kunnen zeker in België mee. De minst goede spelers kunnen wellicht niet mee in onze competitie. Dat komt ook door de enorme loonsverschillen in een kern, dat in België toch meer in balans is."

Gaat Vanzeir er komend seizoen wél knallen?

Meest recent

Slotweekend JPL: dít staat nog allemaal op het spel

Het laatste weekend in de Jupiler Pro League staat voor de deur. De titelstrijd is inmiddels ...

8
8
Onuachu grote finaleheld, Vanhoutte baalt in Coupe de France

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Desondanks moeten nog verschillende ...

20
20
'De Cat verlaat Anderlecht: bestuur legt transfersom vast'

Het was een pakkend beeld donderdagavond: Nathan De Cat die met tranen in de ogen op de grasmat van ...

154
154
JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

KRC Genk hoopt zaterdagavond alsnog beslag te leggen op de eindzege in de Europe Play-Offs. Dat ...

108
108
"Betekent alles" - Guardiola diep geraakt na belletje De Bruyne

Pep Guardiola neemt zondagavond afscheid als hoofdcoach van Manchester City. Nu dat nieuws officieel ...

192
192
Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

254
254
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

113
113
'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

538
538
Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

173
173
'Groot nieuws op Stayen: Vrancken hakt toekomstknoop door'

Aanstaande zondag zet STVV thuis tegen KV Mechelen een punt achter een onvergetelijk seizoen. Dat ...

462
462
'Transformatie City: opvolger Guardiola dropt transferbom'

Vrijdag volgde de officiële bevestiging: Pep Guardiola zwaait zondag af als coach van ...

140
140
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

700
700
Vanaken doet Club Brugge-fans smelten met zeldzame Tweet

Hans Vanaken heeft donderdag andermaal een fraaie mijlpaal bereikt in zijn carrière. De ...

227
227
WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Nog een drietal weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico gaat van start. ...

728
728
Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

519
519
Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

195
195
'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Op de slotspeeldag staat er niks meer op het spel, en dus kan RSC Anderlecht al beginnen denken aan ...

368
368
Club Brugge verrast: Verhaeghe verklapt opvolger Mignolet

Landstitel nummer 20 is een feit voor Club Brugge, waar Bart Verhaeghe achteraf glunderend de pers ...

1231
1231
'Over & out: Anderlecht spuwt Goto definitief uit'

Dankzij de zege tegen STVV verzekerde RSC Anderlecht zich donderdag van de vierde plaats en het ...

462
462
Pro League spreekt klare taal: Club NXT blijft in 1B

Vermits eerste achtervolger Union zelf punten liet liggen tegen AA Gent, volstond een gelijkspel in ...

326
326
'Hete zomer Anderlecht: 5 toptargets Sibierski bekend'

RSC Anderlecht verzekerde zich donderdag van een Europees ticket, wat dus wel betekent dat Paars-Wit ...

480
480
Titelrapport: kranten oneens over sterkhouder Club

Club Brugge kroonde zich donderdag voor de twintigste keer tot landskampioen. Het succes van Ivan ...

405
405
Nieuwe plottwist in 1B: reddingsboei voor Club NXT?

De landstitel kan hen alvast niet meer ontglippen, maar bij Club Brugge heeft men ook nog andere ...

281
281
Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten

Sporting Charleroi doet niet meer mee voor Europees voetbal, maar de Carolo’s kunnen Waalse ...

222
222
STVV sneert naar Anderlecht: “Dan anders verlopen…”

Sint-Truiden VV verloor van RSC Anderlecht terwijl de Kanaries al heel het seizoen indruk maken. ...

479
479

Meer sportnieuws