Vanzeir: "Dat is het grote verschil tussen de JPL en MLS"

door
Vanzeir:

Dante Vanzeir vertrok ongeveer een jaar geleden van Union SG naar New York Red Bulls. Daar kende hij grote problemen met een racismerel, maar die ligt achter de rug. Sportief ging het ook niet van een leien dakje.Bij  TVL Sportcafé kwam de aanvaller terug op zijn eerste jaar in de Major League Soccer.

Vanzeir tikte uiteindelijk af op 5 goals en 1 assist in 24 wedstrijden. Dat was dus geen groot succes. Ondanks alles heeft de Belg zeker geen spijt van zijn overgang naar de Verenigde Staten.

LEES OOK: Anderlecht of de VS? Vincent Janssen dropt grote hint

Minder seizoen

"Neen, ik heb nog geen enkel moment spijt gehad. Ik heb mij er zeker al geamuseerd, ook al was het sportief niet het allerbeste jaar. Dat heb je soms in een carrière. Ik kan volgend jaar ook de voorbereiding starten en hopelijk gaat het nadien beter”, aldus de spits.

Bij de club hebben ze wel nog geloof in hem. “Ik had wel het gevoel dat de competitie mij kan liggen. Het is aan mij te tonen dat ik het volgend seizoen beter kan doen. Bij New York Red Bull is er nog veel vertrouwen in mijn kwaliteiten. Volgend jaar willen we beter doen. Of we gaan voor het hoogste? Als Red Bull zijnde is dat de bedoeling op termijn."

Komst van Messi

Vanzeir zag ook dat Lionel Messi naar de MLS kwam. Dat zorgde voor een enorme boost. "De MLS stond op zijn kop toen Messi kwam. Ons stadion is meestal voor de helft gevuld, maar tegen Miami zat het helemaal vol. Voor de MLS is dit een hele boost. Met zijn komst en die van anderen gaat voetbal populairder worden."

Tot slot sprak hij nog over de JPL en de MLS. "Vergelijken met België? Het grote verschil is dat het helemaal ander voetbal is. Het is heel aanvallend georiënteerd. Dat is het grote verschil. In België is het tactischer en meer gesloten. De beste MLS-spelers kunnen zeker in België mee. De minst goede spelers kunnen wellicht niet mee in onze competitie. Dat komt ook door de enorme loonsverschillen in een kern, dat in België toch meer in balans is."

Gaat Vanzeir er komend seizoen wél knallen?

Meest recent

'Hayen slikt meteen forse transferopdoffer bij KRC Genk'

KRC Genk zal zich de komende maanden moeten herpakken na een tegenvallende eerste helft van het ...

10
10
La Louvière strikt bekende naam, Westerlo laat aanvaller gaan

De winterstop in de Jupiler Pro League is aangebroken, maar achter de schermen blijven de ...

15
15
Totale leegloop: meer dan 10 (!) vertrekkers bij Antwerp?

Na een tegenvallende start van het seizoen, heeft Antwerp FC zich de voorbije weken op een ...

76
76
Straffe Kompany-onthulling: Bayern-zwaargewicht doet boekje open

Vincent Kompany leverde tot dusver uitstekend werk als hoofdcoach van Bayern München. En hij is ...

75
75
'Club Brugge is dure speler beu: genadeschot in de maak'

Hij kwam als een dure versterking, maar het is stilaan vooral ergernis. Bij Club Brugge is het ...

290
290
Doelman vh Jaar: Coosemans onthult zijn grootste uitdagers

Vlak voor het Belgische clubvoetbal zich straks weer op gang trekt, wordt de winnaar van de Gouden ...

34
34
'Club gaat los op mercato: twee topaanwinsten, twee vertrekkers'

De spelers van Club Brugge genieten momenteel van een welverdiende verlofperiode na een bijzonder ...

436
436
Titelfavorieten JPL: enorme verrassing als kampioen?

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

378
378
Under Review: meevallers voor AA Gent & Anderlecht?

Ook na de laatste speeldag van het kalenderjaar blikt Jonathan Lardot namens het Referee Department ...

142
142
Bondsparket stelt voorbeeld: monstersancties in JPL

Ook tijdens de feestdagen blijft voetbal een klein beetje oorlog. Een boodschap die Timothé ...

203
203
'Code rood voor Overmars: sterkhouder verlaat Antwerp'

Een efficiënt Antwerp boekte zaterdag een gevleide zege tegen Zulte Waregem, waardoor Joseph ...

582
582
'Voorwaarden bekend: Goto tóch terug naar Anderlecht?'

Behalve een centrale verdediger staat een spits straks met stip bovenaan de verlanglijst bij RSC ...

784
784
Liefdesbom rond Sydney Sweeney: topvoetballer haalt uit

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

337
337
Africa Cup: Belgische bondscoaches vieren, Marokko imponeert

Op de Africa Cup werd maandag de laatste speeldag van de groepsfase op gang getrapt. Die leverde ...

112
112
Twijfels rond Coosemans: analist haalt uit vlak voor neus Proto

Colin Coosemans geldt straks als één van de absolute topfavorieten voor de trofee van ...

293
293
'Duranville op zijspoor: Dortmund grijpt keihard in'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels zullen zich in het nieuwe kalenderjaar moeten herpakken. Daarbij ...

283
283
Dikke steek aan Genk: dé reden voor viering Tzolis en Vermant

Club Brugge heeft zijn kalenderjaar 2025 op een fraaie manier kunnen afsluiten. De vicekampioen won ...

628
628
Genk in de nesten: "Prioriteit van Hayen is duidelijk"

KRC Genk heeft een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. Nieuwe coach Nicky Hayen zal ...

350
350
Anderlecht verrast iedereen: stuntdeal aan soldenprijs?

Het gonst in Brussel: dit soort speler zie je normaal niet in de Jupiler Pro League belanden. ...

737
737
Rigaux speelt open kaart over transferplannen Club Brugge

Na de beruchte trainerswissel kondigde het bestuur van Club Brugge in één adem een ...

699
699
Gouden Schoen 2025: verrassing van formaat in de maak?

Met het nieuwe jaar in zicht is het ook al reikhalzend uitkijken naar het Gala van de Gouden Schoen. ...

846
846
Alderweireld beweegt tot tranen toe met emotionele beelden

Eind vorig seizoen nam Toby Alderweireld een definitief afscheid van het profvoetbal bij Antwerp. Na ...

155
155
Visser vergalt debuut Hayen: Lardot ontleedt Genk-Club

De topper tussen KRC Genk en Club Brugge leverde op tweede kerstdag een heus spektakelstuk op, ...

603
603
Rigaux dropt bom: titelheld Union naar Club Brugge?

Na een beklijvende titelrace wist Union vorig seizoen eindelijk aan het langste eind te trekken ...

1530
1530
Gert Verheyen verrast iedereen met straffe nieuwe uitdaging

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen verrassen. Terwijl velen hem vooral kennen als vaste ...

818
818

Meer sportnieuws