Vanzeir: "Dat is het grote verschil tussen de JPL en MLS"

128
Vanzeir:

Dante Vanzeir vertrok ongeveer een jaar geleden van Union SG naar New York Red Bulls. Daar kende hij grote problemen met een racismerel, maar die ligt achter de rug. Sportief ging het ook niet van een leien dakje.Bij  TVL Sportcafé kwam de aanvaller terug op zijn eerste jaar in de Major League Soccer.

Vanzeir tikte uiteindelijk af op 5 goals en 1 assist in 24 wedstrijden. Dat was dus geen groot succes. Ondanks alles heeft de Belg zeker geen spijt van zijn overgang naar de Verenigde Staten.

Minder seizoen

"Neen, ik heb nog geen enkel moment spijt gehad. Ik heb mij er zeker al geamuseerd, ook al was het sportief niet het allerbeste jaar. Dat heb je soms in een carrière. Ik kan volgend jaar ook de voorbereiding starten en hopelijk gaat het nadien beter”, aldus de spits.

Bij de club hebben ze wel nog geloof in hem. “Ik had wel het gevoel dat de competitie mij kan liggen. Het is aan mij te tonen dat ik het volgend seizoen beter kan doen. Bij New York Red Bull is er nog veel vertrouwen in mijn kwaliteiten. Volgend jaar willen we beter doen. Of we gaan voor het hoogste? Als Red Bull zijnde is dat de bedoeling op termijn."

Komst van Messi

Vanzeir zag ook dat Lionel Messi naar de MLS kwam. Dat zorgde voor een enorme boost. "De MLS stond op zijn kop toen Messi kwam. Ons stadion is meestal voor de helft gevuld, maar tegen Miami zat het helemaal vol. Voor de MLS is dit een hele boost. Met zijn komst en die van anderen gaat voetbal populairder worden."

Tot slot sprak hij nog over de JPL en de MLS. "Vergelijken met België? Het grote verschil is dat het helemaal ander voetbal is. Het is heel aanvallend georiënteerd. Dat is het grote verschil. In België is het tactischer en meer gesloten. De beste MLS-spelers kunnen zeker in België mee. De minst goede spelers kunnen wellicht niet mee in onze competitie. Dat komt ook door de enorme loonsverschillen in een kern, dat in België toch meer in balans is."

Gaat Vanzeir er komend seizoen wél knallen?

Meest recent

Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

71
71
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

31
31
Charlotte Van Looy in relatiecrisis: Van Gucht in zak en as

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

25
25
'Mislukte' transfers bij Club: Preud'homme weerlegt kritiek

Bij Club Brugge zijn ze alweer uitstekend aan het seizoen begonnen, met een 27 op 30 in de Jupiler ...

132
132
'Union haalt opgelucht adem: Bondsparket heeft genade'

Het blijven zeer drukke weken voor Union. Donderdag moet het in de Europa League op bezoek bij Celta ...

34
34
Ommekeer bij Kortrijk? "Het gaat de goede kant uit"

Vorig weekend vonden er de nodige verschuivingen plaats in de kelder van het klassement van de ...

61
61
Real pakt uit: tennisicoon in bestuur én toptalent op komst

Real Madrid kende alweer een woelig seizoensbegin, want na nederlagen tegen Real Betis en Atletico ...

36
36
'Vitor Bruno slikt dubbele domper voor Salzburg'

Anderlecht bezorgde zichzelf vorig weekend weer wat meer ademruimte met een ruime zege tegen ...

189
189
'Na 6 maanden alweer weg? Goudhaantje Union grof wild'

Union haalde afgelopen zomer alweer 35 miljoen euro op de transfermarkt op met de verkoop van Anan ...

44
44
Zulte Waregem plukt verrassend pion weg bij Club Brugge

Zulte Waregem was uitstekend aan het seizoen begonnen en snuffelde zelfs even aan de subtop, maar is ...

79
79
TRANSFERUURTJE: 'Milan shopt wéér bij Club, Bakayoko moet weg'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

193
193
De Mil met handen in het haar vlak voor Europese clash

KAA Gent neemt het in de Conference League op tegen het Finse KuPS. De Buffalo’s zijn ...

125
125
KV Mechelen snoert iedereen de mond: Raman reageert

Het rommelde bij KV Mechelen en coach Fred Vanderbiest werd nadrukkelijk met een ontslag in verband ...

73
73
Club Brugge liet Rode Duivel genadeloos links liggen

Club Brugge heeft zich flink geroerd afgelopen zomer. Na het vertrek van Simon Mignolet was ...

215
215
Van Bommel hakt knopen door: Brugse Duivels in vizier

Er staat weer een nieuwe interlandperiode voor de deur. Voor bondscoach Mark van Bommel weer een ...

197
197
Bruno Fernandes haalt ongezien uit: “Leugens verspreid"

Manchester United completeerde een knappe comeback in de Champions League tegen AS Roma. De uitploeg ...

31
31
Preud’homme slaat keihard terug na Club Brugge-kritiek

Club Brugge mikt altijd op het allerhoogste en ook achter de schermen zijn de ambities groot. Elke ...

256
256
HVH ziet Belgische arbitrage falen: “Gewoonweg belachelijk”

Afgelopen speeldag waren er weer een paar discutabele fases op de Belgische velden. Vooral de ...

144
144
'Club voelt bui al hangen: AC Milan heeft grootse plannen'

In januari is hij niet te koop, maar dat Nicolo Tresoldi bezig is aan zijn laatste maanden bij Club ...

235
235
Thorup gooit roer om: opvallend slachtoffer in Genk

KRC Genk vindt vooral buitenshuis maar geen regelmaat in de prestaties, want na twee opeenvolgende ...

284
284
Vanaken duidt opvolger Tzolis aan bij Club Brugge

Club Brugge hoopt vanavond tegen PSV opnieuw te schitteren in de Champions League. Niet alleen als ...

314
314
Ajax dumpte hem via WhatsApp: nu schittert hij bij Club

Een miskoop. Dertien in een dozijn. "Met hem speel je met tien." In Nederland lachten ze hem weg, nu ...

262
262
Sibierski maakt brokken: Anderlecht op ramkoers met KBVB

Het zijn onrustige dagen bij RSC Anderlecht, waar het intern blijkt te rommelen tussen Vitor Bruno ...

342
342
Seys speelt open kaart: laatste maanden bij Club Brugge

In de Champions League neemt Club Brugge het straks op tegen PSV. In de Philips Arena zullen ...

520
520
'Bruno haalt gram: Anderlecht kan cashen op Stroeykens'

Een zestal weken nadat Antoine Sibierski hem openlijk naar de uitgang sorteerde, is Mario Stroeykens ...

238
238

Meer sportnieuws