Vanzeir: "Dat is het grote verschil tussen de JPL en MLS"

128 stemmen
Vanzeir:

Dante Vanzeir vertrok ongeveer een jaar geleden van Union SG naar New York Red Bulls. Daar kende hij grote problemen met een racismerel, maar die ligt achter de rug. Sportief ging het ook niet van een leien dakje.Bij  TVL Sportcafé kwam de aanvaller terug op zijn eerste jaar in de Major League Soccer.

Vanzeir tikte uiteindelijk af op 5 goals en 1 assist in 24 wedstrijden. Dat was dus geen groot succes. Ondanks alles heeft de Belg zeker geen spijt van zijn overgang naar de Verenigde Staten.

LEES OOK: Speciale gast voor De Bruyne en Lukaku tegen Iran

Minder seizoen

"Neen, ik heb nog geen enkel moment spijt gehad. Ik heb mij er zeker al geamuseerd, ook al was het sportief niet het allerbeste jaar. Dat heb je soms in een carrière. Ik kan volgend jaar ook de voorbereiding starten en hopelijk gaat het nadien beter”, aldus de spits.

Bij de club hebben ze wel nog geloof in hem. “Ik had wel het gevoel dat de competitie mij kan liggen. Het is aan mij te tonen dat ik het volgend seizoen beter kan doen. Bij New York Red Bull is er nog veel vertrouwen in mijn kwaliteiten. Volgend jaar willen we beter doen. Of we gaan voor het hoogste? Als Red Bull zijnde is dat de bedoeling op termijn."

Komst van Messi

Vanzeir zag ook dat Lionel Messi naar de MLS kwam. Dat zorgde voor een enorme boost. "De MLS stond op zijn kop toen Messi kwam. Ons stadion is meestal voor de helft gevuld, maar tegen Miami zat het helemaal vol. Voor de MLS is dit een hele boost. Met zijn komst en die van anderen gaat voetbal populairder worden."

Tot slot sprak hij nog over de JPL en de MLS. "Vergelijken met België? Het grote verschil is dat het helemaal ander voetbal is. Het is heel aanvallend georiënteerd. Dat is het grote verschil. In België is het tactischer en meer gesloten. De beste MLS-spelers kunnen zeker in België mee. De minst goede spelers kunnen wellicht niet mee in onze competitie. Dat komt ook door de enorme loonsverschillen in een kern, dat in België toch meer in balans is."

Gaat Vanzeir er komend seizoen wél knallen?

Meest recent

Undav is de redder: Duitsland op valreep voorbij Ivoorkust

Duitsland is zaterdagavond met de schrik vrijgekomen op het WK. Tegen Ivoorkust leek het even op weg ...

21
21
Garcia doet boekje open over afwezigheid van Doku

De Rode Duivels komen zondag opnieuw in actie op het WK. Om 21u nemen ze het in hun tweede wedstrijd ...

57
57
Imke Courtois duidt verrassende vervanger Doku aan

De Rode Duivels staan zondag voor een belangrijke opdracht tegen Iran, want na het gelijkspel tegen ...

113
113
Alarm bij Brazilië: einde WK voor sterspeler?

Brazilië pakte zaterdagochtend zijn eerste overwinning op het WK. Tegen Haïti haalden ze ...

23
23
'Rode Duivel aast op reünie met Tedesco'

Gewezen bondscoach van de Rode Duivels Domenico Tedesco vond deze zomer een mooie nieuwe uitdaging. ...

39
39
'Napoli overtuigd: bod bij Union op komst'

Union was de voorbije weken al zeer actief op de transfermarkt. Ze haalden al vijf nieuwe spelers ...

50
50
Doku fit voor Nieuw-Zeeland? Dokter maakt inschatting

De Rode Duivels kregen daags voor hun tweede wedstrijd op het WK tegen Iran zeer slecht nieuws. Ze ...

90
90
'Stassin krijgt droomtransfer: PL-clubs melden zich'

Lucas Stassin droomde van een WK-selectie nadat hij in maart zijn debuut mocht maken bij de Rode ...

76
76
Oranje pakt de leiding in groep F met klinkende zege

Nederland bleef teleurgesteld achter na zijn openingsmatch, nadat het tegen Japan een late ...

32
32
'Cuypers verrast met stunttransfer naar LaLiga'

Uiteindelijk toverde Rudi Garcia als wit konijn voor de aanval van de Rode Duivels Matias ...

165
165
Enorme domper: Rode Duivels missen Doku tegen Iran

Zondag om 21u spelen de Rode Duivels hun tweede wedstrijd op dit WK. Tegen Iran staat er al meteen ...

205
205
Rode Duivels krijgen nieuwe mokerslag voor Iran

België heeft alles nog in eigen handen op het WK, maar de nieuwste cijfers van Opta zijn ...

446
446
Biancone: "Hij speelde grote rol bij RSCA-transfer"

RSC Anderlecht stelde Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. De Franse centrale verdediger ...

207
207
Einde van een soap: BAS zet AA Gent op zijn plaats

De saga over het competitieformat is eindelijk van de baan. Het Belgisch Arbitragehof voor de Sport ...

317
317
Sporting Charleroi rondt absolute miljoenendeal af

Sporting Charleroi heeft een knappe uitgaande transfer afgerond. De kassa in het Zwarte Land rinkelt ...

33
33
Van Gucht breekt stilte over hardnekkige beschuldiging

Ruben Van Gucht duikt op in sportzalen, in talkshows en in krantenkoppen, maar vooral in discussies ...

44
44
Real Madrid komt met officieel statement over Olise

Real Madrid werd de afgelopen dagen weer veelvuldig gelinkt aan Michael Olise. De Franse ...

180
180
'Standard heeft beet: ex-speler keert terug naar Luik'

Standard staat op het punt om een volgende ingaande transfer af te ronden. La Dernière Heure ...

210
210
WK-vervanger Pacho-Ordonez ooit bijna van Beerschot

Ecuador heeft achteraan heel veel kwaliteit rondlopen. Met Willian Pacho en Joel Ordonez hebben ze ...

26
26
Anderlecht en Pocognoli? RSCA neemt ferm standpunt in

Karel Geraerts wordt niet de nieuwe trainer van RSC Anderlecht. Het Laatste Nieuws liet weten dat ...

509
509
Start Lukaku al tegen Iran? Garcia geeft duidelijke update

De Rode Duivels spelen zondag tegen Iran hun tweede partij. De Belgen weten dat ze moeten winnen, ...

190
190
'Lyon wil na Duranville tweede Belg vastleggen'

Olympique Lyon zal weldra Julien Duranville officieel voorstellen. Als het van de Fransen afhangt, ...

47
47
Ajax is helemaal verlost van dure floptransfer

Wanbeleid hebben ervoor gezorgd dat Ajax niet langer de nummer één is in Nederland. De ...

45
45
Iniesta stuurt straffe open brief na WK-kritiek op Spanje

Spanje begon zeer teleurstellend aan het WK met een 0-0-gelijkspel te gen Kaapverdië. ...

34
34
'Serie A-transfers: Lang en Jashari genoemd'

Noa Lang en Ardon Jashari waren twee heerlijke voetballers die voor Club Brugge speelden. Beiden ...

136
136

Meer sportnieuws