Vanzeir: "Dat is het grote verschil tussen de JPL en MLS"

door
Vanzeir:

Dante Vanzeir vertrok ongeveer een jaar geleden van Union SG naar New York Red Bulls. Daar kende hij grote problemen met een racismerel, maar die ligt achter de rug. Sportief ging het ook niet van een leien dakje.Bij  TVL Sportcafé kwam de aanvaller terug op zijn eerste jaar in de Major League Soccer.

Vanzeir tikte uiteindelijk af op 5 goals en 1 assist in 24 wedstrijden. Dat was dus geen groot succes. Ondanks alles heeft de Belg zeker geen spijt van zijn overgang naar de Verenigde Staten.

LEES OOK: 'AA Gent mikt hoog en gaat voor absolute toptransfer'

Minder seizoen

"Neen, ik heb nog geen enkel moment spijt gehad. Ik heb mij er zeker al geamuseerd, ook al was het sportief niet het allerbeste jaar. Dat heb je soms in een carrière. Ik kan volgend jaar ook de voorbereiding starten en hopelijk gaat het nadien beter”, aldus de spits.

Bij de club hebben ze wel nog geloof in hem. “Ik had wel het gevoel dat de competitie mij kan liggen. Het is aan mij te tonen dat ik het volgend seizoen beter kan doen. Bij New York Red Bull is er nog veel vertrouwen in mijn kwaliteiten. Volgend jaar willen we beter doen. Of we gaan voor het hoogste? Als Red Bull zijnde is dat de bedoeling op termijn."

Komst van Messi

Vanzeir zag ook dat Lionel Messi naar de MLS kwam. Dat zorgde voor een enorme boost. "De MLS stond op zijn kop toen Messi kwam. Ons stadion is meestal voor de helft gevuld, maar tegen Miami zat het helemaal vol. Voor de MLS is dit een hele boost. Met zijn komst en die van anderen gaat voetbal populairder worden."

Tot slot sprak hij nog over de JPL en de MLS. "Vergelijken met België? Het grote verschil is dat het helemaal ander voetbal is. Het is heel aanvallend georiënteerd. Dat is het grote verschil. In België is het tactischer en meer gesloten. De beste MLS-spelers kunnen zeker in België mee. De minst goede spelers kunnen wellicht niet mee in onze competitie. Dat komt ook door de enorme loonsverschillen in een kern, dat in België toch meer in balans is."

Gaat Vanzeir er komend seizoen wél knallen?

Meest recent

Opvallend duo: Bakayoko en Klopp verbroederen plots

Johan Bakayoko hoopt zich snel weer in de kijker te spelen bij de Rode Duivels. De aanvaller maakte ...

6
6
Skov Olsen heeft na jaar weer toptransfer beet

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

28
28
Vanaken na blamage: "Of we niet gemotiveerd waren?"

Club Brugge is zeer zwak aan het nieuwe jaar begonnen. Ze werden door Sporting Charleroi ...

282
282
VAR, rode kaart en instorting: Club Brugge kent horroravond

Wat een statement moest worden, werd een donkerrrood alarmsignaal. Club Brugge leek lange tijd op ...

263
263
'Noa Lang bezorgt Club Brugge stevige transferkater'

Noa Lang kent een zeer moeilijk seizoen bij Napoli. Er zijn al heel wat geruchten over een snel ...

149
149
'Vrees bij KRC Genk: sterkhouder op weg naar uitgang'

KRC Genk gaat deze mercato mogelijk nog een sterkhouder verliezen. Zakaria El Ouahdi wordt vaak ...

204
204
Lommel droomt dankzij gouden transfer, RWDM met grote zorgen

De Challenger Pro League hernam vanavond na een deugddoende winterbreak. In Limburg werd de derby ...

59
59
Woede bij fans Club Brugge: "Omgekocht!"

Club Brugge is bezig aan zijn match tegen La Louvière. Blauw-Zwart staat bij de rust 2-0 ...

529
529
Van den Bosch uit de ploeg? Oosting velt oordeel

Wat gaat er gebeuren met Zeno Van den Bosch? De centrale verdediger zal weldra zijn transfer naar de ...

194
194
Kleedkamer KAA Gent velt oordeel over De Mil na beker-exit

KAA Gent ligt uit de Croky Cup en dat is een teleurstelling van jewelste. De nederlaag tegen RSC ...

370
370
'Anderlecht onder stoom: transferakkoord met spits'

RSC Anderlecht moet versterking halen, anders zal het bijzonder moeilijk worden om beter te doen dan ...

558
558
Waarom KRC Genk al 25 jaar dé norm is in België

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

206
206
‘Anderlecht grijpt in: 7 toptargets voor nieuwe nummer 1’

Bij RSC Anderlecht draait het al weken rond doelmannen. Wie de geruchten volgt, ziet namen blijven ...

377
377
Club Brugge moét reageren: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na de wanprestatie in de Beker van Belgie tegen Sporting Charleroi in de ...

178
178
'Duranville verrast compleet: nieuwe club bekend'

Julien Duranville gaat Borussia Dortmund deze maand verlaten. Het zal een droge uitleenbeurt zijn, ...

155
155
Patro droomt van meer: 'tweede Nainggolan-stunt'

Patro Eisden heeft uitgepakt met een zeer grote transfer. Ze stelden vandaag Radja Nainggolan voor ...

151
151
AA Gent raast door: derde vertrekker is een feit

Bij AA Gent zijn ze bezig aan een zeer intensieve wintermercato. De Buffalo's hebben al een derde ...

74
74
Standard maakt stunttransfer wereldkundig

Marc Wilmots is voorstander van een gezocht evenwicht in een spelerskern. Jonge doorverkoopbare ...

249
249
Kompany jubelt: extra sterspeler bij Bayern op komst

Vincent Kompany is op weg naar succes bij Bayern München. De Belgische oefenmeester kende de ...

74
74
Hayen drukt stempel: wissel(s) van de wacht in Genk

Nicky Hayen moet KRC Genk straks nog naar de top zes zien te loodsen, een missie die zaterdag start ...

323
323
'Renard draait overuren: transfervuurwerk in Anderlecht'

Tot dusver viel er vrij weinig te beleven bij RSC Anderlecht, maar dat lijkt slechts stilte voor de ...

224
224
De Mos fileert Belgische jaren en doet straffe onthulling

Aad De Mos heeft in België een spoor nagelaten dat tegelijk glorieus en controversieel is. Voor ...

229
229
Groen licht: Club Brugge krijgt update in stadiondossier

Club Brugge hoopt de uitschakeling in de beker vrijdag door te spelen tegen La Louvière. Op ...

442
442
Lardot velt verdict: rode kaart voor Kana & Tzolis?

De afgelopen dagen werden de kwartfinales van de Croky Cup afgewerkt. Hier en daar ontstond er ...

524
524
Ophef rond Ruben Van Gucht na opvallende boodschap

Ruben Van Gucht heeft de voorbije jaren zelden de luwte opgezocht. De VRT journalist en presentator ...

81
81

Meer sportnieuws