De Boeck doet boekje open over 'Operatie Propere Handen'

door
De Boeck doet boekje open over 'Operatie Propere Handen'

‘Operatie Propere Handen’ brak een aantal jaren geleden uit. Tot op heden werden er nog geen straffen uitgesproken, maar de fiscus haalde wel heel wat geld bij heel wat beklaagden op. Zij hadden dus duidelijk boter op het hoofd. Glen De Boeck werd ook genoemd. 

De trainer van KV Kortrijk zou 35.000 euro hebben opgestreken bij de transfer van Milos Maric. Althans, dat vertelde Dejan Veljkovic. In Humo trekt De Boeck stevig van leer.

LEES OOK: Frustraties lopen hoog op bij KV Kortrijk na zeperd

De Boeck wil onschuld bewijzen

"Absoluut níét waar! Vier keer al heb ik de kans gekregen om mijn proces af te kopen, vier keer heb ik geweigerd. Ik heb niets misdaan, ik wil gerechtigheid. 35 beklaagden hebben hun proces wel al afgekocht: 'Zie dat niet als een schuldbekentenis, we willen er gewoon van af.' Yeah, right!”, aldus de coach.

De Boeck is van mening dat Veljkovic hem een loer wil draaien. “De vraag is: waarom wil Veljkovic mij erbij lappen? Het klopt dat ik Maric bij Beveren heb aangeprezen. Daarom staat mijn naam ook op dat stukje papier, zonder een bedrag overigens. Er is geen enkel bewijs tegen mij."

Veljkovic had veel macht

"Ik héb de kans gehad om geld te verdienen aan transfers, vele keren zelfs. Maar ik zit zo niet in elkaar. Waar het om gaat, is dat Maric de vrije trappen en hoekschoppen niet meer mochten nemen, omdat ik daar een betere speler voor had. Zo is de ellende begonnen. Veljkovic is Poppe beginnen te beïnvloeden, dat staat óók in het proces-verbaal. Daarom ben ik buitengegooid”, zegt de trainer.

Grote namen in het dossier zoals Verhaeghe, Mannaert, Maes en tal van anderen vonden een akkoord met de fiscus. Zij deden allerhande zaken waarbij heel veel geld in het zwart passeerde.

Denk je dat er nog mensen een echte straf gaan krijgen in dit dossier?

Meest recent

Anderlecht pakt plots uit met verrassende WK-ganger

Er staat de komende maanden nog heel wat op het spel voor RSC Anderlecht, dat met de beker eindelijk ...

8
8
KRC Genk verschaft belangrijke update uit ziekenboeg

Na het spektakelstuk in La Louvière moet KRC Genk genoegen nemen met de Europe Play-Offs. ...

11
11
Nieuw format JPL: Anderlecht bekvecht met Club Brugge

Het laatste woord is er ongetwijfeld nog niet over gezegd, maar behoudens een nieuwe plottwist ...

203
203
Meunier dropt bommetje: transfer naar ... Anderlecht?

Woensdag vertrekken de Rode Duivels naar Amerika voor een tweeluik tegen Mexico en de VS. Een van de ...

241
241
Zorgwekkende update rond Boskamp: fans reageren geschokt

De zorgen rond Jan Boskamp nemen toe. Tijdens een recente uitzending liet René van der Gijp ...

127
127
Lukaku haakt af bij Rode Duivels: puzzelen voor Garcia

Dinsdag bliezen de Rode Duivels verzamelen in Tubeke, om daags nadien koers te zetten richting de ...

112
112
Anderlecht moet dokken: spelers passeren langs de kassa

Met de hakken over de sloot verzekerde RSC Anderlecht zich van een plekje in de Champions' ...

160
160
Brusselmans zorgt voor kippenvel: "Zou het nooit doen"

Herman Brusselmans heeft met een onverwacht gezinsmoment iedereen naar de keel gegrepen. De ...

26
26
Madou zet Club Brugge op scherp: straffe woorden voor PO's

Club Brugge gaat Play-Off 1 in als achtervolger. De ambities van Blauw-Zwart zijn duidelijk: ...

196
196
Meunier verbaast iedereen met toekomstplannen

Thomas Meunier was afgelopen speeldag de grote man bij Lille met een doelpunt en een assist. De ...

130
130
Zinho Vanheusden doet emotionele bekentenis

Zinho Vanheusden stopte op 26-jarige leeftijd al met profvoetbal. De centrale verdediger kende ...

110
110
Debast doet boekje open over Anderlecht én De Cat

De Rode Duivels kampen met een blessuregolf. Bondscoach Rudi Garcia kan over verschillende pionnen ...

186
186
STVV primus van de JPL: groot wapen Vrancken in PO’s

Het viel op afgelopen speeldag, veel doelpunten vanuit stilstaande fases. Het Laatste Nieuws vond ...

48
48
Noa Lang doet pittige onthulling over horrorblessure

Het waren geen beelden voor gevoelige kijkers. Noa Lang liep tijdens de Champions League-clash ...

66
66
Anderlecht in vrije val: dit wordt nu duidelijk

RSC Anderlecht heeft zich geplaatst voor Play-Off 1, maar de afgelopen weken sputtert de motor weer. ...

322
322
Hayen krijgt raad: Genk-miscast moet er meteen uit

KRC Genk greep net naast een ticket voor Play-Off 1. De Limburgers sloten het seizoen af met een 5-5 ...

262
262
Code rood bij Antwerp: Oosting zwaar onder vuur

Royal Antwerp FC wist Play-Off 1 niet te bereiken. The Great Old keek zelfs even tegen ...

245
245
Steven Defour maakt brandhout van Anderlecht

RSC Anderlecht ging op de laatste speeldag van de reguliere competitie pijnlijk onderuit tegen ...

158
158
Jan Vertonghen mee naar WK? Mannaert hakt knopen door

Wie Rode Duivels zegt, zegt Jan Vertonghen (157 caps). De recordinternational is inmiddels al ...

130
130
TRANSFERUURTJE: ‘Standard en Club kijken in JPL, Anderlecht dubt’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

189
189
Ruben Van Gucht duikt in pikant avontuur met blonde BV

Hij slijpt de messen. Letterlijk en figuurlijk. Ruben Van Gucht lijkt klaar om opnieuw toe te slaan, ...

69
69
Titelrace barst los: Union, Club Brugge of underdog?

Union, Club Brugge, STVV, AA Gent, KV Mechelen en RSC Anderlecht. Ziedaar de zes ploegen die straks ...

106
106
'Hard verdict Hayen: sterkhouder out bij KRC Genk?'

KRC Genk verspeelde zondag een uitgelezen kans om zich op de valreep alsnog bij de top zes scharen. ...

348
348
Aftellen naar de play-offs: de ultieme 11 van de JPL

De echte prijzen worden pas aan de meet uitgedeeld, maar met de reguliere competitie achter de rug ...

148
148
Vanhaezebrouck helpt topclubs: vijf koopjes in JPL

De voorbije maanden drukten weer heel wat smaakmakers hun stempel op de Belgische velden. Niet ...

489
489

Meer sportnieuws