Deila gooit roer om: heropleving Club Brugge ontleed

door
Deila gooit roer om: heropleving Club Brugge ontleed

Met een paar vlotte zeges op een lijkt de ommekeer eindelijk ingezet bij Club Brugge. Het goede van de voorbije weken vraagt nu uiteraard nog om bevestiging, maar Het Laatste Nieuws ging alvast op zoek naar de oorzaken voor die heropleving.

Daarbij duidt de krant verschillende redenen aan. Vooreerst zou iedereen in Jan Breydel terug aan hetzelfde zeil trekken. Deila deed dan ook zijn uiterste best om het groepsgevoel weer aan te wakkeren en iedereen in de kleedkamer bij de zaken te betrekken.

LEES OOK: AA Gent wééral ondermaats: "Slechtste ooit in Play-Offs"

Deila grijpt in

Zo gunde hij onder andere Éder Balanta, Denis Odoi en Michal Skoras meer speelminuten om hun moraal hoog te houden. Een mentaliteitswijziging die blijkbaar ook voelbaar is op training, waar de intensiteit naar verluidt aanzienlijk naar omhoog werd gekrikt.

Blauw-Zwart verschijnt daardoor niet alleen opnieuw vaker met het mes tussen de tanden aan de aftrap, ook op tactisch gebied stelde Deila een paar principes bij. Vandaag ligt de focus bijvoorbeeld meer op de organisatie, met twee zessen voor de defensie.

Efficiëntie voor -en achterin

Een realistische aanpak die haar vruchten afwerpt, net zoals het feit dat Raphael Onyedika en Hugo Vetlesen alsmaar meer vertrouwd geraken met hun consignes. Ook in het offensief compartiment voerde Deila enkele weliswaar subtiele aanpassingen door.

Vooral op de flanken, die het veld vaker breed houden in plaats van naar binnen te knopen, zijn de patronen nu anders. Bovenop de vier clean sheets in vijf duels blijkt Club zo plots ook op aanvallend vlak efficiënter. Nu die resultaten nog door zien te trekken.

Gelooft u dat Club nu helemaal vertrokken is?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

100
100
Nog geen Champions League: Burnley voorkomt droomweek Villa

In Engeland blijft de strijd om de landstitel bijzonder spannend. Het gevecht om de Champions ...

8
8
Rood Cvetkovic: aanstoker Van der Heyden klapt uit biecht

RSC Anderlecht is er niet in geslaagd zijn laatste competitiewedstrijd voor de bekerfinale al ...

131
131
De Mil in volle wedstrijd naar binnen: oorzaak bekend

AA Gent is er zondagmiddag wederom niet in geslaagd om zijn eerste zege in de Champions' Play-Offs ...

74
74
Poppen aan het dansen: Gent-Anderlecht escaleert na affluiten

In de Champions' Play-Offs hebben AA Gent en RSC Anderlecht zondagmiddag de punten gedeeld: 1-1. Een ...

351
351
'Europa bibbert: Enrique hamert op supertransfer PSG'

Paris Saint-Germain plaatste zich deze week voor zijn tweede opeenvolgende Champions League-finale. ...

90
90
Rode kaart beslissend: geen winnaar in Gent-Anderlecht

In de Champions' Play-Offs heeft het duel om de vierde plaats tussen AA Gent en RSC Anderlecht geen ...

88
88
Genk-spelers op matje: Hayen onthult inhoud gesprekken

KRC Genk staat zondagavond voor een sleutelwedstrijd. Op eigen veld kunnen de Limburgers zich ...

192
192
Dramatisch rood Anderlecht: DAZN-analisten vellen verdict

RSC Anderlecht leek zondagmiddag verdiend op voorsprong te gaan rusten op bezoek bij AA Gent. Maar ...

287
287
AA Gent wééral ondermaats: "Slechtste ooit in Play-Offs"

In de Champions' Play-Offs waren de ogen zondagmiddag op de Planet Group Arena. AA Gent kreeg immers ...

90
90
Club houdt hart vast: zware consequenties na CPL-farce

Terwijl Club Brugge op de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis afstevent, dreigen de beloften weg ...

568
568
Burgess met schrik vrij na grove uithaal: "Sloeg nergens op"

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor heel wat beroering. Na de nederlaag op STVV haalde ...

423
423
Opstellingen: De Mil grijpt fors in, vreemde kronkel Taravel

In de Champions' Play-Offs staat zondagmiddag een cruciaal duel om de vierde plaats op het ...

71
71
'Crisis doet Real daveren: drastische gevolgen Courtois'

Zondagavond kan FC Barcelona kampioen spelen in Spanje, uitgerekend tijdens de onderlinge clash met ...

126
126
Ruben Van Gucht laat Valentine met verstomming achter

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor de nodige aandacht gezorgd. De sportjournalist van de VRT kwam ...

128
128
TRANSFERUURTJE: 'Kop rolt bij Anderlecht, exodus Club/Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

230
230
De Mil sneert naar KAA Gent: cruciale transferzomer

KAA Gent kreeg dit seizoen al klappen in de Champions Play-Offs. Europees voetbal lijkt heel ver weg ...

74
74
Stunttransfer Jelle Vossen naar het buitenland?

Waar ligt de toekomst van Jelle Vossen? De aanvaller nam afscheid van Zulte Waregem en werd al met ...

261
261
Luis Suarez bijt door het stof: straffe WK-wending op komst?

Luis Suarez is één van de beste aanvallers van zijn generatie. De 39-jarige Uruguayaan ...

36
36
Racismerel in Italië: “Deze lafaard noemde me een aap”

In Italië is er een nieuwe racismerel ontstaan. Tijdens de wedstrijd tussen Cagliari en Udinese ...

53
53
Leko ziet toch minpunt en waarschuwt Club Brugge

Club Brugge blijft aan de leiding in de Champions Play-Offs. Blauw-Zwart won met 2-0 van ...

224
224
Engelse pers ontploft door "meedogenloze" Doku

Jérémy Doku is on fire in Engeland. De Rode Duivel was vorige speeldag al belangrijk ...

178
178
Union SG rekent op doorbraak: Deschacht heeft geen ongelijk

Olivier Deschacht was onlangs in de populaire podcast Ongefilterd snoeihard voor de aanvallende ...

119
119
Vrancken legt pijnpunt bloot na nederlaag tegen Club

STVV verloor kansloos met 2-0 van Club Brugge en het mocht tevreden zijn dat het geen pandoering ...

183
183
Francis Amuzu floreert: verrassende terugkeer naar JPL?

De zomermercato nadert en de Belgische clubs speuren de wereld rond naar versterking. Wie weet ...

267
267
'Geraerts plots in héél vieze papieren'

Karel Geraerts is momenteel trainer van de Franse tweedeklasser Stade Reims. De Belgische coach ...

158
158

Meer sportnieuws