Deila gooit roer om: heropleving Club Brugge ontleed

door
Deila gooit roer om: heropleving Club Brugge ontleed

Met een paar vlotte zeges op een lijkt de ommekeer eindelijk ingezet bij Club Brugge. Het goede van de voorbije weken vraagt nu uiteraard nog om bevestiging, maar Het Laatste Nieuws ging alvast op zoek naar de oorzaken voor die heropleving.

Daarbij duidt de krant verschillende redenen aan. Vooreerst zou iedereen in Jan Breydel terug aan hetzelfde zeil trekken. Deila deed dan ook zijn uiterste best om het groepsgevoel weer aan te wakkeren en iedereen in de kleedkamer bij de zaken te betrekken.

LEES OOK: Standard en AA Gent: beter of niet? De verrassende tussenbalans

Deila grijpt in

Zo gunde hij onder andere Éder Balanta, Denis Odoi en Michal Skoras meer speelminuten om hun moraal hoog te houden. Een mentaliteitswijziging die blijkbaar ook voelbaar is op training, waar de intensiteit naar verluidt aanzienlijk naar omhoog werd gekrikt.

Blauw-Zwart verschijnt daardoor niet alleen opnieuw vaker met het mes tussen de tanden aan de aftrap, ook op tactisch gebied stelde Deila een paar principes bij. Vandaag ligt de focus bijvoorbeeld meer op de organisatie, met twee zessen voor de defensie.

Efficiëntie voor -en achterin

Een realistische aanpak die haar vruchten afwerpt, net zoals het feit dat Raphael Onyedika en Hugo Vetlesen alsmaar meer vertrouwd geraken met hun consignes. Ook in het offensief compartiment voerde Deila enkele weliswaar subtiele aanpassingen door.

Vooral op de flanken, die het veld vaker breed houden in plaats van naar binnen te knopen, zijn de patronen nu anders. Bovenop de vier clean sheets in vijf duels blijkt Club zo plots ook op aanvallend vlak efficiënter. Nu die resultaten nog door zien te trekken.

Gelooft u dat Club nu helemaal vertrokken is?

Meest recent

Reactie Lukaku zegt alles: Noa Lang verbaast Italië

Hoewel het nog steeds Rode Duivels Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne moet missen, boekte SSC Napoli ...

14
14
TU: 'Anderlecht wil peperdure spits, transfers Mokio én Duranville'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

136
136
Ajax zakt weg: experts vrezen Anderlecht-scenario

RSC Anderlecht was misschien wel tientallen jaren lang de nummer één in België. ...

70
70
Van der Elst ontploft: media krijgen flinke veeg

Franky Van der Elst is een zeer gerespecteerde ex-voetballer en nuchtere analist. De voormalige ...

73
73
Cath Luyten breekt bij spraakmakende bekentenis over Raes

Cath Luyten en sportjournalist Frank Raes vormden jarenlang een bekend en geliefd ...

37
37
België verliest RSCA-talent: VS slaat keihard toe

Anno 2025 hebben spelers steeds vaker de keuze tussen verschillende nationale ploegen omwille van ...

84
84
Club NXT in shock: De Roeck krijgt geen lijn in ploeg

Club NXT is het kneusje van de Challenger Pro League. De komst van Jonas De Roeck als trainer heeft ...

226
226
Helemaal geen RSCA? Frutos laat bommetje vallen

Bij RSC Anderlecht verdedigde Olivier Renard in de weekendkranten zijn beleid. Uiteraard bekeek hij ...

283
283
Vrancken vol lof over coach: "Hij doet het heel goed"

Bij STVV nemen ze het dit weekend op tegen OH Leuven. De Truienaars staan bijzonder knap vierde, OHL ...

45
45
Hasi zet spelers op scherp: Club en Union als waarschuwing

RSC Anderlecht speelt dit weekend op het veld van La Louvière. Paars-Wit wil daar verdergaan ...

96
96
‘Duitsland ontploft: Kompany bereidt schoktransfer voor’

Kompany zet München op stelten: titel, trofee, en een recordstart die héél Europa ...

296
296
Kompany schittert bij Bayern: 'Leerde ik bij Anderlecht"

Vincent Kompany doet het voortreffelijk bij Bayern München. De coach van de Duitse topclub ...

235
235
Standard en AA Gent: beter of niet? De verrassende tussenbalans

Standard en AA Gent kregen via bepaalde kanalen dit seizoen al wat lof. Maar is dat wel terecht? Na ...

98
98
'Engeland op stelten: Club Brugge flirt met droomtransfer'

Club Brugge droomt al maanden van Million Manhoef – en nu lijkt die droom plots iets minder ...

591
591
Broos na forse kritiek op Garcia: "Komaan zeg, nonsens!"

Rudi Garcia kreeg stevige kritiek te verwerken. De bondscoach was het beu en weigerde een interview ...

142
142
Anderlecht staat op: twee 'nieuwelingen' trekken de kar

Bij RSC Anderlecht was de zomermercato geen gigantisch succes. Het zijn vooral twee ...

243
243
Fink ziet enorme weelde: "Hij is de toekomst van KRC Genk"

KRC Genk hoopt met een zege tegen KV Mechelen dit weekend de top zes binnen te sluipen. Thorsten ...

204
204
Seys en Vanaken zien 'probleem': "Wel vaker in België"

Hans Vanaken haalde de heel moeizame driepunter binnen voor Club Brugge. De ervaren middenvelder ...

229
229
Anderlecht herleeft dankzij één onverwachte kracht

RSC Anderlecht hoopt eindelijk de weg naar boven te hebben gezet. De zege tegen Club Brugge zorgde ...

398
398
Hayen ziet gelijkenis tussen Club Brugge en Union

Sexy is het niet wat Club Brugge laat zien in de Jupiler Pro League. Het is wel zeer zakelijk en ...

194
194
Leko stelt vast: "Ooit waren we een goed team..."

AA Gent speelde 0-0 op het veld van KVC Westerlo. Het was zeker niet goed wat de Buffalo's op de mat ...

254
254
Gemengde geluiden bij Westerlo en Gent: "Teleurstelling"

AA Gent won een punt op het veld van KVC Westerlo. Het speelde een degelijke, maar dramatische ...

49
49
Vanaken sleurt zwoegend Club Brugge over de streep

Club Brugge hoopte de rug te rechten tegen Sporting Charleroi. Op de vorige speeldag verloren ze van ...

156
156
Lang opent zijn rekening en veegt CDK & co van de mat

In de Serie A stond met Napoli - Atalanta een duel op het programma dat in normale omstandigheden ...

93
93
Shopt Anderlecht komende zomer bij La Louvière?

RSC Anderlecht is uiteraard bezig met het voorbereiden van de winter- en zomermercato van 2026. De ...

191
191

Meer sportnieuws