'AA Gent & Club Brugge cashen op goudhaantjes in januari'

door
'AA Gent & Club Brugge cashen op goudhaantjes in januari'

Afgelopen zomer slaagde AA Gent er tot zowat ieders verbazing in om Gift Orban aan boord te houden, terwijl Club Brugge pal stond toen Chelsea aanklopte voor Antonio Nusa. Schitteren zij ook na nieuwjaar nog op de Belgische velden?

Al is dat relatief, want om uiteenlopende redenen slaagden Nusa en Orban er de voorbije maanden niet echt in om hun stempel te drukken. Zo is de 18-jarige Noor nog maar pas hersteld van een aanslepende rugblessure die hem een hele poos parten speelde.

LEES OOK: Winterdeal afgerond: Anderlecht doet zaken met Westerlo

Orban richting exit

Deels door fysieke perikelen moet Orban in de pikorde voorin bij de Buffalo's dan weer Hugo Cuypers en Tarik Tissoudali voor zich dulden. Uit ongenoegen met zijn statuut als bankzitter ging het woelwater al meermaals in de clinch met Hein Vanhaezebrouck.

Om verdere problemen te vermijden zouden de Gentenaren dan ook kunnen overwegen om Orban, die alsmaar meer een blok aan Vanhaezebrouck zijn been dreigt te worden, in januari alsnog van de hand te doen. Te meer nu Laurent Depoitre stilaan weer fit is.

Duo van 30 miljoen

In dat geval zal men in de KAA Gent Arena allicht wel genoegen moeten nemen met een pak minder dan de vooropgestelde 30 miljoen. Een bedrag dat Chelsea afgelopen zomer al veil had om Nusa los te weken uit Jan Breydel, waar hij dan nog even mocht blijven.

Uiteindelijk stelde Bart Verhaeghe zijn veto, maar wie weet bezwijkt Club dit keer wél voor zulk een constructie. Volgens het Noorse medium NTB is de kans alvast groot dat de twee ex-spelers van Stabaek tijdens de wintermercato al andere oorden opzoeken.

Cashen op Nusa

Vooral in het geval van Nusa mag diens voormalige werkgever, die bij beiden recht heeft op een doorverkooppercentage, op een aardige zakcent rekenen. Al zou er voorlopig wel vrij weinig bewegen rond het gegeerde toptalent, die zelf eerst wil doorbreken in Brugge.

Wie is volgens u het grootste talent?

Meest recent

Transfer naar Belgische topclub? Titraoui reageert

Charleroi loodste de voorbije jaren vrij consistent spelers door naar de Belgische top, met vorige ...

69
69
Broos baalt na eliminatie: "Niet onze dag"

Voor Hugo Broos zit de Africa Cup er al op. Onze landgenoot zag zijn Zuid-Afrika sneuvelen in de ...

22
22
'Standard heeft eerste winteraanwinst beet'

Standard mag nog hopen op een ticket voor de Champions' Play-Off, want na 20 speeldagen prijkt het ...

46
46
Kompany verliest nieuwe chouchou: "Ik wil absoluut naar Real"

Vincent Kompany heeft dit seizoen van Bayern München een machine gemaakt die amper af te ...

138
138
'Spaans toptalent wil doorbreken in Jupiler Pro League'

Nu de wintermercato van start gegaan is, zijn de Belgische clubs volop aan het zoeken naar ...

105
105
Anderlecht lanceert toptalent: Proto optimistisch

Anderlecht vertrok dit weekend naar Spanje om zich in warmere en zonnigere omstandigheden te kunnen ...

137
137
Broos ziet Africa Cup al in achtste finale eindigen

Hugo Broos is er zondagavond niet in geslaagd om het goede voorbeeld van Tom Saintfiet te volgen. ...

57
57
De Zerbi doet zeer pijnlijke uitspraak over rode Vermeeren

Arthur Vermeeren beleefde zondag een zeer pijnlijke primeur. De middenvelder pakte immers de eerste ...

130
130
Transfer bijna rond: Vanzeir niet mee op stage met Gent

Heel wat eersteklassers brengen de komende week door in zonniger oorden om zich klaar te stomen voor ...

185
185
'Club Brugge trekt dikke streep door twee miljoenentransfers'

Club Brugge vertoeft momenteel in Marbella, waar coach Ivan Leko zijn troepen klaarstoomt voor de ...

510
510
Hans Vanaken verovert ook naast het veld alle harten

Hans Vanaken is al jaren een vaste waarde bij Club Brugge. Niet alleen met zijn voeten, maar ook met ...

213
213
City sputtert in 2026: Chelsea steelt punt in 94ste minuut

De eerste grote Premier League-topper van het nieuwe kalenderjaar heeft geen winnaar opgeleverd. ...

56
56
'Wending Anderlecht: onverwachte aanwinst op radar'

RSC Anderlecht wil zich in januari verzekeren van enkele gerichte aanwinsten. Op de verlanglijst ...

404
404
'Club Brugge ruikt bloed: jacht op nieuwe '10' ontploft'

Club Brugge voelt een buitenkans en gaat vol in de aanval voor een nieuwe ‘10’. Leipzig ...

418
418
Africa Cup: Marokko door dankzij uitblinker (en keepersblunder)

Op de Africa Cup wordt momenteel gestreden om de tickets voor de kwartfinales. Marokko wist zich ...

87
87
Transferbom! 'Anderlecht vol voor terugkeer Duranville'

RSC Anderlecht werkt achter de schermen aan een heuse transferbom. Volgens het Duitse Sport1 heeft ...

1204
1204
'KVM neemt drastische beslissing op transfermarkt'

KV Mechelen kan terugblikken op een knap seizoen tot dusver. De Maneblussers staan zelfs vijfde in ...

614
614
Van Gucht krijgt hoon internet over zich na rijbewijs-saga

We zijn nog maar vier dagen ver in het nieuwe jaar, toch heeft Ruben Van Gucht al twee dagen op een ...

179
179
Vervanger Mbappé held bij Real, ijskoude douche Liverpool

Real Madrid heeft het nieuwe kalenderjaar ingezet met een duidelijke zege, De Koninklijke haalde het ...

54
54
Letterlijk code rood: bijzondere beelden op stage Club

Om de tweede seizoenshelft tot in de puntjes voor te bereiden, trokken de meeste eersteklassers naar ...

234
234
'Antwerp maakt balans op: bliksemvertrek in de maak'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

959
959
Absolute nachtmerrie Vermeeren, Napoli wint brute veldslag

Het nieuwe kalenderjaar is dramatisch begonnen voor Athur Vermeeren. De middenvelder pakte zondag ...

172
172
Wéér slipper United: Engelse pers pakt Lammens onder de loep

Manchester United is niet bepaald goed aan het nieuwe kalenderjaar begonnen. Zondagnamiddag raakten ...

188
188
'Anderlecht en Antwerp nek aan nek voor eerste winteraanwinst'

Officieel gaat de winterse transferperiode voor de Belgische ploegen pas open op 6 januari. Maar ...

421
421
Leko drukt stempel bij Club: drie spelers in vizier

Ivan Leko is goed begonnen aan zijn tweede ambstermijn bij Club Brugge en pakte meteen 9 op 9 in de ...

757
757

Meer sportnieuws