'AA Gent & Club Brugge cashen op goudhaantjes in januari'

708 stemmen
'AA Gent & Club Brugge cashen op goudhaantjes in januari'

Afgelopen zomer slaagde AA Gent er tot zowat ieders verbazing in om Gift Orban aan boord te houden, terwijl Club Brugge pal stond toen Chelsea aanklopte voor Antonio Nusa. Schitteren zij ook na nieuwjaar nog op de Belgische velden?

Al is dat relatief, want om uiteenlopende redenen slaagden Nusa en Orban er de voorbije maanden niet echt in om hun stempel te drukken. Zo is de 18-jarige Noor nog maar pas hersteld van een aanslepende rugblessure die hem een hele poos parten speelde.

LEES OOK: ‘Belgisch toptalent op een zucht van zomerse knaltransfer’

Orban richting exit

Deels door fysieke perikelen moet Orban in de pikorde voorin bij de Buffalo's dan weer Hugo Cuypers en Tarik Tissoudali voor zich dulden. Uit ongenoegen met zijn statuut als bankzitter ging het woelwater al meermaals in de clinch met Hein Vanhaezebrouck.

Om verdere problemen te vermijden zouden de Gentenaren dan ook kunnen overwegen om Orban, die alsmaar meer een blok aan Vanhaezebrouck zijn been dreigt te worden, in januari alsnog van de hand te doen. Te meer nu Laurent Depoitre stilaan weer fit is.

Duo van 30 miljoen

In dat geval zal men in de KAA Gent Arena allicht wel genoegen moeten nemen met een pak minder dan de vooropgestelde 30 miljoen. Een bedrag dat Chelsea afgelopen zomer al veil had om Nusa los te weken uit Jan Breydel, waar hij dan nog even mocht blijven.

Uiteindelijk stelde Bart Verhaeghe zijn veto, maar wie weet bezwijkt Club dit keer wél voor zulk een constructie. Volgens het Noorse medium NTB is de kans alvast groot dat de twee ex-spelers van Stabaek tijdens de wintermercato al andere oorden opzoeken.

Cashen op Nusa

Vooral in het geval van Nusa mag diens voormalige werkgever, die bij beiden recht heeft op een doorverkooppercentage, op een aardige zakcent rekenen. Al zou er voorlopig wel vrij weinig bewegen rond het gegeerde toptalent, die zelf eerst wil doorbreken in Brugge.

Wie is volgens u het grootste talent?

Meest recent

Rode Duivel verrast iedereen op eerste WK

De Rode Duivels pakten een 5 op 9 en zijn zo zeker van groepswinst en de volgende ronde. Bij de ...

0
0
Broos de Belgische Advocaat? Plotse twist is mogelijk

Hugo Broos wist met Zuid-Afrika zich te plaatsen voor de volgende ronde. Daarin treffen ze vanavond ...

15
15
Eerste barst bij Rode Duivels: ploegmaats pikken dit niet

De Rode Duivels hebben hun WK weer nieuw leven ingeblazen, maar de rust is nog niet helemaal terug. ...

185
185
Bruno ziet deze rol voor Bertaccini én looft 'nieuwe' spits

Vitor Bruno sprak voor het eerst de pers toe. De Portugese trainer zei daarbij twee opvallende ...

151
151
België treft Senegal: volgende tegenstanders ook bekend

België mag bewijzen dat het tegen Nieuw-Zeeland zijn WK écht is gestart. In de zestiende ...

92
92
Zware loting Rode Duivels, Messi slaat wéér toe

De groepsfase van het WK ligt achter de rug. De laatste matchen werden afgelopen nacht afgewerkt. ...

171
171
Drukte bij La Louvière: 3 nieuwkomers, sterkhouder vertrekt

La Louvière wist afgelopen seizoen als promovendus het behoud te verzekeren, maar bevestigen ...

44
44
Bekritiseerde Duivel haalt gram: "Zijn beste match ooit"

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend komaf gemaakt met alle twijfels. Ze boekten in hun laatste ...

68
68
Perisic schaart zich in zéér straf rijtje met jubileum

Om 23u wordt in groep L de slotspeeldag op gang getrapt. Kroatië moet daarin nog vol aan de bak ...

21
21
'Standard heeft volgende aanwinst in het vizier'

Standard is deze zomer al snel in actie geschoten op de transfermarkt. De Rouches haalden de ...

60
60
'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

118
118
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

354
354
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

139
139
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

350
350
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

469
469
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

36
36
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

1173
1173
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

42
42
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

49
49
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

126
126
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

459
459
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

163
163
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

186
186
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

90
90
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

125
125

Meer sportnieuws