'AA Gent & Club Brugge cashen op goudhaantjes in januari'

708 stemmen
'AA Gent & Club Brugge cashen op goudhaantjes in januari'

Afgelopen zomer slaagde AA Gent er tot zowat ieders verbazing in om Gift Orban aan boord te houden, terwijl Club Brugge pal stond toen Chelsea aanklopte voor Antonio Nusa. Schitteren zij ook na nieuwjaar nog op de Belgische velden?

Al is dat relatief, want om uiteenlopende redenen slaagden Nusa en Orban er de voorbije maanden niet echt in om hun stempel te drukken. Zo is de 18-jarige Noor nog maar pas hersteld van een aanslepende rugblessure die hem een hele poos parten speelde.

LEES OOK: Madou gaat hard in tegen Baro: “Elke dag gefrustreerd…”

Orban richting exit

Deels door fysieke perikelen moet Orban in de pikorde voorin bij de Buffalo's dan weer Hugo Cuypers en Tarik Tissoudali voor zich dulden. Uit ongenoegen met zijn statuut als bankzitter ging het woelwater al meermaals in de clinch met Hein Vanhaezebrouck.

Om verdere problemen te vermijden zouden de Gentenaren dan ook kunnen overwegen om Orban, die alsmaar meer een blok aan Vanhaezebrouck zijn been dreigt te worden, in januari alsnog van de hand te doen. Te meer nu Laurent Depoitre stilaan weer fit is.

Duo van 30 miljoen

In dat geval zal men in de KAA Gent Arena allicht wel genoegen moeten nemen met een pak minder dan de vooropgestelde 30 miljoen. Een bedrag dat Chelsea afgelopen zomer al veil had om Nusa los te weken uit Jan Breydel, waar hij dan nog even mocht blijven.

Uiteindelijk stelde Bart Verhaeghe zijn veto, maar wie weet bezwijkt Club dit keer wél voor zulk een constructie. Volgens het Noorse medium NTB is de kans alvast groot dat de twee ex-spelers van Stabaek tijdens de wintermercato al andere oorden opzoeken.

Cashen op Nusa

Vooral in het geval van Nusa mag diens voormalige werkgever, die bij beiden recht heeft op een doorverkooppercentage, op een aardige zakcent rekenen. Al zou er voorlopig wel vrij weinig bewegen rond het gegeerde toptalent, die zelf eerst wil doorbreken in Brugge.

Wie is volgens u het grootste talent?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer Duranville, Club druk in de weer'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

53
53
Courtois doet onthulling: “Kinderen kiezen Spanje”

Thibaut Courtois is mogelijk aan zijn laatste tornooi met de Rode Duivels bezig. De doelman is nog ...

41
41
‘Zoektocht nieuwe T1: twee namen, deadline Anderlecht’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De eerste opdracht van Antoine Sibierski ...

241
241
Valse start WK? FIFA krijgt volle laag na pijnlijke beelden

De eerste twee wedstrijden van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zitten erop. ...

354
354
SK Beveren slaat toe: ambities voor JPL scherp

SK Beveren werd afgelopen seizoen ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend ...

96
96
Hugo Broos verrast na WK-deceptie: Verheyen in de bres

Het Zuid-Afrika van Hugo Broos is op een valse noot aan het WK gestart. Tegen gastland Mexico ging ...

61
61
Na scheiding Deschacht: Coorevits onthult pijnlijk verleden

Annelien Coorevits lag recent zwaar onder vuur bij Temptation Island. Eén van de deelnemers ...

58
58
Lommel legt transferplannen voor terugkeer in JPL op tafel

De Jupiler Pro League wordt komend seizoen weer gespeeld in een klassieke competitie met achttien ...

119
119
WK-selectie kost Hans Vanaken bijzonder familiemoment

Hans Vanaken vertoeft momenteel met de Rode Duivels op het WK. Daar hoopt hij eindelijk een rol van ...

60
60
'De Bruyne en Lukaku verwelkomen nieuwe Belg bij Napoli'

Het is voorlopig nog een beetje koffiedik kijken of Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku volgend seizoen ...

97
97
Vandenbempt ergert zich kapot aan één ding op dit WK

Het WK is eindelijk van start gegaan en de eerste wedstrijddag zit erop. Mexico en Zuid-Korea zijn ...

356
356
Heldenrol bijna in het water: Oh doet straffe onthulling

De eerste wedstrijden van het WK zijn achter de rug en daarbij was meteen een hoofdrol weggelegd ...

33
33
Courtois onthult aanvaringen met nieuwe coach Mourinho

Thibaut Courtois dropte donderdag op zijn persconferentie een bommetje door te verklaren dat de kans ...

172
172
Sporting Hasselt en Patro blijven maar toeslaan

In de Challenger Pro League gaat het seizoen doorgaans wat later van start, maar enkele clubs zijn ...

99
99
‘De Cat lokt verrassende belangstelling uit Parijs’

Anderlecht zag deze week zijn kassa al een eerste keer rinkelen met de verkoop van Keisuke Goto aan ...

310
310
Garcia zit met Lukaku-bom vlak voor WK-start

Romelu Lukaku wil een rol van betekenis spelen op het WK. Zijn hoofd wil vooruit, zijn lichaam hinkt ...

156
156
Union en Club balen: geen extra WK-ganger

Het WK werd donderdagavond afgetrapt, maar dat betekent niet dat alle selecties al helemaal ...

72
72
‘Kompany met grote zak geld naar Brugge’

Club Brugge is deze zomer met Aleksandar Stankovic al één goudhaantje verloren, maar ...

816
816
'Taravel hakt knoop over Anderlecht-toekomst door'

De start van de voorbereiding komt er snel alweer aan, maar bij Anderlecht is het nog niet duidelijk ...

263
263
Oud-Genkie Oh bezorgt Zuid-Korea droomstart op WK

In groep A lijkt gastland Mexico vooral met Zuid-Korea te moeten gaan strijden voor de groepswinst. ...

124
124
"Scheidsrechter zag het anders" - Broos scherp na dubbel rood

Wat één van de hoogtepunten uit zijn carrière moest worden, draaide uit op een ...

148
148
Analisten vellen verdict: Vanaken titularis tegen Egypte?

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

229
229
'Anderlecht vliegt direct mercato op met Goto-miljoenen'

RSC Anderlecht wacht nog steeds op een nieuwe trainer, maar is ondertussen wel actief op de ...

594
594
Openingsmatch met drie rode kaarten: Mexico klopt zwak Zuid-Afrika

Co-gastland Mexico is met een perfect rapport aan het wereldkampioenschap begonnen. In de ...

148
148
'Mourinho-effect: Real plukt topspeler weg onder neus Barça'

José Mourinho is de nieuwe trainer van Real Madrid. De Portugese trainer werd donderdag ...

182
182

Meer sportnieuws