Fredberg overtreft zichzelf met ‘spektakeltransfer’

1214 stemmen
Fredberg overtreft zichzelf met ‘spektakeltransfer’

Begin dit seizoen werd Anders Dreyer zwaar in twijfel getrokken bij Anderlecht. Hij kreeg bakken kritiek en hij verloor ook even zijn basisplaats, maar in de laatste weken onderging hij een opmerkelijke evolutie.

Door de dominante speelwijze van Anderlecht en de succesvolle samenwerking met Thorgan Hazard presteert Dreyer duidelijk beter bij Anderlecht en haalt hij indrukwekkende statistieken.

Hij koppelt zijn sterke fysieke kwaliteiten steeds meer aan rendement en efficiëntie, waardoor ‘het prototype van toekomstige Anderlecht-transfers’ de oorspronkelijke verwachtingen zelfs ruimschoots aan het overtreffen is.

LEES OOK: Anderlecht kondigt vertrek van jeugdproduct aan

Dreyer werd zwaar in vraag gesteld bij Anderlecht

Aan het begin van dit seizoen was Anders Dreyer een onbetwiste basisspeler bij Anderlecht. Hij nam nooit plaats op de reservebank en de Deense aanvaller werd zelden gewisseld door Brian Riemer. Als dat al gebeurde, was dat meestal pas in de slotfase van de wedstrijd.

Dreyer staat bekend als het ‘Duracell-konijn’ van Anderlecht, altijd vol energie en steeds de longen uit zijn lijf lopend, maar soms blijft hij soms lange tijd onzichtbaar op het veld. Hij komt af en toe uit het niets tevoorschijn om te scoren of assists te geven, maar vaak bleef hij volledig spoorloos tijdens het spel.

In het seizoensbegin leek Dreyer zich zelden te laten betrekken in de combinaties van het team. “Je hebt er weinig aan als hij niet scoort of aangeeft”, merkte De Morgen op. Desondanks bleef Dreyer een van de eerste namen op het tactische bord van Riemer.

De krant benadrukte dat er meer nodig is dan een ploeg met uitstekende fysieke conditie en data om de tegenstanders te domineren of overpoweren. Ondanks zijn onbetwiste status onder Riemer begonnen er langzaam maar zeker vragen te rijzen over de toegevoegde waarde van de Deense aanvaller.

Extra kilo’s voor ‘slapende’ Dreyer: “Wat heeft hij meer dan Raman?”

Tijdens het afgelopen tussenseizoen keerde Anders Dreyer terug met enkele extra kilo's bij Anderlecht, waardoor hij een aangepast programma kreeg om snel weer op zijn competitiegewicht te komen. “Ik had de indruk dat Anders bij de competitiestart in slaap was gevallen”, gaf Brian Riemer ook zelf toe.

De kritiek op Dreyer bleef bijgevolg niet uit, na zijn erg matige prestaties begin dit seizoen. “Wat heeft hij meer dan pakweg Raman die wordt weggestuurd? Niets toch? Finesse hebben ze allebei niet. Veel lopen oké, maar Dreyer mist snelheid en diepgang. Echt geen meerwaarde”, was Het Nieuwsblad streng na zijn bleke prestaties dit seizoen.

“Dreyer is mij nog nooit opgevallen”, stelde Imke Courtois in De Zondag. “Dreyer is vaak teleurstellend geweest in zijn spel”, merkte La Dernière Heure op. “Zijn vele vermijdbare balverlies heeft hem niet erg populair gemaakt bij het publiek.”

Bovendien is hij intrinsiek en qua profiel niet te vergelijken met spelers zoals Mbark Boussoufa, Matias Suarez, of Lior Refaelov. Dreyer is met andere woorden geen speler waarvoor het Anderlecht-publiek naar het stadion komt of warm voor loopt. En als de efficiëntie dan ook nog eens ontbreekt …

Anderlecht ‘Dreyt’ weer: grijze muis wordt spektakelman

In september voelde Brian Riemer zich genoodzaakt Anders Dreyer uit het basiselftal van Anderlecht te halen en hem naar de reservebank te verwijzen. Dit was een moeilijke beslissing voor de coach, aangezien Dreyer een van zijn favorieten is, zowel voor Riemer zelf als voor Jesper Fredberg.

Riemer, die eerder probeerde Dreyer naar Brentford FC te halen toen hij daar assistent-trainer was, deed dit met pijn in het hart. Dreyer slaagde er begin oktober in om weer een plek in de basisploeg van Anderlecht te veroveren.

“De scherpe con­currentie - de komst van Thorgan Hazard bijvoorbeeld - heeft hem wakker geschud. Nu staat hij er weer”, zei de coach. De samenwerking met Thorgan Hazard (en Kasper Dolberg) verbeterde gestaag, zoals ook de 47-voudige Rode Duivel zelf bevestigde. “Ergens logisch, omdat het twee klassespelers zijn.”

Bovendien profiteert Dreyer van het feit dat Anderlecht nu dominanter speelt en de tegenstander onder druk zet, wat zijn rendement in de ploeg aanzienlijk verbetert. Dreyer's spel vertoont nu een hogere efficiëntie, gekoppeld aan zijn indrukwekkende traptechniek, wat heeft geleid tot uitstekende prestaties en veel doelpunten.

Een van de grootste troeven van Dreyer is zijn krachtige en precies schot, en hij aarzelt niet om van afstand te schieten, wat vaak succesvol is gebleken. “Als de Deen op doel kan trappen, is hij echter een spektakelman”, schreef Het Nieuwsblad na zijn knappe goal tegen Villarreal vorig seizoen.

Eerder dit seizoen maakte hij ook al een fraai doelpunt vanop afstand tegen KV Kortrijk, en tegen OH Leuven een hattrick vanuit de box. “Anderlecht draait weer, of moeten we zeggen ‘Dreyt' weer”, stelde Bruzz onlangs vast.

“Want de Deense winger Anders Dreyer is de exponent van een ploeg die zichzelf heeft teruggevonden en erin slaagt om wedstrijden met aantrekkelijk voetbal naar zich toe te trekken.”

Het prototype van de Anderlecht-transfers overtreft zichzelf

Anders Dreyer staat bekend als een hardwerkende voetballer die voortdurend op hoge intensiteit voetbalt en uitstekend druk kan zetten. Bovendien bezit hij het vermogen om het spel goed te lezen en op de juiste momenten diep te gaan. Ook zijn intelligentie op het veld valt op.

Ondanks dat hij niet de snelste is, weet hij slim gebruik te maken van zijn kwaliteiten om ruimte te creëren voor zichzelf. “Hij is een van de hardst werkende voetballers in de Jupiler Pro League. Hij doet ook ­defensief zijn taken”, zei Brian Riemer.

Als de eerste aankoop van Jesper Fredberg werd Dreyer voor meer dan 4 miljoen euro overgenomen van FC Midtjylland. Hij werd omschreven als het prototype van de spelers die de club in de komende jaren wil aantrekken: onvermoeibaar, kwalitatief en met een grote motor.

Dreyer legt doorgaans de meeste kilometers af bij Anderlecht en hij blinkt uit in de high intensity runs. “Anders is de Belgische competitie aan het verpulveren met zijn fysieke data”, zei Fredberg in maart aan De Standaard. “Wat afgelegde kilometers betreft, scoort hij elke match zeer hoog en het gaat nog in stijgende lijn. Dat is wat we willen zien.”

Dit seizoen koppelt Dreyer die sterke fysieke kwaliteiten ook steeds meer aan rendement en efficiëntie, waardoor hij de verwachtingen zelfs aan het overtreffen is. Momenteel telt Dreyer 9 doelpunten in 14 competitiewedstrijden, waarmee hij de vice-topschutter is van de ploeg, na Kasper Dolberg, die 10 goals heeft gemaakt.

“Anders Dreyer is sinds zijn komst nog nooit zo goed geweest”, stelde Philippe Albert terecht vast bij SudPresse.

Dreyer is een toptransfer voor Anderlecht

Meest recent

Atlético Madrid snoeihard: "Mag niet weg voor 200 miljoen"

Atlético Madrid speelt het spel keihard. Eén van de smaakmakers wil de club graag ...

44
44
Hoezo, geen geld? Ajax pakt uit met monstertransfer

Ajax is de afgelopen jaren een club op drift. De Amsterdammers zakten ver terug, ook financieel was ...

75
75
Deschamps en Konaté hebben nog één groot WK-doel

Frankrijk en Engeland spelen de match die ze niet wilden spelen: de troostfinale op het WK. Didier ...

15
15
Leko kondigt vertrekker aan bij Club Brugge

Club Brugge gaat nog een drukke zomermercato tegemoet. Er vertrokken al een aantal spelers en er ...

344
344
Pover Club Brugge gaat alweer onderuit in oefenpot

Club Brugge speelde vanavond een oefenduel tegen sc Heerenveen. Er werd vier keer dertig minuten ...

210
210
Fans van Antwerp hebben meteen boodschap voor Vandenhaute

Wouter Vandenhaute is de nieuwe groot baas van Royal Antwerp FC. Samen met heel wat andere ...

372
372
Vandenhaute en Alderweireld met eerste reactie na overname

Royal Antwerp FC is officieel overgenomen. De club maakte dat vandaag officieel bekend. Wouter ...

455
455
'Salah verrast iedereen en heeft akkoord met nieuwe club'

Mo Salah heeft zijn nieuwe club zo goed als beet. De Egyptenaar heeft een mondeling akkoord bereikt ...

119
119
'Club Brugge houdt adem in: Vermant hakt plots knoop door'

Club Brugge houdt de adem in rond Romeo Vermant. De beslissing is nog niet officieel uitgesproken, ...

662
662
Overname een feit: Paul Gheysens met boodschap aan RAFC-fans

Paul Gheysens heeft Royal Antwerp FC dan toch verkocht. De voorzitter vond een akkoord met Wouter ...

257
257
Done deal: Wouter Vandenhaute neemt Antwerp over

De kogel is door de kerk: Wouter Vandenhaute wordt de nieuwe hoofdaandeelhouder van Royal Antwerp ...

509
509
Anderlecht gaf nu wel toe: "Probeerden in januari al bij RSCA"

La Louvière heeft met de komst van Anas Tajaouart een veelbelovende versterking ...

238
238
Sommer verklaart: "Daarom koos ik voor Club Brugge"

Club Brugge haalde met Yann Sommer een grote naam naar de Jupiler Pro League. De 37-jarige Zwitser ...

292
292
Vannieuwkerke doorbreekt stilte met emotioneel WK-bericht

Het WK van de Rode Duivels eindigde vorig weekend met een stevige domper. België hield Spanje ...

146
146
'AS Roma klopt aan voor sterkhouder van KRC Genk'

Bij KRC Genk gaat er deze mercato nog heel veel gebeuren, zowel in- als uitgaand. Vanuit Italië ...

471
471
'Club Brugge duwt door en biedt 8 miljoen euro'

Club Brugge verliest Christos Tzolis en moet dus op zoek naar een nieuwe flankaanvaller. Meer zelfs, ...

448
448
Lierse SK pakt uit met héél stevige aanwinst

Lierse SK heeft vandaag een zeer opvallende aanwinst aangekondigd. De club uit de Challenger Pro ...

89
89
Cercle Brugge stelt nieuwe middenvelder voor

De Belgische ploegen blijven zich versterken. Ze kijken daarbij vooral naar het buitenland. Zo heeft ...

59
59
Vrancken heeft beet en shopt in de Jupiler Pro League

Wouter Vrancken koos deze zomer voor een verrassende uitdaging. Na een topseizoen koos hij ervoor om ...

64
64
'Club met de handen in het haar voor Supercup én JPL-start'

De eerste grote test voor Club Brugge wordt de Belgische Supercup tegen Union SG. Op 31 juli neemt ...

840
840
Burgess wees monstercontract af: groots plan met KAA Gent

Christian Burgess verliet Union SG na jaren trouwe dienst. Beide partijen kwamen er niet uit tijdens ...

363
363
‘Strijd om Onyedika barst volledig los: Club ontvangt bod’

Club Brugge kende een topseizoen en verschillende sterkhouders dreigen de club te verlaten deze ...

566
566
Tuchel haalt ongezien uit: Engeland compleet afgemaakt

Engeland ging in de halve finale van het WK onderuit tegen Argentinië. De Engelsen kwamen op ...

183
183
Wilmots apetrots: Standard pakt uit met nieuwe zomertransfer

Standard Luik is druk in de weer op de zomermercato. De Rouches hopen weer mee te kunnen doen om de ...

161
161
‘Stunt van formaat: Club verliest toptalent aan JPL-club’

Club Brugge focuste zich de afgelopen jaren op de jeugdopleiding en de werking met Club NXT. ...

859
859

Meer sportnieuws