'Barça shockeert: absolute vedette naar uitgang geduwd'

door
'Barça shockeert: absolute vedette naar uitgang geduwd'

De voorbije jaren nam FC Barcelona grote financiële risico's door toekomstige inkomsten in te ruilen voor snelle cash, in de hoop zo weer aan te kunnen knopen met sportieve successen. Dat plannetje lijkt voorlopig ook te slagen. Vorig seizoen veroverde Barça na vier jaar nog eens de titel in La Liga.

Dit seizoen weten ze ook weer te overwinteren in de Champions League, nadat ze in de vorige twee edities telkens sneuvelden in de groepsfase. In eigen land loopt het wel iets moeizamer, want momenteel moet Barça vrede nemen met een derde plaats in La Liga op vier punten van Real Madrid en het verrassende Girona.

LEES OOK: Barça strandt op zucht van remontada tegen Atletico

Barça wil alweer af van Lewandowski

Eén van de redenen voor die mindere nationale resultaten is dat een aantal spelers niet hun allerbeste niveau halen. Zo scoorde bijvoorbeeld Robert Lewandowski dit seizoen 'slechts' acht keer in zeventien wedstrijden. Dat zijn toch veel mindere cijfers dan we van de 35-jarige Pool gewoon zijn.

Dat zorgt voor wat wrevel in Barcelona, dat Lewandowski anderhalf jaar geleden nog een contract voorschotelde tot 2026. Volgens El Chiringuito zou de club daarom zelfs serieus overwegen om zijn sterspeler in de zomer alweer van de hand te doen. Ze hopen dan nog een redelijke transfersom te kunnen krijgen voor de ex-spits van Bayern München.

Opmerkelijke clausule in contract

Aangezien Lewandowski momenteel niet de verwachte sportieve meerwaarde brengt, denken ze in Barça beter af te zijn door een transfersom te incasseren én van zijn zware loon verlost te zijn. Dan zouden er immers de nodige middelen vrijkomen om de ploeg te versterken. Er zou echter ook nog een andere manier zijn waarop Barça zich van Lewandowski kan ontdoen.

Als Barça in de zomer er niet in slaagt om de Pool te verkopen, dan zouden ze gebruik kunnen maken van een opmerkelijke clausule. Volgens SPORT zou Barça namelijk vroegtijdig het contract van Lewandowski kunnen ontbinden als hij in zijn derde seizoen - wat volgend seizoen zou zijn - minder dan 55 procent van de wedstrijden zou spelen.

Moet Barça Lewandowski laten vertrekken?

Meest recent

KV Mechelen naar PO1: Winkelmans ziet één uitkomst

De strijd om de Champions' Play-Off is op drie speeldagen van het einde van de reguliere competitie ...

2
2
Lapoussin vindt weer onderdak bij zeer verrassende club

Jarenlang was Loïc Lapoussin één van de smaakmakers op de Belgische velden. In ...

5
5
Vandevoordt legt uit waarom hij toch bij RB Leipzig blijft

De Rode Duivels hebben heel wat weelde onder de lat. Thibaut Courtois blijft de onbetwiste nummer ...

25
25
Keeperskwestie bij Union? Hubert schenkt klare wijn

Union kreeg de voorbije weken enkele tikken in de titelstrijd. Het liet punten liggen tegen Standard ...

39
39
Godts speelt open kaart over selectie voor Rode Duivels

Binnen enkele weken maakt Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de oefenstage van de Rode Duivels in ...

60
60
TRANSFERUURTJE: 'Targets Club bekend, transferbom bij Bayern'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

183
183
'Real Madrid gaat voor megadeal met bod van 120 miljoen'

Real Madrid kent een moeizaam seizoen. De titel lijkt stilaan uit de handen te glippen, waardoor ze ...

62
62
Van Gucht tot kookpunt gebracht met pornoster-onthulling

Een pikante onthulling op het verkeerde veld? Ruben Van Gucht zorgde deze week niet voor opschudding ...

108
108
Albert voorspelt furie bij Anderlecht door één man

Bij RSC Anderlecht waren de ingaande transfers dit seizoen geen geweldig succes. Eén van hen ...

269
269
Maesschalck brengt groot nieuws over De Bruyne

Kevin De Bruyne traint terug mee met de groep in Napels. Dat is zeer positief nieuws en de Rode ...

63
63
Red Flames met grote ambities: "Hét grote doel"

De Red Flames wonnen met 0-3 van Israël. Een vlotte overwinning, maar daar willen ze meer. ...

26
26
Lapoussin verrast vriend en vijand met nieuwe werkgever

Loic Lapoussin heeft na maanden zoeken weer een nieuwe club gevonden. De ex-speler van STVV en Union ...

63
63
'Standard niet akkoord: miljoenenbod geweigerd'

Standard kan het geld altijd zeer goed gebruiken, maar dat wil niet zeggen dat ze zomaar elk bod ...

130
130
Twee WK-gangers bij Westerlo? "Zou een droom zijn"

Bij KVC Westerlo kennen ze al bij al een rustig seizoen. Met de nodige ups en downs. De top zes, dat ...

26
26
Lommel SK met ‘masterplan’: "Op bezoek bij Man City"

Lommel SK gaat terug weer meer naar zijn roots. De Limburgers willen de eigen jeugdopleiding weer ...

22
22
Omwenteling in titelstrijd: "Zo word je géén kampioen"

Nog drie speeldagen te gaan en de titelstrijd in de Jupiler Pro League kan helemaal losbarsten in de ...

348
348
Eden Hazard bekent kleur: twee topfavorieten voor WK '26

Het aftellen tot het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico is nu ook echt begonnen. Zo zijn ...

287
287
Hete transferzomer KRC Genk: zestal op weg naar uitgang?

KRC Genk is bezig aan een behoorlijk wisselvallig seizoen. Desondanks hebben de Limburgers ...

459
459
Anderlecht leeft weer: Proto verklapt 'geheim' van Taravel

Bij RSC Anderlecht heerst nog steeds heel wat onduidelijkheid omtrent het trainersdossier. De kans ...

425
425
VRT in paniek: bom onder stoel van Van Gucht

De VRT schuift Ruben Van Gucht opzij voor het WK voetbal van 2026, en dat zorgt voor heel wat ...

382
382
Schoktransfer Lukaku? 'Napoli-toekomst in handen één man'

Romelu Lukaku scoorde afgelopen weekend eindelijk zijn eerste doelpunt van het seizoen namens SSC ...

169
169
'Atlético helemaal verknocht: Club-ster bovenaan lijstje'

Club Brugge slaagde er uiteindelijk niet in om Atlético Madrid uit de Champions League te ...

420
420
Zorgen Garcia: drie Club-spelers in basis op cruciale stage?

Nog exact 100 dagen tot de start van het wereldkampioenschap in de VS, Candada en Mexico. Eind deze ...

313
313
Bekerkoorts stijgt: Anderlecht krijgt cruciaal nieuws over finale

Na de recente 6 op 6 lijkt RSC Anderlecht nagenoeg zeker van zijn plek in de Champions' Play-Offs. ...

825
825
Joos heeft voorkeur: "Ik wil hen erbij in Play-Off I"

Met nog drie speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie ligt de strijd om de Champions' ...

418
418

Meer sportnieuws