'Westerlo klopt aan bij Club Brugge voor nieuwe coach'

door
'Westerlo klopt aan bij Club Brugge voor nieuwe coach'

Westerlo heeft al bij al nog vrij veel geduld gehad, maar de duidelijke 1-3-nederlaag van afgelopen weekend bleek toch de verliespartij te veel voor Jonas De Roeck. De trainer betaalde het gelag voor de zwakke resultaten dit seizoen en werd op straat gezet door de voorlaatste in de klassering.

In het Kuipje moeten ze nu op zoek naar een nieuwe coach en daarvoor zullen snel de nodige kandidaten opduiken. Een eerste naam is alvast uitgelekt en het gaat meteen om een bekende.

LEES OOK: Bekendmaking kalender PO's: Club-RSCA op speeldag 1

Westerlo denkt aan De Mil

Volgens Gazet van Antwerpen denkt Westerlo namelijk aan Rik De Mil om De Roeck op te volgen. De 42-jarige is momenteel nog assistent van Ronny Deila bij Club Brugge, maar zou wel openstaan voor een avontuur als hoofdtrainer.

Dat Westerlo bij De Mil uitkomt, hoeft geen verrassing te zijn. De club heeft hem al langer op de radar staan. De Mil was immers ook al kandidaat bij Westerlo toen ze in 2021 De Roeck aanstelden. Toen had hij net zijn debuut in het profvoetbal gemaakt met Club NXT in de Challenger Pro League.

Ook ervaren trainers in beeld

Een jaar later promoveerde De Mil naar de A-kern bij Club als assistent van Carl Hoefkens. In maart werd hij vervolgens hoofdcoach ad interim na het ontslag van Scott Parker. De Mil wist Club vanuit een moeilijke positie nog naar Play-Off I te loodsen en lanceerde jongeren als Jorne Spileers en Romeo Vermant.

Ook dat charmeert Westerlo, dat graag een trainer wil die aantrekkelijk voetbal kan brengen met jonge spelers. Anderzijds beseft de club ook dat ze in een moeilijke positie zitten en daarom zouden ze ook verschillende trainers overwegen die ervaring hebben met degradatievoetbal. Er liggen dus nog andere opties op tafel.

Zou De Mil een goede trainer zijn voor Westerlo?

Meest recent

Meunier dropt bommetje: transfer naar ... Anderlecht?

Woensdag vertrekken de Rode Duivels naar Amerika voor een tweeluik tegen Mexico en de VS. Een van de ...

75
75
Zorgwekkende update rond Boskamp: fans reageren geschokt

De zorgen rond Jan Boskamp nemen toe. Tijdens een recente uitzending liet René van der Gijp ...

96
96
Lukaku haakt af bij Rode Duivels: puzzelen voor Garcia

Dinsdag bliezen de Rode Duivels verzamelen in Tubeke, om daags nadien koers te zetten richting de ...

74
74
Anderlecht moet dokken: spelers passeren langs de kassa

Met de hakken over de sloot verzekerde RSC Anderlecht zich van een plekje in de Champions' ...

115
115
Brusselmans zorgt voor kippenvel: "Zou het nooit doen"

Herman Brusselmans heeft met een onverwacht gezinsmoment iedereen naar de keel gegrepen. De ...

22
22
Madou zet Club Brugge op scherp: straffe woorden voor PO's

Club Brugge gaat Play-Off 1 in als achtervolger. De ambities van Blauw-Zwart zijn duidelijk: ...

161
161
Meunier verbaast iedereen met toekomstplannen

Thomas Meunier was afgelopen speeldag de grote man bij Lille met een doelpunt en een assist. De ...

110
110
Zinho Vanheusden doet emotionele bekentenis

Zinho Vanheusden stopte op 26-jarige leeftijd al met profvoetbal. De centrale verdediger kende ...

87
87
Debast doet boekje open over Anderlecht én De Cat

De Rode Duivels kampen met een blessuregolf. Bondscoach Rudi Garcia kan over verschillende pionnen ...

163
163
STVV primus van de JPL: groot wapen Vrancken in PO’s

Het viel op afgelopen speeldag, veel doelpunten vanuit stilstaande fases. Het Laatste Nieuws vond ...

40
40
Noa Lang doet pittige onthulling over horrorblessure

Het waren geen beelden voor gevoelige kijkers. Noa Lang liep tijdens de Champions League-clash ...

60
60
Anderlecht in vrije val: dit wordt nu duidelijk

RSC Anderlecht heeft zich geplaatst voor Play-Off 1, maar de afgelopen weken sputtert de motor weer. ...

295
295
Hayen krijgt raad: Genk-miscast moet er meteen uit

KRC Genk greep net naast een ticket voor Play-Off 1. De Limburgers sloten het seizoen af met een 5-5 ...

234
234
Code rood bij Antwerp: Oosting zwaar onder vuur

Royal Antwerp FC wist Play-Off 1 niet te bereiken. The Great Old keek zelfs even tegen ...

219
219
Steven Defour maakt brandhout van Anderlecht

RSC Anderlecht ging op de laatste speeldag van de reguliere competitie pijnlijk onderuit tegen ...

148
148
Jan Vertonghen mee naar WK? Mannaert hakt knopen door

Wie Rode Duivels zegt, zegt Jan Vertonghen (157 caps). De recordinternational is inmiddels al ...

120
120
TRANSFERUURTJE: ‘Standard en Club kijken in JPL, Anderlecht dubt’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

179
179
Ruben Van Gucht duikt in pikant avontuur met blonde BV

Hij slijpt de messen. Letterlijk en figuurlijk. Ruben Van Gucht lijkt klaar om opnieuw toe te slaan, ...

64
64
Titelrace barst los: Union, Club Brugge of underdog?

Union, Club Brugge, STVV, AA Gent, KV Mechelen en RSC Anderlecht. Ziedaar de zes ploegen die straks ...

101
101
'Hard verdict Hayen: sterkhouder out bij KRC Genk?'

KRC Genk verspeelde zondag een uitgelezen kans om zich op de valreep alsnog bij de top zes scharen. ...

318
318
Aftellen naar de play-offs: de ultieme 11 van de JPL

De echte prijzen worden pas aan de meet uitgedeeld, maar met de reguliere competitie achter de rug ...

146
146
Vanhaezebrouck helpt topclubs: vijf koopjes in JPL

De voorbije maanden drukten weer heel wat smaakmakers hun stempel op de Belgische velden. Niet ...

473
473
JPL 2025-26: 10 opvallende cijfers na regulier seizoen

Nu alle tickets verdeeld zijn maakt de reguliere competitie plaats voor de play-offs. Vooraleer het ...

159
159
Club of Union dé titelfavoriet? Filip Joos bekent kleur

Na de huidige interland-periode gaat de titelstrijd in de Champions' Play-Offs van start. De meeste ...

406
406
'Openda-drama deint uit: drastische beslissing Juventus'

De Rode Duivels blazen dinsdag verzamelen in Tubeke in aanloop naar hun stage in de VS. Voor een ...

132
132

Meer sportnieuws