'Westerlo klopt aan bij Club Brugge voor nieuwe coach'

764
'Westerlo klopt aan bij Club Brugge voor nieuwe coach'

Westerlo heeft al bij al nog vrij veel geduld gehad, maar de duidelijke 1-3-nederlaag van afgelopen weekend bleek toch de verliespartij te veel voor Jonas De Roeck. De trainer betaalde het gelag voor de zwakke resultaten dit seizoen en werd op straat gezet door de voorlaatste in de klassering.

In het Kuipje moeten ze nu op zoek naar een nieuwe coach en daarvoor zullen snel de nodige kandidaten opduiken. Een eerste naam is alvast uitgelekt en het gaat meteen om een bekende.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Westerlo denkt aan De Mil

Volgens Gazet van Antwerpen denkt Westerlo namelijk aan Rik De Mil om De Roeck op te volgen. De 42-jarige is momenteel nog assistent van Ronny Deila bij Club Brugge, maar zou wel openstaan voor een avontuur als hoofdtrainer.

Dat Westerlo bij De Mil uitkomt, hoeft geen verrassing te zijn. De club heeft hem al langer op de radar staan. De Mil was immers ook al kandidaat bij Westerlo toen ze in 2021 De Roeck aanstelden. Toen had hij net zijn debuut in het profvoetbal gemaakt met Club NXT in de Challenger Pro League.

Ook ervaren trainers in beeld

Een jaar later promoveerde De Mil naar de A-kern bij Club als assistent van Carl Hoefkens. In maart werd hij vervolgens hoofdcoach ad interim na het ontslag van Scott Parker. De Mil wist Club vanuit een moeilijke positie nog naar Play-Off I te loodsen en lanceerde jongeren als Jorne Spileers en Romeo Vermant.

Ook dat charmeert Westerlo, dat graag een trainer wil die aantrekkelijk voetbal kan brengen met jonge spelers. Anderzijds beseft de club ook dat ze in een moeilijke positie zitten en daarom zouden ze ook verschillende trainers overwegen die ervaring hebben met degradatievoetbal. Er liggen dus nog andere opties op tafel.

Zou De Mil een goede trainer zijn voor Westerlo?

Meest recent

Uitblinker Koffi legt opvallende actie na Celta-Union uit

Union SG stuntte door met 1-2 te winnen op het veld van Celta de Vigo. De Brusselaars zagen op ...

10
10
Kongolo deelt opmerkelijk verhaal over eerste selectie

Mark van Bommel heeft vrijdag toch voor een grote verrassing gezorgd bij het bekendmaken van zijn ...

19
19
Bondscoach Portugal spreekt na afscheid Ronaldo, Forbs juicht

Portugal verzekerde zich in oktober al van kwalificatie voor de kwartfinales van de Nations League, ...

35
35
Assistent komt met hoopgevende update over Kompany

De voorbije weken moest Bayern München het zien te stellen zonder Vincent Kompany. Onze ...

5
5
Jonge Duivels met Fofana, Vermeeren verrassende afwezige

Naast de Rode Duivels komen in de nakende interlandbreak ook de Jonge Duivels in actie. Zij wisten ...

31
31
Van Gucht oog in oog met vijand: "Moet fouten erkennen"

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

20
20
Van Bommel sluit deur helemaal voor Duivel: "Zijn beslissing"

Mark van Bommel heeft vrijdag zijn selectie vrijgegeven voor het tweeluik tegen Turkije en ...

231
231
Van Bommel verrast: debuut voor Genkie én Cuypers

Vrijdagmiddag heeft Mark van Bommel in het nationaal trainingscentrum in Tubeke zijn selectie ...

179
179
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht geweigerd, Club vindt diamant'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

129
129
Zaak Eddy Snelders: beslissing rechtbank slaat in als bom

Na ruim zeven maanden achter de tralies staat Eddy Snelders (67) opnieuw voor een ingrijpende ...

149
149
De Roeck legt keuze uit: meteen straffe taal bij STVV

Jonas De Roeck is de nieuwe hoofdtrainer van STVV. De T1 gaat opnieuw aan de slag bij de Kanaries en ...

59
59
Update over Kompany: wanneer terugkeer bij Bayern?

Vincent Kompany is momenteel herstellende van een hersenvliesontsteking. De Belgische oefenmeester ...

48
48
Vlak voor selectie Van Bommel: Rode Duivel afgemaakt

Vanmiddag om 12u zal bondscoach Mark van Bommel de selectie van de Rode Duivels bekendmaken. De ...

116
116
Groot KAA Gent-probleem blootgelegd op KuPS

KAA Gent was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar afgelopen speeldag ging het voor een eerste ...

80
80
STVV pakt uit met nieuwe hoofdtrainer

Sint-Truiden VV was vorig seizoen de revelatie in de Jupiler Pro League, maar het loopt dit seizoen ...

60
60
'Napoli neemt beslissing na aanvaring De Bruyne'

Het blijft maar rommelen bij Napoli. De resultaten vallen dit seizoen tegen en deze week liep het in ...

118
118
Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Het is een uitstekende week geworden voor de Belgische clubs in Europa. De vijf teams die ons land ...

278
278
'Van Bommel schrikt: spoeling plots heel dun'

Om 12u maakt Mark van Bommel zijn tweede selectie bekend als bondscoach van de Rode Duivels. Die ...

63
63
Sikan velt oordeel over pijnpunt bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een mooie Europese avond afgewerkt. De Brusselaars waren heer en meester tegen ...

189
189
Union SG raast door: "Lukte geen enkele Belgische club"

Union SG bezorgde België weer gouden punten in Europa. De Brusselaars wonnen zeer knap met 1-2 ...

125
125
Bruno ziet één gigantisch gevaar bij Club Brugge

Vitor Bruno haalde opgelucht adem. RSC Anderlecht won overtuigend met 2-0 van RB Salzburg. Zondag ...

459
459
'STVV heeft oude bekende beet als nieuwe hoofdcoach'

STVV heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet, dat meldt Het Belang van Limburg. De nieuwe coach zag ...

163
163
Van Bommel zet deur open voor pijnlijke ingreep bij KDB

Kevin De Bruyne speelt bij Napoli verder van doel dan hij zelf wil. Ook Mark van Bommel houdt die ...

308
308
De Mil ziet reden voor pover gelijkspel van AA Gent

AA Gent zit duidelijk in een stevige vormdip. De Buffalo's speelden 0-0 tegen het nietige KuPS, wat ...

116
116
'Grote verrassing Van Bommel bij Rode Duivels'

We zitten nog maar begin november, maar de tweede interlandperiode van de zwaar gecontesteerde en ...

443
443

Meer sportnieuws