'Westerlo klopt aan bij Club Brugge voor nieuwe coach'

door
'Westerlo klopt aan bij Club Brugge voor nieuwe coach'

Westerlo heeft al bij al nog vrij veel geduld gehad, maar de duidelijke 1-3-nederlaag van afgelopen weekend bleek toch de verliespartij te veel voor Jonas De Roeck. De trainer betaalde het gelag voor de zwakke resultaten dit seizoen en werd op straat gezet door de voorlaatste in de klassering.

In het Kuipje moeten ze nu op zoek naar een nieuwe coach en daarvoor zullen snel de nodige kandidaten opduiken. Een eerste naam is alvast uitgelekt en het gaat meteen om een bekende.

LEES OOK: Westerlo laat alweer een smaakmaker vertrekken

Westerlo denkt aan De Mil

Volgens Gazet van Antwerpen denkt Westerlo namelijk aan Rik De Mil om De Roeck op te volgen. De 42-jarige is momenteel nog assistent van Ronny Deila bij Club Brugge, maar zou wel openstaan voor een avontuur als hoofdtrainer.

Dat Westerlo bij De Mil uitkomt, hoeft geen verrassing te zijn. De club heeft hem al langer op de radar staan. De Mil was immers ook al kandidaat bij Westerlo toen ze in 2021 De Roeck aanstelden. Toen had hij net zijn debuut in het profvoetbal gemaakt met Club NXT in de Challenger Pro League.

Ook ervaren trainers in beeld

Een jaar later promoveerde De Mil naar de A-kern bij Club als assistent van Carl Hoefkens. In maart werd hij vervolgens hoofdcoach ad interim na het ontslag van Scott Parker. De Mil wist Club vanuit een moeilijke positie nog naar Play-Off I te loodsen en lanceerde jongeren als Jorne Spileers en Romeo Vermant.

Ook dat charmeert Westerlo, dat graag een trainer wil die aantrekkelijk voetbal kan brengen met jonge spelers. Anderzijds beseft de club ook dat ze in een moeilijke positie zitten en daarom zouden ze ook verschillende trainers overwegen die ervaring hebben met degradatievoetbal. Er liggen dus nog andere opties op tafel.

Zou De Mil een goede trainer zijn voor Westerlo?

Meest recent

Sterk Union houdt stand: Bayern-fans vervloeken één man

In de Champions League stond Union SG voor zijn op papier moeilijkste wedstrijd tot dusver. De ...

17
17
'Transferbommetje bij KVM: steunpilaar hamert op vertrek'

KV Mechelen staat na 21 speeldagen nog steeds op de vijfde plaats en behoudt dus een goede kans op ...

39
39
'Bondscoach pusht Club Brugge naar absolute topaanwinst'

Met de ruime zege op Kairat Almaty heeft Club Brugge de rust voorlopig doen terugkeren, maar extra ...

252
252
UCL: Atlético geplaatst, Club vloekt na goal in 94ste minuut

In de Champions League worden woensdag de resterende wedstrijden van de voorlaatste speeldag van de ...

82
82
Bayern - Union: Kompany toont geen greintje genade

In de Champions League staat landskampioen Union SG woensdag voor een loodzware opdracht. Zo wacht ...

73
73
Mechele toont grote liefde, warm gebaar raakt iedereen

Brandon Mechele blijft zijn status bij Club Brugge maar versterken. In de verre en ijskoude ...

142
142
Anderlecht beeft: clash met topspeler dreigt elk moment

Anderlecht dacht dat één dossier stilaan gesloten was, maar plots hangt er weer ...

332
332
Hayen stuurt Genk-spelers boodschap na nieuwe zeperd

Club Brugge deed dinsdagavond al een uitstekende zaak voor de Belgische coëfficiënt met ...

144
144
'De Busser versiert transfer naar Nederlandse grootmacht'

Tot enkele maanden geleden was Jari De Busser nog onbekend en onbemind, maar tegenwoordig is de ...

50
50
Romano bevestigt: Anderlecht ziet toptalent vertrekken

Anderlecht deed de voorbije dagen uitstekende zaken. Het liet met Mads Kikkenborg en Luis Vazquez ...

228
228
Westerlo heeft opvolger voor Rommens beet

Westerlo kent een bewogen wintermercato, want het zag de voorbije weken al de nodige smaakmakers ...

27
27
Stijn Stijnen doet het weer: zitting van 3 uur(!)

De voorbije jaren stond Stijn Stijnen meer dan eens in het oog van de storm. De knappe resultaten ...

210
210
Anderlecht pakt wéér uit: sterkhouder tekent bij

Het is de voorbije twee weken relatief stil gebleven bij Anderlecht, maar nu is het helemaal onder ...

202
202
'Deal beklonken: Duranville heeft nieuwe club beet'

De voorbije weken was duidelijk geworden dat Julien Duranville zou vertrekken bij Borussia Dortmund. ...

65
65
'Nieuwe Japanse sensatie en oude bekende terug naar JPL'

De winterse transferperiode loopt nog een tiental dagen en daarin zullen ongetwijfeld nog heel wat ...

163
163
'RSCA en AA Gent vallen van hun stoel na horen prijskaartje'

Anderlecht en AA Gent hebben zich deze winter al geroerd op de transfermarkt, zij het bij de ...

475
475
Zulte Waregem en La Louvière kondigen vertrekkers aan

Zulte Waregem en La Louvière zijn achter de schermen bezig met een aantal transfersdeals. ...

79
79
'Anderlecht en Antwerp lonken naar nieuwe parel'

RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC worden aan heel veel spelers gelinkt. Dat is logisch in een ...

145
145
'Engels op weg naar absolute stunttransfer'

Arne Engels kreeg geen kansen bij Club Brugge, maar nadien ging het zeer snel voor de middenvelder. ...

99
99
Hoe 'Kompany Ball' heel Europa laat verstommen

Vincent Kompany neemt het met Bayern München vanavond op tegen Union SG. De trainer is bezig ...

122
122
Renard 'on fire': vijfde winterdeal officieel afgerond

Olivier Renard kent een zeer drukke mercato bij RSC Anderlecht. De Brusselaars hebben vandaag ook de ...

380
380
Verhuurde JPL-spelers: één speler blijft indruk maken

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

116
116
Anderlecht doet grote inspanning: transfersom Sikan bekend

Anderlecht beleefde zondag een pijnlijke namiddag in Gent, want het gaf in de slotfase een ...

356
356
'Schokkende transferwending rond Mike Penders'

Mike Penders zette de voorbije maanden opnieuw grote stappen in zijn ontwikkeling. De 20-jarige ...

315
315
'Garcia houdt deur op een kier: onverwachte naam duikt op'

Voor de Rode Duivels staat 2026 uiteraard in het teken van het WK. De selectie voor het toernooi ...

198
198

Meer sportnieuws