Batshuayi naar JPL: twee clubs maken kans

1059 stemmen
Batshuayi naar JPL: twee clubs maken kans

Club Brugge en Antwerp FC tonen interesse in Michy Batshuayi als mogelijke versterking voor de aanval tijdens de wintermercato. 

Batshuayi's geduld met beperkte speeltijd bij Fenerbahçe bereikt stilaan zijn grenzen, en zijn dramatische situatie bij de Turkse topclub bedreigt zijn positie in de nationale ploeg, met het risico om het Europees Kampioenschap 2024 te missen.

Desondanks blijft Batshuayi indruk maken in Europese wedstrijden met een indrukwekkend doelpuntengemiddelde, wat zijn waarde als doelpuntenmaker benadrukt.

LEES OOK: 'Lukaku grof wild: weldra ploegmaat van Rode Duivel?'

Batshuayi: Club Brugge, Antwerp FC of Genoa?

In het licht van de teleurstellende prestaties van Ferran Jutgla en Igor Thiago is Club Brugge actief aan het zoeken naar een nieuwe spits tijdens de aankomende wintermercato.

Hoewel de prestaties van Jutgla en Thiago in de laatste weken een positieve wending hebben genomen, zijn deze niet in lijn met de oorspronkelijke verwachtingen, ook gezien de gecombineerde investering van bijna 13 miljoen euro.

Club Brugge is daarom al wekenlang bezig met het verkennen van de spitsenmarkt, zowel via het eigen scoutingdepartement als met behulp van makelaars. Zowel permanente transfers als huurovereenkomsten voor een periode van zes maanden worden serieus overwogen.

Michy Batshuayi is naar voren gekomen als het eerste target voor Club Brugge. Sacha Tavolieri meldt in ‘Wait & See' dat de 53-voudige Rode Duivel in de belangstelling van Blauw-Zwart staat, en er zouden al gesprekken gevoerd zijn tussen beide partijen.

Niettemin houdt ook Antwerp FC een waakzaam oog op Batshuayi en zou het voorzichtige verkenningen en gesprekken hebben gevoerd. Daarnaast toont ook het Italiaanse Genoa FC interesse in de komst van de Belgische spits.

Het geduld van Batshuayi bereikt zijn grenzen

Michy Batshuayi beleefde vorig seizoen een uitstekend jaar bij Fenerbahçe, waar hij indruk maakte met 20 doelpunten in 32 wedstrijden over alle competities heen. In de Turkse Süper Lig onderscheidde hij zich zelfs als de efficiëntste spits van de competitie, aangezien maar liefst 34% van zijn doelkansen resulteerde in een doelpunt.

Door deze indrukwekkende cijfers kon Batshuayi afgelopen zomer terugkeren naar de Premier League, waar Nottingham Forest hem graag wilde halen. Toen mocht hij Fenerbahçe verlaten door de komst van İsmail Kartal als de nieuwe coach en Edin Dzeko als de nieuwe aanvalsleider van de ploeg.

Het vertrek van Batshuayi ging uiteindelijk niet door, omdat Fenerbahçe anders geen vervanger had in het geval dat Dzeko geblesseerd raakte. Dit seizoen is Batshuayi nog geen enkele keer in de Turkse competitie gestart, waar hij slechts 7 invalbeurten en 171 minuten vergaarde tot nu toe.

Coach Kartal benadrukt dat Batshuayi altijd klaar moet staan om op elk moment in actie te komen en heeft meerdere individuele gesprekken gevoerd om hem gemotiveerd te houden. “Maar de geduld van Batsman zal waarschijnlijk snel zijn grenzen bereiken, wetende dat zijn plaats op het EK in gevaar kan komen”, stelde La Dernière Heure.

EK-selectie Batshuayi bij Rode Duivels loopt ernstig gevaar

Michy Batshuayi heeft door zijn beperkte speeltijd bij Fenerbahçe ook veel terrein verloren bij de Rode Duivels. Loïs Openda heeft in de pikorde Batshuayi voorbijgestoken als de tweede spits in de rol van back-up achter de vaste spits Romelu Lukaku.

Franky Van der Elst oppert zelfs om Batshuayi thuis te laten tijdens het Europees Kampioenschap 2024. “Een jaar geleden zou ik het nooit gezegd hebben, maar ik vind dat anderen het op dit moment meer verdienen”, aldus de Fox in Het Nieuwsblad. “Je hebt er weinig aan als hij niet scoort en hij zit ook bij Fenerbahçe in een mindere periode.”

Eerder waarschuwde De Standaard ook al dat Batshuayi's selectie serieus in gevaar is. Hij oefent niet dezelfde druk uit als Openda, en in het pressievoetbal van Domenico Tedesco lijkt Batshuayi soms wat verloren te lopen.

Batshuayi mist agressiviteit, snelle diepgang en pressing in zijn spel. Zijn profiel past minder goed bij de huidige speelstijl van de Rode Duivels. Onder Tedesco heeft Batshuayi slechts 68 minuten gespeeld, hoewel de spits wel altijd deel uitmaakt van de selectie.

De bondscoach hanteert geen strikte hiërarchie maar selecteert op basis van specifieke profielen die nuttig kunnen zijn in verschillende wedstrijdsituaties. “Batshuayi speelt als we een grote man naast Lukaku nodig hebben. Gaat het over druk zetten en uitbreken, dan is Openda de meest interessante optie”, zei Tedesco eerder.

Batshuayi scoort aan de lopende band in Europa: garantie op goals

Michy Batshuayi streeft ernaar zijn positie in de nationale ploeg te vrijwaren en ziet de grootste kans hiertoe door in januari terug te keren naar de Jupiler Pro League. Hij is vastberaden om voldoende speeltijd te krijgen met het oog op een mogelijke selectie voor het Europees Kampioenschap.

Bovendien zou een terugkeer naar de Belgische competitie hem de mogelijkheid bieden om dichter bij zijn familie en vrienden te zijn. Er wordt gemeld dat ook Fenerbahçe positief staat tegenover een vertrek van de spits.

Hoewel Batshuayi momenteel geen prominente rol speelt bij zowel de Rode Duivels als Fenerbahçe, blijft hij een garantie op doelpunten. Voorlopig moet hij elke minuut in de Europese wedstrijden benutten om zich in de kijker te spelen, en dat lukt hem aardig.

Ondanks zijn beperkte speeltijd dit seizoen heeft Batshuayi al 5 doelpunten gescoord in 8 basisplaatsen (Conference League en Europa League-voorronde).

Zijn doelpuntengemiddelde is dit seizoen indrukwekkend met 0,69 doelpunt per 90 minuten, waarmee hij zelfs in de buurt komt van zijn uitstekende gemiddelde van vorig seizoen (0,80 doelpunt per 90 minuten), toen hij de meest efficiënte spits was in de Süper Lig.

Club Brugge en Batshuayi: zou dit een goede match zijn?

Meest recent

'Courtois opent doos van Pandora bij Rode Duivels'

De Rode Duivels dropen vrijdagavond zwaar teleurgesteld af, nadat ze in de slotminuten alsnog hun ...

45
45
'Club siddert: Tresoldi geeft jawoord aan topclub'

Club Brugge ging zaterdag in zijn tweede oefenwedstrijd onderuit tegen Feyenoord. Daarbij kon het ...

118
118
Wending Broos? Zuid-Afrika brengt verrassend statement

Hugo Broos beleefde op zijn 74ste nog een hoogtepunt in zijn carrière door Zuid-Afrika naar ...

33
33
'KV Mechelen wil shoppen bij JPL-degradant'

Bij KV Mechelen moeten ze deze zomer vrezen voor het vertrek van meerdere smaakmakers na een sterk ...

83
83
Mechele krijgt heuglijk nieuws vlak na WK-uitschakeling

De Rode Duivels verteren zaterdag nog steeds de ontgoocheling van vrijdagavond, want de late ...

130
130
Stadion is niet genoeg: Verhaeghe plant nóg grotere stunt

Club Brugge heeft eindelijk zijn nieuwe stadion beet, maar voor Bart Verhaeghe is dat geen eindpunt. ...

1281
1281
WK-rapport België: één buis, vier grote uitblinkers

Het WK van de Rode Duivels is voorbij. De Belgen mogen terugblikken op een meer dan geslaagde ...

604
604
'Publiekslieveling Club twijfelt: vertrekken of bijtekenen'

Gaat Club Brugge na de contractverlenging van Hugo Vetlesen nog een speler langer aan zich binden? ...

288
288
Afscheid van Rode Duivel: "Mijn laatste WK-match"

Het mooie WK-avontuur van de Rode Duivels is voorbij. Ze lieten een land weer dromen van een stunt ...

248
248
Blunderde Garcia met Courtois? Ex-doelman verklaart

De Rode Duivels verloren na een goede prestatie met 2-1 van Spanje. De Belgen leken op weg naar ...

94
94
Lof voor Garcia: "Zijn tactische plan was perfect"

Rudi Garcia heeft België eindelijk weer eens een goed toernooi laten beleven. Na twee enorme ...

82
82
Garcia houden of niet? Vanhaezebrouck velt oordeel

Rudi Garcia leverde tot op heden voortreffelijk werk. Bij een nationale ploeg telt het om resultaten ...

358
358
AA Gent wint vlot, Union SG ook met overwinning

Op deze mooie zomerdag stonden er heel wat oefenduels op het programma. Zo kwamen AA Gent, SK ...

135
135
'Club Brugge vindt akkoord: wéér toptalent vroegtijdig weg'

Club Brugge bouwde de voorbije jaren een stevige reputatie én een stevige financiële ...

358
358
'Van der Brempt versiert weer mooie transfer'

Ignace Van der Brempt mag Como verlaten. De voormalige speler van Club Brugge lokt wel de nodige ...

59
59
Burnley-voorzitter verklaart keuze voor Hayen

Nicky Hayen heeft KRC Genk verlaten en tekende bij Burnley. De Belgische coach werd voorgesteld bij ...

120
120
Joos verdedigt Rode Duivels: "Ik vind het heel raar"

België deed het echt wel goed tegen Spanje. Tot de 88ste minuut leken verlengingen in aantocht. ...

157
157
Castagne geeft het pijnpunt van België tegen Spanje prijs

Timothy Castagne speelde een goede partij tegen Spanje. De flankverdediger deed het uitstekend dit ...

76
76
Stijnen dropt bommetje: "Hij wordt bondscoach van België"

Rudi Garcia gaat de Rode Duivels wellicht verlaten. Er speelt al een tijdje vanalles achter de ...

621
621
KRC Genk na vertrek Hayen meteen onderuit in oefenpot

KRC Genk werkte vandaag zijn eerste oefenmatch af sinds het vertrek van Nicky Hayen naar Burnley. De ...

199
199
'Ajax plant énorme transferbom en gaat voor Lukaku'

Waar speelt Romelu Lukaku komend seizoen? Op die vraag komt niet snel een antwoord. Het WK is nog ...

310
310
Club Brugge gaat onderuit in en tegen Feyenoord

Club Brugge speelde deze middag een stevige oefenpartij in de Kuip. Daar troffen ze Feyenoord, dat ...

255
255
Bruno met zorgen bij Anderlecht: NEC legt pijnpunten bloot

RSC Anderlecht speelde deze ochtend een oefenpot tegen NEC, vorig jaar de nummer twee van Nederland. ...

456
456
'Anderlecht stoomt door: miljoenenbod op flankaanvaller'

Sportief directeur Antoine Sibierski lijkt een versnelling hoger te hebben geschakeld op de mercato. ...

513
513
'Club Brugge drukt door: nieuwe topdoelman in aantocht'

Club Brugge heeft met middenvelder Cheveyo Tsawa zijn eerste zomeraanwinst in huis gehaald. Daar ...

683
683

Meer sportnieuws