Batshuayi naar JPL: twee clubs maken kans

door
Batshuayi naar JPL: twee clubs maken kans

Club Brugge en Antwerp FC tonen interesse in Michy Batshuayi als mogelijke versterking voor de aanval tijdens de wintermercato. 

Batshuayi's geduld met beperkte speeltijd bij Fenerbahçe bereikt stilaan zijn grenzen, en zijn dramatische situatie bij de Turkse topclub bedreigt zijn positie in de nationale ploeg, met het risico om het Europees Kampioenschap 2024 te missen.

Desondanks blijft Batshuayi indruk maken in Europese wedstrijden met een indrukwekkend doelpuntengemiddelde, wat zijn waarde als doelpuntenmaker benadrukt.

LEES OOK: 'Anderlecht, opgelet: twee clubs strijden om Lukaku'

Batshuayi: Club Brugge, Antwerp FC of Genoa?

In het licht van de teleurstellende prestaties van Ferran Jutgla en Igor Thiago is Club Brugge actief aan het zoeken naar een nieuwe spits tijdens de aankomende wintermercato.

Hoewel de prestaties van Jutgla en Thiago in de laatste weken een positieve wending hebben genomen, zijn deze niet in lijn met de oorspronkelijke verwachtingen, ook gezien de gecombineerde investering van bijna 13 miljoen euro.

Club Brugge is daarom al wekenlang bezig met het verkennen van de spitsenmarkt, zowel via het eigen scoutingdepartement als met behulp van makelaars. Zowel permanente transfers als huurovereenkomsten voor een periode van zes maanden worden serieus overwogen.

Michy Batshuayi is naar voren gekomen als het eerste target voor Club Brugge. Sacha Tavolieri meldt in ‘Wait & See' dat de 53-voudige Rode Duivel in de belangstelling van Blauw-Zwart staat, en er zouden al gesprekken gevoerd zijn tussen beide partijen.

Niettemin houdt ook Antwerp FC een waakzaam oog op Batshuayi en zou het voorzichtige verkenningen en gesprekken hebben gevoerd. Daarnaast toont ook het Italiaanse Genoa FC interesse in de komst van de Belgische spits.

Het geduld van Batshuayi bereikt zijn grenzen

Michy Batshuayi beleefde vorig seizoen een uitstekend jaar bij Fenerbahçe, waar hij indruk maakte met 20 doelpunten in 32 wedstrijden over alle competities heen. In de Turkse Süper Lig onderscheidde hij zich zelfs als de efficiëntste spits van de competitie, aangezien maar liefst 34% van zijn doelkansen resulteerde in een doelpunt.

Door deze indrukwekkende cijfers kon Batshuayi afgelopen zomer terugkeren naar de Premier League, waar Nottingham Forest hem graag wilde halen. Toen mocht hij Fenerbahçe verlaten door de komst van İsmail Kartal als de nieuwe coach en Edin Dzeko als de nieuwe aanvalsleider van de ploeg.

Het vertrek van Batshuayi ging uiteindelijk niet door, omdat Fenerbahçe anders geen vervanger had in het geval dat Dzeko geblesseerd raakte. Dit seizoen is Batshuayi nog geen enkele keer in de Turkse competitie gestart, waar hij slechts 7 invalbeurten en 171 minuten vergaarde tot nu toe.

Coach Kartal benadrukt dat Batshuayi altijd klaar moet staan om op elk moment in actie te komen en heeft meerdere individuele gesprekken gevoerd om hem gemotiveerd te houden. “Maar de geduld van Batsman zal waarschijnlijk snel zijn grenzen bereiken, wetende dat zijn plaats op het EK in gevaar kan komen”, stelde La Dernière Heure.

EK-selectie Batshuayi bij Rode Duivels loopt ernstig gevaar

Michy Batshuayi heeft door zijn beperkte speeltijd bij Fenerbahçe ook veel terrein verloren bij de Rode Duivels. Loïs Openda heeft in de pikorde Batshuayi voorbijgestoken als de tweede spits in de rol van back-up achter de vaste spits Romelu Lukaku.

Franky Van der Elst oppert zelfs om Batshuayi thuis te laten tijdens het Europees Kampioenschap 2024. “Een jaar geleden zou ik het nooit gezegd hebben, maar ik vind dat anderen het op dit moment meer verdienen”, aldus de Fox in Het Nieuwsblad. “Je hebt er weinig aan als hij niet scoort en hij zit ook bij Fenerbahçe in een mindere periode.”

Eerder waarschuwde De Standaard ook al dat Batshuayi's selectie serieus in gevaar is. Hij oefent niet dezelfde druk uit als Openda, en in het pressievoetbal van Domenico Tedesco lijkt Batshuayi soms wat verloren te lopen.

Batshuayi mist agressiviteit, snelle diepgang en pressing in zijn spel. Zijn profiel past minder goed bij de huidige speelstijl van de Rode Duivels. Onder Tedesco heeft Batshuayi slechts 68 minuten gespeeld, hoewel de spits wel altijd deel uitmaakt van de selectie.

De bondscoach hanteert geen strikte hiërarchie maar selecteert op basis van specifieke profielen die nuttig kunnen zijn in verschillende wedstrijdsituaties. “Batshuayi speelt als we een grote man naast Lukaku nodig hebben. Gaat het over druk zetten en uitbreken, dan is Openda de meest interessante optie”, zei Tedesco eerder.

Batshuayi scoort aan de lopende band in Europa: garantie op goals

Michy Batshuayi streeft ernaar zijn positie in de nationale ploeg te vrijwaren en ziet de grootste kans hiertoe door in januari terug te keren naar de Jupiler Pro League. Hij is vastberaden om voldoende speeltijd te krijgen met het oog op een mogelijke selectie voor het Europees Kampioenschap.

Bovendien zou een terugkeer naar de Belgische competitie hem de mogelijkheid bieden om dichter bij zijn familie en vrienden te zijn. Er wordt gemeld dat ook Fenerbahçe positief staat tegenover een vertrek van de spits.

Hoewel Batshuayi momenteel geen prominente rol speelt bij zowel de Rode Duivels als Fenerbahçe, blijft hij een garantie op doelpunten. Voorlopig moet hij elke minuut in de Europese wedstrijden benutten om zich in de kijker te spelen, en dat lukt hem aardig.

Ondanks zijn beperkte speeltijd dit seizoen heeft Batshuayi al 5 doelpunten gescoord in 8 basisplaatsen (Conference League en Europa League-voorronde).

Zijn doelpuntengemiddelde is dit seizoen indrukwekkend met 0,69 doelpunt per 90 minuten, waarmee hij zelfs in de buurt komt van zijn uitstekende gemiddelde van vorig seizoen (0,80 doelpunt per 90 minuten), toen hij de meest efficiënte spits was in de Süper Lig.

Club Brugge en Batshuayi: zou dit een goede match zijn?

Meest recent

Poppen aan het dansen: Real kookt over na UCL-uitschakeling

Het is Real Madrid dan toch niet gelukt om zich te plaatsen voor de halve finales van de Champions ...

48
48
POLL: wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud, de kwartfinales zijn gespeeld. Twee heerlijke ...

93
93
Roer compleet om bij Antwerp? "Moment is aangebroken"

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

89
89
UCL: Bayern nekt Real na ZINDERENDE clash, ook Arsenal door

Bayern München heeft zich geplaatst voor de halve finales van de Champions League na een ...

82
82
Vanaken onomwonden: "Wat Union meer heeft dan Club?"

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

176
176
Degradatie-climax: beslissing Play-Downs op speeldag 3?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

222
222
Radja begrijpt niets van Anderlecht: "Alsof ze kampioen zijn"

RSC Anderlecht speelde afgelopen zondag wederom geen goede wedstrijd, maar boekte uiteindelijk wel ...

147
147
'Gevolgen na UCL-kater: toptransfer Barça in stroomversnelling'

FC Barcelona is er dan toch niet in geslaagd om een nieuwe remontada te bewerkstelligen en sneuvelde ...

66
66
Sensatie in München: Neuer gruwelijk in de fout, Bayern reageert meteen

Woensdagavond worden in de Champions League de laatste tickets voor de halve finales uitgedeeld. ...

38
38
"Zeer raar" - uitspraak Hayen roept vragen op bij Genk

KRC Genk verspeelde afgelopen weekend de leidersplaats in de Europe Play-Offs na een flauwe ...

501
501
Eerste clash Union-Club Brugge: titelfavoriet aangeduid

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

356
356
Club Brugge staat perplex: Onyedika‑deal hakt er hard in

Club Brugge wil Raphael Onyedika langer vastleggen, maar dat dossier ligt minder rustig dan het op ...

593
593
'Anderlecht bidt: op deze voorwaarde miljoenen voor Vazquez'

Anderlecht heeft in de zomer heel wat werk voor de boeg om de ploeg te versterken. Daarvoor zullen ...

353
353
Beloftenquota blijft beroeren: advocaat wijst op bizar gevolg

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over de nakende competitiehervorming in de Jupiler Pro ...

109
109
'Nieuwe domper dreigt voor STVV'

STVV begon aan de Champions' Play-Off als een outsider voor de titel, want het had slechts een ...

119
119
'Anderlecht schrikt: prijskaartje Lukaku bekend'

Het lijkt er stilaan op dat Romelu Lukaku en Napoli helemaal met elkaar op ramkoers liggen. De ...

435
435
Titelkoorts bij Club: Leko benoemt waar de sleutel ligt

Club Brugge heeft de komende weken nog maar één doel: Union nog van de koppositie ...

163
163
'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

261
261
Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

113
113
Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

276
276
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

22
22
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

477
477
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

202
202
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

73
73
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

586
586

Meer sportnieuws