Batshuayi naar JPL: twee clubs maken kans

1059 stemmen
Batshuayi naar JPL: twee clubs maken kans

Club Brugge en Antwerp FC tonen interesse in Michy Batshuayi als mogelijke versterking voor de aanval tijdens de wintermercato. 

Batshuayi's geduld met beperkte speeltijd bij Fenerbahçe bereikt stilaan zijn grenzen, en zijn dramatische situatie bij de Turkse topclub bedreigt zijn positie in de nationale ploeg, met het risico om het Europees Kampioenschap 2024 te missen.

Desondanks blijft Batshuayi indruk maken in Europese wedstrijden met een indrukwekkend doelpuntengemiddelde, wat zijn waarde als doelpuntenmaker benadrukt.

LEES OOK: 'Knoop doorgehakt: Club verliest eerste kampioenenspeler'

Batshuayi: Club Brugge, Antwerp FC of Genoa?

In het licht van de teleurstellende prestaties van Ferran Jutgla en Igor Thiago is Club Brugge actief aan het zoeken naar een nieuwe spits tijdens de aankomende wintermercato.

Hoewel de prestaties van Jutgla en Thiago in de laatste weken een positieve wending hebben genomen, zijn deze niet in lijn met de oorspronkelijke verwachtingen, ook gezien de gecombineerde investering van bijna 13 miljoen euro.

Club Brugge is daarom al wekenlang bezig met het verkennen van de spitsenmarkt, zowel via het eigen scoutingdepartement als met behulp van makelaars. Zowel permanente transfers als huurovereenkomsten voor een periode van zes maanden worden serieus overwogen.

Michy Batshuayi is naar voren gekomen als het eerste target voor Club Brugge. Sacha Tavolieri meldt in ‘Wait & See' dat de 53-voudige Rode Duivel in de belangstelling van Blauw-Zwart staat, en er zouden al gesprekken gevoerd zijn tussen beide partijen.

Niettemin houdt ook Antwerp FC een waakzaam oog op Batshuayi en zou het voorzichtige verkenningen en gesprekken hebben gevoerd. Daarnaast toont ook het Italiaanse Genoa FC interesse in de komst van de Belgische spits.

Het geduld van Batshuayi bereikt zijn grenzen

Michy Batshuayi beleefde vorig seizoen een uitstekend jaar bij Fenerbahçe, waar hij indruk maakte met 20 doelpunten in 32 wedstrijden over alle competities heen. In de Turkse Süper Lig onderscheidde hij zich zelfs als de efficiëntste spits van de competitie, aangezien maar liefst 34% van zijn doelkansen resulteerde in een doelpunt.

Door deze indrukwekkende cijfers kon Batshuayi afgelopen zomer terugkeren naar de Premier League, waar Nottingham Forest hem graag wilde halen. Toen mocht hij Fenerbahçe verlaten door de komst van İsmail Kartal als de nieuwe coach en Edin Dzeko als de nieuwe aanvalsleider van de ploeg.

Het vertrek van Batshuayi ging uiteindelijk niet door, omdat Fenerbahçe anders geen vervanger had in het geval dat Dzeko geblesseerd raakte. Dit seizoen is Batshuayi nog geen enkele keer in de Turkse competitie gestart, waar hij slechts 7 invalbeurten en 171 minuten vergaarde tot nu toe.

Coach Kartal benadrukt dat Batshuayi altijd klaar moet staan om op elk moment in actie te komen en heeft meerdere individuele gesprekken gevoerd om hem gemotiveerd te houden. “Maar de geduld van Batsman zal waarschijnlijk snel zijn grenzen bereiken, wetende dat zijn plaats op het EK in gevaar kan komen”, stelde La Dernière Heure.

EK-selectie Batshuayi bij Rode Duivels loopt ernstig gevaar

Michy Batshuayi heeft door zijn beperkte speeltijd bij Fenerbahçe ook veel terrein verloren bij de Rode Duivels. Loïs Openda heeft in de pikorde Batshuayi voorbijgestoken als de tweede spits in de rol van back-up achter de vaste spits Romelu Lukaku.

Franky Van der Elst oppert zelfs om Batshuayi thuis te laten tijdens het Europees Kampioenschap 2024. “Een jaar geleden zou ik het nooit gezegd hebben, maar ik vind dat anderen het op dit moment meer verdienen”, aldus de Fox in Het Nieuwsblad. “Je hebt er weinig aan als hij niet scoort en hij zit ook bij Fenerbahçe in een mindere periode.”

Eerder waarschuwde De Standaard ook al dat Batshuayi's selectie serieus in gevaar is. Hij oefent niet dezelfde druk uit als Openda, en in het pressievoetbal van Domenico Tedesco lijkt Batshuayi soms wat verloren te lopen.

Batshuayi mist agressiviteit, snelle diepgang en pressing in zijn spel. Zijn profiel past minder goed bij de huidige speelstijl van de Rode Duivels. Onder Tedesco heeft Batshuayi slechts 68 minuten gespeeld, hoewel de spits wel altijd deel uitmaakt van de selectie.

De bondscoach hanteert geen strikte hiërarchie maar selecteert op basis van specifieke profielen die nuttig kunnen zijn in verschillende wedstrijdsituaties. “Batshuayi speelt als we een grote man naast Lukaku nodig hebben. Gaat het over druk zetten en uitbreken, dan is Openda de meest interessante optie”, zei Tedesco eerder.

Batshuayi scoort aan de lopende band in Europa: garantie op goals

Michy Batshuayi streeft ernaar zijn positie in de nationale ploeg te vrijwaren en ziet de grootste kans hiertoe door in januari terug te keren naar de Jupiler Pro League. Hij is vastberaden om voldoende speeltijd te krijgen met het oog op een mogelijke selectie voor het Europees Kampioenschap.

Bovendien zou een terugkeer naar de Belgische competitie hem de mogelijkheid bieden om dichter bij zijn familie en vrienden te zijn. Er wordt gemeld dat ook Fenerbahçe positief staat tegenover een vertrek van de spits.

Hoewel Batshuayi momenteel geen prominente rol speelt bij zowel de Rode Duivels als Fenerbahçe, blijft hij een garantie op doelpunten. Voorlopig moet hij elke minuut in de Europese wedstrijden benutten om zich in de kijker te spelen, en dat lukt hem aardig.

Ondanks zijn beperkte speeltijd dit seizoen heeft Batshuayi al 5 doelpunten gescoord in 8 basisplaatsen (Conference League en Europa League-voorronde).

Zijn doelpuntengemiddelde is dit seizoen indrukwekkend met 0,69 doelpunt per 90 minuten, waarmee hij zelfs in de buurt komt van zijn uitstekende gemiddelde van vorig seizoen (0,80 doelpunt per 90 minuten), toen hij de meest efficiënte spits was in de Süper Lig.

Club Brugge en Batshuayi: zou dit een goede match zijn?

Meest recent

'Barcelona volledig los: nieuwe transferbom vlak na Gordon'

FC Barcelona staat op punt een grote slag te slaan op de mercato. Volgens verschillende bronnen is ...

29
29
'Knoop doorgehakt: Club verliest eerste kampioenenspeler'

Club Brugge zal tijdens de zomermercato een aanzienlijk deel van zijn kampioenenploeg kwijtspelen. ...

126
126
Genk zwaar benadeeld: "Geen respect van Pro League"

KRC Genk strijdt aanstaande zondag tegen AA Gent voor het laatste Europese ticket. Maar de ...

191
191
Weer prijs voor Engeland: Palace pakt Conference League

Een week nadat Aston Villa de Europa League veroverde, heeft een Engelse club ook beslag gelegd op ...

46
46
Champions League: Club moet monsterlijke loting vrezen

Club Brugge kroonde zich voor de 20ste keer tot Belgisch landskampioen. Hierdoor mag het komend ...

183
183
'Barça zet mercato in de fik: Kompany perplex na 80M-deal'

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen en dus barst de transferperiode stilaan ...

86
86
De Cat-hype kop ingedrukt: "Potverdekke maar 20 matchen"

Nathan De Cat was één van opvallendste figuren van het voorbije seizoen in de Jupiler ...

391
391
Hete zomer Antwerp: Overmars krijgt cruciale transfertip

Antwerp FC heeft afgelopen weekend een punt gezet achter een tegenvallend seizoen. Het woord is nu ...

325
325
Belgische clubs alert: 'Pocognoli op straat bij Monaco'

Nu het seizoen in het clubvoetbal er nagenoeg opzit, kan de trainerscarrousel op toerental beginnen ...

175
175
"Bestaat niet meer" - trieste conclusie na seizoen Anderlecht

RSC Anderlecht heeft het seizoen afgesloten met een blamage op het veld van Union SG. Maar enkele ...

427
427
Pakkende woorden: Gündogan lucht hart over coach Kompany

Vincent Kompany heeft een uitstekend tweede seizoen als hoofdcoach van Bayern München achter de ...

184
184
‘Miljoenendeal in de maak: Club praat met oude bekende’

Club Brugge grijpt terug naar een transferdossier dat al langer op tafel ligt in Westkapelle. In ...

619
619
'D-Day voor Club Brugge: Stankovic krijgt duidelijkheid'

Club Brugge staat voor een bijzonder drukke zomer. Het zal wellicht weer heel wat smaakmakers ...

448
448
Hasi doet boekje open over ontslag bij Anderlecht

Bij Anderlecht is het een zeer woelig seizoen geweest, dat ook op een valse noot eindigde. Het greep ...

248
248
'Miljoenentransfer Antwerp: opvolger staat al klaar'

Antwerp beleefde een moeilijk seizoen. Met Stef Wils en Joseph Oosting werden alweer twee trainers ...

361
361
Charleroi jubelt: Speler van het Jaar blijft aan boord

Voor Charleroi was het een tegenvallend seizoen met twee trainerswissels en een lange zwakke reeks, ...

22
22
'Uittocht Club: volgende deal komt op gang'

Club Brugge heeft dit seizoen opnieuw de landstitel veroverd en een sterke campagne afgewerkt in de ...

472
472
'Toptransfer voor De Busser na afscheid bekende naam'

De voorbije seizoenen speelde Jari De Busser zich in de kijker bij Go Ahead Eagles. De doelman was ...

90
90
Club Brugge verrast en gaat shoppen bij AA Gent

Club Brugge zal deze zomer zijn werk hebben op de transfermarkt. Het lijkt erop dat er voor heel wat ...

248
248
'Verrassende oude bekende trainerskandidaat bij Anderlecht'

Het eerste werk van Antoine Sibierski als sportief directeur van Anderlecht lijkt het vinden van een ...

470
470
Wat een farce: proces rond verkoop RSCA weer uitgesteld

Normaal gezien zou donderdag eindelijk het proces rond mogelijke fraude bij de verkoop van ...

143
143
Rode Duivel solliciteert: "Ben klaar voor Club Brugge"

Club Brugge gaat een heel drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel veel spelers de club verlaten. ...

635
635
Zetterberg over drie RSCA-spelers: "Hen zeker houden"

Bij RSC Anderlecht gaat er het een en ander gebeuren deze zomer. Antoine Sibierski gaat samen met de ...

395
395
Exit De Bruyne? Napoli schrikt van opvallende evolutie

Kevin De Bruyne heeft zijn eerste seizoen bij Napoli achter de rug. Een groot succes werd dat niet. ...

282
282
Deschacht weet wie dé ideale coach is voor Anderlecht

Bij RSC Anderlecht hopen ze binnen dit en een paar weken de nieuwe coach voor te stellen. Olivier ...

432
432

Meer sportnieuws