Batshuayi naar JPL: twee clubs maken kans

door
Batshuayi naar JPL: twee clubs maken kans

Club Brugge en Antwerp FC tonen interesse in Michy Batshuayi als mogelijke versterking voor de aanval tijdens de wintermercato. 

Batshuayi's geduld met beperkte speeltijd bij Fenerbahçe bereikt stilaan zijn grenzen, en zijn dramatische situatie bij de Turkse topclub bedreigt zijn positie in de nationale ploeg, met het risico om het Europees Kampioenschap 2024 te missen.

Desondanks blijft Batshuayi indruk maken in Europese wedstrijden met een indrukwekkend doelpuntengemiddelde, wat zijn waarde als doelpuntenmaker benadrukt.

LEES OOK: Gouden tip Club Brugge: bekend gezicht opvolger Vanaken?

Batshuayi: Club Brugge, Antwerp FC of Genoa?

In het licht van de teleurstellende prestaties van Ferran Jutgla en Igor Thiago is Club Brugge actief aan het zoeken naar een nieuwe spits tijdens de aankomende wintermercato.

Hoewel de prestaties van Jutgla en Thiago in de laatste weken een positieve wending hebben genomen, zijn deze niet in lijn met de oorspronkelijke verwachtingen, ook gezien de gecombineerde investering van bijna 13 miljoen euro.

Club Brugge is daarom al wekenlang bezig met het verkennen van de spitsenmarkt, zowel via het eigen scoutingdepartement als met behulp van makelaars. Zowel permanente transfers als huurovereenkomsten voor een periode van zes maanden worden serieus overwogen.

Michy Batshuayi is naar voren gekomen als het eerste target voor Club Brugge. Sacha Tavolieri meldt in ‘Wait & See' dat de 53-voudige Rode Duivel in de belangstelling van Blauw-Zwart staat, en er zouden al gesprekken gevoerd zijn tussen beide partijen.

Niettemin houdt ook Antwerp FC een waakzaam oog op Batshuayi en zou het voorzichtige verkenningen en gesprekken hebben gevoerd. Daarnaast toont ook het Italiaanse Genoa FC interesse in de komst van de Belgische spits.

Het geduld van Batshuayi bereikt zijn grenzen

Michy Batshuayi beleefde vorig seizoen een uitstekend jaar bij Fenerbahçe, waar hij indruk maakte met 20 doelpunten in 32 wedstrijden over alle competities heen. In de Turkse Süper Lig onderscheidde hij zich zelfs als de efficiëntste spits van de competitie, aangezien maar liefst 34% van zijn doelkansen resulteerde in een doelpunt.

Door deze indrukwekkende cijfers kon Batshuayi afgelopen zomer terugkeren naar de Premier League, waar Nottingham Forest hem graag wilde halen. Toen mocht hij Fenerbahçe verlaten door de komst van İsmail Kartal als de nieuwe coach en Edin Dzeko als de nieuwe aanvalsleider van de ploeg.

Het vertrek van Batshuayi ging uiteindelijk niet door, omdat Fenerbahçe anders geen vervanger had in het geval dat Dzeko geblesseerd raakte. Dit seizoen is Batshuayi nog geen enkele keer in de Turkse competitie gestart, waar hij slechts 7 invalbeurten en 171 minuten vergaarde tot nu toe.

Coach Kartal benadrukt dat Batshuayi altijd klaar moet staan om op elk moment in actie te komen en heeft meerdere individuele gesprekken gevoerd om hem gemotiveerd te houden. “Maar de geduld van Batsman zal waarschijnlijk snel zijn grenzen bereiken, wetende dat zijn plaats op het EK in gevaar kan komen”, stelde La Dernière Heure.

EK-selectie Batshuayi bij Rode Duivels loopt ernstig gevaar

Michy Batshuayi heeft door zijn beperkte speeltijd bij Fenerbahçe ook veel terrein verloren bij de Rode Duivels. Loïs Openda heeft in de pikorde Batshuayi voorbijgestoken als de tweede spits in de rol van back-up achter de vaste spits Romelu Lukaku.

Franky Van der Elst oppert zelfs om Batshuayi thuis te laten tijdens het Europees Kampioenschap 2024. “Een jaar geleden zou ik het nooit gezegd hebben, maar ik vind dat anderen het op dit moment meer verdienen”, aldus de Fox in Het Nieuwsblad. “Je hebt er weinig aan als hij niet scoort en hij zit ook bij Fenerbahçe in een mindere periode.”

Eerder waarschuwde De Standaard ook al dat Batshuayi's selectie serieus in gevaar is. Hij oefent niet dezelfde druk uit als Openda, en in het pressievoetbal van Domenico Tedesco lijkt Batshuayi soms wat verloren te lopen.

Batshuayi mist agressiviteit, snelle diepgang en pressing in zijn spel. Zijn profiel past minder goed bij de huidige speelstijl van de Rode Duivels. Onder Tedesco heeft Batshuayi slechts 68 minuten gespeeld, hoewel de spits wel altijd deel uitmaakt van de selectie.

De bondscoach hanteert geen strikte hiërarchie maar selecteert op basis van specifieke profielen die nuttig kunnen zijn in verschillende wedstrijdsituaties. “Batshuayi speelt als we een grote man naast Lukaku nodig hebben. Gaat het over druk zetten en uitbreken, dan is Openda de meest interessante optie”, zei Tedesco eerder.

Batshuayi scoort aan de lopende band in Europa: garantie op goals

Michy Batshuayi streeft ernaar zijn positie in de nationale ploeg te vrijwaren en ziet de grootste kans hiertoe door in januari terug te keren naar de Jupiler Pro League. Hij is vastberaden om voldoende speeltijd te krijgen met het oog op een mogelijke selectie voor het Europees Kampioenschap.

Bovendien zou een terugkeer naar de Belgische competitie hem de mogelijkheid bieden om dichter bij zijn familie en vrienden te zijn. Er wordt gemeld dat ook Fenerbahçe positief staat tegenover een vertrek van de spits.

Hoewel Batshuayi momenteel geen prominente rol speelt bij zowel de Rode Duivels als Fenerbahçe, blijft hij een garantie op doelpunten. Voorlopig moet hij elke minuut in de Europese wedstrijden benutten om zich in de kijker te spelen, en dat lukt hem aardig.

Ondanks zijn beperkte speeltijd dit seizoen heeft Batshuayi al 5 doelpunten gescoord in 8 basisplaatsen (Conference League en Europa League-voorronde).

Zijn doelpuntengemiddelde is dit seizoen indrukwekkend met 0,69 doelpunt per 90 minuten, waarmee hij zelfs in de buurt komt van zijn uitstekende gemiddelde van vorig seizoen (0,80 doelpunt per 90 minuten), toen hij de meest efficiënte spits was in de Süper Lig.

Club Brugge en Batshuayi: zou dit een goede match zijn?

Meest recent

‘Garcia breekt keihard met afgedankte Rode Duivel’

Hij bleef jarenlang achtervolgd worden door fouten en het label van zondebok in de Belgische ...

12
12
'Witsel krijgt belangrijk nieuws over toekomst'

Vrijdagmiddag zal bondscoach Rudi Garcia zijn selectie vrijgeven voor de komende oefeninterlands ...

10
10
Nieuw hoofdstuk in soap: Pro League stelt DAZN in gebreke

De voorbije maanden leefden de Belgische clubs in grote onzekerheid, nadat DAZN in november ...

34
34
WK en vertrek bij Union: David speelt open kaart

Union lijkt de Champions' Play-Off in te zullen gaan als leider, maar desondanks zijn vele analisten ...

4
4
Rode Duivels stellen nieuw uitshirt voor

Binnen iets minder dan drie maanden staat de start van het WK al op het programma en dat betekent ...

38
38
Overzicht: alle Europese kwartfinales op een rijtje

De kaarten in het Europese voetbal zijn geschud. Zowel in de Champions League als in de Europa ...

38
38
Hayen slaat alarm bij Genk: "Kan moeilijke week worden"

KRC Genk sneuvelde donderdagavond in de Europa League na een zware 5-1-nederlaag op het veld van SC ...

119
119
Taravel moet puzzelen: vier opties voor middenveld

RSC Anderlecht heeft zondagavond aan één puntje voldoende in de thuismatch tegen ...

144
144
UEL/UECL: Nederlandse polonaise, Onana schakelt Meunier uit

Donderdagavond zijn de laatste tickets voor de kwartfinales van de Europa en Conference League. In ...

67
67
Zware pandoering Genk: Heynen duidt dé doodsteek aan

Het heeft dan toch niet mogen zijn voor KRC Genk. Na een 1-0-zege in de heenmatch tegen SC Freiburg ...

117
117
Gouden tip Club Brugge: bekend gezicht opvolger Vanaken?

Club Brugge haalde begin deze week opgelucht adem: de blessure van Hans Vanaken blijkt dan toch niet ...

422
422
Anderlecht vreest: noodscenario voor start Play-Offs

RSC Anderlecht wil zich zondagavond tegen Cercle Brugge verzekeren van zijn ticket voor de ...

321
321
UEL/UECL: Palace en Nottingham ontsnappen, Jutgla nekt Lyon

Donderdagavond werden de tickets voor de kwartfinales van de Europa en Conference League verdeeld. ...

40
40
Akelige blessure Lang krijgt staartje: Gala eist harde actie

Noa Lang zorgde woensdagavond voor een pijnlijk beeld in de Champions League. Na een verkeerd ...

101
101
België uitgeteld in Europa: Genk sneuvelt na Duitse afgang

De Europese campagne zit erop voor de Belgische ploegen. Met KRC Genk sneuvelde donderdagavond de ...

107
107
Van hemel naar hel: Matte Smets beleeft Europees drama

KRC Genk wou zich donderdagavond plaatsen voor de kwartfinales van de Europa League. Daarvoor moest ...

196
196
'Garcia hint op WK-bommetje met verrassende debutant'

Rudi Garcia ziet zijn opties achterin met de week slinken, en dat kan de deur openzetten voor een ...

104
104
Laatste tickets Play-Off I: Gillet voorspelt deze twee clubs

Aanstaande zondag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie integraal op hetzelfde tijdstip ...

323
323
Bizar: Club-speler opgeroepen bij ... twéé nationale ploegen

Volgende weken wordt het clubvoetbal even on hold gezet voor de eerste interland-periode van het ...

148
148
DAZN heeft groot nieuws voor kijker: "Première Belgisch voetbal"

Aanstaande zondag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League ...

459
459
Union blíj́ft cashen: verse toptransfers staan klaar

Union SG legde sinds de promotie uitstekende resultaten neer, maar wist ook op de transfermarkt erg ...

152
152
Kompany bij Europese elite: David Silva doet boekje open

Bayern München heeft woensdag opnieuw indruk gemaakt in de Champions League en won ook zijn ...

199
199
De 11 namen: Hayen verrast met opstelling KRC Genk

KRC Genk doet in Freiburg straks een gooi naar de kwartfinale van de Europa League, waarin Olympique ...

76
76
JPL-rapport: Club top in Europa, RSCA hinkt achterop

Recent kwam Transfermarkt met een update van de marktwaarde in de Jupiler Pro League op de proppen. ...

130
130
Garcia geeft geheimen prijs: WK-selectie Duivels onthuld?

Vrijdag maakt Rudi Garcia zijn selectie voor het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde ...

178
178

Meer sportnieuws