Batshuayi naar JPL: twee clubs maken kans

1059 stemmen
Batshuayi naar JPL: twee clubs maken kans

Club Brugge en Antwerp FC tonen interesse in Michy Batshuayi als mogelijke versterking voor de aanval tijdens de wintermercato. 

Batshuayi's geduld met beperkte speeltijd bij Fenerbahçe bereikt stilaan zijn grenzen, en zijn dramatische situatie bij de Turkse topclub bedreigt zijn positie in de nationale ploeg, met het risico om het Europees Kampioenschap 2024 te missen.

Desondanks blijft Batshuayi indruk maken in Europese wedstrijden met een indrukwekkend doelpuntengemiddelde, wat zijn waarde als doelpuntenmaker benadrukt.

LEES OOK: 'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Batshuayi: Club Brugge, Antwerp FC of Genoa?

In het licht van de teleurstellende prestaties van Ferran Jutgla en Igor Thiago is Club Brugge actief aan het zoeken naar een nieuwe spits tijdens de aankomende wintermercato.

Hoewel de prestaties van Jutgla en Thiago in de laatste weken een positieve wending hebben genomen, zijn deze niet in lijn met de oorspronkelijke verwachtingen, ook gezien de gecombineerde investering van bijna 13 miljoen euro.

Club Brugge is daarom al wekenlang bezig met het verkennen van de spitsenmarkt, zowel via het eigen scoutingdepartement als met behulp van makelaars. Zowel permanente transfers als huurovereenkomsten voor een periode van zes maanden worden serieus overwogen.

Michy Batshuayi is naar voren gekomen als het eerste target voor Club Brugge. Sacha Tavolieri meldt in ‘Wait & See' dat de 53-voudige Rode Duivel in de belangstelling van Blauw-Zwart staat, en er zouden al gesprekken gevoerd zijn tussen beide partijen.

Niettemin houdt ook Antwerp FC een waakzaam oog op Batshuayi en zou het voorzichtige verkenningen en gesprekken hebben gevoerd. Daarnaast toont ook het Italiaanse Genoa FC interesse in de komst van de Belgische spits.

Het geduld van Batshuayi bereikt zijn grenzen

Michy Batshuayi beleefde vorig seizoen een uitstekend jaar bij Fenerbahçe, waar hij indruk maakte met 20 doelpunten in 32 wedstrijden over alle competities heen. In de Turkse Süper Lig onderscheidde hij zich zelfs als de efficiëntste spits van de competitie, aangezien maar liefst 34% van zijn doelkansen resulteerde in een doelpunt.

Door deze indrukwekkende cijfers kon Batshuayi afgelopen zomer terugkeren naar de Premier League, waar Nottingham Forest hem graag wilde halen. Toen mocht hij Fenerbahçe verlaten door de komst van İsmail Kartal als de nieuwe coach en Edin Dzeko als de nieuwe aanvalsleider van de ploeg.

Het vertrek van Batshuayi ging uiteindelijk niet door, omdat Fenerbahçe anders geen vervanger had in het geval dat Dzeko geblesseerd raakte. Dit seizoen is Batshuayi nog geen enkele keer in de Turkse competitie gestart, waar hij slechts 7 invalbeurten en 171 minuten vergaarde tot nu toe.

Coach Kartal benadrukt dat Batshuayi altijd klaar moet staan om op elk moment in actie te komen en heeft meerdere individuele gesprekken gevoerd om hem gemotiveerd te houden. “Maar de geduld van Batsman zal waarschijnlijk snel zijn grenzen bereiken, wetende dat zijn plaats op het EK in gevaar kan komen”, stelde La Dernière Heure.

EK-selectie Batshuayi bij Rode Duivels loopt ernstig gevaar

Michy Batshuayi heeft door zijn beperkte speeltijd bij Fenerbahçe ook veel terrein verloren bij de Rode Duivels. Loïs Openda heeft in de pikorde Batshuayi voorbijgestoken als de tweede spits in de rol van back-up achter de vaste spits Romelu Lukaku.

Franky Van der Elst oppert zelfs om Batshuayi thuis te laten tijdens het Europees Kampioenschap 2024. “Een jaar geleden zou ik het nooit gezegd hebben, maar ik vind dat anderen het op dit moment meer verdienen”, aldus de Fox in Het Nieuwsblad. “Je hebt er weinig aan als hij niet scoort en hij zit ook bij Fenerbahçe in een mindere periode.”

Eerder waarschuwde De Standaard ook al dat Batshuayi's selectie serieus in gevaar is. Hij oefent niet dezelfde druk uit als Openda, en in het pressievoetbal van Domenico Tedesco lijkt Batshuayi soms wat verloren te lopen.

Batshuayi mist agressiviteit, snelle diepgang en pressing in zijn spel. Zijn profiel past minder goed bij de huidige speelstijl van de Rode Duivels. Onder Tedesco heeft Batshuayi slechts 68 minuten gespeeld, hoewel de spits wel altijd deel uitmaakt van de selectie.

De bondscoach hanteert geen strikte hiërarchie maar selecteert op basis van specifieke profielen die nuttig kunnen zijn in verschillende wedstrijdsituaties. “Batshuayi speelt als we een grote man naast Lukaku nodig hebben. Gaat het over druk zetten en uitbreken, dan is Openda de meest interessante optie”, zei Tedesco eerder.

Batshuayi scoort aan de lopende band in Europa: garantie op goals

Michy Batshuayi streeft ernaar zijn positie in de nationale ploeg te vrijwaren en ziet de grootste kans hiertoe door in januari terug te keren naar de Jupiler Pro League. Hij is vastberaden om voldoende speeltijd te krijgen met het oog op een mogelijke selectie voor het Europees Kampioenschap.

Bovendien zou een terugkeer naar de Belgische competitie hem de mogelijkheid bieden om dichter bij zijn familie en vrienden te zijn. Er wordt gemeld dat ook Fenerbahçe positief staat tegenover een vertrek van de spits.

Hoewel Batshuayi momenteel geen prominente rol speelt bij zowel de Rode Duivels als Fenerbahçe, blijft hij een garantie op doelpunten. Voorlopig moet hij elke minuut in de Europese wedstrijden benutten om zich in de kijker te spelen, en dat lukt hem aardig.

Ondanks zijn beperkte speeltijd dit seizoen heeft Batshuayi al 5 doelpunten gescoord in 8 basisplaatsen (Conference League en Europa League-voorronde).

Zijn doelpuntengemiddelde is dit seizoen indrukwekkend met 0,69 doelpunt per 90 minuten, waarmee hij zelfs in de buurt komt van zijn uitstekende gemiddelde van vorig seizoen (0,80 doelpunt per 90 minuten), toen hij de meest efficiënte spits was in de Süper Lig.

Club Brugge en Batshuayi: zou dit een goede match zijn?

Meest recent

Standard en Charleroi krijgen pittige straffen

Een deel van de fans van Standard en Sporting Charleroi maakten het vorig seizoen bont op Sclessin. ...

11
11
'Plotse transferwending omtrent Thorgan Hazard'

Bij RSC Anderlecht vonden ze geen akkoord met Thorgan Hazard. Beide partijen gingen uit elkaar. Het ...

21
21
Kanaté verklaart plots vertrek bij Anderlecht

RSC Anderlecht verhuurde vandaag Ibrahim Kanaté aan FC Kaiserslautern. De winger was een van ...

76
76
'KV Mechelen ruikt jackpot: Bundesliga-club meldt zich'

Bij KV Mechelen gaan er de komende weken nog de nodige spelers de club verlaten. Voor ...

69
69
Zulte Waregem komt met zeer groot transfernieuws

Zulte Waregem was tot op heden nog rustig op de transfermarkt. CEO Michiel Beeuwsaert gaf bij Het ...

148
148
Niets verloren? Zelfs zonder groepswinst mogen Duivels hopen

De verwachting was dat de Rode Duivels door de groepsfase van het WK zouden walsen, maar niets ...

67
67
'UIttocht Anderlecht: ook verrassende transfer Stroeykens'

Het wordt nog een zeer drukke transferzomer voor Anderlecht. Met Giulian Biancone streek tot dusver ...

403
403
Standard heeft weer beet: oude bekende keert terug

Standard is bezig aan een zeer opvallende zomermercato. De Rouches willen volgend seizoen weer ...

56
56
'Westerlo blijft cashen: 8 miljoen voor duo'

Het belooft bij Westerlo een zeer drukke transferzomer te drukken. In eerste instantie lijken de ...

43
43
Vitor Bruno spreekt eerste keer na intrede bij Anderlecht

Anderlecht heeft lang geduld moeten oefenen, maar heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

281
281
Beerschot kondigt uitgaande 'toptransfer' aan

Beerschot greep afgelopen seizoen maar net naast een directe terugkeer in de Jupiler Pro League en ...

44
44
'Bakayoko maakt zeer verrassende transfer'

In de WK-selectie van de Rode Duivels koos Rudi Garcia voor Jérémy Doku, Leandro ...

108
108
'Westerlo op een zucht van nieuwe miljoenendeal'

Westerlo boerde de voorbije jaren al zeer goed op de transfermarkt. Ze wisten vooral hun spitsen ...

31
31
Veronique De Kock en Ronaldo serveren bloedheet spektakel

Véronique De Kock heeft een verhaal opgediept waar veel mensen alleen maar van kunnen dromen. ...

75
75
'Beveren baalt: smaakmaker trekt naar Bundesliga'

SK Beveren maakt zich op voor zijn grote terugkeer in de Jupiler Pro League. Het zal zich daarvoor ...

120
120
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht heeft eindelijk coach, Vossen vindt club'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

118
118
‘Mandela Keita staat voor zomerse monstertransfer’

Mandela Keita speelde in het verleden bij Royal Antwerp FC, maar afgelopen seizoen maakte de ...

157
157
Pal tijdens het WK: Gert Verheyen slaat totaal andere weg in

Terwijl miljoenen kijkers hem wekelijks aan het werk zien als analist tijdens het WK, is Gert ...

184
184
‘Victor Bruno tweede keus: Anderlecht greep naast deze T1’

Victor Bruno werd officieel voorgesteld als de nieuwe hoofdtrainer van RSC Anderlecht. De Portugees ...

520
520
'Club Brugge en KRC Genk azen op ex-smaakmaker Antwerp'

De transfermolen begint stilaan echt op gang te komen. Ook in België werden al de nodige deals ...

250
250
'Club Brugge wil stunten met 37-jarige 'wereldster''

Club Brugge zoekt naar een nieuwe keeper. De Bruggelingen zagen Simon Mignolet stoppen en Dani van ...

952
952
Van Ibrahimovic tot Ferdinand: Ronaldo plots de held

Op dit WK zijn er veel meningen, maar weinig echt gefundeerde. Veel roepen, zodat het wordt opgepikt ...

18
18
KV Kortrijk heeft sterkhouder van Beerschot helemaal beet

KV Kotrijk-trainer Michiel Jonckheere riep om versterking bij KV Kortrijk en die is er ook gekomen. ...

108
108
KRC Genk geeft maar liefst negen talenten kans bij A-kern

KRC Genk heeft zijn volledige oefenprogramma meegedeeld. De Limburgers deelden alle matchen mee ...

234
234
Anderlecht maakt vertrek floptransfer Renard bekend

Bij RSC Anderlecht zetten ze er vaart achter. De Brusselaars haalden Jean Kindermans terug, stelden ...

406
406

Meer sportnieuws