Vandenbempt krabt zich in haren: "Dat frappeerde me bij Club Brugge"

1073 stemmen
Vandenbempt krabt zich in haren:

Club Brugge zette zondag Standard opzij in de Jupiler Pro League. Blauw-Zwart haalde het met 2-0 tegen de onmondige Rouches en lijkt zo stilaan een reeksje neer te zetten. Peter Vandenbempt fileert de prestatie van de Bruggelingen.

Club begon aan een hoog tempo tegen Standard. Dat leverde al snel de 1-0 op van Thiago. Daarna zakte het tempo en was het wachten tot begin tweede helft voor de 2-0. Drie punten erbij voor Ronny Deila en co, en dus opdracht volbracht.

Ook Peter Vandenbempt zag Club goed starten, met een minpuntje wel. "Die start van Club Brugge was echt wel verschroeiend en overrompelend. Maar dat leverde weinig kansen op en daarna was het verval groot", vertelt de analist bij Sporza.

LEES OOK: Burgemeester brengt cruciaal nieuws in stadionplannen Club

Club liet de bal bewust aan Standard

Club liet het initiatief na de openingsfase aan de bezoekers. Vandenbempt verbaast zich daarover, temeer omdat dat niet in opdracht van Deila leek.

"Het vreemde was dat de spelers in de interviews achteraf zeiden dat dat bewust was en ze de bal aan Standard lieten. Maar de trainer achteraf was net daarover ontgoocheld. Hij begreep niet dat zijn ploeg ineens zo passief werd en achteruit begon te voetballen. Gevraagd was dat dan toch blijkbaar niet."

Zinckernagel en Deila leken getekend

"En wat mij ook frappeerde in de interviews nadien: Ronny Deila en man van de match Zinckernagel leken in de interviews op televisie toch enigszins bedrukt", vervolgde Vandenbempt. "Ze leken getekend door de lastige periode die ze hebben doorgemaakt. Of misschien stonden zij daar toch nog niet met de vaste en volle overtuiging van "vanaf nu rollen we alles op.""

Is Club Brugge opnieuw volop titelkandidaat?

Meest recent

Verrassend oordeel akkefietje Tielemans – Trossard

Het was een opvallend beeld tijdens België – Senegal. Bij een 0-2 achterstand ging ...

16
16
Cercle Brugge hoort kassa rinkelen: onverwachte transfer

Cercle Brugge wist de afgelopen seizoenen enkele knappe uitgaande deals af te ronden. Groen-Zwart ...

18
18
Ongezien: 'aardbevingen' gemeten bij Duivelse comeback

De comeback van de Rode Duivels tegen Senegal blijft nog nazinderen. Na een 0-2 achterstand vochten ...

25
25
Kljestan roept ferme waarschuwing richting Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het in de 1/8e finales op tegen de Verenigde Staten. Het gastland kent een ...

96
96
‘Diego Moreira versiert op WK direct toptransfer’

Diego Moreira leek als extra joker mee te gaan naar het WK, maar bondscoach Rudi Garcia gebruikte ...

123
123
Rode Duivels met voetjes op de grond: “Slechter kon niet”

Ondanks de kwalificatie voor de 1/8e finales blijft het bang afwachten hoe de wedstrijd tegen de ...

97
97
‘Westerlo start transferoorlog met Dender: juridische stappen'

Westerlo is druk in de weer om de zomermercato af te speuren. De Kemphanen willen ferm toeslaan deze ...

51
51
Dropt Garcia bom? ‘Mechele ineens geen zekerheid meer’

Brandon Mechele is één van de grote revelaties van de Rode Duivels, zoniet van het WK. ...

503
503
Anderlecht verbaast met opmerkelijke zomerplannen

Terwijl het WK volop aan de gang is, zijn de Belgische clubs zich al aan het voorbereiden op het ...

393
393
‘KAA Gent lonkt naar ambitieuze knaltransfer’

KAA Gent is naarstig op zoek naar opportuniteiten op de zomertransfermarkt. De Buffalo’s ...

180
180
Doku én De Bruyne op de bank tegen de VS?

De Belgische supporters zijn nog aan het bekomen van het mirakel in Seattle. De Rode Duivels zetten ...

258
258
Lierse blijft gaan: volgende toptransfer al binnen

Daags na het transfernieuws van Marko Mitrovic komt Lierse weer met een versterking opdraven. De ...

74
74
Kompany speelt grote rol in monstertransfer Bayern

Vincent Kompany hoopt ook volgend seizoen weer hoge ogen te gooien. Afgelopen seizoen werd Bayern ...

63
63
Anderlecht ziet jeugdinternational naar Nederland verkassen

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding, maar de afgelopen jaren trokken enkele talenten al ...

65
65
Amerikanen voeren druk op: "België kandidaat-wereldkampioen"

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

311
311
'Sibierski helemaal los: Anderlecht meldt zich bij WK-ganger'

RSC Anderlecht werkt zaterdag zijn eerste oefenmatch van de voorbereiding af. Ondertussen is ...

709
709
Relletje na kwalificatie Portugal: analisten spreken schande

Portugal heeft zich donderdagnacht geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK 2026. Maar tegen ...

166
166
L'Equipe maakt gehakt van Rode Duivel: dramatische 2 op 10

Na een historische comeback tegen Senegal mogen de Rode Duivels straks aantreden in de 1/8ste ...

506
506
Leider staat op bij Duivels: "Hij was eerst zichzelf niet"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

247
247
TRANSFERUURTJE: 'De Cat vindt akkoord, toptransfer Duranville'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

358
358
Vandenbempt ‘ziek’ van WK-beslissing: “Schandalig!”

Er was niet enkel controverse bij België – Senegal, maar ook tijdens Portugal – ...

245
245
Antwerp komt met transfernieuws in volle onzekerheid

Royal Antwerp FC bevindt zich in een penibele situatie. Paul Gheysens is op zoek naar een overnemer ...

192
192
De Bruyne en Lukaku krijgen groot nieuws bij Napoli

Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku zijn momenteel nog actief op het WK in de Verenigde Staten, Mexico ...

118
118
Club Brugge en De Roeck uit elkaar: straffe opvolger binnen

Club Brugge heeft op de officiële kanalen bekendgemaakt dat Jonas De Roeck de club zal ...

285
285
Brusselmans zorgt voor WK-schokgolf op Nederlandse televisie

Jarenlang was Brusselmans een vast gezicht bij tal van Vlaamse televisieprogramma's. De ...

485
485

Meer sportnieuws