Oppermachtige Kanaries winnen sneeuwgevecht van Malinwa

door
Oppermachtige Kanaries winnen sneeuwgevecht van Malinwa

STVV blijft zijn prima seizoen verder vorm geven. De Kanaries zegevierden in de vooravond eenvoudig bij KV Mechelen, dat een wel heel slappe indruk gaf in een door sneeuw geteisterd AFAS Stadion. Het team van Fink wipt voorlopig weer naar plek acht.

Na een knappe zeven op negen waren de degradatiezorgen bij KV Mechelen minstens voor even verdwenen. Vandaag ontving het STVV, de Kanaries stonden maar net boven Malinwa in de rangschikking, één van beide ploegen kon met de kerst in aantocht een prima zaak doen. Beide ploegen begonnen deze namiddag met exact dezelfde elf namen als vorige week.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 27 bekend

Bliksemstart met schicht van Koita

De bezoekers begonnen vrank en vrij en na nog geen vijf minuten spelen opende Koita al de score. Zijn vrije trap ging in de muur maar de nastoot leverde met een gekruist schot wel de 0-1 op, droomstart voor de Kanaries. Malinwa reageerde meteen via Hairemans, in zijn lage schuiver zat minder pit en zo kon Suzuki eenvoudig oprapen. Even later deed de Truiense doelman het ook prima bij een hard schot van Bassette.

De thuisploeg bleef nadien kansen afdwingen en verdiende eigenlijk de gelijkmaker: Suzuki redde bij pogingen van Mrabti (in de korte hoek) en een scherpe voorzet van Bassette. Tussendoor knalde Koita niet zo ver over de kooi van Coucke. Op slag van rust gaf STVV de thuisploeg nog een nieuwe uppercut: Koita slalomde langs iedereen, vond de paal op zijn weg maar Ito benutte de rebound en zorgde voor de 0-2 ruststand.

Invallers brengen... werkelijk niets bij Malinwa

Malinwa stond met de rug tegen de muur en Hasi bracht met Malede en Lauberbach meteen twee nieuwe namen in het elftal, Vanlerberghe en Mrabti bleven achter in de kleedkamer. De eerste kansen kwamen echter andermaal van STVV. Zowel Koita als Ito knalden naar de korte hoek, evenveel keer lag Coucke prima in de weg.

Pas iets voor het uur kwam er een reactie van Rood-Geel, een prachtige omhaal van Bassette had een beter lot verdiend. Aan de overzijde hadden zowel Koita als Steuckers dan weer pech, de Kanaries bleven veruit de gevaarlijkste ploeg in het AFAS Stadion. Ook een schot van Hashioka likte halfweg de tweede helft de lat. Een uitermate zwak KV Mechelen gaf geen moment de indruk dat het iets kon terugdoen (de VAR annuleerde nog terecht een laat toegekende strafschop) en ging kansloos onderuit. STVV wipt naar de linkerkolom.

Scoreverloop:

0-1 (5') Koita, 0-2 (42') Ito

Is KV Mechelen voor u een degradatiekandidaat?

Meest recent

Prestianni gooit na racismerel nog extra olie op het vuur

Om 21u staan Real Madrid en Benfica tegenover elkaar in hun terugwedstrijd in de tussenronde van de ...

4
4
Joos tipt opvallende versterking voor Club en RSCA

De wintermercato zit er nog niet zo lang op, maar toch zullen vele clubs nu al bezig zijn met het ...

68
68
‘Dreun bij Club: ijskoude douche voor miljoenenman’

Club Brugge kijkt opnieuw rond voor een extra centrale verdediger — en dat zegt veel over de ...

297
297
Bloedvorm op komst? Lukaku brengt grote opsteker

Het is voorlopig nog niet het seizoen geweest van Romelu Lukaku. De Rode Duivel viel in augustus uit ...

32
32
'Dender handelt snel en haalt bekende nieuwe coach'

De trainerscarousel draait dit seizoen op volle toeren in de Jupiler Pro League. Woensdag zette ook ...

72
72
Eindigt straffe comeback bij Standard op WK?

Met nog vier speeldagen te gaan ligt de strijd om de top zes nog helemaal open. Ook Standard heeft ...

36
36
Club NXT verbaast weer en staat in kwartfinale Youth League

Club Brugge mag dan wel uitgeschakeld zijn in de Champions League, hun jonkies blijven wel actief in ...

168
168
Buffalo-flops schitteren in CL: Louwagie reageert

Dinsdagavond viel er het nodige spektakel te beleven in de Champions League. Opvallend daarbij was ...

110
110
WK-selectie Openda in gevaar? Joos velt keihard oordeel

Bondscoach Rudi Garcia heeft nog een drietal maanden om knopen door te hakken over de WK-selectie ...

51
51
Messi heeft één grote spijt: "Wat een idoot ben ik"

Lionel Messi is ondertussen 38 jaar en kende al een prachtige carrière. De Argentijn kwam in ...

50
50
'KV Mechelen vreest: Serie A-club meldt zich'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en maakt een zeer grote kans op de top zes. Dat zorgt er ...

71
71
Club Brugge baalt: "Eentje die pijn doet"

Club Brugge verloor met 4-1 van Atlético Madrid. Het was een terechte nederlaag van de ...

176
176
El Ouahdi verrast: "Hen misschien onderschat"

KRC Genk is bezig aan een uitstekend seizoen in Europa. Het beste in vele jaren. De Limburgers staan ...

106
106
D-day voor Standard: Euvrard waarschuwt de Rouches

Standard won verrassend met 0-3 op het veld van KRC Genk. Een zeer straffe prestatie van de Rouches. ...

99
99
'Brentford klopt wéér aan bij Club Brugge voor derde deal'

Bij Club Brugge gaan ze na het seizoen een halve basisploeg verliezen, dat staat vast. Ook de ...

350
350
Hayen waarschuwt Genk: "Kijk naar Bodø/Glimt en Club"

Na de uitschakeling van Club Brugge in de Champions League is KRC Genk de laatste overgebleven ...

86
86
AA Gent krijgt flinke opsteker voor topper tegen Genk

De strijd om de laatste tickets voor de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Dat komt onder ...

94
94
'Atletico berooft Club na eliminatie ook van smaakmaker'

Voor Club Brugge is het avontuur in de Champions League dit seizoen uiteindelijk in de tussenronde ...

672
672
Preud'homme geeft verklaring voor vreemd seizoen Club NXT

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond in de Champions League tegen Atletico Madrid, maar helemaal van ...

218
218
Anderlecht krijgt stevige waarschuwing over Sibierski

Het zijn drukke tijden voor Anderlecht, want na het ontslag van Olivier Renard en Besnik Hasi moeten ...

269
269
Toch verrassend: Dender zet Milkon op straat

De trainerswals van dit seizoen in de Jupiler Pro League gaat deze week verder. Het zesde ontslag ...

167
167
Wat speelt er écht tussen Céline Dept en Lionel Messi?

De ene week duikt ze op bij de Rode Duivels, de andere staat ze oog in oog met de grootste sterren ...

73
73
Niemand beter in de PL: zeer straffe statistiek Lammens

Manchester United ging maandag winnen op het veld van Everton en zette daarmee zijn straffe reeks ...

115
115
Garcia krijgt duidelijke boodschap: "Ik wil naar het WK"

Binnen ongeveer een maand blazen de Rode Duivels een laatste keer verzamelen voor de WK-selectie ...

63
63
'Charleroi pakt pittig prijskaartje op smaakmaker'

De kans dat Charleroi straks nog de Champions' Play-Off zal spelen, lijkt stilaan niet al te groot ...

57
57

Meer sportnieuws