Oppermachtige Kanaries winnen sneeuwgevecht van Malinwa

door
Oppermachtige Kanaries winnen sneeuwgevecht van Malinwa

STVV blijft zijn prima seizoen verder vorm geven. De Kanaries zegevierden in de vooravond eenvoudig bij KV Mechelen, dat een wel heel slappe indruk gaf in een door sneeuw geteisterd AFAS Stadion. Het team van Fink wipt voorlopig weer naar plek acht.

Na een knappe zeven op negen waren de degradatiezorgen bij KV Mechelen minstens voor even verdwenen. Vandaag ontving het STVV, de Kanaries stonden maar net boven Malinwa in de rangschikking, één van beide ploegen kon met de kerst in aantocht een prima zaak doen. Beide ploegen begonnen deze namiddag met exact dezelfde elf namen als vorige week.

LEES OOK: De Mil zwiert duidelijke ambities KAA Gent op tafel

Bliksemstart met schicht van Koita

De bezoekers begonnen vrank en vrij en na nog geen vijf minuten spelen opende Koita al de score. Zijn vrije trap ging in de muur maar de nastoot leverde met een gekruist schot wel de 0-1 op, droomstart voor de Kanaries. Malinwa reageerde meteen via Hairemans, in zijn lage schuiver zat minder pit en zo kon Suzuki eenvoudig oprapen. Even later deed de Truiense doelman het ook prima bij een hard schot van Bassette.

De thuisploeg bleef nadien kansen afdwingen en verdiende eigenlijk de gelijkmaker: Suzuki redde bij pogingen van Mrabti (in de korte hoek) en een scherpe voorzet van Bassette. Tussendoor knalde Koita niet zo ver over de kooi van Coucke. Op slag van rust gaf STVV de thuisploeg nog een nieuwe uppercut: Koita slalomde langs iedereen, vond de paal op zijn weg maar Ito benutte de rebound en zorgde voor de 0-2 ruststand.

Invallers brengen... werkelijk niets bij Malinwa

Malinwa stond met de rug tegen de muur en Hasi bracht met Malede en Lauberbach meteen twee nieuwe namen in het elftal, Vanlerberghe en Mrabti bleven achter in de kleedkamer. De eerste kansen kwamen echter andermaal van STVV. Zowel Koita als Ito knalden naar de korte hoek, evenveel keer lag Coucke prima in de weg.

Pas iets voor het uur kwam er een reactie van Rood-Geel, een prachtige omhaal van Bassette had een beter lot verdiend. Aan de overzijde hadden zowel Koita als Steuckers dan weer pech, de Kanaries bleven veruit de gevaarlijkste ploeg in het AFAS Stadion. Ook een schot van Hashioka likte halfweg de tweede helft de lat. Een uitermate zwak KV Mechelen gaf geen moment de indruk dat het iets kon terugdoen (de VAR annuleerde nog terecht een laat toegekende strafschop) en ging kansloos onderuit. STVV wipt naar de linkerkolom.

Scoreverloop:

0-1 (5') Koita, 0-2 (42') Ito

Is KV Mechelen voor u een degradatiekandidaat?

Meest recent

Burgess haalt snoeihard uit na vroege rode kaart

Twee weken geleden riepen velen Union al uit tot kampioen toen het na een zege in de kraker tegen ...

179
179
Barça zet reuzenstap naar titel, Schalke promoveert

Er werd zaterdagavond ook in het buitenland nog gevoetbald. In LaLiga staat FC Barcelona na een late ...

40
40
Na knotsgek einde: Union lijdt dure nederlaag op Stayen

De titelstrijd heeft zaterdag mogelijk een nieuwe wending gekregen. Leider Union leedt immers een ...

263
263
'Waanzinnige transfer Sadiki op komst'

Vorig seizoen was hij nog één van de uitblinkers bij het Union dat de titel pakte, ...

83
83
Godts nu ook in kraker tegen PSV de grote man bij Ajax

Ajax is er zaterdagavond niet in geslaagd om de derde plaats in de Eredivisie te pakken, maar het ...

79
79
Lommel neemt optie op promotie met zege tegen Beerschot

Lommel heeft zaterdagavond een serieuze optie genomen op eindwinst in de play-offs van de Challenger ...

169
169
Hayen trekt zorgwekkende conclusie bij Genk

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Het leed zaterdagavond zijn eerste ...

231
231
Na comeback ook transfer? Lokonga spreekt duidelijk

Albert Sambi Lokonga blikt terug op enkele moeilijke jaren. Hij belandde bij Arsenal op een zijspoor ...

69
69
Sterkhouder Union gelooft in transfer: "Er komen kansen"

Union zal in de zomer ongetwijfeld weer een aantal sterkhouders zien vertrekken, ook als het erin ...

29
29
Arsenal zet City weer onder druk met assist Trossard

De titelstrijd in de Premier League blijft razend spannend. Arsenal heeft zaterdagavond de druk weer ...

26
26
Zwak Genk lijdt in Charleroi eerste nederlaag van play-offs

Voor KRC Genk zijn de Europe Play-Off nog geen geweldig succes. Het speelde in zijn drie ...

62
62
Gedaan met Club Brugge: Onyedika neemt pijnlijk besluit

Club Brugge zit in volle titelstrijd, maar tegelijk groeit de onrust rond Raphaël Onyedika. De ...

626
626
Charai en Lapage na comeback: "Ongelooflijk"

KRC Genk haalde opgelucht adem, want KVC Westerlo speelde 3-3 in eigen huis tegen OH Leuven. Ze ...

44
44
Kompany over 'Bayern-probleem': "Of ik mij zorgen maak?"

Bayern München speelde een zwakke partij tegen Heidenheim. Het speelde 3-3 en na de partij ...

60
60
Vanden Borre opent deur: “Kompany in die rol bij RSCA?"

Romelu Lukaku keert nog terug naar RSC Anderlecht. Het is niet duidelijk wanneer. Vincent Kompany ...

157
157
Camara bijzonder scherp voor Belgische voetbalbond

Ilay Camara is weer fit bij RSC Anderlecht, wat een zeer goede zaak is voor de Brusselaars. Er ...

87
87
"De Rode Duivels? Neen, focus mij alleen op KRC Genk"

Bij KRC Genk kenden ze een zeer goed Europees seizoen, maar een zwakke jaargang in België. Er ...

76
76
Saliba héél duidelijk over zomers vertrek bij Anderlecht

Nathan Saliba werd door Olivier Renard voor 2 miljoen euro naar RSC Anderlecht gehaald. Hij is een ...

166
166
Westerlo en OHL verwennen fans met énorm spektakelstuk

KVC Westerlo kon KRC Genk onder druk zetten als ze in eigen huis konden winnen van een uitgeblust OH ...

39
39
West Ham United doet énorm slechte zaak in Premier League

In de Premier League stonden er drie matchen op de menukaart. De topclubs kwamen niet aan de bak, ...

46
46
Kompany en Bayern pakken punt in minuut 100

In de Bundesliga stonden er om 15u30 een aantal duels op het programma. Onder meer Bayern ...

32
32
'Anderlecht geeft spits kans tijdens proefperiode'

RSC Anderlecht en alle andere Belgische clubs hebben de afgelopen dagen uitgepakt met heel wat jonge ...

127
127
El Hadj looft ploegmaat: "Klaar voor volgende stap"

Bij Union SG hebben ze minder aanvallende smaakmakers in de rangen dan andere jaren, maar er zijn ...

24
24
Zorgt goede band Kompany/Vrancken voor straffe uitkomst?

Het is geen geheim dat Vincent Kompany en Wouter Vrancken een goed contact hebben. De coach van STVV ...

153
153
Deschacht geeft RSCA transfertip: "Haal hem weg bij STVV"

RSC Anderlecht gaat in de zomer heus niet 75% van de kern wegdoen zoals we her en der lezen. Elke ...

223
223

Meer sportnieuws