Oppermachtige Kanaries winnen sneeuwgevecht van Malinwa

176
Oppermachtige Kanaries winnen sneeuwgevecht van Malinwa

STVV blijft zijn prima seizoen verder vorm geven. De Kanaries zegevierden in de vooravond eenvoudig bij KV Mechelen, dat een wel heel slappe indruk gaf in een door sneeuw geteisterd AFAS Stadion. Het team van Fink wipt voorlopig weer naar plek acht.

Na een knappe zeven op negen waren de degradatiezorgen bij KV Mechelen minstens voor even verdwenen. Vandaag ontving het STVV, de Kanaries stonden maar net boven Malinwa in de rangschikking, één van beide ploegen kon met de kerst in aantocht een prima zaak doen. Beide ploegen begonnen deze namiddag met exact dezelfde elf namen als vorige week.

LEES OOK: ‘Ontslag Compper op tafel: cruciaal oordeel nakend'

Bliksemstart met schicht van Koita

De bezoekers begonnen vrank en vrij en na nog geen vijf minuten spelen opende Koita al de score. Zijn vrije trap ging in de muur maar de nastoot leverde met een gekruist schot wel de 0-1 op, droomstart voor de Kanaries. Malinwa reageerde meteen via Hairemans, in zijn lage schuiver zat minder pit en zo kon Suzuki eenvoudig oprapen. Even later deed de Truiense doelman het ook prima bij een hard schot van Bassette.

De thuisploeg bleef nadien kansen afdwingen en verdiende eigenlijk de gelijkmaker: Suzuki redde bij pogingen van Mrabti (in de korte hoek) en een scherpe voorzet van Bassette. Tussendoor knalde Koita niet zo ver over de kooi van Coucke. Op slag van rust gaf STVV de thuisploeg nog een nieuwe uppercut: Koita slalomde langs iedereen, vond de paal op zijn weg maar Ito benutte de rebound en zorgde voor de 0-2 ruststand.

Invallers brengen... werkelijk niets bij Malinwa

Malinwa stond met de rug tegen de muur en Hasi bracht met Malede en Lauberbach meteen twee nieuwe namen in het elftal, Vanlerberghe en Mrabti bleven achter in de kleedkamer. De eerste kansen kwamen echter andermaal van STVV. Zowel Koita als Ito knalden naar de korte hoek, evenveel keer lag Coucke prima in de weg.

Pas iets voor het uur kwam er een reactie van Rood-Geel, een prachtige omhaal van Bassette had een beter lot verdiend. Aan de overzijde hadden zowel Koita als Steuckers dan weer pech, de Kanaries bleven veruit de gevaarlijkste ploeg in het AFAS Stadion. Ook een schot van Hashioka likte halfweg de tweede helft de lat. Een uitermate zwak KV Mechelen gaf geen moment de indruk dat het iets kon terugdoen (de VAR annuleerde nog terecht een laat toegekende strafschop) en ging kansloos onderuit. STVV wipt naar de linkerkolom.

Scoreverloop:

0-1 (5') Koita, 0-2 (42') Ito

Is KV Mechelen voor u een degradatiekandidaat?

Meest recent

‘Strijd om Seys barst los: dan in stroomversnelling’

Joaquin Seys is grof wild. De linksback is dit seizoen een absolute smaakmaker bij Club Brugge, ...

39
39
Code rood bij KRC Genk: Thorup verrast met ingreep

KRC Genk kampt met een 15 op 30 en dat is te weinig voor de Limburgers. Het is dan ook code rood ...

81
81
Valentine schrikt van waarheid Ruben Van Gucht: "Dat kan toch niet?"

Een gewone avond op de sofa draaide voor Ruben Van Gucht (39) uit op een onverwachte terugblik. Wat ...

51
51
Pijnlijke tendens Westerlo: spelers grijpen in

Westerlo zit in de hoek waar de klappen vallen. De Kemphanen incasseerden afgelopen drie wedstrijden ...

28
28
‘Club Brugge – Anderlecht: Leko voert twee wissels door’

De meest interessante affiche van speeldag 11 van de Jupiler Pro League is ongetwijfeld Club Brugge ...

193
193
‘Koni De Winter is stikjaloers op één Rode Duivel’

Koni De Winter wil niet meer voor de Rode Duivels spelen. Zijn omgeving spreekt van “iets ...

266
266
Boskamp begrijpt één man bij RSCA niet: "Waarom doe je dat?"

RSC Anderlecht is versterkt uit de zomermercato gekomen. Bij Paars-Wit hebben ze echter een ...

84
84
KBVB stelt nieuwe bondscoach Red Flames voor

Elisabet Gunnarsdóttir werd enkele weken geleden ontslagen als bondscoach van de Red Flames. ...

84
84
Zorgt Ivan Leko voor verrassing tegen Anderlecht?

Club Brugge neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart moet Freddie Potts missen wegens ...

172
172
Zoektocht voor Tielemans: maakte Carrick een grote fout?

Youri Tielemans liet tegen AS Roma opnieuw zien wat hij Manchester United kan bijbrengen. De Rode ...

70
70
Club Brugge versus Anderlecht: de rollen zijn omgedraaid

Club Brugge-Anderlecht is nog altijd de grootste Belgische voetbalmatch die er is. Alleen is Brugge ...

243
243
‘Alle schaamte voorbij: Anderlecht vernedert Bruno’

In juni was Vítor Bruno voor Anderlecht nog “duidelijk onze topkandidaat”. Vier ...

332
332
'Real Madrid aast op ex-JPL'er als concurrent Courtois'

Een nieuwe naam duikt op in de Europese keeperscarrousel. Terwijl Thibaut Courtois nog altijd een ...

48
48
Joaquin Seys verlaat Club Brugge: één cruciale keuze

Joaquin Seys is veruit de beste linksachter in de Jupiler Pro League. De speler van Club Brugge is ...

451
451
Sibierski haalt zijn gram: aanwinst smaakmaker van Anderlecht

RSC Anderlecht heeft duidelijk een betere kern dan vorig jaar, dat ziet (hopelijk) iedereen. ...

356
356
Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

115
115
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

197
197
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

30
30
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

75
75
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

51
51
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

115
115
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

117
117
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

41
41
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

17
17
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

19
19

Meer sportnieuws