Oppermachtige Kanaries winnen sneeuwgevecht van Malinwa

door
Oppermachtige Kanaries winnen sneeuwgevecht van Malinwa

STVV blijft zijn prima seizoen verder vorm geven. De Kanaries zegevierden in de vooravond eenvoudig bij KV Mechelen, dat een wel heel slappe indruk gaf in een door sneeuw geteisterd AFAS Stadion. Het team van Fink wipt voorlopig weer naar plek acht.

Na een knappe zeven op negen waren de degradatiezorgen bij KV Mechelen minstens voor even verdwenen. Vandaag ontving het STVV, de Kanaries stonden maar net boven Malinwa in de rangschikking, één van beide ploegen kon met de kerst in aantocht een prima zaak doen. Beide ploegen begonnen deze namiddag met exact dezelfde elf namen als vorige week.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 27 bekend

Bliksemstart met schicht van Koita

De bezoekers begonnen vrank en vrij en na nog geen vijf minuten spelen opende Koita al de score. Zijn vrije trap ging in de muur maar de nastoot leverde met een gekruist schot wel de 0-1 op, droomstart voor de Kanaries. Malinwa reageerde meteen via Hairemans, in zijn lage schuiver zat minder pit en zo kon Suzuki eenvoudig oprapen. Even later deed de Truiense doelman het ook prima bij een hard schot van Bassette.

De thuisploeg bleef nadien kansen afdwingen en verdiende eigenlijk de gelijkmaker: Suzuki redde bij pogingen van Mrabti (in de korte hoek) en een scherpe voorzet van Bassette. Tussendoor knalde Koita niet zo ver over de kooi van Coucke. Op slag van rust gaf STVV de thuisploeg nog een nieuwe uppercut: Koita slalomde langs iedereen, vond de paal op zijn weg maar Ito benutte de rebound en zorgde voor de 0-2 ruststand.

Invallers brengen... werkelijk niets bij Malinwa

Malinwa stond met de rug tegen de muur en Hasi bracht met Malede en Lauberbach meteen twee nieuwe namen in het elftal, Vanlerberghe en Mrabti bleven achter in de kleedkamer. De eerste kansen kwamen echter andermaal van STVV. Zowel Koita als Ito knalden naar de korte hoek, evenveel keer lag Coucke prima in de weg.

Pas iets voor het uur kwam er een reactie van Rood-Geel, een prachtige omhaal van Bassette had een beter lot verdiend. Aan de overzijde hadden zowel Koita als Steuckers dan weer pech, de Kanaries bleven veruit de gevaarlijkste ploeg in het AFAS Stadion. Ook een schot van Hashioka likte halfweg de tweede helft de lat. Een uitermate zwak KV Mechelen gaf geen moment de indruk dat het iets kon terugdoen (de VAR annuleerde nog terecht een laat toegekende strafschop) en ging kansloos onderuit. STVV wipt naar de linkerkolom.

Scoreverloop:

0-1 (5') Koita, 0-2 (42') Ito

Is KV Mechelen voor u een degradatiekandidaat?

Meest recent

'Drama bij Club Brugge: Leko zet de boel op ontploffen'

Club Brugge zit met een explosief keepersdossier. Ivan Leko grijpt in: hij zet opnieuw Simon ...

158
158
Anderlecht beste van de klas, AA Gent de slechtste

We haalden al een aantal keren aan dat RSCA Futures toch wel veel buitenlanders aantrok. Daar ...

39
39
KRC Genk op weg naar strafste prestatie ooit

KRC Genk staat op een zucht van de achtste finales van de Europa League. Dat zou het grijze seizoen ...

35
35
KV Kortrijk stelt zich vragen: "Gebeurden rare dingen"

KV Kortrijk zag vorige week de match tegen Seraing uitgesteld worden. Er was een brand en daardoor ...

85
85
'Geflopt bij AA Gent: nu transfer van 15 miljoen euro'

Bij AA Gent flopten de afgelopen jaren heel wat spelers. Maar sommigen van hen maken nu elders het ...

44
44
'KRC Genk slaat gigantische slag: 70 miljoen euro op komst'

KRC Genk is inzake transferbeleid een voorbeeldclub in België. Geen Belgische club doet inzake ...

168
168
"De Redder" - Courtois laat Spanjaarden uit hun dak gaan

Real Madrid treedt binnen een tweetal weken aan in de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

130
130
UCL: Verleningen fnuiken Juve-sprookje, Real dankt sterke Courtois

Woensdag zijn de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Champions League uitgedeeld. Real ...

65
65
'Lammens verstomt: bizarre keeperswending United'

Senne Lammens werd de voorbije dagen opnieuw bewierrookt bij Manchester United na zijn sterke ...

260
260
'Anderlecht lonkt plots naar Ajax voor nieuwe TD'

Nu de kans steeds groter wordt dat Jérémy Taravel het seizoen zal uitdoen als ...

206
206
Overmars aan zet: zaakwaarnemer geeft grote transferhint

Antwerp FC wil dit seizoen alsnog een Europees ticket veroveren, via eender welke play-off. ...

285
285
Totale exodus Club Brugge: halve basisploeg richting uitgang

Voor het tweede jaar op rij de 1/8ste finales halen zat er uiteindelijk niet in, maar Club Brugge ...

429
429
Groot feest bij Beveren: "Of ik dít ook in de JPL zal doen?"

Het is eind februari en de eerste promovendus voor komend seizoen is al bekend. Het ongeslagen SK ...

136
136
Sensatie in Bergamo! Atalanta wipt Dortmund met penalty in 98ste

Atalanta BC heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

98
98
Lukaku-twist: schokkende transfer voor Anderlecht-comeback?

De terugkeer van Romelu Lukaku blijft met horten en stoten verloren. Voorlopig moet de Rode Duivel ...

590
590
Club likt Madrileense wonde: "Dát was het pijnlijkste moment"

De Champions League-campagne van Club Brugge zit erop dit seizoen. Ondanks een meer dan degelijk ...

299
299
Het rommelt bij Antwerp: speelt Gheysens macht kwijt?

Antwerp praat met externe investeerders: het staat nu zwart op wit in de jongste financiële ...

310
310
Prestianni gooit na racismerel nog extra olie op het vuur

Om 21u staan Real Madrid en Benfica tegenover elkaar in hun terugwedstrijd in de tussenronde van de ...

187
187
Joos tipt opvallende versterking voor Club en RSCA

De wintermercato zit er nog niet zo lang op, maar toch zullen vele clubs nu al bezig zijn met het ...

302
302
‘Dreun bij Club: ijskoude douche voor miljoenenman’

Club Brugge kijkt opnieuw rond voor een extra centrale verdediger — en dat zegt veel over de ...

433
433
Bloedvorm op komst? Lukaku brengt grote opsteker

Het is voorlopig nog niet het seizoen geweest van Romelu Lukaku. De Rode Duivel viel in augustus uit ...

82
82
'Dender handelt snel en haalt bekende nieuwe coach'

De trainerscarousel draait dit seizoen op volle toeren in de Jupiler Pro League. Woensdag zette ook ...

141
141
Eindigt straffe comeback bij Standard op WK?

Met nog vier speeldagen te gaan ligt de strijd om de top zes nog helemaal open. Ook Standard heeft ...

71
71
Club NXT verbaast weer en staat in kwartfinale Youth League

Club Brugge mag dan wel uitgeschakeld zijn in de Champions League, hun jonkies blijven wel actief in ...

268
268
Buffalo-flops schitteren in CL: Louwagie reageert

Dinsdagavond viel er het nodige spektakel te beleven in de Champions League. Opvallend daarbij was ...

232
232

Meer sportnieuws