Oppermachtige Kanaries winnen sneeuwgevecht van Malinwa

door
Oppermachtige Kanaries winnen sneeuwgevecht van Malinwa

STVV blijft zijn prima seizoen verder vorm geven. De Kanaries zegevierden in de vooravond eenvoudig bij KV Mechelen, dat een wel heel slappe indruk gaf in een door sneeuw geteisterd AFAS Stadion. Het team van Fink wipt voorlopig weer naar plek acht.

Na een knappe zeven op negen waren de degradatiezorgen bij KV Mechelen minstens voor even verdwenen. Vandaag ontving het STVV, de Kanaries stonden maar net boven Malinwa in de rangschikking, één van beide ploegen kon met de kerst in aantocht een prima zaak doen. Beide ploegen begonnen deze namiddag met exact dezelfde elf namen als vorige week.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: Buffalo steekt in absolute bloedvorm

Bliksemstart met schicht van Koita

De bezoekers begonnen vrank en vrij en na nog geen vijf minuten spelen opende Koita al de score. Zijn vrije trap ging in de muur maar de nastoot leverde met een gekruist schot wel de 0-1 op, droomstart voor de Kanaries. Malinwa reageerde meteen via Hairemans, in zijn lage schuiver zat minder pit en zo kon Suzuki eenvoudig oprapen. Even later deed de Truiense doelman het ook prima bij een hard schot van Bassette.

De thuisploeg bleef nadien kansen afdwingen en verdiende eigenlijk de gelijkmaker: Suzuki redde bij pogingen van Mrabti (in de korte hoek) en een scherpe voorzet van Bassette. Tussendoor knalde Koita niet zo ver over de kooi van Coucke. Op slag van rust gaf STVV de thuisploeg nog een nieuwe uppercut: Koita slalomde langs iedereen, vond de paal op zijn weg maar Ito benutte de rebound en zorgde voor de 0-2 ruststand.

Invallers brengen... werkelijk niets bij Malinwa

Malinwa stond met de rug tegen de muur en Hasi bracht met Malede en Lauberbach meteen twee nieuwe namen in het elftal, Vanlerberghe en Mrabti bleven achter in de kleedkamer. De eerste kansen kwamen echter andermaal van STVV. Zowel Koita als Ito knalden naar de korte hoek, evenveel keer lag Coucke prima in de weg.

Pas iets voor het uur kwam er een reactie van Rood-Geel, een prachtige omhaal van Bassette had een beter lot verdiend. Aan de overzijde hadden zowel Koita als Steuckers dan weer pech, de Kanaries bleven veruit de gevaarlijkste ploeg in het AFAS Stadion. Ook een schot van Hashioka likte halfweg de tweede helft de lat. Een uitermate zwak KV Mechelen gaf geen moment de indruk dat het iets kon terugdoen (de VAR annuleerde nog terecht een laat toegekende strafschop) en ging kansloos onderuit. STVV wipt naar de linkerkolom.

Scoreverloop:

0-1 (5') Koita, 0-2 (42') Ito

Is KV Mechelen voor u een degradatiekandidaat?

Meest recent

'Club vol aan de bak: eerste zomertransfer staat al vast'

De winterse transferperiode zit er nog maar net op, maar bij heel wat ploegen zal de knop snel ...

50
50
Genk pakt jackpot op Oh: nu al grote vraagtekens bij topdeal

In de meeste grote Europese voetbalnaties is de wintermercato inmiddels gesloten, maar in bepaalde ...

124
124
Lemmelijn en Alderweireld doen showbizzwereld daveren

Hangt er een sensationele samenwerking in de lucht tussen een notoir STVV-fan en een voormalig ...

4
4
'Totale rollercoaster bij Bayern: Kompany in de wolken'

Bayern München wil zich komend weekend tegen TSG Hoffenheim herpakken na een onverwachte 1 op 6 ...

83
83
'Verrassing op komst? Anderlecht droomt van trainerstunt'

Anderlecht moet snel een nieuwe hoofdcoach vinden na het ontslag van Besnik Hasi. Achter de schermen ...

856
856
'OHL houdt pion uit klauwen City en denkt aan ex-Duivel'

De strijd om het behoud belooft de komende weken nog spannend te worden. OH Leuven heeft nog werk ...

16
16
Brentford doet plannen met Furo uit de doeken

De wintermercato zit erop voor de Belgische clubs en die leverde enkele verrassende deals op. ...

68
68
Still kondigt veranderingen aan: "Dat zou dom zijn"

Bij Anderlecht staat er donderdag heel wat druk op de ketel, want na de zwakke resultaten van de ...

131
131
Opvallend: Club Luik zet na 2 dagen streep door transfer

Het slot van de mercato betekent voor veel clubs dat ze nog snel snel op zoek moeten naar ...

18
18
KV Mechelen zet Anderlecht en co een hak met contract

KV Mechelen is de voorbije weken weggezakt uit de top zes na een drie op vijftien, maar mag nog ...

124
124
'Verrassende transfer Frutos: dit wordt zijn nieuwe functie'

Nicolas Frutos staat op het punt om een opmerkelijke transfer te maken. Woensdag bevestigde La ...

111
111
KRC Genk krijgt stevige waarschuwing over nieuwe aanwinst

Bij KRC Genk beleefden ze uiteindelijk een vrij rustige wintermercato. Met Patrik Hrosovsky en ...

202
202
'Club en Anderlecht grepen naast komst Guiagon'

Charleroi is bezig aan een zeer straffe reeks. Het is in de competitie opgeklommen naar de zesde ...

180
180
PSV-fan Van Gerwen breekt: Nieuw privédrama schokt

Michael van Gerwen staat bekend als een man die zelden mist. Op het dartbord is hij meedogenloos, ...

68
68
Go Ahead Eagles brengt verrassend Belgisch transfernieuws

Go Ahead Eagles was de voorbije jaren één van de revelaties in Nederland. Het wist ...

28
28
Dé waanzinnige top vijf van RC Genk: “Absolute wereldklasse”

KRC Genk heeft een voortreffelijke jeugdopleiding. De Limburgers lieten al héél wat ...

286
286
Oosting komt met enorme dompers voor Antwerp

Royal Antwerp FC haalde Rein Van Helden weg bij STVV, maar daar bleef het bij. Nochtans kon de ploeg ...

346
346
'Rodriguez (ex-Real) op zucht van zeer knappe transfer'

Hoe zou het nog zijn met James Rodriguez? De Colombiaanse aanvallende middenvelder was ooit een ...

28
28
Still met goed én slecht nieuws: "Kan spelen tegen Antwerp"

RSC Anderlecht staat onder vuur. De resultaten zijn slecht, de coach werd ontslagen en de sportief ...

376
376
'Olaigbe (ex-Cercle en RSCA) verrast met nieuwe club'

De carrière van Kazeem Olaigbe zit duidelijk in een dipje. De Belgische flankaanvaller gaat ...

45
45
'Ontevreden Ronaldo maakt blits comeback in Europa'

De voorbije dagen is er in Saudi-Arabië een bom ontploft rond Cristiano Ronaldo. De Portugese ...

303
303
Edward Still: "Of hij trainer wordt van Anderlecht?"

Edward Still heeft zijn eerste persconferentie als trainer van RSC Anderlecht afgewerkt. De ...

227
227
Tinder-match met Van Gucht krijgt hallucinante wending

Ruben Van Gucht is op dit eigenste moment te zien op VRT. De journalist doet immers verslag van de ...

41
41
Noa Lang geeft dé reden voor bliksemvertrek bij Napoli

De wintermercato zit er in de meeste landen op. De voorbije maand hebben we heel wat opmerkelijke ...

79
79
Hubert kan revanche nemen: "Bleef wel mooie ervaring"

Deze week worden de heenwedstrijden in de halve finales van de Croky Cup afgewerkt. Woensdagavond ...

27
27

Meer sportnieuws