Martinez velt zijn oordeel over 'nieuwe' Rode Duivels

door
Martinez velt zijn oordeel over 'nieuwe' Rode Duivels

De Rode Duivels hebben het voorbije jaar een nieuwe weg ingeslagen. Na de ontgoochelende uitschakeling in de groepsfase op het WK in Qatar hield Roberto Martinez het voor bekeken als bondscoach en kwam Domenico Tedesco als opvolger. Die voerde prompt een stevige verjonging door.

Na het WK hadden Eden Hazard, Simon Mignolet en Toby Alderweireld al hun afscheid als international aangekondigd en Tedesco liet meteen ook Axel Witsel en Dries Mertens links liggen. De bondscoach liet het voorbije jaar ook heel wat jonge spelers debuteren en dus ziet het elftal er nu helemaal anders uit dan een jaar geleden.

LEES OOK: Duivel imponeert: afwezige op stage moet vrezen voor plek

Martinez spreekt over Rode Duivels

Martinez ging na het WK dan weer vrijwel meteen aan de slag in Portugal als bondscoach. Ook hij was dus aanwezig op de loting voor het EK, want de Portugezen plaatsten zich met de vingers in de neus voor het eindtoernooi. Ze konden in de kwalificaties zelfs een foutloos rapport voorleggen.

In Hamburg had de Spanjaard echter ook nog iets te zeggen over de Rode Duivels. Martinez was meer dan zes jaar aan de slag als bondscoach in ons land en dus volgt hij de ploeg nog op de voet.

Vernieuwing verrast Martinez niet

"De nieuwe ploeg is voor mij geen verrassing", liet hij weten aan Sporza. "De nieuwe bondscoach heeft zijn eigen accenten gelegd en er zijn ook heel wat jonge internationals die het zeer goed doen in het buitenland. De jongens van wie wij al wisten dat ze een groot potentieel hadden, zijn nu helemaal aan het doorbreken."

Martinez volgde als technisch directeur natuurlijk ook de nationale jeugdploegen op de voet en had op die manier natuurlijk ook heel wat jonge talenten op de radar staan. Hen kansen geven, deed hij als bondscoach echter maar zeer met mondjesmaat. Martinez kreeg vaak de kritiek dat hij te zeer vasthield aan de oude garde.

Is het vertrek van Martinez een goede zaak geweest?

Meest recent

Frappant! 'Deze club profiteerde meest van Play-Off-systeem'

De jaarlijkse hoogmis van het Belgische voetbal staat voor de deur: komend weekend barsten de ...

22
22
'Flick helemaal verloren: Barça in actie voor superaanwinst'

FC Barcelona hervat komend weekend de Spaanse titelstrijd met een topper tegen Atlético ...

26
26
Duivel imponeert: afwezige op stage moet vrezen voor plek

De oefenwedstrijd tegen Mexico (1-1) was niet bepaald hoogstaand, de eerste helft was zelfs van een ...

192
192
De Cat doet kassa rinkelen: 30 miljoen is nog maar het begin

Nathan De Cat heeft in Amerika niet alleen zijn debuut bij de Rode Duivels gemaakt. Bij Anderlecht ...

125
125
Mignolet als voorbode: halve basisploeg richting exit bij Club

Simon Mignolet heeft zijn afscheid bij Club Brugge aangekondigd. De doelman maakte donderdag bekend ...

159
159
Garcia dumpt 241 caps: vijftal ziet WK-droom verdampen

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, bondscoach Rudi Garcia kan de laatste hand gaan ...

385
385
Italiaanse bom barst: eerste koppen rollen na WK-blamage

Italië zal voor de derde keer op rij niet deelnemen aan de eindronde van het WK. Die zware ...

69
69
'De Zerbi drukt stempel: eerste Spurs-transfer bepaald'

Tottenham Hotspur heeft een nieuwe hoofdcoach. Roberto De Zerbi tekende een meerjarig contract bij ...

57
57
Play-Offs van start: dé topaffiches van speeldag één

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

153
153
'Club Brugge ongenadig: hard verdict voor Jackers'

Aan alle mooie liedjes komt een eind. Zo ook aan dat van Simon Mignolet en Club Brugge, dat komende ...

387
387
Hayen moet puzzelen: tweede titularis haakt af bij Genk

De interlandbreak kwam niet ongelegen voor KRC Genk, dat zo tijd krijg om de kater na het mislopen ...

166
166
Brugse terreuravond: schokkende waarheid komt boven

Opmerkelijk nieuws vanuit Brugge. Daar stond immers een man terecht vanwege brandstichting op een ...

86
86
'Anderlecht dumpt dertigers: kwartet richting exit'

Zoals wel meer topclubs heeft RSC Anderlecht een jonge kleedkamer, met meer tieners en prillle ...

336
336
'Verhaeghe vangt bot: Rode Duivel wijst Club Brugge af'

De play-offs worden straks de afscheidstournee van Simon Mignolet. Een donderslag bij heldere hemel ...

445
445
Thibaut Courtois kiest voor spectaculair nieuw team

Sommige stappen zie je aankomen, andere totaal niet. Thibaut Courtois lijkt de laatste tijd vooral ...

48
48
Keeperskwestie in Genk: Hayen kiest nieuwe nummer één

Op het veld van Antwerp krijgt KRC Genk vrijdag de eer om de play-offs af te trappen. Niet de ...

189
189
'Club Brugge hakt knoop door: ideale opvolger Mignolet'

Wat al langer in de lucht hing, is nu ook officieel: Simon Mignolet houdt het na dit seizoen voor ...

667
667
'Genk wil voorbeeld van Club met Tresoldi-deal volgen'

Club Brugge sloeg vorige zomer alweer een geweldige transferslag met de komst van Nicolo Tresoldi. ...

184
184
Geen vaste waarde, wel Openda: Teklak maakt WK-selectie

Binnen ongeveer anderhalve maand moet Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK ...

138
138
Hayen kondigt (noodgedwongen) wissel aan bij Genk

Vrijdagavond worden de play-offs van de Jupiler Pro League op gang getrapt. De debatten worden ...

200
200
'Brys krijgt Belgische concurrentie voor WK-job'

De Rode Duivels zakken straks opnieuw af naar het WK met een buitenlandse bondscoach, maar dat ...

34
34
Verhaeghe spreekt duidelijk over opvolging Mignolet

Het was donderdag toch wel een bommetje bij Club Brugge: Simon Mignolet stopt op het einde van het ...

381
381
'Napoli wil nog een derde Belg binnenhalen'

Napoli kleurt de laatste seizoenen weer behoorlijk Belgisch. Romelu Lukaku streek er in de zomer van ...

85
85
'Standard verrast met beslissing over Euvrard'

Standard mocht dit seizoen nog verrassend lang dromen van de top zes, maar viel uiteindelijk toch ...

251
251
'Club mag deze opvolger voor Mignolet al schrappen'

Bij Club Brugge kwam er donderdagvoormiddag zeer verrassend nieuws. Plots werd er immers een ...

383
383

Meer sportnieuws