Martinez velt zijn oordeel over 'nieuwe' Rode Duivels

door
Martinez velt zijn oordeel over 'nieuwe' Rode Duivels

De Rode Duivels hebben het voorbije jaar een nieuwe weg ingeslagen. Na de ontgoochelende uitschakeling in de groepsfase op het WK in Qatar hield Roberto Martinez het voor bekeken als bondscoach en kwam Domenico Tedesco als opvolger. Die voerde prompt een stevige verjonging door.

Na het WK hadden Eden Hazard, Simon Mignolet en Toby Alderweireld al hun afscheid als international aangekondigd en Tedesco liet meteen ook Axel Witsel en Dries Mertens links liggen. De bondscoach liet het voorbije jaar ook heel wat jonge spelers debuteren en dus ziet het elftal er nu helemaal anders uit dan een jaar geleden.

LEES OOK: Vanzeir doet boekje open over reserverol bij Cercle

Martinez spreekt over Rode Duivels

Martinez ging na het WK dan weer vrijwel meteen aan de slag in Portugal als bondscoach. Ook hij was dus aanwezig op de loting voor het EK, want de Portugezen plaatsten zich met de vingers in de neus voor het eindtoernooi. Ze konden in de kwalificaties zelfs een foutloos rapport voorleggen.

In Hamburg had de Spanjaard echter ook nog iets te zeggen over de Rode Duivels. Martinez was meer dan zes jaar aan de slag als bondscoach in ons land en dus volgt hij de ploeg nog op de voet.

Vernieuwing verrast Martinez niet

"De nieuwe ploeg is voor mij geen verrassing", liet hij weten aan Sporza. "De nieuwe bondscoach heeft zijn eigen accenten gelegd en er zijn ook heel wat jonge internationals die het zeer goed doen in het buitenland. De jongens van wie wij al wisten dat ze een groot potentieel hadden, zijn nu helemaal aan het doorbreken."

Martinez volgde als technisch directeur natuurlijk ook de nationale jeugdploegen op de voet en had op die manier natuurlijk ook heel wat jonge talenten op de radar staan. Hen kansen geven, deed hij als bondscoach echter maar zeer met mondjesmaat. Martinez kreeg vaak de kritiek dat hij te zeer vasthield aan de oude garde.

Is het vertrek van Martinez een goede zaak geweest?

Meest recent

KV Mechelen smult van nieuw koningskoppel

De droom van KV Mechelen om Play-Off I te halen, leek de voorbije weken uiteen te spatten. ...

47
47
Grappig moment: Leko gunt Mechele geen cadeau

Club Brugge boekte zondagavond een vlotte zege tegen Standard en dus waren er bij Blauw-Zwart ...

50
50
Real zwoegt zonder vedetten maar wint wel in Valencia

Real Madrid is zondagavond in het spoor van FC Barcelona gebleven in LaLiga. Evident bleek dat niet, ...

17
17
PSG duwt Marseille in diepe crisis, Juve ontsnapt in slot

PSG heeft zondagavond serieus uitgehaald in de Franse klassieker tegen Olympique Marseille. Het ...

24
24
Straf KV Mechelen: "Ik kan alleen maar trots zijn"

KV Mechelen heeft zich zondagavond op knappe wijze herpakt. Het was na een drie op vijftien ...

99
99
Oosting blijft optimistisch: "Hebben PO1 nog in eigen handen"

Antwerp heeft zondagavond een gouden kans laten liggen in de strijd om de Champions' Play-Off. De ...

89
89
Hautekiet noemt dé oorzaak voor zwakke prestatie Standard

Standard is er zondagavond niet in geslaagd om het Club Brugge lastig te maken. De Rouches konden ...

117
117
Leko onthult groot probleem bij Club voor Standard

Club Brugge heeft zondagavond zich uitstekend weten te herstellen van de nederlaag op Union vorige ...

171
171
Mechelen wint tegen Antwerp eindelijk weer en wipt top 6 in

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League werd afgesloten met een zeer interessante affiche. KV ...

66
66
Nieuwe vertrekker bij Anderlecht? Still doet boekje open

Op één week tijd ziet de trainersstaff van RSC Anderlecht er helemaal anders uit. ...

283
283
Club heer en meester: zwak Standard kansloos op Jan Breydel

Club Brugge heeft zich zondag op gepaste wijze herpakt na de dure nederlaag van vorige week op ...

146
146
El Ouahdi geeft dé reden voor heftige strijd met Degreef

KRC Genk heeft zondagmiddag indruk gemaakt met een sterke prestatie én overwinning tegen RSC ...

485
485
'Club Brugge is het spuugzat: zijn koffers staan klaar'

De wintermercato is dicht, maar bij Club Brugge blijft één dossier aanslepen: dat van ...

1145
1145
Statement Bayern na blunder Neuer, Haaland kilt Liverpool

Bayern München heeft met een statement komaf gemaakt met de dreigende 'crisis' na de recente 1 ...

61
61
Club veegt Standard van de mat: "Geef Mignolet dekentje"

In de Jupiler Pro League was het zondagavond uitkijken naar de partij tussen Club Brugge KV en ...

156
156
CPL: imposant Beveren heeft titel binnen handbereik

SK Beveren blijft bezig aan een uitmuntend seizoen in de Challenger Pro League. Na 22 speeldagen ...

158
158
Anderlecht niet te spreken over cruciale fase: "Onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht is een zoveelste teleurstelling rijker. Zondagmiddag verloor de recordkampioen ook op ...

283
283
Club-Standard: Leko ziet belangrijk duo in extremis afhaken

In de Jupiler Pro League staat zondagavond opnieuw een klassieker op het programma. Zo krijgt Club ...

75
75
Leider Union zwoegt, zweet én wint van stug La Louvière

Union SG heeft zondagavond zijn voorsprong aan de kop van het Jupiler Pro League-klassement met ...

60
60
'Trainerszoektocht Anderlecht: buitenlander plots topkandidaat'

Dat de nood aan een nieuwe hoofdtrainer bijzonder groot is bij RSC Anderlecht, bleek zondagmiddag ...

579
579
Vazquez wéér doeltreffend, nieuwe uitschuiver Ajax

Terwijl RSC Anderlecht maar blijft aanmodderen, toen één van de spelers die in januari ...

123
123
Volgend bommetje bij Anderlecht: ook Still naar uitgang?

De sportieve leiding van RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer met de zoektocht naar een ...

398
398
Anderlecht-fans koken: Genk bevoordeeld door VAR?

RSC Anderlecht raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Na een offensieve ...

627
627
Standard slikt last-minute optater voor clash op Club

Standard boekte afgelopen weekend een broodnodige zege tegen RSC Anderlecht. Zondag op het veld van ...

312
312
Anderlecht-drama deint uit: sterk Genk boekt gouden zege

De sportieve crisis bij RSC Anderlecht blijft maar verder escaleren. Zondagmiddag ging Paars-Wit ook ...

373
373

Meer sportnieuws