Martinez velt zijn oordeel over 'nieuwe' Rode Duivels

door
Martinez velt zijn oordeel over 'nieuwe' Rode Duivels

De Rode Duivels hebben het voorbije jaar een nieuwe weg ingeslagen. Na de ontgoochelende uitschakeling in de groepsfase op het WK in Qatar hield Roberto Martinez het voor bekeken als bondscoach en kwam Domenico Tedesco als opvolger. Die voerde prompt een stevige verjonging door.

Na het WK hadden Eden Hazard, Simon Mignolet en Toby Alderweireld al hun afscheid als international aangekondigd en Tedesco liet meteen ook Axel Witsel en Dries Mertens links liggen. De bondscoach liet het voorbije jaar ook heel wat jonge spelers debuteren en dus ziet het elftal er nu helemaal anders uit dan een jaar geleden.

LEES OOK: Mannaert: "Het is wellicht hun laatste eindtoernooi"

Martinez spreekt over Rode Duivels

Martinez ging na het WK dan weer vrijwel meteen aan de slag in Portugal als bondscoach. Ook hij was dus aanwezig op de loting voor het EK, want de Portugezen plaatsten zich met de vingers in de neus voor het eindtoernooi. Ze konden in de kwalificaties zelfs een foutloos rapport voorleggen.

In Hamburg had de Spanjaard echter ook nog iets te zeggen over de Rode Duivels. Martinez was meer dan zes jaar aan de slag als bondscoach in ons land en dus volgt hij de ploeg nog op de voet.

Vernieuwing verrast Martinez niet

"De nieuwe ploeg is voor mij geen verrassing", liet hij weten aan Sporza. "De nieuwe bondscoach heeft zijn eigen accenten gelegd en er zijn ook heel wat jonge internationals die het zeer goed doen in het buitenland. De jongens van wie wij al wisten dat ze een groot potentieel hadden, zijn nu helemaal aan het doorbreken."

Martinez volgde als technisch directeur natuurlijk ook de nationale jeugdploegen op de voet en had op die manier natuurlijk ook heel wat jonge talenten op de radar staan. Hen kansen geven, deed hij als bondscoach echter maar zeer met mondjesmaat. Martinez kreeg vaak de kritiek dat hij te zeer vasthield aan de oude garde.

Is het vertrek van Martinez een goede zaak geweest?

Meest recent

'Anderlecht herschikt weer: gevolgen voor Renard bekend'

Het organigram van Anderlecht was de laatste jaren een duiventil. Ook in de voorbije maanden werd er ...

24
24
'AA Gent plots opgejaagd: goudhaantje grof wild'

Het zijn voor AA Gent woelige dagen geweest. De club werd geconfronteerd met het plotse vertrek van ...

30
30
De Cat spreekt duidelijke taal over mogelijke wintertransfer

Dé ontdekking van het seizoen in de Jupiler Pro League is tot dusver zonder twijfel Nathan De ...

92
92
'Buitenkans voor JPL-clubs? Fredberg stuurt ex-Duivel weg'

Het is intussen een dik jaar geleden dat Jesper Fredberg ontslagen werd als CEO Sports bij ...

52
52
Ongeziene crisis bij Standard: "Nog nooit meegemaakt"

Vrijdagavond wordt alweer de achttiende speeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Zoals wel ...

105
105
'Genk baalt en grijpt naast WK-uitblinker'

Onlangs vond in Qatar het WK U17 plaats en dat toernooi werd door Belgische clubs gretig gevolgd. ...

37
37
'Transferstrijd los: Engelse clubs in de rij biJ Essevee'

Ondanks een reeks van zes wedstrijden zonder overwinning mag Zulte Waregem nog altijd dromen van de ...

92
92
Degryse haalt stevig uit na trainerssaga Club Brugge

Club Brugge kreeg woensdagavond een nieuwe uppercut in de Champions League, want nu leed het ook ...

288
288
TRANSFERUURTJE: 'De Mil tekent, Anderlecht verrast compleet'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

209
209
Ongezien: Brys zet Eto’o schaakmat met frontale aanval

De situatie van Marc Brys bij de nationale ploeg van Kameroen begint erg schrijnend te worden. De ...

244
244
Fink slaat op tafel bij KRC Genk: “Dan ben ik weg!”

KRC Genk was de afgelopen jaren telkens een titelkandidaat, maar dit seizoen staat de club in de ...

251
251
Club Brugge draait Hayen-knop snel om: ideeën Leko duidelijk

Club Brugge heeft een eerste wedstrijd na het tijdperk Nicky Hayen afgewerkt. Ivan Leko zat op de ...

337
337
Guardiola en Spaanse pers gaan helemaal los op Doku

In de absolute topaffiche van woensdagavond in de Champions League heeft Manchester City een serieus ...

293
293
Boudeweel trekt conclusie over kwalificatiekansen Club

Na zes van de acht speeldagen in de league phase van de Champions League ziet het er niet al te best ...

145
145
Conte komt met nieuws over terugkeer Lukaku

Napoli beleefde woensdag opnieuw een pijnlijke avond in de Champions League. Het ging met 2-0 ...

54
54
Pro League maakt kalender volgend seizoen nu al bekend

Het zijn woelige tijden voor het Belgische voetbal. De clubs verkeren in grote financiële ...

250
250
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

67
67
'Straf gerucht: Genk verlost Anderlecht van overbodige pion'

De wintermercato staat stilaan voor de deur en er ligt ook bij de Belgische topclubs heel wat werk ...

541
541
Engelse pers mild voor Club: één speler krijgt lof

Ivan Leko heeft woensdagavond geen droomdebuut beleefd bij Club Brugge. De nieuwe trainer moest bij ...

445
445
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

168
168
'Anderlecht verrast compleet en shopt bij La Louvière'

Bij RSC Anderlecht lijkt er toch weer een en ander te gaan bewegen. De Brusselaars staan volgens La ...

255
255
Crisis bij Real Madrid en dure fout: Courtois slaat mea culpa

Real Madrid zit duidelijk in een mindere periode. Bepaalde media zagen al aan de poten van trainer ...

44
44
Knaltransfer Club Brugge? "Hij zou een versterking zijn"

Club Brugge verloor met 0-3 van Arsenal. Het was nooit écht een wedstrijd. Marc Degryse ...

974
974
‘Anderlecht en Genk kruisen de degens in transferdossier’

RSC Anderlecht en KRC Genk gaan in januari mogelijk hier en daar wat ingaande transfers afronden. ...

150
150
AA Gent op drift: De Mil meteen in zware problemen

Bij AA Gent hangt er al lang meer twijfel dan vertrouwen rond de bureau van Sam Baro. Sinds zijn ...

587
587

Meer sportnieuws