Martinez velt zijn oordeel over 'nieuwe' Rode Duivels

door
Martinez velt zijn oordeel over 'nieuwe' Rode Duivels

De Rode Duivels hebben het voorbije jaar een nieuwe weg ingeslagen. Na de ontgoochelende uitschakeling in de groepsfase op het WK in Qatar hield Roberto Martinez het voor bekeken als bondscoach en kwam Domenico Tedesco als opvolger. Die voerde prompt een stevige verjonging door.

Na het WK hadden Eden Hazard, Simon Mignolet en Toby Alderweireld al hun afscheid als international aangekondigd en Tedesco liet meteen ook Axel Witsel en Dries Mertens links liggen. De bondscoach liet het voorbije jaar ook heel wat jonge spelers debuteren en dus ziet het elftal er nu helemaal anders uit dan een jaar geleden.

LEES OOK: Fans Rode Duivels in zak en as: WK-fiasco aan het licht

Martinez spreekt over Rode Duivels

Martinez ging na het WK dan weer vrijwel meteen aan de slag in Portugal als bondscoach. Ook hij was dus aanwezig op de loting voor het EK, want de Portugezen plaatsten zich met de vingers in de neus voor het eindtoernooi. Ze konden in de kwalificaties zelfs een foutloos rapport voorleggen.

In Hamburg had de Spanjaard echter ook nog iets te zeggen over de Rode Duivels. Martinez was meer dan zes jaar aan de slag als bondscoach in ons land en dus volgt hij de ploeg nog op de voet.

Vernieuwing verrast Martinez niet

"De nieuwe ploeg is voor mij geen verrassing", liet hij weten aan Sporza. "De nieuwe bondscoach heeft zijn eigen accenten gelegd en er zijn ook heel wat jonge internationals die het zeer goed doen in het buitenland. De jongens van wie wij al wisten dat ze een groot potentieel hadden, zijn nu helemaal aan het doorbreken."

Martinez volgde als technisch directeur natuurlijk ook de nationale jeugdploegen op de voet en had op die manier natuurlijk ook heel wat jonge talenten op de radar staan. Hen kansen geven, deed hij als bondscoach echter maar zeer met mondjesmaat. Martinez kreeg vaak de kritiek dat hij te zeer vasthield aan de oude garde.

Is het vertrek van Martinez een goede zaak geweest?

Meest recent

Januari-transfer De Cat? CEO Anderlecht doet bekentenis

Terwijl Besnik Hasi zijn troepen klaarstoomt voor de laatste wedstrijden van 2025, is het management ...

94
94
Marc Coucke gaat volledig los: "Alle spelregels veranderen!"

Marc Coucke is voor het brede publiek vooral de eigenaar van RSC Anderlecht, maar wie hem kent, weet ...

22
22
Job aan zijden draadje: Fink spreekt open over Genk-ontslag

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

191
191
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest smaakmaker, knaltransfer Sadiki'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

165
165
“Pure diefstal!” - Messi veroorzaakt ongeziene chaos

Lionel Messi is een globale superster en dat werd nog maar eens duidelijk in India. Samen met Luis ...

34
34
Na Annelien Coorevits: Olivier Deschacht met liefdesbom

Olivier Deschacht was jarenlang een vaste waarde en een icoon bij RSC Anderlecht. Vandaag kennen ...

73
73
Grote WK-verrassing? De Cat doet boekje open over Duivels

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada sluipt dichterbij. Stilaan wordt er al ...

86
86
De Mil doet vreemde uitspraken: meteen zwaar onder druk

KAA Gent zag Ivan Leko naar Club Brugge trekken na het ontslag van Nicky Hayen en de Buffalo’s ...

160
160
Knaltransfer voor Duranville? ‘Plannen Kompany bekend'

Julien Duranville maakte op jonge leeftijd de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund, ...

103
103
Onthuld: dit riep woedende Henry naar Standard-fan

Standard Luik ging pijnlijn onderuit tegen Oud-Heverlee Leuven en na de wedstrijd was het hommeles. ...

118
118
Karim Benzema flirt met spectaculaire comeback

Karim Benzema maakte furore bij Olympique Lyon en Real Madrid, maar de inmiddels 37-jarige aanvaller ...

44
44
Beste JPL-speler? "Beter dan Vanaken en kan zo naar AC Milan"

Het niveau in de Jupiler Pro League is dit jaar voor het eerst in jaren echt wel gezakt, dat blijkt ...

164
164
‘Hallucinante Benteke-blunder: Club Brugge-fans razend’

Op Jan Breydel is het gemor niet meer te negeren. Terwijl Christian Benteke zich transfervrij ...

534
534
Bart Verhaeghe krijgt volle laag: "Een schande!"

Bart Verhaeghe heeft zich niet bepaald populair gemaakt bij de eigen aanhang en binnen het Belgische ...

445
445
Euvrard op de sukkel met Standard; "Daardoor was het zwak"

Standard is en blijft een club op de dool. De Rouches staan nog héél ver van een ...

91
91
Hazard naar exit? 'Anderlecht hakt belangrijke knoop door'

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond tegen STVV herpakken na de blamage van vorige week in ...

346
346
Nieuwe elementen Club Brugge-bom: "Híj́ had probleem met Hayen"

Club Brugge heeft deze week voor een serieuze bom gezorgd. Maandag besloot Blauw-Zwart namelijk om ...

1452
1452
Alarmbellen gaan af rond Courtois: Spanje in absolute paniek

Je zag het aan zijn blik na affluiten: dit deed pijn, veel meer dan een gewone fout. Thibaut ...

184
184
Extra boost op Bosuil: "Wil graag bij Antwerp blijven"

Na de trainerswissel en enkele knappe resultaten, is de rust bij Antwerp FC weer helemaal ...

284
284
'Leko grijpt in: eerste slachtoffer in Brugse basiself'

De nederlaag tegen Arsenal FC was nog ietwat ingecalculeerd, dit weekend heeft Club Brugge echter ...

782
782
Anderlecht dropt bommetje in JPL: spraakmakend plan op tafel

Aanstaande woensdag staat een belangrijke afspraak in het Belgische voetbal gepland. Dat vindt de ...

401
401
Mazzu haalt eindelijk zijn gram: "Iedereen was gefrustreerd"

OH Leuven heeft vrijdagavond nog eens de zoeke smaak van de overwinning geproefd. Nadat het in de ...

93
93
Hommeles bij Standard: Henry krijgt het aan de stok met fans

Standard staat voorlopig nog op een knappe zesde plaats in het klassement, maar opperbest is de ...

153
153
'Belgische clubs willen slag slaan bij Red Bull Salzburg'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en de meeste Belgische clubs zullen hun shoppinglijstje ...

110
110
OHL stuit de opmars van Standard en doet goede zaak

Standard dook vorig weekend verrassend op in de top zes, maar dreigt het straks alweer uit te gaan ...

78
78

Meer sportnieuws