‘Droomtransfer Anderlecht met ‘de Beul van Belgrado''

850
‘Droomtransfer Anderlecht met ‘de Beul van Belgrado''

Anderlecht zet in op vernieuwing en modernisering van de jeugdopleiding en -rekrutering. Een datagestuurde aanpak wordt geïntroduceerd, geleid door het triumviraat van Mikkel Hemmersam, Peter Verbeke en Henk Mariman.

Deze nieuwe visie resulteerde reeds in de aanwerving van de 18-jarige Japanse spits Keisuke Goto, en in de recente interesse in de 19-jarige Nederlandse doelman Rome-Jayden Owusu-Oduro van AZ Alkmaar. Anderlecht droomt alvast van een vergelijkbaar scenario als met Bart Verbruggen.

LEES OOK: Job Vitor Bruno in gevaar? Anderlecht-kleedkamer duidelijk

Anderlecht zet vol in op rekrutering voor RSCA Futures

In het licht van het aanstaande vertrek van jeugddirecteur Jean Kindermans naar Antwerp FC, staat de jeugdopleiding en - rekrutering van Anderlecht open voor vernieuwing en modernisering.

Er wordt een datagestuurde aanpak geïntegreerd en de nieuwe jeugdwerking van Anderlecht wordt aangevoerd door het triumviraat: Mikkel Hemmersam als Academy Director, bijgestaan door de recent aangestelde Peter Verbeke als Head of Talent and Innovation, en Henk Mariman als Head of Football.

Dit trio zal zich intensief bezighouden met het herzien van trainingsmethoden, het integreren van sportieve data, en het optimaliseren van scouting en talentrekrutering. Die nieuwe werking levert al meteen resultaten op want vorige week werd de 18-jarige Keisuke Goto aangetrokken.

Hoewel de Japanse spits zich in eerste instantie aansluit bij de RSCA Futures, is het de bedoeling dat hij zich zal ontwikkelen tot een speler voor de eerste ploeg van Anderlecht.

Daarnaast richt de club zich op nog andere jonge, veelbelovende talenten zoals de aanvallers Chido Obi-Martin (Arsenal, 16 jaar) en Montader Madjed (Hammarby, 18 jaar), en sinds kort ook de de Nederlandse goalie Rome-Jayden Owusu-Oduro (AZ Alkmaar, 19 jaar). 

Anderlecht hoopt op nieuwe Bart Verbruggen

Anderlecht droomt van nieuw Verbruggen-scenario Anderlecht heeft in het recente verleden al een enorm succesverhaal geschreven met een jonge Nederlandse doelman. In augustus 2020 maakte Bart Verbruggen zijn entree in het Lotto Park, in het zog door keeperstrainer en landgenoot Jelle ten Rouwelaar.

Hoewel Verbruggen destijds in België nog een onbekende naam was, genoot hij in Nederland al van een aanzienlijke reputatie. Op amper 18-jarige leeftijd werd hij beschouwd als een van de grootste talenten in het Nederlandse voetbal.

Anderlecht betaalde dan ook een stevige som van 2,3 miljoen euro voor deze onervaren, maar zeer getalenteerde en veelbelovende jonge doelman.

Drie jaar later vertrok Verbruggen als de beste doelman van de Belgische competitie naar de Premier League, waar Brighton & Hove Albion maar liefst 20 miljoen euro voor hem neertelde. Een indrukwekkende winst voor Anderlecht.

Anderlecht hoopt nu op een vergelijkbaar scenario met de mogelijke komst van Rome-Jayden Owusu-Oduro.

Binnen AZ Alkmaar staat hij bekend als het grootste keeperstalent dat de jeugdopleiding heeft voortgebracht. Ze koesteren hem als 'Dida', naar de Braziliaanse voormalige topdoelman van AC Milan.

Owusu-Oduro schittert als de ‘De Beul van Belgrado’

Rome-Jayden Owusu-Oduro heeft afgelopen seizoen een enorme indruk achtergelaten in de Youth League, die uiteindelijk werd gewonnen door de talenten van AZ. Zijn meest recente bijnaam, 'De Beul van Belgrado', verdiende hij door beslissende gestopte strafschoppen in de halve finale tegen Rode Ster Belgrado.

Ook tegen Sporting groeide hij uit tot een ware penaltyheld, waarbij hij minutieus voorbereid te werk ging, en zelfs zijn bidon beplakte met tactische aanwijzingen. In tegenstelling tot veel andere Nederlandse keepers heeft Owusu-Oduro nu al een opmerkelijk trackrecord als het gaat om het stoppen van strafschoppen.

Het Algemeen Dagblad heeft opgemerkt dat Owusu-Oduro in de toekomst zelfs een waardevolle troef kan worden voor het Nederlands elftal, waar Ronald Koeman momenteel met de handen in het haar zit met het keepersaanbod voor de komende jaren.

Pascal Jansen, de hoofdcoach van AZ Alkmaar, heeft Owusu-Oduro regelmatig bij de eerste ploeg gehaald, waar hij momenteel beschouwd wordt als de derde keus.

Anderlecht heeft zware concurrentie van AZ en Wolves

AZ heeft duidelijk de intentie om verder te gaan met Rome-Jayden Owusu-Oduro, en naar verluidt staat de club op het punt om zijn huidige contract te verlengen tot medio 2028. Daarnaast dient er ook rekening te worden gehouden met de interesse van Wolverhampton voor de veelbelovende doelman.

De Wolves overwegen naar verluidt een bod van meer dan 2 miljoen euro uit te brengen in Alkmaar.

De Premier League-club is actief op zoek naar versterkingen in het doelmannencompartiment, vooral omdat hun eerste doelman, José Sá, een mogelijke lucratieve transfer naar Saudi-Arabië in het vooruitzicht heeft ter waarde van bijna 50 miljoen euro.

Wolves heeft verschillende doelwitten op het oog, waaronder Aaron Ramsdale van Arsenal en Guillaume Restes van FC Toulouse. In dit perspectief wordt ook Rome-Jayden Owusu-Oduro gezien als een investering voor de toekomst.

Met andere woorden, een mogelijke transfer van Owusu-Oduro naar Anderlecht lijkt dus zeker niet vanzelfsprekend, gezien de concurrentie van Wolverhampton en hun zoektocht naar doelmannen, evenals de intentie van AZ om zijn contract open te breken tot medio 2028.

Anderlecht zet in op buitenlandse toptalenten

Meest recent

L'Equipe ziet grote held bij Club; ook twee keer 4 op 10

Club Brugge heeft woensdagavond andermaal indruk gemaakt in de Champions League. Ondanks een vrij ...

115
115
Pakkend! Alderweireld bejubelt Club-uitblinker live op TV

Club Brugge heeft woensdag weer een uitstekend resultaat neergezet in de Champions League en won met ...

253
253
UCL: Bayern geeft topzege weg, Vandevoordt in de fout tegen Courtois

In Champions League is Bayern München er niet in geslaagd om dé topaffiche van de avond ...

30
30
6 op 9! Club wervelt ook voorbij Lens in Champions League

Club Brugge heeft woensdagavond opnieuw een grote stap gezet richting de volgende fase van de ...

92
92
"Onaanvaardbaar" - analisten spreken schande bij Club-Lens

Het Jan Breydel-stadion liep woensdagavond weer helemaal vol voor de Champions League-match van Club ...

146
146
Job Vitor Bruno in gevaar? Anderlecht-kleedkamer duidelijk

RSC Anderlecht kruist donderdagavond de degens met het Poolse Jagiellonia Bialystok. Het kan dan ...

184
184
Vanaken redt stroef Club Brugge: zondebok krijgt volle laag

Amper een week na de enorme stunt op Internazionale, moest Club Brugge opnieuw aan de bak in de ...

162
162
Club-Lens stilgelegd: Franse 'supporters' zwaar over de schreef

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdagavond op tegen RC Lens. Maar na een klein ...

139
139
'Haaland on the move: entourage heeft uitgesproken voorkeur'

Volgens de laatste berichten moet Manchester City wel degelijk rekening houden met degradatie als ...

92
92
UCL: Afgang Lammens en Tielemans, ook Ngoy krijgt klappen

Voorlopig geen goede avond voor de Belgen in de Champions League. Senne Lammens en Youri Tielemans ...

47
47
Club favoriet tegen Lens? Ervaringsdeskundige geeft percentage

Club Brugge wordt door de meeste waarnemers getipt als favoriet voor het Champions League-duel van ...

422
422
Leko zorgt voor twee verrassingen, Hazard start bij Lens

Club Brugge stuntte vorige week in de Champions League door met 3-4 te gaan winnen op het veld van ...

81
81
De Mil slaat terug op kritiek na bekeruitschakeling

Dit seizoen was tot dusver een grote goednieuwsshow geweest voor AA Gent, want het gaat aan de ...

122
122
'Club stuurt grootmachten glasheldere Tresoldi-boodschap'

Club Brugge komt om 21u weer in actie in de Champions League en dat wordt een nieuwe kans voor ...

103
103
STVV als door wesp gestoken: "Dat moet ons motiveren"

STVV nam vorige week een droomstart in de league phase van de Conference League, want het boekte ...

38
38
Essevee pakt uit en legt weer jong talent vast

Zulte Waregem was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar is de laatste weken wat weggezakt met ...

28
28
Opvallend: 'ruzie' bij Jagiellonia na Anderlecht-vraag

Anderlecht moet zich donderdag zien te herpakken na een zwarte week door zijn eerste punten in de ...

131
131
Duitsland is klaar met Kompany: 5 snoeiharde uithalen

In Duitsland is de toon rond Vincent Kompany plots helemaal omgeslagen. Kranten, analisten en ...

518
518
'Raskin maakt wintertransfer naar CL-club'

Vorige zomer bleef Nicolas Raskin tot veler verbazing bij Rangers. De verwachting was nochtans dat ...

128
128
Beichler kondigt 'nieuw' KV Kortrijk aan

Vrijdagavond wordt de negende speeldag in de Jupiler Pro League afgetrapt. Dat gebeurt meteen met ...

227
227
Club NXT geeft goede voorbeeld met zege in Youth League

Om 21u probeert Club Brugge om tegen RC Lens zijn tweede zege in deze Champions League-campagne te ...

224
224
Union SG staat voor "rare match": "Nog nooit meegemaakt"

Union SG speelt in het stadion van Fortuna Düsseldorf zijn Europees duel tegen Hapoel Be'er ...

75
75
Pakt Ajax wéér uit met een grote transfer?

Ajax heeft Oleksandr Zinchenko opnieuw met open armen ontvangen. De Oekraïense international ...

56
56
Club grote favoriet tegen Lens: statistiek spreekt boekdelen

Club Brugge neemt het vanavond op tegen RC Lens. De Bruggelingen zijn de grote favoriet door hun ...

126
126
Buitenlandse lof voor STVV: "Geen typische Belgische ploeg"

STVV staat voor zijn tweede match in de Conference League. De Limburgers spelen in en tegen FC ...

42
42

Meer sportnieuws