‘Droomtransfer Anderlecht met ‘de Beul van Belgrado''

door
‘Droomtransfer Anderlecht met ‘de Beul van Belgrado''

Anderlecht zet in op vernieuwing en modernisering van de jeugdopleiding en -rekrutering. Een datagestuurde aanpak wordt geïntroduceerd, geleid door het triumviraat van Mikkel Hemmersam, Peter Verbeke en Henk Mariman.

Deze nieuwe visie resulteerde reeds in de aanwerving van de 18-jarige Japanse spits Keisuke Goto, en in de recente interesse in de 19-jarige Nederlandse doelman Rome-Jayden Owusu-Oduro van AZ Alkmaar. Anderlecht droomt alvast van een vergelijkbaar scenario als met Bart Verbruggen.

LEES OOK: Bommetje Anderlecht: oud-topspits in running als hoofdcoach

Anderlecht zet vol in op rekrutering voor RSCA Futures

In het licht van het aanstaande vertrek van jeugddirecteur Jean Kindermans naar Antwerp FC, staat de jeugdopleiding en - rekrutering van Anderlecht open voor vernieuwing en modernisering.

Er wordt een datagestuurde aanpak geïntegreerd en de nieuwe jeugdwerking van Anderlecht wordt aangevoerd door het triumviraat: Mikkel Hemmersam als Academy Director, bijgestaan door de recent aangestelde Peter Verbeke als Head of Talent and Innovation, en Henk Mariman als Head of Football.

Dit trio zal zich intensief bezighouden met het herzien van trainingsmethoden, het integreren van sportieve data, en het optimaliseren van scouting en talentrekrutering. Die nieuwe werking levert al meteen resultaten op want vorige week werd de 18-jarige Keisuke Goto aangetrokken.

Hoewel de Japanse spits zich in eerste instantie aansluit bij de RSCA Futures, is het de bedoeling dat hij zich zal ontwikkelen tot een speler voor de eerste ploeg van Anderlecht.

Daarnaast richt de club zich op nog andere jonge, veelbelovende talenten zoals de aanvallers Chido Obi-Martin (Arsenal, 16 jaar) en Montader Madjed (Hammarby, 18 jaar), en sinds kort ook de de Nederlandse goalie Rome-Jayden Owusu-Oduro (AZ Alkmaar, 19 jaar). 

Anderlecht hoopt op nieuwe Bart Verbruggen

Anderlecht droomt van nieuw Verbruggen-scenario Anderlecht heeft in het recente verleden al een enorm succesverhaal geschreven met een jonge Nederlandse doelman. In augustus 2020 maakte Bart Verbruggen zijn entree in het Lotto Park, in het zog door keeperstrainer en landgenoot Jelle ten Rouwelaar.

Hoewel Verbruggen destijds in België nog een onbekende naam was, genoot hij in Nederland al van een aanzienlijke reputatie. Op amper 18-jarige leeftijd werd hij beschouwd als een van de grootste talenten in het Nederlandse voetbal.

Anderlecht betaalde dan ook een stevige som van 2,3 miljoen euro voor deze onervaren, maar zeer getalenteerde en veelbelovende jonge doelman.

Drie jaar later vertrok Verbruggen als de beste doelman van de Belgische competitie naar de Premier League, waar Brighton & Hove Albion maar liefst 20 miljoen euro voor hem neertelde. Een indrukwekkende winst voor Anderlecht.

Anderlecht hoopt nu op een vergelijkbaar scenario met de mogelijke komst van Rome-Jayden Owusu-Oduro.

Binnen AZ Alkmaar staat hij bekend als het grootste keeperstalent dat de jeugdopleiding heeft voortgebracht. Ze koesteren hem als 'Dida', naar de Braziliaanse voormalige topdoelman van AC Milan.

Owusu-Oduro schittert als de ‘De Beul van Belgrado’

Rome-Jayden Owusu-Oduro heeft afgelopen seizoen een enorme indruk achtergelaten in de Youth League, die uiteindelijk werd gewonnen door de talenten van AZ. Zijn meest recente bijnaam, 'De Beul van Belgrado', verdiende hij door beslissende gestopte strafschoppen in de halve finale tegen Rode Ster Belgrado.

Ook tegen Sporting groeide hij uit tot een ware penaltyheld, waarbij hij minutieus voorbereid te werk ging, en zelfs zijn bidon beplakte met tactische aanwijzingen. In tegenstelling tot veel andere Nederlandse keepers heeft Owusu-Oduro nu al een opmerkelijk trackrecord als het gaat om het stoppen van strafschoppen.

Het Algemeen Dagblad heeft opgemerkt dat Owusu-Oduro in de toekomst zelfs een waardevolle troef kan worden voor het Nederlands elftal, waar Ronald Koeman momenteel met de handen in het haar zit met het keepersaanbod voor de komende jaren.

Pascal Jansen, de hoofdcoach van AZ Alkmaar, heeft Owusu-Oduro regelmatig bij de eerste ploeg gehaald, waar hij momenteel beschouwd wordt als de derde keus.

Anderlecht heeft zware concurrentie van AZ en Wolves

AZ heeft duidelijk de intentie om verder te gaan met Rome-Jayden Owusu-Oduro, en naar verluidt staat de club op het punt om zijn huidige contract te verlengen tot medio 2028. Daarnaast dient er ook rekening te worden gehouden met de interesse van Wolverhampton voor de veelbelovende doelman.

De Wolves overwegen naar verluidt een bod van meer dan 2 miljoen euro uit te brengen in Alkmaar.

De Premier League-club is actief op zoek naar versterkingen in het doelmannencompartiment, vooral omdat hun eerste doelman, José Sá, een mogelijke lucratieve transfer naar Saudi-Arabië in het vooruitzicht heeft ter waarde van bijna 50 miljoen euro.

Wolves heeft verschillende doelwitten op het oog, waaronder Aaron Ramsdale van Arsenal en Guillaume Restes van FC Toulouse. In dit perspectief wordt ook Rome-Jayden Owusu-Oduro gezien als een investering voor de toekomst.

Met andere woorden, een mogelijke transfer van Owusu-Oduro naar Anderlecht lijkt dus zeker niet vanzelfsprekend, gezien de concurrentie van Wolverhampton en hun zoektocht naar doelmannen, evenals de intentie van AZ om zijn contract open te breken tot medio 2028.

Anderlecht zet in op buitenlandse toptalenten

Meest recent

Bommetje Anderlecht: oud-topspits in running als hoofdcoach

RSC Anderlecht hoopt eind deze week zijn nieuwe hoofdtrainer te presenteren. De shortlist is ...

0
0
Hubert reageert: finale liefst tegen Anderlecht of Antwerp?

Union SG plaatste zich afgelopen weekend als eerste ploeg voor de Champions' Play-Offs. Enkele dagen ...

13
13
Hoofdrol Vandevoordt in bekerzege Bayern, City wint na dol kwartier

Vincent Kompany blijft voorlopig op koers om als eerste Belgische trainer de treble te winnen. Zijn ...

23
23
Coucke compléét afgemaakt: "Meer influencer dan voorzitter"

RSC Anderlecht gaat momenteel opnieuw door een diepe crisis. Al lijkt dat de laatste jaren wel vaste ...

224
224
Union naar Heizel! Charleroi krijgt 4 goals én rood om de oren

Landskampioen Union SG heeft zich als eerste geplaatst voor de finale van de Croky Cup. Ondanks een ...

44
44
Antwerp in bekerfinale? Eén groot struikelblok tegen RSCA

Donderdagavond wordt het tweede ticket voor de bekerfinale uitgedeeld. Antwerp FC beschikt daarbij ...

149
149
Blauw-zwarte Duivels: víér Club Brugge-spelers in WK-selectie?

Nog exact 120 dagen te gaan en het startschot wordt gegeven van het wereldkampioenschap 2026. ...

188
188
Nieuwe coach gezocht: twee pistes voor Anderlecht

RSC Anderlecht maakt zich op voor twee uiterst belangrijke wedstrijden deze week. Dat tweeluik zal ...

439
439
'Real Madrid pakt fors uit: superaanwinst in zomer '26'

De sportieve leiding van Real Madrid heeft zijn handen momenteel meer dan vol. Zo is nog lang niet ...

97
97
OHL kansloos: Arsenal verpulvert hoop op nieuw CL-sprookje

De damesploeg van OH Leuven zette dit seizoen een waanzinnige campagne neer in de Women's Champions ...

20
20
'Cadeau voor Kompany: topaanwinst richting München'

Vincent Kompany gaat deze week met Bayern München op zoek naar een plek in de halve finales van ...

146
146
‘Club Brugge op scherp: speler eist meteen zijn vertrek’

Club Brugge staat op scherp door een intern transferdossier dat plots is geëscaleerd. Een ...

456
456
Eén grote verrassing bij Union, Charleroi weer op sterkst

Vanaf 20u30 strijden Union en Charleroi om het eerste ticket voor de finale van de Croky Cup dit ...

40
40
'Garcia slaakt zucht van opluchting na blessurenieuws'

Het aftellen naar de start van het WK kan stilaan beginnen. Binnen vier maanden en vier dagen gaat ...

41
41
Oosting onthult opvallende voorbereiding bij Antwerp

Deze week ontdekken we wie op 14 mei mag aantreden in de finale van de Croky Cup, want de ...

95
95
Rechtbankdrama's: D-Day voor Snelders en Van Holsbeeck

Enkele figuren uit de voetbalwereld kwamen de laatste jaren fel in opspraak. Daarbij onder meer ...

112
112
Hooligans Anderlecht bedreigen Coucke: "Bol het af!"

Anderlecht is de laatste week in een ongeziene crisis beland, want het ontsloeg zijn hoofdtrainer ...

1179
1179
'De Ketelaere bezorgt Atalanta en Duivels enorme domper'

De voorbije maanden was de spitspositie een item bij de Rode Duivels en dat zal wellicht niet snel ...

73
73
'Lommel vreest: succescoach grof wild in Engeland'

In de Challenger Pro League is de hiërarchie dit seizoen duidelijk. SK Beveren is oppermachtig ...

51
51
Weer straf transferverhaal Union: aanwinst doet boekje open

Het gaat Union dit seizoen alweer voor de wind: het staat aan de leiding in de Jupiler Pro League, ...

69
69
'Jordan Lukaku stuurde Belgische club wandelen'

De voorbije jaren zijn een aantal Rode Duivels helemaal van de radar verdwenen. Divock Origi is een ...

172
172
'Zwak' Club Brugge legt opmerkelijke statistiek voor

Club Brugge beleeft een wisselvallig seizoen. Het legde wel weer een straf parcours af in de ...

325
325
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

60
60
Antwerp met fikse mee- en tegenvaller voor bekertreffen

Royal Antwerp FC staat op een best beschamende tiende plaats in de Jupiler Pro League. Via die weg ...

266
266
Te weinig kwaliteit bij Anderlecht? Taravel velt oordeel

Jérémy Taravel moet RSC Anderlecht naar de Beker van België proberen te loodsen. ...

277
277

Meer sportnieuws