‘Droomtransfer Anderlecht met ‘de Beul van Belgrado''

850 stemmen
‘Droomtransfer Anderlecht met ‘de Beul van Belgrado''

Anderlecht zet in op vernieuwing en modernisering van de jeugdopleiding en -rekrutering. Een datagestuurde aanpak wordt geïntroduceerd, geleid door het triumviraat van Mikkel Hemmersam, Peter Verbeke en Henk Mariman.

Deze nieuwe visie resulteerde reeds in de aanwerving van de 18-jarige Japanse spits Keisuke Goto, en in de recente interesse in de 19-jarige Nederlandse doelman Rome-Jayden Owusu-Oduro van AZ Alkmaar. Anderlecht droomt alvast van een vergelijkbaar scenario als met Bart Verbruggen.

LEES OOK: Anderlecht wint generale repetitie: bizarre rode kaart-fase

Anderlecht zet vol in op rekrutering voor RSCA Futures

In het licht van het aanstaande vertrek van jeugddirecteur Jean Kindermans naar Antwerp FC, staat de jeugdopleiding en - rekrutering van Anderlecht open voor vernieuwing en modernisering.

Er wordt een datagestuurde aanpak geïntegreerd en de nieuwe jeugdwerking van Anderlecht wordt aangevoerd door het triumviraat: Mikkel Hemmersam als Academy Director, bijgestaan door de recent aangestelde Peter Verbeke als Head of Talent and Innovation, en Henk Mariman als Head of Football.

Dit trio zal zich intensief bezighouden met het herzien van trainingsmethoden, het integreren van sportieve data, en het optimaliseren van scouting en talentrekrutering. Die nieuwe werking levert al meteen resultaten op want vorige week werd de 18-jarige Keisuke Goto aangetrokken.

Hoewel de Japanse spits zich in eerste instantie aansluit bij de RSCA Futures, is het de bedoeling dat hij zich zal ontwikkelen tot een speler voor de eerste ploeg van Anderlecht.

Daarnaast richt de club zich op nog andere jonge, veelbelovende talenten zoals de aanvallers Chido Obi-Martin (Arsenal, 16 jaar) en Montader Madjed (Hammarby, 18 jaar), en sinds kort ook de de Nederlandse goalie Rome-Jayden Owusu-Oduro (AZ Alkmaar, 19 jaar). 

Anderlecht hoopt op nieuwe Bart Verbruggen

Anderlecht droomt van nieuw Verbruggen-scenario Anderlecht heeft in het recente verleden al een enorm succesverhaal geschreven met een jonge Nederlandse doelman. In augustus 2020 maakte Bart Verbruggen zijn entree in het Lotto Park, in het zog door keeperstrainer en landgenoot Jelle ten Rouwelaar.

Hoewel Verbruggen destijds in België nog een onbekende naam was, genoot hij in Nederland al van een aanzienlijke reputatie. Op amper 18-jarige leeftijd werd hij beschouwd als een van de grootste talenten in het Nederlandse voetbal.

Anderlecht betaalde dan ook een stevige som van 2,3 miljoen euro voor deze onervaren, maar zeer getalenteerde en veelbelovende jonge doelman.

Drie jaar later vertrok Verbruggen als de beste doelman van de Belgische competitie naar de Premier League, waar Brighton & Hove Albion maar liefst 20 miljoen euro voor hem neertelde. Een indrukwekkende winst voor Anderlecht.

Anderlecht hoopt nu op een vergelijkbaar scenario met de mogelijke komst van Rome-Jayden Owusu-Oduro.

Binnen AZ Alkmaar staat hij bekend als het grootste keeperstalent dat de jeugdopleiding heeft voortgebracht. Ze koesteren hem als 'Dida', naar de Braziliaanse voormalige topdoelman van AC Milan.

Owusu-Oduro schittert als de ‘De Beul van Belgrado’

Rome-Jayden Owusu-Oduro heeft afgelopen seizoen een enorme indruk achtergelaten in de Youth League, die uiteindelijk werd gewonnen door de talenten van AZ. Zijn meest recente bijnaam, 'De Beul van Belgrado', verdiende hij door beslissende gestopte strafschoppen in de halve finale tegen Rode Ster Belgrado.

Ook tegen Sporting groeide hij uit tot een ware penaltyheld, waarbij hij minutieus voorbereid te werk ging, en zelfs zijn bidon beplakte met tactische aanwijzingen. In tegenstelling tot veel andere Nederlandse keepers heeft Owusu-Oduro nu al een opmerkelijk trackrecord als het gaat om het stoppen van strafschoppen.

Het Algemeen Dagblad heeft opgemerkt dat Owusu-Oduro in de toekomst zelfs een waardevolle troef kan worden voor het Nederlands elftal, waar Ronald Koeman momenteel met de handen in het haar zit met het keepersaanbod voor de komende jaren.

Pascal Jansen, de hoofdcoach van AZ Alkmaar, heeft Owusu-Oduro regelmatig bij de eerste ploeg gehaald, waar hij momenteel beschouwd wordt als de derde keus.

Anderlecht heeft zware concurrentie van AZ en Wolves

AZ heeft duidelijk de intentie om verder te gaan met Rome-Jayden Owusu-Oduro, en naar verluidt staat de club op het punt om zijn huidige contract te verlengen tot medio 2028. Daarnaast dient er ook rekening te worden gehouden met de interesse van Wolverhampton voor de veelbelovende doelman.

De Wolves overwegen naar verluidt een bod van meer dan 2 miljoen euro uit te brengen in Alkmaar.

De Premier League-club is actief op zoek naar versterkingen in het doelmannencompartiment, vooral omdat hun eerste doelman, José Sá, een mogelijke lucratieve transfer naar Saudi-Arabië in het vooruitzicht heeft ter waarde van bijna 50 miljoen euro.

Wolves heeft verschillende doelwitten op het oog, waaronder Aaron Ramsdale van Arsenal en Guillaume Restes van FC Toulouse. In dit perspectief wordt ook Rome-Jayden Owusu-Oduro gezien als een investering voor de toekomst.

Met andere woorden, een mogelijke transfer van Owusu-Oduro naar Anderlecht lijkt dus zeker niet vanzelfsprekend, gezien de concurrentie van Wolverhampton en hun zoektocht naar doelmannen, evenals de intentie van AZ om zijn contract open te breken tot medio 2028.

Anderlecht zet in op buitenlandse toptalenten

Meest recent

Anderlecht vloekt luidop: extra hinderpaal tegen Hammarby

RSC Anderlecht begint weldra aan zijn nieuwe seizoen. In de tweede voorronde van de Europa League ...

22
22
'Transferspektakel Club Brugge: twee topdeals in pijplijn'

Club Brugge is voorlopig niet aan een overtuigende oefencampagne bezig en verloor vrijdagavond ook ...

153
153
Kompany vreest mokerslag: Kane kan voor 300M kiezen

Vincent Kompany heeft Harry Kane belangrijker dan ooit gemaakt bij Bayern. Toch dreigt hij zijn ...

52
52
Gevolgen Antwerp-overname: transfervuurwerk en (Belgische) trainer

Na een soap van enkele maanden is de overname van Antwerp FC eindelijk rond. Een consortium rond ...

374
374
Atlético Madrid snoeihard: "Mag niet weg voor 200 miljoen"

Atlético Madrid speelt het spel keihard. Eén van de smaakmakers wil de club graag ...

108
108
Hoezo, geen geld? Ajax pakt uit met monstertransfer

Ajax is de afgelopen jaren een club op drift. De Amsterdammers zakten ver terug, ook financieel was ...

144
144
Deschamps en Konaté hebben nog één groot WK-doel

Frankrijk en Engeland spelen de match die ze niet wilden spelen: de troostfinale op het WK. Didier ...

31
31
Leko kondigt vertrekker aan bij Club Brugge

Club Brugge gaat nog een drukke zomermercato tegemoet. Er vertrokken al een aantal spelers en er ...

452
452
Pover Club Brugge gaat alweer onderuit in oefenpot

Club Brugge speelde vanavond een oefenduel tegen sc Heerenveen. Er werd vier keer dertig minuten ...

264
264
Fans van Antwerp hebben meteen boodschap voor Vandenhaute

Wouter Vandenhaute is de nieuwe groot baas van Royal Antwerp FC. Samen met heel wat andere ...

502
502
Vandenhaute en Alderweireld met eerste reactie na overname

Royal Antwerp FC is officieel overgenomen. De club maakte dat vandaag officieel bekend. Wouter ...

569
569
'Salah verrast iedereen en heeft akkoord met nieuwe club'

Mo Salah heeft zijn nieuwe club zo goed als beet. De Egyptenaar heeft een mondeling akkoord bereikt ...

150
150
'Club Brugge houdt adem in: Vermant hakt plots knoop door'

Club Brugge houdt de adem in rond Romeo Vermant. De beslissing is nog niet officieel uitgesproken, ...

749
749
Overname een feit: Paul Gheysens met boodschap aan RAFC-fans

Paul Gheysens heeft Royal Antwerp FC dan toch verkocht. De voorzitter vond een akkoord met Wouter ...

286
286
Done deal: Wouter Vandenhaute neemt Antwerp over

De kogel is door de kerk: Wouter Vandenhaute wordt de nieuwe hoofdaandeelhouder van Royal Antwerp ...

531
531
Anderlecht gaf nu wel toe: "Probeerden in januari al bij RSCA"

La Louvière heeft met de komst van Anas Tajaouart een veelbelovende versterking ...

264
264
Sommer verklaart: "Daarom koos ik voor Club Brugge"

Club Brugge haalde met Yann Sommer een grote naam naar de Jupiler Pro League. De 37-jarige Zwitser ...

325
325
Vannieuwkerke doorbreekt stilte met emotioneel WK-bericht

Het WK van de Rode Duivels eindigde vorig weekend met een stevige domper. België hield Spanje ...

203
203
'AS Roma klopt aan voor sterkhouder van KRC Genk'

Bij KRC Genk gaat er deze mercato nog heel veel gebeuren, zowel in- als uitgaand. Vanuit Italië ...

519
519
'Club Brugge duwt door en biedt 8 miljoen euro'

Club Brugge verliest Christos Tzolis en moet dus op zoek naar een nieuwe flankaanvaller. Meer zelfs, ...

468
468
Lierse SK pakt uit met héél stevige aanwinst

Lierse SK heeft vandaag een zeer opvallende aanwinst aangekondigd. De club uit de Challenger Pro ...

97
97
Cercle Brugge stelt nieuwe middenvelder voor

De Belgische ploegen blijven zich versterken. Ze kijken daarbij vooral naar het buitenland. Zo heeft ...

64
64
Vrancken heeft beet en shopt in de Jupiler Pro League

Wouter Vrancken koos deze zomer voor een verrassende uitdaging. Na een topseizoen koos hij ervoor om ...

66
66
'Club met de handen in het haar voor Supercup én JPL-start'

De eerste grote test voor Club Brugge wordt de Belgische Supercup tegen Union SG. Op 31 juli neemt ...

908
908
Burgess wees monstercontract af: groots plan met KAA Gent

Christian Burgess verliet Union SG na jaren trouwe dienst. Beide partijen kwamen er niet uit tijdens ...

389
389

Meer sportnieuws