‘Droomtransfer Anderlecht met ‘de Beul van Belgrado''

door
‘Droomtransfer Anderlecht met ‘de Beul van Belgrado''

Anderlecht zet in op vernieuwing en modernisering van de jeugdopleiding en -rekrutering. Een datagestuurde aanpak wordt geïntroduceerd, geleid door het triumviraat van Mikkel Hemmersam, Peter Verbeke en Henk Mariman.

Deze nieuwe visie resulteerde reeds in de aanwerving van de 18-jarige Japanse spits Keisuke Goto, en in de recente interesse in de 19-jarige Nederlandse doelman Rome-Jayden Owusu-Oduro van AZ Alkmaar. Anderlecht droomt alvast van een vergelijkbaar scenario als met Bart Verbruggen.

LEES OOK: UEL/UECL: Nederlands verhaal over, Genk-killer stuift door

Anderlecht zet vol in op rekrutering voor RSCA Futures

In het licht van het aanstaande vertrek van jeugddirecteur Jean Kindermans naar Antwerp FC, staat de jeugdopleiding en - rekrutering van Anderlecht open voor vernieuwing en modernisering.

Er wordt een datagestuurde aanpak geïntegreerd en de nieuwe jeugdwerking van Anderlecht wordt aangevoerd door het triumviraat: Mikkel Hemmersam als Academy Director, bijgestaan door de recent aangestelde Peter Verbeke als Head of Talent and Innovation, en Henk Mariman als Head of Football.

Dit trio zal zich intensief bezighouden met het herzien van trainingsmethoden, het integreren van sportieve data, en het optimaliseren van scouting en talentrekrutering. Die nieuwe werking levert al meteen resultaten op want vorige week werd de 18-jarige Keisuke Goto aangetrokken.

Hoewel de Japanse spits zich in eerste instantie aansluit bij de RSCA Futures, is het de bedoeling dat hij zich zal ontwikkelen tot een speler voor de eerste ploeg van Anderlecht.

Daarnaast richt de club zich op nog andere jonge, veelbelovende talenten zoals de aanvallers Chido Obi-Martin (Arsenal, 16 jaar) en Montader Madjed (Hammarby, 18 jaar), en sinds kort ook de de Nederlandse goalie Rome-Jayden Owusu-Oduro (AZ Alkmaar, 19 jaar). 

Anderlecht hoopt op nieuwe Bart Verbruggen

Anderlecht droomt van nieuw Verbruggen-scenario Anderlecht heeft in het recente verleden al een enorm succesverhaal geschreven met een jonge Nederlandse doelman. In augustus 2020 maakte Bart Verbruggen zijn entree in het Lotto Park, in het zog door keeperstrainer en landgenoot Jelle ten Rouwelaar.

Hoewel Verbruggen destijds in België nog een onbekende naam was, genoot hij in Nederland al van een aanzienlijke reputatie. Op amper 18-jarige leeftijd werd hij beschouwd als een van de grootste talenten in het Nederlandse voetbal.

Anderlecht betaalde dan ook een stevige som van 2,3 miljoen euro voor deze onervaren, maar zeer getalenteerde en veelbelovende jonge doelman.

Drie jaar later vertrok Verbruggen als de beste doelman van de Belgische competitie naar de Premier League, waar Brighton & Hove Albion maar liefst 20 miljoen euro voor hem neertelde. Een indrukwekkende winst voor Anderlecht.

Anderlecht hoopt nu op een vergelijkbaar scenario met de mogelijke komst van Rome-Jayden Owusu-Oduro.

Binnen AZ Alkmaar staat hij bekend als het grootste keeperstalent dat de jeugdopleiding heeft voortgebracht. Ze koesteren hem als 'Dida', naar de Braziliaanse voormalige topdoelman van AC Milan.

Owusu-Oduro schittert als de ‘De Beul van Belgrado’

Rome-Jayden Owusu-Oduro heeft afgelopen seizoen een enorme indruk achtergelaten in de Youth League, die uiteindelijk werd gewonnen door de talenten van AZ. Zijn meest recente bijnaam, 'De Beul van Belgrado', verdiende hij door beslissende gestopte strafschoppen in de halve finale tegen Rode Ster Belgrado.

Ook tegen Sporting groeide hij uit tot een ware penaltyheld, waarbij hij minutieus voorbereid te werk ging, en zelfs zijn bidon beplakte met tactische aanwijzingen. In tegenstelling tot veel andere Nederlandse keepers heeft Owusu-Oduro nu al een opmerkelijk trackrecord als het gaat om het stoppen van strafschoppen.

Het Algemeen Dagblad heeft opgemerkt dat Owusu-Oduro in de toekomst zelfs een waardevolle troef kan worden voor het Nederlands elftal, waar Ronald Koeman momenteel met de handen in het haar zit met het keepersaanbod voor de komende jaren.

Pascal Jansen, de hoofdcoach van AZ Alkmaar, heeft Owusu-Oduro regelmatig bij de eerste ploeg gehaald, waar hij momenteel beschouwd wordt als de derde keus.

Anderlecht heeft zware concurrentie van AZ en Wolves

AZ heeft duidelijk de intentie om verder te gaan met Rome-Jayden Owusu-Oduro, en naar verluidt staat de club op het punt om zijn huidige contract te verlengen tot medio 2028. Daarnaast dient er ook rekening te worden gehouden met de interesse van Wolverhampton voor de veelbelovende doelman.

De Wolves overwegen naar verluidt een bod van meer dan 2 miljoen euro uit te brengen in Alkmaar.

De Premier League-club is actief op zoek naar versterkingen in het doelmannencompartiment, vooral omdat hun eerste doelman, José Sá, een mogelijke lucratieve transfer naar Saudi-Arabië in het vooruitzicht heeft ter waarde van bijna 50 miljoen euro.

Wolves heeft verschillende doelwitten op het oog, waaronder Aaron Ramsdale van Arsenal en Guillaume Restes van FC Toulouse. In dit perspectief wordt ook Rome-Jayden Owusu-Oduro gezien als een investering voor de toekomst.

Met andere woorden, een mogelijke transfer van Owusu-Oduro naar Anderlecht lijkt dus zeker niet vanzelfsprekend, gezien de concurrentie van Wolverhampton en hun zoektocht naar doelmannen, evenals de intentie van AZ om zijn contract open te breken tot medio 2028.

Anderlecht zet in op buitenlandse toptalenten

Meest recent

Straffe prestatie Stijnen: "Vooraf had ik hiervoor getekend"

Vrijdagavond volgt de ontknoping van het reguliere seizoen in de Challenger Pro League. Op de ...

3
3
Goudhaantje spreekt duidelijk over vertrek bij Anderlecht

Bij Anderlecht zagen ze de voorbije jaren al heel wat talent uit Neerpede op pijnlijke wijze de deur ...

33
33
Olivier Deschacht onthult: beschaamd na breuk met Annelien

Olivier Deschacht blikt met opvallende eerlijkheid terug op een moeilijke periode na zijn breuk met ...

18
18
Preud'homme illustreert straffe verandering bij Club

Club Brugge heeft in het voorbije decennium een straffe evolutie doorgemaakt. Het haalde in drie van ...

83
83
'Real zoekt coach: twee grote namen topkandidaat'

Real Madrid likt zijn wonden na de pijnlijke uitschakeling in de Champions League van deze week. De ...

47
47
'Standard heeft prijs: sterkhouder tekent bij'

Voor Standard kan het nog een mooi seizoen worden. De Rouches zijn immers nog niet uitgeteld voor ...

42
42
JPL-sensatie lonkt naar Anderlecht en Club: "Natuurlijk"

Het seizoen gaat zijn laatste fase in en dus beginnen heel wat clubs al te denken aan de ...

247
247
Sensatie in Amateur: 'BV-sprookje en zinderend spektakel'

De Jupiler Pro League kent dit weekend de derde speeldag in de Play-Offs, in de amateurreeksen is ...

28
28
TRANSFERUURTJE: 'Real slachtoffert schlemiel, nieuwe nummer 1 Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

94
94
Chelsea onthult masterplan: valt Lavia uit de boot?

Chelsea staat bekend als een handelshuis. De Londense club koopt enorm veel talent en stuurt het ...

55
55
‘Zomerse knaltransfer Diego Moreira: statement voor WK’

Bondscoach Rudi Garcia zal ferme knopen moeten doorhakken voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, ...

51
51
Aster Nzeyimana beroert tot tranen toe met pittig verleden

Aster Nzeyimana is ondertussen een vaste waarde geworden in het medialandschap. De flegmatieke en ...

46
46
‘FC Barcelona klopt aan voor twee Club Brugge-spelers’

Club Brugge focust zich de afgelopen seizoenen op de jeugdwerking en het halen van toptalenten. Dat ...

260
260
‘Standard slaat toe met grote transferslag’

Standard Luik is al volop bezig met volgend seizoen. De Rouches spelen in de Europa Play-Offs, maar ...

117
117
De Bruyne verrast met uitspraken over toekomst

Kevin De Bruyne maakte de transfervrije overstap van Manchester City naar Napoli. Ondanks ...

156
156
Alderweireld is keihard voor oude club

Toby Alderweireld zette vorige zomer een punt achter zijn spelerscarrière en is dezer dagen ...

54
54
Domper dreigt voor Club: leegloop bij NXT?

De voorbije jaren kwam de jeugdopleiding van Club Brugge al in de kijker te staan met de doorbraak ...

138
138
Europa League: Anderlecht en STVV supporteren voor deze club

Donderdagavond werden in de Europa League de terugwedstrijden van de kwartfinales afgewerkt en die ...

157
157
'Farce dreigt in degradatiestrijd in 1B'

Vrijdagavond kent de reguliere competitie in de Challenger Pro League zijn apotheose. Hoewel de ...

126
126
'Club krijgt stevige concurrentie voor nieuwe Mignolet'

Bij Club Brugge wordt één van de prioriteiten voor komende zomer het vinden van een ...

170
170
Topaankoop ontploft eindelijk bij Standard

De strijd om de eindzege in de Europe Play-Off belooft nog bijzonder spannend te gaan worden. Na ...

129
129
Rode Duivels moeten niet hopen op nieuw goudhaantje Club

Er was de voorbije jaren al heel wat te doen over de vele jonge talenten die er uiteindelijk voor ...

136
136
Volgende vertrekker bij Union: "Zou me niet verbazen"

Union kan dit seizoen zijn prijzenkast opnieuw vullen, nadat het in de voorbije twee seizoenen al ...

57
57
'Stunt in de maak: Club aast op 'nieuwe Iniesta' van 20M'

Club Brugge heeft een opvallend offensief dossier op tafel gelegd. Blauw-Zwart volgt een spelmaker ...

483
483
'Club Brugge siddert: Barça blijft aandringen'

Club Brugge wordt alsmaar meer in de gaten gehouden door de allergrootsten ter aarde. Dat komt ...

217
217

Meer sportnieuws