De Boeck kondigt grote wijziging met Kana aan

door
De Boeck kondigt grote wijziging met Kana aan

KV Kortrijk speelt vandaag een zeer belangrijk degradatieduel op het veld van KAS Eupen. Verliezen is uit den boze. Trainer Glen De Boeck liet op zijn persbabbel weten dat hij andere plannen heeft met Marco Kana.

KV Kortrijk huurt Kana tot het einde van het seizoen van Anderlecht. Sinds de komst van De Boeck speelt de talentvolle Brusselaar steevast centraal in de defensie. Dat is niet zijn beste positie. Daar komt verandering in.

LEES OOK: Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Kana op de zes

"Als Radovanovic fit is, is het een optie om Kana weer naar de zes te verhuizen", vertelde hij via de clubkanalen. Massimo Bruno zal niet in actie komen. "Hij heeft last aan de heup en met drie wedstrijden in zeven dagen op de plank, spaar ik hem liever even op." 

De Boeck weet uiteraard dat het duel tegen Eupen bijzonder belangrijk is. Verliezen mag niet, winnen is héél welkom. Er staat veel druk op deze partij.

Geen excuses

"Het wordt -6° daar in Eupen, het veld zal hard liggen, de omstandigheden zullen moeilijk zijn, maar dat geldt voor de twee ploegen. Het is dus geen excuus. Als we top zijn, kunnen we winnen.

Hij blikte ook nog terug op de nederlaag tegen KV Mechelen. "Trouwens zonder individuele fouten konden we ook iets halen tegen Mechelen, maar na een kwartier stond het om die reden al 0-2. En dan zag je dat deze jonge groep zich daar niet over heen kon zetten. Conditioneel waren we zeker OK. We hadden 66% balbezit, maar het gaat niet om voetballen om te voetballen, het gaat om scoren. Dat probeer ik de groep elke dag bij te brengen.”

Is Kana beter op de zes?

Meest recent

Anderlecht heeft eerste 'zomertransfer' nu al beet

Bij RSC Anderlecht hebben ze al één zorg minder, want in principe hebben ze hun eerste ...

25
25
Defour streng: "Het failliet van de Jupiler Pro League"

Bij Standard kunnen ze het zelf amper geloven, maar ze staan wel knap zesde. Play-Off 1 is ...

44
44
Zorgt DAZN voor enorm JPL-probleem in januari?

DAZN stuurt veel mails als het maandabonnement nog niet is verlengd, maar zelf betalen ze de clubs ...

47
47
'Standard mikt zeer hoog en droomt van monstersom'

Standard hoopt dat het tegen komende zomer toch een nieuwe eigenaar kan voorstellen. Dat lange ...

88
88
'Anderlecht en KV Mechelen vechten om WK-ganger'

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen draait steeds luider. De Belgische clubs ...

69
69
'Club Brugge mag plots dromen van 5 miljoen euro bonus'

Club Brugge is financieel de sterkste ploeg in België. De Bruggelingen kunnen komende zomer ...

171
171
'Anderlecht ontvangt waanzinnige financiële meevaller'

Bij RSC Anderlecht hopen ze dat er in 2026 een bonus uit de bus valt, zoals het in het verleden ...

215
215
‘AA Gent en Club Brugge op ramkoers: oorlog barst los’

De overstap van Ivan Leko naar Club Brugge is geen simpele ruzie, maar een breuk in vertrouwen. In ...

575
575
‘Transferoffensief Westerlo: in- en uitgaande topdeals?’

Bij KVC Westerlo mag er in januari wel wat worden verwacht. De Kemphanen gaan mogelijk in- en ...

33
33
Fink out? El Ouahdi komt met héél duidelijke boodschap

KRC Genk verloor met 1-0 van FC Midtjylland. Een nederlaag die de sluimerende crisis alleen maar ...

210
210
'Khalaili verlaat Union, Nederlandse sensatie als vervanger‘

Union SG heeft een neus voor (onbekend) talent. De Brusselaars zijn uiteraard volop bezig met het ...

64
64
'Ontslag Hayen: Verhaeghe stevig uit de bocht'

Het ontslag van Nicky Hayen blijft nazinderen bij Club Brugge. De fans keerden zich tegen het ...

830
830
'Na De Cat volgende topdossier voor Anderlecht: 30 miljoen'

Bij RSC Anderlecht moeten ze in 2026 spelers verkopen, wat bij elke Belgische club het geval is. ...

330
330
Grote schlemiel bij Genk: "Heel slecht van mijn kant"

KRC Genk raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Donderdag verloren de ...

123
123
Hoogspanning in Genk: Fink beantwoordt ontslag-vragen

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

155
155
Vuurwerk verzekerd: spelers krijgen pittige Leko-waarschuwing

Ivan Leko is begonnen aan zijn tweede ambtstermijn als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd ...

373
373
UEL/UECL: Tielemans grote matchwinnaar, horror-avond Engels

In de Europa League heeft Youri Tielemans zijn goede vorm bij Aston Villa nog eens geetalleerd. Met ...

52
52
'Belletje in januari: Bayern pleziert Kompany met toptransfer'

Nog twee matchen te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn troepen bij ...

135
135
Nieuwe onthullingen Hayen-ontslag: oude bekende doet boekje open

Club Brugge zorgde deze week voor een heuse schokgolf met zijn veelbesproken trainerswissel. De ...

1832
1832
Over en uit voor Fink? Genk-spelers maken statement

Hoe lang houdt Thorsten Fink het hoofd nog boven water bij KRC Genk? Na de nederlaag van donderdag ...

579
579
"Anders wordt het moeilijk" - Leko krijgt heldere taak bij Club

Ivan Leko maakte deze week zijn grote rentree als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd maandag ...

630
630
UEL/UECL: pijnlijke avond Ligue 1-Belgen, ruime zege Martens

Donderdagavond stond in de Europa en Conference League de laatste speeldag van 2025 op het ...

21
21
Job Fink aan zijden draadje: Genk verliest ook in Europa

KRC Genk heeft donderdagavond zijn derde pijnlijke nederlaag op amper één week tijd ...

225
225
Verstraete onthult: déze woorden deden Dean door lint gaan

Rik De Mil is sinds woensdag de nieuwe coach van AA Gent. Het wordt onder meer uitkijken naar welke ...

490
490
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

In het hoofd van Anderlecht-fans is hij nu al de nieuwe Haaland. Maar wat als die mooie droom gewoon ...

358
358

Meer sportnieuws