Sterk Anderlecht wint met sprekend gemak van Westerlo

door
Sterk Anderlecht wint met sprekend gemak van Westerlo

KVC Westerlo hoopte vanavond nog eens op een ouderwetse stunt in eigen huis tegen RSC Anderlecht. Dat zat er nooit echt in. Een oppermachtig Anderlecht miste enorm veel kansen, maar wist desondanks vlot met 1-3 te winnen in 't Kuipje.

Anderlecht kreeg na vijf minuten al dé kans op 0-1. Raman verscheen na defensief geklungel van de thuisploeg alleen voor Bolat. De doelman stopte de bal en in de rebound kon Dreyer de bal niet laag houden. Anderlecht had daar altijd moeten scoren. De bezoekers waren heer en meester en na een goede voorzet van Sardella kreeg Raman de bal. Hij schepte de bal over doel. Efficiëntie is een probleem bij de snelle aanvaller.

LEES OOK: KBVB maakt aanduidingen refs speeldag 19 én 20 bekend

Anderlecht opent zeer sterk

Anderlecht was een klasse te sterk voor Westerlo en na een goede tik van Dolberg zette Stroeykens met een prachtige assist Dreyer alleen voor doel. De intenrational trapte de bal overhoeks in doel: 0-1 en dat was oververdiend. Dolberg zette Bolat nadien ook nog aan het werk. Anderlecht voetbalde zeer vlot.

Ze lieten het tempo nadien wat zakken, maar Raman kreeg weer een enorme kans op een goal. Bolat kwam weer goed tussen. Anderlecht had de partij al kunnen beslissen in die eerste 35 minuten.

Raman mist veel kansen

Na 37 minuten kreeg Westerlo uit het niets dé kans op 1-1. Schmeichel kwam onnodig uit en werd door Yow omspeeld, maar Augustinsson redde de bal op de lijn. Enkele minuten later kwam Schmeichel twee keer goed tussen. Westerlo plots een aantal keren dichtbij de gelijkmaker. Anderlecht was het na minuut 35 toch even kwijt. De 0-1 was verdiend bij de rust, maar RSCA moest toch opletten.

In de tweede periode was de partij aanvankelijk in evenwicht, maar Stroeykens kreeg wel een dot van een kans. Hij trapte naast. Efficiënt waren de bezoekers vanavond zeker niet. Even later wist Dolberg bijna te verrassen, maar de bal ging tegen de lat. Anderlecht speelde zo toch weer snel de nodige kansen bij elkaar. RSCA had de match weer helemaal in handen en de 0-2 leek in de lucht te hangen.

Drie Deense goals

RSCA blééf echter de kansen missen, met vooral Raman in een negatieve rol. Hij had al drie keer moeten scoren na 61 minuten. Vijf minuten later ging hij naar de kant voor Verschaeren, die na acht maanden zijn wederoptreden mocht maken bij de eerste ploeg. Een minuut later zette Sardella zich goed door op rechts en hij bediende Delaney. Die schoof de verdiende 0-2 tegen de netten. Na 71 minuten had RSCA 22 doelpogingen ondernomen. 

Dolberg zorgde met een geweldige run en dito afwerking ook nog voor de 0-3. Een zeer knappe goal. In het slot liet Augustinsson te makkelijk aftroeven en Bos profiteerde door de 1-3 in doel te koppen. Daar bleef het ook bij.

Scoreverloop:

  • 0-1 (19') Anders Dreyer
  • 0-2 (67') Thomas Delaney
  • 0-3 (82') Kasper Dolberg
  • 1-3 (89') Jordan Bos

Is dit RSCA een titelfavoriet?

Meest recent

'Neymar maakt gratis knaltransfer'

Begin 2025 keerde Neymar terug waar het voor hem allemaal begon. De intussen 33-jarige steraanvaller ...

1
1
Conte spreekt duidelijke taal over rentree Lukaku

Vier maanden lang stond Romelu Lukaku aan de kant, nadat hij in augustus tijdens een oefenwedstrijd ...

10
10
Bounida ondanks glansrol aangepakt: "Dat moet eruit"

Rayane Bounida moest in de laatste matchen van Ajax vrede nemen met een rol als invaller nadat hij ...

34
34
'Laatste twee sparringpartners Rode Duivels voor WK bekend'

De Rode Duivels weten sinds enkele weken waar ze volgende zomer aan toe zullen zijn op het WK. Ze ...

109
109
'AA Gent vs Club: soap eindigt met een sisser'

De laatste weken zit het er bovenarms op tussen AA Gent en Club Brugge. In de Arteveldestad zijn ze ...

206
206
'Renard heeft masterplan voor wintermercato'

Olivier Renard staat voor een zeer groot examen in januari. De sportieve baas zal moeten bewijzen ...

133
133
Union SG en Bormans verklaren: "Kost ons 100 miljoen euro"

Union SG lijkt ook dit seizoen weer een gooi te doen naar de landstitel in België. De ...

131
131
Anderlecht haalde slag niet thuis: “Ik had geen goed gevoel"

RSC Anderlecht onderging dit seizoen weer héél wat wijzigingen in het organigram. De ...

136
136
'FCV Dender droomt plots van miljoenendeal'

De Belgische clubs gaan in januari wellicht spelers moeten verkopen door de DAZN-saga. De bevroren ...

46
46
‘Genk vindt topcoach: Belgische klasbak stelt harde eisen’

KRC Genk zoekt rust na het ontslag van Thorsten Fink, maar de naam die nu de ronde doet belooft net ...

1078
1078
Leya Iseka (ex-Anderlecht) vindt eindelijk nieuwe club

Aaron Leya Iseka was ooit het grote spitsentalent van RSC Anderlecht, maar de grote doorbraak volgde ...

43
43
Parys euforisch: "Mijlpaal voor Belgisch voetbal"

OH Leuven heeft voetbalgeschiedenis geschreven. In een uitverkocht stadion verloor de vrouwenploeg ...

41
41
'Verschaeren neemt beslissing over RSCA-toekomst'

Yari Verschaeren staat voor cruciale weken en maanden. Wat brengt de toekomst voor de 24-jarige ...

302
302
‘Buitenkans voor JPL-topclubs? Neerpede-product op de markt’

De Belgische clubs gaan in januari op zoek naar versterking. Ze moeten daar toch vooral zoeken naar ...

125
125
Kindermans kiest deze 5 als zijn beste Neerpede-talenten

Jean Kindermans is nu aan de slag bij Royal Antwerp FC, maar hij werkte vele jaren voor RSC ...

190
190
Club Brugge speelt met vuur: "Moet je daarin meegaan?"

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

233
233
Mbappé redt Real wééral, crisis bij Feyenoord compleet

Geen Europa en Champions League deze week, dus werd in het buitenland volop bekervoetbal afgewerkt. ...

50
50
Belgische voetbalgeschiedenis! OHL door in Womens' Champions League

OH Leuven heeft woensdag een knap stukje voetbalgeschiedenis geschreven. De landskampioen stoot als ...

206
206
Genk-bestuur onder vuur: "Dan klopt er toch iets niet"

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

395
395
Competitiehervorming: Pro League hakt knoop definitief door

Volgend seizoen zullen er in de Belgische eerste klasse geen play-offs meer te zien zijn. Op de ...

885
885
Wat een reeks! Leider Beveren profiteert optimaal in CPL

SK Beveren heeft zich tot de grote winnaar van de midweekspeeldag in de Challenger Pro League ...

157
157
PSG pakt alwéér grote trofee: grote held na penalty's

Afgelopen zomer verloor Paris Saint-Germain nog de finale van het WK voor clubteams in de finale ...

45
45
'Vertrek Verschaeren dreigt: Anderlecht biedt dÍt salaris'

Yari Verschaeren moet dit seizoen vrede nemen met een invallersol bij RSC Anderlecht. Desondanks zou ...

425
425
Belgische show bij monsterzege Ajax, verrassing in Copa del Rey

Terwijl de ploegen uit de Jupiler Pro League even op adem kunnen komen, staat elders in Europa ...

111
111
'Versterking Anderlecht: Renard krijgt duidelijke opdracht'

Met een sterke prestatie tegen STVV, veegde RSC Anderlecht het debacle van in Westerlo onder de mat. ...

590
590

Meer sportnieuws