Sterk Anderlecht wint met sprekend gemak van Westerlo

door
Sterk Anderlecht wint met sprekend gemak van Westerlo

KVC Westerlo hoopte vanavond nog eens op een ouderwetse stunt in eigen huis tegen RSC Anderlecht. Dat zat er nooit echt in. Een oppermachtig Anderlecht miste enorm veel kansen, maar wist desondanks vlot met 1-3 te winnen in 't Kuipje.

Anderlecht kreeg na vijf minuten al dé kans op 0-1. Raman verscheen na defensief geklungel van de thuisploeg alleen voor Bolat. De doelman stopte de bal en in de rebound kon Dreyer de bal niet laag houden. Anderlecht had daar altijd moeten scoren. De bezoekers waren heer en meester en na een goede voorzet van Sardella kreeg Raman de bal. Hij schepte de bal over doel. Efficiëntie is een probleem bij de snelle aanvaller.

LEES OOK: Klopt KRC Genk in JPL aan voor vervanger El Ouahdi?

Anderlecht opent zeer sterk

Anderlecht was een klasse te sterk voor Westerlo en na een goede tik van Dolberg zette Stroeykens met een prachtige assist Dreyer alleen voor doel. De intenrational trapte de bal overhoeks in doel: 0-1 en dat was oververdiend. Dolberg zette Bolat nadien ook nog aan het werk. Anderlecht voetbalde zeer vlot.

Ze lieten het tempo nadien wat zakken, maar Raman kreeg weer een enorme kans op een goal. Bolat kwam weer goed tussen. Anderlecht had de partij al kunnen beslissen in die eerste 35 minuten.

Raman mist veel kansen

Na 37 minuten kreeg Westerlo uit het niets dé kans op 1-1. Schmeichel kwam onnodig uit en werd door Yow omspeeld, maar Augustinsson redde de bal op de lijn. Enkele minuten later kwam Schmeichel twee keer goed tussen. Westerlo plots een aantal keren dichtbij de gelijkmaker. Anderlecht was het na minuut 35 toch even kwijt. De 0-1 was verdiend bij de rust, maar RSCA moest toch opletten.

In de tweede periode was de partij aanvankelijk in evenwicht, maar Stroeykens kreeg wel een dot van een kans. Hij trapte naast. Efficiënt waren de bezoekers vanavond zeker niet. Even later wist Dolberg bijna te verrassen, maar de bal ging tegen de lat. Anderlecht speelde zo toch weer snel de nodige kansen bij elkaar. RSCA had de match weer helemaal in handen en de 0-2 leek in de lucht te hangen.

Drie Deense goals

RSCA blééf echter de kansen missen, met vooral Raman in een negatieve rol. Hij had al drie keer moeten scoren na 61 minuten. Vijf minuten later ging hij naar de kant voor Verschaeren, die na acht maanden zijn wederoptreden mocht maken bij de eerste ploeg. Een minuut later zette Sardella zich goed door op rechts en hij bediende Delaney. Die schoof de verdiende 0-2 tegen de netten. Na 71 minuten had RSCA 22 doelpogingen ondernomen. 

Dolberg zorgde met een geweldige run en dito afwerking ook nog voor de 0-3. Een zeer knappe goal. In het slot liet Augustinsson te makkelijk aftroeven en Bos profiteerde door de 1-3 in doel te koppen. Daar bleef het ook bij.

Scoreverloop:

  • 0-1 (19') Anders Dreyer
  • 0-2 (67') Thomas Delaney
  • 0-3 (82') Kasper Dolberg
  • 1-3 (89') Jordan Bos

Is dit RSCA een titelfavoriet?

Meest recent

Vossen spreekt zich uit over zijn toekomst

Zulte Waregem is al enkele weken zeker van het behoud en dus staat er in de rest van de Relegation ...

3
3
Milan laat gouden zaak liggen: brute pech Saelemaekers

Zondagavond stond er in de Serie A nog een onvervalste topper op het programma met de wedstrijd ...

10
10
'Anderlecht krijgt opsteker voor Club en bekerfinale'

Bij Anderlecht hebben ze deze week flinke klappen gekregen. Het blijft achter met een nul op zes na ...

131
131
Taravel trekt verrassende conclusie over Anderlecht

Anderlecht heeft zondagavond geen al te beste repetitie voor de bekerfinale beleefd. Het ging met ...

122
122
Hubert spreekt duidelijke taal over rode kaart

De Brusselse derby is zondagavond een prooi geworden voor Union. Dat ging met 1-3 winnen op het veld ...

156
156
Essevee blijft door play-downs razen met klinkende zege

De Relegation Play-Off is voor Zulte Waregem een speeltuin. Het pronkt nu al met een tien op twaalf ...

39
39
Coosemans scherp: "Overenthousiaste VAR ontneemt onze kans"

Na een zes op zes tegen AA Gent en KV Mechelen leek Anderlecht opgeveerd, maar een week later is het ...

182
182
Union wipt weer over Club en deelt Anderlecht tik uit

Union is zondagavond niet bezweken onder de druk van Club Brugge. Het nam de koppositie weer over ...

125
125
Inter dankzij straf record op één zege van Italiaanse titel

De titelstrijd in Italië is bijna beslist. Inter zette zondagavond immers een nieuw stapje ...

40
40
TD Bayern onthult hét beslissende moment bij keuze voor Kompany

Vincent Kompany is dezer dagen God in München, maar dat had twee jaar geleden niemand durven ...

61
61
‘Anderlecht in paniek: verrassende nieuwe T1 op komst?’

Anderlecht staat onder druk: de club zoekt dringend een nieuwe hoofdtrainer. Enkele verrassende ...

757
757
Bizar rood Anderlecht: fans begrijpen één zaak helemaal niet

De vijfde speeldag van de Champions' Play-Off wordt zondagavond afgesloten met de Brusselse derby ...

473
473
Meesterzet Leko: "Hij wist héél goed wat hij deed"

Een week geleden leek de titelstrijd nog verloren voor Club Brugge na de nederlaag op Union, maar nu ...

169
169
Gents lichtpunt kijkt de ogen uit: "Vanaken, Vetlesen, ..."

AA Gent blijft na vijf speeldagen op zoek naar zijn eerste overwinning van de Champions' Play-Offs. ...

91
91
Nieuwe X-factor bij Club Brugge: "Bondscoach mag me bellen"

Club Brugge heeft zondagmiddag een belangrijke overwinning geboekt op het veld van AA Gent. Bij ...

169
169
KRC Genk genekt door arbitrage? Heynen spreekt zich uit

In de Europe Play-Offs heeft KRC Genk andermaal averij opgelopen op eigen veld. Tegen Standard bleef ...

343
343
Europees voetbal voor grijpen: STVV klopt KVM na comeback

Daags na de cruciale thuiszege tegen RSC Anderlecht heeft STVV opnieuw een grote stap richting een ...

88
88
Taravel gooit roer om in basiself, Union mét Khalaili

Zondagavond wordt de heenronde in de Champions' Play-Offs afgesloten met een fraaie affiche. Zo ...

59
59
Union of Club? De Mil duidt toekomstige kampioen al aan

AA Gent was tijdens de twee laatste speelrondes van de Champions' Play-Offs de scherprechter in het ...

298
298
'Rennovatie Real: terugkeer smaakmaker nú al beklonken'

Real Madrid dreigt het seizoen met lege handen te gaan afsluiten. Komende zomer zal er dan ook heel ...

145
145
'Club in actie: zes miljoen voor eerste zomeraanwinst'

Club Brugge strijdt momenteel volop voor de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis. Maar achter ...

272
272
Anderlecht houdt hart vast: Taravel legt noodscenario klaar

De bekerfinale mag dan wel het grootste doel van de komende weken zijn, in de Champions' Play-Offs ...

277
277
Leko lyrisch: nieuwe titeljoker staat op bij Club Brugge

Club Brugge heeft zondagmiddag een uitstekende zaak gedaan in de Champions' Play-Offs. Blauw-Zwart ...

226
226
Club voorlopig leider: Vetlesen en Tzolis meppen Gent KO

In afwachting van de Brusselse derby tussen RSC Anderlecht en Union SG, heeft Club Brugge voorlopig ...

117
117
'Magistrale goal gaat wereld rond: knaltransfer Mika Godts'

Mika Godts scoorde zaterdag een weergaloos doelpunt namens Ajax tegen NAC Breda. De beelden van zijn ...

61
61

Meer sportnieuws