Sterk Anderlecht wint met sprekend gemak van Westerlo

door
Sterk Anderlecht wint met sprekend gemak van Westerlo

KVC Westerlo hoopte vanavond nog eens op een ouderwetse stunt in eigen huis tegen RSC Anderlecht. Dat zat er nooit echt in. Een oppermachtig Anderlecht miste enorm veel kansen, maar wist desondanks vlot met 1-3 te winnen in 't Kuipje.

Anderlecht kreeg na vijf minuten al dé kans op 0-1. Raman verscheen na defensief geklungel van de thuisploeg alleen voor Bolat. De doelman stopte de bal en in de rebound kon Dreyer de bal niet laag houden. Anderlecht had daar altijd moeten scoren. De bezoekers waren heer en meester en na een goede voorzet van Sardella kreeg Raman de bal. Hij schepte de bal over doel. Efficiëntie is een probleem bij de snelle aanvaller.

LEES OOK: Titelrace op volle toeren: refs speeldag 7 bekend

Anderlecht opent zeer sterk

Anderlecht was een klasse te sterk voor Westerlo en na een goede tik van Dolberg zette Stroeykens met een prachtige assist Dreyer alleen voor doel. De intenrational trapte de bal overhoeks in doel: 0-1 en dat was oververdiend. Dolberg zette Bolat nadien ook nog aan het werk. Anderlecht voetbalde zeer vlot.

Ze lieten het tempo nadien wat zakken, maar Raman kreeg weer een enorme kans op een goal. Bolat kwam weer goed tussen. Anderlecht had de partij al kunnen beslissen in die eerste 35 minuten.

Raman mist veel kansen

Na 37 minuten kreeg Westerlo uit het niets dé kans op 1-1. Schmeichel kwam onnodig uit en werd door Yow omspeeld, maar Augustinsson redde de bal op de lijn. Enkele minuten later kwam Schmeichel twee keer goed tussen. Westerlo plots een aantal keren dichtbij de gelijkmaker. Anderlecht was het na minuut 35 toch even kwijt. De 0-1 was verdiend bij de rust, maar RSCA moest toch opletten.

In de tweede periode was de partij aanvankelijk in evenwicht, maar Stroeykens kreeg wel een dot van een kans. Hij trapte naast. Efficiënt waren de bezoekers vanavond zeker niet. Even later wist Dolberg bijna te verrassen, maar de bal ging tegen de lat. Anderlecht speelde zo toch weer snel de nodige kansen bij elkaar. RSCA had de match weer helemaal in handen en de 0-2 leek in de lucht te hangen.

Drie Deense goals

RSCA blééf echter de kansen missen, met vooral Raman in een negatieve rol. Hij had al drie keer moeten scoren na 61 minuten. Vijf minuten later ging hij naar de kant voor Verschaeren, die na acht maanden zijn wederoptreden mocht maken bij de eerste ploeg. Een minuut later zette Sardella zich goed door op rechts en hij bediende Delaney. Die schoof de verdiende 0-2 tegen de netten. Na 71 minuten had RSCA 22 doelpogingen ondernomen. 

Dolberg zorgde met een geweldige run en dito afwerking ook nog voor de 0-3. Een zeer knappe goal. In het slot liet Augustinsson te makkelijk aftroeven en Bos profiteerde door de 1-3 in doel te koppen. Daar bleef het ook bij.

Scoreverloop:

  • 0-1 (19') Anders Dreyer
  • 0-2 (67') Thomas Delaney
  • 0-3 (82') Kasper Dolberg
  • 1-3 (89') Jordan Bos

Is dit RSCA een titelfavoriet?

Meest recent

Jbari ziet "verontrustend" nieuws bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht moeten ze flink aan de bak om nog een Europees ticket te bemachtigen. Achter de ...

5
5
'Vertrek Rigaux bij Club Brugge extra stap dichterbij'

Het gonst al lange tijd van de geruchten omtrent Feyenoord en Dévy Rigaux. Vorig jaar was er ...

86
86
'Club Brugge zet door: 10 miljoen voor oude bekende'

Club Brugge wil stevig uithalen op de transfermarkt. Blauw‑zwart denkt aan een miljoenenbod om de ...

381
381
Beveren raast door met volgende smaakmaker

SK Beveren maakt duidelijk werk van de A-kern voor komend seizoen. Na Lennert Martens en Bruno ...

26
26
Ajax doet geweldige zaak met verkoop ex-spits STVV

Ajax moet nog hard knokken voor een Europees ticket. De vetpotten van de Champions League zitten er ...

10
10
Verhuurde JPL-spelers: RSCA-huurlingen met geweldig weekend

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

62
62
Titelrace op volle toeren: refs speeldag 7 bekend

In de Relegation Play-Offs zijn de plaatsen al verdeeld, maar voorts gaat het overal om de knikkers ...

72
72
'Club Brugge gaat all-in voor droomopvolger Mignolet'

Wie er zaterdag tegen STVV postvat onder de lat is voorlopig een vraagteken bij Club Brugge, dat ...

428
428
'Genk kan cashen: PSV drukt door voor sterkhouder'

De lichtpunten vielen het afgelopen seizoen op één hand te tellen bij KRC Genk, dat ...

281
281
'Bom bij Club Brugge: Rigaux richting Feyenoord?'

Momenteel eist de titelrace uiteraard nog alle aandacht op bij Club Brugge, maar nadien zijn de ogen ...

336
336
Vanhaezebrouck verrast: "Union moet Boterberg bedanken"

Dankzij de 2-1 nederlaag tegen STVV gaf Union afgelopen weekend de koppositie uit handen. Achteraf ...

136
136
Pro League in paniek: vlammend statement AA Gent

Dinsdag stond tijdens de Algemene Vergadering van de Pro League opnieuw de discussie omtrent het ...

362
362
'Zorgenkind bij Anderlecht: zware gevolgen voor bekerfinale'

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor een cruciaal tweeluik. Aanstaande zondag staat in de ...

244
244
"Competitievervalsing" - Club drastisch bevoordeeld in titelstrijd?

Met nog vier speeldagen te gaan is het momentum in de titelstrijd volledig gekanteld in het voordeel ...

1019
1019
'Superaanwinst Kompany: Bayern presenteert vijfjarig contract'

Bayern München bereidt zich momenteel voor op de gehypete terugmatch tegen Paris Saint-Germain ...

123
123
Paniek bij Union SG: “Nonchalance en onderschatting”

De titelstrijd heeft een wending gekregen afgelopen speeldag. Union SG ging onderuit tegen STVV en ...

149
149
Goots geeft Antwerp gouden transferraad: “Hem halen”

Royal Antwerp FC leek weer volop mee te doen voor winst in de Europe Play-Offs, maar afgelopen ...

261
261
Zeno Debast gaat viraal met ongeziene own-goal

Zeno Debast stond de afgelopen weken weer in de basis bij Sporting CP. Ook tegen Vitoria Guimaraes ...

98
98
Makelaar Lukaku dropt grote hint over toekomst

Waar ligt de toekomst van Romelu Lukaku? De aanvaller kampt dit seizoen met veel blessureleed en ook ...

171
171
‘Wéér jackpot Union SG: smaakmaker flirt met knaller’

Union SG heeft de leiding afgelopen speeldag afgegeven aan Club Brugge. De Brusselse club mist al ...

100
100
Nozawa slaat ferm op tafel bij Antwerp: “Mag nooit!”

Royal Antwerp FC ging afgelopen speeldag met de billen bloot tegen Standard Luik. Op de Bosuil werd ...

185
185
Doku briest ondanks glansrol: Rode Duivel in zak en as

Manchester City kreeg een uppercut in de Premier League. The Cityzens speelden 3-3 gelijk tegen ...

71
71
Noa Lang baart opzien met Lil Kleine: grote verrassing

Noa Lang heeft een verleden bij Club Brugge, maar nu maakt de aanvaller het mooie weer bij ...

43
43
KV Mechelen schiet recht in de roos: toptransfer

KV Mechelen boekte afgelopen speeldag een eerste overwinning in de Champions Play-Offs. Malinwa mag ...

383
383
Rudi Garcia opgelet: Real komt met Courtois-statement

Thibaut Courtois ligt in de lappenmand bij Real Madrid, maar de doelman lijkt op de weg terug. Ook ...

110
110

Meer sportnieuws