Sterk Anderlecht wint met sprekend gemak van Westerlo

door
Sterk Anderlecht wint met sprekend gemak van Westerlo

KVC Westerlo hoopte vanavond nog eens op een ouderwetse stunt in eigen huis tegen RSC Anderlecht. Dat zat er nooit echt in. Een oppermachtig Anderlecht miste enorm veel kansen, maar wist desondanks vlot met 1-3 te winnen in 't Kuipje.

Anderlecht kreeg na vijf minuten al dé kans op 0-1. Raman verscheen na defensief geklungel van de thuisploeg alleen voor Bolat. De doelman stopte de bal en in de rebound kon Dreyer de bal niet laag houden. Anderlecht had daar altijd moeten scoren. De bezoekers waren heer en meester en na een goede voorzet van Sardella kreeg Raman de bal. Hij schepte de bal over doel. Efficiëntie is een probleem bij de snelle aanvaller.

LEES OOK: Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Anderlecht opent zeer sterk

Anderlecht was een klasse te sterk voor Westerlo en na een goede tik van Dolberg zette Stroeykens met een prachtige assist Dreyer alleen voor doel. De intenrational trapte de bal overhoeks in doel: 0-1 en dat was oververdiend. Dolberg zette Bolat nadien ook nog aan het werk. Anderlecht voetbalde zeer vlot.

Ze lieten het tempo nadien wat zakken, maar Raman kreeg weer een enorme kans op een goal. Bolat kwam weer goed tussen. Anderlecht had de partij al kunnen beslissen in die eerste 35 minuten.

Raman mist veel kansen

Na 37 minuten kreeg Westerlo uit het niets dé kans op 1-1. Schmeichel kwam onnodig uit en werd door Yow omspeeld, maar Augustinsson redde de bal op de lijn. Enkele minuten later kwam Schmeichel twee keer goed tussen. Westerlo plots een aantal keren dichtbij de gelijkmaker. Anderlecht was het na minuut 35 toch even kwijt. De 0-1 was verdiend bij de rust, maar RSCA moest toch opletten.

In de tweede periode was de partij aanvankelijk in evenwicht, maar Stroeykens kreeg wel een dot van een kans. Hij trapte naast. Efficiënt waren de bezoekers vanavond zeker niet. Even later wist Dolberg bijna te verrassen, maar de bal ging tegen de lat. Anderlecht speelde zo toch weer snel de nodige kansen bij elkaar. RSCA had de match weer helemaal in handen en de 0-2 leek in de lucht te hangen.

Drie Deense goals

RSCA blééf echter de kansen missen, met vooral Raman in een negatieve rol. Hij had al drie keer moeten scoren na 61 minuten. Vijf minuten later ging hij naar de kant voor Verschaeren, die na acht maanden zijn wederoptreden mocht maken bij de eerste ploeg. Een minuut later zette Sardella zich goed door op rechts en hij bediende Delaney. Die schoof de verdiende 0-2 tegen de netten. Na 71 minuten had RSCA 22 doelpogingen ondernomen. 

Dolberg zorgde met een geweldige run en dito afwerking ook nog voor de 0-3. Een zeer knappe goal. In het slot liet Augustinsson te makkelijk aftroeven en Bos profiteerde door de 1-3 in doel te koppen. Daar bleef het ook bij.

Scoreverloop:

  • 0-1 (19') Anders Dreyer
  • 0-2 (67') Thomas Delaney
  • 0-3 (82') Kasper Dolberg
  • 1-3 (89') Jordan Bos

Is dit RSCA een titelfavoriet?

Meest recent

Misnoegd Antwerp wacht op uitleg Lardot: "Bizarre situatie"

Antwerp FC heeft op de eerste speeldag van de Europe Play-Offs meteen averij opgelopen. De Great Old ...

3
3
Afscheid bij Club Brugge? Vanaken gooit kaarten op tafel

Club Brugge wil in de komende weken de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis veroveren. Daarvoor ...

44
44
Bayern-top schaamt zich kapot na blunder rond Kompany

Vincent Kompany zet sterke prestaties neer bij Bayern München, maar net dat maakt de situatie ...

118
118
Commotie op Bosuil: Van der Elst gaat volledig los na dé fase

De kop is eraf in de Europe Play-Offs. Leider KRC Genk trapte de nacompetitie vrijdagavond op gang ...

79
79
'Anderlecht zet spaarpotje klaar voor eerste zomeraankoop'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs alsnog een Europees ticket af te dwingen, maar mikt ...

101
101
"Blauw-zwarte toverketel" - Club zwaar bevoordeeld in titelstrijd

De Champions' Play-Offs barsten zaterdagavond helemaal los. Hoewel het door de puntenverdeling in ...

297
297
Hayen in discussie met Antwerp-fans: coach doet boekje open

De openingswedstrijd van de Europe Play-Offs tussen Antwerp FC en KRC Genk is op 1-2 geëindigd ...

477
477
Brughmans straalt na geslaagd debuut: "Dat rugnummer ..."

KRC Genk heeft vrijdagavond de Europe Play-Offs op gang getrapt met een belangrijke 1-2-overwinning ...

192
192
Met beauty Dembélé: winnend PSG klaar voor Liverpool

Paris Saint-Germain is goed aan het beslissende luik van het seizoen begonnen. De grootmacht ...

23
23
Meteen cruciale zege Genk: Heymans legt Bosuil zwijgen op

KRC Genk heeft zijn ambities om de Europe Play-Offs te winnen tijdens de eerste speeldag meteen in ...

77
77
Champions' Play-Offs van start: zestal onder vergrootglas

De Champions' Play-Offs gaan dit weekend van start. Voor de spelers van de zes deelnemers wordt dat ...

76
76
CPL: KV Kortrijk doet gouden zaak in promotiestrijd

De kampioen mag dan wel al bekend zijn, er staat in de Challenger Pro League toch nog ...

105
105
'Wending in dossier-De Cat: transfersom ligt op tafel'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs om nog minstens te stijgen tot de derde plaats en ...

341
341
Kompany telt af, spanning in Spanje: stand van zaken in Europa

Niet enkel in de Jupiler Pro League is money time aangebroken. Ook in de Europese topcompetities ...

55
55
'Keepersgevecht barst los: Anderlecht en Club neus aan neus'

Vlak voor de start van de Play-Offs kondigde Simon Mignolet aan dat hij na het seizoen zal stoppen ...

477
477
Zwakke plek bij Duivels: "Kan niet de bedoeling zijn"

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

274
274
Transferzet Club Brugge doet Vanderbiest ontploffen

Club Brugge staat op het punt om KV Mechelen een stevige transferdreun uit te delen. Blauw-Zwart ...

391
391
Van Gucht laat De Kock zweten: "Volgende keer zonder?"

Ruben Van Gucht was vandaag te gast bij Play Nostalgie en zorgde meteen voor een opvallend moment. ...

36
36
Vier nieuwe namen bij Antwerp, Hayen hakt keepersknoop door

De Europe Play-Offs worden vrijdagavond op gang getrapt met een bijzonder aantrekkelijke affiche. Zo ...

38
38
Italiaanse tragedie deint uit: nieuwe bondscoach tegen Belgen

Italië greep deze week voor de derde keer op rij naast een ticket voor de eindronde van het WK. ...

82
82
'Antwerp-Genk: Oosting en Hayen hakken knopen door'

Het startschot van de play-offs wordt straks gegeven op de Bosuil, waar zowel Antwerp als KRC Genk ...

93
93
Euvrard laat koppen rollen: grote kuis bij Standard

Standard hoopt zaterdag tegen OHL voor het eerst in vijf (!) jaar tijd nog eens een wedstrijd te ...

143
143
AA Gent slikt bittere pil: goudhaantje onder het mes

AA Gent vat maandag in eigen huis de play-offs aan tegen KV Mechelen. Rik De Mil zal het dan wel nog ...

78
78
Leko spreekt klare taal: Mignolet out, Vanaken fit

Club Brugge is alweer de jager in de play-offs, al bedraagt de kloof met koploper Union dit keer ...

489
489
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

178
178

Meer sportnieuws