Westerlo maakt groot verlies, maar brengt positief nieuws

door
Westerlo maakt groot verlies, maar brengt positief nieuws

KVC Westerlo wordt al een aantal jaren gerund door Turkse eigenaars. Zij investeren heel wat geld in de club, maar voorlopig is het niet mogelijk om winst te maken met de club. De Kemphanen maakten bekend dat ze weer heel wat miljoenen euro's verlies hebben gemaakt.

Westerlo heeft volgens Het Nieuwsblad het voorbij boekjaar afgerond met een verlies van maar liefst 8,4 miljoen euro. De schulden zijn zo opgelopen tot maar liefst 36,7 miljoen euro. Toch maken ze zich allerminst zorgen in de Parel der Kempen.

LEES OOK: Westerlo pakt uit met volgende ingaande transfer

Investeringen bij Westerlo

Westerlo deed heel wat investeringen. Het nieuwe complex kostte 5 miljoen euro en de loonkost steeg ook met 4 miljoen euro door de promotie en de nieuwe wetgeving. Toch zal Westerlo ook volgend jaar een stevige jaarrekening voorleggen, want ze investeerden voor meer dan 15 miljoen euro in spelers.

CEO Wim Van Hove maakt zich geen zorgen. "De nieuwe investeringen bepalen op dit moment de financiële resultaten. Omdat we op dit moment blijven investeren, verwachten we ook niet dat we volgend jaar winst zullen maken.”

Toekomstplannen

Westerlo heeft ook plannen om een nieuw stadion te bouwen. Ze hebben daarvoor een aanvraag ingediend bij de gemeente. Er waren echter ook positieve cijfers in de boekhouding.

De omzet steeg van 3,4 miljoen euro naar 8,5 miljoen euro. Westerlo is wel méér waard. Door ook nog het aankopen van enkele gronden stegen de totale activa van 7,5 naar 24,3 miljoen euro. De club is dus meer waard geworden.

Door de kapitaalsinjecties van de Turkse eigenaar Oktay Ercan is er een eigen vermogen van 37 miljoen euro. Dat dekt dus mooi de schulden af, waardoor Westerlo financieel zich geen zorgen moet maken.

Is Westerlo goed bezig?

Meest recent

Vrancken is scherp na vreemde rode kaart voor STVV

STVV is bezig aan een sensationeel seizoen, maar werd zaterdagavond weer een beetje met de voetjes ...

90
90
'Club Brugge legt prijskaartje Onyedika vast'

Bij Club Brugge beloven de laatste dagen van de wintermercato nog zeer bewogen te worden. De ...

300
300
Vlotte zeges Liverpool en Barça, ademruimte voor Pocognoli

Er kwamen zaterdagavond nog enkele Europese grootmachten in actie. Liverpool en FC Barcelona hebben ...

17
17
Charleroi zet straffe reeks voort en stuit opmars STVV

Charleroi blijft zijn straffe reeks van de laatste weken verderzetten. Ze pakken nu ook de scalp van ...

50
50
'Genk laat toptalent vertrekken: oorzaak bekend'

KRC Genk beleeft een zeer opmerkelijke mercato. Het versterkt zich voorlopig niet, maar laat wel ...

140
140
Woeste Kompany haalt uit naar refs na nieuw puntenverlies

Maandenlang was Bayern München onaantastbaar in de Bundesliga, maar plots lijkt het team van ...

128
128
Nainggolan weer beslissend, RWDM wint opnieuw

In de slotwedstrijden van zaterdagavond in de Challenger Pro League heeft Radja Nainggolan zich ...

82
82
PSG stuurt speler naar België, verrassende transfer Yaremchuk

De wintermercato is in zijn laatste dagen aanbeland. Ongetwijfeld zullen we daarin nog enkele ...

143
143
'Cercle pakt nog uit met Duitse jeugdinternational'

Cercle Brugge was de voorbije weken goed op dreef, maar kreeg zaterdag een pijnlijke 0-4 om de oren ...

62
62
'Club Brugge in shock: alsnog vertrek Onyedika?'

Voor Club Brugge belooft het slot van de wintermercato nog zeer druk te worden. Niet alleen hopen ze ...

402
402
Chelsea wint op de valreep, Bayern verliest weer punten

Bayern München en Vincent Kompany lijken plots in een dipje te zitten. Ze blijven achter met ...

21
21
Slotoffensief komt te laat: Essevee onderuit tegen Westerlo

Zulte Waregem heeft zaterdag een zeer slechte zaak gedaan. Het moet weer bang achterom kijken nadat ...

30
30
‘Real verraadt eigen coach: droomtrainer staat al klaar’

Real Madrid heeft z’n nieuwe T1 nog maar net aangesteld, maar het Bernabéu gelooft er ...

130
130
Vrancken geeft het 'geheim' van STVV-succes prijs

STVV is bijzonder sterk bezig en staat knap tweede in de Jupiler Pro League. Vanavond nemen ze het ...

30
30
'AA Gent deelt KRC Genk twee transfertikken uit'

In België is er al jaren een strijd om de beste talenten. AA Gent probeert ook steeds meer in ...

211
211
'Club Brugge baalt: parel trekt naar Europese top'

Club Brugge leeft momenteel op een wolk na de kwalificatie in de Champions League, maar ze gaan toch ...

768
768
Druk op Renard neemt toe: "Er werd toch flink gespendeerd"

Besnik Hasi krijgt voorlopig de volle laag, maar daarachter zal Olivier Renard toch stilaan ...

367
367
Vannieuwkerke verrast vriend en vijand met opvallende zet

Karl Vannieuwkerke is dit weekend te horen en te zien op het WK Veldrijden in het Nederlandse Hulst. ...

117
117
KRC Genk maakt transferdeal met FC Barcelona bekend

Een zeer opvallende transfer bij Racing Genk. Daar hebben ze vandaag een deal gesloten met FC ...

186
186
Clement komt met bijzonder straffe Premier League-uitspraak

Philippe Clement kende wisselend succes bij AS Monaco en Rangers FC. Hij trok nadien naar Norwich ...

97
97
Arsenal recht de rug, Leipzig haakt helemaal af

In de Bundesliga en Premier League stonden er namiddag een aantal matche op het programma. Kregen we ...

22
22
Antwerp houdt gezondheidswandeling bij Cercle Brugge

Royal Antwerp FC stond om 16u voor een aantal moeilijke verplaatsing naar Cercle Brugge. Al werd het ...

79
79
Kompany looft oude JPL-bekende: "Groot talent"

Bayern München hoopt vandaag weer de zege te pakken tegen Hamburger SV. Vincent Kompany kreeg ...

43
43
Vanhaezebrouck scherp voor De Mil: "Stel je je vragen bij"

Rik De Mil trok enkele weken geleden van Sporting Charleroi naar AA Gent. Bij de Carolo's doet Hans ...

256
256
Hasi trekt van leer: "Dàt vroeg de club aan mij"

Bij RSC Anderlecht staat er na de 5 op 18 veel druk op de ketel. Winnen bij Standard is nodig voor ...

257
257

Meer sportnieuws