Westerlo maakt groot verlies, maar brengt positief nieuws

211
Westerlo maakt groot verlies, maar brengt positief nieuws

KVC Westerlo wordt al een aantal jaren gerund door Turkse eigenaars. Zij investeren heel wat geld in de club, maar voorlopig is het niet mogelijk om winst te maken met de club. De Kemphanen maakten bekend dat ze weer heel wat miljoenen euro's verlies hebben gemaakt.

Westerlo heeft volgens Het Nieuwsblad het voorbij boekjaar afgerond met een verlies van maar liefst 8,4 miljoen euro. De schulden zijn zo opgelopen tot maar liefst 36,7 miljoen euro. Toch maken ze zich allerminst zorgen in de Parel der Kempen.

LEES OOK: Nikola Storm weet het zeker: “Zij worden kampioen”

Investeringen bij Westerlo

Westerlo deed heel wat investeringen. Het nieuwe complex kostte 5 miljoen euro en de loonkost steeg ook met 4 miljoen euro door de promotie en de nieuwe wetgeving. Toch zal Westerlo ook volgend jaar een stevige jaarrekening voorleggen, want ze investeerden voor meer dan 15 miljoen euro in spelers.

CEO Wim Van Hove maakt zich geen zorgen. "De nieuwe investeringen bepalen op dit moment de financiële resultaten. Omdat we op dit moment blijven investeren, verwachten we ook niet dat we volgend jaar winst zullen maken.”

Toekomstplannen

Westerlo heeft ook plannen om een nieuw stadion te bouwen. Ze hebben daarvoor een aanvraag ingediend bij de gemeente. Er waren echter ook positieve cijfers in de boekhouding.

De omzet steeg van 3,4 miljoen euro naar 8,5 miljoen euro. Westerlo is wel méér waard. Door ook nog het aankopen van enkele gronden stegen de totale activa van 7,5 naar 24,3 miljoen euro. De club is dus meer waard geworden.

Door de kapitaalsinjecties van de Turkse eigenaar Oktay Ercan is er een eigen vermogen van 37 miljoen euro. Dat dekt dus mooi de schulden af, waardoor Westerlo financieel zich geen zorgen moet maken.

Is Westerlo goed bezig?

Meest recent

Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

24
24
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

35
35
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

32
32
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

30
30
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

11
11
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

64
64
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

123
123
Koppen rollen in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

125
125
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

261
261
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

255
255
Zware kater Antwerp: kopzorgen omtrent topaanwinst

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

116
116
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

123
123
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

213
213
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

175
175
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

249
249
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

308
308
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

210
210
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

227
227
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

111
111
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

96
96
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

253
253
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

53
53
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

140
140
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

240
240
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

972
972

Meer sportnieuws