Westerlo maakt groot verlies, maar brengt positief nieuws

door
Westerlo maakt groot verlies, maar brengt positief nieuws

KVC Westerlo wordt al een aantal jaren gerund door Turkse eigenaars. Zij investeren heel wat geld in de club, maar voorlopig is het niet mogelijk om winst te maken met de club. De Kemphanen maakten bekend dat ze weer heel wat miljoenen euro's verlies hebben gemaakt.

Westerlo heeft volgens Het Nieuwsblad het voorbij boekjaar afgerond met een verlies van maar liefst 8,4 miljoen euro. De schulden zijn zo opgelopen tot maar liefst 36,7 miljoen euro. Toch maken ze zich allerminst zorgen in de Parel der Kempen.

LEES OOK: Vrancken verrast bij STVV: "Mooi en heel dankbaar"

Investeringen bij Westerlo

Westerlo deed heel wat investeringen. Het nieuwe complex kostte 5 miljoen euro en de loonkost steeg ook met 4 miljoen euro door de promotie en de nieuwe wetgeving. Toch zal Westerlo ook volgend jaar een stevige jaarrekening voorleggen, want ze investeerden voor meer dan 15 miljoen euro in spelers.

CEO Wim Van Hove maakt zich geen zorgen. "De nieuwe investeringen bepalen op dit moment de financiële resultaten. Omdat we op dit moment blijven investeren, verwachten we ook niet dat we volgend jaar winst zullen maken.”

Toekomstplannen

Westerlo heeft ook plannen om een nieuw stadion te bouwen. Ze hebben daarvoor een aanvraag ingediend bij de gemeente. Er waren echter ook positieve cijfers in de boekhouding.

De omzet steeg van 3,4 miljoen euro naar 8,5 miljoen euro. Westerlo is wel méér waard. Door ook nog het aankopen van enkele gronden stegen de totale activa van 7,5 naar 24,3 miljoen euro. De club is dus meer waard geworden.

Door de kapitaalsinjecties van de Turkse eigenaar Oktay Ercan is er een eigen vermogen van 37 miljoen euro. Dat dekt dus mooi de schulden af, waardoor Westerlo financieel zich geen zorgen moet maken.

Is Westerlo goed bezig?

Meest recent

'Anderlecht heeft beet: nieuwe T1 straks al voorgesteld'

Door de abrupte exit van interimcoach Edward Still, die zelf het roer had overgenomen van de ...

92
92
'Leegloop bij Club Brugge: 3 meubelstukken richting exit'

Club Brugge lijkt volgende zomer alweer stevig te zullen cashen op goudhaantjes zoals Joel Ordonez, ...

112
112
'Anderlecht gaat all-in: Taravel drukt meteen stempel'

Vanavond weet Union wie het op 14 mei zal bekampen in de finale van de Croky Cup. Na de 0-1 zege in ...

188
188
JPL-coach spreekt duidelijke taal over Anderlecht-gerucht

Anderlecht heeft nog altijd geen nieuwe trainer gevonden. Het lijkt donderdag juist enkele stappen ...

116
116
10 meest waardevolle spelers JPL: verrassende nummer 1

De wintermercato is voorbij en heel wat clubs zullen hun vizier nu al richten op volgende zomer. Dan ...

168
168
Muzio dient Verhaeghe van antwoord: "Ik was geshockeerd"

Het heeft er alle schijn van dat de titelstrijd dit seizoen opnieuw een duel zal worden tussen Union ...

193
193
Charleroi haalt hard uit na incidenten op Union

Bij Charleroi zullen ze nog wat langer moeten wachten op een eerste bekerfinale sinds 1993. Ze ...

72
72
Veroordeling Eddy Snelders: Gevolgen slaan in als een bom

U kon hier daarstraks al lezen dat het Hof van Beroep een uitspraak deed in de zaak rond voormalig ...

137
137
AA Gent-flop verrijst: "Alles veranderde met De Mil"

AA Gent leed vorig weekend een pijnlijke en verrassende thuisnederlaag tegen OH Leuven, maar staat ...

190
190
Stankovic geeft grote hint over zijn toekomst

Bij Club Brugge kunnen ze de komende maanden maar beter genieten van Aleksandar Stankovic, want het ...

227
227
'Nieuwe klap Anderlecht: volgende kandidaat-T1 haakt af'

Zal Anderlecht nog voor het einde van de week zijn nieuwe hoofdtrainer vinden? Dat is volgens CEO ...

437
437
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

90
90
Fraudeproces RSCA eindigt al snel met sisser

Donderdagvoormiddag ging in Brussel de rechtszaak van start rond vermeende fraude bij de overname ...

155
155
TRANSFERUURTJE: 'Trainersdomper Anderlecht, knaltransfer Real'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

214
214
Vanhaezebrouck reageert duidelijk op Anderlecht: "TD of T1?"

RSC Anderlecht maakt weer een paleisrevolutie mee. Olivier Renard en Besnik Hasi werden ontslagen ...

413
413
Olie op het vuur voor Antwerp-Anderlecht: gouden raad Goots

Royal Antwerp FC verdedigt in de terugwedstrijd van de halve finales van de Croky Cup een 0-1 ...

255
255
Juridische strijd Coucke barst los: “Van Holsbeeck oplichter”

De juridische strijd tussen Marc Coucke en ex-Anderlecht-manager Herman Van Holsbeeck is ...

224
224
'Mokerslag Anderlecht: Tomasson haakt toch nog af'

Anderlecht probeert donderdagavond om een ticket voor de bekerfinale te pakken met T4 ...

511
511
Oude bekende solliciteert bij Anderlecht: "Morgen sta ik er"

Het zijn drukke dagen voor Anderlecht. Dat is immers op zoek naar een nieuwe technisch directeur ...

394
394
Volledig onbekende Belg maakt plots furore in Portugal

Alsmaar vaker trekken Belgische talenten op zeer jonge leeftijd naar het buitenland, en niet alleen ...

105
105
'Nog één struikelblok voor Anderlecht en Tomasson'

Bij Anderlecht blijft de zoektocht naar een nieuwe trainer aan de gang. CEO Kenneth Bornauw gaf ...

194
194
'Standard weigert miljoenenbod voor toptalent'

Standard was tijdens de voorbije wintermercato weer druk in de weer en haalde vier nieuwe spelers ...

288
288
Rechtbank vernietigend: Mokerslag voor afwezige Snelders

Vandaag heeft het hof van beroep uitspraak gedaan over de straf van Eddy Snelders. De beslissing ...

152
152
Charleroi bestolen? "Als Titraoui daar geel krijgt, dan..."

Charleroi droomde van een eerste bekerfinale sinds 1993, maar is er uiteindelijk niet in geslaagd om ...

120
120
'Anderlecht heeft beet: Tomasson nieuwe coach'

RSC Anderlecht staat op het punt om een nieuwe trainer aan te trekken. De Brusselaars zouden volgens ...

506
506

Meer sportnieuws