Westerlo maakt groot verlies, maar brengt positief nieuws

211 stemmen
Westerlo maakt groot verlies, maar brengt positief nieuws

KVC Westerlo wordt al een aantal jaren gerund door Turkse eigenaars. Zij investeren heel wat geld in de club, maar voorlopig is het niet mogelijk om winst te maken met de club. De Kemphanen maakten bekend dat ze weer heel wat miljoenen euro's verlies hebben gemaakt.

Westerlo heeft volgens Het Nieuwsblad het voorbij boekjaar afgerond met een verlies van maar liefst 8,4 miljoen euro. De schulden zijn zo opgelopen tot maar liefst 36,7 miljoen euro. Toch maken ze zich allerminst zorgen in de Parel der Kempen.

LEES OOK: Late goal zorgt voor feest bij Westerlo

Investeringen bij Westerlo

Westerlo deed heel wat investeringen. Het nieuwe complex kostte 5 miljoen euro en de loonkost steeg ook met 4 miljoen euro door de promotie en de nieuwe wetgeving. Toch zal Westerlo ook volgend jaar een stevige jaarrekening voorleggen, want ze investeerden voor meer dan 15 miljoen euro in spelers.

CEO Wim Van Hove maakt zich geen zorgen. "De nieuwe investeringen bepalen op dit moment de financiële resultaten. Omdat we op dit moment blijven investeren, verwachten we ook niet dat we volgend jaar winst zullen maken.”

Toekomstplannen

Westerlo heeft ook plannen om een nieuw stadion te bouwen. Ze hebben daarvoor een aanvraag ingediend bij de gemeente. Er waren echter ook positieve cijfers in de boekhouding.

De omzet steeg van 3,4 miljoen euro naar 8,5 miljoen euro. Westerlo is wel méér waard. Door ook nog het aankopen van enkele gronden stegen de totale activa van 7,5 naar 24,3 miljoen euro. De club is dus meer waard geworden.

Door de kapitaalsinjecties van de Turkse eigenaar Oktay Ercan is er een eigen vermogen van 37 miljoen euro. Dat dekt dus mooi de schulden af, waardoor Westerlo financieel zich geen zorgen moet maken.

Is Westerlo goed bezig?

Meest recent

'Club onvermurwbaar: grootmacht wandelen gestuurd'

Bij Club Brugge verliezen ze met Dévy Rigaux hun sportief directeur aan Feyenoord, maar dat ...

7
7
UEFA kondigt revolutie in EK-voorronde en Nations League aan

Voor de Rode Duivels staan er drukke tijden voor de boeg. In de komende weken bereiden ze zich voor ...

14
14
Antwerp gaat langer verder met debutant

Voor Antwerp zijn de play-offs een ontgoocheling geworden, want het kon eigenlijk nooit echt ...

30
30
'Taquin vindt straffe uitdaging na vertrek bij La Louvière'

La Louvière wist na de verrassende promotie dit seizoen ook het behoud in de Jupiler Pro ...

28
28
Verrassende rentree bij Club voor kampioensmatch

Alle ogen zullen donderdagavond op Club Brugge gericht zijn. Het kan zich immers op de voorlaatste ...

168
168
Union gooit handdoek: "We rekenen niet meer op titel"

Union likte de voorbije dagen zijn wonden na de pandoering van zondag. Het kreeg van Club Brugge een ...

137
137
'Leegloop Antwerp: na Janssen volgende sleutelfiguur weg'

Antwerp sluit zaterdag zijn seizoen af met een thuismatch tegen Westerlo. Het einde van het seizoen ...

172
172
De Mil komt met héél duidelijk statement in Kanga-saga

De fans van AA Gent zijn Wilfried Kanga beu. Zij nemen hem al heel lang op de korrel en vorige week ...

98
98
Taravel doet alsnog oproep aan het publiek

RSC Anderlecht weet wat het moet doen om een beetje rust in de keet te krijgen: winnen van STVV. ...

126
126
'Verrassende transfer Kasper Dolberg op til'

Kasper Dolberg deed het twee jaar en nog een beetje uitstekend bij RSC Anderlecht. De Deense ...

285
285
'Antwerp en toekomst Janssen: kogel is door de kerk'

Royal Antwerp FC is dit seizen een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. De club gaat ook nog ...

275
275
Hayen baalt enorm: wéér twee spelers out bij Genk

Nicky Hayen dreigt met KRC Genk naast een Europees ticket te grijpen. De coach krijgt steeds meer ...

214
214
KV Mechelen zonder sleutelpion tegen Club

KV Mechelen zal er in de komende dagen nog alles aan doen om een Europees ticket uit de brand te ...

178
178
Taravel duidelijk over zijn toekomst én RSCA-vertrekkers

Het is crisis bij Anderlecht. Voor de zoveelste keer dit seizoen. Paars-Wit kan een loodzwaar (op ...

269
269
Leko waarschuwt Club voor titelmatch: "Doe normaal"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslecht worden. Met een ...

223
223
De Mil brengt goed en slecht nieuws voor loodzwaar tweeluik

AA Gent hoopt om nog een Europees ticket uit de brand te slepen in de komende dagen, maar dat ...

86
86
Still heeft nieuwe job bij Jupiler Pro League-club beet

Edward Still zorgde in februari nog voor verbazing met zijn plotse vertrek bij Anderlecht, waar hij ...

54
54
'Anderlecht opent onderhandelingen over vertrek'

Anderlecht lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. De nieuwe sportief directeur Antoine ...

513
513
Moris scherp: "Daar heeft Union de titel laten liggen"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslist worden. Als Club Brugge ...

234
234
Winteraanwinst drijft eindelijk boven bij Anderlecht

Voor Anderlecht eindigt het seizoen ontgoochelend. Het verloor de bekerfinale van Union en kon in de ...

384
384
'Waanzinnige zomer Union: tot wel 16 vertrekkers'

Union pakte vorige week wel de beker, maar moest enkele dagen later wel een kruis maken over de ...

183
183
'Penders weet waar hij na WK aan de slag gaat'

Rudi Garcia had toch enkele verrassingen in petto in zijn WK-selectie. Mike Penders was daar ...

140
140
TRANSFERUURTJE: 'Titularis weg bij Anderlecht, knaltransfer Fernandez-Pardo'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

251
251
Delorge onthult clash met De Mil: “Telkens open en eerlijk”

Mathias Delorge is terug bij KAA Gent. De middenvelder kampte met een blessure en had vervolgens ...

123
123
KRC Genk draait Antwerp een loer en plukt toptalent weg

Het gebeurt vaker en vaker. Eersteklassers die toptalenten bij elkaar komen wegplukken. Deze keer is ...

491
491

Meer sportnieuws