HLN: 'Verhaeghe zocht satellietploeg voor Club Brugge'

door
HLN: 'Verhaeghe zocht satellietploeg voor Club Brugge'

Het afscheid van Vincent Mannaert betekent straks het einde van een tijdperk bij Club Brugge, waar Bart Verhaeghe niettemin aan boord blijft. Een volledige verkoop is volgens de voorzitter tenslotte van de baan, al staat de deur wel nog altijd open voor nieuwe investeerders.

Dat bleek voor het eerst in 2021, toen Verhaeghe en co een deel van hun aandelen afstonden aan Orkila Capital. In ruil daarvoor zorgde het Amerikaanse investeringsfonds voor een kapitaalsinjectie van 20 miljoen euro. Geld waarmee Blauw-Zwart aanvankelijk blijkbaar grootse plannen had.

LEES OOK: Club Brugge rondt winterdeal af: akkoord in Spanje

Verhaeghe zkt. satellietclub

Hoewel er hier en daar gevreesd werd dat Club in een buitenlands consortium terecht zou komen was het volgens Het Laatste Nieuws initieel de bedoeling was om zowaar zélf een satellietploeg te kopen. Daaromtrent voerden Verhaeghe en Vincent Mannaert zelfs concrete onderhandelingen.

Zo vonden er volgens de krant destijds naar verluidt de nodige gesprekken plaats met niet nader genoemde teams uit Zwitserland en Denemarken over een potentiële overname. Daarnaast vloog het bestuurduo tevens naar de Verenigde Staten op zoek naar mogelijke samenwerkingsverbanden.

Geld naar Club NXT

Van zodra duidelijk werd dat het tweede elftal in 1B zou mogen aantreden trok Club evenwel de stekker uit het dossier, en werd beslist om de centen in de eigen opleidingsploeg te steken. De omkadering van Club NXT werd dan ook grotendeels met de Amerikaanse centen bekostigd.

Toch houdt Verhaeghe vandaag nog steeds de ogen open voor vers kapitaal, dat dan wellicht vooral moet dienen om het nieuwe stadion te financiëren en ook op sportief gebied stappen te blijven zetten. Al wordt het idee van een satellietclub ooit wie weet alsnog weer uit de koelkast gehaald.

Een satellietclub voor Club Brugge is volgens mij ...

Meest recent

Uitsluiting Ordoñez terecht? Analisten spreken scherpe taal

Club Brugge KV liep vrijdag een pijnlijke nederlaag op tegen promovendus La Louvière. Dat had ...

117
117
'Anderlecht en Gent gaan nek-aan-nek voor international'

De Belgische profclubs hebben het seizoen alweer op gang getrappen. Maar ondertussen zijn ze ook nog ...

110
110
'Ruzie bij Real ontploft: Courtois maakt drastische keuze'

Het Bernabéu fluit, de sfeer is giftig en achter de schermen broeit het. Courtois zou afstand ...

141
141
Club Brugge krijgt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg

Na twee nederlagen op een rij moet Club Brugge snel de knop zien om te draaien, want dinsdag nemen ...

138
138
Hein dient Coosemans van antwoord: "Vind ik verdacht"

In de kwartfinale van de beker trok RSC Anderlecht aan het langste eind, maar zondag ging Paars-Wit ...

136
136
KRC Genk-fan emotioneel gebroken na racisme-rel in CPL

De Challenger Pro League werd vrijdagavond opgeschrikt door een 'racisme-incident'. Op De Leunen, ...

154
154
'Afscheid in schoonheid: dubbele jackpot voor AA Gent'

Dankzij een spectaculaire comeback hield AA Gent de drie punten thuis tegen RSC Anderlecht. Niks dan ...

181
181
Lardot velt verdict: Anderlecht & Club Brugge bestolen?

Ook op speeldag 21 van de Jupiler Pro League deden een aantal scheidsrechterlijke beslissingen stof ...

635
635
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

229
229
'Brown (ex-AA Gent) trekt naar Europese topclub'

Archie Brown speelt sinds dit seizoen bij Fenerbahçe en de kans is bestaande dat hij al een ...

176
176
'Leegloop gaat verder: Westerlo slijt spits'

Onze redactie deelde al enige tijd geleden mee dat KVC Westerlo de kosten drastisch naar beneden ...

93
93
Na De Bruyne, Courtois...: Genk plots van hemel naar de hel

KRC Genk heeft in zijn bestaan al héél veel spelers vanuit de eigen academie laten ...

169
169
Manchester City slaat toe en strikt volgende grote aanwinst

Manchester City kent weer een zeer moeizaam seizoen. De Engelse topclub heeft duidelijk beslist om ...

81
81
Club Brugge onder druk: Vermant waarschuwt nu al

Romeo Vermant kent geen onaardig seizoen met 9 goals en 2 assists in 27 matchen. De aanvaller beseft ...

283
283
Eric Abidal verrast en haalt Belg als rechterhand

Eric Abida is een grote naam in het voetbal. De voormalige international van Frankrijk en ex-speler ...

36
36
Versterking bij Club Brugge? Leko geeft update

Club Brugge weet wat het morgen moet doen in Kazachstan: winnen. Anders is het weer crisis in ...

1000
1000
'Transferbom: terugkeer Lukaku naar Premier League'

Romelu Lukaku maakt mogelijk deze maand nog zijn rentree bij Napoli. Er duiken echter plots ...

320
320
Albert ziet een zéér duidelijke boodschap van Renard

RSC Anderlecht speelde een degelijke eerste en bijzonder slechte tweede helft tegen AA Gent. Ze ...

342
342
La Louvière rondt deal af, Cercle gaat voor oude JPL-bekende

De mercato draait op volle toeren en bij La Louvière hebben ze een uitgaande transfer ...

96
96
'AA Gent pakt door en rondt volgende miljoenendeal af'

AA Gent nam zondag revanche voor de bekeruitschakeling tegen Anderlecht door Paars-Wit met 4-2 te ...

480
480
Wanprestatie Antwerp: Goots vreest voor nieuwe crisis

Voor de winterstop zette Antwerp een straffe reeks neer, waardoor het opklom van de voorlaatste ...

204
204
'Dender drukt door voor herhaling succestransfer'

Dender boekte zondag een knappe zege en stuitte zo de opmars van Antwerp, maar de Kadavers verkeren ...

26
26
'Bliksemvertrek Romelu Lukaku bij Napoli'

Bij Napoli konden ze dit seizoen nog niet genieten van Romelu Lukaku. De Rode Duivel liep in ...

355
355
Bevestiging: Rode Duivels treffen nog topland voor WK

De Rode Duivels hopen komende zomer hoge ogen te kunnen gooien op het WK. De groepsfase overleven ...

130
130
Charleroi herleeft: Bayat prikt naar De Mil

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend nam AA Gent de zesde ...

142
142

Meer sportnieuws