HLN: 'Verhaeghe zocht satellietploeg voor Club Brugge'

586 stemmen
HLN: 'Verhaeghe zocht satellietploeg voor Club Brugge'

Het afscheid van Vincent Mannaert betekent straks het einde van een tijdperk bij Club Brugge, waar Bart Verhaeghe niettemin aan boord blijft. Een volledige verkoop is volgens de voorzitter tenslotte van de baan, al staat de deur wel nog altijd open voor nieuwe investeerders.

Dat bleek voor het eerst in 2021, toen Verhaeghe en co een deel van hun aandelen afstonden aan Orkila Capital. In ruil daarvoor zorgde het Amerikaanse investeringsfonds voor een kapitaalsinjectie van 20 miljoen euro. Geld waarmee Blauw-Zwart aanvankelijk blijkbaar grootse plannen had.

LEES OOK: Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

Verhaeghe zkt. satellietclub

Hoewel er hier en daar gevreesd werd dat Club in een buitenlands consortium terecht zou komen was het volgens Het Laatste Nieuws initieel de bedoeling was om zowaar zélf een satellietploeg te kopen. Daaromtrent voerden Verhaeghe en Vincent Mannaert zelfs concrete onderhandelingen.

Zo vonden er volgens de krant destijds naar verluidt de nodige gesprekken plaats met niet nader genoemde teams uit Zwitserland en Denemarken over een potentiële overname. Daarnaast vloog het bestuurduo tevens naar de Verenigde Staten op zoek naar mogelijke samenwerkingsverbanden.

Geld naar Club NXT

Van zodra duidelijk werd dat het tweede elftal in 1B zou mogen aantreden trok Club evenwel de stekker uit het dossier, en werd beslist om de centen in de eigen opleidingsploeg te steken. De omkadering van Club NXT werd dan ook grotendeels met de Amerikaanse centen bekostigd.

Toch houdt Verhaeghe vandaag nog steeds de ogen open voor vers kapitaal, dat dan wellicht vooral moet dienen om het nieuwe stadion te financiëren en ook op sportief gebied stappen te blijven zetten. Al wordt het idee van een satellietclub ooit wie weet alsnog weer uit de koelkast gehaald.

Een satellietclub voor Club Brugge is volgens mij ...

Meest recent

Feest in Oranje-kamp: transfer van 60 miljoen beklonken

Nederland bereidt zich momenteel voor op zijn tweede WK-wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen ...

8
8
'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

21
21
Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

121
121
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

421
421
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

133
133
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

58
58
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

406
406
Feest voor Broos: Tsjechië geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. ...

70
70
Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

172
172
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

487
487
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

441
441
"Ze kunnen mekaar niet zien" - zorgwekkende analyse Duivels

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

465
465
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

334
334
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

172
172
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

551
551
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

254
254
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

951
951
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

319
319
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

629
629
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

452
452
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

149
149
'Nieuwe wending De Cat: grootmacht maakt iedereen gelukkig'

Het is nog altijd wachten tot de transferzomer bij Anderlecht helemaal losbarst. Er ligt voor ...

722
722
'Club Brugge krijgt belangrijk nieuws over vertrek Tzolis'

Het wordt voor Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Zowat de halve basiself geniet ...

292
292
KRC Genk slaat toe en legt piepjong talent vast

De Genkse jeugdopleiding lanceerde in de voorbije maanden en jaren weer enkele pareltjes. Kos ...

245
245
'WK-sores: ook Ivoorkust-speler mag Canada niet binnen'

Het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico is intussen een week aan de gang, maar van een leien ...

33
33

Meer sportnieuws