HLN: 'Verhaeghe zocht satellietploeg voor Club Brugge'

door
HLN: 'Verhaeghe zocht satellietploeg voor Club Brugge'

Het afscheid van Vincent Mannaert betekent straks het einde van een tijdperk bij Club Brugge, waar Bart Verhaeghe niettemin aan boord blijft. Een volledige verkoop is volgens de voorzitter tenslotte van de baan, al staat de deur wel nog altijd open voor nieuwe investeerders.

Dat bleek voor het eerst in 2021, toen Verhaeghe en co een deel van hun aandelen afstonden aan Orkila Capital. In ruil daarvoor zorgde het Amerikaanse investeringsfonds voor een kapitaalsinjectie van 20 miljoen euro. Geld waarmee Blauw-Zwart aanvankelijk blijkbaar grootse plannen had.

LEES OOK: KRC Genk onder druk: clubleiding moet knoop doorhakken

Verhaeghe zkt. satellietclub

Hoewel er hier en daar gevreesd werd dat Club in een buitenlands consortium terecht zou komen was het volgens Het Laatste Nieuws initieel de bedoeling was om zowaar zélf een satellietploeg te kopen. Daaromtrent voerden Verhaeghe en Vincent Mannaert zelfs concrete onderhandelingen.

Zo vonden er volgens de krant destijds naar verluidt de nodige gesprekken plaats met niet nader genoemde teams uit Zwitserland en Denemarken over een potentiële overname. Daarnaast vloog het bestuurduo tevens naar de Verenigde Staten op zoek naar mogelijke samenwerkingsverbanden.

Geld naar Club NXT

Van zodra duidelijk werd dat het tweede elftal in 1B zou mogen aantreden trok Club evenwel de stekker uit het dossier, en werd beslist om de centen in de eigen opleidingsploeg te steken. De omkadering van Club NXT werd dan ook grotendeels met de Amerikaanse centen bekostigd.

Toch houdt Verhaeghe vandaag nog steeds de ogen open voor vers kapitaal, dat dan wellicht vooral moet dienen om het nieuwe stadion te financiëren en ook op sportief gebied stappen te blijven zetten. Al wordt het idee van een satellietclub ooit wie weet alsnog weer uit de koelkast gehaald.

Een satellietclub voor Club Brugge is volgens mij ...

Meest recent

'Megatransfer Ordonez: één van deze vijf clubs'

Joel Ordonez is aan zijn laatste weken bezig bij Club Brugge. De 22-jarige centrale verdediger gaat ...

32
32
Beveren legt weer sterkhouder langer onder contract

Bij SK Beveren is Bob Peeters druk bezig met het samenstellen van de kern van komend seizoen in de ...

14
14
Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig

RSC Anderlecht ontsloeg enkele maanden geleden Olivier Renard. Dat was een logische beslissing na ...

83
83
KRC Genk onder druk: clubleiding moet knoop doorhakken

KRC Genk zit in een sportieve crisis. De Limburgers gaan de komende matchen stevig moeten toeslaan. ...

63
63
'Anderlecht incasseert miljoenen voor overbodige pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze de komende weken de nodige miljoenen binnen te rijven. De Brusselaars ...

223
223
SK Beveren haalt slag thuis voor Jupiler Pro League

SK Beveren werd op heel overtuigende kampioen in de Jupiler Pro League. Ze promoveerden zo terug ...

58
58
Verrassend oordeel Sonck over Vrancken en Burgess

Op papier was de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge dé affiche van het weekend, maar ...

177
177
Revanche na nederlaag: Anderlecht slaat slag bij Club

Voor Anderlecht dreigen de play-offs alweer een ontgoocheling te worden. Zondag werd het door Club ...

227
227
'Lukaku is terug: D-Day voor toekomst bij Napoli'

Er was de voorbije weken zeer veel te doen over Romelu Lukaku. Dat de Rode Duivel ervoor koos om in ...

133
133
'Antwerp trekt nieuw blik met talenten open'

Antwerp kreeg vorig weekend een absolute mokerslag. Het werd op de eigen Bosuil compleet vernederd ...

228
228
Bondsparket beslist over schorsingen Mac Allister en Burgess

Bij Union likken ze maandag hun wonden na een pijnlijk weekend. De landskampioen verloor zijn ...

546
546
'Club Brugge druipt af in transferstrijd'

Het bleef tot dusver nog stil bij Club Brugge wat betreft aanwinsten voor volgend seizoen, maar er ...

188
188
'OHL gaat transferstrijd aan met Athletic Bilbao'

Voor OH Leuven werd het alweer een grijs seizoen. Het wist maar op het nippertje de play-downs te ...

28
28
'Eindelijk witte rook: Anderlecht heeft nieuwe TD'

De voorbije maanden waren er heel wat vraagtekens bij Anderlecht. Begin februari werden zowel ...

453
453
'STVV krijgt belangrijk nieuws over vertrek Vrancken'

STVV pakte vorig weekend een stuntzege tegen Union. Daarmee is het stilaan helemaal zeker van de ...

199
199
"Ik was beschaamd" - Hazard met de grond gelijk gemaakt

Anderlecht werd zondag nog maar eens pijnlijk met de neus op de feiten gedrukt door Club Brugge. Dat ...

432
432
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

35
35
Godts ondanks heldenrol aangepakt: "No f*cking way"

Ajax sprokkelde afgelopen weekend op de valreep nog een punt tegen PSV en daarvoor mocht het nog ...

61
61
Geen medelijden met Union: "Als je met vuur speelt..."

Het is een bewogen weekend geweest in de Champions' Play-Off. Daarin werd Club Brugge de nieuwe ...

272
272
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt nieuwe Ordoñez, De Bruyne beslist'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

278
278
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

88
88
Vandenbempt: "Historische pandoering voor Anderlecht"

RSC Anderlecht verloor net als tegen Union SG met 1-3 van Club Brugge. Maar deze partij verliep ...

290
290
Coosemans en Kana voeren druk op: Anderlecht bibbert

RSC Anderlecht werd overklast door een veel sterker Club Brugge. De Brusselaars staan nog altijd ...

283
283
Standard leeft weer op: Euvrard vol lof

Standard droomt plots weer van een Europees ticket. De Rouches wonnen zeer knap met 0-5 van een ...

130
130
Vandenbempt maakt Burgess compleet met de grond gelijk

Union SG heeft al heel veel lof gekregen de afgelopen jaren, maar nu staan ze in het oog van de ...

605
605

Meer sportnieuws