HLN: 'Verhaeghe zocht satellietploeg voor Club Brugge'

586 stemmen
HLN: 'Verhaeghe zocht satellietploeg voor Club Brugge'

Het afscheid van Vincent Mannaert betekent straks het einde van een tijdperk bij Club Brugge, waar Bart Verhaeghe niettemin aan boord blijft. Een volledige verkoop is volgens de voorzitter tenslotte van de baan, al staat de deur wel nog altijd open voor nieuwe investeerders.

Dat bleek voor het eerst in 2021, toen Verhaeghe en co een deel van hun aandelen afstonden aan Orkila Capital. In ruil daarvoor zorgde het Amerikaanse investeringsfonds voor een kapitaalsinjectie van 20 miljoen euro. Geld waarmee Blauw-Zwart aanvankelijk blijkbaar grootse plannen had.

LEES OOK: Geduld raakt op: reden voor uitblijven Anderlecht-trainer

Verhaeghe zkt. satellietclub

Hoewel er hier en daar gevreesd werd dat Club in een buitenlands consortium terecht zou komen was het volgens Het Laatste Nieuws initieel de bedoeling was om zowaar zélf een satellietploeg te kopen. Daaromtrent voerden Verhaeghe en Vincent Mannaert zelfs concrete onderhandelingen.

Zo vonden er volgens de krant destijds naar verluidt de nodige gesprekken plaats met niet nader genoemde teams uit Zwitserland en Denemarken over een potentiële overname. Daarnaast vloog het bestuurduo tevens naar de Verenigde Staten op zoek naar mogelijke samenwerkingsverbanden.

Geld naar Club NXT

Van zodra duidelijk werd dat het tweede elftal in 1B zou mogen aantreden trok Club evenwel de stekker uit het dossier, en werd beslist om de centen in de eigen opleidingsploeg te steken. De omkadering van Club NXT werd dan ook grotendeels met de Amerikaanse centen bekostigd.

Toch houdt Verhaeghe vandaag nog steeds de ogen open voor vers kapitaal, dat dan wellicht vooral moet dienen om het nieuwe stadion te financiëren en ook op sportief gebied stappen te blijven zetten. Al wordt het idee van een satellietclub ooit wie weet alsnog weer uit de koelkast gehaald.

Een satellietclub voor Club Brugge is volgens mij ...

Meest recent

Mazzu heeft nieuwe Belgische club beet

Felice Mazzu hopte de voorbije jaren al tussen heel wat Belgische clubs. De ervaren trainer moest ...

11
11
Transfers: aanwinsten voor Charlerloi, Beveren, La Louvière

Door het WK is het nog even wachten op echte toptransfers, maar heel wat kleinere clubs zijn wel al ...

33
33
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

105
105
Mokerslag Duitsland: einde WK voor sterkhouder

Drie landen zijn op dit moment al zeker van kwalificatie voor de knock-outfase van het WK. Naast ...

16
16
Vanden Borre veegt de vloer aan met Garcia

De Rode Duivels moeten door het stof nadat ook hun tweede wedstrijd op het WK een ontgoocheling ...

104
104
Exodus gaat verder: STVV kondigt volgende vertrekker aan

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, dat het uiteindelijk afsloot op de derde plaats in de ...

23
23
Alderweireld ziet énorm probleem: "Al 3 à 4 toernooien"

Voor de Rode Duivels is het WK bijzonder ontgoochelend begonnen met een schamele twee op zes tegen ...

292
292
'Monsterlijke aanbieding voor Leandro Trossard'

De Rode Duivels konden zondagavond niet winnen van Iran en bleven steken op een 0-0. Ook Leandro ...

140
140
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haakt af, domper voor Tzolis'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

389
389
Vandenbempt verwoest Garcia: één Duivel de grote pineut

De Rode Duivels zitten in de hoek waar de klappen vallen. Na een sterke voorbereiding werd er veel ...

330
330
Vanaken-oorlog barst: “De Bruyne moet naar Garcia stappen”

Het is hommeles bij de Rode Duivels. Met een twee op zes in de poulefase lijkt groepswinst ...

569
569
Rode Duivels afgemaakt: Pijnlijke foto zet internet in brand

De Rode Duivels kennen voorlopig een desastreus WK. In één van de zwakste WK-poules ...

229
229
Drastische ingreep bij Duivels: "Geen weg meer terug"

Twee wedstrijden gespeeld. Amper twee puntjes gepakt. Enkel gescoord via een owngoal. De balans op ...

340
340
Rode Duivel slaat mea culpa: "Doe het niet met opzet"

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede WK-wedstrijd niet kunnen winnen. Tegen Iran bleven ze ...

161
161
Geduld raakt op: reden voor uitblijven Anderlecht-trainer

Bij RSC Anderlecht zit de zomerbreak er alweer op. Maandag begint de Belgische recordkampioen met ...

550
550
L'Equipe buist vijf (!) Rode Duivels: risée krijgt 2 op 10

Wat een referentiematch had moeten worden, is uitgedraaid op een nieuwe deceptie voor de Rode ...

623
623
Grote zorgen om povere De Bruyne: "Harde conclusie is ..."

Ondanks een moeizaam seizoen bij SSC Napoli, waren de verwachting voor het WK hooggespannen rond ...

415
415
Vanaken-debat barst al tijdens rust los: "Hij moet erin man!"

Hans Vanaken heeft op het wereldkampioenschap andermaal vrede moeten nemen met een invalbeurt. Ook ...

652
652
Nederland plots in zevende hemel: "Kunnen WK winnen"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

135
135
Carragher trekt messcherpe conclusie na blamage Duivels

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

265
265
Sleutelduel met Nieuw-Zeeland: Courtois doet voorspelling

Thibaut Courtois is duidelijk op de afspraak tijdens het WK 2026. Jammer genoeg zijn een groot deel ...

482
482
'WK-smaakmaker zorgt voor duurste zomertransfer van 2026'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

123
123
Unanieme 4 op 10: kranten pakken zwakke schakel Duivels aan

Na twee speeldagen op het WK 2026, is groepswinst bijzonder ver weg voor de Rode Duivels. ...

497
497
Zlatan maakt Duivels belachelijk, Keane haalt zwaar uit

De Rode Duivels staan na twee wedstrijden al met de rug tegen de muur op het WK 2026. Na de ...

451
451
Dit gelooft niemand: zo worden Rode Duivels toch nog eerste

De Rode Duivels staan plots met de rug tegen de muur in groep G. Na twee gelijke spelen zijn ze nog ...

538
538

Meer sportnieuws