HLN: 'Verhaeghe zocht satellietploeg voor Club Brugge'

door
HLN: 'Verhaeghe zocht satellietploeg voor Club Brugge'

Het afscheid van Vincent Mannaert betekent straks het einde van een tijdperk bij Club Brugge, waar Bart Verhaeghe niettemin aan boord blijft. Een volledige verkoop is volgens de voorzitter tenslotte van de baan, al staat de deur wel nog altijd open voor nieuwe investeerders.

Dat bleek voor het eerst in 2021, toen Verhaeghe en co een deel van hun aandelen afstonden aan Orkila Capital. In ruil daarvoor zorgde het Amerikaanse investeringsfonds voor een kapitaalsinjectie van 20 miljoen euro. Geld waarmee Blauw-Zwart aanvankelijk blijkbaar grootse plannen had.

LEES OOK: Winteraanwinst al spoorloos bij Anderlecht: oorzaak gekend

Verhaeghe zkt. satellietclub

Hoewel er hier en daar gevreesd werd dat Club in een buitenlands consortium terecht zou komen was het volgens Het Laatste Nieuws initieel de bedoeling was om zowaar zélf een satellietploeg te kopen. Daaromtrent voerden Verhaeghe en Vincent Mannaert zelfs concrete onderhandelingen.

Zo vonden er volgens de krant destijds naar verluidt de nodige gesprekken plaats met niet nader genoemde teams uit Zwitserland en Denemarken over een potentiële overname. Daarnaast vloog het bestuurduo tevens naar de Verenigde Staten op zoek naar mogelijke samenwerkingsverbanden.

Geld naar Club NXT

Van zodra duidelijk werd dat het tweede elftal in 1B zou mogen aantreden trok Club evenwel de stekker uit het dossier, en werd beslist om de centen in de eigen opleidingsploeg te steken. De omkadering van Club NXT werd dan ook grotendeels met de Amerikaanse centen bekostigd.

Toch houdt Verhaeghe vandaag nog steeds de ogen open voor vers kapitaal, dat dan wellicht vooral moet dienen om het nieuwe stadion te financiëren en ook op sportief gebied stappen te blijven zetten. Al wordt het idee van een satellietclub ooit wie weet alsnog weer uit de koelkast gehaald.

Een satellietclub voor Club Brugge is volgens mij ...

Meest recent

Loting Europa League: zware dobber dreigt voor Genk

De tickets voor de 1/8ste finales van de Europese competities zijn verdeeld en er blijft nog ...

7
7
Zucht van opluchting: KRC Genk flikt het in verlengingen

KRC Genk heeft zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales van de Europa League. Donderdagavond ...

75
75
UECL/UEL: AZ redt Nederlandse eer, 9 (!) Engelse clubs door

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

37
37
'Nieuwe topjob wenkt: grootmacht zet zinnen op Martinez'

Het Portugal van Roberto Martinez zakt komende zomer als één van de schaduwfavorieten ...

49
49
Ongelooflijk! Genk plots in nesten na monumentale blunder

KRC Genk ging donderdagavond op zoek naar zijn ticket voor de 1/8ste finales van de Europa League. ...

62
62
'Alle hens aan dek bij Club Brugge: zestal nu al grof wild'

Nu de Champions League-campagne erop zit, is het behalen van de 20ste landstitel uit de ...

150
150
UEL/UECL: Ngoy held bij Lille, Fiorentina voorkomt afgang

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

50
50
Belgisch goudhaantje voor PSV: contract tot 2030

Met Jorthy Mokio, Rayane Bounida en vooral Mika Godts, zijn er momenteel drie jonge Belgen die het ...

29
29
Winteraanwinst al spoorloos bij Anderlecht: oorzaak gekend

RSC Anderlecht beleefde een druk einde van de voorbije wintermercato. Zo nam men in extremis ...

615
615
Opstellingen Genk-Zagreb: Hayen kiest vervanger Karetsas

KRC Genk is de laatste overgebleven Belgische ploeg in Europa. De Limburgers hebben na de 1-3-zege ...

20
20
‘Taravel is genadeloos: Anderlecht-speler vernederd’

Jeremy Taravel maakt meteen een hard statement bij Anderlecht. Door Thorgan Hazard als valse negen ...

413
413
Boyata bekent kleur: "Of Vanaken mee zou kunnen bij Atlético?"

Club Brugge is er niet in geslaagd om zich voor het tweede jaar op rij te plaatsen voor de 1/8ste ...

211
211
Anderlecht terug? "Destijds werd dit niet getolereerd"

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

400
400
Enorme uitdaging Beveren: "Heel ander verhaal dan 1B"

Het is amper eind februari en de eerste promovendus naar de Jupiler Pro League is al bekend. Zo is ...

231
231
Forfaitzege voor KV Kortrijk? "Er zijn rare dingen gebeurd"

SK Beveren verzekerde zich vorig weekend al van promotie, er ligt in de Challenger Pro League echter ...

156
156
'Toekomst Courtois gekend: Real neemt ingrijpende beslissing'

Thibaut Courtois toonde zich woensdagavond opnieuw van goudwaarde voor Real Madrid in het Champions ...

234
234
'Bayern ruikt zijn kans: supertransfer terug op tafel'

Bayern München speelde afgelopen weekend tegen Eintracht Frankfurt met vuur, maar wist ...

207
207
Makelaar klapt uit de biecht: "Antwerp in nieuwe handen"

De ambities zijn noodgedwongen even bijgesteld bij Antwerp, dat nu vooral de playdowns moet zien te ...

796
796
'KRC Genk kan cashen: topscouts massaal in tribune'

KRC Genk hoopt straks tegen Dinamo Zagreb door te stoten naar de achtste finale van de Europa ...

130
130
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

137
137
Club Brugge ruikt jackpot: viertal bij Europese elite

Ondanks de harde cijfers tegen Atlético Madrid mag Club Brugge met opgeheven hoofd ...

324
324
'Hayen hakt knoop door: vervanger Karetsas lekt uit'

KRC Genk blijft straks wellicht over als de enige Belgische vertegenwoordiger op het Europese ...

143
143
Na pikante BV-storm: groot nieuws rond Van Gucht

Er hangt opnieuw groot nieuws in de lucht rond Ruben Van Gucht. Iets dat niet met een scoop of ...

400
400
'Anderlecht drukt door voor TD: topkandidaat bekend'

Nood breekt wet, zo verklaarde RSC Anderlecht enkele weken geleden de keuze om eerst een nieuwe ...

545
545
'Leko geeft fiat: Club Brugge flirt met oude bekende'

Het avontuur in de Champions League zit erop voor Club Brugge, waar de focus nu vol op de landstitel ...

461
461

Meer sportnieuws