'Openda hof gemaakt door nóg een grootmacht'

door
'Openda hof gemaakt door nóg een grootmacht'

Loïs Openda is aan een sterk eerste seizoen bezig bij RB Leipzig. Onze landgenoot vindt vlot de weg naar doel en dat is ook de Europese top niet ontgaan. Zo staan de clubs naar verluidt in de rij voor de spits.

Na nog geen halfjaar bij de Duitse bekerhouder blijkt Openda immers grof wild te zijn bij de absolute top. De 23-jarige maakt immers grote indruk bij Leipzig, waar hij al negen keer scoorde in de Bundesliga. Bovendien gooit Openda ook hoge ogen in de Champions League.

LEES OOK: Chelsea in de markt voor STVV-ster? "Ik ga niet!"

Liverpool toont interesse

Dat zorgt ervoor dat Openda dezer dagen gretig gelinkt wordt aan topclubs uit vooral de Premier League. Zo viel zijn naam al bij Arsenal, maar volgens Sacha Tavolieri meldt nu ook Liverpool zich voor de Rode Duivel. Jürgen Klopp gaat graag in de Bundesliga shoppen en is nog op zoek naar offensieve versterking.

De Reds krijgen concurrentie uit eigen land

De Reds zouden echter concurrentie krijgen uit eigen land. Fichajes laat immers ook Chelsea vallen als mogelijke nieuwe bestemming voor onze landgenoot. The Blues zijn op zoek naar een aanvallende kwaliteitsinjectie en zien Openda blijkbaar als de perfecte kandidaat.

Bij Liverpool zou Openda een duo kunnen gaan vormen met Darwin Nuñez. Chelsea heeft dan weer enkel Nicholas Jackson en Armando Broja lopen, terwijl Christopher Nkunku stilaan terugkeert van een lange blessure.

Hoe dan ook, de club die Openda wil binnenhalen, zal diep in de buidel moeten tasten. Leipzig betaalde afgelopen zomer nog bijna 40 miljoen en zal nu mikken op een pak meer. Openda heeft nog een contract tot midden 2028 in Oost-Duitsland.

Bij welke club past Openda het best?

Meest recent

Club-speler ergert Leko: oorzaak voor bloedlip gevonden

Ivan Leko heeft de start van zijn tweede ambstermijn als hoofdcoach van Club Brugge niet gemist. ...

12
12
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern dokt voor nieuwe spits'

Bayern München heeft een spectaculaire eerste helft van het seizoen achter de rug. Maar de club ...

30
30
Napoli sluit 2025 af met zege: comeback Lukaku valt in water

Italiaans kampioen SSC Napoli heeft zijn kalenderjaar afgesloten met een uitzege tegen Cremonese: ...

32
32
Hayen laat zich meteen gelden: tóch opsteker voor Genk

Nicky Hayen heeft bij zijn grote debuut als hoofdcoach van KRC Genk niet voor wonderen kunnen ...

152
152
'Versterking Ajax: verrassende Belg op verlanglijst'

Ajax heeft andermaal een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. De Amsterdammers willen ...

87
87
Doelman vh Jaar: Coosemans topfavoriet, drie grote outsiders

Binnen enkele weken wordt het Gala van de Gouden Schoen gehouden. Naast de hoofdtrofee worden dan ...

405
405
Penaltyfase Genk-Club tóch correct? "Meen je dat nou?!"

De eerste affiche van de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League, was meteen ook de meest ...

743
743
'Renard in actie: Anderlecht meldt zich voor eerste winteraanwinst'

RSC Anderlecht wil zich in de komende transferperiode versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

265
265
Patrick Goots voorspelt: droomscenario Antwerp in 2026?

Antwerp FC heeft zijn laatste wedstrijd van 2026 al winnend afgesloten en haalde dankzij een ...

275
275
'Real lanceert enorme transferbom met Vinicius-miljoen'

Real Madrid hervat komend weekend zijn seizoen met een competitieduel tegen Real Betis. Ondertussen ...

173
173
Bloederig incident Standard-STVV: ploegmaats verketteren Nkada

Standard heeft ook zijn laatste match van 2025 verliezend afgesloten en ging vrijdag met 1-2 de boot ...

503
503
'Club Brugge machteloos: nieuwe chouchou meteen weer weg'

Club Brugge haalde tijdens de zomermercato weer verschillende verse krachten in huis en een aantal ...

499
499
'Vuurwerk op wintermercato: eerste toptransfer vóór 1 januari'

Na een ietwat aarzelende start van het seizoen, is Manchester City de voorbije weken weer helemaal ...

256
256
Tom Waes gebroken: schaamte, schuld en publieke afrekening

Het leven van Antwerp-fan Tom Waes was het afgelopen jaar een fysieke en emotionele rollercoaster. ...

126
126
Kerstdrama Samoise: Gent maakt loodzwaar verdict bekend

De kerstspeeldag in de Jupiler Pro League is uitgedraaide op een waar drama voor Matisse Samoise. ...

193
193
Anderlecht-'fans' over de schreef: boeman doet boekje open

RSC Anderlecht heeft niet bepaald een goed gevoel overgehouden aan de kerstspeeldag. De Brusselaars ...

592
592
TRANSFERUURTJE: 'Eerste vertrekker Club, Kompany-magie in München'

De wintermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

391
391
Hommeles bij Union SG: “Hallucinant en onrealistisch”

Union SG sluit 2025 af als de leider van de Jupiler Pro League. De Brusselse club werd vorig seizoen ...

212
212
Lammens op handen gedragen: ook Schmeichel verrast

Senne Lammens heeft zijn transfer van Royal Antwerp FC naar Manchester United goed verteerd. De ...

361
361
‘Jackpot rinkelt: strijd om Union-sterkhouder barst los’

Union SG sloot de afgelopen jaren heel wat straffe deals en een volgende is alvast op komst. Nu de ...

128
128
Degryse schrikt van grote revelatie in JPL: “Bizar!”

Het jaar 2025 zit er bijna op en Marc Degryse maakte de balans op tegenover Het Laatste Nieuws. Voor ...

310
310
De Mil brengt update over zware blessure Samoise

KAA Gent won met 2-0 van Westerlo, maar het uitvallen van Matisse Samoise was een domper op de ...

288
288
AA Gent ziet eindelijk het licht: "Na lang wachten..."

AA Gent sloot een slecht 2025 alsnog af met een zege tegen KVC Westerlo. In 2026 zullen de Buffalo's ...

113
113
‘Koude douche Vormer: Club Brugge-comeback valt in duigen’

Ruud Vormer heeft zijn leven mooi opgebouwd in Knokke: gezin dichtbij, zonen in de jeugd en zelf ...

715
715
Slaan Belgische topclubs weldra toe bij OH Leuven?

In 2026 zullen er in België weer heel wat transfers afgerond worden. Zo is Tobe Leysen een ...

294
294

Meer sportnieuws