TRANSFERUURTJE: 'Still naar gevallen topclub, Anderlecht shopt in Nederland'

door
TRANSFERUURTJE: 'Still naar gevallen topclub, Anderlecht shopt in Nederland'

Het seizoen 2023-2024 draait inmiddels op volle toeren en ook de winterse transferperiode komt steeds dichter. Heel wat ploegen uit binnen- en buitenland zijn dan ook begonnen met het ontrollen van hun transferplannen voor januari. Het blijft dan ook nieuwtjes en geruchten regenen. VoetbalNieuws verzamelt het belangrijkste daarvan dagelijks in het Transferuurtje.

LEES OOK: Llansana over ploegmaat: "Zoiets heb ik nog nooit gezien"

Jupiler Pro League

Bij Anderlecht zijn ze al druk op zoek naar versterking voor januari. Onder meer een doelman willen ze nog halen en daarvoor kijken ze nu ook in Nederland. Paars-Wit zou namelijk interesse tonen in Rome Jayden Owusu-Oduro, een 19-jarige doelman van (Jong) AZ die ook deel uitmaakt van de kern van Jong Oranje. Hij zou een dikke 2 miljoen euro moeten kosten, terwijl ook Wolverhampton op de loer ligt. Daarnaast probeert AZ zijn contract nog te verlengen.

Aan uitgaande zijde is er een transfer in de maak voor Benito Raman. De pocketspits gaf al aan dat hij in de zomer zeker zal vertrekken, maar mogelijk lonkt een exit in januari al. Er wordt geopperd dat hij weleens zou kunnen terugkeren naar Schalke 04, want Raman gaf al aan open te staan voor een terugkeer naar Duitsland en met Karel Geraerts staat een Belg aan het roer bij zijn ex-club.

Heel wat eersteklassers zullen zich in januari nog versterken. Opvallend genoeg zouden er bij KRC Genk en Antwerp daarvoor momenteel geen plannen op tafel liggen. De twee topclubs zijn nochtans niet aan hun beste seizoen bezig, maar desondanks zou er geen kwaliteitsinjectie verwacht moeten worden.

RWDM wil wel nog extra Belgen binnenhalen en zou daarvoor lonken naar Beerschot. De promovendus zou zijn oog laten vallen hebben op Mardochée Nzita, die als linksachter dit seizoen al vier keer wist te scoren in de Challenger Pro League.

Buitenland

Will Still gooit ook dit seizoen weer hoge ogen bij Stade Reims en dat zorgt ervoor dat onze 31-jarige landgenoot weleens een opvallende transfer zou kunnen gaan maken. Hij zou immers hoog op het verlanglijstje staan van Olympique Lyon, dat weggezakt is naar de laatste plaats in de Ligue 1 en alweer op zoek is naar een nieuwe coach. Na amper twee maanden werd Fabio Grosso immers alweer ontslagen.

Romelu Lukaku zou volgend seizoen weleens een straffe terugkeer in de Premier League kunnen maken. Het lijkt voor AS Roma een moeilijke zaak te worden om hem te houden en daar zou Newcastle United van willen profiteren. De Magpies zoeken nog een ervaren goalgetter en voor hen zou het prijskaartje van 38 miljoen euro dat Chelsea verlangt geen probleem mogen vormen.

Is Still al klaar voor een stap hogerop?

Meest recent

Crisis loert om de hoek bij AA Gent: "Als je dat bekijkt..."

Ivan Leko krijgt AA Gent niet op de rails. De ploeg toont amper beterschap ten opzichte van vorig ...

2
2
Llansana over ploegmaat: "Zoiets heb ik nog nooit gezien"

RSC Anderlecht won met 1-0 van Union SG. De Brusselaars doen zo weer mee voor de titel, al zal het ...

45
45
Gent zakt wéér door ondergrens: "Onderling gesprek nodig"

De zogenaamde 'Super Sunday' in de Jupiler Pro League heeft enkele frappante resultaten opgeleverd. ...

7
7
Verbijsterend transferplan Club: Van der Elst gelooft oren niet

Club Brugge zit momenteel in een moeilijke periode. Ook in aanvallend opzicht sputtert de motor, met ...

121
121
"Op WK-niveau" - kranten zien grote uitblinker bij Anderlecht

Het Lotto Park kon zondagavond nog eens uitgebreid vieren. Enkele weken na de knappe zege tegen Club ...

180
180
Verbazend optreden De Cuyper: Engelse pers gaat los

In de Engelse Premier League is Brighton and Hove Albion opgerukt naar een fraaie vijfde plaats in ...

182
182
'Club Brugge verbluft: 'Portugese Hazard' als transferbom'

Stel je voor: de man die ooit heel Jan Breydel stil kreeg, staat plots weer op de radar van Club ...

438
438
Karetsas dropt straffe uitspraak na heropstanding Genk

Op een week tijd kan er veel veranderen in het voetbal, dat is ook bij KRC Genk het geval. Na de ...

185
185
'Premier League davert: eerste transferbom van 2026'

Manchester City won zaterdag op de valreep van Leeds United, maar moest tot in de extra tijd knokken ...

129
129
Anderlecht tóch titelkandidaat? Analisten trekken conclusie

RSC Anderlecht is één van de grote winnaars van het voorbije Jupiler Pro ...

424
424
Hayen wankelt, crisis dreigt: dé oorzaken voor verval Club

Club Brugge heeft allesbehalve een geslaagde novembermaand achter de rug. De stunt tegen FC ...

522
522
STVV vol voor top zes: "Die ambitie mogen we uitspreken"

STVV sloot de heenronde van de reguliere competitie af op een knappe vierde plaats en blijft maar ...

79
79
Titelkandidaat? Dit denken ze erover bij Anderlecht

Het kan snel verkeren in de voetbalwereld, zo mag ook Anderlecht nog eens ondervinden. Een maand ...

254
254
Leko keihard na weer ontgoocheling: "AA Gent onwaardig"

AA Gent leek eerder dit seizoen even bovenin mee te gaan draaien, maar de laatste weken zijn de ...

205
205
Napoli wint topper, Real struikelt tegen Witsel

Zondagavond kwamen in de grote competities nog enkele kleppers in actie. In de Serie A deed Napoli ...

132
132
Llansana reageert verrassend op invallersrol

Anderlecht heeft zondag weer een statement neergezet door Union te kloppen. Nochtans moest Paars-Wit ...

211
211
De Cuyper zorgt voor verrassing: "Zoals in de jeugd"

Maxim De Cuyper kon zich zondag nog eens in de kijker spelen bij Brighton. De Rode Duivel opende op ...

87
87
Hasi stuurt belangrijke waarschuwing na prestigezege

Anderlecht heeft zich zondag weer een beetje meer ontpopt tot titelkandidaat. Nadat het enkele weken ...

539
539
Union likt zijn wonden: "Het was een offday"

De Brusselse derby is zondag een kolfje naar de hand van Anderlecht geworden. Paars-Wit kroonde zich ...

126
126
STVV verbaast weer en duwt AA Gent uit top zes

STVV is halfweg de reguliere competitie dé grote verrassing in de top zes en de Kanaries ...

156
156
Wedstrijd Ajax gestaakt: harde kern zet ArenA in de fik

Het stormt inmiddels al enkele weken bij Ajax en zondagavond is een nieuw hoofdstuk toegevoegd aan ...

291
291
Anderlecht dé grote winnaar: slordig Union onderuit in derby

RSC Anderlecht heeft zich tot de grote winnaar van het weekend gekroond aan de top van de Jupiler ...

333
333
Druk op Hayen stijgt: verklaring voor opvallende opstelling

Club Brugge zit momenteel in de hoek waar de klappen vallen. Na de Europese nederlaag op Sporting ...

567
567
Arsenal niet onklopbaar: tienkoppig Chelsea pakt cruciaal punt

In de Premier League is leider Arsenal FC er niet in geslaagd om nog wat verder uit te lopen. In de ...

36
36
Supporters Anderlecht vervloeken arbitrage: "Schandalig!"

Sinds de grote terugkeer van Union SG op het hoogste niveau, kon RSC Anderlecht zijn Brusselse ...

514
514

Meer sportnieuws