TRANSFERUURTJE: 'Still naar gevallen topclub, Anderlecht shopt in Nederland'

door
TRANSFERUURTJE: 'Still naar gevallen topclub, Anderlecht shopt in Nederland'

Het seizoen 2023-2024 draait inmiddels op volle toeren en ook de winterse transferperiode komt steeds dichter. Heel wat ploegen uit binnen- en buitenland zijn dan ook begonnen met het ontrollen van hun transferplannen voor januari. Het blijft dan ook nieuwtjes en geruchten regenen. VoetbalNieuws verzamelt het belangrijkste daarvan dagelijks in het Transferuurtje.

LEES OOK: Anderlecht in extase na onverwachte ommekeer in slotfase

Jupiler Pro League

Bij Anderlecht zijn ze al druk op zoek naar versterking voor januari. Onder meer een doelman willen ze nog halen en daarvoor kijken ze nu ook in Nederland. Paars-Wit zou namelijk interesse tonen in Rome Jayden Owusu-Oduro, een 19-jarige doelman van (Jong) AZ die ook deel uitmaakt van de kern van Jong Oranje. Hij zou een dikke 2 miljoen euro moeten kosten, terwijl ook Wolverhampton op de loer ligt. Daarnaast probeert AZ zijn contract nog te verlengen.

Aan uitgaande zijde is er een transfer in de maak voor Benito Raman. De pocketspits gaf al aan dat hij in de zomer zeker zal vertrekken, maar mogelijk lonkt een exit in januari al. Er wordt geopperd dat hij weleens zou kunnen terugkeren naar Schalke 04, want Raman gaf al aan open te staan voor een terugkeer naar Duitsland en met Karel Geraerts staat een Belg aan het roer bij zijn ex-club.

Heel wat eersteklassers zullen zich in januari nog versterken. Opvallend genoeg zouden er bij KRC Genk en Antwerp daarvoor momenteel geen plannen op tafel liggen. De twee topclubs zijn nochtans niet aan hun beste seizoen bezig, maar desondanks zou er geen kwaliteitsinjectie verwacht moeten worden.

RWDM wil wel nog extra Belgen binnenhalen en zou daarvoor lonken naar Beerschot. De promovendus zou zijn oog laten vallen hebben op Mardochée Nzita, die als linksachter dit seizoen al vier keer wist te scoren in de Challenger Pro League.

Buitenland

Will Still gooit ook dit seizoen weer hoge ogen bij Stade Reims en dat zorgt ervoor dat onze 31-jarige landgenoot weleens een opvallende transfer zou kunnen gaan maken. Hij zou immers hoog op het verlanglijstje staan van Olympique Lyon, dat weggezakt is naar de laatste plaats in de Ligue 1 en alweer op zoek is naar een nieuwe coach. Na amper twee maanden werd Fabio Grosso immers alweer ontslagen.

Romelu Lukaku zou volgend seizoen weleens een straffe terugkeer in de Premier League kunnen maken. Het lijkt voor AS Roma een moeilijke zaak te worden om hem te houden en daar zou Newcastle United van willen profiteren. De Magpies zoeken nog een ervaren goalgetter en voor hen zou het prijskaartje van 38 miljoen euro dat Chelsea verlangt geen probleem mogen vormen.

Is Still al klaar voor een stap hogerop?

Meest recent

‘Oude bekende 1B helpt Inter aan Rode Duivel’

Met nog zeven speeldagen voor de boeg lijkt Inter op weg naar de titel in de Serie A. Desondanks ...

19
19
‘Standard vult dringende vacature met koopje in’

Standard ging zaterdag met 1-2 onderuit tegen Westerlo en lijkt daardoor voorlopig de rol in de ...

42
42
Enorme verrassing in PO2? “We mogen nog hopen”

De Europe Play-Off kende zondag een verrassende wending. KRC Genk raakte in eigen stadion verrassend ...

56
56
Doku stuurt Arsenal flinke waarschuwing

De titelstrijd in de Premier League is dit weekend weer een pak spannender geworden. Leider Arsenal ...

48
48
Anderlecht bibbert na uitvallen De Cat en Coosemans

Anderlecht leek zondagavond lange tijd alweer tegen een domper aan te lopen. Na een nul op negen ...

232
232
Essevee (en Cercle) zeker van behoud na ommekeer op Dender

De Relegation Play-Off werd zondagavond al grotendeels in een beslissende plooi gelegd. Zulte ...

164
164
Club meldt domper: einde seizoen sterkhouder

Club Brugge heeft zaterdag gedaan wat het moest doen om zijn titelambities in leven te houden door ...

235
235
Hubert tevreden: "Dat gaat het verschil maken"

Union SG won met 0-1 van KV Mechelen. Zo blijven ze aan de leiding staan. De Brusselaars spelen ...

64
64
Anderlecht in extase na onverwachte ommekeer in slotfase

RSC Anderlecht begon om 18u30 aan zijn match tegen AA Gent. De Brusselaars kenden alweer een zeer ...

229
229
'Club Brugge knalt: 15 miljoen voor absolute topdeal'

Club Brugge heeft een bod neergelegd dat deze transfer meteen in een andere categorie duwt. De ...

540
540
Manchester City blaast titelstrijd nieuw leven in

In  de Premier League kon Manchester City de titelstrijd weer leven inblazen als het won bij ...

42
42
Opschudding bij Anderlecht - AA Gent: "Schandalig!"

RSC Anderlecht en AA Gent hebben de eerste helft afgewerkt in het Lotto Park. De Buffalo's zijn ...

371
371
'Club Brugge zet zinnen op nieuwe sensatie'

Bij Club Brugge staan ze voor een héél drukke zomer. De kans is groot dat er een halve ...

467
467
Fluitconcert in Cegeka Arena: Hayen heeft verklaring

Na amper twee speeldagen is KRC Genk zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs (voorlopig) kwijt. De ...

405
405
CPL: voorlaatste ticket uitgedeeld, duel om laatste PO-plek

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League. ...

65
65
Straffe reeks doorprikt: Vanderbiest geeft reden slipper KVM

KV Mechelen was bezig aan een straffe reeks tegen Union SG. Sinds 2019 had Malinwa niet meer op ...

66
66
Genk bijt tanden stuk op OHL: Westerlo leider in Play-Off II

Verrassende wending in de Europe Play-Offs. Tijdens zijn eerste thuismatch van de nacompetitie ...

97
97
Enorme verrassing bij Anderlecht, één wissel bij AA Gent

RSC Anderlecht ging in zijn drie voorbije wedstrijden telkens onderuit. Zondagavond moet dan ook een ...

132
132
Spurs virtueel op degraderen, dure slipper De Bruyne en co

In Engeland is de crisis bij Tottenham Hotspur compleet. De Londense club verloor zondag ook van ...

59
59
Wout wint Roubaix! Voetbalwereld smult mee van droomzege Van Aert

Wout van Aert heeft zondag een mooi stukje wielergeschiedenis geschreven. Na een beklijvend duel van ...

232
232
Totale afgang Diakhon: pijnlijke details raken bekend

Club Brugge boekte zaterdagavond op het veld van STVV een cruciale driepunter (1-2), maar maakte ...

548
548
'Carrick legt transfereis neer: United-bom van 90 miljoen'

Na een uitstekende reeks in de voorbije weken, is Manchester United goed op weg naar de derde plaats ...

136
136
Ongeziene dominantie: Beveren gaat voor historie in CPL

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de Challenger Pro League afgewerkt. Het wordt dan ...

171
171
Union doorbreekt Mechelse vloek: met 6 op 6 naar titelclash

Union SG is met een perfect rapport aan de Champions' Play-Offs begonnen. Dankzij een doelpunt van ...

97
97
Hayen voert één wissel door, Mazzu grijpt stevig in

KRC Genk is met belangrijke uitoverwinning aan de Europe Play-Offs begonnen. Dat vraagt wel om een ...

17
17

Meer sportnieuws