TRANSFERUURTJE: 'Still naar gevallen topclub, Anderlecht shopt in Nederland'

door
TRANSFERUURTJE: 'Still naar gevallen topclub, Anderlecht shopt in Nederland'

Het seizoen 2023-2024 draait inmiddels op volle toeren en ook de winterse transferperiode komt steeds dichter. Heel wat ploegen uit binnen- en buitenland zijn dan ook begonnen met het ontrollen van hun transferplannen voor januari. Het blijft dan ook nieuwtjes en geruchten regenen. VoetbalNieuws verzamelt het belangrijkste daarvan dagelijks in het Transferuurtje.

LEES OOK: Hallucinante FIFA-cijfers: JPL met bijna 700 miljoen

Jupiler Pro League

Bij Anderlecht zijn ze al druk op zoek naar versterking voor januari. Onder meer een doelman willen ze nog halen en daarvoor kijken ze nu ook in Nederland. Paars-Wit zou namelijk interesse tonen in Rome Jayden Owusu-Oduro, een 19-jarige doelman van (Jong) AZ die ook deel uitmaakt van de kern van Jong Oranje. Hij zou een dikke 2 miljoen euro moeten kosten, terwijl ook Wolverhampton op de loer ligt. Daarnaast probeert AZ zijn contract nog te verlengen.

Aan uitgaande zijde is er een transfer in de maak voor Benito Raman. De pocketspits gaf al aan dat hij in de zomer zeker zal vertrekken, maar mogelijk lonkt een exit in januari al. Er wordt geopperd dat hij weleens zou kunnen terugkeren naar Schalke 04, want Raman gaf al aan open te staan voor een terugkeer naar Duitsland en met Karel Geraerts staat een Belg aan het roer bij zijn ex-club.

Heel wat eersteklassers zullen zich in januari nog versterken. Opvallend genoeg zouden er bij KRC Genk en Antwerp daarvoor momenteel geen plannen op tafel liggen. De twee topclubs zijn nochtans niet aan hun beste seizoen bezig, maar desondanks zou er geen kwaliteitsinjectie verwacht moeten worden.

RWDM wil wel nog extra Belgen binnenhalen en zou daarvoor lonken naar Beerschot. De promovendus zou zijn oog laten vallen hebben op Mardochée Nzita, die als linksachter dit seizoen al vier keer wist te scoren in de Challenger Pro League.

Buitenland

Will Still gooit ook dit seizoen weer hoge ogen bij Stade Reims en dat zorgt ervoor dat onze 31-jarige landgenoot weleens een opvallende transfer zou kunnen gaan maken. Hij zou immers hoog op het verlanglijstje staan van Olympique Lyon, dat weggezakt is naar de laatste plaats in de Ligue 1 en alweer op zoek is naar een nieuwe coach. Na amper twee maanden werd Fabio Grosso immers alweer ontslagen.

Romelu Lukaku zou volgend seizoen weleens een straffe terugkeer in de Premier League kunnen maken. Het lijkt voor AS Roma een moeilijke zaak te worden om hem te houden en daar zou Newcastle United van willen profiteren. De Magpies zoeken nog een ervaren goalgetter en voor hen zou het prijskaartje van 38 miljoen euro dat Chelsea verlangt geen probleem mogen vormen.

Is Still al klaar voor een stap hogerop?

Meest recent

Nu ook officieel: floptransfer verlaat Anderlecht

Anderlecht heeft al een behoorlijk drukke wintermercato achter de kiezen. De teller stond deze ...

31
31
'Club Brugge heeft beet: medische keuring gepland'

Het zijn drukke tijden bij Club Brugge. Het moet om 21u vol aan de bak tegen Marseille om ...

95
95
Spits weg bij Union, één spits out en twee in bij Westerlo

De wintermercato is toe aan zijn laatste week en dus zijn verschillende Belgische clubs nog bezig ...

23
23
'Club baalt keihard: Barça kaapt absoluut toptalent weg'

Bij Club Brugge wisten ze de voorbije jaren al heel wat jong talent te lanceren vanuit NXT en er ...

232
232
AA Gent slaat toe: revelatie blijft aan boord

Bij AA Gent lijkt het tij na een moeilijke periode eindelijk te keren. Dankzij drie zeges op rij ...

102
102
'Geen Schjelderup? Club lonkt naar Engelsman én ex-flop'

Club Brugge wist deze winter met de komst van Felix Lemaréchal al zijn middenveld te ...

456
456
Emery bevestigt mokerslag voor Tielemans en Rode Duivels

Aston Villa is al zeker van de top acht in de Europa League en dus staat er voor de Engelsen ...

78
78
Hallucinante FIFA-cijfers: JPL met bijna 700 miljoen

In 2025 is er met 24.558 internationale voetbaltransfers in het professionele mannenvoetbal een ...

145
145
Lawal verklapt waarom Genk in Europa wél sterk presteert

In België draait het dit seizoen voor geen meter bij Racing Genk. Ze liggen uit de Beker van ...

102
102
Kompany vol lof: "Net zoals bij Anderlecht"

Bayern München speelt vanavond in de Champions League op het veld van PSV. Dat zou wel eens een ...

145
145
Club Brugge, Union en Genk: de kassa rinkelt enorm

Club Brugge, KRC Genk en Union SG zijn de enige Belgische ploegen die nog actief zijn in Europa. De ...

189
189
Hayen kondigt grote wijziging aan bij KRC Genk

KRC Genk is al zeker van minstens de tussenronde in de Europa League. Donderdag spelen ze in eigen ...

270
270
Vermeeren en De Ketelaere: waarom de tijd héél erg dringt

Arthur Vermeeren en Charles De Ketelaere keren met Marseille en Atalanta terug naar België. De ...

119
119
'Ngonge verbaast en versiert weer fraaie transfer'

De carrière van Cyril Ngonge kende al een zeer opmerkelijk verloop. Nadat hij bij Club Brugge ...

48
48
Nieuwe megatransfer wenkt voor Union: "Deze winter?"

Bij Union hebben ze in de voorbije zomers de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer wisten ze ...

68
68
'Anderlecht mag toch nog hopen op verhoopte vertrekker'

Bij Anderlecht presenteerden ze dinsdag met Moussa Diarra hun derde aanwinst van de winter. Daarmee ...

331
331
'Carrasco bidt voor transfer en doet straffe zet'

In de slotdagen van de wintermercato lijkt Yannick Carrasco nog een hoofdrol te gaan vertolken. De ...

70
70
'Leko grijpt in: Club ziet af van wintertransfer'

Bij Club Brugge haalden ze deze maand tot dusver met Felix Lemaréchal één ...

383
383
'Anderlecht verliest pion, KV Mechelen vangt nog meer'

Er zal de komende dagen nog heel wat verschuiven bij de Belgische clubs, want de wintermercato is in ...

323
323
KV Kortrijk haalt keihard uit na racisme-incident

Grote verrassing dinsdagavond in de Challenger Pro League, want KV Kortrijk liet zich verrassen door ...

83
83
Sonck velt zeer verrassend oordeel over defensie Club

Het is woensdagavond alles of niets voor Club Brugge in de Champions League. Het moet immers winnen ...

253
253
'Besiktas wil na Özcan ook bij Union shoppen'

Bij Anderlecht lijken ze weldra het vertrek van Yasin Özcan aan te zullen kondigen, want de ...

108
108
TRANSFERUURTJE: 'Verrassing bij RSCA, JPL-sensatie naar Club?'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

448
448
Bad boy van Marseille dreigt Brugse CL-droom te ruïneren

Hij is de naam die vanavond door Jan Breydel zal zoemen nog voor de aftrap. Mason Greenwood staat in ...

157
157
Van der Elst genadeloos voor Leko en Club Brugge

Club Brugge speelt een allesbeslissende wedstrijd in de Champions League tegen Olympique Marseille. ...

347
347

Meer sportnieuws