Onthuld: Het vervloekte verleden van Anderlecht vs. Westerlo

137 stemmen
Onthuld: Het vervloekte verleden van Anderlecht vs. Westerlo

Vrijdagavond wordt de terugronde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League op gang getrapt. In de opener van de zestiende speeldag moet Anderlecht op bezoek bij Westerlo. Paars-Wit is dit seizoen goed op dreef en staat knap tweede, terwijl de Kemphanen een moeilijk seizoen beleven.

Vorig seizoen eindigden ze nog knap in de top acht, maar ondanks zware investeringen in de zomer staat Westerlo momenteel pas voorlaatste. Het moet dus dringend punten beginnen pakken en de komst van Anderlecht kan daarvoor de ideale gelegenheid zijn. De affiche heeft immers een speciale geschiedenis.

Daar kan Bart Goor zeer goed van meespreken. De huidige assistent van Westerlo kreeg als speler van Anderlecht enkele stevige pandoeringen in 't Kuipje. "Als wij naar Westerlo kwamen, spookte het altijd", herinnert hij zich in Gazet van Antwerpen. "Hopelijk kan het hier nog eens spoken zoals 25 jaar geleden."

25 jaar geleden, in het najaar van 1998, beleefde Anderlecht immers één van zijn donkerste avonden in Westerlo. Het had al zijn start in de competitie helemaal gemist en kreeg vervolgens van Westel nog eens een ongeziene 6-0 om de oren. Daardoor zakte Paars-Wit op dat moment zelfs weg naar de laatste plaats in het klassement.

Alsof dat nog niet straf genoeg was, deed Westerlo dat kunstje het volgende seizoen nog eens dunnetjes over. Toen kwam Anderlecht in april 2000 als aanstaande kampioen naar 't Kuipje. Toch kreeg het alweer een monsternederlaag aangesmeerd. Na een vroege rode kaart voor Dheedene werd het deze keer 5-0, met net als een jaar daarvoor een glansrol voor Toni Brogno.

LEES OOK: Patro Eisden verrast iedereen met ervaren Belg

Kan Westerlo opnieuw stunten tegen Anderlecht?

Meest recent

Fans KRC Genk roeren zich: "Gebrek aan respect"

KRC Genk maakte het vertrek van Michel Ribeiro bekend. Die werkte 23 jaar voor de club. Dat gebeurde ...

135
135
Domper Duitsland: smaakmaker mogelijk out voor WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kwam vandaag met ...

30
30
SK Beveren maakt volgende vertrekker wereldkundig

Bij SK Beveren is het akelig stil omtrent nieuwe spelers en een nieuwe coach. De Waaslanders ...

32
32
Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

100
100
KRC Genk licht optie niet: doelman gratis weg

KRC Genk is volop bezig met de evaluatie van de spelerskernen. Voor de eerste ploeg en Jong Genk ...

94
94
Red Flames verwennen fans met zesklapper

De Belgische Red Flames speelden vanavond aan Den Dreef tegen Luxemburg. Een zege was een bijna ...

67
67
'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Ismael Saibari lijkt op weg naar Bayern München. De aanvallende middenvelder van PSV heeft al ...

123
123
Wullaert licht tipje van de sluier omtrent volgende club

De Red Flames spelen vanavond tegen Luxemburg. Daar moeten ze ruim van kunnen winnen. Voor de goals ...

51
51
Keuze gemaakt? Garcia gaat niet mee met de hype

De Rode Duivels hebben op een aantal posities enorm veel weelde. Onder meer op het middenveld. Toch ...

154
154
Na Ribeiro weer meubelstuk weg bij KRC Genk: "Na 18 jaar"

Bij KRC Genk is er toch wel wat aan het gebeuren op de achtergrond. De Limburgers maakten het ...

129
129
Sporting Charleroi strikt voormalige speler van Standard

Sporting Charleroi gaat komende zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De Zebra's zijn ...

23
23
De Bruyne onder vuur: dit hakt er keihard in

Antonio Conte is weg bij Napoli en dat lijkt goed nieuws voor Kevin De Bruyne. Maar daardoor valt ...

170
170
Croonen verrast: KRC Genk met straf buitenlands akkoord

KRC Genk zet een volgende stap in de ontwikkeling van de club. De Limburgers gaan de club wereldwijd ...

383
383
'Real Madrid drukt door: Bayern reageert op monsterbod'

Real Madrid gaat voor een enorm grote verandering. Florentino Perez zal wellicht nog steeds de ...

253
253
Patro Eisden verrast iedereen met ervaren Belg

Patro Eisden zit niet stil op de transfermarkt. Ze stelden vandaag een volgende aanwinst voor. En ...

73
73
Coosemans out: Anderlecht stoomt nieuwe nummer 1 klaar

Hopelijk beseft Antoine Sibierski waaraan hij begonnen is, want de nieuwe sportieve baas van RSC ...

811
811
'KRC Genk breekt record: concreet bod op Karetsas'

KRC Genk gaat een erg drukke zomer tegemoet, want na een teleurstellend seizoen is er heel wat werk ...

500
500
'Overmars houdt adem in: rampscenario voor Antwerp'

Deels noodgedwongen trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Dat blijkt uit de ...

542
542
'Sibierski in shock: toptalenten weg bij Anderlecht?'

Met de doorbraak van Nathan De Cat vormde Neerpede het voorbije seizoen weer een lichtpunt in barre ...

385
385
'Jacht geopend: Club Brugge ontvangt bod van 35 miljoen'

De voorspelde uittocht lijkt ingezet bij Club Brugge, dat zopas afscheid nam van Aleksandar ...

705
705
'Europese grootmacht klopt aan voor Karetsas & De Cat'

Ook deze zomer krijgt de Jupiler Pro League weer te maken met een uittocht aan talent. Zo dreigt ...

347
347
Stankovic komt met laatste boodschap aan Club-fans

Het huwelijk tussen Aleksander Stankovic en Club Brugge was van korte duur, maar wel succesvol. De ...

540
540
Thierry Henry geeft Kompany flinke por in de rug

Thierry Henry was een tijdje de assistent bij de Rode Duivels. De Franse legende volgt België ...

140
140
Anderlecht grijpt meteen in na statement aan Coucke

De supporters waren dan wel enthousiast met de aankondiging van Adidas als nieuwe shirtsponsor, het ...

2233
2233
Opvallende nieuwe rol voor Trossard bij Rode Duivels

Bondscoach Rudi Garcia probeerde wat nieuws uit tegen Kroatië en ook tegen Tunesië ljkt de ...

194
194

Meer sportnieuws