Onthuld: Het vervloekte verleden van Anderlecht vs. Westerlo

137 stemmen
Onthuld: Het vervloekte verleden van Anderlecht vs. Westerlo

Vrijdagavond wordt de terugronde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League op gang getrapt. In de opener van de zestiende speeldag moet Anderlecht op bezoek bij Westerlo. Paars-Wit is dit seizoen goed op dreef en staat knap tweede, terwijl de Kemphanen een moeilijk seizoen beleven.

Vorig seizoen eindigden ze nog knap in de top acht, maar ondanks zware investeringen in de zomer staat Westerlo momenteel pas voorlaatste. Het moet dus dringend punten beginnen pakken en de komst van Anderlecht kan daarvoor de ideale gelegenheid zijn. De affiche heeft immers een speciale geschiedenis.

Daar kan Bart Goor zeer goed van meespreken. De huidige assistent van Westerlo kreeg als speler van Anderlecht enkele stevige pandoeringen in 't Kuipje. "Als wij naar Westerlo kwamen, spookte het altijd", herinnert hij zich in Gazet van Antwerpen. "Hopelijk kan het hier nog eens spoken zoals 25 jaar geleden."

25 jaar geleden, in het najaar van 1998, beleefde Anderlecht immers één van zijn donkerste avonden in Westerlo. Het had al zijn start in de competitie helemaal gemist en kreeg vervolgens van Westel nog eens een ongeziene 6-0 om de oren. Daardoor zakte Paars-Wit op dat moment zelfs weg naar de laatste plaats in het klassement.

Alsof dat nog niet straf genoeg was, deed Westerlo dat kunstje het volgende seizoen nog eens dunnetjes over. Toen kwam Anderlecht in april 2000 als aanstaande kampioen naar 't Kuipje. Toch kreeg het alweer een monsternederlaag aangesmeerd. Na een vroege rode kaart voor Dheedene werd het deze keer 5-0, met net als een jaar daarvoor een glansrol voor Toni Brogno.

LEES OOK: 'Derde club meldt zich, Westerlo ruikt jackpot'

Kan Westerlo opnieuw stunten tegen Anderlecht?

Meest recent

Undav is de redder: Duitsland op valreep voorbij Ivoorkust

Duitsland is zaterdagavond met de schrik vrijgekomen op het WK. Tegen Ivoorkust leek het even op weg ...

21
21
Garcia doet boekje open over afwezigheid van Doku

De Rode Duivels komen zondag opnieuw in actie op het WK. Om 21u nemen ze het in hun tweede wedstrijd ...

58
58
Imke Courtois duidt verrassende vervanger Doku aan

De Rode Duivels staan zondag voor een belangrijke opdracht tegen Iran, want na het gelijkspel tegen ...

114
114
Alarm bij Brazilië: einde WK voor sterspeler?

Brazilië pakte zaterdagochtend zijn eerste overwinning op het WK. Tegen Haïti haalden ze ...

24
24
'Rode Duivel aast op reünie met Tedesco'

Gewezen bondscoach van de Rode Duivels Domenico Tedesco vond deze zomer een mooie nieuwe uitdaging. ...

39
39
'Napoli overtuigd: bod bij Union op komst'

Union was de voorbije weken al zeer actief op de transfermarkt. Ze haalden al vijf nieuwe spelers ...

50
50
Doku fit voor Nieuw-Zeeland? Dokter maakt inschatting

De Rode Duivels kregen daags voor hun tweede wedstrijd op het WK tegen Iran zeer slecht nieuws. Ze ...

91
91
'Stassin krijgt droomtransfer: PL-clubs melden zich'

Lucas Stassin droomde van een WK-selectie nadat hij in maart zijn debuut mocht maken bij de Rode ...

76
76
Oranje pakt de leiding in groep F met klinkende zege

Nederland bleef teleurgesteld achter na zijn openingsmatch, nadat het tegen Japan een late ...

32
32
'Cuypers verrast met stunttransfer naar LaLiga'

Uiteindelijk toverde Rudi Garcia als wit konijn voor de aanval van de Rode Duivels Matias ...

165
165
Enorme domper: Rode Duivels missen Doku tegen Iran

Zondag om 21u spelen de Rode Duivels hun tweede wedstrijd op dit WK. Tegen Iran staat er al meteen ...

205
205
Rode Duivels krijgen nieuwe mokerslag voor Iran

België heeft alles nog in eigen handen op het WK, maar de nieuwste cijfers van Opta zijn ...

446
446
Biancone: "Hij speelde grote rol bij RSCA-transfer"

RSC Anderlecht stelde Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. De Franse centrale verdediger ...

208
208
Einde van een soap: BAS zet AA Gent op zijn plaats

De saga over het competitieformat is eindelijk van de baan. Het Belgisch Arbitragehof voor de Sport ...

317
317
Sporting Charleroi rondt absolute miljoenendeal af

Sporting Charleroi heeft een knappe uitgaande transfer afgerond. De kassa in het Zwarte Land rinkelt ...

33
33
Van Gucht breekt stilte over hardnekkige beschuldiging

Ruben Van Gucht duikt op in sportzalen, in talkshows en in krantenkoppen, maar vooral in discussies ...

44
44
Real Madrid komt met officieel statement over Olise

Real Madrid werd de afgelopen dagen weer veelvuldig gelinkt aan Michael Olise. De Franse ...

180
180
'Standard heeft beet: ex-speler keert terug naar Luik'

Standard staat op het punt om een volgende ingaande transfer af te ronden. La Dernière Heure ...

211
211
WK-vervanger Pacho-Ordonez ooit bijna van Beerschot

Ecuador heeft achteraan heel veel kwaliteit rondlopen. Met Willian Pacho en Joel Ordonez hebben ze ...

26
26
Anderlecht en Pocognoli? RSCA neemt ferm standpunt in

Karel Geraerts wordt niet de nieuwe trainer van RSC Anderlecht. Het Laatste Nieuws liet weten dat ...

510
510
Start Lukaku al tegen Iran? Garcia geeft duidelijke update

De Rode Duivels spelen zondag tegen Iran hun tweede partij. De Belgen weten dat ze moeten winnen, ...

190
190
'Lyon wil na Duranville tweede Belg vastleggen'

Olympique Lyon zal weldra Julien Duranville officieel voorstellen. Als het van de Fransen afhangt, ...

48
48
Ajax is helemaal verlost van dure floptransfer

Wanbeleid hebben ervoor gezorgd dat Ajax niet langer de nummer één is in Nederland. De ...

45
45
Iniesta stuurt straffe open brief na WK-kritiek op Spanje

Spanje begon zeer teleurstellend aan het WK met een 0-0-gelijkspel te gen Kaapverdië. ...

34
34
'Serie A-transfers: Lang en Jashari genoemd'

Noa Lang en Ardon Jashari waren twee heerlijke voetballers die voor Club Brugge speelden. Beiden ...

137
137

Meer sportnieuws