Anderlecht-schietschijf richt enorme ravage aan

501
Anderlecht-schietschijf richt enorme ravage aan

Nadat hij eerder de grote zondebok van het publiek was, heeft Killian Sardella een opmerkelijke comeback gemaakt bij Anderlecht. Nu wordt hij beschouwd als de beste rechtsback van de ploeg waarmee hij het vertrouwen van de fans, club en de coach helemaal heeft gewonnen.

Hoewel hij van opleiding een centrale verdediger is, heeft Sardella zijn concurrent en ‘toptarget’ Louis Patris (prijskaartje 3,5 miljoen euro) naar de bank en zelfs naar de tribune verwezen.

LEES OOK: 'Bommetje bij Anderlecht: Saliba plots op vertrekken'

Zondebok van het Anderlecht-publiek maakt comeback: sterker dan ooit tevoren

Twee seizoenen geleden leek het verhaal van Killian Sardella volledig ten einde te zijn bij Anderlecht. De jonge verdediger was de grote pineut in de competitie-opener tegen Union SG en was de grote zondebok van het thuispubliek in het Lotto Park.

Elke keer dat Sardella de bal raakte, regende het negatieve reacties vanaf de tribunes, en kreeg hij het thuispubliek over zich heen. Ook al waren de tribunes toen niet tot de nok gevuld, dit kwam toch wel hard aan voor de jonge verdediger.

Kompany liet Sardella tijdens de rust vervolgens in de kleedkamer, al was dat volgens de coach niet door de felle en negatieve reacties van het thuispubliek. Na die bewuste wedstrijd kreeg Sardella slechts sporadisch speeltijd bij Anderlecht.

Hij was voor de buitenwereld helemaal afgeschreven na zijn dramatische wedstrijd tegen Union, terwijl hij in de periode daarvoor ook al enkele zeer wisselvallige prestaties liet zien.

Bijna 2,5 jaar later heeft Sardella een opmerkelijke comeback gemaakt. Sterker nog, hij staat er beter voor dan ooit tevoren. In het vorige seizoen gebruikte Brian Riemer de 21-jarige verdediger al steeds vaker als basisspeler, en Sardella liet bovendien een grote progressie zien in vergelijking met de voorgaande seizoenen.

“De coach geeft me veel vertrouwen en leert mij veel”, stelde Sardella eerder in La Dernière Heure.

Fredberg stelde veto voor vertrek Sardella bij Anderlecht

In de afgelopen maanden heeft Killian Sardella grote stappen gezet op defensief gebied, en zijn vertrouwen met de bal aan de voet is eveneens gegroeid. Het lijkt erop dat hij dit seizoen eindelijk klaar is om definitief door te breken bij Anderlecht en zich te vestigen als een vaste basisspeler.

Het vertrouwen en geloof in Sardella is flink gegroeid binnen Anderlecht. De uitgesproken sterkte is zijn voetballend vermogen. Vincent Kompany loofde destijds de grote verticaliteit die de youngster in zijn passing legt, alsook het feit dat Sardella een speler is die erin slaagt om vaak de lijnen te breken.

Brian Riemer heeft nu ook duidelijk een voorkeur voor het jeugdproduct van Neerpede, terwijl de Anderlecht-fans langzaam maar zeker hun mening moeten heroverwegen. “Als we met drie opbouwen, heeft hij een heel goed profiel als derde verdediger”, zei Brian Riemer.

Ook CEO Sports Jesper Fredberg is een believer van Sardella. De Deen liet hem vorig jaar tijdens de wintermercato niet vertrekken uit het Lotto Park. Achteraf gezien was het niet doorgaan van de transfer van linksachter Harry Toffolo (Nottingham Forest) een godsgeschenk voor Sardella, die toen ‘depanneerde’ op die positie.

“Als het niet de juiste optie is, dan moet je investeren in de jongens die er al zijn”, zei Fredberg in Het Laatste Nieuws. “We hebben na het afspringen van Toffolo geen extra linksback gehaald omdat we geloven dat N'Diaye en Sardella hun spel naar een hoger niveau kunnen tillen.”

Anderlecht geeft Sardella schop onder de kont

Ondanks dat Killian Sardella van nature een centrale verdediger is, wordt hij steevast uitgespeeld op de backs. Vorig seizoen nam hij voornamelijk de positie van linksachter in, terwijl hij dit seizoen de certitude is op de rechtsback.

Opmerkelijk genoeg haalde Anderlecht afgelopen zomer Louis Patris weg bij OH Leuven voor 3,5 miljoen euro, met de bedoeling om hem de nieuwe vaste rechtsback van de ploeg te maken. “Met Kasper Dolberg en Louis Patris haalden we twee absolute doelwitten binnen,” verkondigde Brian Riemer vorige zomer.

Anderlecht haalde Patris binnen met het vooruitzicht dat hij de vaste rechtsback zou worden na het vertrek van Michael Amir Murillo naar Olympique de Marseille, maar het is Sardella die als winnaar uit de concurrentiestrijd is gekomen.

“De komst van Louis Patris was de schop onder de kont die Killian Sardella nodig had”, schreef Het Laatste Nieuws. Hoewel Sardella - defensief stabieler dan Patris - wel cruciale fouten maakte tegen KV Kortrijk en Club Brugge, blijft hij volop het vertrouwen genieten van Riemer.

“Meer benzine en vertrouwen in de tank en dus beter op het terrein”, stelde Het Nieuwsblad dit seizoen vast over de veelbelovende evolutie van Sardella.

Cruciale Sardella bij Anderlecht: “Hij speelt excellent”

“Alleen als Sardella enkele onzekere momenten kent, maakt Patris nog eens zijn opwachting”, voorspelt Het Nieuwsblad. “Blijft de beste rechtsback die Anderlecht heeft.”

Killian Sardella heeft zich ontpopt tot een cruciale schakel in het elftal van Brian Riemer. De verdediger zorgt voor een overtal in aanvallende situaties en haalt regelmatig de achterlijn, waar hij vaak voorzetten kan afleveren.

De backs houden het speelveld breed en verleggen het spel met crosspasses, waardoor Anderlecht onder druk gemakkelijk kan uitvoetballen. Met Anders Dreyer die vaak naar binnen trekt, ontstaat er een man-meer-situatie waarvan Sardella profiteert. Hij infiltreert hoog op het veld door slimme positiewissels.

Naast zijn offensieve impulsen, zorgt Sardella’s defensieve stabiliteit en tactische discipline ervoor dat hij een streepje voor heeft op zijn concurrent Louis Patris. Wanneer Patris speelt, lijkt hij vaak als een veredelde rechtsbuiten te acteren, met alle risico's van dien.

“Back to basics is misschien de oplossing. Laat Patris als hij nog eens meedoet als rechtsback zich vooral focussen op zijn defensieve taken”, waarschuwt Het Nieuwsblad de zomeraanwinst.

“Vooral de progressie van Killian Sardella vind ik opvallend. De voorbije seizoenen maakte hij telkens een paar fouten per wedstrijd die hij speelde. Dat gebeurt nu véél minder. Sardella voetbalt de laatste weken ‘excellent’”, stelde Philippe Albert vast in Het Laatste Nieuws.

Patris zal Sardella niet meer uit de ploeg spelen

Meest recent

Werk voor Gent: De Mil doet transferuitspraak vlak na Hibernian

AA Gent zal nog vol aan de bak moeten om het hoofdtoernooi van de Conference League te halen. ...

45
45
Europese droomavond STVV: Sebaoui duidelijk over return

STVV heeft zijn rentree op het Europese toneel niet gemist. De Kanaries hadden in de heenwedstrijd ...

37
37
'Bommetje bij Anderlecht: Saliba plots op vertrekken'

Voor aanvang van de zomermercato werd Nathan-Dylan Saliba bestempeld als iemand die absoluut niet ...

266
266
UEL/UECL: zorgen om Trossard, Nederlandse eliminatie dreigt

Donderdagavond werden de heenwedstrijden in de laatste voorrondes van de Europa en Conference League ...

111
111
Geen perfecte Belgische avond: AA Gent botst op Schotten

AA Gent heeft als laatste van de drie Belgische ploegen vandaag nagelaten om voor een 'perfecte' ...

109
109
'Arsenal pakt wéér uit: 60 mil voor Engels international'

Arsenal FC bewees met een ruime zege in de Community Shield klaar te zijn voor het nieuwe seizoen. ...

57
57
Europees feest voor STVV: terugwedstrijd wordt thriller

Voor het eerst in 23 jaar mocht STVV zich nog eens opmaken voor Europees voetbal. De Kanaries hadden ...

117
117
Rugnummer al bepaald: Anderlecht strikt zesde zomeraanwinst

Het is een erg succesvolle dag geworden voor RSC Anderlecht. Dankzij een 0-3-zege op Kairat Almaty, ...

465
465
Nieuwe twist in stadiondossier Club: Verhaeghe hard aangepakt

Begin juli kreeg Club Brugge het verlossende nieuws dat de vergunningen voor de bouw van een nieuw ...

1122
1122
Bruno bejubelt uitblinker: "Of hij sensatie kan worden?"

Behoudens een bijzonder onwaarschijnlijk scenario, treedt RSC Anderlecht dit najaar aan in de League ...

381
381
Karetsas klaar voor debuut: BVB-coach onthult groot plan

Zaterdagavond trekt het Duitse voetbalseizoen zich op gang met de traditionele supercup. Dat levert ...

151
151
'Anderlecht ruikt bloed: transferstunt ligt plots op tafel'

Anderlecht blijft speuren naar offensieve versterking en ziet plots een opvallende opportuniteit. ...

1096
1096
Barça slaat weer toe: oude bekende tekent tot 2029

FC Barcelona opent aanstaande zondag zijn nieuwe seizoen met een uitwedstrijd tegen Elche CF. In ...

78
78
Anderlecht-fans smullen van één man: "Volgende Gouden Schoen"

RSC Anderlecht staat met anderhalf been in de League Phase van de Europa League. De Brusselaars ...

335
335
Titelstrijd snel beslist? "Als Club dan 8 punten los staat ..."

De eerste twee speeldagen van de Jupiler Pro League zijn achter de rug. Het is uiteraard nog te ...

924
924
Anderlecht op rozen: Europa League lonkt meer dan ooit

De trip richting Kazachstan bleek uiteindelijk veel moeilijker dan de wedstrijd zelf. Een dominant ...

139
139
'Club Brugge shopt in eigen land: onderhandelingen lopen'

Club Brugge maakt momenteel volop werk van de komst van een extra linksback (Matteo Dams?). Maar ...

343
343
'Overmars vindt doorbraak: miljoenensom + bonussen'

Antwerp FC is uitstekend aan het nieuwe seizoen begonnen en wist zijn eerste twee wedstrijden al ...

701
701
'D-Day voor Sibierski: topaanwinst RSCA op het spel'

Nadat het achtereenvolgens Hammarby en PAOK uitschakelde, vormt Kairat Almaty de laatste horde voor ...

587
587
'Jackpot wenkt voor KV Mechelen: record aan diggelen?'

KV Mechelen nam vorig seizoen eindelijk voor het eerst deel aan de Champions' Play-Offs. Dat succes ...

226
226
'Anderlecht loopt blauwtje: transferplan valt in duigen'

Marc Coucke en Michael Verschueren pasten voor de verre reis, maar Antoine Sibierski is gewoon van ...

487
487
"Rotzak en leugenaar!" - Stadiondossier Club zorgt voor storm

Het stadiondossier van Club Brugge krijgt opnieuw een opvallende wending. Zes buurtbewoners geven de ...

2006
2006
Transferitis in Kazachstan: opstelling Anderlecht bekend

RSC Anderlecht moet tegen Kairat Almaty straks de voorlaatste stap zien te zetten richting de League ...

412
412
'Club Brugge kan cashen: jacht op Tresoldi barst los'

Joel Ordonez zoekt allicht wel nog andere oorden op, maar voorts wenst Club Brugge deze zomer geen ...

662
662
Bruno blijft roteren: vier wijzigingen bij Anderlecht

RSC Anderlecht kreeg weinig tijd om te bekomen van de nederlaag in Beveren, want twee dagen later ...

329
329

Meer sportnieuws