Anderlecht-schietschijf richt enorme ravage aan

door
Anderlecht-schietschijf richt enorme ravage aan

Nadat hij eerder de grote zondebok van het publiek was, heeft Killian Sardella een opmerkelijke comeback gemaakt bij Anderlecht. Nu wordt hij beschouwd als de beste rechtsback van de ploeg waarmee hij het vertrouwen van de fans, club en de coach helemaal heeft gewonnen.

Hoewel hij van opleiding een centrale verdediger is, heeft Sardella zijn concurrent en ‘toptarget’ Louis Patris (prijskaartje 3,5 miljoen euro) naar de bank en zelfs naar de tribune verwezen.

LEES OOK: Sardella legt vinger op de wonde bij Anderlecht

Zondebok van het Anderlecht-publiek maakt comeback: sterker dan ooit tevoren

Twee seizoenen geleden leek het verhaal van Killian Sardella volledig ten einde te zijn bij Anderlecht. De jonge verdediger was de grote pineut in de competitie-opener tegen Union SG en was de grote zondebok van het thuispubliek in het Lotto Park.

Elke keer dat Sardella de bal raakte, regende het negatieve reacties vanaf de tribunes, en kreeg hij het thuispubliek over zich heen. Ook al waren de tribunes toen niet tot de nok gevuld, dit kwam toch wel hard aan voor de jonge verdediger.

Kompany liet Sardella tijdens de rust vervolgens in de kleedkamer, al was dat volgens de coach niet door de felle en negatieve reacties van het thuispubliek. Na die bewuste wedstrijd kreeg Sardella slechts sporadisch speeltijd bij Anderlecht.

Hij was voor de buitenwereld helemaal afgeschreven na zijn dramatische wedstrijd tegen Union, terwijl hij in de periode daarvoor ook al enkele zeer wisselvallige prestaties liet zien.

Bijna 2,5 jaar later heeft Sardella een opmerkelijke comeback gemaakt. Sterker nog, hij staat er beter voor dan ooit tevoren. In het vorige seizoen gebruikte Brian Riemer de 21-jarige verdediger al steeds vaker als basisspeler, en Sardella liet bovendien een grote progressie zien in vergelijking met de voorgaande seizoenen.

“De coach geeft me veel vertrouwen en leert mij veel”, stelde Sardella eerder in La Dernière Heure.

Fredberg stelde veto voor vertrek Sardella bij Anderlecht

In de afgelopen maanden heeft Killian Sardella grote stappen gezet op defensief gebied, en zijn vertrouwen met de bal aan de voet is eveneens gegroeid. Het lijkt erop dat hij dit seizoen eindelijk klaar is om definitief door te breken bij Anderlecht en zich te vestigen als een vaste basisspeler.

Het vertrouwen en geloof in Sardella is flink gegroeid binnen Anderlecht. De uitgesproken sterkte is zijn voetballend vermogen. Vincent Kompany loofde destijds de grote verticaliteit die de youngster in zijn passing legt, alsook het feit dat Sardella een speler is die erin slaagt om vaak de lijnen te breken.

Brian Riemer heeft nu ook duidelijk een voorkeur voor het jeugdproduct van Neerpede, terwijl de Anderlecht-fans langzaam maar zeker hun mening moeten heroverwegen. “Als we met drie opbouwen, heeft hij een heel goed profiel als derde verdediger”, zei Brian Riemer.

Ook CEO Sports Jesper Fredberg is een believer van Sardella. De Deen liet hem vorig jaar tijdens de wintermercato niet vertrekken uit het Lotto Park. Achteraf gezien was het niet doorgaan van de transfer van linksachter Harry Toffolo (Nottingham Forest) een godsgeschenk voor Sardella, die toen ‘depanneerde’ op die positie.

“Als het niet de juiste optie is, dan moet je investeren in de jongens die er al zijn”, zei Fredberg in Het Laatste Nieuws. “We hebben na het afspringen van Toffolo geen extra linksback gehaald omdat we geloven dat N'Diaye en Sardella hun spel naar een hoger niveau kunnen tillen.”

Anderlecht geeft Sardella schop onder de kont

Ondanks dat Killian Sardella van nature een centrale verdediger is, wordt hij steevast uitgespeeld op de backs. Vorig seizoen nam hij voornamelijk de positie van linksachter in, terwijl hij dit seizoen de certitude is op de rechtsback.

Opmerkelijk genoeg haalde Anderlecht afgelopen zomer Louis Patris weg bij OH Leuven voor 3,5 miljoen euro, met de bedoeling om hem de nieuwe vaste rechtsback van de ploeg te maken. “Met Kasper Dolberg en Louis Patris haalden we twee absolute doelwitten binnen,” verkondigde Brian Riemer vorige zomer.

Anderlecht haalde Patris binnen met het vooruitzicht dat hij de vaste rechtsback zou worden na het vertrek van Michael Amir Murillo naar Olympique de Marseille, maar het is Sardella die als winnaar uit de concurrentiestrijd is gekomen.

“De komst van Louis Patris was de schop onder de kont die Killian Sardella nodig had”, schreef Het Laatste Nieuws. Hoewel Sardella - defensief stabieler dan Patris - wel cruciale fouten maakte tegen KV Kortrijk en Club Brugge, blijft hij volop het vertrouwen genieten van Riemer.

“Meer benzine en vertrouwen in de tank en dus beter op het terrein”, stelde Het Nieuwsblad dit seizoen vast over de veelbelovende evolutie van Sardella.

Cruciale Sardella bij Anderlecht: “Hij speelt excellent”

“Alleen als Sardella enkele onzekere momenten kent, maakt Patris nog eens zijn opwachting”, voorspelt Het Nieuwsblad. “Blijft de beste rechtsback die Anderlecht heeft.”

Killian Sardella heeft zich ontpopt tot een cruciale schakel in het elftal van Brian Riemer. De verdediger zorgt voor een overtal in aanvallende situaties en haalt regelmatig de achterlijn, waar hij vaak voorzetten kan afleveren.

De backs houden het speelveld breed en verleggen het spel met crosspasses, waardoor Anderlecht onder druk gemakkelijk kan uitvoetballen. Met Anders Dreyer die vaak naar binnen trekt, ontstaat er een man-meer-situatie waarvan Sardella profiteert. Hij infiltreert hoog op het veld door slimme positiewissels.

Naast zijn offensieve impulsen, zorgt Sardella’s defensieve stabiliteit en tactische discipline ervoor dat hij een streepje voor heeft op zijn concurrent Louis Patris. Wanneer Patris speelt, lijkt hij vaak als een veredelde rechtsbuiten te acteren, met alle risico's van dien.

“Back to basics is misschien de oplossing. Laat Patris als hij nog eens meedoet als rechtsback zich vooral focussen op zijn defensieve taken”, waarschuwt Het Nieuwsblad de zomeraanwinst.

“Vooral de progressie van Killian Sardella vind ik opvallend. De voorbije seizoenen maakte hij telkens een paar fouten per wedstrijd die hij speelde. Dat gebeurt nu véél minder. Sardella voetbalt de laatste weken ‘excellent’”, stelde Philippe Albert vast in Het Laatste Nieuws.

Patris zal Sardella niet meer uit de ploeg spelen

Meest recent

Under Review: meevallers voor AA Gent & Anderlecht?

Ook na de laatste speeldag van het kalenderjaar blikt Jonathan Lardot namens het Referee Department ...

63
63
Bondsparket stelt voorbeeld: monstersancties in JPL

Ook tijdens de feestdagen blijft voetbal een klein beetje oorlog. Een boodschap die Timothé ...

119
119
'Code rood voor Overmars: sterkhouder verlaat Antwerp'

Een efficiënt Antwerp boekte zaterdag een gevleide zege tegen Zulte Waregem, waardoor Joseph ...

334
334
'Voorwaarden bekend: Goto tóch terug naar Anderlecht?'

Behalve een centrale verdediger staat een spits straks met stip bovenaan de verlanglijst bij RSC ...

485
485
Liefdesbom rond Sydney Sweeney: topvoetballer haalt uit

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

325
325
Africa Cup: Belgische bondscoaches vieren, Marokko imponeert

Op de Africa Cup werd maandag de laatste speeldag van de groepsfase op gang getrapt. Die leverde ...

94
94
Onverwachte kampioen? Vanhaezebrouck voorspelt titelstrijd

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

294
294
Twijfels rond Coosemans: analist haalt uit vlak voor neus Proto

Colin Coosemans geldt straks als één van de absolute topfavorieten voor de trofee van ...

249
249
'Duranville op zijspoor: Dortmund grijpt keihard in'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels zullen zich in het nieuwe kalenderjaar moeten herpakken. Daarbij ...

223
223
Dikke steek aan Genk: dé reden voor viering Tzolis en Vermant

Club Brugge heeft zijn kalenderjaar 2025 op een fraaie manier kunnen afsluiten. De vicekampioen won ...

562
562
Genk in de nesten: "Prioriteit van Hayen is duidelijk"

KRC Genk heeft een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. Nieuwe coach Nicky Hayen zal ...

328
328
Anderlecht verrast iedereen: stuntdeal aan soldenprijs?

Het gonst in Brussel: dit soort speler zie je normaal niet in de Jupiler Pro League belanden. ...

635
635
Rigaux speelt open kaart over transferplannen Club Brugge

Na de beruchte trainerswissel kondigde het bestuur van Club Brugge in één adem een ...

646
646
Gouden Schoen 2025: verrassing van formaat in de maak?

Met het nieuwe jaar in zicht is het ook al reikhalzend uitkijken naar het Gala van de Gouden Schoen. ...

745
745
Alderweireld beweegt tot tranen toe met emotionele beelden

Eind vorig seizoen nam Toby Alderweireld een definitief afscheid van het profvoetbal bij Antwerp. Na ...

145
145
Visser vergalt debuut Hayen: Lardot ontleedt Genk-Club

De topper tussen KRC Genk en Club Brugge leverde op tweede kerstdag een heus spektakelstuk op, ...

576
576
Rigaux dropt bom: titelheld Union naar Club Brugge?

Na een beklijvende titelrace wist Union vorig seizoen eindelijk aan het langste eind te trekken ...

1355
1355
Gert Verheyen verrast iedereen met straffe nieuwe uitdaging

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen verrassen. Terwijl velen hem vooral kennen als vaste ...

770
770
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

242
242
'Anderlecht rekent zich rijk en hoopt op 25 miljoen euro'

Bij RSC Anderlecht verkochten ze afgelopen zomer Kasper Dolberg en Jan-Carlo Simic voor grof geld. ...

474
474
STVV op zucht van topdeal: "Binnenkort een overeenkomst"

Bij STVV doen ze al vele jaren financieel en sportief geweldige zaken in Japan. Maar ondertussen ...

381
381
Vanhaezebrouck dropt 'bommetje': weldra terug T1?

Hein Vanhaezebrouck heeft al anderhalf jaar geen club meer. Hij is analist, maar zijn naam werd de ...

655
655
Van der Elst voorspelt "duurste transfer ooit" bij Club

Club Brugge kende een wisselvallig 2025. In 2026 willen ze weer écht domineren in ...

1039
1039
Vanhaezebrouck ziet grote transferblunder van Anderlecht

Olivier Renard heeft héél veel werk in januari. Hij moet proberen een zestal spelers ...

361
361
Bezorgt Leko Club Brugge een absolute toptransfer?

Bij Club Brugge zijn ze op zoek naar een winger. De Bruggelingen werden al met heel wat spelers in ...

882
882

Meer sportnieuws