Anderlecht-schietschijf richt enorme ravage aan

door
Anderlecht-schietschijf richt enorme ravage aan

Nadat hij eerder de grote zondebok van het publiek was, heeft Killian Sardella een opmerkelijke comeback gemaakt bij Anderlecht. Nu wordt hij beschouwd als de beste rechtsback van de ploeg waarmee hij het vertrouwen van de fans, club en de coach helemaal heeft gewonnen.

Hoewel hij van opleiding een centrale verdediger is, heeft Sardella zijn concurrent en ‘toptarget’ Louis Patris (prijskaartje 3,5 miljoen euro) naar de bank en zelfs naar de tribune verwezen.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht dumpen, verrassing Benteke’

Zondebok van het Anderlecht-publiek maakt comeback: sterker dan ooit tevoren

Twee seizoenen geleden leek het verhaal van Killian Sardella volledig ten einde te zijn bij Anderlecht. De jonge verdediger was de grote pineut in de competitie-opener tegen Union SG en was de grote zondebok van het thuispubliek in het Lotto Park.

Elke keer dat Sardella de bal raakte, regende het negatieve reacties vanaf de tribunes, en kreeg hij het thuispubliek over zich heen. Ook al waren de tribunes toen niet tot de nok gevuld, dit kwam toch wel hard aan voor de jonge verdediger.

Kompany liet Sardella tijdens de rust vervolgens in de kleedkamer, al was dat volgens de coach niet door de felle en negatieve reacties van het thuispubliek. Na die bewuste wedstrijd kreeg Sardella slechts sporadisch speeltijd bij Anderlecht.

Hij was voor de buitenwereld helemaal afgeschreven na zijn dramatische wedstrijd tegen Union, terwijl hij in de periode daarvoor ook al enkele zeer wisselvallige prestaties liet zien.

Bijna 2,5 jaar later heeft Sardella een opmerkelijke comeback gemaakt. Sterker nog, hij staat er beter voor dan ooit tevoren. In het vorige seizoen gebruikte Brian Riemer de 21-jarige verdediger al steeds vaker als basisspeler, en Sardella liet bovendien een grote progressie zien in vergelijking met de voorgaande seizoenen.

“De coach geeft me veel vertrouwen en leert mij veel”, stelde Sardella eerder in La Dernière Heure.

Fredberg stelde veto voor vertrek Sardella bij Anderlecht

In de afgelopen maanden heeft Killian Sardella grote stappen gezet op defensief gebied, en zijn vertrouwen met de bal aan de voet is eveneens gegroeid. Het lijkt erop dat hij dit seizoen eindelijk klaar is om definitief door te breken bij Anderlecht en zich te vestigen als een vaste basisspeler.

Het vertrouwen en geloof in Sardella is flink gegroeid binnen Anderlecht. De uitgesproken sterkte is zijn voetballend vermogen. Vincent Kompany loofde destijds de grote verticaliteit die de youngster in zijn passing legt, alsook het feit dat Sardella een speler is die erin slaagt om vaak de lijnen te breken.

Brian Riemer heeft nu ook duidelijk een voorkeur voor het jeugdproduct van Neerpede, terwijl de Anderlecht-fans langzaam maar zeker hun mening moeten heroverwegen. “Als we met drie opbouwen, heeft hij een heel goed profiel als derde verdediger”, zei Brian Riemer.

Ook CEO Sports Jesper Fredberg is een believer van Sardella. De Deen liet hem vorig jaar tijdens de wintermercato niet vertrekken uit het Lotto Park. Achteraf gezien was het niet doorgaan van de transfer van linksachter Harry Toffolo (Nottingham Forest) een godsgeschenk voor Sardella, die toen ‘depanneerde’ op die positie.

“Als het niet de juiste optie is, dan moet je investeren in de jongens die er al zijn”, zei Fredberg in Het Laatste Nieuws. “We hebben na het afspringen van Toffolo geen extra linksback gehaald omdat we geloven dat N'Diaye en Sardella hun spel naar een hoger niveau kunnen tillen.”

Anderlecht geeft Sardella schop onder de kont

Ondanks dat Killian Sardella van nature een centrale verdediger is, wordt hij steevast uitgespeeld op de backs. Vorig seizoen nam hij voornamelijk de positie van linksachter in, terwijl hij dit seizoen de certitude is op de rechtsback.

Opmerkelijk genoeg haalde Anderlecht afgelopen zomer Louis Patris weg bij OH Leuven voor 3,5 miljoen euro, met de bedoeling om hem de nieuwe vaste rechtsback van de ploeg te maken. “Met Kasper Dolberg en Louis Patris haalden we twee absolute doelwitten binnen,” verkondigde Brian Riemer vorige zomer.

Anderlecht haalde Patris binnen met het vooruitzicht dat hij de vaste rechtsback zou worden na het vertrek van Michael Amir Murillo naar Olympique de Marseille, maar het is Sardella die als winnaar uit de concurrentiestrijd is gekomen.

“De komst van Louis Patris was de schop onder de kont die Killian Sardella nodig had”, schreef Het Laatste Nieuws. Hoewel Sardella - defensief stabieler dan Patris - wel cruciale fouten maakte tegen KV Kortrijk en Club Brugge, blijft hij volop het vertrouwen genieten van Riemer.

“Meer benzine en vertrouwen in de tank en dus beter op het terrein”, stelde Het Nieuwsblad dit seizoen vast over de veelbelovende evolutie van Sardella.

Cruciale Sardella bij Anderlecht: “Hij speelt excellent”

“Alleen als Sardella enkele onzekere momenten kent, maakt Patris nog eens zijn opwachting”, voorspelt Het Nieuwsblad. “Blijft de beste rechtsback die Anderlecht heeft.”

Killian Sardella heeft zich ontpopt tot een cruciale schakel in het elftal van Brian Riemer. De verdediger zorgt voor een overtal in aanvallende situaties en haalt regelmatig de achterlijn, waar hij vaak voorzetten kan afleveren.

De backs houden het speelveld breed en verleggen het spel met crosspasses, waardoor Anderlecht onder druk gemakkelijk kan uitvoetballen. Met Anders Dreyer die vaak naar binnen trekt, ontstaat er een man-meer-situatie waarvan Sardella profiteert. Hij infiltreert hoog op het veld door slimme positiewissels.

Naast zijn offensieve impulsen, zorgt Sardella’s defensieve stabiliteit en tactische discipline ervoor dat hij een streepje voor heeft op zijn concurrent Louis Patris. Wanneer Patris speelt, lijkt hij vaak als een veredelde rechtsbuiten te acteren, met alle risico's van dien.

“Back to basics is misschien de oplossing. Laat Patris als hij nog eens meedoet als rechtsback zich vooral focussen op zijn defensieve taken”, waarschuwt Het Nieuwsblad de zomeraanwinst.

“Vooral de progressie van Killian Sardella vind ik opvallend. De voorbije seizoenen maakte hij telkens een paar fouten per wedstrijd die hij speelde. Dat gebeurt nu véél minder. Sardella voetbalt de laatste weken ‘excellent’”, stelde Philippe Albert vast in Het Laatste Nieuws.

Patris zal Sardella niet meer uit de ploeg spelen

Meest recent

Anderlecht blijft hervormen: volgend ontslag bekend gemaakt

Met Michael Verschueren en Kenneth Bornauw, stelde RSC Anderlecht onlangs een nieuwe voorzitter en ...

67
67
Courtois verstuurt heldere WK-waarschuwing bij Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de groepsfase van het WK 2026. Zo zullen op weg ...

22
22
Club-bestuur compleet afgemaakt: "De laan uit, incapabelen!"

Het plots ontslag van Nicky Hayen als hoofdcoach van Club Brugge, is duidelijk nog verteerd. ...

222
222
De 11 namen: Fink voert drie wissels door bij KRC Genk

In eigen land wil het niet bepaald vlotten, maar in de Europa League loopt alles wél op ...

16
16
'Leegloop bij Club Brugge: Inter laat kassa rinkelen'

Nicky Hayen kreeg tot dan geen respijt, maar tijdens de wintermercato mag er vuurwerk worden ...

284
284
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

105
105
'Dilemma voor Overmars: Antwerp legt miljoenen klaar'

Antwerp zat een tijdje in de hoek waar de klappen vallen, maar de voorbije weken klaarde de zon ...

216
216
'Club Brugge wil uitpakken: peperduur toptarget lekt uit'

Na de verrassende trainerswissel bleek Dévy Rigaux niet te beroerd om de hand in eigen boezem ...

375
375
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

252
252
KRC Genk incasseert mokerslag: Fink hakt knopen door

Met de uitschakeling in de Croky Cup en een zware nederlaag tegen Antwerp heeft KRC Genk een rotweek ...

264
264
Leko houdt adem in: steunpilaar Club Brugge tijdje out?

Club Brugge bleef één helft goed overeind, maar uiteindelijk bleek Arsenal toch een ...

461
461
“‘Bakkes tot op de grond’: Privé-mokerslag voor Brusselmans

Herman Brusselmans is al decennialang één van de meest markante stemmen in de Vlaamse ...

491
491
'Anderlecht herschikt weer: gevolgen voor Renard bekend'

Het organigram van Anderlecht was de laatste jaren een duiventil. Ook in de voorbije maanden werd er ...

273
273
'AA Gent plots opgejaagd: goudhaantje grof wild'

Het zijn voor AA Gent woelige dagen geweest. De club werd geconfronteerd met het plotse vertrek van ...

241
241
De Cat spreekt duidelijke taal over mogelijke wintertransfer

Dé ontdekking van het seizoen in de Jupiler Pro League is tot dusver zonder twijfel Nathan De ...

294
294
'Buitenkans voor JPL-clubs? Fredberg stuurt ex-Duivel weg'

Het is intussen een dik jaar geleden dat Jesper Fredberg ontslagen werd als CEO Sports bij ...

153
153
Ongeziene crisis bij Standard: "Nog nooit meegemaakt"

Vrijdagavond wordt alweer de achttiende speeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Zoals wel ...

330
330
'Genk baalt en grijpt naast WK-uitblinker'

Onlangs vond in Qatar het WK U17 plaats en dat toernooi werd door Belgische clubs gretig gevolgd. ...

81
81
'Transferstrijd los: Engelse clubs in de rij biJ Essevee'

Ondanks een reeks van zes wedstrijden zonder overwinning mag Zulte Waregem nog altijd dromen van de ...

238
238
Degryse haalt stevig uit na trainerssaga Club Brugge

Club Brugge kreeg woensdagavond een nieuwe uppercut in de Champions League, want nu leed het ook ...

388
388
TRANSFERUURTJE: 'De Mil tekent, Anderlecht verrast compleet'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

307
307
Ongezien: Brys zet Eto’o schaakmat met frontale aanval

De situatie van Marc Brys bij de nationale ploeg van Kameroen begint erg schrijnend te worden. De ...

323
323
Fink slaat op tafel bij KRC Genk: “Dan ben ik weg!”

KRC Genk was de afgelopen jaren telkens een titelkandidaat, maar dit seizoen staat de club in de ...

311
311
Club Brugge draait Hayen-knop snel om: ideeën Leko duidelijk

Club Brugge heeft een eerste wedstrijd na het tijdperk Nicky Hayen afgewerkt. Ivan Leko zat op de ...

407
407
Guardiola en Spaanse pers gaan helemaal los op Doku

In de absolute topaffiche van woensdagavond in de Champions League heeft Manchester City een serieus ...

374
374

Meer sportnieuws