Anderlecht-schietschijf richt enorme ravage aan

door
Anderlecht-schietschijf richt enorme ravage aan

Nadat hij eerder de grote zondebok van het publiek was, heeft Killian Sardella een opmerkelijke comeback gemaakt bij Anderlecht. Nu wordt hij beschouwd als de beste rechtsback van de ploeg waarmee hij het vertrouwen van de fans, club en de coach helemaal heeft gewonnen.

Hoewel hij van opleiding een centrale verdediger is, heeft Sardella zijn concurrent en ‘toptarget’ Louis Patris (prijskaartje 3,5 miljoen euro) naar de bank en zelfs naar de tribune verwezen.

LEES OOK: Donderwolk boven Anderlecht: vrees voor belangrijk trio

Zondebok van het Anderlecht-publiek maakt comeback: sterker dan ooit tevoren

Twee seizoenen geleden leek het verhaal van Killian Sardella volledig ten einde te zijn bij Anderlecht. De jonge verdediger was de grote pineut in de competitie-opener tegen Union SG en was de grote zondebok van het thuispubliek in het Lotto Park.

Elke keer dat Sardella de bal raakte, regende het negatieve reacties vanaf de tribunes, en kreeg hij het thuispubliek over zich heen. Ook al waren de tribunes toen niet tot de nok gevuld, dit kwam toch wel hard aan voor de jonge verdediger.

Kompany liet Sardella tijdens de rust vervolgens in de kleedkamer, al was dat volgens de coach niet door de felle en negatieve reacties van het thuispubliek. Na die bewuste wedstrijd kreeg Sardella slechts sporadisch speeltijd bij Anderlecht.

Hij was voor de buitenwereld helemaal afgeschreven na zijn dramatische wedstrijd tegen Union, terwijl hij in de periode daarvoor ook al enkele zeer wisselvallige prestaties liet zien.

Bijna 2,5 jaar later heeft Sardella een opmerkelijke comeback gemaakt. Sterker nog, hij staat er beter voor dan ooit tevoren. In het vorige seizoen gebruikte Brian Riemer de 21-jarige verdediger al steeds vaker als basisspeler, en Sardella liet bovendien een grote progressie zien in vergelijking met de voorgaande seizoenen.

“De coach geeft me veel vertrouwen en leert mij veel”, stelde Sardella eerder in La Dernière Heure.

Fredberg stelde veto voor vertrek Sardella bij Anderlecht

In de afgelopen maanden heeft Killian Sardella grote stappen gezet op defensief gebied, en zijn vertrouwen met de bal aan de voet is eveneens gegroeid. Het lijkt erop dat hij dit seizoen eindelijk klaar is om definitief door te breken bij Anderlecht en zich te vestigen als een vaste basisspeler.

Het vertrouwen en geloof in Sardella is flink gegroeid binnen Anderlecht. De uitgesproken sterkte is zijn voetballend vermogen. Vincent Kompany loofde destijds de grote verticaliteit die de youngster in zijn passing legt, alsook het feit dat Sardella een speler is die erin slaagt om vaak de lijnen te breken.

Brian Riemer heeft nu ook duidelijk een voorkeur voor het jeugdproduct van Neerpede, terwijl de Anderlecht-fans langzaam maar zeker hun mening moeten heroverwegen. “Als we met drie opbouwen, heeft hij een heel goed profiel als derde verdediger”, zei Brian Riemer.

Ook CEO Sports Jesper Fredberg is een believer van Sardella. De Deen liet hem vorig jaar tijdens de wintermercato niet vertrekken uit het Lotto Park. Achteraf gezien was het niet doorgaan van de transfer van linksachter Harry Toffolo (Nottingham Forest) een godsgeschenk voor Sardella, die toen ‘depanneerde’ op die positie.

“Als het niet de juiste optie is, dan moet je investeren in de jongens die er al zijn”, zei Fredberg in Het Laatste Nieuws. “We hebben na het afspringen van Toffolo geen extra linksback gehaald omdat we geloven dat N'Diaye en Sardella hun spel naar een hoger niveau kunnen tillen.”

Anderlecht geeft Sardella schop onder de kont

Ondanks dat Killian Sardella van nature een centrale verdediger is, wordt hij steevast uitgespeeld op de backs. Vorig seizoen nam hij voornamelijk de positie van linksachter in, terwijl hij dit seizoen de certitude is op de rechtsback.

Opmerkelijk genoeg haalde Anderlecht afgelopen zomer Louis Patris weg bij OH Leuven voor 3,5 miljoen euro, met de bedoeling om hem de nieuwe vaste rechtsback van de ploeg te maken. “Met Kasper Dolberg en Louis Patris haalden we twee absolute doelwitten binnen,” verkondigde Brian Riemer vorige zomer.

Anderlecht haalde Patris binnen met het vooruitzicht dat hij de vaste rechtsback zou worden na het vertrek van Michael Amir Murillo naar Olympique de Marseille, maar het is Sardella die als winnaar uit de concurrentiestrijd is gekomen.

“De komst van Louis Patris was de schop onder de kont die Killian Sardella nodig had”, schreef Het Laatste Nieuws. Hoewel Sardella - defensief stabieler dan Patris - wel cruciale fouten maakte tegen KV Kortrijk en Club Brugge, blijft hij volop het vertrouwen genieten van Riemer.

“Meer benzine en vertrouwen in de tank en dus beter op het terrein”, stelde Het Nieuwsblad dit seizoen vast over de veelbelovende evolutie van Sardella.

Cruciale Sardella bij Anderlecht: “Hij speelt excellent”

“Alleen als Sardella enkele onzekere momenten kent, maakt Patris nog eens zijn opwachting”, voorspelt Het Nieuwsblad. “Blijft de beste rechtsback die Anderlecht heeft.”

Killian Sardella heeft zich ontpopt tot een cruciale schakel in het elftal van Brian Riemer. De verdediger zorgt voor een overtal in aanvallende situaties en haalt regelmatig de achterlijn, waar hij vaak voorzetten kan afleveren.

De backs houden het speelveld breed en verleggen het spel met crosspasses, waardoor Anderlecht onder druk gemakkelijk kan uitvoetballen. Met Anders Dreyer die vaak naar binnen trekt, ontstaat er een man-meer-situatie waarvan Sardella profiteert. Hij infiltreert hoog op het veld door slimme positiewissels.

Naast zijn offensieve impulsen, zorgt Sardella’s defensieve stabiliteit en tactische discipline ervoor dat hij een streepje voor heeft op zijn concurrent Louis Patris. Wanneer Patris speelt, lijkt hij vaak als een veredelde rechtsbuiten te acteren, met alle risico's van dien.

“Back to basics is misschien de oplossing. Laat Patris als hij nog eens meedoet als rechtsback zich vooral focussen op zijn defensieve taken”, waarschuwt Het Nieuwsblad de zomeraanwinst.

“Vooral de progressie van Killian Sardella vind ik opvallend. De voorbije seizoenen maakte hij telkens een paar fouten per wedstrijd die hij speelde. Dat gebeurt nu véél minder. Sardella voetbalt de laatste weken ‘excellent’”, stelde Philippe Albert vast in Het Laatste Nieuws.

Patris zal Sardella niet meer uit de ploeg spelen

Meest recent

‘Antwerp met de handen in het haar: verdict Van Helden’

Rein Van Helden werd nog maar net voorgesteld als de nieuwe toptransfer van Royal Antwerp FC. De ...

23
23
‘Opvallende recordtransfer bij Anderlecht in de maak’

Een opvallende recordtransfer bij RSC Anderlecht is in de maak. Bij de dames is keepster Aude ...

54
54
Leko krijgt gouden raad: “Als ze willen overleven in Europa”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Olympique Marseille in een allesbeslissende ...

148
148
Oordeel over Hasi: “Martens of Defour als opvolger?”

Besnik Hasi mag aanblijven bij RSC Anderlecht. De druk op de T1 wordt echter immens groot en de ...

248
248
WK-koorts neemt toe: uniek object op de markt

Het WK 2026 komt steeds dichterbij. Heel België hoopt uiteraard dat de Rode Duivels het daar ...

12
12
'Geen coach, wel transfer? Hoefkens klopt aan bij KRC Genk'

Bij Racing Genk staat er de komende dagen nog wel wat te gebeuren op de transfermarkt. Vooral ...

132
132
Westerlo hoopt op toptransfer: MLS of JPL?

Bij KVC Westerlo lieten ze al de nodige spelers vertrekken. Financieel is dat nodig, maar de club ...

35
35
Standard en Anderlecht zitten samen: Rouches doen oproep

Standard verloor met 0-4 van AA Gent en nadien was het hommeles in Luik. Plots stonden er leden van ...

271
271
KRC Genk droomt hardop: grote terugkeer 'lonkt'

Anno 2025 zit er héél veel geld in het voetbal. Spelers verkopen is voor heel veel ...

308
308
Beerschot verrast met nieuwe verdediger

Beerschot hoopt snel terug te keren in de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten hebben vandaag nog ...

46
46
Hasi blijft: zo reageren de fans van Anderlecht

Besnik Hasi mag nog aanblijven als coach van RSC Anderlecht. De trainer van de Brusselaars zal ...

308
308
'AA Gent niet te stoppen: volgende deal in de maak'

AA Gent is al zeer actief geweest op de transfermarkt. Er zal echter mogelijk nog het een en ander ...

365
365
'Transferbom bij KRC Genk: Chelsea klopt plots aan'

Chelsea is al een tijdje geen voetbalclub, maar een handelshuis. Spelers kopen en verkopen is de ...

614
614
Anderlecht heeft beslist: dit is het lot van Besnik Hasi

Anderlecht bleef zondag steken op een teleurstellende 0-0 tegen rode lantaarn Dender en dat deed in ...

620
620
"Renard en Hasi out: met hem als coach naar Standard"

Besnik Hasi is voorlopig nog trainer van RSC Anderlecht, maar de druk is enorm. Ook Olivier Renard ...

945
945
Sterkhouder spreekt duidelijk over toekomst bij KV Mechelen

Het beloven bij KV Mechelen nog bewogen tijden te worden op de transfermarkt. Verschillende ...

169
169
'Topclub legt eerste bod neer voor Carrasco'

De wintermercato is voor verschillende Rode Duivels hét moment om nog van club te wisselen, ...

47
47
'Anderlecht hakt knoop door over ontslag Hasi'

Anderlecht bleef zondag steken op een teleurstellende 0-0 tegen rode lantaarn Dender en dat deed in ...

1061
1061
Groot probleem bij Club: "Zo word je geen kampioen"

Club Brugge knoopte afgelopen weekend opnieuw aan met de zege in de competitie, al was het tegen ...

292
292
Play-Off I in gevaar: Hayen oordeelt over Genkse kansen

Met Union, STVV, Club Brugge en Anderlecht lijken vier deelnemers aan de Champions' Play-Off al vast ...

346
346
'Cercle Brugge mag nog onverhoopt cashen'

Cercle Brugge pakte zondag een onverhoopt punt in Genk, maar blijft nog steeds in een penibele ...

171
171
'KV Mechelen heeft opvolger Lauberbach al beet'

KV Mechelen deed zondagavond geen goede zaak in de strijd om de top zes, want het slaagde er niet in ...

202
202
'Genk ziet kassa rinkelen: driestrijd in Premier League'

KRC Genk deed zondag alweer een slechte zaak in de strijd om de Champions' Play-Off. De Limburgers ...

637
637
'Ongenadige Hasi duwt Anderlecht-speler richting uitgang'

Anderlecht blikt alweer terug op een pijnlijk weekend, met een dramatische prestatie en een magere ...

607
607
TRANSFERUURTJE: 'Forse dubbelslag Club, miljoenentransfer Genk'

De winterse transferperiode nadert zijn climax, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk ...

340
340

Meer sportnieuws