Anderlecht-schietschijf richt enorme ravage aan

501 stemmen
Anderlecht-schietschijf richt enorme ravage aan

Nadat hij eerder de grote zondebok van het publiek was, heeft Killian Sardella een opmerkelijke comeback gemaakt bij Anderlecht. Nu wordt hij beschouwd als de beste rechtsback van de ploeg waarmee hij het vertrouwen van de fans, club en de coach helemaal heeft gewonnen.

Hoewel hij van opleiding een centrale verdediger is, heeft Sardella zijn concurrent en ‘toptarget’ Louis Patris (prijskaartje 3,5 miljoen euro) naar de bank en zelfs naar de tribune verwezen.

LEES OOK: 'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Zondebok van het Anderlecht-publiek maakt comeback: sterker dan ooit tevoren

Twee seizoenen geleden leek het verhaal van Killian Sardella volledig ten einde te zijn bij Anderlecht. De jonge verdediger was de grote pineut in de competitie-opener tegen Union SG en was de grote zondebok van het thuispubliek in het Lotto Park.

Elke keer dat Sardella de bal raakte, regende het negatieve reacties vanaf de tribunes, en kreeg hij het thuispubliek over zich heen. Ook al waren de tribunes toen niet tot de nok gevuld, dit kwam toch wel hard aan voor de jonge verdediger.

Kompany liet Sardella tijdens de rust vervolgens in de kleedkamer, al was dat volgens de coach niet door de felle en negatieve reacties van het thuispubliek. Na die bewuste wedstrijd kreeg Sardella slechts sporadisch speeltijd bij Anderlecht.

Hij was voor de buitenwereld helemaal afgeschreven na zijn dramatische wedstrijd tegen Union, terwijl hij in de periode daarvoor ook al enkele zeer wisselvallige prestaties liet zien.

Bijna 2,5 jaar later heeft Sardella een opmerkelijke comeback gemaakt. Sterker nog, hij staat er beter voor dan ooit tevoren. In het vorige seizoen gebruikte Brian Riemer de 21-jarige verdediger al steeds vaker als basisspeler, en Sardella liet bovendien een grote progressie zien in vergelijking met de voorgaande seizoenen.

“De coach geeft me veel vertrouwen en leert mij veel”, stelde Sardella eerder in La Dernière Heure.

Fredberg stelde veto voor vertrek Sardella bij Anderlecht

In de afgelopen maanden heeft Killian Sardella grote stappen gezet op defensief gebied, en zijn vertrouwen met de bal aan de voet is eveneens gegroeid. Het lijkt erop dat hij dit seizoen eindelijk klaar is om definitief door te breken bij Anderlecht en zich te vestigen als een vaste basisspeler.

Het vertrouwen en geloof in Sardella is flink gegroeid binnen Anderlecht. De uitgesproken sterkte is zijn voetballend vermogen. Vincent Kompany loofde destijds de grote verticaliteit die de youngster in zijn passing legt, alsook het feit dat Sardella een speler is die erin slaagt om vaak de lijnen te breken.

Brian Riemer heeft nu ook duidelijk een voorkeur voor het jeugdproduct van Neerpede, terwijl de Anderlecht-fans langzaam maar zeker hun mening moeten heroverwegen. “Als we met drie opbouwen, heeft hij een heel goed profiel als derde verdediger”, zei Brian Riemer.

Ook CEO Sports Jesper Fredberg is een believer van Sardella. De Deen liet hem vorig jaar tijdens de wintermercato niet vertrekken uit het Lotto Park. Achteraf gezien was het niet doorgaan van de transfer van linksachter Harry Toffolo (Nottingham Forest) een godsgeschenk voor Sardella, die toen ‘depanneerde’ op die positie.

“Als het niet de juiste optie is, dan moet je investeren in de jongens die er al zijn”, zei Fredberg in Het Laatste Nieuws. “We hebben na het afspringen van Toffolo geen extra linksback gehaald omdat we geloven dat N'Diaye en Sardella hun spel naar een hoger niveau kunnen tillen.”

Anderlecht geeft Sardella schop onder de kont

Ondanks dat Killian Sardella van nature een centrale verdediger is, wordt hij steevast uitgespeeld op de backs. Vorig seizoen nam hij voornamelijk de positie van linksachter in, terwijl hij dit seizoen de certitude is op de rechtsback.

Opmerkelijk genoeg haalde Anderlecht afgelopen zomer Louis Patris weg bij OH Leuven voor 3,5 miljoen euro, met de bedoeling om hem de nieuwe vaste rechtsback van de ploeg te maken. “Met Kasper Dolberg en Louis Patris haalden we twee absolute doelwitten binnen,” verkondigde Brian Riemer vorige zomer.

Anderlecht haalde Patris binnen met het vooruitzicht dat hij de vaste rechtsback zou worden na het vertrek van Michael Amir Murillo naar Olympique de Marseille, maar het is Sardella die als winnaar uit de concurrentiestrijd is gekomen.

“De komst van Louis Patris was de schop onder de kont die Killian Sardella nodig had”, schreef Het Laatste Nieuws. Hoewel Sardella - defensief stabieler dan Patris - wel cruciale fouten maakte tegen KV Kortrijk en Club Brugge, blijft hij volop het vertrouwen genieten van Riemer.

“Meer benzine en vertrouwen in de tank en dus beter op het terrein”, stelde Het Nieuwsblad dit seizoen vast over de veelbelovende evolutie van Sardella.

Cruciale Sardella bij Anderlecht: “Hij speelt excellent”

“Alleen als Sardella enkele onzekere momenten kent, maakt Patris nog eens zijn opwachting”, voorspelt Het Nieuwsblad. “Blijft de beste rechtsback die Anderlecht heeft.”

Killian Sardella heeft zich ontpopt tot een cruciale schakel in het elftal van Brian Riemer. De verdediger zorgt voor een overtal in aanvallende situaties en haalt regelmatig de achterlijn, waar hij vaak voorzetten kan afleveren.

De backs houden het speelveld breed en verleggen het spel met crosspasses, waardoor Anderlecht onder druk gemakkelijk kan uitvoetballen. Met Anders Dreyer die vaak naar binnen trekt, ontstaat er een man-meer-situatie waarvan Sardella profiteert. Hij infiltreert hoog op het veld door slimme positiewissels.

Naast zijn offensieve impulsen, zorgt Sardella’s defensieve stabiliteit en tactische discipline ervoor dat hij een streepje voor heeft op zijn concurrent Louis Patris. Wanneer Patris speelt, lijkt hij vaak als een veredelde rechtsbuiten te acteren, met alle risico's van dien.

“Back to basics is misschien de oplossing. Laat Patris als hij nog eens meedoet als rechtsback zich vooral focussen op zijn defensieve taken”, waarschuwt Het Nieuwsblad de zomeraanwinst.

“Vooral de progressie van Killian Sardella vind ik opvallend. De voorbije seizoenen maakte hij telkens een paar fouten per wedstrijd die hij speelde. Dat gebeurt nu véél minder. Sardella voetbalt de laatste weken ‘excellent’”, stelde Philippe Albert vast in Het Laatste Nieuws.

Patris zal Sardella niet meer uit de ploeg spelen

Meest recent

Deschacht komt met groot transfernieuws omtrent De Cat

RSC Anderlecht gaat Nathan De Cat verliezen. Dat staat zo goed als vast. Olivier Deschacht had in de ...

73
73
Patro Eisden is 'hot': "Zij zijn onhoudbaar"

Patro Eisden is een club die de afgelopen drie seizoenen meestreed voor promotie naar de Jupiler Pro ...

14
14
Sibierski tevreden: Anderlecht toont wél ambitie

RSC Anderlecht is al even bezig met het voorbereiden van de zomermercato. Antoine Sibierski krijgt ...

92
92
'Barcelona volledig los: nieuwe transferbom vlak na Gordon'

FC Barcelona staat op punt een grote slag te slaan op de mercato. Volgens verschillende bronnen is ...

69
69
'Knoop doorgehakt: Club verliest eerste kampioenenspeler'

Club Brugge zal tijdens de zomermercato een aanzienlijk deel van zijn kampioenenploeg kwijtspelen. ...

290
290
Genk zwaar benadeeld: "Geen respect van Pro League"

KRC Genk strijdt aanstaande zondag tegen AA Gent voor het laatste Europese ticket. Maar de ...

275
275
Weer prijs voor Engeland: Palace pakt Conference League

Een week nadat Aston Villa de Europa League veroverde, heeft een Engelse club ook beslag gelegd op ...

64
64
Champions League: Club moet monsterlijke loting vrezen

Club Brugge kroonde zich voor de 20ste keer tot Belgisch landskampioen. Hierdoor mag het komend ...

229
229
'Barça zet mercato in de fik: Kompany perplex na 80M-deal'

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen en dus barst de transferperiode stilaan ...

95
95
De Cat-hype kop ingedrukt: "Potverdekke maar 20 matchen"

Nathan De Cat was één van opvallendste figuren van het voorbije seizoen in de Jupiler ...

449
449
Hete zomer Antwerp: Overmars krijgt cruciale transfertip

Antwerp FC heeft afgelopen weekend een punt gezet achter een tegenvallend seizoen. Het woord is nu ...

337
337
Belgische clubs alert: 'Pocognoli op straat bij Monaco'

Nu het seizoen in het clubvoetbal er nagenoeg opzit, kan de trainerscarrousel op toerental beginnen ...

189
189
"Bestaat niet meer" - trieste conclusie na seizoen Anderlecht

RSC Anderlecht heeft het seizoen afgesloten met een blamage op het veld van Union SG. Maar enkele ...

449
449
Pakkende woorden: Gündogan lucht hart over coach Kompany

Vincent Kompany heeft een uitstekend tweede seizoen als hoofdcoach van Bayern München achter de ...

212
212
‘Miljoenendeal in de maak: Club praat met oude bekende’

Club Brugge grijpt terug naar een transferdossier dat al langer op tafel ligt in Westkapelle. In ...

635
635
'D-Day voor Club Brugge: Stankovic krijgt duidelijkheid'

Club Brugge staat voor een bijzonder drukke zomer. Het zal wellicht weer heel wat smaakmakers ...

465
465
Hasi doet boekje open over ontslag bij Anderlecht

Bij Anderlecht is het een zeer woelig seizoen geweest, dat ook op een valse noot eindigde. Het greep ...

263
263
'Miljoenentransfer Antwerp: opvolger staat al klaar'

Antwerp beleefde een moeilijk seizoen. Met Stef Wils en Joseph Oosting werden alweer twee trainers ...

386
386
Charleroi jubelt: Speler van het Jaar blijft aan boord

Voor Charleroi was het een tegenvallend seizoen met twee trainerswissels en een lange zwakke reeks, ...

22
22
'Uittocht Club: volgende deal komt op gang'

Club Brugge heeft dit seizoen opnieuw de landstitel veroverd en een sterke campagne afgewerkt in de ...

484
484
'Toptransfer voor De Busser na afscheid bekende naam'

De voorbije seizoenen speelde Jari De Busser zich in de kijker bij Go Ahead Eagles. De doelman was ...

103
103
Club Brugge verrast en gaat shoppen bij AA Gent

Club Brugge zal deze zomer zijn werk hebben op de transfermarkt. Het lijkt erop dat er voor heel wat ...

256
256
'Verrassende oude bekende trainerskandidaat bij Anderlecht'

Het eerste werk van Antoine Sibierski als sportief directeur van Anderlecht lijkt het vinden van een ...

481
481
Wat een farce: proces rond verkoop RSCA weer uitgesteld

Normaal gezien zou donderdag eindelijk het proces rond mogelijke fraude bij de verkoop van ...

146
146
Rode Duivel solliciteert: "Ben klaar voor Club Brugge"

Club Brugge gaat een heel drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel veel spelers de club verlaten. ...

642
642

Meer sportnieuws