Bormans geeft Verhaeghe lik op stuk: "Is dat wel eerlijk?"

443 stemmen
Bormans geeft Verhaeghe lik op stuk:

Stilaan manifesteert Union zich alsmaar meer als een echte Belgische topclub, want het strijdt nu toch al voor het derde seizoen op een rij mee voor de titel in de Jupiler Pro League. Dat zorgt ervoor dat ook het imago van de Brusselaars aan het keren is en er af en toe zure reacties komen.

Toen Union op het hoogste niveau terugkeerde, konden ze aanvankelijk op heel wat sympathie rekenen. Stilaan beginnen ze echter een doorn in het oog van de traditionele topclubs te worden en dat zorgt ervoor dat er soms wat schamper over hun succes gedaan wordt.

Geen link met Brighton

Eén van de meest frappante voorbeelden kwam van Bart Verhaeghe. De voorzitter van Club Brugge liet ooit optekenen dat zijn ploeg het niet moest opnemen tegen Union, maar tegen 'Brighton B'. Union is/was net als de Engelse club immers in de handen van miljardair Tony Bloom.

In MIDMID dient Philippe Bormans, de CEO van Union, Verhaeghe echter stevig van antwoord. "Er is geen link met Brighton", benadrukt hij. "Er is wel een link met Bloom, die minderheidsaandeelhouder is, en met Munzio, die ook in de datawereld zit. Het is Munzio die de data binnenbrengt en wij betalen ook voor die data."

Club zélf ook gesteund door rijke Amerikanen

En Bormans heeft nog iets te zeggen over de kritiek van Verhaeghe. "Verhaeghe zit met een identieke situatie, want zijn minderheidsaandeelhouder is een Amerikaanse 'boîte' met een veelvoud van het vermogen van elke andere eigenaar in België. Is dat dan ook oneerlijk?"

Ondanks dat Union af en toe een speler huurt van Brighton, lijken de twee clubs toch grotendeels onafhankelijk te werken. Bovendien hebben de Brusselaars ondanks de steun van Bloom nog altijd een veel kleiner budget dan de andere Belgische topclubs.

Wordt de kritiek op de link met Brighton overdreven?

Meest recent

'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

8
8
Oranje-international krijgt dramatisch nieuws te verwerken

Oranje maakte indruk in de groepsfase met vlotte zeges tegen Tunesië en vooral Zweden. Het won ...

0
0
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

8
8
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

514
514
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

14
14
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

19
19
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

48
48
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

240
240
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

96
96
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

115
115
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

48
48
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

76
76
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

53
53
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

51
51
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

211
211
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

135
135
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

114
114
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

36
36
Steven Defour haalt vernietigend uit op X: "Zo, zo..."

Na dagen van kritiek, twijfel en frustratie lijkt de sfeer rond de Rode Duivels plots volledig ...

282
282
'Smaakmaker Beveren grof wild: JPL-topclubs in de markt'

SK Beveren maakt zich op voor zijn grote terugkeer in de Jupiler Pro League. Het zal zich daarvoor ...

182
182
Rode Duivels terug op schema: Rudi, niet opjagen!

Bondscoach Rudi Garcia scoorde de afgelopen dagen niet echt punten. Niet zozeer met zijn tactische ...

62
62
'West Ham United verrast met Belgische transfer'

West Ham United zou op het punt staan om op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aan ...

22
22
Viktor Verhulst onthult groot geheim Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht is nog steeds 'the talk of the town'. De veelzijdige presentator en DJ is zowat ...

48
48
Belgische transfers: verrassende deals in Duitsland en Hongarije

Er beweegt stilaan heel veel op de transfermarkt. Er zijn een aantal Belgen die onderdak hebben ...

36
36
'Kuyt polst naar ex-speler Beerschot, JPL grootste kans'

De zomermercato begint stilaan op gang te komen. De Belgische ploegen speuren rond naar versterking. ...

92
92

Meer sportnieuws