Bormans geeft Verhaeghe lik op stuk: "Is dat wel eerlijk?"

443 stemmen
Bormans geeft Verhaeghe lik op stuk:

Stilaan manifesteert Union zich alsmaar meer als een echte Belgische topclub, want het strijdt nu toch al voor het derde seizoen op een rij mee voor de titel in de Jupiler Pro League. Dat zorgt ervoor dat ook het imago van de Brusselaars aan het keren is en er af en toe zure reacties komen.

Toen Union op het hoogste niveau terugkeerde, konden ze aanvankelijk op heel wat sympathie rekenen. Stilaan beginnen ze echter een doorn in het oog van de traditionele topclubs te worden en dat zorgt ervoor dat er soms wat schamper over hun succes gedaan wordt.

Geen link met Brighton

Eén van de meest frappante voorbeelden kwam van Bart Verhaeghe. De voorzitter van Club Brugge liet ooit optekenen dat zijn ploeg het niet moest opnemen tegen Union, maar tegen 'Brighton B'. Union is/was net als de Engelse club immers in de handen van miljardair Tony Bloom.

In MIDMID dient Philippe Bormans, de CEO van Union, Verhaeghe echter stevig van antwoord. "Er is geen link met Brighton", benadrukt hij. "Er is wel een link met Bloom, die minderheidsaandeelhouder is, en met Munzio, die ook in de datawereld zit. Het is Munzio die de data binnenbrengt en wij betalen ook voor die data."

Club zélf ook gesteund door rijke Amerikanen

En Bormans heeft nog iets te zeggen over de kritiek van Verhaeghe. "Verhaeghe zit met een identieke situatie, want zijn minderheidsaandeelhouder is een Amerikaanse 'boîte' met een veelvoud van het vermogen van elke andere eigenaar in België. Is dat dan ook oneerlijk?"

Ondanks dat Union af en toe een speler huurt van Brighton, lijken de twee clubs toch grotendeels onafhankelijk te werken. Bovendien hebben de Brusselaars ondanks de steun van Bloom nog altijd een veel kleiner budget dan de andere Belgische topclubs.

Wordt de kritiek op de link met Brighton overdreven?

Meest recent

Cercle slaat wéér toe, Beveren haalt sterkhouder terug

Met nog een dikke week tot de competitiestart tonen de ploegen uit de Jupiler Pro League zich nog ...

1
1
België écht niet naar WK? KBVB komt met krachtig statement

De UEFA heeft één front gevormd tegen Gianni Infantino. De Europese voetbalbond maakte ...

70
70
Noa Lang-stunt bij Club Brugge krijgt onverwachte wending

De droom van veel Club Brugge-fans lijkt plots weer wat minder gek. Noa Lang staat opnieuw op een ...

1137
1137
Anderlecht met basisdebutant, één wissel bij AA Gent

Hoewel de Jupiler Pro League nog moet beginnen, komen donderdagavond weer twee eersteklassers in ...

80
80
'Uittocht Anderlecht duurt voort: Nederlanders kloppen aan'

RSC Anderlecht zag de voorbije weken heel wat spelers vertrekken. Maar de Brusselaars zijn nog niet ...

294
294
Recordtransfer nabij: Genk dropt emotionele Karetsas-video

KRC Genk staat op punt om zijn eigen transferrecord te verpulveren. Jeugdproduct Konstaninos ...

102
102
Transferitis bij Club: tweetal ontbreekt in selectie supercup

Ook bij Club Brugge zit het tussenseizoen er alweer op. Vrijdagavond werkt de landskampioen zijn ...

386
386
Aster Nzeyimana laat alle harten smelten met één video

Aster Nzeyimana toont een kant van zichzelf die zijn volgers niet onberoerd laat. Op sociale media ...

12
12
Thorup geeft oordeel over Genk na zware nederlaag

KRC Genk kent een woelige voorbereiding. Er was het plotse vertrek van Nicky Hayen en Jess Thorup ...

361
361
Infantino krijgt volle laag: UEFA-leden boycotten het WK

FIFA-voorzitter Gianni Infantino zorgt voor een volgende mediastorm. De grote baas wil het voetbal ...

267
267
'Zorgane volgende vertrekker: topclub meldt zich'

Bij Union SG gaat er nog veel gebeuren op de transfermarkt. Er zijn heel wat spelers die de club nog ...

103
103
'KV Mechelen kan Spaanse ‘droomtransfer’ afronden'

Bij KV Mechelen gaat er nog volk vertrekken deze zomer. De Maneblussers zouden wel eens een deal ...

197
197
Bruno moet kiezen: Neerpede-boy of dure aankoop?

RSC Anderlecht neemt het in een uitverkocht Lotto Park op tegen Hammarby. Er is maar ...

427
427
Geen JPL-terugkeer: Belgische prijsschutter vindt club

Als er nog Belgische clubs waren die een Belgische aanvaller zochten met een bewezen neus voor ...

114
114
AA Gent en De Mil: stevige druk op de ketel in Europa

AA Gent moet aan de bak vanavond. Het is van te moeten tegen Cherkasy in de voorrondes van de ...

84
84
Bommetje bij Beveren: sterke man verlaat de club

Toch wel groot nieuws uit Beveren. Daar deelden ze zopas mee dat CEO Bart Foubert na zes seizoenen ...

195
195
De Mil zet AA Gent op scherp voor belangrijke partij

AA Gent heeft geen excuses. Tegen Cherkasy is het van moeten: de kwalificatie moét gehaald ...

107
107
'Union heeft doelmannenknoop doorgehakt'

Union anticipeerde deze zomer uitstekend op het mogelijke vertrek van verschillende smaakmakers en ...

117
117
Anderlecht strikt Antman: experts vellen oordeel over winger

RSC Anderlecht haalde Oliver Antman voor ongeveer 5 miljoen euro weg bij Rangers FC. Een stevige som ...

430
430
'Standard heeft beet: zevende aanwinst strijkt neer'

Standard greep vorig seizoen op de valreep naast een mogelijk Europees ticket, nadat het op de ...

156
156
Vanaken staat perplex: Verrassing treft recht in het hart

Hans Vanaken kende andermaal een prachtig seizoen. Als één van de sterkhouders van ...

1566
1566
STVV hield interesse af: "Er waren aanbiedingen"

STVV staat dit seizoen voor een zeer stevige uitdaging. Het speelt immers al minstens tot Nieuwjaar ...

86
86
'Lens wil wéér uitpakken met JPL-smaakmaker'

RC Lens beleefde een sensationeel seizoen, waarin het pas op de voorlaatste speeldag de duimen moest ...

64
64
'KV Mechelen heeft transferplannetje met Lenaerts'

Bij KV Mechelen zetten ze de laatste jaren zwaar in op jonge Belgen. Daarvoor gaan ze regelmatig ...

111
111
'Club Brugge grijpt naast Australische WK-sensatie'

Bij Club Brugge lijken ze met verdediger Han-beom Lee snel hun vierde zomeraanwinst te kunnen ...

265
265

Meer sportnieuws