Bormans geeft Verhaeghe lik op stuk: "Is dat wel eerlijk?"

door
Bormans geeft Verhaeghe lik op stuk:

Stilaan manifesteert Union zich alsmaar meer als een echte Belgische topclub, want het strijdt nu toch al voor het derde seizoen op een rij mee voor de titel in de Jupiler Pro League. Dat zorgt ervoor dat ook het imago van de Brusselaars aan het keren is en er af en toe zure reacties komen.

Toen Union op het hoogste niveau terugkeerde, konden ze aanvankelijk op heel wat sympathie rekenen. Stilaan beginnen ze echter een doorn in het oog van de traditionele topclubs te worden en dat zorgt ervoor dat er soms wat schamper over hun succes gedaan wordt.

LEES OOK: 'Leegloop bij Union: 5 sterkhouders richting exit'

Geen link met Brighton

Eén van de meest frappante voorbeelden kwam van Bart Verhaeghe. De voorzitter van Club Brugge liet ooit optekenen dat zijn ploeg het niet moest opnemen tegen Union, maar tegen 'Brighton B'. Union is/was net als de Engelse club immers in de handen van miljardair Tony Bloom.

In MIDMID dient Philippe Bormans, de CEO van Union, Verhaeghe echter stevig van antwoord. "Er is geen link met Brighton", benadrukt hij. "Er is wel een link met Bloom, die minderheidsaandeelhouder is, en met Munzio, die ook in de datawereld zit. Het is Munzio die de data binnenbrengt en wij betalen ook voor die data."

Club zélf ook gesteund door rijke Amerikanen

En Bormans heeft nog iets te zeggen over de kritiek van Verhaeghe. "Verhaeghe zit met een identieke situatie, want zijn minderheidsaandeelhouder is een Amerikaanse 'boîte' met een veelvoud van het vermogen van elke andere eigenaar in België. Is dat dan ook oneerlijk?"

Ondanks dat Union af en toe een speler huurt van Brighton, lijken de twee clubs toch grotendeels onafhankelijk te werken. Bovendien hebben de Brusselaars ondanks de steun van Bloom nog altijd een veel kleiner budget dan de andere Belgische topclubs.

Wordt de kritiek op de link met Brighton overdreven?

Meest recent

'Napoli kan Cercle Brugge nog aardige duit opleveren'

Cercle Brugge verdiende dit seizoen al 16,80 miljoen euro aan transfers. Zelf spendeerden ze net ...

51
51
De Zerbi: "Of ik vertrek na Club Brugge-debacle?"

Roberto De Zerbi verloor met Olympique Marseille met 3-0 van Club Brugge. Een blamage voor de fiere ...

48
48
Patro plots internationaal bekend: "Zelfs in Italië nieuws"

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan voor 75.000 euro weg bij Sporting Lokeren. Hij gaat daar ...

69
69
De Mil huivert: AA Gent verspeelt dure punten in PO1-strijd

AA Gent leek vanavond lange tijd een geweldige zaak te doen in de strijd om de top-6. De Buffalo's ...

104
104
De Roeck vindt net op tijd juiste recept bij Club NXT

In de Challenger Pro League heeft Jonas De Roeck eindelijk het juiste recept gevonden voor Club NXT. ...

141
141
Man City geeft cruciale update over blessure Doku

Manchester City won afgelopen week in de Champions League van Galatasaray. Jérémy Doku ...

49
49
Hasi geeft update over Augustinsson, De Cat & co

RSC Anderlecht kampt ook dit seizoen met het nodige blessureleed. Toch wel zeer opvallend, aangezien ...

173
173
Euvrard in ‘Hasi-situatie’: "Of ik vrees voor een ontslag?"

Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job als RSC Anderlecht verliest van Standard, maar andersom is dat ...

63
63
'Ajax gaat voor gigantische stunttransfer'

Ajax zet alles op alles om tweede te worden in de Eredivisie en zich zo te verzekeren van een ticket ...

79
79
Hubert lyrisch en noemt vier spelers van Club Brugge

Club Brugge doet het al jaren uitstekend in Europa, maar in België zullen ze in de Jupiler Pro ...

422
422
'Renard zorgt voor dure miskleun bij Anderlecht'

Olivier Renard maakte tot op heden nog geen indruk als sportieve baas van RSC Anderlecht. De ...

379
379
‘Club Brugge in shock: stunttransfer is pure blamage’

Club Brugge dacht dat het dé beoogde stunttransfer van de wintermercato beet had. Maar ...

823
823
Lichtpunt bij KRC Genk: Hayen vindt nieuwe smaakmaker

De kans dat KRC Genk de top zes gaat halen, wordt met de week kleiner. Het speelde 1-1 tegen Cercle ...

285
285
Westerlo pakt uit met volgende ingaande transfer

KVC Westerlo is zeer actief deze mercato. De Kemphanen hebben alweer een buitenlandse transfer ...

41
41
Hasi: "Dat gaat mogelijk nog gebeuren op de transfermarkt"

RSC Anderlecht haalde tot op heden drie spelers en liet er vijf gaan. Mogen we nog wat verwachten in ...

446
446
'Leegloop bij Union: 5 sterkhouders richting exit'

Union greep in de Champions League net naast de knock-outfase, maar in eigen land doet de ...

260
260
'Totale uitverkoop bij Club Brugge: trio mag beschikken'

Hoewel enkele sterkhouders nog steeds aan de mouw worden getrokken lijkt Club Brugge tijdens de ...

1021
1021
Hoogspanning in Sclessin: RSCA-fans maken statement

Net nu er weer bezoekende fans  toegestaan zijn in de immer beladen Clasico balanceren zowel ...

340
340
'Club Brugge strikt winger, goudhaantjes vertrekken'

Om de torenhoge ambities waar te moeten zoekt Club Brugge in het slot van de wintermercato vooral ...

394
394
'De Mil drukt stempel: AA Gent polst oude bekende'

AA Gent trapt straks speeldag 23 op gang op het veld van La Louvière, maar achter de schermen ...

219
219
Ruben Van Gucht draait door: Nieuw leven verrast iedereen

Dat Ruben Van Gucht moeilijk stil kan zitten, is intussen geen geheim meer. De bekende journalist en ...

108
108
'Club Brugge all-in: Mourinho stuurt bestuur wandelen'

In de late uurtjes van de wintermercato was Club Brugge sowieso nog op zoek naar versterking, maar ...

663
663
'Hasi buiten': Anderlecht-trainer bijt van zich af

Uitgerekend nu de crisis om de hoek loert na een schamele twee op 12 gaat RSC Anderlecht zondag op ...

273
273
Louis Van Gaal breekt: Nederland tot tranen toe bewogen

Eind december stond Nederland even collectief stil bij een actie die emoties losmaakte en mensen in ...

128
128
Leko doet boekje open over toptransfer Schjelderup

Club Brugge wil zich op de wintermercato nog flink versterken. Andreas Schjelderup is hét ...

584
584

Meer sportnieuws