Bormans geeft Verhaeghe lik op stuk: "Is dat wel eerlijk?"

443 stemmen
Bormans geeft Verhaeghe lik op stuk:

Stilaan manifesteert Union zich alsmaar meer als een echte Belgische topclub, want het strijdt nu toch al voor het derde seizoen op een rij mee voor de titel in de Jupiler Pro League. Dat zorgt ervoor dat ook het imago van de Brusselaars aan het keren is en er af en toe zure reacties komen.

Toen Union op het hoogste niveau terugkeerde, konden ze aanvankelijk op heel wat sympathie rekenen. Stilaan beginnen ze echter een doorn in het oog van de traditionele topclubs te worden en dat zorgt ervoor dat er soms wat schamper over hun succes gedaan wordt.

LEES OOK: Europese loting: RSCA, Union & Gent kennen tegenstanders

Geen link met Brighton

Eén van de meest frappante voorbeelden kwam van Bart Verhaeghe. De voorzitter van Club Brugge liet ooit optekenen dat zijn ploeg het niet moest opnemen tegen Union, maar tegen 'Brighton B'. Union is/was net als de Engelse club immers in de handen van miljardair Tony Bloom.

In MIDMID dient Philippe Bormans, de CEO van Union, Verhaeghe echter stevig van antwoord. "Er is geen link met Brighton", benadrukt hij. "Er is wel een link met Bloom, die minderheidsaandeelhouder is, en met Munzio, die ook in de datawereld zit. Het is Munzio die de data binnenbrengt en wij betalen ook voor die data."

Club zélf ook gesteund door rijke Amerikanen

En Bormans heeft nog iets te zeggen over de kritiek van Verhaeghe. "Verhaeghe zit met een identieke situatie, want zijn minderheidsaandeelhouder is een Amerikaanse 'boîte' met een veelvoud van het vermogen van elke andere eigenaar in België. Is dat dan ook oneerlijk?"

Ondanks dat Union af en toe een speler huurt van Brighton, lijken de twee clubs toch grotendeels onafhankelijk te werken. Bovendien hebben de Brusselaars ondanks de steun van Bloom nog altijd een veel kleiner budget dan de andere Belgische topclubs.

Wordt de kritiek op de link met Brighton overdreven?

Meest recent

Club Brugge pakt uit met fraai nieuw uitshirt

Club Brugge heeft nog een dikke week voor zijn eerste officiële opdracht van het nieuwe ...

8
8
Sterkhouder bezorgt Union opsteker: "Ik wil blijven"

Union heeft zich deze zomer al fors versterkt, want het wou anticiperen op nog maar eens een ...

14
14
'Ingrijpende aankondiging over toekomst Doku op komst'

De verwachting was dat Jérémy Doku één van de sterren van het WK zou ...

46
46
Essevee weet gegeerde jeugdinternational te strikken

Zulte Waregem heeft deze zomer al goed geboerd op de transfermarkt. Het wist al 5,5 miljoen euro te ...

27
27
Thorup niet tevreden na pandoering: tijd voor actie

Racing Genk verloor kansloos met 4-0 van AZ. Dat moet toch beter en dat weer de nieuwe coach Jess ...

313
313
Bruno maakt keuze: dure vogel kind van de rekening

RSC Anderlecht geeft om 19u Hammarby partij. Het wordt interessant om te zien wie Vitor Bruno aan de ...

245
245
De Mil geeft transferplannen van AA Gent prijs

AA Gent moet Europees aan de bak, maar trainer Rik De Mil weet ook dat zijn team nog niet klaar is. ...

129
129
Aster Nzeyimana en Lize Feryn delen enorm heuglijk nieuws

Na een lange periode vol hoop, verdriet en opnieuw hoop is het geluk eindelijk compleet. Lize Feryn ...

29
29
'Anderlecht wil ervaren WK-ganger naar Lotto Park halen'

Anderlecht heeft nog nood aan heel wat versterking. Ook achteraan moet er nog een kwaliteitsinjectie ...

409
409
Club Brugge gaat voor straffe stunt: zelfs 12M volstaat niet

Club Brugge heeft een opvallende transfer in het vizier. Eerder lag er al 12 miljoen euro op tafel ...

813
813
‘Leegloop Union SG: miljoenenbod op David’

Union SG gaat deze mercato weer een resem spelers verliezen. Christian Burgess is al naar AA Gent, ...

84
84
Anderlecht deelt gigantisch goed nieuws mee

RSC Anderlecht is een gigantisch grote club in België, maar de laatste jaren draait het ...

521
521
JPL-club mikt hoog: "Grote club worden in België"

Union SG kwam de afgelopen jaren er als extra topclub bij, al moesten AA Gent en Royal Antwerp FC ...

323
323
Plots weelde voor Bruno: wie wint het pleit?

RSC Anderlecht neemt het om 19u op tegen Hammarby. De Brusselaars staan onder stevige druk, want ...

273
273
'Plan B voor Van Bommel: shortlist Rode Duivels lekt uit'

De officiële aankondiging ontbreekt nog, maar alle signalen wijzen erop dat Mark van Bommel ...

354
354
'Klopjacht op Karetsas: De Condé rolt spierballen'

KRC Genk staat niet alleen op het punt om zijn inkomend record te verpulveren, ook op uitgaand vlak ...

231
231
'Bruno schudt elftal door mekaar: frisse wind bij RSCA'

Donderdag staat Vitor Bruno voor zijn vuurdoop als coach van RSC Anderlecht. In de tweede voorronde ...

387
387
'Makelaar bevestigt: Club op zucht van knaltransfer'

Club Brugge vertrok woensdag op zomerstage naar Rennes. Voorlopig stapten er met Yann Sommer, ...

609
609
Peter Vandenbempt laat tranen rollen: "Het laatste woord..."

Na een maand vol voetbal, duizenden kilometers en 104 wedstrijden is ook voor Peter Vandenbempt het ...

422
422
De Mil onthult één dilemma: "Moeten creatief zijn"

AA Gent moet meteen vol aan de bak in zijn eerste officiële opdracht van het nieuwe seizoen. ...

69
69
Eerst pak slaag, dan transferdeal voor Genk?

KRC Genk is dezer dagen zeer druk in de weer. Niet alleen met de voorbereiding op het nieuwe ...

863
863
Vitor Bruno zet Anderlecht op scherp voor debuut

Donderdagavond begint het seizoen van Anderlecht officieel. In de tweede voorronde van de Europa ...

401
401
Westerlo pakt uit met eenmalige Rode Duivel

Bij Westerlo zagen ze deze zomer al een pak sterkhouders vertrekken. 't Kuipje liep vrijwel helemaal ...

61
61
'Straffe transfer op komst voor De Keersmaecker'

In eigen land kon Brian De Keersmaecker niet doorbreken, maar in het buitenland is de middenvelder ...

58
58
Unieke kans voor Antwerp: oude bekende plots vrij

Voor Antwerp blijft het een zeer moeizame transferzomer. De club werd wekenlang gegijzeld door de ...

632
632

Meer sportnieuws