'Ongeziene crisis: Textor ontslaat alwéér coach bij Lyon'

110
'Ongeziene crisis: Textor ontslaat alwéér coach bij Lyon'

John Textor en trainers, tot dusver is dat nog geen goed huwelijk gebleven. In de zomer was er bij RWDM nog het bizarre ontslag van Vincent Euvrard vijf dagen voor de start van de competitie, al is daar de rust sindsdien wel teruggekeerd na de aanstelling van Claudio Caçapa, die ook degelijke resultaten haalt. Bij zusterclub Olympique Lyon gaat het dan weer van kwaad naar erger.

Van 2002 tot 2008 veroverde Lyon nog zeven keer op rij de titel in de Franse Ligue 1, maar daar blijft intussen niets meer van over. Dit seizoen staat het na twaalf speeldagen zelfs op de laatste plaats in het klassement. Het pakte tot dusver een schamele 7 op 36.

LEES OOK: Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

Textor ontslaat alweer een coach

Dat zorgt ervoor dat er alweer een kop rolt in Lyon. L'Equipe meldt namelijk dat nu ook Fabio Grosso ontslagen is. De Italiaanse coach was amper twee maanden aan de slag bij de club, nadat hij midden september overgenomen had na het ontslag van Laurent Blanc.

Ook hij kon het tij echter niet keren. Onder Grosso pakte Lyon ook slechts 5 op 21 en de achterstand op de veilige vijftiende plaats bedraagt intussen al vijf punten. De 0-2-nederlaag van zondag tegen Lille is Grosso nu fataal geworden.

Derde trainer in halfjaar voor Lyon

Woensdag had Grosso al een meeting met Textor en die zou hem donderdagochtend vervolgens meegedeeld hebben dat hij zijn koffers moch pakken. Lyon gaat dus al op zoek naar zijn derde trainer in een halfjaar tijd.

Tot die gevonden is, zou Pierre Sage overnemen. De 44-jarige was tot dusver aan de slag als hoofd van de jeugdopleiding, maar zal de komende dagen de trainingen leiden. Hij zal meer dan waarschijnlijk ook op de bank zitten zaterdag tegen Lens én volgende woensdag in Marseille.

Zal Lyon zich nog redden in de Ligue 1?

Meest recent

Pijnlijke tendens Westerlo: spelers grijpen in

Westerlo zit in de hoek waar de klappen vallen. De Kemphanen incasseerden afgelopen drie wedstrijden ...

1
1
‘Club Brugge – Anderlecht: Leko voert twee wissels door’

De meest interessante affiche van speeldag 11 van de Jupiler Pro League is ongetwijfeld Club Brugge ...

63
63
‘Koni De Winter is stikjaloers op één Rode Duivel’

Koni De Winter wil niet meer voor de Rode Duivels spelen. Zijn omgeving spreekt van “iets ...

121
121
Valentine schrikt van waarheid Ruben Van Gucht: "Dat kan toch niet?"

Een gewone avond op de sofa draaide voor Ruben Van Gucht (39) uit op een onverwachte terugblik. Wat ...

27
27
Boskamp begrijpt één man bij RSCA niet: "Waarom doe je dat?"

RSC Anderlecht is versterkt uit de zomermercato gekomen. Bij Paars-Wit hebben ze echter een ...

60
60
KBVB stelt nieuwe bondscoach Red Flames voor

Elisabet Gunnarsdóttir werd enkele weken geleden ontslagen als bondscoach van de Red Flames. ...

66
66
Zorgt Ivan Leko voor verrassing tegen Anderlecht?

Club Brugge neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart moet Freddie Potts missen wegens ...

153
153
Zoektocht voor Tielemans: maakte Carrick een grote fout?

Youri Tielemans liet tegen AS Roma opnieuw zien wat hij Manchester United kan bijbrengen. De Rode ...

61
61
Club Brugge versus Anderlecht: de rollen zijn omgedraaid

Club Brugge-Anderlecht is nog altijd de grootste Belgische voetbalmatch die er is. Alleen is Brugge ...

203
203
‘Alle schaamte voorbij: Anderlecht vernedert Bruno’

In juni was Vítor Bruno voor Anderlecht nog “duidelijk onze topkandidaat”. Vier ...

280
280
'Real Madrid aast op ex-JPL'er als concurrent Courtois'

Een nieuwe naam duikt op in de Europese keeperscarrousel. Terwijl Thibaut Courtois nog altijd een ...

41
41
Joaquin Seys verlaat Club Brugge: één cruciale keuze

Joaquin Seys is veruit de beste linksachter in de Jupiler Pro League. De speler van Club Brugge is ...

371
371
Sibierski haalt zijn gram: aanwinst smaakmaker van Anderlecht

RSC Anderlecht heeft duidelijk een betere kern dan vorig jaar, dat ziet (hopelijk) iedereen. ...

290
290
Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

107
107
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

179
179
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

25
25
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

73
73
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

47
47
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

113
113
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

107
107
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

39
39
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

16
16
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

18
18
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

33
33
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

521
521

Meer sportnieuws