'Ongeziene crisis: Textor ontslaat alwéér coach bij Lyon'

door
'Ongeziene crisis: Textor ontslaat alwéér coach bij Lyon'

John Textor en trainers, tot dusver is dat nog geen goed huwelijk gebleven. In de zomer was er bij RWDM nog het bizarre ontslag van Vincent Euvrard vijf dagen voor de start van de competitie, al is daar de rust sindsdien wel teruggekeerd na de aanstelling van Claudio Caçapa, die ook degelijke resultaten haalt. Bij zusterclub Olympique Lyon gaat het dan weer van kwaad naar erger.

Van 2002 tot 2008 veroverde Lyon nog zeven keer op rij de titel in de Franse Ligue 1, maar daar blijft intussen niets meer van over. Dit seizoen staat het na twaalf speeldagen zelfs op de laatste plaats in het klassement. Het pakte tot dusver een schamele 7 op 36.

Textor ontslaat alweer een coach

Dat zorgt ervoor dat er alweer een kop rolt in Lyon. L'Equipe meldt namelijk dat nu ook Fabio Grosso ontslagen is. De Italiaanse coach was amper twee maanden aan de slag bij de club, nadat hij midden september overgenomen had na het ontslag van Laurent Blanc.

Ook hij kon het tij echter niet keren. Onder Grosso pakte Lyon ook slechts 5 op 21 en de achterstand op de veilige vijftiende plaats bedraagt intussen al vijf punten. De 0-2-nederlaag van zondag tegen Lille is Grosso nu fataal geworden.

Derde trainer in halfjaar voor Lyon

Woensdag had Grosso al een meeting met Textor en die zou hem donderdagochtend vervolgens meegedeeld hebben dat hij zijn koffers moch pakken. Lyon gaat dus al op zoek naar zijn derde trainer in een halfjaar tijd.

Tot die gevonden is, zou Pierre Sage overnemen. De 44-jarige was tot dusver aan de slag als hoofd van de jeugdopleiding, maar zal de komende dagen de trainingen leiden. Hij zal meer dan waarschijnlijk ook op de bank zitten zaterdag tegen Lens én volgende woensdag in Marseille.

Zal Lyon zich nog redden in de Ligue 1?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

97
97
Club Brugge in topvorm: "Niet naar Union kijken"

Club Brugge lijkt niet meer te stoppen richting landstitel. STVV werd met 2-0 geklopt, al had ...

22
22
Na lof van Nainggolan: volgende parel staat voor RSCA-debuut

RSC Anderlecht speelt namiddag in en tegen AA Gent. De Brusselaars zitten echter met een gigantisch ...

35
35
FC Barcelona ‘overklast’ Real Madrid: enorm verschil

Om 21u staat de grootste voetbalmatch ter wereld op het programma: FC Barcelona – Real Madrid. ...

55
55
Sibierski ontketend: megadeals op komst bij Anderlecht

Antoine Sibierski zet meteen de toon bij Anderlecht. De nieuwe sportief directeur wil slimme deals ...

177
177
Henry ziet twee absolute kleppers bij de Rode Duivels

Binnen een maandje start het WK. De Rode Duivels zitten in een groep met Iran, Nieuw-Zeeland en ...

38
38
Sibierski aan zet: Anderlecht beslist over aankoop verdediger

Bij RSC Anderlecht gaat Antoine Sibierski samen met de scouting heel wat knopen moeten doorhakken. ...

113
113
Club in het voordeel tegen Union? Leko is duidelijk

Club Brugge kan de komende dagen achterover leunen en rustig kijken hoe Union het er vanaf brengt. ...

242
242
Tzolis reageert na nieuwe knalprestatie op transfergeruchten

Club Brugge ligt meer dan ooit op titelkoers. Met een 2-0-zege tegen STVV breidt het zijn voorsprong ...

240
240
Kompany in de clinch met eigen speler: "Hij is verkeerd"

Bayern München ging zaterdag wel winnen op het veld van Wolfsburg, maar het likt eigenlijk nog ...

118
118
Club pluimt Kanaries en zet Union verder onder druk

Club Brugge heeft Union nog wat meer onder druk gezet in de strijd om de titel. Blauw-Zwart liet ...

191
191
"Ik zou heel graag bij STVV willen blijven"

Als Anderlecht zondag niet wint in Gent, dan is STVV helemaal zeker van de derde plaats in de ...

107
107
Lommel oordeelt over promotiekansen tegen Dender

Dender kent zijn tegenstander in de barrage om het behoud. De rode lantaarn zal het daarin moeten ...

138
138
Prachtig afscheid Vossen: "Een serieuze pleister op wonde"

Zulte Waregem zette zaterdag een punt achter zijn seizoen met een nieuwe zege tegen Dender. Daarbij ...

69
69
'Van Bommel eindelijk weer aan de slag bij deze topclub'

Het is intussen al twee jaar geleden dat Mark van Bommel de deur van de Bosuil achter zich ...

157
157
Bayern herpakt zich een beetje met nipte zege

De uitschakeling in de Champions League door PSG kwam deze week zeer hard aan bij Bayern ...

37
37
Doku wéér de uitblinker: City blijft in titelstrijd

Manchester City blijft volop Arsenal het vuur aan de schenen leggen in de Engelse titelstrijd. Het ...

70
70
Kiel in zak en as: Lommel houdt Beerschot uit barrages

Beerschot moet zijn promotiedroom definitief opbergen. De Mannekes zijn er op het Kiel niet in ...

230
230
'Coucke gooit alle remmen los: Romback doet RSCA daveren'

Marc Coucke droomt luidop van Romelu Lukaku, en dan telt hij niet meer. Het gerommel bij Napoli doet ...

1358
1358
Leko maakt ploeg bekend: één enorme verrassing

Club Brugge kan vanavond een volgende grote stap richting landstitel zetten. Ze ontvangen STVV, dat ...

135
135
'Benfica neemt verrassende beslissing over Ivanovic'

Voor topspelers uit de Jupiler Pro League is het niet altijd makkelijk om bij een vertrek meteen ...

74
74
Bommetje voor Clasico: "Vinicius was op weg naar Barça"

FC Barcelona kan voor de ultieme vernedering zorgen bij Real Madrid. Kampioen spelen in eigen huis ...

214
214
'AA Gent houdt schoonmaak: 11 spelers weg'

AA Gent haalde voor het tweede jaar op rij de Champions' Play-Offs, wat al progressie is. De jaren ...

444
444
KV Kortrijk stuurt vier spelers naar de uitgang

KV Kortrijk speelt komend seizoen weer in de Jupiler Pro League. De Kerels zijn al druk bezig met ...

85
85
Taravel waarschuwt voor AA Gent: "Weet iedereen binnen RSCA"

RSC Anderlecht speelt zondag een zeer belangrijk duel op het veld van AA Gent. Als RSCA er kan ...

157
157
Vossen wint afscheidsmatch, pandoering voor Cercle Brugge

In de Jupiler Pro League stonden er in de Relegation Play-Offs twee matchen op het programma. Voor ...

55
55

Meer sportnieuws