'Ongeziene crisis: Textor ontslaat alwéér coach bij Lyon'

door
'Ongeziene crisis: Textor ontslaat alwéér coach bij Lyon'

John Textor en trainers, tot dusver is dat nog geen goed huwelijk gebleven. In de zomer was er bij RWDM nog het bizarre ontslag van Vincent Euvrard vijf dagen voor de start van de competitie, al is daar de rust sindsdien wel teruggekeerd na de aanstelling van Claudio Caçapa, die ook degelijke resultaten haalt. Bij zusterclub Olympique Lyon gaat het dan weer van kwaad naar erger.

Van 2002 tot 2008 veroverde Lyon nog zeven keer op rij de titel in de Franse Ligue 1, maar daar blijft intussen niets meer van over. Dit seizoen staat het na twaalf speeldagen zelfs op de laatste plaats in het klassement. Het pakte tot dusver een schamele 7 op 36.

Textor ontslaat alweer een coach

Dat zorgt ervoor dat er alweer een kop rolt in Lyon. L'Equipe meldt namelijk dat nu ook Fabio Grosso ontslagen is. De Italiaanse coach was amper twee maanden aan de slag bij de club, nadat hij midden september overgenomen had na het ontslag van Laurent Blanc.

Ook hij kon het tij echter niet keren. Onder Grosso pakte Lyon ook slechts 5 op 21 en de achterstand op de veilige vijftiende plaats bedraagt intussen al vijf punten. De 0-2-nederlaag van zondag tegen Lille is Grosso nu fataal geworden.

Derde trainer in halfjaar voor Lyon

Woensdag had Grosso al een meeting met Textor en die zou hem donderdagochtend vervolgens meegedeeld hebben dat hij zijn koffers moch pakken. Lyon gaat dus al op zoek naar zijn derde trainer in een halfjaar tijd.

Tot die gevonden is, zou Pierre Sage overnemen. De 44-jarige was tot dusver aan de slag als hoofd van de jeugdopleiding, maar zal de komende dagen de trainingen leiden. Hij zal meer dan waarschijnlijk ook op de bank zitten zaterdag tegen Lens én volgende woensdag in Marseille.

Zal Lyon zich nog redden in de Ligue 1?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

68
68
Jean-Marie Pfaff stinkend rijk? Absurde jackpot wacht

Jean-Marie Pfaff staat mogelijk voor de transfer van zijn leven. Niet op een voetbalveld dit keer, ...

281
281
'Strijd Karetsas is los: gesprekken met eerste club'

Voor KRC Genk is het op sportief vlak een ontgoochelend seizoen, maar toch lijkt de kassa in de ...

34
34
Club houdt toptalent uit handen van buitenlandse clubs

Club Brugge lijkt alweer voor een hete transferzomer te staan. Het zal opnieuw af te rekenen krijgen ...

48
48
Verrassende transferzet STVV: "Cultuurbewaker in kleedkamer"

STVV beleeft één van de mooiste seizoenen uit haar geschiedenis en is nu al zeker van ...

20
20
Amerikaanse club: "We waren zeer dicht bij komst De Bruyne"

In de Verenigde Staten zullen ze in juni kunnen genieten van Kevin De Bruyne, want de ervaren ...

12
12
'Tottenham gaat all-in voor kandidaat-Rode Duivel'

Tottenham leek af te stevenen op een schokkende degradatie uit de Premier League, maar na een zes op ...

30
30
AA Gent liep op pijnlijke wijze recordtransfer mis

AA Gent wist de laatste jaren heel wat lucratieve uitgaande transfers te doen, maar dat bleek in het ...

39
39
'D-Day nadert: 6 dilemma's voor Garcia'

Er zal de komende dagen nog druk gespeculeerd worden over hoe de selectie van de Rode Duivels op het ...

110
110
'Standard ziet belangrijke pion na één jaar al vertrekken'

Standard mag nog altijd dromen van een Europees ticket, want op vier speeldagen van het einde prijkt ...

70
70
'Club en Anderlecht kennen prijskaartje voor JPL-sensatie'

De eindsprint wordt stilaan ingezet in de Jupiler Pro League, waarna de Belgische clubs hun pijlen ...

259
259
TRANSFERUURTJE: 'Taak voor Sibierski, weer transfer Lang'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

125
125
Club-target legt knaltransfer op tafel: “Dat is de droom”

Club Brugge is door het nakende pensioen van Simon Mignolet op zoek naar een nieuwe doelman. ...

192
192
Beerschot haalt slag thuis met coach Messoudi

Beerschot moet in eigen huis een 3-1 nederlaag tegen Lommel moeten proberen weg te werken. De ...

29
29
Kompany vol ongeloof: ook Vertonghen haalt zwaar uit

Bayern München is uitgeschakeld in de Champions League. De treble is van de baan voor Vincent ...

212
212
La Louvière droomt van dubbele transferstunt

La Louvière wist in zijn eerste seizoen in de Jupiler Pro League meteen het behoud af te ...

55
55
Dubbele opsteker Union voor titelstrijd en bekerfinale

Drie weken geleden leek Union nog vrije baan te hebben naar een nieuwe titel, maar intussen ziet de ...

198
198
AA Gent pakt uit: Kums keert terug, ook Kindermans komt

AA Gent hoopt in de komende weken nog een Europees ticket uit de brand te slepen, maar daarvoor ...

196
196
'Rigaux berooft Club meteen van transferdoelwit'

De voorbereiding op de zomemercato dreigt bij Club Brugge stevig verstoord te worden. Deze week ...

302
302
Verrassing: Duits international (30) zet punt achter carrière

Op het WK staan een aantal ervaren spelers komende zomer wellicht voor hun 'last dance'. Eén ...

88
88
'Sibierski wil meteen stunten met Club Brugge-target'

Bij Anderlecht kunnen ze eindelijk echt beginnen met het voorbereiden van de zomermercato, nu er met ...

349
349
Vrancken doet boekje open over akkefietje met Burgess

Afgelopen weekend won STVV verdiend met 2-1 van Union SG. Achteraf ging het echter vooral over de ...

197
197
'KRC Genk beslist: twee verrassende vertrekkers'

Bij KRC Genk gaat het wellicht een drukke zomermercato worden. De Limburgers gaan een aantal spelers ...

436
436
'Garcia aast op geweldige stunt in WK-selectie'

Volgende week vrijdag maakt Rudi Garcia zijn WK-selectie bekend. Er is kans dat er één ...

301
301
'Anderlecht vult kassa: 10 miljoen euro op komst'

Bij RSC Anderlecht mogen er de nodige spelers de club verlaten. De Brusselaars hopen vooral dat een ...

396
396
Rigaux schokt Club Brugge: Verhaeghe ziet ramp naderen

Feyenoord duwt door voor Dévy Rigaux en dat komt bijzonder ongelegen voor Club Brugge en Bart ...

316
316

Meer sportnieuws