'Ongeziene crisis: Textor ontslaat alwéér coach bij Lyon'

door
'Ongeziene crisis: Textor ontslaat alwéér coach bij Lyon'

John Textor en trainers, tot dusver is dat nog geen goed huwelijk gebleven. In de zomer was er bij RWDM nog het bizarre ontslag van Vincent Euvrard vijf dagen voor de start van de competitie, al is daar de rust sindsdien wel teruggekeerd na de aanstelling van Claudio Caçapa, die ook degelijke resultaten haalt. Bij zusterclub Olympique Lyon gaat het dan weer van kwaad naar erger.

Van 2002 tot 2008 veroverde Lyon nog zeven keer op rij de titel in de Franse Ligue 1, maar daar blijft intussen niets meer van over. Dit seizoen staat het na twaalf speeldagen zelfs op de laatste plaats in het klassement. Het pakte tot dusver een schamele 7 op 36.

LEES OOK: 'Barça wil profiteren: Rode Duivel aan spotprijsje'

Textor ontslaat alweer een coach

Dat zorgt ervoor dat er alweer een kop rolt in Lyon. L'Equipe meldt namelijk dat nu ook Fabio Grosso ontslagen is. De Italiaanse coach was amper twee maanden aan de slag bij de club, nadat hij midden september overgenomen had na het ontslag van Laurent Blanc.

Ook hij kon het tij echter niet keren. Onder Grosso pakte Lyon ook slechts 5 op 21 en de achterstand op de veilige vijftiende plaats bedraagt intussen al vijf punten. De 0-2-nederlaag van zondag tegen Lille is Grosso nu fataal geworden.

Derde trainer in halfjaar voor Lyon

Woensdag had Grosso al een meeting met Textor en die zou hem donderdagochtend vervolgens meegedeeld hebben dat hij zijn koffers moch pakken. Lyon gaat dus al op zoek naar zijn derde trainer in een halfjaar tijd.

Tot die gevonden is, zou Pierre Sage overnemen. De 44-jarige was tot dusver aan de slag als hoofd van de jeugdopleiding, maar zal de komende dagen de trainingen leiden. Hij zal meer dan waarschijnlijk ook op de bank zitten zaterdag tegen Lens én volgende woensdag in Marseille.

Zal Lyon zich nog redden in de Ligue 1?

Meest recent

Oordeel na eerste 90 minuten Jashari: Italië gaat los

Ardon Jashari maakte de overstap van Club Brugge naar AC Milan, maar de 23-jarige middenvelder ...

38
38
‘Racismerel zindert na: ook Benfica dient klacht in’

De Champions League-clash tussen Benfica en Real Madrid blijft de gemoederen bezighouden. Vooral de ...

35
35
KAA Gent-meevaller vlak voor Cercle: De Mil tempert

KAA Gent neemt het vanavond op tegen Cercle Brugge. Terwijl de Buffalo’s strijden voor een ...

26
26
Rode Duivel van 10 miljoen ligt onder vuur in Duitsland

Met het oog op het WK maakten heel wat potentiële Rode Duivels de voorbije maanden een ...

23
23
Smaakmaker bereidt vertrek bij Union nu al voor

Union hoopt de komende maanden opnieuw de titel te veroveren, staat ook in de bekerfinale en kan ...

32
32
Geen geheimen meer: Ruben Van Gucht pakt stevig uit

Ruzies, roddels en romantiek lijken al jaren als schaduwen rond Ruben Van Gucht te hangen. Wat ooit ...

73
73
'Barça wil profiteren: Rode Duivel aan spotprijsje'

Voor FC Barcelona belooft het alweer een drukke transferzomer te worden. De Catalanen moeten nog ...

90
90
'Anderlecht slikt nieuwe Schreuder-domper'

Het is bij Anderlecht nog altijd wachten op een nieuwe hoofdtrainer, drie weken na het ontslag van ...

289
289
Jan Boskamp ging door complete hel: "Rot op man!"

Er zijn weinig Nederlanders die in België zo geliefd zijn als de immer sympathieke 'brulboei' ...

54
54
Van MLS-finale naar Stayen: reden voor transfer bekend

STVV blijft verbazen en prijkt nog altijd op de tweede plaats in de Jupiler Pro League, maar dat ...

18
18
'Juventus heeft keiharde boodschap voor Openda'

Loïs Openda beleefde deze week een nieuw dieptepunt bij Juventus. De Rode Duivel kreeg met zijn ...

103
103
Boersma geeft dé reden aan waarom hij KV Mechelen verkoos

KV Mechelen lijkt in januari een fraaie slag geslagen te hebben. Het zag met Lion Lauberbach wel een ...

120
120
'Comeback Lavia: plan van Chelsea is bekend'

Hij had stilaan de patron van de Rode Duivels moeten zijn, maar de teller van Roméo Lavia ...

66
66
‘Club Brugge schrikt zich rot: topspeler pakt zijn boeltje?’

Club Brugge wil hem niet kwijt, maar na Standard gaat er wéér een alarm af. Eén ...

691
691
'Onthuld: dit incident luidde einde Vanzeir bij Gent in'

De 26ste speeldag in de Jupiler Pro League wordt vrijdagavond afgetrapt met een confrontatie tussen ...

224
224
Courtois onthult straf plan met Belgische club

Thibaut Courtois hoopt de komende maanden nog prijzen te pakken met Real Madrid, maar intussen maakt ...

118
118
Vazquez onthult dé reden waarom hij bij Anderlecht faalde

Anderlecht blijft kwakkelen in de Jupiler Pro League, met vorig weekend nog een teleurstellende 0-0 ...

408
408
Genk-spelers stellen unaniem doel voor terugmatch

KRC Genk blijft indruk maken in de Europa League. De Limburgers staan nu al met één ...

190
190
'Anderlecht in actie: deadline Schreuder, Taravel krijgt belofte'

Bijna drie weken na het ontslag van Besnik Hasi, heerst er nog steeds onduidelijkheid over de ...

372
372
Hayen geeft 'het geheim' achter wedergeboorte Genk

KRC Genk heeft zijn goede resultaten van de laatste weken nu ook kunnen bevestigen in de Europa ...

217
217
Kritische Verhaeghe krijgt draai om de oren: "Kleine verliezer"

Club Brugge is een historische Champions League-avond rijker. Ondanks een 0-2-achterstand aan ...

332
332
UEL/UECL: horror-avond Schmeichel, Lille in vieze papieren

Donderdagavond werden de heenmatchen in de tussenronde van de Europa en Conference League afgewerkt. ...

99
99
Gretige uitspraak Karetsas doet Genk-fans watertanden

KRC Genk was bezig aan een tegenvallend seizoen. Maar de ommekeer lijkt inmiddels ingezet. Na de ...

258
258
'Knoop doorgehakt: eerste zomertransfer Club Brugge'

Club Brugge KV slaagde er ondanks verschillende miljoenenboden in om zijn sterkhouders tijdens de ...

485
485
'Trainerssoap Anderlecht: definitieve beslissing in zicht'

Het trainersdossier bij RSC Anderlecht blijft de gemoederen bedaren. Alfred Schreuder leek de ...

472
472

Meer sportnieuws