'Ongeziene crisis: Textor ontslaat alwéér coach bij Lyon'

110
'Ongeziene crisis: Textor ontslaat alwéér coach bij Lyon'

John Textor en trainers, tot dusver is dat nog geen goed huwelijk gebleven. In de zomer was er bij RWDM nog het bizarre ontslag van Vincent Euvrard vijf dagen voor de start van de competitie, al is daar de rust sindsdien wel teruggekeerd na de aanstelling van Claudio Caçapa, die ook degelijke resultaten haalt. Bij zusterclub Olympique Lyon gaat het dan weer van kwaad naar erger.

Van 2002 tot 2008 veroverde Lyon nog zeven keer op rij de titel in de Franse Ligue 1, maar daar blijft intussen niets meer van over. Dit seizoen staat het na twaalf speeldagen zelfs op de laatste plaats in het klassement. Het pakte tot dusver een schamele 7 op 36.

LEES OOK: Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

Textor ontslaat alweer een coach

Dat zorgt ervoor dat er alweer een kop rolt in Lyon. L'Equipe meldt namelijk dat nu ook Fabio Grosso ontslagen is. De Italiaanse coach was amper twee maanden aan de slag bij de club, nadat hij midden september overgenomen had na het ontslag van Laurent Blanc.

Ook hij kon het tij echter niet keren. Onder Grosso pakte Lyon ook slechts 5 op 21 en de achterstand op de veilige vijftiende plaats bedraagt intussen al vijf punten. De 0-2-nederlaag van zondag tegen Lille is Grosso nu fataal geworden.

Derde trainer in halfjaar voor Lyon

Woensdag had Grosso al een meeting met Textor en die zou hem donderdagochtend vervolgens meegedeeld hebben dat hij zijn koffers moch pakken. Lyon gaat dus al op zoek naar zijn derde trainer in een halfjaar tijd.

Tot die gevonden is, zou Pierre Sage overnemen. De 44-jarige was tot dusver aan de slag als hoofd van de jeugdopleiding, maar zal de komende dagen de trainingen leiden. Hij zal meer dan waarschijnlijk ook op de bank zitten zaterdag tegen Lens én volgende woensdag in Marseille.

Zal Lyon zich nog redden in de Ligue 1?

Meest recent

Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

3
3
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

34
34
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

6
6
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

107
107
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

55
55
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

137
137
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

55
55
Relatie Van Gucht en Charlotte Van Looy onder druk?

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

45
45
'Mislukte' transfers bij Club: Preud'homme weerlegt kritiek

Bij Club Brugge zijn ze alweer uitstekend aan het seizoen begonnen, met een 27 op 30 in de Jupiler ...

193
193
'Union haalt opgelucht adem: Bondsparket heeft genade'

Het blijven zeer drukke weken voor Union. Donderdag moet het in de Europa League op bezoek bij Celta ...

48
48
Ommekeer bij Kortrijk? "Het gaat de goede kant uit"

Vorig weekend vonden er de nodige verschuivingen plaats in de kelder van het klassement van de ...

88
88
Real pakt uit: tennisicoon in bestuur én toptalent op komst

Real Madrid kende alweer een woelig seizoensbegin, want na nederlagen tegen Real Betis en Atletico ...

46
46
'Vitor Bruno slikt dubbele domper voor Salzburg'

Anderlecht bezorgde zichzelf vorig weekend weer wat meer ademruimte met een ruime zege tegen ...

235
235
'Na 6 maanden alweer weg? Goudhaantje Union grof wild'

Union haalde afgelopen zomer alweer 35 miljoen euro op de transfermarkt op met de verkoop van Anan ...

51
51
Zulte Waregem plukt verrassend pion weg bij Club Brugge

Zulte Waregem was uitstekend aan het seizoen begonnen en snuffelde zelfs even aan de subtop, maar is ...

89
89
TRANSFERUURTJE: 'Milan shopt wéér bij Club, Bakayoko moet weg'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

206
206
De Mil met handen in het haar vlak voor Europese clash

KAA Gent neemt het in de Conference League op tegen het Finse KuPS. De Buffalo’s zijn ...

140
140
KV Mechelen snoert iedereen de mond: Raman reageert

Het rommelde bij KV Mechelen en coach Fred Vanderbiest werd nadrukkelijk met een ontslag in verband ...

76
76
Club Brugge liet Rode Duivel genadeloos links liggen

Club Brugge heeft zich flink geroerd afgelopen zomer. Na het vertrek van Simon Mignolet was ...

224
224
Van Bommel hakt knopen door: Brugse Duivels in vizier

Er staat weer een nieuwe interlandperiode voor de deur. Voor bondscoach Mark van Bommel weer een ...

209
209
Bruno Fernandes haalt ongezien uit: “Leugens verspreid"

Manchester United completeerde een knappe comeback in de Champions League tegen AS Roma. De uitploeg ...

33
33
Preud’homme slaat keihard terug na Club Brugge-kritiek

Club Brugge mikt altijd op het allerhoogste en ook achter de schermen zijn de ambities groot. Elke ...

273
273
HVH ziet Belgische arbitrage falen: “Gewoonweg belachelijk”

Afgelopen speeldag waren er weer een paar discutabele fases op de Belgische velden. Vooral de ...

159
159
'Club voelt bui al hangen: AC Milan heeft grootse plannen'

In januari is hij niet te koop, maar dat Nicolo Tresoldi bezig is aan zijn laatste maanden bij Club ...

241
241
Thorup gooit roer om: opvallend slachtoffer in Genk

KRC Genk vindt vooral buitenshuis maar geen regelmaat in de prestaties, want na twee opeenvolgende ...

340
340

Meer sportnieuws