'Union troefde Toulouse af voor twéé transfers'

door
'Union troefde Toulouse af voor twéé transfers'

Union wacht nog een zware taak als het wil overwinteren in de Europa League. Het bracht zichzelf in een moeilijke situatie door voor de interlandbreak te gaan verliezen in Linz. Om nog kans te maken op de tweede plaats, is winst op het veld van Toulouse eigenlijk een must.

Makkelijk wordt dat niet, want de Franse bekerwinnaar wist op de vorige speeldag nog het grote Liverpool te verrassen. In de heenwedstrijd bleken Union en Toulouse elkaar niet veel te ontlopen en in het Lotto Park hielden ze het op een 1-1-gelijkspel.

LEES OOK: Wisselvallig Union kraakt Dender pas na rust in Dudenpark

Union troefde Toulouse twee keer af

Sportief wist Union dus Toulouse nog niet af te troeven, maar dat lukte hen wel al twee keer op de mercato. Afgelopen zomer wisten ze nog Alessio Castro-Montes bij AA Gent weg te kapen voor de neus van de Fransen, zo gaf de speler zelf al aan in interviews. Maar eerder trok Union ook in een ander dossier aan het langste eind, zo weet La Dernière Heure.

Ook Toulouse scout zijn spelers immers op basis van data en komt daardoor weleens uit bij dezelfde namen als Union. In de zomer van 2022 kwamen ze daardoor uit bij Casper Terho, die net een topseizoen had gespeeld bij HJK Helsinki. Toulouse organiseerde een videomeeting met de jonge flankspeler en was zelfs zo overtuigd dat ze naar Finland trokken om hem te ontmoeten.

Terho verkoos toch Union

De Franse club dacht de strijd gewonnen te hebben, maar in september werd Terho toch aangekondigd bij Union. In januari maakte de 20-jarige vervolgens de overstap naar het Dudenpark. Daar wordt hij echter langzaam gebracht en moet hij vooralsnog vrede nemen met een rol als invaller.

Het voorbije jaar kwam Terho daardoor nog maar 26 keer in actie voor Union. Daarin was hij wel goed voor vijf doelpunten en twee assists. Op de rechterflank moet hij het voorlopig toch nog afleggen voor Castro-Montes.

Zal Terho nog helemaal doorbreken bij Union?

Meest recent

Verbeke doet boekje open over "slechtste transfer ooit"

Sinds hij het profvoetbal enkele maanden geleden de rug toekeerde verdween Peter Verbeke naar de ...

35
35
'Beproefd recept Club Brugge: opvolger Leko al bekend?'

Het spelpeil laat geregeld te wensen over, maar sinds Ivan Leko het roer overpakte van Nicky Hayen ...

99
99
Taravel grijpt in: 'miscast' Anderlecht maakt brokken

RSC Anderlecht ging zondag met 1-0 onderuit tegen KV Mechelen. De gebeten hond langs Paars-Witte ...

99
99
'Jackpot voor Antwerp: ontdekking lokt leger scouts'

Antwerp bleef zondag steken op een 1-1 gelijkspel tegen Standard. Net zoals de afgelopen weken stond ...

123
123
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

242
242
'Transferfiasco Jonathan David: bliksem-exit in zicht'

Na enkele seizoenen te hebben uitgeblonken bij Lille OSC, versierde Jonathan David afgelopen zomer ...

60
60
Selectie Rode Duivels: 'Vier afhakers, dríé grote verrassingen'

Volgende week gaat de eerste interland-break van 2026 van start, tevens de laatste interland-periode ...

555
555
Drastische titelvoorspelling: "Zij zijn kansloos"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. ...

283
283
'De Bruyne slaat Napoli met verstomming: totale transferwending'

Kevin De Bruyne maakte afgelopen weekend met zijn sterke invalbeurt namens SSC Napoli. In nog maar ...

131
131
'Toptransfer Club Brugge: opvallende foto gooit olie op vuur'

Club Brugge zal komende zomer afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Eén van de ...

292
292
Garcia verrast: spectaculaire comeback bij Rode Duivels?

Rudi Garcia overweegt een opvallende comeback bij de Rode Duivels. Het gaat om een speler die al ...

205
205
Lardot velt verdict over rode kaart Foulon & Bertaccini

Ook op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie deden enkele beslissingen van de ...

366
366
Sterkhouder spreekt klare taal: "Weg bij Anderlecht?"

Na de nederlaag tegen KV Mechelen heeft RSC Anderlecht nog een waterkansje om uit de top zes te ...

348
348
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

126
126
DAZN pakt uit met fraaie geste voor ontknoping JPL

Volgend weekend staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Voor die ...

472
472
AA Gent deelt dramatisch nieuws: supporter overleden

Dankzij de thuiszege tegen Zulte Waregem blijft AA Gent op koers liggen voor de Champions' ...

0
0
Brusselmans haalt BV's door gehaktmolen: "Absolute sukkels!"

Herman Brusselmans doet weer waar hij al decennia het beste in is: stoken, schoppen en tegelijk ...

211
211
'Openda lanceert zich opnieuw op oude nest'

Vorig weekend waren er opnieuw geen speelminuten weggelegd voor Loïs Openda bij Juventus. Dat ...

101
101
KV Mechelen zet zich schrap voor miljoenentransfer

KV Mechelen mag zich opmaken voor nog elf topmatchen. Het sluit volgend weekend zijn reguliere ...

410
410
Deur open voor vertrek bij Club: "Ik denk erover na, ja"

Bij Club Brugge mogen we in de zomer wellicht een stevige leegloop verwachten. Heel wat sterkhouders ...

378
378
'Gegokt en gewonnen? La Louvière weigert 5 miljoen'

De strijd om het behoud kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending. OH Leuven wipte over Zulte ...

148
148
Vanhaezebrouck is kritisch voor Genkse held El Ouahdi

KRC Genk kan terugblikken op een uitstekende week. Het wist een goede uitgangspositie af te dwingen ...

290
290
'Enorme transferdomper dreigt voor Standard'

Standard mag in principe een kruis maken over een mogelijke deelname aan de Champions' Play-Off. Dat ...

222
222
Nieuwe weg voor Genk? Hayen krijgt boodschap

KRC Genk heeft zondag zijn kansen op de top zes zo gaaf mogelijk gehouden, want het boekte een ...

296
296
Eindelijk oplossing in zicht voor RWDM?

Al een heel seizoen gaan er zeer onrustwekkende berichten rond over RWDM Brussels. De traditieclub ...

166
166

Meer sportnieuws