'Faes kan snel terugkeren in de Premier League'

door
'Faes kan snel terugkeren in de Premier League'

Het voorbije jaar is er bij de Rode Duivels heel wat veranderd. De aanstelling van Domenico Tedesco heeft een stevige verjonging van de nationale ploeg ingezet en dat bleek ook een zegen voor een aantal spelers die onder Roberto Martinez amper of geen kansen kregen. Wout Faes was één van de grootste winnaars.

Martinez haalde de verdediger al in 2021 bij de selectie, maar speelkansen kreeg Faes amper of niet. Doorgaans moest hij in de tribune plaatsnemen en ook op het WK kwam hij niet van de bank. Zijn teller bleef steken op amper één invalbeurt van vijf minuutjes in een Nations League-wedstrijd tegen Polen.

Faes speelt dit seizoen slechts in Championship

Daar kwam onder Tedesco echter verandering in. Sinds diens aanstelling vormt Faes centraal achterin een vast duo met Jan Vertonghen. Op de oefenmatch tegen Servië na speelde hij ook altijd de volledige wedstrijd. En dat terwijl het op clubniveau juist minder ging.

Vorig seizoen degradeerde Faes immers met Leicester City uit de Premier League, waardoor hij momenteel slechts op het tweede niveau in Engeland uitkomt. Die situatie zorgt er mee voor dat er regelmatig gepleit wordt om andere spelers een kans te geven in zijn plaats.

Terug naar Premier League?

Maar mogelijk komt daar snel verandering in, want Faes zou snel kunnen terugkeren op het hoogste niveau. Volgens Ekrem Konur houden verschillende clubs uit de Premier League de situatie van Faes in de gaten. In de zomer werd de 25-jarige al gelinkt aan onder meer Tottenham.

Bij Leicester is Faes dit seizoen niet uit de ploeg weg te denken. De nieuwe trainer Enzo Maresca gaf hem meteen het vertrouwen en hij stond in veertien van de zeventien competitiematchen tot dusver aan de aftrap. Hij heeft dan ook een groot aandeel in het feit dat Leicester momenteel aan de leiding staat in het Championship en dus zelf ook op koers ligt om terug te keren in de Premier League.

Moet Faes in januari een transfer maken?

Meest recent

Warm gebaar na zege: Vanderbiest slaat fans met verstomming

KV Mechelen was samen met Anderlecht één van de grote winnaars van het afgelopen ...

5
5
Strijd om top zes: Westerlo-spelers maken verrassende keuze

De strijd om de top zes kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending, want de vele kandidaten blijven ...

14
14
Selectie Club: Leko krijgt flinke opstekers

Club Brugge haalde in twee van de drie vorige edities van de Champions League de achtste finale en ...

26
26
STVV in schok: buitenlands avontuur voor Vrancken?

STVV blijft verbazen in de Jupiler Pro League. Het was al zeker van zijn plaats in de top zes en ...

89
89
Jupiler Middenmoot League: waanzinnige statistiek

Er staan nog vier speeldagen op het programma in de Jupiler Pro League en die beloven nog razend ...

74
74
KV Mechelen zeker van PO1? Vanderbiest reageert

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend lieten AA Gent en KRC Genk ...

111
111
Club Brugge pakt uit met fraai initiatief in Madrid

Club Brugge hoopt dinsdag opnieuw te kunnen stunten in de Champions League. Om 18u45 opent het de ...

114
114
Dick Advocaat verrast: ex-trainer Anderlecht naar WK

Komende zomer wordt in de Verenigde Staten, Canada en Mexico voor de eerste keer het WK met 48 ...

22
22
Bezorgt crisis alsnog Anderlecht zijn verhoopte trainer?

Anderlecht had gehoopt om snel een opvolger te vinden voor Besnik Hasi, maar dat bleek toch lastiger ...

204
204
TRANSFERUURTJE: 'Trainerswending Anderlecht, Real meldt zich bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

209
209
Zulte-fans viseren Vandenbroeck: T1 reageert scherp

Zulte Waregem speelde lang niet slecht tegen RSC Anderlecht, maar toch bleef Essevee weer zonder ...

284
284
Drama voor Dick Advocaat: bondscoach toch niet naar WK

Dick Advocaat (78) heeft een verleden bij de Belgische nationale ploeg waar hij uiteindelijk werd ...

94
94
Schrikwekkende blessure Karetsas: Genk krijgt nieuws

Het was een schrikwekkend beeld afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League: Konstantinos Karetsas ...

386
386
Hazard krijgt stevige tik van Vandenbempt

RSC Anderlecht pakte een heel belangrijke zege op het veld van RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

308
308
'Openda op de wip: twee opties liggen op tafel'

Juventus verraste vriend en vijand door afgelopen zomer Loïs Openda over te nemen van RB ...

125
125
Ongeziene data: Zulte Waregem overklaste Anderlecht

RSC Anderlecht won met 2-4 van Zulte Waregem. Thorgan Hazard zorgde met zijn klasse voor de ...

209
209
Nieuwe titelfavoriet duikt plots op in JPL

De strijd om de top zes woedt nog hevig, maar de eerste drie staan al vast. Peter Vandenbempt ...

422
422
Vrancken looft smaakmakers: "Mooi om hen bij STVV te hebben"

STVV blijft bijzonder sterk voor de dag komen. De Kanaries wonnen heel knap met 1-4 van FCV Dender. ...

112
112
Onmisbare pion bij RSCA: impact is gigantisch groot

RSC Anderlecht won onverdiend met 2-4 van Zulte Waregem, dat een karrenvracht aan kansen kreeg. ...

286
286
Anderlecht zeker naar PO I? Albert stelt voorwaarde

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

211
211
Het wit konijn van Garcia? "Beste speler in Eredivisie"

De Rode Duivels vertrekken eind maart naar de Verenigde Staten voor een oefenkamp. Maar in aanloop ...

271
271
'Vervanger voor Onyedika: Leko deelt pijnlijke tik uit'

Club Brugge kruist dinsdagavond de degens met Atlético Madrid, daarbij is een ticket voor de ...

467
467
Peeters geniet na sensationele promotie: "Vanavond géén Bob"

Het is amper eind februari en de eerste promovendus naar de Jupiler Pro League is al bekend. Zo is ...

192
192
Zorgenkind ondanks zege Anderlecht: kranten geven 4 op 10

Voor het eerst sinds 13 december heeft RSC Anderlecht nog een competitiewedstrijd kunnen winnen. ...

321
321
Grote zorgen Lukaku, De Bruyne: Conte doet boekje open

Eind volgende maand trekken de Rode Duivels naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage ...

191
191

Meer sportnieuws