'Faes kan snel terugkeren in de Premier League'

door
'Faes kan snel terugkeren in de Premier League'

Het voorbije jaar is er bij de Rode Duivels heel wat veranderd. De aanstelling van Domenico Tedesco heeft een stevige verjonging van de nationale ploeg ingezet en dat bleek ook een zegen voor een aantal spelers die onder Roberto Martinez amper of geen kansen kregen. Wout Faes was één van de grootste winnaars.

Martinez haalde de verdediger al in 2021 bij de selectie, maar speelkansen kreeg Faes amper of niet. Doorgaans moest hij in de tribune plaatsnemen en ook op het WK kwam hij niet van de bank. Zijn teller bleef steken op amper één invalbeurt van vijf minuutjes in een Nations League-wedstrijd tegen Polen.

Faes speelt dit seizoen slechts in Championship

Daar kwam onder Tedesco echter verandering in. Sinds diens aanstelling vormt Faes centraal achterin een vast duo met Jan Vertonghen. Op de oefenmatch tegen Servië na speelde hij ook altijd de volledige wedstrijd. En dat terwijl het op clubniveau juist minder ging.

Vorig seizoen degradeerde Faes immers met Leicester City uit de Premier League, waardoor hij momenteel slechts op het tweede niveau in Engeland uitkomt. Die situatie zorgt er mee voor dat er regelmatig gepleit wordt om andere spelers een kans te geven in zijn plaats.

Terug naar Premier League?

Maar mogelijk komt daar snel verandering in, want Faes zou snel kunnen terugkeren op het hoogste niveau. Volgens Ekrem Konur houden verschillende clubs uit de Premier League de situatie van Faes in de gaten. In de zomer werd de 25-jarige al gelinkt aan onder meer Tottenham.

Bij Leicester is Faes dit seizoen niet uit de ploeg weg te denken. De nieuwe trainer Enzo Maresca gaf hem meteen het vertrouwen en hij stond in veertien van de zeventien competitiematchen tot dusver aan de aftrap. Hij heeft dan ook een groot aandeel in het feit dat Leicester momenteel aan de leiding staat in het Championship en dus zelf ook op koers ligt om terug te keren in de Premier League.

Moet Faes in januari een transfer maken?

Meest recent

Union doorbreekt Mechelse vloek: met 6 op 6 naar titelclash

Union SG is met een perfect rapport aan de Champions' Play-Offs begonnen. Dankzij een doelpunt van ...

30
30
Hayen voert één wissel door, Mazzu grijpt stevig in

KRC Genk is met belangrijke uitoverwinning aan de Europe Play-Offs begonnen. Dat vraagt wel om een ...

6
6
Toptarget speelt open kaart: "Transfer naar Club Brugge?"

Of hij nog in actie zal komen bij Club Brugge, zal afhangen van zijn revalidatie. Maar feit is dat ...

69
69
Ongeziene dominantie: Beveren gaat voor historie in CPL

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de Challenger Pro League afgewerkt. Het wordt dan ...

42
42
'Maat is vol: RSCA-titularis speelt plek definitief kwijt'

RSC Anderlecht krijgt zondagavond het bezoek van AA Gent. De algemene verwachting is dat coach ...

141
141
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern contacteert steraanvaller'

Bayern München heeft zaterdagavond geschiedenis geschreven. Tijdens de vlotte zege op St. Pauli ...

121
121
Leko dropt hint: essentiële wissel in basiself Club?

Club Brugge wist zaterdagavond de volle buit te pakken na een erg moeizame wedstrijd op het veld van ...

102
102
KV Mechelen - Union: Vanderbiest en Hubert wisselen één keer

Union SG is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen, maar moet zondagmiddag wel bevestigen op ...

22
22
Hayen klopt op tafel bij Genk: "Gaan er alles aan doen"

KRC Genk kan voorlopig niet tevreden zijn over het seizoen tot dusver. Maar de Limburgers hebben in ...

211
211
'City steekt zomermercato in de fik met topmiddenvelder'

Manchester City maakt zich op voor Premier League-toppers die de Engelse titelstrijd in een ...

71
71
TU: 'Gepeperde transfersom Vermeeren, Club vindt aanvaller'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

213
213
KV Kortrijk promoveert naar JPL: transfervuurwerk op komst

KV Kortrijk zal volgend seizoen weer te zien zijn in de Jupiler Pro League. De Kerels waren zeker ...

263
263
Sebaoui briest na STVV – Club Brugge: ploegmakkers afgemaakt

STVV stond op voorsprong in de eerste helft tegen Club Brugge. De Kanaries speelden een sterke ...

135
135
Uitblinker Godts spreekt over zomerse knaltransfer

Mika Godts behoorde bij Ajax weer tot de uitblinkers. De buitenspeler was goed voor een doelpunt, ...

43
43
Vetlesen zet Club Brugge op scherp: “Assholes…”

Het zag er na 45 minuten op Stayen niet goed uit voor Club Brugge. Blauw-Zwart stond op achterstand ...

212
212
Union Berlin pakt uit met primeur: eerste vrouwelijke T1

Union Berlin staat in de Bundesliga op een elfde plek, op zeven punten van de degradatiestreep. De ...

43
43
Valentine gooit bom rond Van Gucht: Charlotte slaat terug

De liefdesperikelen rond Ruben Van Gucht hebben een nieuwe, opvallende wending genomen. In een ...

106
106
Vanderbiest waarschuwt Club Brugge & co

KV Mechelen pakte vorige week een punt tegen AA Gent. Dat was oververdiend. Vandaag nemen de ...

254
254
Westerlo kietelt KRC Genk: spelers spreken ambitie uit

Waar sommigen misschien hadden verwacht dat Royal Antwerp FC of Standard het KRC Genk nog moeilijk ...

110
110
Paniek in amateur: 'Racismerel beslist kampioenschap'

In de amateurreeksen is het stilaan ook 'money time'. Toch lijkt er in één van die ...

95
95
Vanaken verrast: lof voor opvallende pion

Club Brugge kroop door het oog van de naald tegen STVV. De Kanaries verdienden meer dan een ...

195
195
Kompany schrijft geschiedenis: ongeloof bij iedereen

Bayern München is onstopbaar, zo lijkt het wel. Ze wonnen met 0-5 van St. Pauli en dat met een ...

113
113
Leko velt oordeel over Sabbe, Forbs én Diakhon

Club Brugge won bijzonder gevleid met 1-2 op het veld van STVV. De Truienaars kregen de beste ...

398
398
Vrancken over dé fase: "Heb hier minder problemen mee"

STVV speelde een beresterke partij tegen Club Brugge. De Limburgers verdienden zeker een punt, maar ...

162
162
'Club Brugge zet zinnen op nieuwe sensatie'

Bij Club Brugge staan ze voor een héél drukke zomer. De kans is groot dat er een halve ...

360
360

Meer sportnieuws