'Faes kan snel terugkeren in de Premier League'

132 stemmen
'Faes kan snel terugkeren in de Premier League'

Het voorbije jaar is er bij de Rode Duivels heel wat veranderd. De aanstelling van Domenico Tedesco heeft een stevige verjonging van de nationale ploeg ingezet en dat bleek ook een zegen voor een aantal spelers die onder Roberto Martinez amper of geen kansen kregen. Wout Faes was één van de grootste winnaars.

Martinez haalde de verdediger al in 2021 bij de selectie, maar speelkansen kreeg Faes amper of niet. Doorgaans moest hij in de tribune plaatsnemen en ook op het WK kwam hij niet van de bank. Zijn teller bleef steken op amper één invalbeurt van vijf minuutjes in een Nations League-wedstrijd tegen Polen.

LEES OOK: Wout Faes krijgt genadeloos transfernieuws te horen

Faes speelt dit seizoen slechts in Championship

Daar kwam onder Tedesco echter verandering in. Sinds diens aanstelling vormt Faes centraal achterin een vast duo met Jan Vertonghen. Op de oefenmatch tegen Servië na speelde hij ook altijd de volledige wedstrijd. En dat terwijl het op clubniveau juist minder ging.

Vorig seizoen degradeerde Faes immers met Leicester City uit de Premier League, waardoor hij momenteel slechts op het tweede niveau in Engeland uitkomt. Die situatie zorgt er mee voor dat er regelmatig gepleit wordt om andere spelers een kans te geven in zijn plaats.

Terug naar Premier League?

Maar mogelijk komt daar snel verandering in, want Faes zou snel kunnen terugkeren op het hoogste niveau. Volgens Ekrem Konur houden verschillende clubs uit de Premier League de situatie van Faes in de gaten. In de zomer werd de 25-jarige al gelinkt aan onder meer Tottenham.

Bij Leicester is Faes dit seizoen niet uit de ploeg weg te denken. De nieuwe trainer Enzo Maresca gaf hem meteen het vertrouwen en hij stond in veertien van de zeventien competitiematchen tot dusver aan de aftrap. Hij heeft dan ook een groot aandeel in het feit dat Leicester momenteel aan de leiding staat in het Championship en dus zelf ook op koers ligt om terug te keren in de Premier League.

Moet Faes in januari een transfer maken?

Meest recent

'Stroomversnelling rond Trossard: Arsenal aanvaardt bod'

Leandro Trossard drukte met twee goals tegen Nieuw-Zeeland zijn stempel bij de Rode Duivels en zal ...

17
17
Union tankt meteen vertrouwen met forse oefenzege

Stilaan zijn alle eersteklassers aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. Dinsdagavond ...

21
21
Nusa en Haaland zorgen voor feest bij Noorwegen

Op het WK stond er om 19u de partij tussen Ivoorkust en Noorwegen op het programma. Wie van de twee ...

18
18
Bernd Thijs weldra terug aan de slag in de Jupiler Pro League?

Bernd Thijs is de afgelopen jaren aan de slag geweest in het buitenland. De voorbije twee jaar was ...

67
67
Club Brugge jaagt op goalmachine: ‘Hij scoort alles kapot’

Club Brugge heeft een nieuwe goalmachine in het vizier. Zijn cijfers zijn straf, de interesse groeit ...

508
508
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

48
48
Fans Antwerp en RSCA gaan volledig los na Vandenhaute-nieuws

Bij Royal Antwerp FC barste er een bom. Een groep rondom Wouter Vandenhaute, onder meer met Toby ...

336
336
Cercle Brugge rondt volgende deal af met AS Monaco

Cercle Brugge verkocht vandaag Nazinho aan AS Monaco. Dat is niet de enige transfer die ze wisten af ...

34
34
Westerlo stelt allereerste zomeraanwinst officieel voor

KVC Westerlo gaat de komende dagen, weken en maanden heel veel transfers afronden. De Kemphanen ...

17
17
AC Milan realiseert knaltransfer bij PSG

AC Milan heeft haal zwaar uitgehaald. De Italiaanse club wil terug meedoen voor de prijzen en heeft ...

31
31
Rode Duivels kruisen vingers: sterkhouder in lappenmand?

Senegal valt niet te onderschatten, maar met een vlotte 5-1 zege tegen Nieuw-Zeeland tankten de Rode ...

248
248
'Gheysens houdt been stijf: rampscenario Antwerp wenkt'

Paul Gheysens out, Wouter Vandenhaute in. Die op z'n zachtst gezegd opmerkelijke wissel van de wacht ...

260
260
Garcia velt hard verdict voor revelatie Rode Duivels

In de zestiende finales van het WK staat de Rode Duivels met Senegal meteen een zware klus te ...

188
188
'Club Brugge op hete kolen: topaanwinst in aantocht'

Club Brugge moet deze zomer allicht weer heel wat sterkhouders zien te vervangen, want na Aleksandar ...

717
717
'Gheysens richting exit: Vandenhaute wil Antwerp kopen'

Dinsdag is het D-Day voor Antwerp, waar voorzitter Paul Gheysens kleur moet bekennen over zijn ...

527
527
Garcia hakt knopen door: Vanaken out, Lukaku in?

Straks om 19 uur verschijnt er in verschillende kranten een uitgebreid interview met Rudi Garcia, ...

388
388
Baro maakt brokken: opvallend ontslag bij AA Gent

Bijna drie jaar nadat hij de touwtjes in handen kreeg bij AA Gent is Sam Baro nog steeds naarstig op ...

256
256
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

256
256
Laatste twijfels weg over toekomst Witsel

De Rode Duivels staan woensdag voor hun volgende opdracht op het WK, waarin ze het zullen moeten ...

98
98
Khalaili en Stankovic: TD Inter spreekt klare taal

Het lijkt erop dat Inter sterk van plan is om zich deze zomer op de Belgische markt te begeven. De ...

64
64
'Sibierski moet zich haasten: bod op Anderlecht-target'

Er ligt deze zomer nog véél werk op de plank voor Antoine Sibierski. De nieuwe ...

243
243
Onder niveau op WK? De Bruyne velt duidelijk oordeel

De Rode Duivels zijn woensdagavond aan zet in de zestiende finales van het WK. Na de verrassende ...

105
105
'Knaltransfer Keita nadert: 2 clubs zijn concreet'

Doordat het WK nog volop aan de gang is, blijven vele toptransfers nog even in de koelkast zitten. ...

79
79
'Zeer verrassende transfer voor Vincent Janssen'

Bij Antwerp zijn ze aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen met alweer een stevig ...

453
453
Lukaku vreest Senegal: zes pionnen springen eruit

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finale op tegen Senegal. Geen hapklare brok want het ...

215
215

Meer sportnieuws