'Faes kan snel terugkeren in de Premier League'

door
'Faes kan snel terugkeren in de Premier League'

Het voorbije jaar is er bij de Rode Duivels heel wat veranderd. De aanstelling van Domenico Tedesco heeft een stevige verjonging van de nationale ploeg ingezet en dat bleek ook een zegen voor een aantal spelers die onder Roberto Martinez amper of geen kansen kregen. Wout Faes was één van de grootste winnaars.

Martinez haalde de verdediger al in 2021 bij de selectie, maar speelkansen kreeg Faes amper of niet. Doorgaans moest hij in de tribune plaatsnemen en ook op het WK kwam hij niet van de bank. Zijn teller bleef steken op amper één invalbeurt van vijf minuutjes in een Nations League-wedstrijd tegen Polen.

Faes speelt dit seizoen slechts in Championship

Daar kwam onder Tedesco echter verandering in. Sinds diens aanstelling vormt Faes centraal achterin een vast duo met Jan Vertonghen. Op de oefenmatch tegen Servië na speelde hij ook altijd de volledige wedstrijd. En dat terwijl het op clubniveau juist minder ging.

Vorig seizoen degradeerde Faes immers met Leicester City uit de Premier League, waardoor hij momenteel slechts op het tweede niveau in Engeland uitkomt. Die situatie zorgt er mee voor dat er regelmatig gepleit wordt om andere spelers een kans te geven in zijn plaats.

Terug naar Premier League?

Maar mogelijk komt daar snel verandering in, want Faes zou snel kunnen terugkeren op het hoogste niveau. Volgens Ekrem Konur houden verschillende clubs uit de Premier League de situatie van Faes in de gaten. In de zomer werd de 25-jarige al gelinkt aan onder meer Tottenham.

Bij Leicester is Faes dit seizoen niet uit de ploeg weg te denken. De nieuwe trainer Enzo Maresca gaf hem meteen het vertrouwen en hij stond in veertien van de zeventien competitiematchen tot dusver aan de aftrap. Hij heeft dan ook een groot aandeel in het feit dat Leicester momenteel aan de leiding staat in het Championship en dus zelf ook op koers ligt om terug te keren in de Premier League.

Moet Faes in januari een transfer maken?

Meest recent

Vazquez wéér doeltreffend, nieuwe uitschuiver Ajax

Terwijl RSC Anderlecht maar blijft aanmodderen, toen één van de spelers die in januari ...

31
31
Nieuw bommetje bij Anderlecht: ook Still naar uitgang?

De sportieve leiding van RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer met de zoektocht naar een ...

122
122
Anderlecht-fans koken: Genk bevoordeeld door VAR?

RSC Anderlecht raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Na een offensieve ...

311
311
Standard slikt last-minute optater voor clash op Club

Standard boekte afgelopen weekend een broodnodige zege tegen RSC Anderlecht. Zondag op het veld van ...

240
240
Anderlecht-drama deint uit: sterk Genk boekt gouden zege

De sportieve crisis bij RSC Anderlecht blijft maar verder escaleren. Zondagmiddag ging Paars-Wit ook ...

305
305
Club-Atlético: scherpe voorwaarde voor Brugse stunt

Club Brugge plaatste zich tijdens de slotspeeldag van de League Phase op indrukwekkende wijze voor ...

357
357
Cercle Brugge dolgelukkig: "Een natte droom"

Cercle Brugge zorgde voor een zeer sterke prestatie op het veld van Sporting Charleroi. Ze wonnen er ...

45
45
Anderlecht ziet af in Genk: "Wie haalt zo'n speler?"

Om 13u30 stond in de Cegeka Arena met KRC Genk - RSC Anderlecht een topduel op het programma. Een ...

366
366
Zorgen om Romelu Lukaku? Antonio Conte geeft update

Napoli won gisterenavond met 2-3 op het veld van Genoa. Een belangrijke zege voor de Napolitanen. ...

65
65
AA Gent en OHL geven update na zeer zware botsing

AA Gent verloor gisterenavond verrassend met 1-3 in eigen huis van OH Leuven. Tijdens de match ...

63
63
Tah doet stevig boekje open over Kompany

Jonathan Tah werkt sinds 2025 samen met Vincent Kompany. De centrale verdediger sprak bij ESPN over ...

68
68
"Anderlecht vertelde mij dat ik de club diende te verlaten"

RSC Anderlecht nam in januari afscheid van een aantal overbodige spelers én ze verkochten ...

215
215
Still gooit ploeg compleet door elkaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht en KRC Genk spelen om 13u30 tegen elkaar in de Cegeka Arena. Beide ploegen kunnen een ...

245
245
'Antwerp hakt knoop door over toekomst Praet'

Dennis Praet kwam anderhalf jaar geleden met grote verwachtingen naar Royal Antwerp FC. Tot op heden ...

401
401
TRANSFERUURTJE: Club versus Barça, 'njet' van Kompany

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

89
89
Hoe Anderlecht de verkeerde les leerde van Union SG

RSC Anderlecht zal komende zomer de fouten van de afgelopen transferperiodes moeten aanpakken. Union ...

178
178
Genk én Anderlecht onder zware druk: Boeckx voorspelt

KRC Genk en RSC Anderlecht nemen het om 13u30 op tegen elkaar. In de Cegeka Arena is het voor beide ...

297
297
Rangers lyrisch over Belg, Celtic zet landgenoot op zijspoor

Rangers FC en Celtic Glasgow zijn de twee grote clubs in Schotland. Al is het dit seizoen Hearts dat ...

178
178
Westerlo doet boekje open over interesse Club en Anderlecht

KVC Westerlo verkocht afgelopen wintermercato voor ruim 5 miljoen euro aan spelers. De Kemphanen ...

73
73
Straffe JPL-club net achter Club: miljoenenbedrag als statement

Cercle Brugge pakte stevig uit op de wintermercato. De Bruggelingen willen de komende weken verder ...

165
165
Anderlecht hakt twee transferknopen door: club geeft uitleg

Bij RSC Anderlecht lieten ze vooral spelers vertrekken in januari. Ook bij RSCA Futures vertrokken ...

164
164
Brandon Mechele deelt nieuws dat Club-fans diep raakt

Brandon Mechele straalt de laatste weken meer dan ooit. Op en naast het veld lijkt alles samen te ...

362
362
Zulte Waregem compleet verrast met gouden transfer

Zulte Waregem kende een pittige transfermercato. Ze trokken een blik buitenlanders open. Daarnaast ...

177
177
‘Transferbom naast het veld: Mannaert naar Anderlecht?’

Bij Anderlecht is de storm niet gaan liggen na het ontslag van Besnik Hasi: nu staat vooral Olivier ...

1288
1288
Zware klap bij AA Gent: “Dit komt hard aan”

Rik De Mil krijgt AA Gent maar niet echt constant op de rails. Tegen OH Leuven werd met 1-3 verloren ...

186
186

Meer sportnieuws