'Faes kan snel terugkeren in de Premier League'

132 stemmen
'Faes kan snel terugkeren in de Premier League'

Het voorbije jaar is er bij de Rode Duivels heel wat veranderd. De aanstelling van Domenico Tedesco heeft een stevige verjonging van de nationale ploeg ingezet en dat bleek ook een zegen voor een aantal spelers die onder Roberto Martinez amper of geen kansen kregen. Wout Faes was één van de grootste winnaars.

Martinez haalde de verdediger al in 2021 bij de selectie, maar speelkansen kreeg Faes amper of niet. Doorgaans moest hij in de tribune plaatsnemen en ook op het WK kwam hij niet van de bank. Zijn teller bleef steken op amper één invalbeurt van vijf minuutjes in een Nations League-wedstrijd tegen Polen.

Faes speelt dit seizoen slechts in Championship

Daar kwam onder Tedesco echter verandering in. Sinds diens aanstelling vormt Faes centraal achterin een vast duo met Jan Vertonghen. Op de oefenmatch tegen Servië na speelde hij ook altijd de volledige wedstrijd. En dat terwijl het op clubniveau juist minder ging.

Vorig seizoen degradeerde Faes immers met Leicester City uit de Premier League, waardoor hij momenteel slechts op het tweede niveau in Engeland uitkomt. Die situatie zorgt er mee voor dat er regelmatig gepleit wordt om andere spelers een kans te geven in zijn plaats.

Terug naar Premier League?

Maar mogelijk komt daar snel verandering in, want Faes zou snel kunnen terugkeren op het hoogste niveau. Volgens Ekrem Konur houden verschillende clubs uit de Premier League de situatie van Faes in de gaten. In de zomer werd de 25-jarige al gelinkt aan onder meer Tottenham.

Bij Leicester is Faes dit seizoen niet uit de ploeg weg te denken. De nieuwe trainer Enzo Maresca gaf hem meteen het vertrouwen en hij stond in veertien van de zeventien competitiematchen tot dusver aan de aftrap. Hij heeft dan ook een groot aandeel in het feit dat Leicester momenteel aan de leiding staat in het Championship en dus zelf ook op koers ligt om terug te keren in de Premier League.

Moet Faes in januari een transfer maken?

Meest recent

Leko ontkracht kritiek op Verhaeghe: "Klopt niet"

Club Brugge staat op het punt om Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord, met als gevolg de ...

79
79
'Code rood bij Antwerp: exit Jaecques & Haroun?'

Na een alweer teleurstellend seizoen is Antwerp aan bezinning toe. Komende zomer is er dan ook nog ...

82
82
'Witte rook bij Essevee: overeenkomst met nieuwe T1'

Ontsnappen aan de Relegation Play-Offs lukte niet, maar daarin bleek Zulte Waregem wel veruit de ...

97
97
'Kogel door de kerk: Anderlecht verkoopt De Cat'

Na de verloren bekerfinale was het andermaal een seizoen om snel te vergeten voor RSC Anderlecht. ...

535
535
Leko haalt gram: ultieme vernedering voor AA Gent?

Dankzij een spectaculaire 5-0 zege tegen Union diepte Club Brugge het gat met de eerste achtervolger ...

280
280
"Als je hem ziet spelen ..." - Vanaken vaste basisspeler op WK?

Met een vijf sterren-prestatie in de titelclash tegen Union SG, toonde Hans Vanaken zondag nog eens ...

139
139
'Bom in Manchester: Guardiola na slotspeeldag weg bij City'

De ontknoping van de Engelse titelstrijd draait op volle toeren. Maar maandagavond werd de Premier ...

134
134
'STVV op zucht van nieuwe spits, Cercle pakt miljoenen'

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Heel wat ploegen zijn dan ook al ...

73
73
Gouden Schoen: winnaar eerste stemronde nú al bekend?

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op, tijd dus om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

192
192
'Mourinho dropt enorme transferbom bij Real-comeback'

Een officiële aankondiging ontbreekt nog, maar alle signalen wijzen erop dat José ...

178
178
Coucke met grond gelijk gemaakt: "Net een oude ABBA-zanger"

Bijna negen jaar geleden verraste Marc Coucke de Belgische voetbalwereld door recordkampioen RSC ...

512
512
'Gheysens droomt van stunt met topcoach'

Antwerp zit opnieuw zonder trainer en op de Bosuil gonst het meteen van de geruchten. Paul Gheysens ...

608
608
Lardot velt verdict: Sykes ontsnapt, penalty voor RSCA?

Na de 5-0 zege van Club Brugge tegen Union lijkt de titelstrijd beslist. Op het optreden van Lothar ...

307
307
Haroun hakt knopen door: 4 slachtoffers bij Antwerp

Na nog geen halfjaar werd Joseph Oosting alweer bedankt voor bewezen diensten door Antwerp, dat de ...

564
564
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

462
462
'RSCA kan cashen: 30 miljoen voor voltreffers Renard'

De vierde plaats werd voorlopig veiliggesteld, maar tot zover het goede nieuws bij RSC Anderlecht. ...

645
645
Titelkoorts bij Club Brugge: feestplannen al onthuld

Zelf houden Ivan Leko en co hun voetjes nog op de grond, maar na de forfaitzege tegen Union lijkt ...

288
288
Van Gucht en Charlotte shockeren: “Namen beslissing samen”

Alsof alle ogen al niet genoeg op hen gericht waren, zorgen Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy ...

92
92
Vanderbiest met verrassend oordeel over punt in Anderlecht

KV Mechelen gaf in de slotfase alsnog een zege weg tegen RSC Anderlecht. Al verdienden de ...

276
276
Vandenbempt trekt héél pijnlijke conclusie over Anderlecht

RSC Anderlecht moet nog knokken om een Europees ticket te behalen. Dat is heel erg nodig voor de ...

320
320
KV Mechelen wacht af: ervaren pion mysterieus over vertrek

Bij KV Mechelen hopen ze nog een Europees ticket te behalen, wat voor de club fantastisch zou zijn. ...

177
177
Club Brugge reageert fors na nazigroet

Er was een groot feest na Club Brugge - Union SG, maar één fan zorgde ervoor dat hij ...

413
413
Club Brugge heeft beet en shopt in de Bundesliga

Club Brugge is volop bezig met het scouten van buitenlandse talenten, maar ze wisten ook al een ...

171
171
Hayen baalt: vier pionnen out voor Antwerp

KRC Genk moet aan de bak tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers beseffen dat het van moeten is, want ...

265
265
Sibierski aan zet: blijft 'miscast' dan toch bij Anderlecht?

Bij RSC Anderlecht gaat er heel wat volk de club verlaten komende zomer. Over één ...

698
698

Meer sportnieuws