CIES: "Anderlecht beschikt over beste afwerkers in JPL"

door
CIES:

Halfweg de reguliere competitie in de Jupiler Pro League kunnen we toch al enkele conclusies trekken. Eén van die conclusies is dat Anderlecht helemaal terug lijkt te zijn. Paars-Wit prijkt immers fier op de tweede plaats in de rangschikking, op vier punten van leider Union.

Die sterke prestaties heeft Anderlecht vooral te danken aan de geslaagde zomermercato, waarin er een stevige kwaliteitsinjectie kwam met de komst van ervaren grote namen als Kasper Schmeichel, Thomas Delaney, Mats Rits, Thorgan Hazard en Kasper Dolberg. Ondanks al die kwaliteit is het voetbal echter nog steeds niet altijd om over naar huis te schrijven.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: verrassende smaakmaker in Eredivisie

Topafwerkers bij Anderlecht

Maar Anderlecht toont zich wel efficiënt en dat blijkt ook uit de statistieken. Het onderzoeksbureau CIES Football Observatory publiceerde woensdag een lijst met de 100 beste afwerkers ter wereld, gebaseerd op cijfers uit 65 competities. Elke speler kreeg een index toegekend op basis van hoe vaak ze scoren per 90 minuten, hun afwerkingspercentage en het niveau waarop ze speelden.

Daaruit kwam Harry Kane naar voor als beste afwerker ter wereld, voor Santiago Gimenez (Feyenoord), Jude Bellingham (Real Madrid) en Simon Banza (Braga). De enige Belg in de lijst is Loïs Openda. Maar ook drie spelers uit de Jupiler Pro League haalden de top 100. Twee van hen spelen voor Anderlecht.

Sensatie bij Westerlo

Kasper Dolberg en Anders Dreyer blijken immers zeer efficiënt met hun mogelijkheden om te springen. Beide Denen scoren dit seizoen dan ook vlotjes. Dolberg zit al aan negen competitiegoals, terwijl Dreyer ook al acht keer gescoord heeft.

De derde speler uit de Belgische competitie is dan weer een verrassende naam. Ook Nicolas Madsen (Westerlo) blijkt immers een afwerker van internationale klasse. Dat heeft de middenvelder vooral te danken aan zijn sensationale afwerkingspercentage, want hij scoort bij maar liefst 56 procent van zijn doelpogingen. Niemand doet wereldwijd zelfs beter. 

Zal Anderlecht zijn prestaties kunnen aanhouden?

Meest recent

KV Kortrijk stelt zich vragen: "Gebeurden rare dingen"

KV Kortrijk zag vorige week de match tegen Seraing uitgesteld worden. Er was een brand en daardoor ...

5
5
'Geflopt bij AA Gent: nu transfer van 15 miljoen euro'

Bij AA Gent flopten de afgelopen jaren heel wat spelers. Maar sommigen van hen maken nu elders het ...

10
10
'KRC Genk slaat gigantische slag: 70 miljoen euro op komst'

KRC Genk is inzake transferbeleid een voorbeeldclub in België. Geen Belgische club doet inzake ...

26
26
"De Redder" - Courtois laat Spanjaarden uit hun dak gaan

Real Madrid treedt binnen een tweetal weken aan in de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

86
86
UCL: Verleningen fnuiken Juve-sprookje, Real dankt sterke Courtois

Woensdag zijn de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Champions League uitgedeeld. Real ...

58
58
'Lammens verstomt: bizarre keeperswending United'

Senne Lammens werd de voorbije dagen opnieuw bewierrookt bij Manchester United na zijn sterke ...

197
197
'Anderlecht lonkt plots naar Ajax voor nieuwe TD'

Nu de kans steeds groter wordt dat Jérémy Taravel het seizoen zal uitdoen als ...

178
178
Overmars aan zet: zaakwaarnemer geeft grote transferhint

Antwerp FC wil dit seizoen alsnog een Europees ticket veroveren, via eender welke play-off. ...

265
265
Totale exodus Club Brugge: halve basisploeg richting uitgang

Voor het tweede jaar op rij de 1/8ste finales halen zat er uiteindelijk niet in, maar Club Brugge ...

391
391
Groot feest bij Beveren: "Of ik dít ook in de JPL zal doen?"

Het is eind februari en de eerste promovendus voor komend seizoen is al bekend. Het ongeslagen SK ...

133
133
Sensatie in Bergamo! Atalanta wipt Dortmund met penalty in 98ste

Atalanta BC heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

94
94
Lukaku-twist: schokkende transfer voor Anderlecht-comeback?

De terugkeer van Romelu Lukaku blijft met horten en stoten verloren. Voorlopig moet de Rode Duivel ...

549
549
Club likt Madrileense wonde: "Dát was het pijnlijkste moment"

De Champions League-campagne van Club Brugge zit erop dit seizoen. Ondanks een meer dan degelijk ...

297
297
Het rommelt bij Antwerp: speelt Gheysens macht kwijt?

Antwerp praat met externe investeerders: het staat nu zwart op wit in de jongste financiële ...

288
288
Prestianni gooit na racismerel nog extra olie op het vuur

Om 21u staan Real Madrid en Benfica tegenover elkaar in hun terugwedstrijd in de tussenronde van de ...

181
181
Joos tipt opvallende versterking voor Club en RSCA

De wintermercato zit er nog niet zo lang op, maar toch zullen vele clubs nu al bezig zijn met het ...

291
291
‘Dreun bij Club: ijskoude douche voor miljoenenman’

Club Brugge kijkt opnieuw rond voor een extra centrale verdediger — en dat zegt veel over de ...

426
426
Bloedvorm op komst? Lukaku brengt grote opsteker

Het is voorlopig nog niet het seizoen geweest van Romelu Lukaku. De Rode Duivel viel in augustus uit ...

75
75
'Dender handelt snel en haalt bekende nieuwe coach'

De trainerscarousel draait dit seizoen op volle toeren in de Jupiler Pro League. Woensdag zette ook ...

140
140
Eindigt straffe comeback bij Standard op WK?

Met nog vier speeldagen te gaan ligt de strijd om de top zes nog helemaal open. Ook Standard heeft ...

67
67
Club NXT verbaast weer en staat in kwartfinale Youth League

Club Brugge mag dan wel uitgeschakeld zijn in de Champions League, hun jonkies blijven wel actief in ...

262
262
Buffalo-flops schitteren in CL: Louwagie reageert

Dinsdagavond viel er het nodige spektakel te beleven in de Champions League. Opvallend daarbij was ...

221
221
WK-selectie Openda in gevaar? Joos velt keihard oordeel

Bondscoach Rudi Garcia heeft nog een drietal maanden om knopen door te hakken over de WK-selectie ...

72
72
Messi heeft één grote spijt: "Wat een idoot ben ik"

Lionel Messi is ondertussen 38 jaar en kende al een prachtige carrière. De Argentijn kwam in ...

73
73
'KV Mechelen vreest: Serie A-club meldt zich'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en maakt een zeer grote kans op de top zes. Dat zorgt er ...

99
99

Meer sportnieuws