CIES: "Anderlecht beschikt over beste afwerkers in JPL"

door
CIES:

Halfweg de reguliere competitie in de Jupiler Pro League kunnen we toch al enkele conclusies trekken. Eén van die conclusies is dat Anderlecht helemaal terug lijkt te zijn. Paars-Wit prijkt immers fier op de tweede plaats in de rangschikking, op vier punten van leider Union.

Die sterke prestaties heeft Anderlecht vooral te danken aan de geslaagde zomermercato, waarin er een stevige kwaliteitsinjectie kwam met de komst van ervaren grote namen als Kasper Schmeichel, Thomas Delaney, Mats Rits, Thorgan Hazard en Kasper Dolberg. Ondanks al die kwaliteit is het voetbal echter nog steeds niet altijd om over naar huis te schrijven.

LEES OOK: 'Anderlecht verrast: dit is de staf na vertrek Still'

Topafwerkers bij Anderlecht

Maar Anderlecht toont zich wel efficiënt en dat blijkt ook uit de statistieken. Het onderzoeksbureau CIES Football Observatory publiceerde woensdag een lijst met de 100 beste afwerkers ter wereld, gebaseerd op cijfers uit 65 competities. Elke speler kreeg een index toegekend op basis van hoe vaak ze scoren per 90 minuten, hun afwerkingspercentage en het niveau waarop ze speelden.

Daaruit kwam Harry Kane naar voor als beste afwerker ter wereld, voor Santiago Gimenez (Feyenoord), Jude Bellingham (Real Madrid) en Simon Banza (Braga). De enige Belg in de lijst is Loïs Openda. Maar ook drie spelers uit de Jupiler Pro League haalden de top 100. Twee van hen spelen voor Anderlecht.

Sensatie bij Westerlo

Kasper Dolberg en Anders Dreyer blijken immers zeer efficiënt met hun mogelijkheden om te springen. Beide Denen scoren dit seizoen dan ook vlotjes. Dolberg zit al aan negen competitiegoals, terwijl Dreyer ook al acht keer gescoord heeft.

De derde speler uit de Belgische competitie is dan weer een verrassende naam. Ook Nicolas Madsen (Westerlo) blijkt immers een afwerker van internationale klasse. Dat heeft de middenvelder vooral te danken aan zijn sensationale afwerkingspercentage, want hij scoort bij maar liefst 56 procent van zijn doelpogingen. Niemand doet wereldwijd zelfs beter. 

Zal Anderlecht zijn prestaties kunnen aanhouden?

Meest recent

Razend spannend om PO1: Vandenbempt geeft 3 favorieten

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft opnieuw voor de nodige verschuivingen in het ...

26
26
'Club Brugge greep naast Italiaanse sensatie'

Club Brugge blikt terug op een uiteindelijk vrij rustige wintermercato. Zaid Romero en Kaye Furo ...

33
33
Crisis bij Anderlecht: Proto en Albert wijzen de vinger

Anderlecht is zondag en maandag in een ongeziene crisis beland. Eerst leed het in Genk een zoveelste ...

186
186
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe topkandidaat én leegloop bij Anderlecht'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

268
268
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

36
36
Boost bij Club Brugge:”Goednieuwsshow in Jan Breydel”

Club Brugge had geen moeite met Standard Luik afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League. ...

182
182
‘Deserteur’ bij Anderlecht: “Smalletjes en niet netjes”

Het is een totale leegloop bij RSC Anderlecht. Na het ontslag van Besnik Hasi verlieten ook Lucas ...

432
432
Antwerp in bizarre situatie: “Hoe gek het ook klinkt”

Royal Antwerp FC ging van de hemel naar de hel. In de beker won The Great Old met 0-1 op het veld ...

126
126
Paul Gheysens furieus in vuile oorlog: "Het klopt niet!"

Het blijven enorm woelige tijden voor Paul Gheysens, Antwerp en Ghelamco. Elk hebben ze op hun eigen ...

173
173
'Anderlecht verrast: dit is de staf na vertrek Still'

RSC Anderlecht ziet Edward Still vertrekken naar Watford. Wie de stromingen kent binnen het ...

272
272
Bijltjesdag bij Anderlecht: club bevestigt vertrek Renard en Still

RSC Anderlecht heeft zopas officieel bevestigd dat Edward Still en Olivier Renard de club verlaten. ...

281
281
Vandenbempt luidt alarmbel: paniek bij Anderlecht

Het bestuur van RSC Anderlecht heeft er genoeg van. Het sportieve wanbeleid van Wouter Vandenhaute ...

341
341
Renard ontslagen: Bornauw & co trekken meteen door

RSC Anderlecht staat nog maar eens in brand. Het is duidelijk dat het wanbeleid van de afgelopen ...

498
498
KRC Genk op oorlogspad: Heymans waarschuwt concurrentie

KRC Genk won oververdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers blijven zo meedoen voor de top ...

168
168
'Renard gaf twee spelers veeg uit de pan'

RSC Anderlecht verloor in een week tijd van Standard, Royal Antwerp FC en KRC Genk. Enkel op ...

283
283
Anderlecht grijpt in: Renard per direct op straat gezet

Een week na het ontslag van hoofdcoach Besnik Hasi, heeft RSC Anderlecht opnieuw stevig ingegrepen. ...

477
477
Still kiest exit: Anderlecht zonder hoofdcoach naar Bosuil?

Aanstaande donderdag staat RSC Anderlecht voor de levensbelangrijke terugmatch in de halve finales ...

372
372
12 op 12 voor United: Engelse pers ziet één foutje Lammens

Manchester United is onder het bewind van caretaker Michael Carrick bezig aan een sterke reeks. ...

189
189
Anderlecht genekt door VAR? Oud-ref dient Still van antwoord

RSC Anderlecht ging zondagmiddag redelijk kansloos onderuit op het veld van KRC Genk. Maar volgens ...

412
412
'Anderlecht speelt met vuur: topkandidaat is tijdbom'

Bij RSC Anderlecht tikt de klok: de zoektocht naar een opvolger voor Besnik Hasi sleept aan en de ...

329
329
KRC Genk helemaal terug? Hayen trekt conclusie

KRC Genk lijkt eindelijk de rug te rechten in de Jupiler Pro League. Na de overwinning van vorige ...

193
193
Open oorlog in Genk-Anderlecht: "Dat is geen respect"

KRC Genk heeft zondagmiddag indruk gemaakt met een sterke prestatie én overwinning tegen RSC ...

724
724
'Club speelt steunpilaar kwijt: ook Tottenham klopt aan'

Nog anderhalve week te gaan en Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen ...

275
275
Kritieke week Anderlecht: nieuwe coach en twéé vertrekkers?

RSC Anderlecht staat andermaal voor een cruciale week. In de bekermatch op Antwerp en het ...

363
363
KV Mechelen smult van nieuw koningskoppel

De droom van KV Mechelen om Play-Off I te halen, leek de voorbije weken uiteen te spatten. ...

300
300

Meer sportnieuws