CIES: "Anderlecht beschikt over beste afwerkers in JPL"

157
CIES:

Halfweg de reguliere competitie in de Jupiler Pro League kunnen we toch al enkele conclusies trekken. Eén van die conclusies is dat Anderlecht helemaal terug lijkt te zijn. Paars-Wit prijkt immers fier op de tweede plaats in de rangschikking, op vier punten van leider Union.

Die sterke prestaties heeft Anderlecht vooral te danken aan de geslaagde zomermercato, waarin er een stevige kwaliteitsinjectie kwam met de komst van ervaren grote namen als Kasper Schmeichel, Thomas Delaney, Mats Rits, Thorgan Hazard en Kasper Dolberg. Ondanks al die kwaliteit is het voetbal echter nog steeds niet altijd om over naar huis te schrijven.

LEES OOK: Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Topafwerkers bij Anderlecht

Maar Anderlecht toont zich wel efficiënt en dat blijkt ook uit de statistieken. Het onderzoeksbureau CIES Football Observatory publiceerde woensdag een lijst met de 100 beste afwerkers ter wereld, gebaseerd op cijfers uit 65 competities. Elke speler kreeg een index toegekend op basis van hoe vaak ze scoren per 90 minuten, hun afwerkingspercentage en het niveau waarop ze speelden.

Daaruit kwam Harry Kane naar voor als beste afwerker ter wereld, voor Santiago Gimenez (Feyenoord), Jude Bellingham (Real Madrid) en Simon Banza (Braga). De enige Belg in de lijst is Loïs Openda. Maar ook drie spelers uit de Jupiler Pro League haalden de top 100. Twee van hen spelen voor Anderlecht.

Sensatie bij Westerlo

Kasper Dolberg en Anders Dreyer blijken immers zeer efficiënt met hun mogelijkheden om te springen. Beide Denen scoren dit seizoen dan ook vlotjes. Dolberg zit al aan negen competitiegoals, terwijl Dreyer ook al acht keer gescoord heeft.

De derde speler uit de Belgische competitie is dan weer een verrassende naam. Ook Nicolas Madsen (Westerlo) blijkt immers een afwerker van internationale klasse. Dat heeft de middenvelder vooral te danken aan zijn sensationale afwerkingspercentage, want hij scoort bij maar liefst 56 procent van zijn doelpogingen. Niemand doet wereldwijd zelfs beter. 

Zal Anderlecht zijn prestaties kunnen aanhouden?

Meest recent

'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

1
1
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

51
51
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

181
181
Wéér schandaal: "FIFA betaalde miljoenen voor Infantino"

De voorbije maanden is Gianni Infantino alsmaar meer onder vuur te komen liggen als voorzitter van ...

35
35
'Union schrikt: AC Milan meldt zich voor sterkhouder'

Union draait ook dit seizoen weer netjes mee in de top van de Jupiler Pro League en is goed begonnen ...

55
55
Anderlecht bezorgt Jonge Duivels mokerslag voor WK U17

Na deze week staat er een nieuwe interlandperiode voor de deur. Die wordt niet alleen belangrijk ...

119
119
Club Brugge krijgt controversiële scheidsrechter tegen PSV

Voor Club Brugge blijft het een zeer drukke periode. Woensdag moet het alweer aan de bak, want dan ...

74
74
Vandenbempt waarschuwt Gent: "Als je dat genoeg herhaalt..."

AA Gent begon geweldig aan het seizoen, maar is de laatste weken toch een beetje van zijn wolk ...

47
47
'Club krijgt enorme concurrentie voor typische transfer'

Bij Club Brugge kunnen ze tot dusver zeer tevreden zijn over hun seizoensbegin. Na tien speeldagen ...

75
75
Albert duidelijk: "Hij moet altijd starten bij Anderlecht"

Het zijn woelige weken geweest voor Anderlecht, maar op Neerpede zullen ze hopen dat de rust een ...

100
100
'Droomtransfer Tresoldi: nieuw plan op tafel'

Nicolo Tresoldi pikte vrijdag op Zulte Waregem opnieuw zijn doelpuntje mee en is met acht goals nu ...

170
170
Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

388
388
'Burgess laat AA Gent nog wat langer in spanning'

Het is voor AA Gent een zwart weekend geworden. Het leed in Lommel zijn eerste competitienederlaag ...

128
128
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft beet, nieuwe club voor Lamkel Zé'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

217
217
Woeste Edward Still maakt La Louvière af na bolwassing

La Louvière kreeg in een leeg Stade du Pays vijf doelpunten om de oren. Uiteindelijk werd het ...

35
35
‘Harde realiteit: Antwerp-spelers laten Compper in de steek’

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag werd eindelijk nog eens ...

154
154
Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

31
31
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

173
173
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

416
416
Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Marc Coucke kan na een bewogen periode bij Anderlecht opnieuw wat opgeluchter ademhalen. De ...

97
97
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 van Westerlo. Heel wat ...

454
454
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

195
195
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

53
53
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

193
193
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

643
643

Meer sportnieuws