CIES: "Anderlecht beschikt over beste afwerkers in JPL"

157 stemmen
CIES:

Halfweg de reguliere competitie in de Jupiler Pro League kunnen we toch al enkele conclusies trekken. Eén van die conclusies is dat Anderlecht helemaal terug lijkt te zijn. Paars-Wit prijkt immers fier op de tweede plaats in de rangschikking, op vier punten van leider Union.

Die sterke prestaties heeft Anderlecht vooral te danken aan de geslaagde zomermercato, waarin er een stevige kwaliteitsinjectie kwam met de komst van ervaren grote namen als Kasper Schmeichel, Thomas Delaney, Mats Rits, Thorgan Hazard en Kasper Dolberg. Ondanks al die kwaliteit is het voetbal echter nog steeds niet altijd om over naar huis te schrijven.

LEES OOK: Biancone: "Hij speelde grote rol bij RSCA-transfer"

Topafwerkers bij Anderlecht

Maar Anderlecht toont zich wel efficiënt en dat blijkt ook uit de statistieken. Het onderzoeksbureau CIES Football Observatory publiceerde woensdag een lijst met de 100 beste afwerkers ter wereld, gebaseerd op cijfers uit 65 competities. Elke speler kreeg een index toegekend op basis van hoe vaak ze scoren per 90 minuten, hun afwerkingspercentage en het niveau waarop ze speelden.

Daaruit kwam Harry Kane naar voor als beste afwerker ter wereld, voor Santiago Gimenez (Feyenoord), Jude Bellingham (Real Madrid) en Simon Banza (Braga). De enige Belg in de lijst is Loïs Openda. Maar ook drie spelers uit de Jupiler Pro League haalden de top 100. Twee van hen spelen voor Anderlecht.

Sensatie bij Westerlo

Kasper Dolberg en Anders Dreyer blijken immers zeer efficiënt met hun mogelijkheden om te springen. Beide Denen scoren dit seizoen dan ook vlotjes. Dolberg zit al aan negen competitiegoals, terwijl Dreyer ook al acht keer gescoord heeft.

De derde speler uit de Belgische competitie is dan weer een verrassende naam. Ook Nicolas Madsen (Westerlo) blijkt immers een afwerker van internationale klasse. Dat heeft de middenvelder vooral te danken aan zijn sensationale afwerkingspercentage, want hij scoort bij maar liefst 56 procent van zijn doelpogingen. Niemand doet wereldwijd zelfs beter. 

Zal Anderlecht zijn prestaties kunnen aanhouden?

Meest recent

Iran krijgt vlak voor België onverwacht nieuws van VS

Iran is vanavond de tegenstander van de Rode Duivels op het WK. In Los Angeles werkt België de ...

5
5
Duivelse basiself houdt gemoederen bezig: drie verrassingen

Vanavond om 21u staan de Rode Duivels tegenover Iran. Na het 1-1 gelijkspel moet er absoluut ...

74
74
Meunier slaat hard terug op kritiek: “Als een gek”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK. Tegen ...

22
22
Zorgt Garcia voor grote Lukaku-verrassing?

België heeft nood aan Romelu Lukaku in de spits, dat bleek duidelijk nog maar eens tegen ...

35
35
Rigaux krijgt ook volle laag over Vanhoutte-deal

De Nederlandse pers is anders dan de Belgische, dat mag Dévy Rigaux ook aan den lijve ...

158
158
"Groot vraagteken voor mij": Nilis twijfelt over Rode Duivel

Luc Nilis was een van de sierlijkste aanvallers die België ooit heeft gehad. De voormalige Rode ...

63
63
Vervanger Doku: Garcia kan uit vijf opties kiezen

Jérémy Doku ontbreekt tegen Iran. Dat is bijzonder jammer, maar ook geen drama. Tegen ...

251
251
Bom onder WK van Rode Duivels vlak voor Iran

Rudi Garcia krijgt al vóór de belangrijke match tegen Iran een nieuwe opdoffer te ...

173
173
Meunier vol lof: "Hij kan de Origi van dit WK worden"

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran en dat zal zonder Jeremy Doku en Romelu Lukaku in de ...

57
57
Advocaat met stuntje, Japan haalt stevig uit

Afgelopen nacht stonden er twee WK-matchen op het programma. Het Curaçao van Dick Advocat gaf ...

54
54
Club Brugge wil stunt uithalen: bod na bod al uitgebracht

Club Brugge wil een stunt uithalen op de transfermarkt. Blauw-Zwart heeft een nieuwe spits in het ...

424
424
Wereldtop voor Rode Duivel? Stilaan nu of nooit

De Rode Duivels begonnen matig aan het WK. De Belgen moeten aan de bak tegen Iran en uiteraard ...

57
57
Basisploeg Duivels: hakt Garcia verrassende knopen door?

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. De Belgen moeten winnen, dat is een feit. Bondscoach ...

156
156
Fout van Garcia wordt hersteld: Rode Duivel in de ploeg

Rudi Garcia begon met een al bij al logische opstelling tegen Egypte. Al vonden we één ...

250
250
Undav is de redder: Duitsland op valreep voorbij Ivoorkust

Duitsland is zaterdagavond met de schrik vrijgekomen op het WK. Tegen Ivoorkust leek het even op weg ...

59
59
Garcia doet boekje open over afwezigheid van Doku

De Rode Duivels komen zondag opnieuw in actie op het WK. Om 21u nemen ze het in hun tweede wedstrijd ...

147
147
Imke Courtois duidt verrassende vervanger Doku aan

De Rode Duivels staan zondag voor een belangrijke opdracht tegen Iran, want na het gelijkspel tegen ...

266
266
Alarm bij Brazilië: einde WK voor sterspeler?

Brazilië pakte zaterdagochtend zijn eerste overwinning op het WK. Tegen Haïti haalden ze ...

42
42
'Rode Duivel aast op reünie met Tedesco'

Gewezen bondscoach van de Rode Duivels Domenico Tedesco vond deze zomer een mooie nieuwe uitdaging. ...

63
63
'Napoli overtuigd: bod bij Union op komst'

Union was de voorbije weken al zeer actief op de transfermarkt. Ze haalden al vijf nieuwe spelers ...

74
74
Doku fit voor Nieuw-Zeeland? Dokter maakt inschatting

De Rode Duivels kregen daags voor hun tweede wedstrijd op het WK tegen Iran zeer slecht nieuws. Ze ...

124
124
'Stassin krijgt droomtransfer: PL-clubs melden zich'

Lucas Stassin droomde van een WK-selectie nadat hij in maart zijn debuut mocht maken bij de Rode ...

107
107
Oranje pakt de leiding in groep F met klinkende zege

Nederland bleef teleurgesteld achter na zijn openingsmatch, nadat het tegen Japan een late ...

38
38
'Cuypers verrast met stunttransfer naar LaLiga'

Uiteindelijk toverde Rudi Garcia als wit konijn voor de aanval van de Rode Duivels Matias ...

233
233
Enorme domper: Rode Duivels missen Doku tegen Iran

Zondag om 21u spelen de Rode Duivels hun tweede wedstrijd op dit WK. Tegen Iran staat er al meteen ...

217
217

Meer sportnieuws