‘Anderlecht slaat iedereen perplex met verrassende transfer’

door
‘Anderlecht slaat iedereen perplex met verrassende transfer’

Anderlecht is op zoek naar een centrale verdediger als back-up voor Jan Vertonghen en Zeno Debast, met het oog op mogelijke blessures en toekomstige transfers. De club richt zich op een high potential die op lange termijn een sportieve meerwaarde kan bieden.

Hoewel Liam Scales op 25-jarige leeftijd bezwaarlijk als een high potential kan worden beschouwd, staat de laatbloeier van Celtic toch hoog op de verlanglijst van Anderlecht.

LEES OOK: 'Harde keuze Taravel: topaanwinst moet plots vrezen'

Anderlecht start belangrijke zoektocht naar centrale verdediger

Anderlecht staat voor een belangrijke zoektocht naar een centrale verdediger tijdens de komende wintermercato. Sporting richt haar blik op de toekomst en is dringend op zoek naar een betrouwbare back-up voor Jan Vertonghen en Zeno Debast voor de rest van het lopende seizoen.

Als een van de twee basisspelers geblesseerd raakt, heeft Anderlecht momenteel geen oplossing. Daarnaast hangt de beslissing van de 35-jarige Vertonghen om al dan niet door te gaan met voetballen na dit seizoen nog in de lucht, terwijl Debast hoogstwaarschijnlijk een buitenlandse transfer zal maken aan het eind van dit seizoen.

Intern lijkt geen enkele speler van RSCA Futures ver genoeg te staan in zijn opleiding om nu al door te schuiven naar het eerste elftal, waardoor Anderlecht genoodzaakt is om de transfermarkt grondig te verkennen.

RSCA is op zoek naar jong talent dat in de schaduw van ervaren spelers kan rijpen, en zich geleidelijk kan aanpassen aan het spel in Brussel. Volgend seizoen moet de nieuwe aanwinst een onmiddellijke impact kunnen maken en kunnen uitgroeien tot een vaste steunpilaar in de paars-witte defensie.

Liam Scales: laatbloeier en geen high potential

Anderlecht is actief op zoek naar een high potential voor de centrale verdediging, maar de club zal geen gekke dingen ondernemen op de transfermarkt. “Een en ander zal ook afhangen van de prijs, want er moeten ook geen buitensporige zaken worden verwacht”, stelde Het Nieuwsblad al.

Bovendien zal de beoogde aanwinst zich eerst moeten schikken in een rol in de schaduw van Jan Vertonghen en Zeno Debast, wat ook een mogelijke hindernis kan vormen. “Het is een moeilijke werving”, zei Brian Riemer daarover.

“Als je het project presenteert en de speler ziet dat Debast en Vertonghen basisspelers zijn, denkt hij na voordat hij op het aanbod ingaat.”

Anderlecht wil geen verdediger halen enkel om de plaatsen te vullen, maar eerder een speler die op de lange termijn een sportieve meerwaarde kan bieden. De zoektocht van Anderlecht naar zo’n profiel heeft geresulteerd in de interesse voor Liam Scales van Celtic FC.

Hoewel hij op 25-jarige leeftijd bezwaarlijk als een high potential kan worden beschouwd, maakt de laatbloeier pas dit seizoen zijn doorbraak door bij de Schotse topclub.

Brendan Rodgers: “Een van de grootste verrassingen in mijn carrière”

Tot zijn 23ste speelde Liam Scales in de laag aangeschreven Ierse competitie, waarna hij de overstap maakte naar Celtic FC.

Vorig seizoen werd hij succesvol uitgeleend aan Aberdeen FC, maar in het afgelopen tussenseizoen leek het erop dat hij Celtic moest verlaten vanwege een gebrek aan toekomstperspectief en intense concurrentie op zijn positie.

Celtic pakte bovendien stevig uit op de zomermercato met de komst van vier centrale verdedigers, waaronder enkele dure aanwinsten: Nat Philips (Liverpool, huur), Paulo Bernardo (Benfica, huur), Gustaf Lagerbielke (Elfsborg, 3,4 miljoen euro) en Maik Nawrocki (Legia Warschau, 5 miljoen euro).

Bovendien kon coach Brendan Rodgers ook nog rekenen op Cameron Carter-Vickers (marktwaarde 13 miljoen euro), Stephen Welsh en Yuki Kobayashi op die positie. Door blessures in het centrum van de verdediging kreeg Scales in het seizoensbegin onverwacht zijn kans in het eerste elftal van Celtic.

Opmerkelijk genoeg wist hij zijn plaats in het team te behouden, zelfs na de terugkeer van enkele concurrenten. Dit seizoen vormt de 25-jarige een sterk duo met Carter-Vickers in het hart van de verdediging.

“Hij is misschien een van de grootste verrassingen in mijn carrière als coach”, zei Rodgers. Hoewel het contract van Scales loopt tot juni 2025, is Rodgers al voorstander om deze verbintenis snel te verlengen.

Scales heeft inmiddels zijn debuut gemaakt voor de Ierse nationale ploeg en is genomineerd voor de PFAI Overseas Player of the Year Award, een prijs voor de beste Ierse speler in het buitenland, samen met Premier League-spelers Evan Ferguson (Brighton) en Chiedozie Ogbene (Luton Town).

Is ‘warrior’ Scales bereid om back-up van Vertonghen te worden?

Alistair Johnston deelt bij Celtic de kleedkamer met Liam Scales en de Canadees is vol lof over de enorme evolutie van zijn ploeggenoot.

“Ik ben weggeblazen door zijn kalmte aan de bal. Hij is beter aan de bal dan ik had kunnen denken. Ongeacht wat er in de wedstrijd gebeurt, blijft hij kalm aan de bal, vindt zijn passes en dat is iets waar ik echt van onder de indruk ben”, zei Johnston aan Scottish Sun.

“Hij is ook een van die jongens die voor niet terugschrikt. Hij gooit zijn lichaam erin, gaat ervoor en houdt ook van een tackle. Hij is een van die jongens die voor het embleem speelt, en dat waardeer je altijd.”

Zowel op technisch als verdedigend vlak haalt Scales een hoog niveau, en wat betreft snelheid, dribbels en voorzetten staat hij zijn mannetje. Brendan Rodgers prees eerder al de versnelling, intelligentie en de constante in de prestaties van de betrouwbare verdediger.

De coach kan altijd op Scales rekenen, die hij beschrijft als een "warrior", en dit seizoen is hij een onmisbare kracht geworden voor Celtic. De Schotse topclub beschikt momenteel over maar liefst zeven centrale verdedigers en de club is van plan om in januari wat ruimte te maken in de defensie.

Volgens Le Soir staat Scaleshoog op het verlanglijstje van Anderlecht. De vraag die echter blijft hangen, en die Brian Riemer eerder aanstipte, is of de Ierse international bereid is zijn basisplaats bij Celtic op te geven voor een rol als back-up voor Jan Vertonghen bij Anderlecht.

Scales heeft het ideale profiel voor Anderlecht

Meest recent

STVV druipt af: wereldgoal houdt Genk in PO I-running

KRC Genk zal tot en met slotspeeldag mogen strijden om een plek in de Champions' Play-Offs. Racing ...

33
33
Twee logische wissels bij Antwerp, Standard met Nielsen

Standard behoudt nog een waterkans op deelname aan de Champions' Play-Offs, maar moet zondag dan wel ...

10
10
'Harde keuze Taravel: topaanwinst moet plots vrezen'

RSC Anderlecht kan zich zondagavond ook mathematisch verzekeren van de Champions' Play-Offs. Een ...

74
74
'Club Brugge verschiet: Arsenal klopt aan voor smaakmaker'

Onder meer dankzij de sterke campagne in de Champions League, kunnen verschillende sterkhouders van ...

122
122
'Ongeziene crisis Tottenham: hoofd nu al op kapblok'

In de Premier League gaat Tottenham Hotspur zondagavond op bezoek bij Liverpool FC. Bij een nieuwe ...

43
43
Duivel volledig afgeschreven: WK-selectie in acuut gevaar

Bondscoach Rudi Garcia maakt aanstaande vrijdag zijn selectie bekend voor de oefenstage eind deze ...

136
136
Antwerp pookt supporters op met hoog bezoek op Bosuil

Antwerp FC is definitief uitgeteld voor de Champions' Play-Offs. Desondanks wil men zondagnamiddag ...

134
134
Sleutelduel KV Mechelen-Anderlecht: "Zij zijn in voordeel"

KV Mechelen staat op een zucht van zijn eerste deelname ooit aan de Champions' Play-Offs. Maar het ...

344
344
D-Day in JPL: deze drie ploegen vandaag zeker van Play-Off I?

Zondag worden de overige wedstrijden van de voorlaatste speeldag in de reguliere competitie van de ...

220
220
Genk-STVV: Hayen houdt vast aan verrassing, Vrancken wisselt niet

Zondagmiddag staat de Limburgse derby op het programma in de Jupiler Pro League. En de belangen bij ...

30
30
TU: 'Barça lonkt naar Club, spectaculaire transfersom Doku'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

211
211
Clement zet Engeland op zijn kop, Still krijgt kletsen

Philippe Clement koos verrassend voor een avontuur in de Championship bij het Engelse Norwich City. ...

396
396
De Bruyne is back: Italië gaat volledig los op Rode Duivel

Kevin De Bruyne kende een moeilijke periode met een hardnekkige blessure in Napels. Maar de ...

177
177
Overmars zweet peentjes: gevolgen Antwerp desastreus

Royal Antwerp FC zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old kan Play-Off 1 al ...

374
374
Oorlog in Lokeren ontploft: fans dreigen met boycot

Het rommelt ferm bij KSC Lokeren. De club is ambitieus, maar de resultaten in de Challenger Pro ...

91
91
Verrassende Duivel bonkt op deur van Rudi Garcia

Het WK sluipt stilaan dichterbij en er staat ook een interlandbreak op het programma. Het is ...

74
74
‘De Cat botst met Anderlecht: pijnlijke exit dreigt’

Nathan De Cat is bezig aan een snelle opmars bij Anderlecht, maar achter de schermen botst het ...

541
541
Spileers doet boekje open over afwezigheid Mechele

Brandon Mechele haakte op het nippertje af bij Club Brugge. De ervaren verdediger zat wel in de ...

802
802
Hayen doet heftige onthulling: "Doe ik voor elke thuismatch"

Van de kandidaten voor de Champions' Play-Offs is vandaag ook Racing Genk aan zet. Nicky Hayen en co ...

103
103
Opvallende woorden over Mika Godts in Nederland

Mika Godts kent een wonderseizoen met Ajax. De Amsterdammers doen het sportief niet uitstekend, maar ...

88
88
Courtois wil met geld smijten: Boskamp waarschuwt

De voetbalwereld gonst wel vaker van geruchten, maar af en toe zit er een verhaal tussen dat meteen ...

161
161
‘Club Brugge overvalt Mignolet met straffe wending’

Alles leek erop dat Simon Mignolet stilaan naar de uitgang werd begeleid bij Club Brugge. Maar nu ...

1635
1635
Westerlo-coach Charaï ergert zich dood na Club Brugge

Westerlo kan Play-Off 1 vergeten na de nederlaag tegen Club Brugge. De Kemphanen deden lang mee voor ...

173
173
Opvallend beeld van Gert Verheyen maakt veel los

Een opvallende foto van Gert Verheyen zorgt momenteel voor de nodige reacties bij fans. De ...

238
238
Courtois door het lint: Güler scoort “onmogelijk” doelpunt

Thibaut Courtois en consorten hebben een zes op zes gepakt in La Liga. Ook in de Champions League ...

60
60

Meer sportnieuws