‘Anderlecht slaat iedereen perplex met verrassende transfer’

1088
‘Anderlecht slaat iedereen perplex met verrassende transfer’

Anderlecht is op zoek naar een centrale verdediger als back-up voor Jan Vertonghen en Zeno Debast, met het oog op mogelijke blessures en toekomstige transfers. De club richt zich op een high potential die op lange termijn een sportieve meerwaarde kan bieden.

Hoewel Liam Scales op 25-jarige leeftijd bezwaarlijk als een high potential kan worden beschouwd, staat de laatbloeier van Celtic toch hoog op de verlanglijst van Anderlecht.

LEES OOK: Fout Cvetkovic of Mechele? Fans gaan zwaar in de clinch

Anderlecht start belangrijke zoektocht naar centrale verdediger

Anderlecht staat voor een belangrijke zoektocht naar een centrale verdediger tijdens de komende wintermercato. Sporting richt haar blik op de toekomst en is dringend op zoek naar een betrouwbare back-up voor Jan Vertonghen en Zeno Debast voor de rest van het lopende seizoen.

Als een van de twee basisspelers geblesseerd raakt, heeft Anderlecht momenteel geen oplossing. Daarnaast hangt de beslissing van de 35-jarige Vertonghen om al dan niet door te gaan met voetballen na dit seizoen nog in de lucht, terwijl Debast hoogstwaarschijnlijk een buitenlandse transfer zal maken aan het eind van dit seizoen.

Intern lijkt geen enkele speler van RSCA Futures ver genoeg te staan in zijn opleiding om nu al door te schuiven naar het eerste elftal, waardoor Anderlecht genoodzaakt is om de transfermarkt grondig te verkennen.

RSCA is op zoek naar jong talent dat in de schaduw van ervaren spelers kan rijpen, en zich geleidelijk kan aanpassen aan het spel in Brussel. Volgend seizoen moet de nieuwe aanwinst een onmiddellijke impact kunnen maken en kunnen uitgroeien tot een vaste steunpilaar in de paars-witte defensie.

Liam Scales: laatbloeier en geen high potential

Anderlecht is actief op zoek naar een high potential voor de centrale verdediging, maar de club zal geen gekke dingen ondernemen op de transfermarkt. “Een en ander zal ook afhangen van de prijs, want er moeten ook geen buitensporige zaken worden verwacht”, stelde Het Nieuwsblad al.

Bovendien zal de beoogde aanwinst zich eerst moeten schikken in een rol in de schaduw van Jan Vertonghen en Zeno Debast, wat ook een mogelijke hindernis kan vormen. “Het is een moeilijke werving”, zei Brian Riemer daarover.

“Als je het project presenteert en de speler ziet dat Debast en Vertonghen basisspelers zijn, denkt hij na voordat hij op het aanbod ingaat.”

Anderlecht wil geen verdediger halen enkel om de plaatsen te vullen, maar eerder een speler die op de lange termijn een sportieve meerwaarde kan bieden. De zoektocht van Anderlecht naar zo’n profiel heeft geresulteerd in de interesse voor Liam Scales van Celtic FC.

Hoewel hij op 25-jarige leeftijd bezwaarlijk als een high potential kan worden beschouwd, maakt de laatbloeier pas dit seizoen zijn doorbraak door bij de Schotse topclub.

Brendan Rodgers: “Een van de grootste verrassingen in mijn carrière”

Tot zijn 23ste speelde Liam Scales in de laag aangeschreven Ierse competitie, waarna hij de overstap maakte naar Celtic FC.

Vorig seizoen werd hij succesvol uitgeleend aan Aberdeen FC, maar in het afgelopen tussenseizoen leek het erop dat hij Celtic moest verlaten vanwege een gebrek aan toekomstperspectief en intense concurrentie op zijn positie.

Celtic pakte bovendien stevig uit op de zomermercato met de komst van vier centrale verdedigers, waaronder enkele dure aanwinsten: Nat Philips (Liverpool, huur), Paulo Bernardo (Benfica, huur), Gustaf Lagerbielke (Elfsborg, 3,4 miljoen euro) en Maik Nawrocki (Legia Warschau, 5 miljoen euro).

Bovendien kon coach Brendan Rodgers ook nog rekenen op Cameron Carter-Vickers (marktwaarde 13 miljoen euro), Stephen Welsh en Yuki Kobayashi op die positie. Door blessures in het centrum van de verdediging kreeg Scales in het seizoensbegin onverwacht zijn kans in het eerste elftal van Celtic.

Opmerkelijk genoeg wist hij zijn plaats in het team te behouden, zelfs na de terugkeer van enkele concurrenten. Dit seizoen vormt de 25-jarige een sterk duo met Carter-Vickers in het hart van de verdediging.

“Hij is misschien een van de grootste verrassingen in mijn carrière als coach”, zei Rodgers. Hoewel het contract van Scales loopt tot juni 2025, is Rodgers al voorstander om deze verbintenis snel te verlengen.

Scales heeft inmiddels zijn debuut gemaakt voor de Ierse nationale ploeg en is genomineerd voor de PFAI Overseas Player of the Year Award, een prijs voor de beste Ierse speler in het buitenland, samen met Premier League-spelers Evan Ferguson (Brighton) en Chiedozie Ogbene (Luton Town).

Is ‘warrior’ Scales bereid om back-up van Vertonghen te worden?

Alistair Johnston deelt bij Celtic de kleedkamer met Liam Scales en de Canadees is vol lof over de enorme evolutie van zijn ploeggenoot.

“Ik ben weggeblazen door zijn kalmte aan de bal. Hij is beter aan de bal dan ik had kunnen denken. Ongeacht wat er in de wedstrijd gebeurt, blijft hij kalm aan de bal, vindt zijn passes en dat is iets waar ik echt van onder de indruk ben”, zei Johnston aan Scottish Sun.

“Hij is ook een van die jongens die voor niet terugschrikt. Hij gooit zijn lichaam erin, gaat ervoor en houdt ook van een tackle. Hij is een van die jongens die voor het embleem speelt, en dat waardeer je altijd.”

Zowel op technisch als verdedigend vlak haalt Scales een hoog niveau, en wat betreft snelheid, dribbels en voorzetten staat hij zijn mannetje. Brendan Rodgers prees eerder al de versnelling, intelligentie en de constante in de prestaties van de betrouwbare verdediger.

De coach kan altijd op Scales rekenen, die hij beschrijft als een "warrior", en dit seizoen is hij een onmisbare kracht geworden voor Celtic. De Schotse topclub beschikt momenteel over maar liefst zeven centrale verdedigers en de club is van plan om in januari wat ruimte te maken in de defensie.

Volgens Le Soir staat Scaleshoog op het verlanglijstje van Anderlecht. De vraag die echter blijft hangen, en die Brian Riemer eerder aanstipte, is of de Ierse international bereid is zijn basisplaats bij Celtic op te geven voor een rol als back-up voor Jan Vertonghen bij Anderlecht.

Scales heeft het ideale profiel voor Anderlecht

Meest recent

'Napoli neemt drastische beslissing over De Bruyne'

Napoli is er dit weekend alweer niet in geslaagd om te winnen, want het bleef tegen Lazio steken op ...

6
6
Fout Cvetkovic of Mechele? Fans gaan zwaar in de clinch

De kraker tussen Club Brugge en Anderlecht heeft zondag geen winnaar gekregen, want de twee rivalen ...

119
119
Tienkoppig Eupen zadelt Lierse met gigantische crisis op

Het wordt steeds heter onder de voeten van Lierse-coach Arno Van den Abbeel. De voormalige T1 van de ...

12
12
Cvetkovic over de 1-1: "Het was misschien een fout, maar..."

Anderlecht is erin geslaagd om het vertrouwen te behouden na een uitstekende week. Na de zeges tegen ...

274
274
Buffalo's gaan voorbij kranig KVK: De Mil wipt naar leiding

AA Gent heeft deze namiddag optimaal geprofiteerd van de 'uitschuiver' van Club Brugge. De Buffalo's ...

30
30
"Kwam om show te verkopen": Club Brugge woedend op ref

De klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht is zondagnamiddag op 1-1 geëindigd en dat was ...

553
553
Brighton blijft verbazen, Sunderland stunt weg van laatste plaats

In de Premier League is er zondagnamiddag één en ander verschoven in het klassement. ...

52
52
Ajax grijpt in slotseconden naast koppositie in Eredivisie

Ajax heeft zondagnamiddag een uitgelezen kans laten liggen om minstens voorlopig aan de leiding te ...

22
22
Bom barst bij Club Brugge: Diakhon stormt woedend weg

Club Brugge zal ongetwijfeld meer verwacht hebben van de klassieker tegen Anderlecht, waarin het ...

489
489
Coosemans niet euforisch: "Dat is de volgende stap"

RSC Anderlecht kende een zeer goede week. Na zeges tegen KVC Westerlo en RB Salzburg pakten ze ook ...

203
203
Vanaken woedend na Club-RSCA: "Schaf die VAR af"

Club Brugge en RSC Anderlecht deelden de punten in het Jan Breydelstadion. Het werd 1-1 na een al ...

979
979
Club Brugge en Anderlecht delen de punten na matige topper

Club Brugge werkte namiddag de topper tegen RSC Anderlecht af. Het werd zeker niet de meest ...

155
155
Weer geen zege voor Napoli: exit Allegri?

Napoli speelde namiddag de topper in eigen huis tegen Lazio. Een match die ze maar beter konden ...

26
26
Club Brugge op voorsprong tegen RSCA: "Zielig!"

Club Brugge en RSC Anderlecht begonnen om 13u30 aan de topper in het Jan Breydelstadion. De eerste ...

204
204
Grote uitblinker bij Lommel: "Had drie keer moeten scoren"

Lommel SK pakte een knap punt op het veld van Royal Antwerp FC. De promovendus is bezig aan een goed ...

14
14
Bayern München komt met nieuwe update over Kompany

Vincent Kompany staat dicht bij zijn terugkeer als trainer van Bayern München. Volgens Uli ...

95
95
Spelersgroep Antwerp velt oordeel over ontslag Compper

Royal Antwerp FC is bezig aan een toch wel erbarmelijk seizoen. De Great Old heeft zeker niet de ...

306
306
Bruno kent zijn verdict: Anderlecht neemt grote beslissing

Het zag er een week geleden bijzonder somber uit voor Vitor Bruno bij Anderlecht. Na tegenvallende ...

244
244
Leko mist plots vier spelers, Bruno verrast

Club Brugge en RSC Anderlecht spelen om 13u30 de topper van deze speeldag. Ivan Leko en Vitor Bruno ...

124
124
Rits onthult wat hij hoort over Vitor Bruno bij Anderlecht

Mats Rits werd door Olivier Renard en Tim Borguet op bedenkelijke wijze naar de C-kern gestuurd. Na ...

294
294
TRANSFERUURTJE: Toptransfer voor Forbs, De Winter grof wild

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

124
124
Coucke opgeschrikt door bijtincident: politie grijpt hard in

Een opvallende weekend is het voor Anderlecht-eigenaar Marc Coucke. Deze namiddag staat Paars-Wit ...

64
64
‘Strijd om Seys barst los: dan in stroomversnelling’

Joaquin Seys is grof wild. De linksback is dit seizoen een absolute smaakmaker bij Club Brugge, ...

137
137
Code rood bij KRC Genk: Thorup verrast met ingreep

KRC Genk kampt met een 15 op 30 en dat is te weinig voor de Limburgers. Het is dan ook code rood ...

455
455
Valentine schrikt van waarheid Ruben Van Gucht: "Dat kan toch niet?"

Een gewone avond op de sofa draaide voor Ruben Van Gucht (39) uit op een onverwachte terugblik. Wat ...

146
146

Meer sportnieuws