‘Anderlecht slaat iedereen perplex met verrassende transfer’

1088 stemmen
‘Anderlecht slaat iedereen perplex met verrassende transfer’

Anderlecht is op zoek naar een centrale verdediger als back-up voor Jan Vertonghen en Zeno Debast, met het oog op mogelijke blessures en toekomstige transfers. De club richt zich op een high potential die op lange termijn een sportieve meerwaarde kan bieden.

Hoewel Liam Scales op 25-jarige leeftijd bezwaarlijk als een high potential kan worden beschouwd, staat de laatbloeier van Celtic toch hoog op de verlanglijst van Anderlecht.

LEES OOK: Titeldrama bij Celtic-Hearts, OHL Women kampioen

Anderlecht start belangrijke zoektocht naar centrale verdediger

Anderlecht staat voor een belangrijke zoektocht naar een centrale verdediger tijdens de komende wintermercato. Sporting richt haar blik op de toekomst en is dringend op zoek naar een betrouwbare back-up voor Jan Vertonghen en Zeno Debast voor de rest van het lopende seizoen.

Als een van de twee basisspelers geblesseerd raakt, heeft Anderlecht momenteel geen oplossing. Daarnaast hangt de beslissing van de 35-jarige Vertonghen om al dan niet door te gaan met voetballen na dit seizoen nog in de lucht, terwijl Debast hoogstwaarschijnlijk een buitenlandse transfer zal maken aan het eind van dit seizoen.

Intern lijkt geen enkele speler van RSCA Futures ver genoeg te staan in zijn opleiding om nu al door te schuiven naar het eerste elftal, waardoor Anderlecht genoodzaakt is om de transfermarkt grondig te verkennen.

RSCA is op zoek naar jong talent dat in de schaduw van ervaren spelers kan rijpen, en zich geleidelijk kan aanpassen aan het spel in Brussel. Volgend seizoen moet de nieuwe aanwinst een onmiddellijke impact kunnen maken en kunnen uitgroeien tot een vaste steunpilaar in de paars-witte defensie.

Liam Scales: laatbloeier en geen high potential

Anderlecht is actief op zoek naar een high potential voor de centrale verdediging, maar de club zal geen gekke dingen ondernemen op de transfermarkt. “Een en ander zal ook afhangen van de prijs, want er moeten ook geen buitensporige zaken worden verwacht”, stelde Het Nieuwsblad al.

Bovendien zal de beoogde aanwinst zich eerst moeten schikken in een rol in de schaduw van Jan Vertonghen en Zeno Debast, wat ook een mogelijke hindernis kan vormen. “Het is een moeilijke werving”, zei Brian Riemer daarover.

“Als je het project presenteert en de speler ziet dat Debast en Vertonghen basisspelers zijn, denkt hij na voordat hij op het aanbod ingaat.”

Anderlecht wil geen verdediger halen enkel om de plaatsen te vullen, maar eerder een speler die op de lange termijn een sportieve meerwaarde kan bieden. De zoektocht van Anderlecht naar zo’n profiel heeft geresulteerd in de interesse voor Liam Scales van Celtic FC.

Hoewel hij op 25-jarige leeftijd bezwaarlijk als een high potential kan worden beschouwd, maakt de laatbloeier pas dit seizoen zijn doorbraak door bij de Schotse topclub.

Brendan Rodgers: “Een van de grootste verrassingen in mijn carrière”

Tot zijn 23ste speelde Liam Scales in de laag aangeschreven Ierse competitie, waarna hij de overstap maakte naar Celtic FC.

Vorig seizoen werd hij succesvol uitgeleend aan Aberdeen FC, maar in het afgelopen tussenseizoen leek het erop dat hij Celtic moest verlaten vanwege een gebrek aan toekomstperspectief en intense concurrentie op zijn positie.

Celtic pakte bovendien stevig uit op de zomermercato met de komst van vier centrale verdedigers, waaronder enkele dure aanwinsten: Nat Philips (Liverpool, huur), Paulo Bernardo (Benfica, huur), Gustaf Lagerbielke (Elfsborg, 3,4 miljoen euro) en Maik Nawrocki (Legia Warschau, 5 miljoen euro).

Bovendien kon coach Brendan Rodgers ook nog rekenen op Cameron Carter-Vickers (marktwaarde 13 miljoen euro), Stephen Welsh en Yuki Kobayashi op die positie. Door blessures in het centrum van de verdediging kreeg Scales in het seizoensbegin onverwacht zijn kans in het eerste elftal van Celtic.

Opmerkelijk genoeg wist hij zijn plaats in het team te behouden, zelfs na de terugkeer van enkele concurrenten. Dit seizoen vormt de 25-jarige een sterk duo met Carter-Vickers in het hart van de verdediging.

“Hij is misschien een van de grootste verrassingen in mijn carrière als coach”, zei Rodgers. Hoewel het contract van Scales loopt tot juni 2025, is Rodgers al voorstander om deze verbintenis snel te verlengen.

Scales heeft inmiddels zijn debuut gemaakt voor de Ierse nationale ploeg en is genomineerd voor de PFAI Overseas Player of the Year Award, een prijs voor de beste Ierse speler in het buitenland, samen met Premier League-spelers Evan Ferguson (Brighton) en Chiedozie Ogbene (Luton Town).

Is ‘warrior’ Scales bereid om back-up van Vertonghen te worden?

Alistair Johnston deelt bij Celtic de kleedkamer met Liam Scales en de Canadees is vol lof over de enorme evolutie van zijn ploeggenoot.

“Ik ben weggeblazen door zijn kalmte aan de bal. Hij is beter aan de bal dan ik had kunnen denken. Ongeacht wat er in de wedstrijd gebeurt, blijft hij kalm aan de bal, vindt zijn passes en dat is iets waar ik echt van onder de indruk ben”, zei Johnston aan Scottish Sun.

“Hij is ook een van die jongens die voor niet terugschrikt. Hij gooit zijn lichaam erin, gaat ervoor en houdt ook van een tackle. Hij is een van die jongens die voor het embleem speelt, en dat waardeer je altijd.”

Zowel op technisch als verdedigend vlak haalt Scales een hoog niveau, en wat betreft snelheid, dribbels en voorzetten staat hij zijn mannetje. Brendan Rodgers prees eerder al de versnelling, intelligentie en de constante in de prestaties van de betrouwbare verdediger.

De coach kan altijd op Scales rekenen, die hij beschrijft als een "warrior", en dit seizoen is hij een onmisbare kracht geworden voor Celtic. De Schotse topclub beschikt momenteel over maar liefst zeven centrale verdedigers en de club is van plan om in januari wat ruimte te maken in de defensie.

Volgens Le Soir staat Scaleshoog op het verlanglijstje van Anderlecht. De vraag die echter blijft hangen, en die Brian Riemer eerder aanstipte, is of de Ierse international bereid is zijn basisplaats bij Celtic op te geven voor een rol als back-up voor Jan Vertonghen bij Anderlecht.

Scales heeft het ideale profiel voor Anderlecht

Meest recent

'Club davert op grondvesten: vertrek in kannen en kruiken'

Club Brugge zette zondagavond een enorme stap richting de landstitel door Union met 5-0 te ...

14
14
Courtois verbaast en koopt zich bij nieuwe club in

Thibaut Courtois haalt op zijn 34ste nog steeds een bijzonder hoog niveau. De doelman van Real ...

21
21
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

74
74
'Hubert na pandoering plots op de wip bij Union'

Union is op enkele dagen tijd van de hemel naar de hel gegaan. Donderdag pakte het nog de Croky Cup ...

247
247
Wansmakelijke Lukaku-taferelen bij titelviering Inter

Inter speelde zondag zijn laatste thuiswedstrijd van het seizoen en dat ging gepaard met een groot ...

73
73
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht kan cashen, Club heeft beet'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

242
242
Llansana haalt ferm uit na KV Mechelen: “Heel het seizoen al”

RSC Anderlecht speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk tegen KV Mechelen. Paars-Wit moet nog vol aan ...

262
262
Degryse briest: “Ontzettend jammer voor Belgisch voetbal”

Club Brugge is op weg naar een nieuwe landstitel. Na een tweestrijd met Union SG in de Champions ...

385
385
Ophef na Club-Union: opvallend gebaar veroorzaakt storm

Club Brugge heeft de topper van Union SG overtuigend gewonnen. Aan het einde van de wedstrijd stond ...

733
733
Epolo onder de indruk: "Zij horen thuis in PO 1"

Standard speelde 0-0 in eigen huis tegen Racing Genk. Een gemiste kans voor de Luikenaars. Ibe ...

152
152
Fans keren RSCA de rug toe: De Cat en Taravel reageren

RSC Anderlecht speelde 2-2 tegen KV Mechelen, waardoor ze nog steeds vierde staan. De Brusselaars ...

320
320
El Ouahdi vol vertrouwen: “Dan komt het in orde”

KRC Genk speelde 0-0 op het veld van Standard. Een belangrijk punt, want de Limburgers hebben nu ...

98
98
'JPL lonkt voor Nederlandse doelpuntenmachine'

Heel veel Belgische clubs gaan op zoek naar een nieuwe spits. In Nederland loopt één ...

158
158
'Wéér jackpot voor Club Brugge: miljoenen lonken'

Club Brugge verkocht Antonio Nusa voor 21 miljoen euro aan RB Leipzig. Het is de verwachting dat de ...

423
423
'Charleroi droomt van absolute monstertransfer'

Bij Sporting Charleroi zullen er in de zomer topspelers de club verlaten. Ze hopen één ...

58
58
Auwch! Club maakt Union extra belachelijk na pandoering

Club Brugge heeft zondag een aanzienlijke claim op de landstitel gelegd. In een rechtstreeks duel ...

451
451
'Genk vindt nieuwe steunpilaar: ervaren kracht naar uitgang'

KRC Genk blijft op koers om de Europe Play-Offs te winnen. De Limburgers hielden zaterdag stand op ...

307
307
'Lewandowski zwaait af in tranen: spectaculaire opvolger'

De emoties liepen zondagavond even hoog op in Camp Nou. Met tranen in de ogen nam Robert Lewandowski ...

223
223
Club Brugge donderdag kampioen? Dit zijn de scenario's

In de voorbije jaren viel de beslissing in de titelstrijd pas op de slotspeeldag, dit seizoen kan ...

427
427
'Kompany zorgt voor schokgolf rond De Ketelaere'

Charles De Ketelaere zou zelf al groen licht hebben gegeven voor een transfer naar Bayern ...

333
333
'Zomerwerken Anderlecht: Sibierski bouwt verder op viertal'

Dat RSC Anderlecht komende zomer een metamorfose moet ondergaan, werd zondagnamiddag andermaal ...

868
868
'Nieuwe coach krijgt meteen rampzalig nieuws bij Antwerp'

Antwerp FC heeft afgelopen weekend met onmiddelijke ingang afscheid genomen van Joseph Oosting. De ...

634
634
Prestatie Vanaken doet monden openvallen: "Beste van België"

Club Brugge heeft zijn 20ste landstitel binnen handbereik. Voor Blauw-Zwart kan het nauwelijks nog ...

536
536
Ingeving Taravel wordt nefast: grote klos bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft zondagmiddag in extremis een dure nederlaag tegen KV Mechelen kunnen voorkomen. ...

373
373
Extra ontgoocheling Union: "Was de wereld rondgegaan"

Union lijkt definitief een kruis te moeten maken over de titel nadat het een 5-0 om de oren kreeg ...

160
160

Meer sportnieuws