‘Anderlecht slaat iedereen perplex met verrassende transfer’

door
‘Anderlecht slaat iedereen perplex met verrassende transfer’

Anderlecht is op zoek naar een centrale verdediger als back-up voor Jan Vertonghen en Zeno Debast, met het oog op mogelijke blessures en toekomstige transfers. De club richt zich op een high potential die op lange termijn een sportieve meerwaarde kan bieden.

Hoewel Liam Scales op 25-jarige leeftijd bezwaarlijk als een high potential kan worden beschouwd, staat de laatbloeier van Celtic toch hoog op de verlanglijst van Anderlecht.

LEES OOK: Hayen krijgt oplawaai: droomjob wordt gênante afwijzing

Anderlecht start belangrijke zoektocht naar centrale verdediger

Anderlecht staat voor een belangrijke zoektocht naar een centrale verdediger tijdens de komende wintermercato. Sporting richt haar blik op de toekomst en is dringend op zoek naar een betrouwbare back-up voor Jan Vertonghen en Zeno Debast voor de rest van het lopende seizoen.

Als een van de twee basisspelers geblesseerd raakt, heeft Anderlecht momenteel geen oplossing. Daarnaast hangt de beslissing van de 35-jarige Vertonghen om al dan niet door te gaan met voetballen na dit seizoen nog in de lucht, terwijl Debast hoogstwaarschijnlijk een buitenlandse transfer zal maken aan het eind van dit seizoen.

Intern lijkt geen enkele speler van RSCA Futures ver genoeg te staan in zijn opleiding om nu al door te schuiven naar het eerste elftal, waardoor Anderlecht genoodzaakt is om de transfermarkt grondig te verkennen.

RSCA is op zoek naar jong talent dat in de schaduw van ervaren spelers kan rijpen, en zich geleidelijk kan aanpassen aan het spel in Brussel. Volgend seizoen moet de nieuwe aanwinst een onmiddellijke impact kunnen maken en kunnen uitgroeien tot een vaste steunpilaar in de paars-witte defensie.

Liam Scales: laatbloeier en geen high potential

Anderlecht is actief op zoek naar een high potential voor de centrale verdediging, maar de club zal geen gekke dingen ondernemen op de transfermarkt. “Een en ander zal ook afhangen van de prijs, want er moeten ook geen buitensporige zaken worden verwacht”, stelde Het Nieuwsblad al.

Bovendien zal de beoogde aanwinst zich eerst moeten schikken in een rol in de schaduw van Jan Vertonghen en Zeno Debast, wat ook een mogelijke hindernis kan vormen. “Het is een moeilijke werving”, zei Brian Riemer daarover.

“Als je het project presenteert en de speler ziet dat Debast en Vertonghen basisspelers zijn, denkt hij na voordat hij op het aanbod ingaat.”

Anderlecht wil geen verdediger halen enkel om de plaatsen te vullen, maar eerder een speler die op de lange termijn een sportieve meerwaarde kan bieden. De zoektocht van Anderlecht naar zo’n profiel heeft geresulteerd in de interesse voor Liam Scales van Celtic FC.

Hoewel hij op 25-jarige leeftijd bezwaarlijk als een high potential kan worden beschouwd, maakt de laatbloeier pas dit seizoen zijn doorbraak door bij de Schotse topclub.

Brendan Rodgers: “Een van de grootste verrassingen in mijn carrière”

Tot zijn 23ste speelde Liam Scales in de laag aangeschreven Ierse competitie, waarna hij de overstap maakte naar Celtic FC.

Vorig seizoen werd hij succesvol uitgeleend aan Aberdeen FC, maar in het afgelopen tussenseizoen leek het erop dat hij Celtic moest verlaten vanwege een gebrek aan toekomstperspectief en intense concurrentie op zijn positie.

Celtic pakte bovendien stevig uit op de zomermercato met de komst van vier centrale verdedigers, waaronder enkele dure aanwinsten: Nat Philips (Liverpool, huur), Paulo Bernardo (Benfica, huur), Gustaf Lagerbielke (Elfsborg, 3,4 miljoen euro) en Maik Nawrocki (Legia Warschau, 5 miljoen euro).

Bovendien kon coach Brendan Rodgers ook nog rekenen op Cameron Carter-Vickers (marktwaarde 13 miljoen euro), Stephen Welsh en Yuki Kobayashi op die positie. Door blessures in het centrum van de verdediging kreeg Scales in het seizoensbegin onverwacht zijn kans in het eerste elftal van Celtic.

Opmerkelijk genoeg wist hij zijn plaats in het team te behouden, zelfs na de terugkeer van enkele concurrenten. Dit seizoen vormt de 25-jarige een sterk duo met Carter-Vickers in het hart van de verdediging.

“Hij is misschien een van de grootste verrassingen in mijn carrière als coach”, zei Rodgers. Hoewel het contract van Scales loopt tot juni 2025, is Rodgers al voorstander om deze verbintenis snel te verlengen.

Scales heeft inmiddels zijn debuut gemaakt voor de Ierse nationale ploeg en is genomineerd voor de PFAI Overseas Player of the Year Award, een prijs voor de beste Ierse speler in het buitenland, samen met Premier League-spelers Evan Ferguson (Brighton) en Chiedozie Ogbene (Luton Town).

Is ‘warrior’ Scales bereid om back-up van Vertonghen te worden?

Alistair Johnston deelt bij Celtic de kleedkamer met Liam Scales en de Canadees is vol lof over de enorme evolutie van zijn ploeggenoot.

“Ik ben weggeblazen door zijn kalmte aan de bal. Hij is beter aan de bal dan ik had kunnen denken. Ongeacht wat er in de wedstrijd gebeurt, blijft hij kalm aan de bal, vindt zijn passes en dat is iets waar ik echt van onder de indruk ben”, zei Johnston aan Scottish Sun.

“Hij is ook een van die jongens die voor niet terugschrikt. Hij gooit zijn lichaam erin, gaat ervoor en houdt ook van een tackle. Hij is een van die jongens die voor het embleem speelt, en dat waardeer je altijd.”

Zowel op technisch als verdedigend vlak haalt Scales een hoog niveau, en wat betreft snelheid, dribbels en voorzetten staat hij zijn mannetje. Brendan Rodgers prees eerder al de versnelling, intelligentie en de constante in de prestaties van de betrouwbare verdediger.

De coach kan altijd op Scales rekenen, die hij beschrijft als een "warrior", en dit seizoen is hij een onmisbare kracht geworden voor Celtic. De Schotse topclub beschikt momenteel over maar liefst zeven centrale verdedigers en de club is van plan om in januari wat ruimte te maken in de defensie.

Volgens Le Soir staat Scaleshoog op het verlanglijstje van Anderlecht. De vraag die echter blijft hangen, en die Brian Riemer eerder aanstipte, is of de Ierse international bereid is zijn basisplaats bij Celtic op te geven voor een rol als back-up voor Jan Vertonghen bij Anderlecht.

Scales heeft het ideale profiel voor Anderlecht

Meest recent

Pocognoli geeft eindelijk dé reden waarom hij Union verliet

Union SG leek eindelijk eens een trainer te (kunnen) houden, maar niets bleek minder waar. In de ...

38
38
Hayen trekt van leer: "Dat is heel hard aangekomen"

Club Brugge heeft in de Jupiler Pro League amper kunnen overtuigen. Het boekte vooral zakelijke ...

69
69
Kompany op visite bij Anderlecht: Hasi verklaart waarom

Vincent Kompany kwam onlangs nog eens een bezoekje brengen aan Neerpede. De match tegen Club Brugge ...

117
117
Fink velt verdict: wissel van de wacht bij KRC Genk?

KRC Genk kwam vrijdag met groot nieuws op de proppen, want Konstantinos Karetsas zette zijn kribbel ...

64
64
Leko met handen in het haar: puzzelwerken bij AA Gent

AA Gent leek even op de goede weg, maar na een vier op 12 kwam de interlandbreak misschien net op ...

36
36
Vanheusden kondigt afscheid aan met emotioneel bericht

Vorige week kreeg Zinho Vanheusden nog maar eens een mokerslag van jewelste te verwerken. De ...

127
127
Anderlecht ontploft: monsterdeal voor Braziliaanse reus

Anderlecht lijkt helemaal bezeten van een 19-jarige Braziliaanse reus van Internacional. Een spits ...

231
231
Witte rook bij KRC Genk: goudhaantje geeft jawoord

KRC Genk bouwde de afgelopen decennia een reputatie op als een internationale kweekvijver van ...

54
54
Hasi laat licht schijnen op toekomstplannen De Cat

Zijn deelname aan het WK U17 in Qatar bleek van korte duur, maar toch domineerde Nathan De Cat de ...

86
86
Antwerp legt bom onder JPL: "Gevaarlijk precedent"

Bij de Discplinaire Raad van het Profvoetbal stond er een drukke dag op het programma. Naar ...

380
380
Ruben Van Gucht reageert fel op onverwacht vuil moment

Ruben Van Gucht blijft deze week dé verrassende factor in De Slimste Mens. Waar hij in het ...

122
122
Fink spreekt klare taal over blessuregolf bij KRC Genk

KRC Genk hervat de competitie zondag in eigen huis tegen KV Mechelen. In aanloop naar dat duel, met ...

104
104
Hasi slikt bittere pil: nachtmerrie Anderlecht komt uit

De adempauze kwam enigszins ongelegen voor RSC Anderlecht, dat met een zes op zes tegen Club Brugge ...

249
249
Celine laat Metejoor sprakeloos achter na bloedheet avontuur

Celine Van Ouytsel staat al enkele maanden opnieuw in het middelpunt van de belangstelling. Dat ...

329
329
Hayen speelt open kaart over ziekenboeg Club Brugge

De interlandbreak kwam niet ongelegen voor Club Brugge, dat zo de tijd kreeg om te herbronnen na de ...

378
378
Antwerp incasseert mokerslag: steunpilaar weken out

Dankzij de zege tegen La Louvière is de crisis even weg op de Bosuil, al is het zondag tegen ...

75
75
Vannieuwkerke breekt door verdrietige brief aan 15-jarige

Wie Karl Vannieuwkerke op televisie ziet, kent hem als de gedreven sportstem die grote wedstrijden ...

89
89
Kompany verrast na enorme lof: "Ben ik niet vergeten..."

Het gaat Vincent Kompany dezer dagen voor de wind. Hij raast met Bayern München door het ...

110
110
'Pijnlijk: Barça greep twéé keer naast Courtois'

Komend weekend wordt er ook in La Liga weer gevoetbald en gaat de strijd tussen Real Madrid en FC ...

154
154
'Nieuwe onthullingen over Overmars doen Nederland daveren'

De voorbije weken werd Marc Overmars ruimschoots gelinkt aan een terugkeer naar Ajax, maar die zal ...

229
229
'Schalke wil zeer verrassende Belg binnenhalen'

Bij Schalke 04 gingen ze onlangs nog eens de Belgische toer op met Marc Wilmots als sportief ...

72
72
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met Juventus'

Anderlecht kende vorige zomer een zeer drukke transferperiode, maar de voorbije maanden werd ...

171
171
Domper voor Antwerp: geen fans in topwedstrijd

Antwerp beleeft een moeilijk seizoen en is zelfs in de kelder van het klassement verzeild geraakt. ...

143
143
TRANSFERUURTJE: 'De Cat en Ordoñez weg voor waanzinnige sommen'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

337
337
Anderlecht & Antwerp-fans boycotten verplaatsingen

Bezoekersvakken die leeg blijven: het lijkt stilaan wel een nieuwe trend in het Belgisch voetbal. ...

114
114

Meer sportnieuws