Engelsen steigeren na late penalty PSG: "Het is walgelijk"

178 stemmen
Engelsen steigeren na late penalty PSG:

Dinsdagavond kregen we in de Champions League alweer enkele spectaculaire ontknopingen te zien. Geen was echter zo veelbesproken als die van de wedstrijd tussen Paris Saint-Germain en Newcastle United. Daarin wist de Franse kampioen op de valreep nog een punt te redden.

PSG had het zichzelf moeilijk gemaakt door al in het openingskwartier een vermijdbare goal te slikken. Donnarumma ging in de fout op een schot van Almiron en duwde de bal in de voeten van Isak, die het geschenk dankbaar uitpakte. Daardoor was PSG al snel op achtervolgen aangewezen.

Newcastle moest na die goal achteruit, maar leek lange tijd wel stand te gaan houden. Tot in de 97ste minuut de bal plots op de stip ging voor PSG. Newcastle-verdediger Livramento kreeg een voorzet eerst tegen de borst en zo belandde de bal tegen zijn arm. De VAR was onverbiddellijk en riep de scheidsrechter naar het scherm, met een penalty als gevolg. Mbappé zette die ook om.

Een goal met grote gevolgen, want daardoor gaat PSG en niet Newcastle als nummer twee de slotspeeldag in. Dat betekent dat de Magpies hun lot niet langer in eigen handen hebben, want ze moeten zelf winnen van AC Milan en hopen dat het al geplaatste Dortmund nog PSG zal kloppen.

In Engeland deed de penalty dan ook heel wat stof opwaaien. "Het is een walgelijke beslissing", foeterde analist Tim Sherwood bij Sky Sports. "Het is belachelijk. Dit is toch niet mogelijk!"

Ook Ally McCoist haalde zwaar uit. "Als dat een penalty is, dan kunnen we er evengoed mee ophouden", sneerde hij bij TNT Sports. "Dit is net geen diefstal." Hij kreeg daarbij ook steun van zijn collega Jermaine Jenas. "Wat moet Livramento met zijn armen doen? Ik ben woest. De spelers van Newcastle zijn bestolen."

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Recorddeal Club Brugge, Union incasseert’

Was het een penalty?

Meest recent

'Hayen op wenken bediend: Genk shopt in eigen land'

Ondanks de meer dan degelijke campagne in Europa werd het een seizoen om snel te vergeten voor KRC ...

27
27
Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

1
1
'Tresoldi grof wild: woekerwinst voor Club Brugge'

Na de landstitel gaat Club Brugge een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers de kassa ...

145
145
KAA Gent grijpt in na KDB Cup: nieuw groeibriljant

De KDB Cup is afgelopen. Heel wat talenten lieten zien wat ze in huis hebben. Bij KAA Gent besloot ...

22
22
Broos briest: WK-problemen en grote stress Zuid-Afrika

Hugo Broos is de eerste Belgische bondscoach die op weg is naar het WK in de Verenigde Staten, ...

31
31
Courtois verklapt gesprekken met... Sporting Hasselt

Het verhaal van Sporting Hasselt is straf én inspirerend. Sam Kerkhofs en Rik Verheye pakten ...

71
71
Van der Elst onthult grote spijt Duivels: “Ik schaam me”

Franky Van der Elst is één van de meest iconische middenvelders van de Rode Duivels. ...

72
72
‘Collega-Duivel voor Trossard? Arsenal wil ferm uithalen’

Arsenal won dit seizoen de Premier League en ei zo na de Champions League, na strafschoppen ging het ...

57
57
Tedesco heeft nieuwe topjob definitief beet

Domenico Tedesco faalde compleet bij de Rode Duivels en na een mislukte periode werd hij de laan ...

37
37
Pro League velt definitief oordeel over belofteploegen-quota

Er was heel wat om te doen de afgelopen maanden: de verankering van de belofteclubs in de Challenger ...

225
225
Benteke verbaast iedereen met toekomstplannen

Christian Benteke lijkt niet meer in beeld voor de Belgische nationale ploeg. De aanvaller speelt ...

146
146
Pro League onder hoogspanning: Bouchez plots grote man

De Pro League heeft op dinsdagochtend vergaderd en daar werden enkele knopen doorgehakt. Zo werd er ...

275
275
KRC Genk pakt uit met diamant van Standard Luik

KRC Genk kwam op de officiële kanalen met groot nieuws op de proppen. Thibaut Courtois wordt ...

201
201
‘Anderlecht gaat all-in voor piepjong Engels toptalent’

RSC Anderlecht is naarstig de zomermercato aan het afspeuren voor opportuniteiten. Antoine Sibierski ...

337
337
TRANSFERUURTJE: ‘Recorddeal Club Brugge, Union incasseert’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

467
467
Benteke heeft wat te zeggen na zijn niet-selectie WK

Christian Benteke was lang ene vaste waarde in de selectie van de Rode Duivels, maar de 35-jarige ...

213
213
Rudi Garcia mengt zich in De Bruyne-debat: harde kritiek

De Rode Duivels nemen het dinsdagavond op tegen Kroatië in een oefeninterland ter voorbereiding ...

76
76
Nieuwe liefdesboodschap voor Van Gucht zorgt voor beroering

Ruben Van Gucht is al maanden één van de meest besproken gezichten in de Vlaamse ...

79
79
Yannick Carrasco verrast en hakt transferknoop door

Yannick Carrasco maakte deel uit van de Gouden Generatie, maar de buitenspeler speelt al enkele ...

92
92
Mokerslag Ilay Camara: Anderlecht loopt vergoeding mis

Het WK 2026 staat voor de deur en de definitieve selecties sijpelen naar buiten. Ook Senegal maakte ...

166
166
Antwerp-fans zijn het beu: hard protest aan Bosuil

Het rommelt bij Royal Antwerp FC. Achter de schermen zoekt Paul Gheysens naar miljoenen en COO Kris ...

215
215
Duivels op TV: oefenduels níét op VRT, opvallende aftrapuren

De WK-koorts in België begint zienderogen te stijgen. En dat zal deze week alleen maar toenemen ...

316
316
'Club onvermurwbaar: Barça plooit aan onderhandelingstafel'

Dat Club Brugge verschillende sterkhouders zal zien vertrekken tijdens de zomermercato staat buiten ...

605
605
'Arsenal spoelt CL-kater door met Premier League-bom'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

146
146
'Sibierski gaat wild tekeer: nieuwe lading vertrekkers klaar'

Antoine Sibierski laat er geen gras over groeien bij RSC Anderlecht. De sportief directeur maakt ...

1128
1128

Meer sportnieuws