Engelsen steigeren na late penalty PSG: "Het is walgelijk"

178 stemmen
Engelsen steigeren na late penalty PSG:

Dinsdagavond kregen we in de Champions League alweer enkele spectaculaire ontknopingen te zien. Geen was echter zo veelbesproken als die van de wedstrijd tussen Paris Saint-Germain en Newcastle United. Daarin wist de Franse kampioen op de valreep nog een punt te redden.

PSG had het zichzelf moeilijk gemaakt door al in het openingskwartier een vermijdbare goal te slikken. Donnarumma ging in de fout op een schot van Almiron en duwde de bal in de voeten van Isak, die het geschenk dankbaar uitpakte. Daardoor was PSG al snel op achtervolgen aangewezen.

Newcastle moest na die goal achteruit, maar leek lange tijd wel stand te gaan houden. Tot in de 97ste minuut de bal plots op de stip ging voor PSG. Newcastle-verdediger Livramento kreeg een voorzet eerst tegen de borst en zo belandde de bal tegen zijn arm. De VAR was onverbiddellijk en riep de scheidsrechter naar het scherm, met een penalty als gevolg. Mbappé zette die ook om.

Een goal met grote gevolgen, want daardoor gaat PSG en niet Newcastle als nummer twee de slotspeeldag in. Dat betekent dat de Magpies hun lot niet langer in eigen handen hebben, want ze moeten zelf winnen van AC Milan en hopen dat het al geplaatste Dortmund nog PSG zal kloppen.

In Engeland deed de penalty dan ook heel wat stof opwaaien. "Het is een walgelijke beslissing", foeterde analist Tim Sherwood bij Sky Sports. "Het is belachelijk. Dit is toch niet mogelijk!"

Ook Ally McCoist haalde zwaar uit. "Als dat een penalty is, dan kunnen we er evengoed mee ophouden", sneerde hij bij TNT Sports. "Dit is net geen diefstal." Hij kreeg daarbij ook steun van zijn collega Jermaine Jenas. "Wat moet Livramento met zijn armen doen? Ik ben woest. De spelers van Newcastle zijn bestolen."

LEES OOK: Toptransfer? Trossard praat vlak voor WK over toekomst

Was het een penalty?

Meest recent

Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

82
82
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

83
83
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

41
41
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

59
59
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

115
115
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

73
73
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

59
59
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

124
124
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

141
141
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

107
107
Degryse scherp voor twee keuzes Garcia: "Vind ik raar"

De Rode Duivels spelen tegen Tunesië hun laatste oefenmatch voor het WK. Bondscoach Rudi Garcia ...

227
227
'Club Brugge zet zinnen op peperdure doelman'

Club Brugge heeft afscheid genomen van Simon Mignolet (gestopt) en Dani van den Heuvel (geen nieuw ...

413
413
“Wat een grap”: Belgische fans halen uit naar Garcia

Rudi Garcia maakte zijn basisploeg bekend voor de laatste oefenmatch tegen Tunesië. Hij koos ...

280
280
Garcia verrast met basisploeg bij Rode Duivels

België speelt om 15u zijn laatste oefenmatch voor het WK. Na de knappe zege tegen Kroatië ...

153
153
Kan Messi starten aan het WK? Scaloni geeft hét antwoord

Lionel Messi gaat zijn laatste WK beginnen. De Argentijnse sterspeler liep onlangs een blessure op ...

28
28
Red Flames streng na 6-0: "Dit is niet goed genoeg"

De Red Flames wonnen met 6-0 van Luxemburg. Dat is uiteraard een goed resultaat, maar niet goed ...

30
30
Boskamp klaar voor WK: "België of Nederland?"

De Rode Duivels spelen namiddag nog een oefenmatch tegen Tunesië en nadien vertrekken ze naar ...

133
133
Westerlo neemt afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

34
34
Albert ziet gigantisch probleem voor Vanaken

Bepaalde media zijn van mening dat Hans Vanaken in de basisploeg hoort bij België op het WK. ...

163
163
TRANSFERUURTJE: JPL-smaakmakers grof wild, Bayern 'hot'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

166
166
Madou gaat hard in tegen Baro: “Elke dag gefrustreerd…”

Het Laatste Nieuws heeft de clubleiders van de Belgische clubs aan één tafel gezet om ...

790
790
Garcia doet onthulling over Nainggolan: "Ik wist dat"

Radja Nainggolan speelt momenteel bij Patro Eisden in de Challenger Pro League, maar de middenvelder ...

228
228
Belgische terugkeer: Kabasele spreekt duidelijke taal

Christian Kabasele is inmiddels al 35 jaar, maar de centrale verdediger heeft mogelijk net zijn ...

132
132
Rudi Garcia hakt WK-knopen door: “Weiger ik te geloven”

Het WK 2026 staat voor de deur en de analisten zijn volop aan het speculeren over de typeploeg en ...

68
68
DAZN-debat laait weer op: Bornauw roept straffe taal

DAZN hield het Belgische voetbal afgelopen seizoen in een machtsgreep. De rechtenhouder kwam niet ...

446
446

Meer sportnieuws