Engelsen steigeren na late penalty PSG: "Het is walgelijk"

178
Engelsen steigeren na late penalty PSG:

Dinsdagavond kregen we in de Champions League alweer enkele spectaculaire ontknopingen te zien. Geen was echter zo veelbesproken als die van de wedstrijd tussen Paris Saint-Germain en Newcastle United. Daarin wist de Franse kampioen op de valreep nog een punt te redden.

PSG had het zichzelf moeilijk gemaakt door al in het openingskwartier een vermijdbare goal te slikken. Donnarumma ging in de fout op een schot van Almiron en duwde de bal in de voeten van Isak, die het geschenk dankbaar uitpakte. Daardoor was PSG al snel op achtervolgen aangewezen.

Newcastle moest na die goal achteruit, maar leek lange tijd wel stand te gaan houden. Tot in de 97ste minuut de bal plots op de stip ging voor PSG. Newcastle-verdediger Livramento kreeg een voorzet eerst tegen de borst en zo belandde de bal tegen zijn arm. De VAR was onverbiddellijk en riep de scheidsrechter naar het scherm, met een penalty als gevolg. Mbappé zette die ook om.

Een goal met grote gevolgen, want daardoor gaat PSG en niet Newcastle als nummer twee de slotspeeldag in. Dat betekent dat de Magpies hun lot niet langer in eigen handen hebben, want ze moeten zelf winnen van AC Milan en hopen dat het al geplaatste Dortmund nog PSG zal kloppen.

In Engeland deed de penalty dan ook heel wat stof opwaaien. "Het is een walgelijke beslissing", foeterde analist Tim Sherwood bij Sky Sports. "Het is belachelijk. Dit is toch niet mogelijk!"

Ook Ally McCoist haalde zwaar uit. "Als dat een penalty is, dan kunnen we er evengoed mee ophouden", sneerde hij bij TNT Sports. "Dit is net geen diefstal." Hij kreeg daarbij ook steun van zijn collega Jermaine Jenas. "Wat moet Livramento met zijn armen doen? Ik ben woest. De spelers van Newcastle zijn bestolen."

LEES OOK: 'Nieuw goudhaantje voor Genk: Engelse toppers melden zich'

Was het een penalty?

Meest recent

'Real Madrid breekt met traditie en trekt mercato op'

Bij Real Madrid gooiden ze het na twee seizoenen zonder trofee in de zomer over een andere boeg. ...

25
25
Swerts heeft duidelijke boodschap voor ultieme EK-match

Nog maar vier keer waren de Jonge Duivels erbij op het EK U21, de laatste keer in 2023. Ze willen in ...

18
18
Genekt door ex-speler Club: pijnlijke avond voor Pocognoli

Sébastien Pocognoli versierde in de zomer een fraaie job als bondscoach van Schotland. Die ...

17
17
Spanje haalt stevig uit tegen Kroatië, Engeland herpakt zich

Dinsdagavond stond ook in groep A3 van de Nations League de tweede speeldag op het programma. Spanje ...

53
53
Genk trots: Ito schrijft geschiedenis in Japan

Voor KRC Genk is het tot dusver nog geen al te prettig seizoen geweest. De Limburgers zijn zeer ...

27
27
Degryse uit grote twijfels bij twee Rode Duivels

De interlandperiode is ondertussen halfweg en na twee wedstrijden is de hand van Mark van Bommel bij ...

73
73
Met de groeten van Bassette: Jonge Duivels op zucht van EK

Ook de Jonge Duivels werken een extra lang interlandluik af, waarin ze hopen om kwalificatie voor ...

71
71
Gooit Van Bommel nog verrassende debutant in de strijd?

De Rode Duivels zitten halfweg hun intense vierluik in deze interlandperiode in de Nations League. ...

81
81
Ito tekent na vertrek bij STVV bij verrassende club

STVV was vorig seizoen dé sensatie van de Jupiler Pro League, want het eindigde knap als ...

60
60
Albert kritisch voor Van Bommel: "Waarom deed hij dat?"

België verloor terecht met 0-1 van Frankrijk. De Fransen waren beter in het veldspel en kregen ...

133
133
Anderlecht verrast compleet met nieuwe coach Futures

RSC Anderlecht ontsloeg Jelle Coen nadat zijn start had gemist met RSCA Futures. De Brusselaars ...

192
192
‘Verhaeghe breekt taboe: recordtransfer op komst’

Bart Verhaeghe noemt het zelf het geheim achter de Brugse oorlogskas. Toch dreigt Club Brugge die ...

501
501
Hallucinant verhaal: Spookvoetballer verleidt 3 profclubs

Een ongelooflijk voetbalverhaal krijgt binnenkort een opvallend vervolg bij onze Nederlandse buren. ...

34
34
Stijnen verrast: weldra nieuwe coach bij Patro?

Stijn Stijnen levert al jaren zeer goed werk bij Patro Eisden. Hij is er eigenlijk manager naar ...

91
91
Bruno en Anderlecht krijgen er kwaliteitsinjectie bij

RSC Anderlecht is correct begonnen aan het seizoen. De Brusselaars hopen dit jaar de top twee weer ...

339
339
Charleroi pakt uit: nieuwste revelatie tekent bij

Na zeven speeldagen in de Jupiler Pro League is Charleroi zonder twijfel de voorlopige revelatie. De ...

9
9
Duitsers schotelen Tresoldi nieuwe test voor

De voorbije maanden was er al heel wat te doen om Nicolo Tresoldi. Nadat hij zich in zijn eerste ...

107
107
Premier League bevestigt City-bom: zware sancties wachten

De voorbije dagen hing al een enorme bom boven de Premier League. Zo was al uitgelekt dat Manchester ...

141
141
Zorgen om Lukaku: pijnlijk scenario dreigt

De Rode Duivels hebben maandag niet opnieuw kunnen winnen, want een late flits van Olise zorgde ...

127
127
Nog stevige kalenderwijzigingen op komst in Croky Cup?

Afgelopen weekend maakten de eerste profclubs hun intrede in de Croky Cup, met alle tweedeklassers ...

240
240
Degryse pakt uit met opvallend beeld: fans reageren massaal

Marc Degryse heeft zijn plek op en vlak naast het voetbalveld ondertussen al enkele jaren geleden ...

169
169
Piedfort worstelt in Ligue 1: "Ik ben geschrokken"

Afgelopen zomer zetten weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League de stap naar een grotere ...

43
43
Boeckx glashelder: “Dat is het droommiddenveld van Rode Duivels”

De Rode Duivels zijn er dinsdagavond niet in geslaagd om ook hun tweede interland onder Mark van ...

647
647
Saelemaekers slikt nieuwe domper na niet-selectie

Het tijdperk van Mark van Bommel bij de Rode Duivels is behoorlijk goed begonnen. Na een zege in ...

39
39
Promotie Mannaert officieel: KBVB meldt verrassende details

Er is sinds het WK alweer heel wat veranderd bij de voetbalbond. Met Mark van Bommel kwam er een ...

137
137

Meer sportnieuws