Engelsen steigeren na late penalty PSG: "Het is walgelijk"

door
Engelsen steigeren na late penalty PSG:

Dinsdagavond kregen we in de Champions League alweer enkele spectaculaire ontknopingen te zien. Geen was echter zo veelbesproken als die van de wedstrijd tussen Paris Saint-Germain en Newcastle United. Daarin wist de Franse kampioen op de valreep nog een punt te redden.

PSG had het zichzelf moeilijk gemaakt door al in het openingskwartier een vermijdbare goal te slikken. Donnarumma ging in de fout op een schot van Almiron en duwde de bal in de voeten van Isak, die het geschenk dankbaar uitpakte. Daardoor was PSG al snel op achtervolgen aangewezen.

Newcastle moest na die goal achteruit, maar leek lange tijd wel stand te gaan houden. Tot in de 97ste minuut de bal plots op de stip ging voor PSG. Newcastle-verdediger Livramento kreeg een voorzet eerst tegen de borst en zo belandde de bal tegen zijn arm. De VAR was onverbiddellijk en riep de scheidsrechter naar het scherm, met een penalty als gevolg. Mbappé zette die ook om.

Een goal met grote gevolgen, want daardoor gaat PSG en niet Newcastle als nummer twee de slotspeeldag in. Dat betekent dat de Magpies hun lot niet langer in eigen handen hebben, want ze moeten zelf winnen van AC Milan en hopen dat het al geplaatste Dortmund nog PSG zal kloppen.

In Engeland deed de penalty dan ook heel wat stof opwaaien. "Het is een walgelijke beslissing", foeterde analist Tim Sherwood bij Sky Sports. "Het is belachelijk. Dit is toch niet mogelijk!"

Ook Ally McCoist haalde zwaar uit. "Als dat een penalty is, dan kunnen we er evengoed mee ophouden", sneerde hij bij TNT Sports. "Dit is net geen diefstal." Hij kreeg daarbij ook steun van zijn collega Jermaine Jenas. "Wat moet Livramento met zijn armen doen? Ik ben woest. De spelers van Newcastle zijn bestolen."

LEES OOK: Crisis United duurt voort: nieuwe slipper bij voorlaatste

Was het een penalty?

Meest recent

Belgisch talent debuteert bij PSV en mag hopen op meer kansen

PSV heeft zijn koppositie in de Eredivisie zaterdagavond nog wat verstevigd. Het boekte een ruime ...

22
22
Hasi baalt: "Daar veel interessante spelers voor Anderlecht"

Anderlecht hoopt klaar te zijn voor de tweede helft van het seizoen na een weekje onder de Spaanse ...

102
102
'Mokerslag Antwerp: volgende sterkhouder vertrekt'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

154
154
De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Charles De Ketelaere is uitstekend begonnen aan 2026. De Rode Duivel was eerder deze week al ...

32
32
'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

Club Brugge staat nog voor een drukke wintermercato. Niet alleen zoekt het zelf naar versterking ...

184
184
Egypte maakt indruk en kegelt titelhouder uit Africa Cup

De Rode Duivels zouden volgende zomer weleens hun handen vol kunnen hebben met Egypte op het WK. De ...

100
100
'Standard met handen in haar: bizarre transfer verklaard'

Standard hoopt na de winterstop zijn zesde plaats vast te kunnen houden, maar evident zal dat niet ...

101
101
Goots vreest ramp voor Antwerp: "Als zij opnieuw uitvallen..."

Volgend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. In de laatste tien speeldagen van ...

77
77
Waanzinnige beelden: massale knokpartij na Algerije-Nigeria

Zaterdag worden op de Africa Cup de laatste twee kwartfinales afgewerkt. In de eerste van die ...

185
185
'Dwomoh grijpt naast verhoopte transfer'

Enkele jaren geleden stond Pierre Dwomoh nog te boek als één van de grootste talenten ...

78
78
'Standard haakt af voor sensatie op Belgische velden'

De wintermercato begint in ons land alsmaar meer op gang te komen. Daarbij lijken verschillende ...

136
136
Club Brugge bedrogen: Furo-deal blijkt zware misrekening

Het voelde als slim verkopen, maar dat knaagt nu al. Club Brugge laat Kaye Furo vertrekken en dacht ...

1203
1203
'Zirkzee baalt en ziet mooie transfer definitief afketsen'

Joshua Zirkzee wist zich nog niet door te zetten bij Manchester United. De Nederlandse aanvaller ...

66
66
Westerlo aan zet: derde sterkhouder weg?

Bij KVC Westerlo moeten ze deze mercato verkopen. De Kemphanen hebben alle seizoenen rode cijfers en ...

77
77
'AA Gent ruikt volgende jackpot na vertrek Gandelman'

AA Gent heeft al wat spelers van de hand kunnen doen. De kans is bestaande dat de Buffalo's nog een ...

528
528
'Simic verrast iedereen compleet met nieuwe transfer'

RSC Anderlecht wist Jan-Carlo Simic afgelopen zomer te verkopen aan Al-Ittihad. Dat vulde de kassa ...

240
240
'Gerucht ontkracht: géén prioriteit voor Anderlecht'

De tweede seizoenshelft staat voor de deur bij RSC Anderlecht, aanstaande donderdag begint RSCA ...

122
122
Tessa Wullaert open over relatie: "We hebben het echt gehad"

Tessa Wullaert is al jaren het gezicht en het geweten van het Belgische vrouwenvoetbal. Als ...

155
155
Hasi ziet druk stijgen: "Dat is onze doelstelling"

RSC Anderlecht moet volgende week aan de bak tegen AA Gent. Een uitschakeling in de Beker van ...

139
139
Manchester City stoot met monsterzege door in FA Cup

In Duitsland en Engeland stonden er namiddag wedstrijden op het programma. De Bundesliga opende het ...

32
32
Megatransfers Club Brugge en Genk: "Hij moét vertrekken"

Club Brugge en KRC Genk zijn twee Belgische clubs die al vele jaren op rij jaarlijks zeer goed ...

1063
1063
'STVV raast door en wil toeslaan met knaltransfer'

STVV is bezig met heel wat transferdossiers. De Kanaries willen zich duidelijk versterken en ...

131
131
'Charleroi wil uitpakken met straffe Belgische transfer'

Sporting Charleroi wil een grote slag slaan op de transfermarkt. De Carolo's willen een Belgische ...

63
63
Hayen onder de indruk: "De Vanaken van Racing Genk"

Nicky Hayen heeft veel werk bij KRC Genk. De defensieve stabiliteit terugvinden is daarbij het ...

400
400
Hazard wil niet wachten: witte rook op komst bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht dringt de tijd. Marco Kana, Yari Verschaeren en Thorgan Hazard zijn einde ...

894
894

Meer sportnieuws