Exit Mannaert: de man van meer dan 600 miljoen euro

door
Exit Mannaert: de man van meer dan 600 miljoen euro

Vincent Mannaert trekt na dit seizoen een streep onder zijn rol als CEO van Club Brugge. Na 13 jaar geeft hij er dan de brui aan. Club Brugge werd onder zijn bewind de nummer een in België. Onze redactie maakte een overzicht van zijn transferbeleid.

Club Brugge werd de afgelopen 13 jaar 5 keer landskampioen, won 1 keer de Beker van België en pakte 4 keer de Supercup. Ze overwinterde als derde Belgische club ook in de Champions League. Mannaert en zijn team wisten vele jaren via een uitgekiend transferbeleid de concurrentie de loef af te steken. De afgelopen jaren sloeg Club echter de bal te vaak mis en werden er in de makelaarskringen ook steeds meer vraagtekens gezet achter enkele (overgewaardeerde) miskopen.

Mannaert haalde met zijn team sinds 2011 volgens Transfermarkt voor bijna 360 miljoen euro aan transfergelden op. Club Brugge spendeerde ook het nodige geld, want ze betaalden net geen 280 miljoen euro aan nieuwe spelers. In die dertien jaar rolde er dus meer dan 600 miljoen euro over de toonbank in Brugge.

LEES OOK: Hans Vanaken verovert ook naast het veld alle harten

De top 10 van de duurste ingaande transfers:

  1. Roman Yaremchuk: 17 miljoen euro
  2. Raphael Onyedika: 9,5 miljoen euro
  3. Kamal Sowah: 9 miljoen euro
  4. David Okereke: 8,1 miljoen euro
  5. Igor Thiago: 7,9 miljoen euro
  6. Hugo Vetlesen: 7,75 miljoen euro
  7. Casper Nielsen: 7 miljoen euro
  8. Simon Mignolet: 7 miljoen euro
  9. Stanley Nsoku: 6,5 miljoen euro
  10. Andreas Skov Olsen: 6,4 miljoen euro 

De top 10 van de duurste uitgaande transfers: 

  1. Charles De Ketelaere: 36,5 miljoen euro
  2. Wesley Moraes: 25 miljoen euro
  3. Odilon Kossounou: 23 miljoen euro
  4. Abakar Sylla: 20 miljoen euro
  5. Krépin Diatta: 16,7 miljoen euro
  6. Arnaud Danjuma: 16,5 miljoen euro
  7. Loïs Openda: 15,3 miljoen euro
  8. José Izquierdo: 14,5 miljoen euro
  9. Noa Lang: 12,5 miljoen euro
  10. Stanley Nsoki: 12 miljoen euro
    Marvelous Nakamba: 12 miljoen euro 

De top 10 van de beste ingaande transfers:

  1. Hans Vanaken: 4 miljoen euro
  2. Ruud Vormer: 700.000 euro
  3. Simon Mignolet: 7 miljoen euro
  4. Clinton Mata: 1,5 miljoen
  5. Wesley Moraes: 1 miljoen euro
  6. Timmy Simons: 500.000 euro
  7. Noa Lang: 6 miljoen euro
  8. Andreas Skov Olsen: 6,4 miljoen euro
  9. José Izquierdo: 3,7 miljoen euro
  10. Abakar Sylla: 200.000 euro

    Krépin Diatta (2,65 miljoen euro) en Arnaut Danjuma (2,8 miljoen euro) vielen net naast de top tien.

Wie was de beste ingaande transfer van Mannaert?

Meest recent

'Masterplan Anderlecht: ruwe diamant wordt klaargestoomd'

Bij RSC Anderlecht loopt er nog héél veel talent rond op Neerpede. De Brusselaars ...

17
17
'Premier League zet Club Brugge op jackpot'

Club Brugge verkocht de afgelopen jaren zeer goed. Eén van die spelers doet het nu zeer goed ...

72
72
'Bologna speurt rond en komt uit bij Belgische topclub'

Bij Bologna hebben ze altijd de Belgische spelersmarkt goed in de gaten gehouden. De Italiaanse club ...

15
15
Hommeles bij Manchester United: Amorim zorgt voor onrust

Zijn de dagen van Ruben Amorim als manager van Manchester United geteld? Het begint er steeds meer ...

28
28
'Como wil Union SG beroven van smaakmaker'

Union SG sloot de afgelopen jaren heel wat straffe deals en een volgende is alvast op komst. Nu de ...

30
30
'Club Brugge ontploft: schokkende transfer met FC Barcelona'

Er wordt gesproken met zijn entourage en Barça zou al een sportief plan klaar hebben: ...

233
233
Hasi krijgt meteen twee enorme opstekers bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht heeft Olivier Renard na een povere zomermercato veel werk. Hij staat toch voor ...

137
137
Gouden Schoen-race plots weer helemaal open

Komende zondag is het zover, dan wordt bekend gemaakt wie de Gouden Schoen 2025 heeft gewonnen. Hans ...

193
193
'Zware klap voor Hayen bij eerste ingreep'

Nicky Hayen werd vlak voor de interland-break aangesteld als de man die het seizoen van KRC Genk ...

211
211
'Overuren Renard: drie vertrekkers voor twee topaanwinsten'

Bij RSC Anderlecht is de voorbereiding op de tweede seizoenshelft inmiddels al begonnen. Afgelopen ...

303
303
Transfer naar Belgische topclub? Titraoui reageert

Charleroi loodste de voorbije jaren vrij consistent spelers door naar de Belgische top, met vorige ...

169
169
Broos baalt na eliminatie: "Niet onze dag"

Voor Hugo Broos zit de Africa Cup er al op. Onze landgenoot zag zijn Zuid-Afrika sneuvelen in de ...

42
42
'Standard heeft eerste winteraanwinst beet'

Standard mag nog hopen op een ticket voor de Champions' Play-Off, want na 20 speeldagen prijkt het ...

167
167
Kompany verliest nieuwe chouchou: "Ik wil absoluut naar Real"

Vincent Kompany heeft dit seizoen van Bayern München een machine gemaakt die amper af te ...

458
458
'Spaans toptalent wil doorbreken in Jupiler Pro League'

Nu de wintermercato van start gegaan is, zijn de Belgische clubs volop aan het zoeken naar ...

192
192
Anderlecht lanceert toptalent: Proto optimistisch

Anderlecht vertrok dit weekend naar Spanje om zich in warmere en zonnigere omstandigheden te kunnen ...

204
204
Broos ziet Africa Cup al in achtste finale eindigen

Hugo Broos is er zondagavond niet in geslaagd om het goede voorbeeld van Tom Saintfiet te volgen. ...

68
68
De Zerbi doet zeer pijnlijke uitspraak over rode Vermeeren

Arthur Vermeeren beleefde zondag een zeer pijnlijke primeur. De middenvelder pakte immers de eerste ...

183
183
Transfer bijna rond: Vanzeir niet mee op stage met Gent

Heel wat eersteklassers brengen de komende week door in zonniger oorden om zich klaar te stomen voor ...

236
236
'Club Brugge trekt dikke streep door twee miljoenentransfers'

Club Brugge vertoeft momenteel in Marbella, waar coach Ivan Leko zijn troepen klaarstoomt voor de ...

653
653
Hans Vanaken verovert ook naast het veld alle harten

Hans Vanaken is al jaren een vaste waarde bij Club Brugge. Niet alleen met zijn voeten, maar ook met ...

251
251
City sputtert in 2026: Chelsea steelt punt in 94ste minuut

De eerste grote Premier League-topper van het nieuwe kalenderjaar heeft geen winnaar opgeleverd. ...

63
63
'Wending Anderlecht: onverwachte aanwinst op radar'

RSC Anderlecht wil zich in januari verzekeren van enkele gerichte aanwinsten. Op de verlanglijst ...

494
494
'Club Brugge ruikt bloed: jacht op nieuwe '10' ontploft'

Club Brugge voelt een buitenkans en gaat vol in de aanval voor een nieuwe ‘10’. Leipzig ...

453
453
Africa Cup: Marokko door dankzij uitblinker (en keepersblunder)

Op de Africa Cup wordt momenteel gestreden om de tickets voor de kwartfinales. Marokko wist zich ...

92
92

Meer sportnieuws