Het loopt compleet uit de hand bij Club Brugge

door
Het loopt compleet uit de hand bij Club Brugge

Club Brugge presteerde ondermaats in de wedstrijd tegen Oud-Heverlee Leuven, ondanks de veelbelovende trainingsweek. De 0-1 overwinning werd ook bekritiseerd vanwege het gebrek aan efficiëntie voor het doel.

Coach Ronny Deila benadrukte het gebrek aan scorend vermogen als een terugkerend probleem, hoewel Club Brugge slechts 4% onder de 'expected goals' presteert dit seizoen.

De cijfers tonen wel aan dat Club Brugge meer dan 11 kansen nodig heeft om één doelpunt te scoren, wat een groot punt van zorg is voor de ploeg van Deila.

LEES OOK: Heftige beelden: Leko gaat volledig wild in kleedkamer Club

De beste training van het jaar van Club Brugge

De interlandbreak leek een verfrissend effect te hebben gehad op Club Brugge, volgens coach Ronny Deila. Hij merkte een immense honger en een hoog niveau van inzet op tijdens de trainingen. “Het is lang geleden dat ik nog zo’n intensiteit en energie gezien heb”, vertelde de Brugse oefenmeester.

“Iedereen is heel gemotiveerd en ‘ready to go’. De training van vandaag (vorige week vrijdag, red.) was misschien wel de beste die ik dit jaar gezien heb”, zei Deila op de persconferentie in aanloop naar de wedstrijd tegen Oud-Heverlee Leuven.

“Als de resultaten straks in de lijn liggen van onze trainingen, dan wordt het heel mooi”, maakte de coach zich sterk. De waarheid ligt evenwel in de matchen, maar het gevoel van de coach was veel beter dan na de vorige interlandbreaks.

Deze vaststellingen boden een grote houvast voor Deila, die in december voor de ‘maand van de waarheid’ staat. Het weinige krediet dat hij nog heeft bij Club Brugge zal enkel behouden blijven als een (winst)reeks wordt neergezet in de competitie, te beginnen met een zege tegen OHL.

Club Brugge werk ondermaats af tegen Oud-Heverlee Leuven

Club Brugge volbracht haar missie met een nipte 0-1 overwinning tegen Oud-Heverlee Leuven, maar slaagde er niet in de hoge verwachtingen van de voorbije sterke trainingsweek waar te maken in het King Power @ Den Dreef Stadion.

“Met de 0-1 op een zwak OHL is ook alles gezegd. Dat heet dan blij zijn met een dode mus”, zei Marc Degryse in Het Laatste Nieuws. OHL bleek niet sterk genoeg om Club Brugge uit te dagen, terwijl de West-Vlamingen andermaal worstelden met het afmaken van kansen.

“Had Club een beetje afgewerkt, had het makkelijk 0-3 of 0-4 kunnen worden. Wééral…”, stelde Het Laatste Nieuws vast. “Het heeft een resem kansen nodig om tot een doelpunt te komen. Het is het verhaal van het hele seizoen. Met uitzondering van de zomermaanden, toen elke halve kans nog binnenwaaide.”

Ook Deila liet de kans niet liggen om het gebrek aan scorend vermogen aan te halen. “Eigenlijk verdienden we dit seizoen alleen tegen Union te verliezen”, zuchtte de coach.”We geven altijd alles, maar hadden al meer punten verdiend. Dat is de realiteit.”

Club Brugge creëerde 1,51 expected goals en had 12 doelpogingen nodig om tot één doelpunt te komen. Dat heet dan ondermaats afwerken voor het doel.

De klaagzang van Ronny Deila

Dit seizoen heeft Ronny Deila meermaals benadrukt dat Club Brugge meer punten verdient, waarbij hij vooral de inefficiëntie voor het doel aanwijst als de belangrijkste oorzaak. Na de wedstrijd tegen Oud-Heverlee Leuven gebruikt hij dit argument opnieuw als excuus, en de 'expected points' lijken hem in deze redenering gelijk te geven.

Aan de andere kant presteert Club Brugge dit seizoen slechts 4% onder de 'expected goals', terwijl de gemiddelde club in de Jupiler Pro League bijna 8% minder doelpunten dan verwacht scoort.

Anderlecht (+26%), KAS Eupen (+22%), en KVC Westerlo (+13%) overtreffen ruimschoots de 'expected goals', terwijl Sporting Charleroi (-27%), Cercle Brugge (-41%), en KV Kortrijk (-43%) grote moeilijkheden hebben bij het benutten van kansen voor het doel.

De rangschikking, gebaseerd op de verhouding tussen gemaakte goals en 'expected goals', toont aan dat een hoger percentage wijst op een hoger aantal gescoorde doelpunten dan verwacht.

1. Anderlecht (+25,8%), 2. Eupen (+21,5%), 3. Westerlo (+12,7%), 4. Antwerp (+8,4%), 5. Sint-Truiden (+0,4%), 6. OHL (-2,4%), 7. AA Gent (-4%), 8. CLUB BRUGGE (-4,5%), 9. Union (-7,8%), 10. RWDM (-11,9%), 11. Mechelen (-13,7%), 12. Standard (-17,9%), 13. Genk (-20,1%), 14. Charleroi (-26,9%), 15. Cercle Brugge (-41,5%), 16. KV Kortrijk (-43,4%).

Club Brugge heeft meer dan 11 kansen nodig om 1 goal te scoren

Dit seizoen heeft Club Brugge een scoringsrendement van 11,69%, wat net iets boven het gemiddelde ligt in vergelijking met alle clubs in de Jupiler Pro League (11,32%). Antwerp FC (15,15%), Anderlecht (14,72%), en Union SG (14%) hebben de minste kansen nodig om tot een doelpunt te komen.

Aan de andere kant hebben KV Mechelen (8,89%), Cercle Brugge (7,63%), en KV Kortrijk (6,90%) de meeste kansen nodig om te scoren. In totaal heeft Club Brugge dit seizoen 231 doelpogingen ondernomen om tot hun 27 gemaakte doelpunten te komen.

De rangschikking, gebaseerd op de verhouding tussen gemaakte doelpunten en het aantal doelpogingen, toont aan dat een hoger percentage duidt op een hogere efficiëntie voor het doel.

1. Antwerp FC (15,15%), 2. Anderlecht (14,72%), 3. Union (14%), 4. Eupen (13,24%), 5. Westerlo (12,82%), 6. AA Gent (11,88%), 7. RWDM (11,76%), 8. CLUB BRUGGE (11,69%), 9. Genk (11,24%), 10. OHL (11,05%), 11. Standard (10,60%), 12. Charleroi (10,06%), 13. Sint-Truiden (9,42%), 14. Mechelen (8,89%), 15. Cercle Brugge (7,63%), 16. Kortrijk (6,90%).

Is Deila een deel van het probleem bij Club Brugge?

Meest recent

Gigantische kater Juventus: details Openda-deal bekend

Loïs Openda zit ondertussen al een poos op een zijspoor bij Juventus en komt de laatste matchen ...

30
30
Heftige beelden: Leko gaat volledig wild in kleedkamer Club

Club Brugge boekte afgelopen weekend een belangrijke overwinning op het veld van STVV. Maar in de ...

112
112
'Anderlecht onderneemt actie: finaleplan met De Cat'

RSC Anderlecht kreeg maandag slecht nieuws te verwerken. Onderzoeken hebben namelijk aangetoond dat ...

145
145
'Bayern serieus: nieuwe ster van 60 miljoen voor Kompany'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor de return in de ...

35
35
Knelpunt bij Duivels: 21-jarige verrassing in WK-selectie?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het vormen van zijn selectie voor het WK. ...

224
224
Money time in Challenger Pro League: pittig duel op slotspeeldag

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League. ...

95
95
'Anderlecht slaat toe: miljoenendeal voor nieuwe Goleador'

Anderlecht zoekt opnieuw naar een spits en is daarbij uitgekomen bij een naam die in Zuid-Amerika al ...

215
215
Terechte penalty Club Brugge? Lardot spreekt duidelijke taal

Club Brugge speelde zaterdagavond geen al te beste wedstrijd op het veld van STVV maar won ...

311
311
Hoop voor AA Gent: groot verschil met horror-Play-Offs

KAA Gent heeft zondagavond een gouden opportuniteit laten liggen in de Champions' Play-Offs. Op het ...

252
252
'Napoli maakt transferprijs Romelu Lukaku bekend'

Romelu Lukaku lijkt dit seizoen niet meer echt aan de bak te gaan komen bij Napoli. Hij zal deze ...

436
436
Zulte Waregem opgelucht: Colpaert kondigt wijzigingen aan

Zulte Waregem verzekerde zich van het behoud na een 1-2-zege op het veld van FCV Dender. Trainer ...

201
201
Vanhaezebrouck looft JPL-topclub: "Kan zelfs Bayern niet"

De titelstrijd gaat tussen Club Brugge en Union SG. Wie van de twee het zal halen, dat is uiteraard ...

157
157
Vandenbempt looft JPL-club: "Zoals FC Barcelona en Man City"

Het voetbal wat we dit seizoen te krijgen in de Jupiler Pro League is niet bepaald hoogstaand. ...

111
111
Oorzaak verlies AA Gent gevonden: "Heel pijnlijk"

AA Gent is bijna vervloekt in het Lotto Park. De afgelopen jaren wisten ze er amper punten te ...

159
159
Gelijk van Kompany: ex-talent RSCA droomt plots van WK

Bij RSC Anderlecht braken de afgelopen jaren veel jonge spelers door. Maar niet elk talent kon ...

85
85
Dit zijn de vijf kandidaten voor de Ebbenhouten Schoen

De organisatie van de Ebbenhouten Schoen heeft zijn vijf genomineerden voor de trofee van dit jaar ...

264
264
Ferrera pleit schuldig: "Was niet goed van mij"

FCV Dender verloor afgelopen weekend met 1-2 van Zulte Waregem. De ploeg mag zich daardoor al ...

31
31
Van Bommel héél duidelijk over aanbiedingen van Anderlecht

Bij Royal Antwerp FC gaat het van kwaad naar erger. Als er komende zomer niet flink wordt ...

618
618
'Ajax beslist over transfers Godts en Dolberg'

Ajax is al jaren op de dool en moet dit seizoen nog keihard knokken voor een Europees ticket. De ...

72
72
‘Standard wacht bang af: twee sterkhouders twijfelen’

Standard hoopt volgend seizoen beter te doen dan dit jaar. De Rouches blijven moeite hebben om weer ...

129
129
Blessure De Cat zorgt voor immens probleem bij Anderlecht

Nathan De Cat is vier tot zes weken buiten strijd bij RSC Anderlecht. Daardoor mist Paars-Wit hem ...

197
197
Van der Elst maakt Leko af na Diakhon-farce

Club Brugge won afgelopen weekend op Stayen, maar dat ging niet van een leien dakje. Het kwam ...

355
355
'Lukaku neemt beslissing over terugkeer naar Napoli'

De voorbije weken zat het er bovenarms op tussen Napoli en Romelu Lukaku. De Italiaanse kampioen was ...

98
98
Liefdesbom rond Mulder slaat keihard in bij Vandaag Inside

De familie Mulder is al jarenlang een vaste waarde op de Belgische televisie. Zowel Jan als zoon ...

112
112
'Club Brugge baalt: megabod afgewezen'

Voorlopig is het op transfervlak nog stil gebleven bij Club Brugge, maar achter de schermen werkt ...

330
330

Meer sportnieuws