Het loopt compleet uit de hand bij Club Brugge

door
Het loopt compleet uit de hand bij Club Brugge

Club Brugge presteerde ondermaats in de wedstrijd tegen Oud-Heverlee Leuven, ondanks de veelbelovende trainingsweek. De 0-1 overwinning werd ook bekritiseerd vanwege het gebrek aan efficiëntie voor het doel.

Coach Ronny Deila benadrukte het gebrek aan scorend vermogen als een terugkerend probleem, hoewel Club Brugge slechts 4% onder de 'expected goals' presteert dit seizoen.

De cijfers tonen wel aan dat Club Brugge meer dan 11 kansen nodig heeft om één doelpunt te scoren, wat een groot punt van zorg is voor de ploeg van Deila.

LEES OOK: 'Club en Anderlecht mengen zich in strijd om JPL-sensatie'

De beste training van het jaar van Club Brugge

De interlandbreak leek een verfrissend effect te hebben gehad op Club Brugge, volgens coach Ronny Deila. Hij merkte een immense honger en een hoog niveau van inzet op tijdens de trainingen. “Het is lang geleden dat ik nog zo’n intensiteit en energie gezien heb”, vertelde de Brugse oefenmeester.

“Iedereen is heel gemotiveerd en ‘ready to go’. De training van vandaag (vorige week vrijdag, red.) was misschien wel de beste die ik dit jaar gezien heb”, zei Deila op de persconferentie in aanloop naar de wedstrijd tegen Oud-Heverlee Leuven.

“Als de resultaten straks in de lijn liggen van onze trainingen, dan wordt het heel mooi”, maakte de coach zich sterk. De waarheid ligt evenwel in de matchen, maar het gevoel van de coach was veel beter dan na de vorige interlandbreaks.

Deze vaststellingen boden een grote houvast voor Deila, die in december voor de ‘maand van de waarheid’ staat. Het weinige krediet dat hij nog heeft bij Club Brugge zal enkel behouden blijven als een (winst)reeks wordt neergezet in de competitie, te beginnen met een zege tegen OHL.

Club Brugge werk ondermaats af tegen Oud-Heverlee Leuven

Club Brugge volbracht haar missie met een nipte 0-1 overwinning tegen Oud-Heverlee Leuven, maar slaagde er niet in de hoge verwachtingen van de voorbije sterke trainingsweek waar te maken in het King Power @ Den Dreef Stadion.

“Met de 0-1 op een zwak OHL is ook alles gezegd. Dat heet dan blij zijn met een dode mus”, zei Marc Degryse in Het Laatste Nieuws. OHL bleek niet sterk genoeg om Club Brugge uit te dagen, terwijl de West-Vlamingen andermaal worstelden met het afmaken van kansen.

“Had Club een beetje afgewerkt, had het makkelijk 0-3 of 0-4 kunnen worden. Wééral…”, stelde Het Laatste Nieuws vast. “Het heeft een resem kansen nodig om tot een doelpunt te komen. Het is het verhaal van het hele seizoen. Met uitzondering van de zomermaanden, toen elke halve kans nog binnenwaaide.”

Ook Deila liet de kans niet liggen om het gebrek aan scorend vermogen aan te halen. “Eigenlijk verdienden we dit seizoen alleen tegen Union te verliezen”, zuchtte de coach.”We geven altijd alles, maar hadden al meer punten verdiend. Dat is de realiteit.”

Club Brugge creëerde 1,51 expected goals en had 12 doelpogingen nodig om tot één doelpunt te komen. Dat heet dan ondermaats afwerken voor het doel.

De klaagzang van Ronny Deila

Dit seizoen heeft Ronny Deila meermaals benadrukt dat Club Brugge meer punten verdient, waarbij hij vooral de inefficiëntie voor het doel aanwijst als de belangrijkste oorzaak. Na de wedstrijd tegen Oud-Heverlee Leuven gebruikt hij dit argument opnieuw als excuus, en de 'expected points' lijken hem in deze redenering gelijk te geven.

Aan de andere kant presteert Club Brugge dit seizoen slechts 4% onder de 'expected goals', terwijl de gemiddelde club in de Jupiler Pro League bijna 8% minder doelpunten dan verwacht scoort.

Anderlecht (+26%), KAS Eupen (+22%), en KVC Westerlo (+13%) overtreffen ruimschoots de 'expected goals', terwijl Sporting Charleroi (-27%), Cercle Brugge (-41%), en KV Kortrijk (-43%) grote moeilijkheden hebben bij het benutten van kansen voor het doel.

De rangschikking, gebaseerd op de verhouding tussen gemaakte goals en 'expected goals', toont aan dat een hoger percentage wijst op een hoger aantal gescoorde doelpunten dan verwacht.

1. Anderlecht (+25,8%), 2. Eupen (+21,5%), 3. Westerlo (+12,7%), 4. Antwerp (+8,4%), 5. Sint-Truiden (+0,4%), 6. OHL (-2,4%), 7. AA Gent (-4%), 8. CLUB BRUGGE (-4,5%), 9. Union (-7,8%), 10. RWDM (-11,9%), 11. Mechelen (-13,7%), 12. Standard (-17,9%), 13. Genk (-20,1%), 14. Charleroi (-26,9%), 15. Cercle Brugge (-41,5%), 16. KV Kortrijk (-43,4%).

Club Brugge heeft meer dan 11 kansen nodig om 1 goal te scoren

Dit seizoen heeft Club Brugge een scoringsrendement van 11,69%, wat net iets boven het gemiddelde ligt in vergelijking met alle clubs in de Jupiler Pro League (11,32%). Antwerp FC (15,15%), Anderlecht (14,72%), en Union SG (14%) hebben de minste kansen nodig om tot een doelpunt te komen.

Aan de andere kant hebben KV Mechelen (8,89%), Cercle Brugge (7,63%), en KV Kortrijk (6,90%) de meeste kansen nodig om te scoren. In totaal heeft Club Brugge dit seizoen 231 doelpogingen ondernomen om tot hun 27 gemaakte doelpunten te komen.

De rangschikking, gebaseerd op de verhouding tussen gemaakte doelpunten en het aantal doelpogingen, toont aan dat een hoger percentage duidt op een hogere efficiëntie voor het doel.

1. Antwerp FC (15,15%), 2. Anderlecht (14,72%), 3. Union (14%), 4. Eupen (13,24%), 5. Westerlo (12,82%), 6. AA Gent (11,88%), 7. RWDM (11,76%), 8. CLUB BRUGGE (11,69%), 9. Genk (11,24%), 10. OHL (11,05%), 11. Standard (10,60%), 12. Charleroi (10,06%), 13. Sint-Truiden (9,42%), 14. Mechelen (8,89%), 15. Cercle Brugge (7,63%), 16. Kortrijk (6,90%).

Is Deila een deel van het probleem bij Club Brugge?

Meest recent

'Club en Anderlecht mengen zich in strijd om JPL-sensatie'

Anderlecht was deze winter al behoorlijk actief op de transfermarkt en haalde al drie nieuwe spelers ...

124
124
'Knoop doorgehakt over transfers Deman en Engels'

De wintermercato krijgt een extra cachet door het WK van volgende zomer. Vele spelers zullen ...

34
34
'Garcia gruwelt na nieuwe wending rond Bounida'

Dit seizoen beleeft Rayane Bounida eindelijk zijn langverwachte grote doorbraak. Het 19-jarige ...

79
79
'Westerlo haalt weer Turk, Kortrijk grijpt naast oude bekende'

Volgende week sluit de wintermercato alweer zijn deuren en dus zijn vele clubs nog snel op zoek naar ...

21
21
'Witte rook bij KVM: Lauberbach out, vervanger bekend'

KV Mechelen kreeg vorig weekend een tik in de strijd om de Champions' Play-Off, want het moest tegen ...

86
86
'Anderlecht-speler gespot op luchthaven: transfer nabij'

Anderlecht stelde dinsdag zijn derde aanwinst van deze winter voor. Na Justin Heekeren en Danylo ...

179
179
Patro sluit aan bij top, enorme stunt Club NXT

Er staat deze week een midweekspeeldag op het programma in de Challenger Pro League. Dinsdagavond ...

159
159
Atalanta-coach: "Dat mist De Ketelaere nog"

Voor Union wordt kwalificatie voor de play-offs van de Champions League schier onmogelijk. De ...

65
65
De Zerbi geeft glasheldere reden voor passeren Vermeeren

Woensdagavond staat de slotspeeldag van de league phase van de Champions League op het programma. ...

136
136
Hubert ziet enorm nadeel voor Union in Champions League

Union SG speelt morgenavond in de Champions League in Brussel tegen Atalanta. Een match die ze ...

61
61
Lierse SK strikt ex-speler Anderlecht en Antwerp

Lierse SK is een club die vooral op de Belgische markt kijkt voor versterking. Ze hebben vandaag een ...

50
50
'Standard drukt door voor aanwinst nummer vier'

Standard gaat mogelijk nog versterking halen de komende dagen. Volgens buitenlandse bronnen hebben ...

105
105
‘Bayern ontploft: Kompany dropt krankzinnige transferbom’

Bayern zet de transfermarkt in brand. Kompany wil tot €100 miljoen gooien op een ster die ...

299
299
Romano: "Club Brugge doet bod op hem"

Club Brugge is heel erg bezig om zich nog te versterken. Ook voor Club NXT. De Bruggelingen hebben ...

256
256
Cercle Brugge pakt uit met miljoenentransfer

Cercle Brugge heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Bruggelingen hebben een verdediger ...

36
36
Verhuurde JPL-spelers: lachende gezichten bij RSCA en Gent

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

145
145
'Done deal: AA Gent zet grootverdiener bij grof huisvuil'

Na een fraaie zes op zes tegen Anderlecht en Standard staat AA Gent opnieuw in de top zes. Om die ...

508
508
Smaakmaker spreekt klare taal over exit bij Club Brugge

Om een plekje te bemachtigen in de knock-outfase van de Champions League rekent Club Brugge woensdag ...

395
395
Bom barst op de Bosuil: 'Gheysens plukt Antwerp kaal'

Voor nieuwjaar leek de lucht op te klaren bij Antwerp, maar intussen gaan alle alarmbellen weer af ...

1347
1347
Hasi maakt gehakt van Anderlecht-flop: "Een kutspeler"

Nu het inkomend huiswerk afgerond lijkt ligt de focus bij RSC Anderlecht in de rest van de ...

703
703
Leko op hete kolen: CL-selectie Club Brugge bekend

Hoogspanning in Jan Breydel, waar Club Brugge woensdag tegen Olympique Marseille een ticket voor de ...

254
254
Brusselmans breekt na zitting: "Het moet stoppen!"

Voor Herman Brusselmans zijn het al moeilijke tijden geweest. De schrijver/columnist stond plots in ...

188
188
'Anderlecht vindt akkoord: Renard rondt huiswerk af'

Plots gaat het snel bij RSC Anderlecht, dat met Moussa Diarra zopas al een derde winteraanwinst ...

391
391
D-Day in Brugge: Leko zaait mist over Tzolis en Mignolet

Woensdag is het money time voor Club Brugge, dat in eigen huis wellicht nood heeft aan zege tegen ...

177
177
Achter gesloten deuren: Marc Coucke emotioneel geraakt

Bij RSC Anderlecht stond de sfeer de voorbije dagen onder hoogspanning. Het puntenverlies tegen ...

351
351

Meer sportnieuws