Het loopt compleet uit de hand bij Club Brugge

1361
Het loopt compleet uit de hand bij Club Brugge

Club Brugge presteerde ondermaats in de wedstrijd tegen Oud-Heverlee Leuven, ondanks de veelbelovende trainingsweek. De 0-1 overwinning werd ook bekritiseerd vanwege het gebrek aan efficiëntie voor het doel.

Coach Ronny Deila benadrukte het gebrek aan scorend vermogen als een terugkerend probleem, hoewel Club Brugge slechts 4% onder de 'expected goals' presteert dit seizoen.

De cijfers tonen wel aan dat Club Brugge meer dan 11 kansen nodig heeft om één doelpunt te scoren, wat een groot punt van zorg is voor de ploeg van Deila.

LEES OOK: Leko houdt adem in: Club Brugge vreest rampscenario

De beste training van het jaar van Club Brugge

De interlandbreak leek een verfrissend effect te hebben gehad op Club Brugge, volgens coach Ronny Deila. Hij merkte een immense honger en een hoog niveau van inzet op tijdens de trainingen. “Het is lang geleden dat ik nog zo’n intensiteit en energie gezien heb”, vertelde de Brugse oefenmeester.

“Iedereen is heel gemotiveerd en ‘ready to go’. De training van vandaag (vorige week vrijdag, red.) was misschien wel de beste die ik dit jaar gezien heb”, zei Deila op de persconferentie in aanloop naar de wedstrijd tegen Oud-Heverlee Leuven.

“Als de resultaten straks in de lijn liggen van onze trainingen, dan wordt het heel mooi”, maakte de coach zich sterk. De waarheid ligt evenwel in de matchen, maar het gevoel van de coach was veel beter dan na de vorige interlandbreaks.

Deze vaststellingen boden een grote houvast voor Deila, die in december voor de ‘maand van de waarheid’ staat. Het weinige krediet dat hij nog heeft bij Club Brugge zal enkel behouden blijven als een (winst)reeks wordt neergezet in de competitie, te beginnen met een zege tegen OHL.

Club Brugge werk ondermaats af tegen Oud-Heverlee Leuven

Club Brugge volbracht haar missie met een nipte 0-1 overwinning tegen Oud-Heverlee Leuven, maar slaagde er niet in de hoge verwachtingen van de voorbije sterke trainingsweek waar te maken in het King Power @ Den Dreef Stadion.

“Met de 0-1 op een zwak OHL is ook alles gezegd. Dat heet dan blij zijn met een dode mus”, zei Marc Degryse in Het Laatste Nieuws. OHL bleek niet sterk genoeg om Club Brugge uit te dagen, terwijl de West-Vlamingen andermaal worstelden met het afmaken van kansen.

“Had Club een beetje afgewerkt, had het makkelijk 0-3 of 0-4 kunnen worden. Wééral…”, stelde Het Laatste Nieuws vast. “Het heeft een resem kansen nodig om tot een doelpunt te komen. Het is het verhaal van het hele seizoen. Met uitzondering van de zomermaanden, toen elke halve kans nog binnenwaaide.”

Ook Deila liet de kans niet liggen om het gebrek aan scorend vermogen aan te halen. “Eigenlijk verdienden we dit seizoen alleen tegen Union te verliezen”, zuchtte de coach.”We geven altijd alles, maar hadden al meer punten verdiend. Dat is de realiteit.”

Club Brugge creëerde 1,51 expected goals en had 12 doelpogingen nodig om tot één doelpunt te komen. Dat heet dan ondermaats afwerken voor het doel.

De klaagzang van Ronny Deila

Dit seizoen heeft Ronny Deila meermaals benadrukt dat Club Brugge meer punten verdient, waarbij hij vooral de inefficiëntie voor het doel aanwijst als de belangrijkste oorzaak. Na de wedstrijd tegen Oud-Heverlee Leuven gebruikt hij dit argument opnieuw als excuus, en de 'expected points' lijken hem in deze redenering gelijk te geven.

Aan de andere kant presteert Club Brugge dit seizoen slechts 4% onder de 'expected goals', terwijl de gemiddelde club in de Jupiler Pro League bijna 8% minder doelpunten dan verwacht scoort.

Anderlecht (+26%), KAS Eupen (+22%), en KVC Westerlo (+13%) overtreffen ruimschoots de 'expected goals', terwijl Sporting Charleroi (-27%), Cercle Brugge (-41%), en KV Kortrijk (-43%) grote moeilijkheden hebben bij het benutten van kansen voor het doel.

De rangschikking, gebaseerd op de verhouding tussen gemaakte goals en 'expected goals', toont aan dat een hoger percentage wijst op een hoger aantal gescoorde doelpunten dan verwacht.

1. Anderlecht (+25,8%), 2. Eupen (+21,5%), 3. Westerlo (+12,7%), 4. Antwerp (+8,4%), 5. Sint-Truiden (+0,4%), 6. OHL (-2,4%), 7. AA Gent (-4%), 8. CLUB BRUGGE (-4,5%), 9. Union (-7,8%), 10. RWDM (-11,9%), 11. Mechelen (-13,7%), 12. Standard (-17,9%), 13. Genk (-20,1%), 14. Charleroi (-26,9%), 15. Cercle Brugge (-41,5%), 16. KV Kortrijk (-43,4%).

Club Brugge heeft meer dan 11 kansen nodig om 1 goal te scoren

Dit seizoen heeft Club Brugge een scoringsrendement van 11,69%, wat net iets boven het gemiddelde ligt in vergelijking met alle clubs in de Jupiler Pro League (11,32%). Antwerp FC (15,15%), Anderlecht (14,72%), en Union SG (14%) hebben de minste kansen nodig om tot een doelpunt te komen.

Aan de andere kant hebben KV Mechelen (8,89%), Cercle Brugge (7,63%), en KV Kortrijk (6,90%) de meeste kansen nodig om te scoren. In totaal heeft Club Brugge dit seizoen 231 doelpogingen ondernomen om tot hun 27 gemaakte doelpunten te komen.

De rangschikking, gebaseerd op de verhouding tussen gemaakte doelpunten en het aantal doelpogingen, toont aan dat een hoger percentage duidt op een hogere efficiëntie voor het doel.

1. Antwerp FC (15,15%), 2. Anderlecht (14,72%), 3. Union (14%), 4. Eupen (13,24%), 5. Westerlo (12,82%), 6. AA Gent (11,88%), 7. RWDM (11,76%), 8. CLUB BRUGGE (11,69%), 9. Genk (11,24%), 10. OHL (11,05%), 11. Standard (10,60%), 12. Charleroi (10,06%), 13. Sint-Truiden (9,42%), 14. Mechelen (8,89%), 15. Cercle Brugge (7,63%), 16. Kortrijk (6,90%).

Is Deila een deel van het probleem bij Club Brugge?

Meest recent

Leko houdt adem in: Club Brugge vreest rampscenario

Dankzij de lange interlandbreak krijgt ook Club Brugge uitgebreid de kans om de batterijen weer op ...

56
56
'Anderlecht keert kar: comeback Lukaku van de baan?'

Of hij onder Mark van Bommel nog op een vaste basisplaats hoeft te rekenen valt voorlopig af te ...

144
144
Vanhaezebrouck schrapt al titelkandidaat: “Zakt verder weg”

De Jupiler Pro League is zeven speeldagen ver en een eerste kloofje is al een feit. Hein ...

187
187
De Bruyne doet boekje open over Courtois-situatie

Thibaut Courtois werd niet geselecteerd door Mark van Bommel voor Nations League-wedstrijden van ...

245
245
Nog allerlaatste knaltransfer Lionel Messi op komst?

Lionel Messi staat nog onder contract bij Inter Miami, maar de Argentijnse superster kan toch nog ...

42
42
Kylian Mbappé briest op verhit Ballon d’Or-debat

Kylian Mbappé heeft er een sterk jaar opzitten bij Real Madrid én Frankrijk. Op het WK ...

47
47
De Bruyne gooit toekomst bij Rode Duivels op tafel

De Rode Duivels zijn aan een nieuw hoofdstuk onder Mark van Bommel begonnen. De Nederlander staat ...

69
69
Sonck brandt interlandkeuze compleet af: “Echt verrast”

De Jupiler Pro League ligt nu bijna drie weken stil door een opvallend lange interlandbreak. De Rode ...

149
149
‘Unieke status’ Courtois bij Duivels ontleed: “Speciale regels”

Thibaut Courtois (ex-KRC Genk) laat de Nations League aan zich voorbijgaan. Mark van Bommel ...

75
75
Union slaat weer toe: goudhaantje van vijfde niveau

Union SG doet het elke mercato weer. Relatief onbekende spelers binnenhalen en die een kans geven ...

154
154
Nicolas Frutos slaat hard terug bij Sporting Charleroi

Sporting Charleroi is uitstekend aan het seizoen begonnen. De Carolo’s staan op een vierde ...

109
109
Interlandbreak hakt erin bij KRC Genk: grote valkuil

De Jupiler Pro League is zeven speeldagen ver, maar de competitie ligt nu drie weken stil voor een ...

144
144
Bizarre beelden: pletwals rijdt op ex-Engelse international

Vanuit Thailand komen zotte beelden overgewaaid. In de hoogste klasse werd ex-Engelse international ...

19
19
TRANSFERUURTJE: ‘Club vreest vertrek, Anderlecht grijpt in’

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

462
462
Gianni Infantino gooit alles in de strijd met brief

De kritiek op Gianni Infantino was snoeihard de afgelopen weken. Na het WK kreeg de FIFA-baas enorm ...

81
81
Nicolas Frutos daagt Mario Kohnen bij Charleroi uit

Sporting Charleroi is sterk aan het seizoen begonnen. Met 18 punten uit zeven wedstrijden staan de ...

60
60
Atlético maakt Real belachelijk: Mourinho afgemaakt

De Madrileense derby tussen Real Madrid en Atlético Madrid blijft nazinderen. José ...

101
101
Israël woest na Ierse uitspraken: “Hypocriet en dom!”

De vlam zit al ferm in de pan voor de clash tussen Ierland en Israël. De Ierse bondscoach ...

125
125
KSC Lokeren pakt uit met comeback: ‘Schat aan ervaring’

KSC Lokeren heeft nog een aanwinst voorgesteld. De zomermercato zit er al een tijdje op, maar toch ...

111
111
Mark van Bommel legt lat erg hoog met straffe speech

Mark van Bommel is begonnen als bondscoach van de Rode Duivels. De Nederlander is de opvolger van ...

156
156
"Fenomenaal" - Hein gelooft ogen niet bij JPL-uitblinker

Het eerste luik van de Jupiler Pro League zit erop, inmiddels zijn al zeven speeldagen afgerond. En ...

267
267
Gemiste kans Van Bommel? "Verbazend dat hij er niet bij is"

Mark van Bommel heeft zijn eerste selectie als Belgisch bondscoach samengesteld. Daarin voorzag hij ...

253
253
Tresoldi-soap duurt voort: "De wereld is veranderd"

Club Brugge ziet deze week weer een waslijst aan internationals uitzwermen. Ook Nicolo Tresoldi zal ...

281
281
'Zidane drukt stempel: Mbappé krijgt drastische boodschap'

Mark van Bommel is begonnen aan zijn eerste interland-periode bij de Rode Duivels. En ook bij ...

177
177
"Minstens 10 jaar" - Club Brugge-voorspelling doet Anderlecht huiveren

RSC Anderlecht blijft de met voorsprong meest succesvolle club uit de geschiedenis van het Belgische ...

1227
1227

Meer sportnieuws