Het loopt compleet uit de hand bij Club Brugge

door
Het loopt compleet uit de hand bij Club Brugge

Club Brugge presteerde ondermaats in de wedstrijd tegen Oud-Heverlee Leuven, ondanks de veelbelovende trainingsweek. De 0-1 overwinning werd ook bekritiseerd vanwege het gebrek aan efficiëntie voor het doel.

Coach Ronny Deila benadrukte het gebrek aan scorend vermogen als een terugkerend probleem, hoewel Club Brugge slechts 4% onder de 'expected goals' presteert dit seizoen.

De cijfers tonen wel aan dat Club Brugge meer dan 11 kansen nodig heeft om één doelpunt te scoren, wat een groot punt van zorg is voor de ploeg van Deila.

LEES OOK: Club vol voor flankaanvaller: JPL-sensatie naar Brugge?

De beste training van het jaar van Club Brugge

De interlandbreak leek een verfrissend effect te hebben gehad op Club Brugge, volgens coach Ronny Deila. Hij merkte een immense honger en een hoog niveau van inzet op tijdens de trainingen. “Het is lang geleden dat ik nog zo’n intensiteit en energie gezien heb”, vertelde de Brugse oefenmeester.

“Iedereen is heel gemotiveerd en ‘ready to go’. De training van vandaag (vorige week vrijdag, red.) was misschien wel de beste die ik dit jaar gezien heb”, zei Deila op de persconferentie in aanloop naar de wedstrijd tegen Oud-Heverlee Leuven.

“Als de resultaten straks in de lijn liggen van onze trainingen, dan wordt het heel mooi”, maakte de coach zich sterk. De waarheid ligt evenwel in de matchen, maar het gevoel van de coach was veel beter dan na de vorige interlandbreaks.

Deze vaststellingen boden een grote houvast voor Deila, die in december voor de ‘maand van de waarheid’ staat. Het weinige krediet dat hij nog heeft bij Club Brugge zal enkel behouden blijven als een (winst)reeks wordt neergezet in de competitie, te beginnen met een zege tegen OHL.

Club Brugge werk ondermaats af tegen Oud-Heverlee Leuven

Club Brugge volbracht haar missie met een nipte 0-1 overwinning tegen Oud-Heverlee Leuven, maar slaagde er niet in de hoge verwachtingen van de voorbije sterke trainingsweek waar te maken in het King Power @ Den Dreef Stadion.

“Met de 0-1 op een zwak OHL is ook alles gezegd. Dat heet dan blij zijn met een dode mus”, zei Marc Degryse in Het Laatste Nieuws. OHL bleek niet sterk genoeg om Club Brugge uit te dagen, terwijl de West-Vlamingen andermaal worstelden met het afmaken van kansen.

“Had Club een beetje afgewerkt, had het makkelijk 0-3 of 0-4 kunnen worden. Wééral…”, stelde Het Laatste Nieuws vast. “Het heeft een resem kansen nodig om tot een doelpunt te komen. Het is het verhaal van het hele seizoen. Met uitzondering van de zomermaanden, toen elke halve kans nog binnenwaaide.”

Ook Deila liet de kans niet liggen om het gebrek aan scorend vermogen aan te halen. “Eigenlijk verdienden we dit seizoen alleen tegen Union te verliezen”, zuchtte de coach.”We geven altijd alles, maar hadden al meer punten verdiend. Dat is de realiteit.”

Club Brugge creëerde 1,51 expected goals en had 12 doelpogingen nodig om tot één doelpunt te komen. Dat heet dan ondermaats afwerken voor het doel.

De klaagzang van Ronny Deila

Dit seizoen heeft Ronny Deila meermaals benadrukt dat Club Brugge meer punten verdient, waarbij hij vooral de inefficiëntie voor het doel aanwijst als de belangrijkste oorzaak. Na de wedstrijd tegen Oud-Heverlee Leuven gebruikt hij dit argument opnieuw als excuus, en de 'expected points' lijken hem in deze redenering gelijk te geven.

Aan de andere kant presteert Club Brugge dit seizoen slechts 4% onder de 'expected goals', terwijl de gemiddelde club in de Jupiler Pro League bijna 8% minder doelpunten dan verwacht scoort.

Anderlecht (+26%), KAS Eupen (+22%), en KVC Westerlo (+13%) overtreffen ruimschoots de 'expected goals', terwijl Sporting Charleroi (-27%), Cercle Brugge (-41%), en KV Kortrijk (-43%) grote moeilijkheden hebben bij het benutten van kansen voor het doel.

De rangschikking, gebaseerd op de verhouding tussen gemaakte goals en 'expected goals', toont aan dat een hoger percentage wijst op een hoger aantal gescoorde doelpunten dan verwacht.

1. Anderlecht (+25,8%), 2. Eupen (+21,5%), 3. Westerlo (+12,7%), 4. Antwerp (+8,4%), 5. Sint-Truiden (+0,4%), 6. OHL (-2,4%), 7. AA Gent (-4%), 8. CLUB BRUGGE (-4,5%), 9. Union (-7,8%), 10. RWDM (-11,9%), 11. Mechelen (-13,7%), 12. Standard (-17,9%), 13. Genk (-20,1%), 14. Charleroi (-26,9%), 15. Cercle Brugge (-41,5%), 16. KV Kortrijk (-43,4%).

Club Brugge heeft meer dan 11 kansen nodig om 1 goal te scoren

Dit seizoen heeft Club Brugge een scoringsrendement van 11,69%, wat net iets boven het gemiddelde ligt in vergelijking met alle clubs in de Jupiler Pro League (11,32%). Antwerp FC (15,15%), Anderlecht (14,72%), en Union SG (14%) hebben de minste kansen nodig om tot een doelpunt te komen.

Aan de andere kant hebben KV Mechelen (8,89%), Cercle Brugge (7,63%), en KV Kortrijk (6,90%) de meeste kansen nodig om te scoren. In totaal heeft Club Brugge dit seizoen 231 doelpogingen ondernomen om tot hun 27 gemaakte doelpunten te komen.

De rangschikking, gebaseerd op de verhouding tussen gemaakte doelpunten en het aantal doelpogingen, toont aan dat een hoger percentage duidt op een hogere efficiëntie voor het doel.

1. Antwerp FC (15,15%), 2. Anderlecht (14,72%), 3. Union (14%), 4. Eupen (13,24%), 5. Westerlo (12,82%), 6. AA Gent (11,88%), 7. RWDM (11,76%), 8. CLUB BRUGGE (11,69%), 9. Genk (11,24%), 10. OHL (11,05%), 11. Standard (10,60%), 12. Charleroi (10,06%), 13. Sint-Truiden (9,42%), 14. Mechelen (8,89%), 15. Cercle Brugge (7,63%), 16. Kortrijk (6,90%).

Is Deila een deel van het probleem bij Club Brugge?

Meest recent

Grote schlemiel bij verliezend Bayern: Kompany reageert

Bayern München heeft zaterdagnamiddag een kruis moeten maken over een ongeslagen seizoen in de ...

17
17
Club vol voor flankaanvaller: JPL-sensatie naar Brugge?

Met middenvelder Félix Lemaréchal wist Club Brugge KV zaterdag zijn eerste ...

189
189
Drie wissels bij Antwerp: aanwinst meteen in basis

Antwerp FC werd vorig weekend stevig met de voeten op de grond gezet door FCV Dender. En zondag ...

43
43
'Hasi grijpt in: twee grote slachtoffers in basiself'

Na twee opeenvolgende nederlagen in de competitie, wil RSC Anderlecht zo snel mogelijk aankopen met ...

274
274
TRANSFERUURTJE: 'Club Brugge laat zich gaan, optater Kompany'

De winterse transferperiode nadert zijn climax, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk ...

200
200
'Fredberg strikt ex-sterkhouder van Anderlecht'

Jesper Fredberg werkte twee jaar voor RSC Anderlecht. De Deen bezorgde RSCA nét geen titel en ...

146
146
STVV vindt wéér parel: Vrancken onder de indruk

STVV won met 1-2 van La Louvière en liep zo twee punten in op leider Union SG. De Truienaars ...

121
121
Anderlecht heeft ruwe diamant: Hasi velt oordeel

RSC Anderlecht haalde sinds januari 2025 héél veel spelers in huis. Ook bij RSCA ...

349
349
Diakhon onder stoom: "Door hen lukt het nu wél"

Bij Club Brugge komt Mamadou Diakhon steeds meer boven water. De winger van 9 miljoen euro doet het ...

350
350
Hubert verklaart zeer matige prestatie van Union SG

Als Union SG dit seizoen weer de titel wil winnen, zal het toch stilaan beter moeten gaan ...

73
73
"Teleurgesteld dat ik geen kans kreeg bij Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht vertrokken de afgelopen jaren een aantal talenten. De Brusselaars zagen een ...

165
165
'Monsterdeal Union SG: Liverpool krijgt gouden kans'

Union SG heeft zich in de Champions League regelmatig kunnen tonen. Eén speler heeft daar ...

234
234
Goudklompen in de JPL: RSCA, Club & co tellen hun geld

Er is méér dan genoeg talent in België. Het is een positief teken dat er steeds ...

150
150
'KRC Genk heeft 'vervanger' Sadick nu al beet'

KRC Genk heeft het financieel goed voor elkaar, maar de Limburgers moeten jaarlijks voor tientallen ...

485
485
Brandon Mechele breekt stilzwijgen met emotioneel nieuws

Club Brugge won gisteren na een waar spektakelstuk met de nodige moeite van Zulte Waregem. Bij ...

823
823
Lukaku als voorbeeld: grote RSCA-droom leeft weer

Bij RSC Anderlecht hebben ze een geweldige jeugdopleiding en de Brusslaars zijn een garantie op ...

165
165
‘Anderlecht slaat hard toe: MLS-topper staat al klaar’

Anderlecht heeft z’n oog laten vallen op een jonge verdediger uit de MLS. Linksvoetig, ...

767
767
Forbs en Diakhon beiden verrast: "Heel raar"

Club Brugge won verdiend met 4-3 van Zulte Waregem. Blauw-Zwart slikt nog veel te veel tegengoals, ...

430
430
KRC Genk droomt hardop: grote terugkeer 'lonkt'

Anno 2025 zit er héél veel geld in het voetbal. Spelers verkopen is voor heel veel ...

219
219
STVV als voorbeeld: straffe cijfers spreken boekdelen

STVV is een club die al jaren een gezond financieel beleid levert. Geen gekke aankopen, maar ...

151
151
Verhaeghe krijgt kritiek: "daar begon de ‘miserie’"

Club Brugge kent voorlopig een wisselvallig seizoen. Voorzitter Bart Verhaeghe scoorde de afgelopen ...

496
496
Hubert versus Hasi: een héél opvallende balans

David Hubert en Besnik Hasi zijn de laatste twee trainers van RSC Anderlecht. Is die wissel van de ...

224
224
Broederstrijd in OHL-Union: "Mama zal blij zijn, wij niet"

De partij tussen OH Leuven en Union was voor velen een speciale wedstrijd. Beide trainers hadden ...

38
38
'Drukte bij KVM: 2 smaakmakers op vertrekken, nieuw target'

Het beloven nog drukke dagen te worden bij KV Mechelen. Er lijken immers heel wat transfers op til ...

267
267
Mbappé loodst Real naar zege, Marseille maakt statement

Real Madrid heeft zich voorlopig op kop genesteld in LaLiga. Het wipt minstens voor even over ...

114
114

Meer sportnieuws