Het loopt compleet uit de hand bij Club Brugge

door
Het loopt compleet uit de hand bij Club Brugge

Club Brugge presteerde ondermaats in de wedstrijd tegen Oud-Heverlee Leuven, ondanks de veelbelovende trainingsweek. De 0-1 overwinning werd ook bekritiseerd vanwege het gebrek aan efficiëntie voor het doel.

Coach Ronny Deila benadrukte het gebrek aan scorend vermogen als een terugkerend probleem, hoewel Club Brugge slechts 4% onder de 'expected goals' presteert dit seizoen.

De cijfers tonen wel aan dat Club Brugge meer dan 11 kansen nodig heeft om één doelpunt te scoren, wat een groot punt van zorg is voor de ploeg van Deila.

LEES OOK: 'Zomertransfer bepaald: Club speelt steunpilaar kwijt' '

De beste training van het jaar van Club Brugge

De interlandbreak leek een verfrissend effect te hebben gehad op Club Brugge, volgens coach Ronny Deila. Hij merkte een immense honger en een hoog niveau van inzet op tijdens de trainingen. “Het is lang geleden dat ik nog zo’n intensiteit en energie gezien heb”, vertelde de Brugse oefenmeester.

“Iedereen is heel gemotiveerd en ‘ready to go’. De training van vandaag (vorige week vrijdag, red.) was misschien wel de beste die ik dit jaar gezien heb”, zei Deila op de persconferentie in aanloop naar de wedstrijd tegen Oud-Heverlee Leuven.

“Als de resultaten straks in de lijn liggen van onze trainingen, dan wordt het heel mooi”, maakte de coach zich sterk. De waarheid ligt evenwel in de matchen, maar het gevoel van de coach was veel beter dan na de vorige interlandbreaks.

Deze vaststellingen boden een grote houvast voor Deila, die in december voor de ‘maand van de waarheid’ staat. Het weinige krediet dat hij nog heeft bij Club Brugge zal enkel behouden blijven als een (winst)reeks wordt neergezet in de competitie, te beginnen met een zege tegen OHL.

Club Brugge werk ondermaats af tegen Oud-Heverlee Leuven

Club Brugge volbracht haar missie met een nipte 0-1 overwinning tegen Oud-Heverlee Leuven, maar slaagde er niet in de hoge verwachtingen van de voorbije sterke trainingsweek waar te maken in het King Power @ Den Dreef Stadion.

“Met de 0-1 op een zwak OHL is ook alles gezegd. Dat heet dan blij zijn met een dode mus”, zei Marc Degryse in Het Laatste Nieuws. OHL bleek niet sterk genoeg om Club Brugge uit te dagen, terwijl de West-Vlamingen andermaal worstelden met het afmaken van kansen.

“Had Club een beetje afgewerkt, had het makkelijk 0-3 of 0-4 kunnen worden. Wééral…”, stelde Het Laatste Nieuws vast. “Het heeft een resem kansen nodig om tot een doelpunt te komen. Het is het verhaal van het hele seizoen. Met uitzondering van de zomermaanden, toen elke halve kans nog binnenwaaide.”

Ook Deila liet de kans niet liggen om het gebrek aan scorend vermogen aan te halen. “Eigenlijk verdienden we dit seizoen alleen tegen Union te verliezen”, zuchtte de coach.”We geven altijd alles, maar hadden al meer punten verdiend. Dat is de realiteit.”

Club Brugge creëerde 1,51 expected goals en had 12 doelpogingen nodig om tot één doelpunt te komen. Dat heet dan ondermaats afwerken voor het doel.

De klaagzang van Ronny Deila

Dit seizoen heeft Ronny Deila meermaals benadrukt dat Club Brugge meer punten verdient, waarbij hij vooral de inefficiëntie voor het doel aanwijst als de belangrijkste oorzaak. Na de wedstrijd tegen Oud-Heverlee Leuven gebruikt hij dit argument opnieuw als excuus, en de 'expected points' lijken hem in deze redenering gelijk te geven.

Aan de andere kant presteert Club Brugge dit seizoen slechts 4% onder de 'expected goals', terwijl de gemiddelde club in de Jupiler Pro League bijna 8% minder doelpunten dan verwacht scoort.

Anderlecht (+26%), KAS Eupen (+22%), en KVC Westerlo (+13%) overtreffen ruimschoots de 'expected goals', terwijl Sporting Charleroi (-27%), Cercle Brugge (-41%), en KV Kortrijk (-43%) grote moeilijkheden hebben bij het benutten van kansen voor het doel.

De rangschikking, gebaseerd op de verhouding tussen gemaakte goals en 'expected goals', toont aan dat een hoger percentage wijst op een hoger aantal gescoorde doelpunten dan verwacht.

1. Anderlecht (+25,8%), 2. Eupen (+21,5%), 3. Westerlo (+12,7%), 4. Antwerp (+8,4%), 5. Sint-Truiden (+0,4%), 6. OHL (-2,4%), 7. AA Gent (-4%), 8. CLUB BRUGGE (-4,5%), 9. Union (-7,8%), 10. RWDM (-11,9%), 11. Mechelen (-13,7%), 12. Standard (-17,9%), 13. Genk (-20,1%), 14. Charleroi (-26,9%), 15. Cercle Brugge (-41,5%), 16. KV Kortrijk (-43,4%).

Club Brugge heeft meer dan 11 kansen nodig om 1 goal te scoren

Dit seizoen heeft Club Brugge een scoringsrendement van 11,69%, wat net iets boven het gemiddelde ligt in vergelijking met alle clubs in de Jupiler Pro League (11,32%). Antwerp FC (15,15%), Anderlecht (14,72%), en Union SG (14%) hebben de minste kansen nodig om tot een doelpunt te komen.

Aan de andere kant hebben KV Mechelen (8,89%), Cercle Brugge (7,63%), en KV Kortrijk (6,90%) de meeste kansen nodig om te scoren. In totaal heeft Club Brugge dit seizoen 231 doelpogingen ondernomen om tot hun 27 gemaakte doelpunten te komen.

De rangschikking, gebaseerd op de verhouding tussen gemaakte doelpunten en het aantal doelpogingen, toont aan dat een hoger percentage duidt op een hogere efficiëntie voor het doel.

1. Antwerp FC (15,15%), 2. Anderlecht (14,72%), 3. Union (14%), 4. Eupen (13,24%), 5. Westerlo (12,82%), 6. AA Gent (11,88%), 7. RWDM (11,76%), 8. CLUB BRUGGE (11,69%), 9. Genk (11,24%), 10. OHL (11,05%), 11. Standard (10,60%), 12. Charleroi (10,06%), 13. Sint-Truiden (9,42%), 14. Mechelen (8,89%), 15. Cercle Brugge (7,63%), 16. Kortrijk (6,90%).

Is Deila een deel van het probleem bij Club Brugge?

Meest recent

Merckx met verborgen strijd: RSCA fans diep geraakt

De naam van Eddy Merckx klinkt nog altijd als een klok in de wielerwereld. De grootste Belgische ...

9
9
Nood-middenveld bij Anderlecht: verbazende naam op tafel

RSC Anderlecht wil zich zondagavond tegen Cercle Brugge verzekeren van zijn ticket voor de ...

70
70
'Zomertransfer bepaald: Club speelt steunpilaar kwijt' '

Club Brugge lijkt na amper één seizoen al afscheid te moeten nemen van Aleksandar ...

219
219
De Bruyne maakt 90 minuten vol: Conte geeft mooi compliment

Kevin De Bruyne heeft voor het eerst sinds zijn zware blessure opnieuw een volledige wedstrijd ...

67
67
Drie debutanten bij Duivels: "Hij is de meest verrassende"

Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke spelers hij meepakt op de WK-stage in de ...

59
59
Maguire antiheld United, Leipzig en Lens halen stevig uit

Geen vrijdagavond voetbal in de Jupiler Pro League, maar elders in Europa ging de bal wel aan het ...

29
29
'Made in Neerpede' : Anderlecht eist selectie Duivels op

Bij RSC Anderlecht zal ongetwijfeld tevreden zijn geweest met de selectie van de Rode Duivels. Met ...

151
151
'Monstertransfer Kompany: titanengevecht met City en United'

Bayern München is onder leiding van Vincent Kompany bezig aan een fenomenaal seizoen. Maar ook ...

109
109
Beerschot haalt Patro door gehaktmolen, Eupen mist kansen

In de Challenger Pro League heeft een efficiënt Beerschot vanavond Patro door de gehaktmolen ...

112
112
Publieke opinie tegen Garcia: één naam zorgt voor storm

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke 28 spelers volgende week mee op het ...

109
109
Lammens of Sels? 'Doublure voor Courtois staat al vast'

De Rode Duivels zullen het tijdens de oefenstage in de Verenigde Staten zonder Thibaut Courtois ...

148
148
Klaar voor Duivels! De Bruyne speelt volle match in zege Napoli

Kevin De Bruyne lijkt volledig hersteld van de blessure die hem maandenlang aan de kant hield. ...

50
50
Genk likt zijn wonden: "Iedereen had hiervoor getekend"

Het heeft dan toch niet mogen zijn voor KRC Genk. Na een 1-0-zege in de heenmatch tegen SC Freiburg ...

231
231
Club Brugge houdt de adem in: Leko werkt aan ‘comebackbom’

Ivan Leko lijkt bij Club Brugge aan een opvallende comeback te werken. De trainer wil een ...

518
518
Garcia negeert JPL-smaakmaker: "Als je mijn mening vraagt ..."

Bondscoach Rudi Garcia maakte vrijdagmiddag zijn selectie bekend voor het komende oefenkamp van de ...

180
180
Gevecht om Play-Off I: doemscenario voor één kandidaat?

Aanstaande zondag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie integraal op hetzelfde tijdstip ...

396
396
Taravel reageert op selectie Rode Duivels: "Hazard?"

RSC Anderlecht heeft met Nathan De Cat eindelijk weer een Rode Duivel in de rangen. Al hadden dat er ...

94
94
Geel gevaar in JPL: wie riskeert een schorsing in PO's?

Zondag staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Nadien gaat het pas ...

139
139
'Anderlecht bindt transferstrijd aan met Atlético'

RSC Anderlecht heeft voorlopig nog altijd geen technisch directeur aangeworven, maar dat belet de ...

148
148
Alarm bij AA Gent: bemoedigend signaal voor KRC Genk

Mathematisch kan het nog. De vier woorden die de Rode Duivels jarenlang moed inpeperden, vaak ...

378
378
Donkere wolken pakken zich samen boven Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht kende een jaar met hoge pieken en stevige dalen. De VRT-man dook recent op in tal ...

66
66
Taravel wanhoop nabij: Anderlecht slikt bittere pil

Om nog naast de top zes te vallen moet het zondag al serieus mislopen voor RSC Anderlecht, dat op de ...

264
264
Garcia houdt adem in: Leko geeft update over Vanaken

Op de slotspeeldag van de reguliere competitie hoopt Club Brugge nog over Union naar de koppositie ...

185
185
Anderlecht zoekt doelman: 7 vervangers voor Coosemans

Het huidige machtsvacuüm in de bestuurskamer betekent niet dat RSC Anderlecht bij de pakken kan ...

382
382
Garcia legt keuze Godts uit: ingewikkelde relatie KBVB

Mika Godts kent dit seizoen een schitterend seizoen bij Ajax. Op clubniveau vallen de resultaten ...

79
79

Meer sportnieuws