TRANSFERUURTJE: 'Jackpot voor Club, knaltransfer voor Barça'

door
TRANSFERUURTJE: 'Jackpot voor Club, knaltransfer voor Barça'

Het seizoen 2023-2024 draait inmiddels op volle toeren en ook de winterse transferperiode komt steeds dichter. Heel wat ploegen uit binnen- en buitenland zijn dan ook begonnen met het ontrollen van hun transferplannen voor januari. Het blijft dan ook nieuwtjes en geruchten regenen. VoetbalNieuws verzamelt het belangrijkste daarvan dagelijks in het Transferuurtje.

LEES OOK: 'Anderlecht schuwt risico's: comeback uitgesteld?'

Jupiler Pro League

Het lijkt de intentie van Club Brugge om zijn sterkhouders te behouden tot eind dit seizoen. Mogelijk komt het dossier van Tajon Buchanan weldra in een stroomversnelling. Inter ziet in de Canadees immers een geschikte vervanger voor Denzel Dumfries, die komende zomer echter zijn laatste contractjaar. Volgens het medium Fcinter1908 zijn de Italianen niet van plan om grote financiële inspanningen te doen. Inter zou hem in één van de twee komende mercato's willen verkopen voor zo'n 30 à 35 miljoen euro en dan voor Buchanan gaan.

Tegelijkertijd is Dedryck Boyata compleet uit beeld verdwenen bij Club. Het geduld in Jan Breydel lijkt stilaan op. Het Nieuwsblad besluit dat Boyata geen toekomst meer heeft in Brugge, waar hij tot medio 2025 vastligt.

Anderlecht wil in januari een extra verdediger halen. Begin deze week raakte bekend dat RSCA daarvoor zijn vizier op Liam Scales (Celtic) heeft gericht. Die heeft een aflopen contract, maar volgens The Daily Record wil Celtic-coach Brendan Rogers het contract van zijn verdediger liefst zo snel mogelijk verlengen.

Buitenland

FC Barcelona zag Gavi voor lange tijd uitvallen en dus gaan ze in Camp Nou mogelijk op zoek naar een vervanger. Intussen valt de naam van Giovani Lo Celso (Tottenham) als mogelijke winteraanwinst, maar het valt af te wachten wat de financiële mogelijkheden van Barça zullen zijn.

Barça-coach Xavi zou voor volgend seizoen ook een nieuwe controlerende middenvelder willen die meer neigt naar de kwaliteiten van Sergio Busquets. Martin Zubimendi (Real Sociedad) werd al genoemd. De Barça-coach heeft echter een ander droomdoelwit: Joshua Kimmich. Volgens AS wil hij Kimmich dolgraag naar Camp Nou halen in de komende transferzomer.

Naar alle verwachting zal Chelsea in januari nog eens uithalen op de mercato. De club heeft daarom een uitgebreid verlanglijstje samengesteld. Helemaal bovenaan daarop staan volgens de Daily Mirror de namen van Victor Osimhen en Ivan Toney. Evan Ferguson zien ze op Stamford Bridge ook graag komen, net als oude bekende Victor Boniface. Tot slot staan ook Santiago Gimenez (Feyenoord) en Benjamin Sesko (RB Leipzig) op het lijstje.

Ook Manchester United wil een nieuwe spits. Sky-reporter Florian Plettenberg weet dat United zijn zinnen heeft gezet op Timo Werner. Die is bij RB Leipzig op een zijspoor beland en zou in januari eventueel mogen vertrekken, al dan niet op huurbasis.

Kan Buchanan het niveau van Inter aan?

Meest recent

Dwomoh verrast: dan toch een nieuwe club?

Voor Pierre Dwomoh komen er héél belangrijke maanden aan. De 21-jarige middenvelder ...

2
2
Broos komt met verrassende openbaring over Kompany

Vincent Kompany is vandaag 40 jaar geworden. De trainer levert uitstekend werk bij Bayern ...

9
9
Real Madrid stelt weer teleur, Tottenham op degradatieplaats

In de Premier League, Ligue 1, Serie A, Eredivisie, Bundesliga en La Liga stonden er vanavond duels ...

8
8
Charleroi duwt Antwerp helemaal kopje onder

Als Royal Antwerp FC en Sporting Charleroi nog een beetje ambitie willen hebben in de Play-Offs, dan ...

40
40
Deschacht snoeihard: "Hij is te weinig voor Anderlecht"

Olivier Deschacht kende prachtige tijden bij RSC Anderlecht, toen de club de absolute nummer ...

55
55
Beerschot faalt en bezorgt KV Kortrijk promotie naar JPL

In de Challenger Pro League kan KV Kortrijk dit weekend de promotie vieren. Beerschot speelde ...

125
125
Bayern deelt Real tik uit: "160 miljoen? Geen sprake van"

Bayern München is op dit moment wellicht de beste ploeg van Europa. Vincent Kompany hoopt dat ...

42
42
Anderlecht beslist: één spits moet de club verlaten

RSC Anderlecht heeft een zeer onevenwichtige A-kern. Dat moet in de zomer anders. Paars-Wit gaat ...

337
337
Euvrard verrast: "Interesse van Real Madrid en PSG?"

Er was een tijd dat Standard vaak spelers van de eigen academie liet doorstromen. Voor de vorige ...

96
96
Anderlecht slaat toe: "Mijn droom om voor RSCA te spelen"

Dat RSC Anderlecht bijzonder veel talent heeft rondlopen, daarover hebben we al veel geschreven. De ...

123
123
Bom onder Anderlecht: Taravel en bestuur clashen om ster

Bij Anderlecht zorgt Thorgan Hazard niet alleen voor discussie over zijn contract, maar ook binnen ...

238
238
'Real Madrid verrast compleet met nieuwe hoofdtrainer'

Alvaro Arebola gaat komend seizoen niet de hoofdtrainer zijn van Real Madrid. De Koninklijke gaat op ...

110
110
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

KRC Genk heeft een uitstekende jeugdopleiding en dat zien we ook dit seizoen weer met de talenten ...

115
115
Bayern is om deze reden dé thuisbasis van Kompany

Vincent Kompany is 40 jaar geworden. Vince the Prince doet het uitstekend als trainer bij Bayern ...

56
56
'Anderlecht schuwt risico's: comeback uitgesteld?'

De zenuwen staan strakgespannen in het Lotto Park, waar RSC Anderlecht zondag AA Gent ontvangt. Mits ...

98
98
Leko hakt knopen door: vier wissels bij Club Brugge

Club Brugge gaat zaterdag op bezoek bij STVV, waar het de kloof met de nummer drie in de stand kan ...

277
277
Taravel spuwt gal over Tzolis-relletje: "Onacceptabel"

Op de eerste speeldag van de play-offs won Club Brugge met 4-2 de topper tegen RSC Anderlecht. ...

219
219
Leko spreekt klare taal over vervanger Mignolet

Club Brugge moet het in de play-offs alweer een tijdje zonder Simon Mignolet stellen. Dat was ook al ...

152
152
'Anderlecht all-in voor winger: prijskaartje bekend'

In de play-offs is het zondag al van moeten voor RSC Anderlecht, dat thuis tegen AA Gent wil zien ...

123
123
Leko doet boekje open over zware mokerslag Mignolet

Voor het derde seizoen op een rij mist Simon Mignolet minstens een deel van de play-offs. Exact een ...

160
160
Taravel kondigt wissels aan: comeback bij Anderlecht

Nadat het de reguliere competitie al had afgesloten met een nul op zes, ging RSC Anderlecht op de ...

245
245
Ruben Van Gucht komt uit de kast… of toch bijna?

Wat begon als een onschuldige mediastunt, groeide uit tot een opvallende en licht absurde ...

32
32
Rik De Mil roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

KAA Gent neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht namens de Play-Offs. De Buffalo’s ...

163
163
Lewandowski in diepe rouw na onverwacht overlijden

De Poolse voetbalwereld is in diepe rouw. De voetbalbond meldde het plotse overlijden van ...

0
0
Union incasseert: Hubert vreest voor KV Mechelen

Union SG staat momenteel aan de leiding in de Jupiler Pro League Champions Play-Offs, maar Club ...

427
427

Meer sportnieuws