TRANSFERUURTJE: 'Jackpot voor Club, knaltransfer voor Barça'

door
TRANSFERUURTJE: 'Jackpot voor Club, knaltransfer voor Barça'

Het seizoen 2023-2024 draait inmiddels op volle toeren en ook de winterse transferperiode komt steeds dichter. Heel wat ploegen uit binnen- en buitenland zijn dan ook begonnen met het ontrollen van hun transferplannen voor januari. Het blijft dan ook nieuwtjes en geruchten regenen. VoetbalNieuws verzamelt het belangrijkste daarvan dagelijks in het Transferuurtje.

LEES OOK: Bekerkoorts stijgt: Anderlecht krijgt cruciaal nieuws over finale

Jupiler Pro League

Het lijkt de intentie van Club Brugge om zijn sterkhouders te behouden tot eind dit seizoen. Mogelijk komt het dossier van Tajon Buchanan weldra in een stroomversnelling. Inter ziet in de Canadees immers een geschikte vervanger voor Denzel Dumfries, die komende zomer echter zijn laatste contractjaar. Volgens het medium Fcinter1908 zijn de Italianen niet van plan om grote financiële inspanningen te doen. Inter zou hem in één van de twee komende mercato's willen verkopen voor zo'n 30 à 35 miljoen euro en dan voor Buchanan gaan.

Tegelijkertijd is Dedryck Boyata compleet uit beeld verdwenen bij Club. Het geduld in Jan Breydel lijkt stilaan op. Het Nieuwsblad besluit dat Boyata geen toekomst meer heeft in Brugge, waar hij tot medio 2025 vastligt.

Anderlecht wil in januari een extra verdediger halen. Begin deze week raakte bekend dat RSCA daarvoor zijn vizier op Liam Scales (Celtic) heeft gericht. Die heeft een aflopen contract, maar volgens The Daily Record wil Celtic-coach Brendan Rogers het contract van zijn verdediger liefst zo snel mogelijk verlengen.

Buitenland

FC Barcelona zag Gavi voor lange tijd uitvallen en dus gaan ze in Camp Nou mogelijk op zoek naar een vervanger. Intussen valt de naam van Giovani Lo Celso (Tottenham) als mogelijke winteraanwinst, maar het valt af te wachten wat de financiële mogelijkheden van Barça zullen zijn.

Barça-coach Xavi zou voor volgend seizoen ook een nieuwe controlerende middenvelder willen die meer neigt naar de kwaliteiten van Sergio Busquets. Martin Zubimendi (Real Sociedad) werd al genoemd. De Barça-coach heeft echter een ander droomdoelwit: Joshua Kimmich. Volgens AS wil hij Kimmich dolgraag naar Camp Nou halen in de komende transferzomer.

Naar alle verwachting zal Chelsea in januari nog eens uithalen op de mercato. De club heeft daarom een uitgebreid verlanglijstje samengesteld. Helemaal bovenaan daarop staan volgens de Daily Mirror de namen van Victor Osimhen en Ivan Toney. Evan Ferguson zien ze op Stamford Bridge ook graag komen, net als oude bekende Victor Boniface. Tot slot staan ook Santiago Gimenez (Feyenoord) en Benjamin Sesko (RB Leipzig) op het lijstje.

Ook Manchester United wil een nieuwe spits. Sky-reporter Florian Plettenberg weet dat United zijn zinnen heeft gezet op Timo Werner. Die is bij RB Leipzig op een zijspoor beland en zou in januari eventueel mogen vertrekken, al dan niet op huurbasis.

Kan Buchanan het niveau van Inter aan?

Meest recent

Bekerkoorts stijgt: Anderlecht krijgt cruciaal nieuws over finale

Na de recente 6 op 6 lijkt RSC Anderlecht nagenoeg zeker van zijn plek in de Champions' Play-Offs. ...

19
19
Joos heeft voorkeur: "Ik wil hen erbij in Play-Off I"

Met nog drie speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie ligt de strijd om de Champions' ...

116
116
Liverpool gaat knullig met billen bloot bij rode lantaarn

Liverpool heeft dinsdagavond nogmaals averij opgelopen in de strijd om de top vier in de Premier ...

22
22
Barça strandt op zucht van remontada tegen Atletico

Atletico Madrid heeft zich dinsdagavond geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De 4-0-zege in ...

51
51
'Nieuwe ramp in de maak? Donkere wolken boven RWDM'

De voorbije jaren bleek de Challenger Pro League al een kerkhof, met het failliet van clubs als KV ...

40
40
'Kompany lacht tanden bloot na transferbeslissing Liverpool'

Bayern München kan een geweldig seizoen beleven. Het staat tien speeldagen voor het einde ruim ...

36
36
Harde conclusie: "Dat moet AA Gent in de zomer aantrekken"

De strijd om de Champions' Play-Off kreeg vorig weekend een nieuwe wending. AA Gent moest zijn zesde ...

83
83
Geen dubbel: PSV laat zich verrassen in halve finale beker

In Nederland stevent PSV af op een snelle landstitel, want in de Eredivisie hebben ze nu al ...

44
44
Defour heeft keiharde boodschap voor JPL-clubs

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League nadert zijn ontknoping. Met nog drie speeldagen ...

62
62
'Garcia vloekt: Rode Duivel in topvorm valt uit'

De Rode Duivels trekken binnen enkele weken al naar de Verenigde Staten om zich er met een ministage ...

79
79
'Westerlo vult de kassa: monsterbod op komst'

KVC Westerlo is financieel wat aan het inbinden en de Kemphanen moeten met uitgaande transfers ...

72
72
'Knaltransfer Cercle Brugge: Bundesliga-club meldt zich'

Cercle Brugge verkoopt al jaren zeer goed en komende zomer gaan ze nog een miljoenentransfer ...

153
153
‘Anderlecht plant zomerknaller: JPL-topspits komt eraan’

Anderlecht kijkt al volop vooruit naar de zomermercato. In de JPL ligt één opvallend ...

511
511
Stayen barst uit zijn voegen: STVV brengt héél straf nieuws

STVV kende de afgelopen jaren al een stijging inzake toeschouwersaantallen. Dit seizoen is daar nog ...

159
159
Verhuurde JPL-spelers: Team van de Week én stunt tegen Real

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

25
25
Lommel SK met ‘masterplan’: "Op bezoek bij Man City"

Lommel SK gaat terug weer meer naar zijn roots. De Limburgers willen de eigen jeugdopleiding weer ...

19
19
'Anderlecht zoekt centen: De Cat in etalage gezet?'

Wie de vacature moet komen invullen is voorlopig nog een vraagteken, maar vast staat alleszins dat ...

208
208
Money time in JPL: aanduidingen refs speeldag 28 bekend

Het einde van de reguliere competitie, en dus neemt de spanning overal zienderogen toe. De volgende ...

275
275
Oosting vloekt: Antwerp incasseert dubbele uppercut

Dankzij een 1-0 zege tegen STVV behoudt Antwerp een waterkansje op de Champions' Play-Offs, al ...

199
199
Vanhaezebrouck dropt bommetje: Raman terug naar Gent?

Dankzij een laat doelpunt van Benito Raman deed KV Mechelen zaterdag tegen Zulte Waregem een ...

478
478
Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Eddy Snelders beheerst nu al enkele jaren het nieuws. De voormalig profvoetballer en analist kwam ...

266
266
Garcia glundert: wissel van de macht bij Rode Duivels?

Binnen precies 100 dagen begint het WK in de VS, Mexico en Canada. Voor de Rode Duivels betekent het ...

158
158
'Vuurwerk bij Club Brugge: toptargets zomer bekend'

Club Brugge gaat alweer een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van goudhaantjes zijn ...

734
734
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

125
125
‘Kompany slaat op tafel bij Bayern: bom van 100 miljoen'

Vincent Kompany is aan een geweldig seizoen bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester ...

158
158

Meer sportnieuws