TRANSFERUURTJE: 'Jackpot voor Club, knaltransfer voor Barça'

door
TRANSFERUURTJE: 'Jackpot voor Club, knaltransfer voor Barça'

Het seizoen 2023-2024 draait inmiddels op volle toeren en ook de winterse transferperiode komt steeds dichter. Heel wat ploegen uit binnen- en buitenland zijn dan ook begonnen met het ontrollen van hun transferplannen voor januari. Het blijft dan ook nieuwtjes en geruchten regenen. VoetbalNieuws verzamelt het belangrijkste daarvan dagelijks in het Transferuurtje.

LEES OOK: Hasi maakt Anderlecht-trio af: “Beschermen zichzelf”

Jupiler Pro League

Het lijkt de intentie van Club Brugge om zijn sterkhouders te behouden tot eind dit seizoen. Mogelijk komt het dossier van Tajon Buchanan weldra in een stroomversnelling. Inter ziet in de Canadees immers een geschikte vervanger voor Denzel Dumfries, die komende zomer echter zijn laatste contractjaar. Volgens het medium Fcinter1908 zijn de Italianen niet van plan om grote financiële inspanningen te doen. Inter zou hem in één van de twee komende mercato's willen verkopen voor zo'n 30 à 35 miljoen euro en dan voor Buchanan gaan.

Tegelijkertijd is Dedryck Boyata compleet uit beeld verdwenen bij Club. Het geduld in Jan Breydel lijkt stilaan op. Het Nieuwsblad besluit dat Boyata geen toekomst meer heeft in Brugge, waar hij tot medio 2025 vastligt.

Anderlecht wil in januari een extra verdediger halen. Begin deze week raakte bekend dat RSCA daarvoor zijn vizier op Liam Scales (Celtic) heeft gericht. Die heeft een aflopen contract, maar volgens The Daily Record wil Celtic-coach Brendan Rogers het contract van zijn verdediger liefst zo snel mogelijk verlengen.

Buitenland

FC Barcelona zag Gavi voor lange tijd uitvallen en dus gaan ze in Camp Nou mogelijk op zoek naar een vervanger. Intussen valt de naam van Giovani Lo Celso (Tottenham) als mogelijke winteraanwinst, maar het valt af te wachten wat de financiële mogelijkheden van Barça zullen zijn.

Barça-coach Xavi zou voor volgend seizoen ook een nieuwe controlerende middenvelder willen die meer neigt naar de kwaliteiten van Sergio Busquets. Martin Zubimendi (Real Sociedad) werd al genoemd. De Barça-coach heeft echter een ander droomdoelwit: Joshua Kimmich. Volgens AS wil hij Kimmich dolgraag naar Camp Nou halen in de komende transferzomer.

Naar alle verwachting zal Chelsea in januari nog eens uithalen op de mercato. De club heeft daarom een uitgebreid verlanglijstje samengesteld. Helemaal bovenaan daarop staan volgens de Daily Mirror de namen van Victor Osimhen en Ivan Toney. Evan Ferguson zien ze op Stamford Bridge ook graag komen, net als oude bekende Victor Boniface. Tot slot staan ook Santiago Gimenez (Feyenoord) en Benjamin Sesko (RB Leipzig) op het lijstje.

Ook Manchester United wil een nieuwe spits. Sky-reporter Florian Plettenberg weet dat United zijn zinnen heeft gezet op Timo Werner. Die is bij RB Leipzig op een zijspoor beland en zou in januari eventueel mogen vertrekken, al dan niet op huurbasis.

Kan Buchanan het niveau van Inter aan?

Meest recent

Hasi maakt Anderlecht-trio af: “Beschermen zichzelf”

Besnik Hasi werd ontslagen bij RSC Anderlecht na slechte resultaten en onvrede bij de achterban. Het ...

27
27
‘Eden Hazard zwaar in de problemen: onderzoek geopend’

Eden Hazard is al een tijdje op voetbalpensioen, maar de voormalige Rode Duivel zit niet stil. Naast ...

22
22
Gouden raad voor Anderlecht: “Zo iemand als TD”

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard nog steeds op zoek naar een nieuwe Technisch ...

113
113
Vossen spreekt eerste keer over ontslag Vandenbroeck

Sven Vandenbroeck werd ontslagen bij Zulte Waregem. Essevee kijkt tegen degradatiezorgen aan en dan ...

54
54
Play-Off I nog niet binnen: Gent beducht voor nieuw trauma

AA Gent heeft vrijdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de tickets voor de Champions' ...

86
86
Club Brugge in rep en roer: 'Felle clash eist zware tol'

Bij Club Brugge neemt de spanning toe. Een interne strijd die al weken sluimert, komt steeds ...

473
473
'Gheysens aan zet: Antwerp-verkoop krijgt vorm'

Nu het ticket voor de Champions' Play-Offs gaan vliegen is, wil Antwerp FC via de Europe Play-Offs ...

343
343
Club Brugge verbaasd: Leko grijpt hard in bij Vanaken

Bij Club Brugge wordt steeds duidelijker welke richting Ivan Leko uit wil. Ook voor Hans Vanaken ...

295
295
Trainerssoap duurt voort: Taravel snel weer weg als T1?

RSC Anderlecht heeft vrijdagmiddag bevestigd dat Jérémy Taravel het seizoen zal ...

277
277
Lammens verbaast United-kleedkamer: "Van Mignolet geleerd"

Senne Lammens maakt zich steeds populairder als eerste doelman bij Manchester United. Deze week werd ...

130
130
Vertrek bij Anderlecht? Vader De Cat gooit kaarten op tafel

Nathan De Cat is momenteel talk of the town bij RSC Anderlecht. Dat heeft niet enkel te maken met ...

532
532
'Grootmacht opent gesprekken: dubbeltransfer Club Brugge'

Club Brugge heeft één groot doel in de komende weken en wil absoluut de 20ste ...

450
450
'Voetbalwereld op stelten: transferplan Haaland gelekt'

Hij beleefde dit seizoen al enkele mindere periodes, maar Erling Haaland blijft één ...

283
283
Gouden zege na emotionele avond: AA Gent op zucht van PO I

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs binnen handbereik. De Buffalo's konden ...

163
163
Werk bij Beveren: Peeters geeft transferplannen vrij

SK Beveren heeft zich woensdagavond ook mathematisch tot kampioen gekroond in de Challenger Pro ...

427
427
Exit De Bruyne én Lukaku? 'Plannetje Napoli bekend'

SSC Napoli gaat zaterdagnamiddag op bezoek bij US Lecce. Daarvoor kan coach Antonio Conte rekenen op ...

216
216
Hayen neemt Club één ding kwalijk na ophefmakend ontslag

Momenteel is hij alweer bezig aan een mooi nieuw hoofdstuk bij KRC Genk. Nicky Hayen weigert dan ook ...

297
297
CPL: Patro doet uitstekende zaak, RSCA Futures onderuit

De titelstrijd mag dan wel beslist zijn, er staat in de Challenger Pro League nog steeds heel wat op ...

83
83
'Afgang met gevolgen: City dropt dubbele transferbom'

Manchester City slikte woensdagavond een mokerslag van formaat en verloor in de Champions League met ...

194
194
Drama in Planet Group Arena: aftrap Gent-Zulte verlaat

Vrijdagavond wordt de 29ste speeldag van de Jupiler Pro League op gang getrapt met het duel tussen ...

448
448
Alarm bij Garcia: grote zorgen rond sterkhouder Duivels

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de oefenstage in de Verenigde ...

129
129
Colpaert wisselt twee keer, Kanga toch fit bij AA Gent

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs weer in eigen handen, maar heeft geen marge ...

43
43
El Ouahdi na puike helft: zo reageerde Hayen in kleedkamer

Zakaria El Ouahdi toonde zich donderdagavond nog eens van goudwaarde namens KRC Genk. Met een puik ...

131
131
'Club trekt bleek weg: miljoenen verdampen op mercato'

Na weken van pittige onderhandelingen slaagde Club Brugge KV er afgelopen transferzomer in een ...

463
463
Kahn helemaal bijgedraaid: straffe woorden doen Kompany blozen

Bayern München maakte deze week opnieuw indruk in de Champions League door met 1-6 te gaan ...

375
375

Meer sportnieuws