TRANSFERUURTJE: 'Jackpot voor Club, knaltransfer voor Barça'

door
TRANSFERUURTJE: 'Jackpot voor Club, knaltransfer voor Barça'

Het seizoen 2023-2024 draait inmiddels op volle toeren en ook de winterse transferperiode komt steeds dichter. Heel wat ploegen uit binnen- en buitenland zijn dan ook begonnen met het ontrollen van hun transferplannen voor januari. Het blijft dan ook nieuwtjes en geruchten regenen. VoetbalNieuws verzamelt het belangrijkste daarvan dagelijks in het Transferuurtje.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Sadiki, wenslijst Anderlecht klaar'

Jupiler Pro League

Het lijkt de intentie van Club Brugge om zijn sterkhouders te behouden tot eind dit seizoen. Mogelijk komt het dossier van Tajon Buchanan weldra in een stroomversnelling. Inter ziet in de Canadees immers een geschikte vervanger voor Denzel Dumfries, die komende zomer echter zijn laatste contractjaar. Volgens het medium Fcinter1908 zijn de Italianen niet van plan om grote financiële inspanningen te doen. Inter zou hem in één van de twee komende mercato's willen verkopen voor zo'n 30 à 35 miljoen euro en dan voor Buchanan gaan.

Tegelijkertijd is Dedryck Boyata compleet uit beeld verdwenen bij Club. Het geduld in Jan Breydel lijkt stilaan op. Het Nieuwsblad besluit dat Boyata geen toekomst meer heeft in Brugge, waar hij tot medio 2025 vastligt.

Anderlecht wil in januari een extra verdediger halen. Begin deze week raakte bekend dat RSCA daarvoor zijn vizier op Liam Scales (Celtic) heeft gericht. Die heeft een aflopen contract, maar volgens The Daily Record wil Celtic-coach Brendan Rogers het contract van zijn verdediger liefst zo snel mogelijk verlengen.

Buitenland

FC Barcelona zag Gavi voor lange tijd uitvallen en dus gaan ze in Camp Nou mogelijk op zoek naar een vervanger. Intussen valt de naam van Giovani Lo Celso (Tottenham) als mogelijke winteraanwinst, maar het valt af te wachten wat de financiële mogelijkheden van Barça zullen zijn.

Barça-coach Xavi zou voor volgend seizoen ook een nieuwe controlerende middenvelder willen die meer neigt naar de kwaliteiten van Sergio Busquets. Martin Zubimendi (Real Sociedad) werd al genoemd. De Barça-coach heeft echter een ander droomdoelwit: Joshua Kimmich. Volgens AS wil hij Kimmich dolgraag naar Camp Nou halen in de komende transferzomer.

Naar alle verwachting zal Chelsea in januari nog eens uithalen op de mercato. De club heeft daarom een uitgebreid verlanglijstje samengesteld. Helemaal bovenaan daarop staan volgens de Daily Mirror de namen van Victor Osimhen en Ivan Toney. Evan Ferguson zien ze op Stamford Bridge ook graag komen, net als oude bekende Victor Boniface. Tot slot staan ook Santiago Gimenez (Feyenoord) en Benjamin Sesko (RB Leipzig) op het lijstje.

Ook Manchester United wil een nieuwe spits. Sky-reporter Florian Plettenberg weet dat United zijn zinnen heeft gezet op Timo Werner. Die is bij RB Leipzig op een zijspoor beland en zou in januari eventueel mogen vertrekken, al dan niet op huurbasis.

Kan Buchanan het niveau van Inter aan?

Meest recent

RAFC-fan Tom Waes staat aan begin van bloedstollend avontuur

Na een bijzonder moeilijke periode slaat Tom Waes een nieuw hoofdstuk open. Eind 2024 raakte de ...

2
2
Meer dan 50 miljoen? Godts reageert op transfergeruchten

Mika Godts loopt dezer dagen serieus in de kijker. De flankaanvaller is dit seizoen helemaal ...

5
5
Mokerslag Liverpool en Frankrijk: einde seizoen en geen WK

Het zijn spannende weken, want de nationale competities naderen hun ontknoping en met het WK aan de ...

20
20
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Sadiki, wenslijst Anderlecht klaar'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

79
79
Vrouwelijke T1 aangevallen: Kompany springt in de bres

Vincent Kompany neemt het vanavond op tegen Real Madrid in de return van de kwartfinale van de ...

91
91
Ruben Van Gucht brengt BV tot absoluut kookpunt

Ruben Van Gucht is nu al enkele jaren niet meer uit de media weg te slaan. Relationele perikelen, ...

43
43
‘Rode Duivels hopen: onverwachte wending van toptalent?’

De Rode Duivels zagen de afgelopen jaren heel wat talenten voor een ander land kiezen, maar mogelijk ...

112
112
'Charleroi wil aanvallende pion wegplukken bij Anderlecht'

Sporting Charleroi heeft Nicolas Frutos enkele weken geleden aangesteld als de nieuwe sportief ...

100
100
Debast: "Van hen leerde ik het meest bij Anderlecht"

Zeno Debast kende dit seizoen maandenlang blessureleed. De afgelopen weken is hij weer fit en hij ...

105
105
'Anderlecht krijgt gigantische financiële opsteker'

RSC Anderlecht gaat komende zomer een schoonmaak houden in de kern. De Brusselaars willen dan ...

204
204
'Club Brugge informeert bij Standard voor transfer'

Gaat Club Brugge Standard een stevige tik uitdelen op de transfermarkt? Het zou zomaar kunnen. ...

266
266
Kompany: "Twee jaar geleden was ik nog de slechtste coach"

Vincent Kompany maakt al vele jaren indruk als coach. Hij hoopt morgen Real Madrid uit te schakelen ...

107
107
Neuer zet Belgische doelman in top vijf beste keepers ooit

Manuel Neuer is ook op zijn 40ste nog steeds een van de beste doelmannen ter wereld. De Duitser ...

327
327
Bertaccini in de penarie: bliksemvertrek op komst?

Adriano Bertaccini scoorde afgelopen zondag als invaller bij RSC Anderlecht het derde doelpunt tegen ...

277
277
Kuyt breekt: openhartige woorden raken diep

Dirk Kuyt is in het Europese voetbal een bekende naam door zijn indrukwekkende ...

40
40
Van Holsbeeck duikt weer op: opvallende comeback

Jarenlang was hij succesvol manager van RSC Anderlecht, maar de voorbije jaren kwam Herman Van ...

143
143
Club Brugge of Union? Chatelle waagt zich aan titelpredictie

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

236
236
'El Ouahdi weg bij Genk: landskampioen op vinkentouw'

Ondanks een erg wisselvallig seizoen lijkt KRC Genk komende zomer te gaan cashen op verschillende ...

404
404
Na Lukaku ook De Bruyne: miserie loopt uit de hand

Kevin De Bruyne kwam naar Napoli als grote naam, maar in Italië draait zoiets snel. Na de breuk ...

255
255
Napoli-hetze escaleert: Lukaku déze zomer naar Anderlecht?

De soap rond Romelu Lukaku blijft maar escaleren. Verschillende Italiaanse media meldden dinsdag dat ...

267
267
'Club Brugge boekt woekerwinst: knaltransfer Tzolis'

Dat Club Brugge komende zomer verschillende sterkhouders zal zien vertrekken, staat inmiddels buiten ...

405
405
'Anderlecht aan de bak: groot transferoffensief in de maak'

RSC Anderlecht blijft voorlopig speuren naar een nieuwe sportief/technisch directeur. Die zoektocht ...

507
507
"Match gestolen" - enorme woede na UCL-eliminatie Barça

De eerste halve finalisten in de Champions League zijn bekend. Paris Saint-Germain klaarde de klus ...

332
332
'Absolute droomtransfer lonkt voor Noah Sadiki'

De afgelopen jaren vertrokken heel wat toppers uit de Jupiler Pro League. Dat was ook afgelopen ...

117
117
Kompany waarschuwt: "Real deed daardoor vertrouwen op"

Bayern München neemt het morgenavond in eigen huis op tegen Real Madrid. In Spanje werd het ...

71
71

Meer sportnieuws