'Bologna beslist nu al over definitieve komst Saelemaekers'

door
'Bologna beslist nu al over definitieve komst Saelemaekers'

Vorig seizoen speelden er nog vier Belgen bij AC Milan, maar daar blijft er nu geen enkele meer van over. Dat Aster Vranckx, Divock Origi en Charles De Ketelaere na een tegenvallend seizoen doorgestuurd werden, was geen verrassing. Dat ook Alexis Saelemaekers moest beschikken, lag minder in de lijn der verwachtingen.

Het was wel duidelijk dat Milan versterking zocht voor zijn rechterflank, maar onze 24-jarige landgenoot leek nog minstens als doublure zijn rol te mogen gaan spelen. Trainer Stefano Pioli kende echter geen genade en stuurde Saelemaekers naar de B-kern, waaruit Bologna hem uiteindelijk verloste.

LEES OOK: Serie A 'droomt' van nieuwe historische landstitel

Bologna wil Saelemaekers houden

De ambitieuze club haalde de Rode Duivel uiteindelijk binnen op huurbasis, waarvoor ze naar verluidt 500.000 euro neertelden. Daarnaast wisten ze ook een aankoopoptie te bedingen en die zou bepaald zijn op 11 miljoen euro. Volgens Calciomercato wil Bologna ook dolgraag Saelemaekers na dit seizoen aan boord houden.

Desondanks zouden ze nog niet meteen de optie gaan lichten, want technisch directeur Giovanni Sartori denkt dat hij de prijs nog naar beneden kan krijgen. Bovendien denkt Bologna ook te kunnen profiteren van het feit dat enkele van hun spelers in beeld zijn bij Milan. Met name Joshua Zirkzee en Lewis Ferguson zouden op het verlanglijstje staan in San Siro.

Ruildeal met AC Milan?

Bologna zal dus mogelijk proberen een ruildeal uit de brand te slepen om op die manier Saelemaekers te kunnen houden. Het wordt afwachten of dat plannetje zal slagen, maar de kans lijkt reëel dat Saelemaekers ook volgend seizoen nog bij de huidige nummer acht in de Serie A zal spelen.

Daar wist hij na een moeilijke start in de laatste wedstrijden een basisplaats af te dwingen, zowaar als linksbuiten. Dat is dus een groot verschil met zijn situatie bij de Rode Duivels, waar Domenico Tedesco in Saelemaekers vooral een kandidaat ziet voor de rechtsachter, een positie die nog steeds dun bezet is.

Is Bologna een goede stap geweest voor Saelemaekers?

Meest recent

Transfer naar Belgische topclub? Titraoui reageert

Charleroi loodste de voorbije jaren vrij consistent spelers door naar de Belgische top, met vorige ...

64
64
Broos baalt na eliminatie: "Niet onze dag"

Voor Hugo Broos zit de Africa Cup er al op. Onze landgenoot zag zijn Zuid-Afrika sneuvelen in de ...

19
19
'Standard heeft eerste winteraanwinst beet'

Standard mag nog hopen op een ticket voor de Champions' Play-Off, want na 20 speeldagen prijkt het ...

43
43
Kompany verliest nieuwe chouchou: "Ik wil absoluut naar Real"

Vincent Kompany heeft dit seizoen van Bayern München een machine gemaakt die amper af te ...

124
124
'Spaans toptalent wil doorbreken in Jupiler Pro League'

Nu de wintermercato van start gegaan is, zijn de Belgische clubs volop aan het zoeken naar ...

98
98
Anderlecht lanceert toptalent: Proto optimistisch

Anderlecht vertrok dit weekend naar Spanje om zich in warmere en zonnigere omstandigheden te kunnen ...

132
132
Broos ziet Africa Cup al in achtste finale eindigen

Hugo Broos is er zondagavond niet in geslaagd om het goede voorbeeld van Tom Saintfiet te volgen. ...

56
56
De Zerbi doet zeer pijnlijke uitspraak over rode Vermeeren

Arthur Vermeeren beleefde zondag een zeer pijnlijke primeur. De middenvelder pakte immers de eerste ...

127
127
Transfer bijna rond: Vanzeir niet mee op stage met Gent

Heel wat eersteklassers brengen de komende week door in zonniger oorden om zich klaar te stomen voor ...

182
182
'Club Brugge trekt dikke streep door twee miljoenentransfers'

Club Brugge vertoeft momenteel in Marbella, waar coach Ivan Leko zijn troepen klaarstoomt voor de ...

503
503
Hans Vanaken verovert ook naast het veld alle harten

Hans Vanaken is al jaren een vaste waarde bij Club Brugge. Niet alleen met zijn voeten, maar ook met ...

213
213
City sputtert in 2026: Chelsea steelt punt in 94ste minuut

De eerste grote Premier League-topper van het nieuwe kalenderjaar heeft geen winnaar opgeleverd. ...

55
55
'Wending Anderlecht: onverwachte aanwinst op radar'

RSC Anderlecht wil zich in januari verzekeren van enkele gerichte aanwinsten. Op de verlanglijst ...

402
402
'Club Brugge ruikt bloed: jacht op nieuwe '10' ontploft'

Club Brugge voelt een buitenkans en gaat vol in de aanval voor een nieuwe ‘10’. Leipzig ...

415
415
Africa Cup: Marokko door dankzij uitblinker (en keepersblunder)

Op de Africa Cup wordt momenteel gestreden om de tickets voor de kwartfinales. Marokko wist zich ...

86
86
Transferbom! 'Anderlecht vol voor terugkeer Duranville'

RSC Anderlecht werkt achter de schermen aan een heuse transferbom. Volgens het Duitse Sport1 heeft ...

1196
1196
'KVM neemt drastische beslissing op transfermarkt'

KV Mechelen kan terugblikken op een knap seizoen tot dusver. De Maneblussers staan zelfs vijfde in ...

612
612
Van Gucht krijgt hoon internet over zich na rijbewijs-saga

We zijn nog maar vier dagen ver in het nieuwe jaar, toch heeft Ruben Van Gucht al twee dagen op een ...

175
175
Vervanger Mbappé held bij Real, ijskoude douche Liverpool

Real Madrid heeft het nieuwe kalenderjaar ingezet met een duidelijke zege, De Koninklijke haalde het ...

54
54
Letterlijk code rood: bijzondere beelden op stage Club

Om de tweede seizoenshelft tot in de puntjes voor te bereiden, trokken de meeste eersteklassers naar ...

231
231
'Antwerp maakt balans op: bliksemvertrek in de maak'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

958
958
Absolute nachtmerrie Vermeeren, Napoli wint brute veldslag

Het nieuwe kalenderjaar is dramatisch begonnen voor Athur Vermeeren. De middenvelder pakte zondag ...

170
170
Wéér slipper United: Engelse pers pakt Lammens onder de loep

Manchester United is niet bepaald goed aan het nieuwe kalenderjaar begonnen. Zondagnamiddag raakten ...

187
187
'Anderlecht en Antwerp nek aan nek voor eerste winteraanwinst'

Officieel gaat de winterse transferperiode voor de Belgische ploegen pas open op 6 januari. Maar ...

419
419
Leko drukt stempel bij Club: drie spelers in vizier

Ivan Leko is goed begonnen aan zijn tweede ambstermijn bij Club Brugge en pakte meteen 9 op 9 in de ...

755
755

Meer sportnieuws