Nederland in de ban van Rode Duivel: “Zoals Thierry Henry’

630 stemmen
Nederland in de ban van Rode Duivel: “Zoals Thierry Henry’

Romelu Lukaku is een spits van wereldklasse. Hij is niet van het niveau van Cristiano Ronaldo, Erling Haaland of Robert Lewandowski, maar net onder die absolute top. Ook in Nederland zijn ze onder de indruk geraakt van de 30-jarige Belgische aanvaller.

Bij Voetbal International was journalist Suleyman Özturk lovend over de aanvaller van AS Roma. Lukaku is een leider pur sang. Dat kunnen ze in Nederland wel waarderen.

LEES OOK: 'Raskin en Fofana maken surprise transfer’'

Lukaku maakt indruk 

"Hij neemt jongens als Doku en Bakayoko onder zijn hoede. Hij vertelde ook dat hij de matchen van beiden ook bekijkt bij hun club. Dat hoef je niet te doen als topspits van AS Roma die daar aan de lopende band scoort", zegt hij.

"Ik vind dit bijzonder. Ik kan begrijpen dat een trainer zenuwachtig kan worden, want het is iemand die meer matchen ziet dan een coach (lacht)”, aldus de journalist. Lukaku is iemand die wellicht ook na zijn carrière in het voetbal zal blijven. Hij is bezeten van het spelletje en de aanvaller gaat volgens de journalist trainer worden na zijn voetbalcarrière. 

Op termijn hoofdtrainer?

"Ik denk dat hij die richting opgaat die Thierry Henry nu volgt. Een Mourinho of Guardiola? Geen van de twee. Hij houdt wel van een goed plan als je hem hoort praten. Hij denkt na over het voetbal en dat vind ik wel heel erg interessant”, vertelde hij.

Lukaku speelde tot op heden 707 matchen als profspeler. Daarin wist de topspits 374 keer de weg naar de netten te vinden. ‘Big Rom’ deelde ook 109 assists uit.

Gaat Lukaku ooit hoofdtrainer worden?

Meest recent

'Maartens Martens op weg naar buitenlandse stuntclub'

Maartens Martens werd enkele maanden geleden ontslagen bij AZ Alkmaar. De Belgische trainer is op ...

2
2
Kerkhofs geeft Van Gucht lik op stuk: "Of hij te klein is?"

Sommige uitspraken blijven hangen omdat ze zo onverwacht eerlijk zijn. Dat was ook het geval toen ...

12
12
Sibierski in tijdsnood: Anderlecht moet dringend toeslaan

RSC Anderlecht startte vandaag met de veldtraining. Zonder coach. Daar komt snel verandering in. ...

101
101
Lionel Messi, de man die alle data nutteloos maakt

Het WK kan tot op heden heel erg bekoren. Goed voetbal, verrassingen van de kleintjes en de meeste ...

19
19
België barst: De Bruyne & co, geen lieve verhaaltjes meer

België bakt er voorlopig niks van dit WK. Van de ervaren kleppers is alleen Thibaut Courtois ...

201
201
'Anderlecht slaat toe: Jean Kindermans keert terug'

De kogel is door de kerk: Jean Kindermans keert terug naar RSC Anderlecht. Dat maakt Het Laatste ...

462
462
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

86
86
Nainggolan betrokken bij verkeersincident in Antwerpen

Radja Nainggolan is met Patro Eisden begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De ...

76
76
Vanaken in de basis: grote gevolgen voor de aanval

Hans Vanaken wordt in de basis geschreeuwd door bepaalde analisten. Maar Rudi Garcia gaat dan knopen ...

238
238
Chadli corrigeert Garcia: "Zij hadden sneller moeten komen"

De Rode Duivels likken hun wonden na een nieuwe ontgoochelende prestatie op het WK. Na de ...

89
89
Drukte bij Lommel: 4 vertrekkers, 3 anderen kunnen blijven

Lommel SK wist het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 te pakken. De Limburgers ...

35
35
Mazzu heeft nieuwe Belgische club beet

Felice Mazzu hopte de voorbije jaren al tussen heel wat Belgische clubs. De ervaren trainer moest ...

72
72
Transfers: aanwinsten voor Charlerloi, Beveren, La Louvière

Door het WK is het nog even wachten op echte toptransfers, maar heel wat kleinere clubs zijn wel al ...

167
167
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

324
324
Mokerslag Duitsland: einde WK voor sterkhouder

Drie landen zijn op dit moment al zeker van kwalificatie voor de knock-outfase van het WK. Naast ...

33
33
Vanden Borre veegt de vloer aan met Garcia

De Rode Duivels moeten door het stof nadat ook hun tweede wedstrijd op het WK een ontgoocheling ...

201
201
Exodus gaat verder: STVV kondigt volgende vertrekker aan

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, dat het uiteindelijk afsloot op de derde plaats in de ...

43
43
Alderweireld ziet énorm probleem: "Al 3 à 4 toernooien"

Voor de Rode Duivels is het WK bijzonder ontgoochelend begonnen met een schamele twee op zes tegen ...

384
384
'Monsterlijke aanbieding voor Leandro Trossard'

De Rode Duivels konden zondagavond niet winnen van Iran en bleven steken op een 0-0. Ook Leandro ...

191
191
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haakt af, domper voor Tzolis'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

507
507
Vandenbempt verwoest Garcia: één Duivel de grote pineut

De Rode Duivels zitten in de hoek waar de klappen vallen. Na een sterke voorbereiding werd er veel ...

406
406
Vanaken-oorlog barst: “De Bruyne moet naar Garcia stappen”

Het is hommeles bij de Rode Duivels. Met een twee op zes in de poulefase lijkt groepswinst ...

769
769
Rode Duivels afgemaakt: Pijnlijke foto zet internet in brand

De Rode Duivels kennen voorlopig een desastreus WK. In één van de zwakste WK-poules ...

276
276
Drastische ingreep bij Duivels: "Geen weg meer terug"

Twee wedstrijden gespeeld. Amper twee puntjes gepakt. Enkel gescoord via een owngoal. De balans op ...

382
382
Rode Duivel slaat mea culpa: "Doe het niet met opzet"

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede WK-wedstrijd niet kunnen winnen. Tegen Iran bleven ze ...

185
185

Meer sportnieuws