De Boeck trekt aan alarmbel: "Hebben transfers nodig"

door
De Boeck trekt aan alarmbel:

Glen De Boeck nam nog een vliegende start als trainer van KV Kortrijk met zeges tegen Cercle en Club Brugge kort na zijn aanstelling. Daarna doofde de opflakkering echter snel weer uit. Sindsdien pakte KVK immers slechts één op twaalf, met zondag een nieuwe pijnlijke nederlaag.

In eigen stadion kregen de Kerels een 0-3 om de oren van KV Mechelen, dat zelf ook niet bepaald een topseizoen kent maar op zijn beurt weer opleeft na een trainerswissel. Maar Kortrijk deed het zichzelf ook een beetje aan, want al na een kwartier had het twee makkelijke doelpunten geslikt.

LEES OOK: KV Kortrijk legt flinke som op tafel bij reeksgenoot

De Boeck niet tevreden over zijn spelers

"Ik heb geen uitleg voor hoe we aan de partij begonnen", sakkerde Glen De Boeck dan ook bij Sporza. "We hadden er alles aan gedaan om iedereen scherp te krijgen, maar na 15 minuten loop je achter de feiten aan. Als je gewoon speelt "om te spelen" en nooit ballen in de box brengt, kan je niet scoren."

De Boeck stelt dan ook vast dat zijn kern één en ander ontbeert. "En er zijn hier veel te veel jongens die gewoon spelen "om te spelen". We missen daarin kwaliteit en ervaring. Dat moet allemaal van ons als staff komen en dat is vermoeiend, de spelers moeten gewoon zelf verantwoordelijkheid nemen. We hebben een goeie transferperiode nodig en dan zien we wel."

Lastige decembermaand

Kortrijk zal eerst wel nog december moeten doorkomen voor het de transfermarkt op kan. En in de komende maand wachten hen nog enkele belangrijke wedstrijden. Kortrijk treft voor de winterstop immers nog heel wat rechtstreekse concurrenten én toppers.

Volgende week moeten ze bijvoorbeeld op bezoek bij AS Eupen, waarna de bekermatch tegen RWDM volgt. In het weekend daarna volgt een zespuntenmatch tegen Westerlo. Voor Nieuwjaar komt dan nog een reeks toppers tegen Genk, Cercle en AA Gent.

Zal KV Kortrijk zich op de wintermercato kunnen versterken?

Meest recent

'Vandevoordt door concurrent bij Duivels verlost van bank'

Maarten Vandevoordt maakt intussen al iets meer dan een jaar vast deel uit van de kern van de Rode ...

7
7
'Anderlecht baalt: gedroomde coach haakt af'

Anderlecht belandde de voorbije weken nog maar eens in een crisis. Na een twee op vijftien in de ...

137
137
TRANSFERUURTJE: 'Genk casht op Oh, eerste zomertransfer Club'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

51
51
‘Halve Belg Sacha Boey maakt alsnog knaltransfer'

De Turkse wintermercato is nog even open en daar profiteren de clubs optimaal van. Fenerbahçe ...

25
25
Smets doet boekje open: Fink naar Anderlecht?

Matte Smets kon afgelopen wintermercato naar Duitsland. Wolfsburg had 19 miljoen euro over voor de ...

261
261
Rampscenario Dams in Saudi-Arabië: "Verhaal is over"

Matteo Dams kwam bij PSV snel op de voorgrond. Het jeugdproduct van Royal Antwerp FC brak volledig ...

88
88
Oosting stuurt duidelijk signaal over toekomst Janssen

Toen Joseph Oosting overnam bij Antwerp, stond de Great Old in de kelder van het klassement. ...

98
98
Harde kern Anderlecht grijpt in en haalt uit naar spelers

Anderlecht hoopt om 20u30 een eerste stap richting de bekerfinale te zetten. Daarvoor zal het wel ...

253
253
'Ajax stelt keiharde eis voor transfer Godts'

Voor Ajax lijkt de titel in Nederland nu al een utopie, want de achterstand op leider PSV bedraagt ...

72
72
'KV Mechelen beslist: eerste zomervertrekker bekend'

Bij KV Mechelen dromen ze nog steeds van de Champions' Play-Off, maar na een matige drie op vijftien ...

95
95
'Chelsea wijzigt transferkoers met gevolg voor Penders'

Anderhalf jaar geleden zorgde Mike Penders voor grote verbazing. De jonge doelman verkaste voor maar ...

141
141
Dubbel gevoel bij Charleroi: "Top zes of bekerfinale?"

De strijd om de bekerfinale ligt nog steeds helemaal open. De eerste heenwedstrijd van de halve ...

35
35
Van Damme ziet één grote transferfout bij Antwerp

Royal Antwerp FC moet RSC Anderlecht uitschakelen in de Croky Cup. De Great Old heeft immers weinig ...

175
175
Deschacht legt de vinger op open RSCA-wonde

RSC Anderlecht moet vandaag aan de bak tegen Royal Antwerp FC. Een zéér belangrijk ...

212
212
PSV zorgt voor 'paniek' in Nederland na demonstratie

In Nederland lijken ze toch wel een probleem te hebben. Daar is er één club die ver ...

79
79
‘Keiharde beslissing: Club Brugge zet speler bij huisvuil’

Wat begon als een statement-transfer, is uitgegroeid tot een dossier vol blessures en twijfel. Na ...

1108
1108
Smets wijst miljoenenbod af: “Genk primeert”

KRC Genk verkocht Hyeon-gyu Oh voor 14 miljoen euro aan Besiktas. De Limburgers hadden ook Matte ...

141
141
Vanhaezebrouck naar Anderlecht? Niet zolang hij daar zit

Anderlecht moet opnieuw op zoek naar een trainer na het vertrek van Besnik Hasi. In de HLN-podcast ...

330
330
'Anderlecht praat na Fink met tweede coach'

RSC Anderlecht is intensief bezig met de zoektocht naar een opvolger voor Besnik Hasi. De ...

398
398
Janssen ziet Antwerp-diamant ontploffen

Bij Royal Antwerp FC moeten ze de kaart van de jeugd trekken. Er is amper geld voor heel stevige ...

250
250
Anderlecht droomt: zes miljoenendossiers op tafel

RSC Anderlecht verkocht Nilson Angulo voor 17 miljoen euro. In tegenstelling tot wat een bepaalde ...

319
319
Antwerp lijkt ‘verdoemd’: eindelijk de vloek weg?

Als Royal Antwerp FC iets van een alweer pover seizoen wil maken, dan moet het voorbij RSC ...

124
124
Na verkoop Angulo: nieuwe coach meteen in de problemen

RSC Anderlecht verkocht Nilson Angulo, waar ze ongeveer 15 miljoen euro netto aan verdienen. ...

93
93
Grote favoriet in trainerszoektocht RSCA: Zetterberg vol lof

Bij RSC Anderlecht draait de zoektocht naar een nieuwe trainer momenteel op volle toeren. Daarbij ...

572
572
Union houdt hart vast: "Hij had een open wonde"

De eerste partij in de halve finales van de Croky Cup zit erop, maar tussen Sporting Charleroi en ...

90
90

Meer sportnieuws