De Boeck trekt aan alarmbel: "Hebben transfers nodig"

door
De Boeck trekt aan alarmbel:

Glen De Boeck nam nog een vliegende start als trainer van KV Kortrijk met zeges tegen Cercle en Club Brugge kort na zijn aanstelling. Daarna doofde de opflakkering echter snel weer uit. Sindsdien pakte KVK immers slechts één op twaalf, met zondag een nieuwe pijnlijke nederlaag.

In eigen stadion kregen de Kerels een 0-3 om de oren van KV Mechelen, dat zelf ook niet bepaald een topseizoen kent maar op zijn beurt weer opleeft na een trainerswissel. Maar Kortrijk deed het zichzelf ook een beetje aan, want al na een kwartier had het twee makkelijke doelpunten geslikt.

De Boeck niet tevreden over zijn spelers

"Ik heb geen uitleg voor hoe we aan de partij begonnen", sakkerde Glen De Boeck dan ook bij Sporza. "We hadden er alles aan gedaan om iedereen scherp te krijgen, maar na 15 minuten loop je achter de feiten aan. Als je gewoon speelt "om te spelen" en nooit ballen in de box brengt, kan je niet scoren."

De Boeck stelt dan ook vast dat zijn kern één en ander ontbeert. "En er zijn hier veel te veel jongens die gewoon spelen "om te spelen". We missen daarin kwaliteit en ervaring. Dat moet allemaal van ons als staff komen en dat is vermoeiend, de spelers moeten gewoon zelf verantwoordelijkheid nemen. We hebben een goeie transferperiode nodig en dan zien we wel."

Lastige decembermaand

Kortrijk zal eerst wel nog december moeten doorkomen voor het de transfermarkt op kan. En in de komende maand wachten hen nog enkele belangrijke wedstrijden. Kortrijk treft voor de winterstop immers nog heel wat rechtstreekse concurrenten én toppers.

Volgende week moeten ze bijvoorbeeld op bezoek bij AS Eupen, waarna de bekermatch tegen RWDM volgt. In het weekend daarna volgt een zespuntenmatch tegen Westerlo. Voor Nieuwjaar komt dan nog een reeks toppers tegen Genk, Cercle en AA Gent.

Zal KV Kortrijk zich op de wintermercato kunnen versterken?

Meest recent

‘Anderlecht in shock: ijskoude douche bij Gouden Schoen’

Niemand zag dit aankomen bij Anderlecht. Wat een bekroning moest worden, dreigt plots misschien een ...

50
50
Miljoenendeal bij Patro: "Er kwam al een bod binnen"

Bij Patro Eisden draaien ze alweer een goed seizoen. De Limburgse tweedeklasser heeft alweer een ...

33
33
'Antwerp ferm verzwakt: twee basispionnen meteen weg'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

133
133
Hasi maakt zich geen zorgen: “De club weet dit héél goed”

RSC Anderlecht moet aan de bak. Er staan zeer veel pittige duels op het programma de komende weken. ...

63
63
Gouden Schoen davert: onverwachte twist rond winnaar

De favoriet ligt voor de hand, maar de discussie is nog niet voorbij. Analisten, spelers en ...

177
177
Vanaken looft één RSCA'er: “Hij is redelijk indrukwekkend”

Hans Vanaken is al tien jaar aan het schitteren in België. De middenvelder van Club Brugge zag ...

258
258
Bliksemtransfer Leon Bailey naar de Jupiler Pro League?

Leon Bailey stond bij KRC Genk al snel te boek als een absoluut toptalent. De winger ging nadien ...

111
111
Megasolden bij Club, RSCA en Genk: wie hapt snel?

Bij Club NXT, RSCA Futures en Jong Genk spelen heel veel jonge talenten. Voor andere Belgische ...

99
99
Gouden Schoen: zijn dit de zes winnaars?

Vanavond kennen we de winnaar van de Gouden Schoen bij de dames en heren. Daarnaast zullen ook de ...

187
187
Belgisch talent debuteert bij PSV en mag hopen op meer kansen

PSV heeft zijn koppositie in de Eredivisie zaterdagavond nog wat verstevigd. Het boekte een ruime ...

44
44
Hasi baalt: "Daar veel interessante spelers voor Anderlecht"

Anderlecht hoopt klaar te zijn voor de tweede helft van het seizoen na een weekje onder de Spaanse ...

314
314
'Mokerslag Antwerp: volgende sterkhouder vertrekt'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

303
303
De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Charles De Ketelaere is uitstekend begonnen aan 2026. De Rode Duivel was eerder deze week al ...

60
60
'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

Club Brugge staat nog voor een drukke wintermercato. Niet alleen zoekt het zelf naar versterking ...

330
330
Egypte maakt indruk en kegelt titelhouder uit Africa Cup

De Rode Duivels zouden volgende zomer weleens hun handen vol kunnen hebben met Egypte op het WK. De ...

159
159
'Standard met handen in haar: bizarre transfer verklaard'

Standard hoopt na de winterstop zijn zesde plaats vast te kunnen houden, maar evident zal dat niet ...

157
157
Goots vreest ramp voor Antwerp: "Als zij opnieuw uitvallen..."

Volgend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. In de laatste tien speeldagen van ...

94
94
Waanzinnige beelden: massale knokpartij na Algerije-Nigeria

Zaterdag worden op de Africa Cup de laatste twee kwartfinales afgewerkt. In de eerste van die ...

229
229
'Dwomoh grijpt naast verhoopte transfer'

Enkele jaren geleden stond Pierre Dwomoh nog te boek als één van de grootste talenten ...

95
95
'Standard haakt af voor sensatie op Belgische velden'

De wintermercato begint in ons land alsmaar meer op gang te komen. Daarbij lijken verschillende ...

180
180
Club Brugge bedrogen: Furo-deal blijkt zware misrekening

Het voelde als slim verkopen, maar dat knaagt nu al. Club Brugge laat Kaye Furo vertrekken en dacht ...

1420
1420
'Zirkzee baalt en ziet mooie transfer definitief afketsen'

Joshua Zirkzee wist zich nog niet door te zetten bij Manchester United. De Nederlandse aanvaller ...

72
72
Westerlo aan zet: derde sterkhouder weg?

Bij KVC Westerlo moeten ze deze mercato verkopen. De Kemphanen hebben alle seizoenen rode cijfers en ...

95
95
'AA Gent ruikt volgende jackpot na vertrek Gandelman'

AA Gent heeft al wat spelers van de hand kunnen doen. De kans is bestaande dat de Buffalo's nog een ...

633
633
'Simic verrast iedereen compleet met nieuwe transfer'

RSC Anderlecht wist Jan-Carlo Simic afgelopen zomer te verkopen aan Al-Ittihad. Dat vulde de kassa ...

267
267

Meer sportnieuws