'Wolfsburg laat al zijn Belgen vertrekken in januari'

331 stemmen
'Wolfsburg laat al zijn Belgen vertrekken in januari'

De voorbije jaren bleek VfL Wolfsburg een populair toevluchtsoord voor Belgische spelers. Ook dit seizoen zijn er nog steeds drie Belgen aan de slag bij de Duitse club. Na de wintermercato zou daar echter niets meer van kunnen overblijven.

BILD maakte een overzicht van de transferplannen van alle Duitse clubs en daaruit blijkt dat Wolfsburg weleens van al zijn Belgen afscheid kan gaan nemen. Het nakende vertrek van Koen Casteels werd in de zomer al bekend gemaakt. De huidige nummer één onder de lat bij de Rode Duivels is einde contract en zal na negen jaar niet meer verlengen.

LEES OOK: 'Club Brugge zet zinnen op peperdure doelman'

Casteels in januari al weg?

Maar mogelijk laat Wolfsburg hem al in januari vertrekken. Mocht er dan een ploeg bereid zijn om nog met een transfersom over de brug te komen, dan zullen Die Wölfe dat natuurlijk liever hebben dan hem straks gratis de deur uit te zien lopen.

Daarnaast zijn er ook nog Aster Vranckx en Sebastiaan Bornauw. Die eerste zou zélf willen vertrekken. De jonge middenvelder drong in de zomer al aan op een transfer en stond dicht bij PSV en Fiorentina, maar uiteindelijk viel er geen akkoord uit de bus. De voorbije maanden zat hij bij Wolfsburg veelal op de bank, al kreeg hij in de jongste matchen wel een basisplaats.

Bornauw mag ook weg

Sebastiaan Bornauw zat de laatste maanden in dezelfde situatie als Vranckx. De 24-jarige verdediger belandde op de bank en kwam daar amper nog af met amper één speelminuut in de eerste zeven competitiematchen. De laatste weken ging het weer wat beter met drie basisplaatsen in vier wedstrijden.

Desondanks zou het jeugdproduct van Anderlecht in januari wel mogen vertrekken bij een goed bod. Daar zal Bornauw misschien zelf ook willen over nadenken als hij zijn plaats in de kern van de Rode Duivels nog wil terugpakken. In maart en juni was hij er nog telkens bij, maar in de laatste interlandperiodes kregen Zinho Vanheusden en zelfs Jorne Spileers de voorkeur.

Kan Bornauw beter vertrekken bij Wolfsburg?

Meest recent

'De Bruyne en Lukaku verwelkomen nieuwe Belg bij Napoli'

Het is voorlopig nog een beetje koffiedik kijken of Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku volgend seizoen ...

1
1
Vandenbempt ergert zich kapot aan één ding op dit WK

Het WK is eindelijk van start gegaan en de eerste wedstrijddag zit erop. Mexico en Zuid-Korea zijn ...

104
104
Heldenrol bijna in het water: Oh doet straffe onthulling

De eerste wedstrijden van het WK zijn achter de rug en daarbij was meteen een hoofdrol weggelegd ...

13
13
Courtois onthult aanvaringen met nieuwe coach Mourinho

Thibaut Courtois dropte donderdag op zijn persconferentie een bommetje door te verklaren dat de kans ...

71
71
Sporting Hasselt en Patro blijven maar toeslaan

In de Challenger Pro League gaat het seizoen doorgaans wat later van start, maar enkele clubs zijn ...

48
48
‘De Cat lokt verrassende belangstelling uit Parijs’

Anderlecht zag deze week zijn kassa al een eerste keer rinkelen met de verkoop van Keisuke Goto aan ...

193
193
Garcia zit met Lukaku-bom vlak voor WK-start

Romelu Lukaku wil een rol van betekenis spelen op het WK. Zijn hoofd wil vooruit, zijn lichaam hinkt ...

99
99
Union en Club balen: geen extra WK-ganger

Het WK werd donderdagavond afgetrapt, maar dat betekent niet dat alle selecties al helemaal ...

45
45
‘Kompany met grote zak geld naar Brugge’

Club Brugge is deze zomer met Aleksandar Stankovic al één goudhaantje verloren, maar ...

481
481
'Taravel hakt knoop over Anderlecht-toekomst door'

De start van de voorbereiding komt er snel alweer aan, maar bij Anderlecht is het nog niet duidelijk ...

202
202
Oud-Genkie Oh bezorgt Zuid-Korea droomstart op WK

In groep A lijkt gastland Mexico vooral met Zuid-Korea te moeten gaan strijden voor de groepswinst. ...

100
100
"Scheidsrechter zag het anders" - Broos scherp na dubbel rood

Wat één van de hoogtepunten uit zijn carrière moest worden, draaide uit op een ...

118
118
Analisten vellen verdict: Vanaken titularis tegen Egypte?

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

169
169
'Anderlecht vliegt direct mercato op met Goto-miljoenen'

RSC Anderlecht wacht nog steeds op een nieuwe trainer, maar is ondertussen wel actief op de ...

484
484
Openingsmatch met drie rode kaarten: Mexico klopt zwak Zuid-Afrika

Co-gastland Mexico is met een perfect rapport aan het wereldkampioenschap begonnen. In de ...

137
137
'Mourinho-effect: Real plukt topspeler weg onder neus Barça'

José Mourinho is de nieuwe trainer van Real Madrid. De Portugese trainer werd donderdag ...

149
149
Beste spelers WK '26: twee Rode Duivels in top 50

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

190
190
Grote ergernis bij WK-openingsmatch: "Doodsteek voetbalfan"

De kop is eraf op het wereldkampioenschap 2026. Co-gastland Mexico en het Zuid-Afrika van bondscoach ...

241
241
Imke Courtois kiest basiself Duivels: Vanaken én grote verrassing

De Rode Duivels staan tijdens hun eerste WK-groepsmatch meteen voor een serieuze uitdaging. Egypte ...

256
256
Spraakmakende comeback rond: Mourinho nieuwe coach Real

Vlak voor de openingswedstrijd van het WK bracht Real Madrid groot nieuws naar buiten. De ...

71
71
Eerste zomeraanwinst: Zulte Waregem shopt in eigen land

Zulte Waregem heeft donderdag afscheid genomen van smaakmaker Jeppe Erenbjerg, die naar KRC Genk ...

200
200
Talisman bij Duivels: "Hij heeft enorm veel goesting"

De Rode Duivels zijn bereide zich momenteel voor op hun eerste WK-wedstrijd. Aan motivatie om er een ...

297
297
'Anderlecht grijpt mis: groen licht toptransfer Duranville'

Terwijl het wereldkampioenschap in de startblokken staat, begint in Europa stilaan de ...

447
447
Laatste kunststuk als Duivel? Courtois open over afscheid

De Rode Duivels bereiden zich momenteel in Seattle voor op hun eerste WK-wedstrijd van aanstaande ...

87
87
Zwaar dilemma Garcia: "Dat duo mag blijven staan"

Met zijn sterke voorbereidingscampagne lijkt Nathan Ngoy een basisplaats te hebben afgedwongen bij ...

556
556

Meer sportnieuws