Jonge Duivel zag EK en transfer door de neus geboord

35 stemmen
Jonge Duivel zag EK en transfer door de neus geboord

Afgelopen zomer zetten een aantal jonge Belgen opnieuw een stap vooruit in hun carrière. Sommigen bleven echter ontgoocheld achter. Eén Jonge Duivel zag op wel zeer sneue wijze zijn carrière stagneren.

Begin mei scheurde Ken Nkuba zijn meniscus tijdens een oefenwedstrijd met Charleroi tegen Club Luik. De timing van die blessure was bijzonder ongelukkig. Het seizoen van de Carolo's zat er immers al op en door zijn blessure zag Nkuba een transfer en een selectie voor het EK U21 in rook opgaan.

Blessure kostte Nkuba EK en transfer

"Het was zeker mijn laatste match voor Charleroi geweest", beseft Nkuba in La Dernière Heure. "Maar ik dacht vooral aan het EK voor beloften. Het is flatterend om links en rechts mijn naam te horen vallen, maar de mercato was nog niet begonnen. Er was veel interesse maar nog niets concreet. Het stoorde me vooral dat ik het EK moest missen.

Nkuba had in juni 2022 zijn debuut gemaakt bij de Jonge Duivels en had in de laatste drie oefenmatchen in de aanloop naar het EK telkens speelminuten gekregen. Hij leek dus vrijwel zeker de EK-selectie te zullen halen, maar moest het toernooi uiteindelijk vanuit zijn zetel bekijken.

Rentree voor Nieuwjaar?

Ook een transfer ging de mist in en dus bleef de 21-jarige flankaanvaller in Charleroi. Daar werkt hij momenteel aan zijn terugkeer en hij hoopt voor Nieuwjaar nog speelminuten te kunnen pakken.

Nkuba kan voorlopig wel als een pechvogel beschreven worden, want het was al de tweede zware blessure in zijn nog jonge carrière. Eind 2020 scheurde hij al eens zijn kruisbanden - tijdens zijn eerste basisplaats in de Jupiler Pro League nota bene - en die blessure hield hem toen bijna een jaar aan de kant.

Zou hij een aanwinst zijn voor een Belgische topclub?

Meest recent

Fans KRC Genk roeren zich: "Gebrek aan respect"

KRC Genk maakte het vertrek van Michel Ribeiro bekend. Die werkte 23 jaar voor de club. Dat gebeurde ...

9
9
Domper Duitsland: smaakmaker mogelijk out voor WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kwam vandaag met ...

11
11
SK Beveren maakt volgende vertrekker wereldkundig

Bij SK Beveren is het akelig stil omtrent nieuwe spelers en een nieuwe coach. De Waaslanders ...

10
10
Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

48
48
KRC Genk licht optie niet: doelman gratis weg

KRC Genk is volop bezig met de evaluatie van de spelerskernen. Voor de eerste ploeg en Jong Genk ...

50
50
Red Flames verwennen fans met zesklapper

De Belgische Red Flames speelden vanavond aan Den Dreef tegen Luxemburg. Een zege was een bijna ...

46
46
'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Ismael Saibari lijkt op weg naar Bayern München. De aanvallende middenvelder van PSV heeft al ...

85
85
Wullaert licht tipje van de sluier omtrent volgende club

De Red Flames spelen vanavond tegen Luxemburg. Daar moeten ze ruim van kunnen winnen. Voor de goals ...

36
36
Keuze gemaakt? Garcia gaat niet mee met de hype

De Rode Duivels hebben op een aantal posities enorm veel weelde. Onder meer op het middenveld. Toch ...

120
120
Na Ribeiro weer meubelstuk weg bij KRC Genk: "Na 18 jaar"

Bij KRC Genk is er toch wel wat aan het gebeuren op de achtergrond. De Limburgers maakten het ...

94
94
Sporting Charleroi strikt voormalige speler van Standard

Sporting Charleroi gaat komende zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De Zebra's zijn ...

19
19
De Bruyne onder vuur: dit hakt er keihard in

Antonio Conte is weg bij Napoli en dat lijkt goed nieuws voor Kevin De Bruyne. Maar daardoor valt ...

147
147
Croonen verrast: KRC Genk met straf buitenlands akkoord

KRC Genk zet een volgende stap in de ontwikkeling van de club. De Limburgers gaan de club wereldwijd ...

340
340
'Real Madrid drukt door: Bayern reageert op monsterbod'

Real Madrid gaat voor een enorm grote verandering. Florentino Perez zal wellicht nog steeds de ...

220
220
Patro Eisden verrast iedereen met ervaren Belg

Patro Eisden zit niet stil op de transfermarkt. Ze stelden vandaag een volgende aanwinst voor. En ...

68
68
Coosemans out: Anderlecht stoomt nieuwe nummer 1 klaar

Hopelijk beseft Antoine Sibierski waaraan hij begonnen is, want de nieuwe sportieve baas van RSC ...

702
702
'KRC Genk breekt record: concreet bod op Karetsas'

KRC Genk gaat een erg drukke zomer tegemoet, want na een teleurstellend seizoen is er heel wat werk ...

466
466
'Overmars houdt adem in: rampscenario voor Antwerp'

Deels noodgedwongen trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Dat blijkt uit de ...

477
477
'Sibierski in shock: toptalenten weg bij Anderlecht?'

Met de doorbraak van Nathan De Cat vormde Neerpede het voorbije seizoen weer een lichtpunt in barre ...

356
356
'Jacht geopend: Club Brugge ontvangt bod van 35 miljoen'

De voorspelde uittocht lijkt ingezet bij Club Brugge, dat zopas afscheid nam van Aleksandar ...

654
654
'Europese grootmacht klopt aan voor Karetsas & De Cat'

Ook deze zomer krijgt de Jupiler Pro League weer te maken met een uittocht aan talent. Zo dreigt ...

327
327
Stankovic komt met laatste boodschap aan Club-fans

Het huwelijk tussen Aleksander Stankovic en Club Brugge was van korte duur, maar wel succesvol. De ...

485
485
Thierry Henry geeft Kompany flinke por in de rug

Thierry Henry was een tijdje de assistent bij de Rode Duivels. De Franse legende volgt België ...

134
134
Anderlecht grijpt meteen in na statement aan Coucke

De supporters waren dan wel enthousiast met de aankondiging van Adidas als nieuwe shirtsponsor, het ...

2115
2115
Opvallende nieuwe rol voor Trossard bij Rode Duivels

Bondscoach Rudi Garcia probeerde wat nieuws uit tegen Kroatië en ook tegen Tunesië ljkt de ...

180
180

Meer sportnieuws