Vanderhaeghe nog terug trainer in België?

door
Vanderhaeghe nog terug trainer in België?

Dezer dagen is Saudi-Arabië het beloofde land in de voetbalwereld, want de oliestaat gooit duchtig met miljoenen om het niveau van zijn competitie op te krikken. Daarvoor gingen ook enkele Belgen overstag, waaronder ook Yves Vanderhaeghe. De trainer staat echter al terug in België.

Vanderhaeghe ging in de zomer aan de slag als trainer bij Al-Faisaly, een Saudische tweedeklasser. Erg lang heeft dat avontuur echter niet geduurd, want hij werd vorige week samen met zijn assistenten Gino Caen en Wesley Deschacht alweer ontslagen.

Aan de basis van dat ontslag lagen naar verluidt tegenvallende resultaten. Vanderhaeghe had wel gestunt in de beker en Al-Faisaly naar een kwartfinale tegen het Al-Ittihad van Karim Benzema geloodst, maar stond pas vijfde in de competitie terwijl het bestuur top drie verwachtte.

Erg verrast was Vanderhaeghe niet dat zijn avontuur beperkt bleef tot enkele maanden. "Vorig jaar hebben ze ook 3 trainers versleten. Ik wist dus wel wat me te wachten stond", vertelt hij immers aan Sporza.

De vraag is nu wat de volgende stap zal zijn in de carrière van Vanderhaeghe. Hij was in het verleden ook al trainer van KV Kortrijk, KV Oostende, AA Gent en Cercle Brugge. In de zomer werd hij nog even gelinkt aan een terugkeer naar de kustploeg, maar verder viel zijn naam de voorbije maanden niet bij Belgische clubs.

"Ik ben 53 jaar. Het voetbal ben ik niet beu, al ben ik soms ontgoocheld in hoe men trainers behandelt", zegt Vanderhaeghe daarover. Het lijkt er dus op dat hij rustig de tijd zal nemen om een nieuwe job als coach te zoeken.

Moet een eersteklasser Vanderhaeghe nog de kans geven?

Meest recent

Charleroi haalt hard uit na incidenten op Union

Bij Charleroi zullen ze nog wat langer moeten wachten op een eerste bekerfinale sinds 1993. Ze ...

16
16
Veroordeling Eddy Snelders: Gevolgen slaan in als een bom

U kon hier daarstraks al lezen dat het Hof van Beroep een uitspraak deed in de zaak rond voormalig ...

35
35
AA Gent-flop verrijst: "Alles veranderde met De Mil"

AA Gent leed vorig weekend een pijnlijke en verrassende thuisnederlaag tegen OH Leuven, maar staat ...

43
43
Stankovic geeft grote hint over zijn toekomst

Bij Club Brugge kunnen ze de komende maanden maar beter genieten van Aleksandar Stankovic, want het ...

124
124
'Nieuwe klap Anderlecht: volgende kandidaat-T1 haakt af'

Zal Anderlecht nog voor het einde van de week zijn nieuwe hoofdtrainer vinden? Dat is volgens CEO ...

300
300
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

88
88
Fraudeproces RSCA eindigt al snel met sisser

Donderdagvoormiddag ging in Brussel de rechtszaak van start rond vermeende fraude bij de overname ...

131
131
TRANSFERUURTJE: 'Trainersdomper Anderlecht, knaltransfer Real'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

173
173
Vanhaezebrouck reageert duidelijk op Anderlecht: "TD of T1?"

RSC Anderlecht maakt weer een paleisrevolutie mee. Olivier Renard en Besnik Hasi werden ontslagen ...

339
339
Olie op het vuur voor Antwerp-Anderlecht: gouden raad Goots

Royal Antwerp FC verdedigt in de terugwedstrijd van de halve finales van de Croky Cup een 0-1 ...

209
209
Juridische strijd Coucke barst los: “Van Holsbeeck oplichter”

De juridische strijd tussen Marc Coucke en ex-Anderlecht-manager Herman Van Holsbeeck is ...

195
195
'Mokerslag Anderlecht: Tomasson haakt toch nog af'

Anderlecht probeert donderdagavond om een ticket voor de bekerfinale te pakken met T4 ...

484
484
Oude bekende solliciteert bij Anderlecht: "Morgen sta ik er"

Het zijn drukke dagen voor Anderlecht. Dat is immers op zoek naar een nieuwe technisch directeur ...

356
356
Volledig onbekende Belg maakt plots furore in Portugal

Alsmaar vaker trekken Belgische talenten op zeer jonge leeftijd naar het buitenland, en niet alleen ...

90
90
'Nog één struikelblok voor Anderlecht en Tomasson'

Bij Anderlecht blijft de zoektocht naar een nieuwe trainer aan de gang. CEO Kenneth Bornauw gaf ...

192
192
'Standard weigert miljoenenbod voor toptalent'

Standard was tijdens de voorbije wintermercato weer druk in de weer en haalde vier nieuwe spelers ...

238
238
Rechtbank vernietigend: Mokerslag voor afwezige Snelders

Vandaag heeft het hof van beroep uitspraak gedaan over de straf van Eddy Snelders. De beslissing ...

144
144
Charleroi bestolen? "Als Titraoui daar geel krijgt, dan..."

Charleroi droomde van een eerste bekerfinale sinds 1993, maar is er uiteindelijk niet in geslaagd om ...

118
118
'Anderlecht heeft beet: Tomasson nieuwe coach'

RSC Anderlecht staat op het punt om een nieuwe trainer aan te trekken. De Brusselaars zouden volgens ...

488
488
Radzinski fileert Anderlecht genadeloos

Thomasz Radzinski maakte 25 jaar geleden nog gouden tijden mee met RSC Anderlecht. Titels, de ...

199
199
Gheysens ziet gigantische ommekeer bij Antwerp

Royal Antwerp FC maakte de afgelopen jaren stevig verlies. De club heeft zijn jaarrekening ...

325
325
‘Anderlecht beeft: Tomasson duwt meteen richting drama’

Anderlecht zoekt koortsachtig naar een opvolger voor Besnik Hasi, en plots duikt een opvallende naam ...

370
370
Alles of niets: zo starten Antwerp en Anderlecht

RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC maken vanavond onderling uit wie van de twee Union SG zal ...

230
230
‘Anderlecht breekt alle regels: JPL-coachdeal ontploft’

Anderlecht wilde deze keer géén coach wegkapen en vooral geen afkoopsom betalen. Maar ...

211
211
Anderlecht zet mes in de kern: rollen er 8 koppen?

RSC Anderlecht gaat komende zomer weer aan de bak moeten. Maar is er ook een héél ...

449
449

Meer sportnieuws