Vanderhaeghe nog terug trainer in België?

door
Vanderhaeghe nog terug trainer in België?

Dezer dagen is Saudi-Arabië het beloofde land in de voetbalwereld, want de oliestaat gooit duchtig met miljoenen om het niveau van zijn competitie op te krikken. Daarvoor gingen ook enkele Belgen overstag, waaronder ook Yves Vanderhaeghe. De trainer staat echter al terug in België.

Vanderhaeghe ging in de zomer aan de slag als trainer bij Al-Faisaly, een Saudische tweedeklasser. Erg lang heeft dat avontuur echter niet geduurd, want hij werd vorige week samen met zijn assistenten Gino Caen en Wesley Deschacht alweer ontslagen.

Aan de basis van dat ontslag lagen naar verluidt tegenvallende resultaten. Vanderhaeghe had wel gestunt in de beker en Al-Faisaly naar een kwartfinale tegen het Al-Ittihad van Karim Benzema geloodst, maar stond pas vijfde in de competitie terwijl het bestuur top drie verwachtte.

Erg verrast was Vanderhaeghe niet dat zijn avontuur beperkt bleef tot enkele maanden. "Vorig jaar hebben ze ook 3 trainers versleten. Ik wist dus wel wat me te wachten stond", vertelt hij immers aan Sporza.

De vraag is nu wat de volgende stap zal zijn in de carrière van Vanderhaeghe. Hij was in het verleden ook al trainer van KV Kortrijk, KV Oostende, AA Gent en Cercle Brugge. In de zomer werd hij nog even gelinkt aan een terugkeer naar de kustploeg, maar verder viel zijn naam de voorbije maanden niet bij Belgische clubs.

"Ik ben 53 jaar. Het voetbal ben ik niet beu, al ben ik soms ontgoocheld in hoe men trainers behandelt", zegt Vanderhaeghe daarover. Het lijkt er dus op dat hij rustig de tijd zal nemen om een nieuwe job als coach te zoeken.

Moet een eersteklasser Vanderhaeghe nog de kans geven?

Meest recent

Leko moet puzzelen: 'Club Brugge transfermarkt op?'

Tussenin de helse tocht naar Kazachstan en de cruciale kraker tegen Olympique Marseille in de ...

58
58
'Hasi verrast: Anderlecht rondt transferhuiswerk af'

Tot zijn tevredenheid mocht Besnik Hasi met Danylo Sikan sneller dan verwacht een spits verwelkomen, ...

142
142
'Leko houdt adem in: totale leegloop bij Club Brugge?'

Club Brugge hoopt met Félix Lemaréchal en Andreas Schjelderup snel twee aanwinsten ...

278
278
Hasi glundert: “Sterker en explosiever dan Iachtchouk”

RSC Anderlecht heeft met Danylo Sikan een nieuwe aanvaller binnengehaald. De 24-jarige ...

203
203
Leko spreekt duidelijke taal over transfer Onyedika

Raphael Onyedika werd vorige zomer al nadrukkelijk met een transfer in verband gebracht en dat is ...

166
166
Oosting plots met de handen in het haar bij Antwerp

Royal Antwerp FC is onder Joseph Oosting een nieuwe weg ingeslagen. De Nederlander heeft weer vuur ...

195
195
Diego Costa hangt vuile was Conte buiten: “Géén seks”

Antonio Conte wordt gezien als een topcoach en hij heeft al bij een resem topclubs gewerkt. De ...

49
49
KAA Gent pakt uit met topdeal: “Een ruwe diamant”

KAA Gent heeft de komst van Moctar Diop bekendgemaakt. De aanvaller komt van het Noorse Lillestrom ...

176
176
Club-fans nog steeds vast in Kazachstan na arrestatie

Club Brugge won met 1-4 op het veld van Kairat Almaty. Daarmee deed Blauw-Zwart een goede zaak in de ...

96
96
Renard bevestigt volgende vertrekker bij Anderlecht

Anderlecht blijft zeer druk in de weer op de transfermarkt. De teller staat momenteel op vijf deals ...

246
246
'Club wrijft zich in handen: toptarget drukt transfer door'

Club Brugge wist deze winter tot dusver nog geen nieuwe aanwinsten te presenteren, ondanks dat het ...

445
445
'AA Gent hakt knoop door over miljoenendeal'

AA Gent heeft er al een drukke wintermercato opzitten. Het stelde vrijdagochtend nog zijn tweede ...

282
282
'Schokkende wending: Genk sluit deal met Barça'

Bij KRC Genk mogen we in de komende dagen nog transferactiviteit verwachten. Versterking is niet ...

246
246
'Eigenaars drukken stempel: tweede Japanner naar Beerschot'

Beerschot begon vorig weekend aan zijn tweede seizoenshelft met een zege tegen Olympic Charleroi en ...

221
221
'Anderlecht laat volgende flop gaan: verrassende deal'

Anderlecht is deze week al zeer actief geweest op de transfermarkt. Met Heekeren en Sikan strikte ...

277
277
TRANSFERUURTJE: 'Club haalt stevig uit, Anderlecht strikt toptalent'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

330
330
Nieuwe details Genk-fans onthuld: “Chaos bij politie”

De situatie in Utrecht blijft de gemoederen bezighouden. De Europa League-wedstrijd van KRC Genk ...

311
311
KAA Gent komt met bevestiging: definitieve transfer

KAA Gent heeft op de officiële kanalen een uitgaande transfer bevestigd. Bram Lagae gaat weg ...

127
127
‘Anderlecht wil uitpakken: gesprekken over verdediger’

RSC Anderlecht is de op wintermercato nog naarstig op zoek naar versterkingen. Olivier Renard ligt ...

378
378
STVV kondigt na Van Helden weer uitgaande transfer aan

Rein Van Helden gaat aan de slag bij Royal Antwerp FC. De Belgische jeugdinternational had een ...

88
88
Politie Utrecht reageert: KRC Genk-fans krijgen volle laag

Het liep compleet mis voor FC Utrecht – KRC Genk. De politie moest hard optreden en ...

321
321
Géén Anderlecht: Duranville legt opvallende keuze uit

Julien Duranville maakte al op jonge leeftijd de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund. ...

125
125
Rode Duivels hebben tegenstander voor uitzwaaimatch beet

De Rode Duivels hebben hun voorbereiding op het WK van volgende zomer stilaan helemaal klaar. ...

84
84
Terug naar België of knaltransfer? Cuypers geeft hint

Door de langdurige afwezigheid van Romelu Lukaku was er de voorbije maanden een spitsenkwestie bij ...

210
210
STVV baalt hard: Antwerp plukt smaakmaker weg

STVV blijft iedereen verbazen in de Jupiler Pro League en dat blijft niet onopgemerkt. Stilaan ...

236
236

Meer sportnieuws