"Ik heb me erbij neergelegd dat ik geen Rode Duivel meer ben"

371 stemmen

Sinds de aanstelling van Domenico Tedesco ondergingen de Rode Duivels een heuse verjongingskuur. Na het mislukte WK in Qatar vaarde de nieuwe bondscoach een andere koers en hij gaf verschillende nieuwe spelers een kans. Stilaan lijkt de Duitser zijn groep gevonden te hebben, al is hij op enkele andere posities wel nog zoekende.

Onder meer op de rechtsachter lijken er toch nog vraagtekens te zijn. Timothy Castagne is daar de onbetwiste titularis, maar een duidelijke doublure vond Tedesco nog niet. Thomas Meunier was vrijwel het hele jaar geblesseerd, Alexis Saelemaekers lijkt beter tot zijn recht te komen in een meer offensieve rol en voor Hugo Siquet lijkt het nog wat vroeg te zijn.

LEES OOK: Onana zorgt voor onrust: Vandenbempt sust controverse

Foket helemaal uit beeld bij Rode Duivels

Het is daarom des te opmerkelijker dat Thomas Foket helemaal uit beeld lijkt te zijn bij de nationale ploeg. De 29-jarige maakte onder Roberto Martinez nochtans zeer regelmatig deel uit van de selectie en verzamelde ook tien caps. Zijn laatste interland dateert van juni 2022, toen hij in de Nations League mocht invallen tegen Polen.

"De laatste tijd ben ik toch minder bezig met de Rode Duivels", zegt Foket daarover in MIDMID. "Het is duidelijk dat ze een ploeg aan het vormen zijn en dat begrijp ik ook. De selectie is ook kleiner dan vroeger, het is geen selectie van 30 man meer. Dat zijn keuzes die een trainer maakt. Ik denk dat Tedesco zijn idee en zijn groep heeft en daar heb ik me bij neergelegd."

Foket vindt één zaak spijtig

Foket lijkt dus niet meer te rekenen op een selectie. Nochtans is hij nog steeds een vaste waarde bij Stade Reims, dat aan een zeer sterk seizoen bezig is in de Ligue 1. Na twaalf speeldagen prijkt de ploeg uit de champagnestreek op een fraaie vijfde plaats in het klassement. Foket stond daarbij in elf van de twaalf matchen aan de aftrap.

"Ik heb het gevoel dat ik erbij zou kunnen zijn. Ik ben er veel bij geweest in een generatie die niet normaal was. Ik ga nooit het gevoel hebben dat ik er niet bij kan zijn", zegt Foket over zijn kwaliteiten. "Het enige dat ik spijtig vind, is dat ik niet eens de kans heb gekregen om eens mee te trainen. Maar als dat de keuze is van de trainer, dan is dat zijn keuze."

Zou hij nog een kans moeten krijgen bij de Rode Duivels?

Meest recent

'OH Leuven pakt stevig uit met komst jeugdinternational'

OH Leuven blikt terug op alweer een grijs seizoen. Het kon pas op de valreep de Relegation Play-Off ...

5
5
Pion alweer weg bij Anderlecht: "Sibierski was correct"

Bij Anderlecht is er in de voorbije maanden alweer heel wat veranderd. Nadat vorig seizoen de ...

33
33
Onana zorgt voor onrust: Vandenbempt sust controverse

De knock-outfase van het WK werd zondagavond afgetrapt met de zestiende finale tussen Canada en ...

38
38
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil middenvelder, Club kiest keeper'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

143
143
Blessuregolf in Anderlecht: exact verdict bekend

De voorbije jaren werd RSC Anderlecht geregeld geteisterd door blessureleed. Nog voor het seizoen ...

131
131
'Club Brugge akkoord: transfer in kannen en kruiken'

Club Brugge vatte maandag de voorbereiding op volgend seizoen. Uiteraard ontbraken er wel nog heel ...

244
244
Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit: "Losers eerste klas!"

Hij is gewend dat er over hem geschreven wordt. Dat er over hem gepraat wordt, nog meer. Maar deze ...

128
128
Standard pakt uit met komst ex-Rode Duivel

Standard heeft zijn technische staf vandaag weten te versterken. De Rouches maakten de komst van een ...

74
74
Club Brugge slaat toe met contract tot medio 2029

Bij Club Brugge hopen ze de komende jaren nog wat jonge binnen- en buitenlandse talenten te laten ...

186
186
STVV heeft beet en stelt tweede zomeraanwinst voor

STVV heeft zopas zijn tweede zomeraanwinst voorgesteld. Nadat het Joedrick Pupe definitief overnam, ...

60
60
'Ajax verbaast iedereen met stunttransfer bij FC Barcelona'

Ajax heeft duidelijk versterking nodig en de club mikt op ervaren namen. Technisch directeur Jotdi ...

133
133
Kevin De Bruyne schiet twee keer raak: "Geen woorden voor"

Op het veld oogt hij vaak koel, berekend en bijna onbewogen. Maar achter de wereldster die al ...

59
59
Absolute kraker op WK: Marokko waarschuwt Nederland

Komende nacht staat er om 3u een waanzinnige topper op het programma. Marokko en Nederland nemen het ...

135
135
Anderlecht en Feyenoord? Vrancken doet boekje open

Hearts stelde onlangs Wouter Vrancken voor als zijn nieuwe coach. De Belgische trainer werd aan veel ...

233
233
Adedji-Sternberg naar Club Brugge? Genk onderneemt actie

Het transferdossier rond Noah Adedji-Sternberg bedaart al enkele dagen de gemoederen. KRC Genk en ...

559
559
Extra geluksbrenger: Duivels zorgen voor WK-primeur tegen Senegal

Woensdagavond is het zover, dan staan de Rode Duivels voor hun 1/16de finale op het WK 2026. Het ...

239
239
Waarschuwing Garcia: "Als hij speelt, is België kansloos"

De Rode Duivels staan voor een zware dobber in de 1/16de finales van het WK 2026. Zo wacht een duel ...

913
913
Definitief einde carrière? Broos reageert na WK-eliminatie

Voor Zuid-Afrika zit het wereldkampioenschap erop. Bafana Bafana sneuvelde zondagavond in de 1/16de ...

67
67
'Geheim plan PSG onthuld: Club Brugge ruikt miljoenen'

Club Brugge wist de voorbije zomermercato's steevast miljoenen op te halen met de verkoop van ...

529
529
Vanaken bevrijder Rode Duivels? Wilmots gaat op rem staan

Hans Vanaken kreeg tegen Nieuw-Zeeland dan toch zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels. En de ...

1194
1194
Scaloni doet boekje open: Messi toont klasse met groots gebaar

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

113
113
Nieuwe WK-rel hangt alweer in de lucht bij Rode Duivels

Bij de Rode Duivels leek de rust eindelijk terug. Toch hangt er alweer een nieuwe WK-rel in de ...

279
279
Gesloten spelersmeeting Duivels: deze boodschap hadden anciens

De Rode Duivels bereiden zich momenteel voor op hun 1/16de finale op het WK 2026 tegen Senegal. Na ...

208
208
'Anderlecht zet zijn zinnen op ex-speler van Chelsea'

Anderlecht is zijn voorbereiding begonnen met enkele tegenvallers, want meteen liepen Ilay Camara, ...

375
375
'Plots grote vraagtekens rond toekomst Cuypers'

Uteindelijk koos Rudi Garcia op het WK voor Romelu Lukaku, Charles De Ketelaere en Matias ...

98
98

Meer sportnieuws