"Ik heb me erbij neergelegd dat ik geen Rode Duivel meer ben"

371 stemmen

Sinds de aanstelling van Domenico Tedesco ondergingen de Rode Duivels een heuse verjongingskuur. Na het mislukte WK in Qatar vaarde de nieuwe bondscoach een andere koers en hij gaf verschillende nieuwe spelers een kans. Stilaan lijkt de Duitser zijn groep gevonden te hebben, al is hij op enkele andere posities wel nog zoekende.

Onder meer op de rechtsachter lijken er toch nog vraagtekens te zijn. Timothy Castagne is daar de onbetwiste titularis, maar een duidelijke doublure vond Tedesco nog niet. Thomas Meunier was vrijwel het hele jaar geblesseerd, Alexis Saelemaekers lijkt beter tot zijn recht te komen in een meer offensieve rol en voor Hugo Siquet lijkt het nog wat vroeg te zijn.

LEES OOK: Doku verbaast met Duivelse uitspraken over WK

Foket helemaal uit beeld bij Rode Duivels

Het is daarom des te opmerkelijker dat Thomas Foket helemaal uit beeld lijkt te zijn bij de nationale ploeg. De 29-jarige maakte onder Roberto Martinez nochtans zeer regelmatig deel uit van de selectie en verzamelde ook tien caps. Zijn laatste interland dateert van juni 2022, toen hij in de Nations League mocht invallen tegen Polen.

"De laatste tijd ben ik toch minder bezig met de Rode Duivels", zegt Foket daarover in MIDMID. "Het is duidelijk dat ze een ploeg aan het vormen zijn en dat begrijp ik ook. De selectie is ook kleiner dan vroeger, het is geen selectie van 30 man meer. Dat zijn keuzes die een trainer maakt. Ik denk dat Tedesco zijn idee en zijn groep heeft en daar heb ik me bij neergelegd."

Foket vindt één zaak spijtig

Foket lijkt dus niet meer te rekenen op een selectie. Nochtans is hij nog steeds een vaste waarde bij Stade Reims, dat aan een zeer sterk seizoen bezig is in de Ligue 1. Na twaalf speeldagen prijkt de ploeg uit de champagnestreek op een fraaie vijfde plaats in het klassement. Foket stond daarbij in elf van de twaalf matchen aan de aftrap.

"Ik heb het gevoel dat ik erbij zou kunnen zijn. Ik ben er veel bij geweest in een generatie die niet normaal was. Ik ga nooit het gevoel hebben dat ik er niet bij kan zijn", zegt Foket over zijn kwaliteiten. "Het enige dat ik spijtig vind, is dat ik niet eens de kans heb gekregen om eens mee te trainen. Maar als dat de keuze is van de trainer, dan is dat zijn keuze."

Zou hij nog een kans moeten krijgen bij de Rode Duivels?

Meest recent

'Club Brugge weigert monsterbod van 30 miljoen euro'

Club Brugge gaat komende zomer weer héél veel aanbiedingen krijgen. De toekomstige ...

75
75
Dilemma voor Standard en Euvrard: "Wat gaan we doen?"

Standard weet wat het moet doen in Westerlo: winnen. Het is dan hopen op puntenverlies van KRC Genk ...

33
33
'Trainerswals in JPL: zes (!) coaches richting exit'

Het is stilaan helaas een jaarlijkse traditie: de onophoudelijke trainerwals in de Jupiler Pro ...

89
89
Genk-Antwerp: renovatiewerken Haroun, primeur voor Hayen

Donderdag kan de titelrace in een beslissende plooi vallen, maar in de Europe Play-Offs blijft het ...

116
116
Opvallende actie Hans Vanaken lokt massa reacties uit

Club Brugge veegde zondagavond de vloer aan met concurrent Union en vond in Hans Vanaken een ...

437
437
'Kanga buiten: AA Gent geeft razende fans hun zin'

De komende dagen staat er voor AA Gent nog een Europees ticket op het spel, al lijkt dat momenteel ...

231
231
'Sibierski verrast: steunpilaar RSCA mag beschikken'

In de resterende twee wedstrijden moet RSC Anderlecht nog een Europees ticket uit de brand zien te ...

581
581
Antwerp in vieze papieren? “Pas binnen tien jaar…”

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. The Great Old haalde een paar jaar geleden nog de ...

228
228
‘Rigaux doet wenkbrauwen fronsen bij Club Brugge’

Club Brugge staat op het punt kampioen te worden, maar Blauw-Zwart zit achter de schermen met een ...

390
390
Eden Hazard doet boekje open over Real: “Ik wilde dat niet!”

Eden Hazard wordt gezien als één van de beste Belgische spelers ooit. De buitenspeler ...

179
179
Doku verbaast met Duivelse uitspraken over WK

Jérémy Doku verkeert in bloedvorm bij Manchester City. Het dribbelwonder dartelt nu ...

123
123
Ivan Leko laat Club Brugge-pion compleet sprakeloos

Club Brugge staat zéér dicht bij een nieuwe landstitel. Na de 5-0 pandoering tegen ...

361
361
Jan Vertonghen komt met kleedkameronthulling Duivels

Jan Vertonghen is de recordinternational bij de Rode Duivels, maar de centrale verdediger geniet nu ...

38
38
'Code rood bij Club Brugge: enorme leegte dreigt'

Club Brugge staat dan wel dicht bij een zevende landstitel op elf jaar tijd, het rommelt achter de ...

456
456
Beerschot neemt emotioneel afscheid van clubicoon

Beerschot zal volgend seizoen weer in de Challenger Pro League te zien zijn. De Antwerpse club liep ...

91
91
Coucke trekt champagnefles open: concurrentie in shock

Marc Coucke staat opnieuw klaar met een opvallend project. Terwijl de druk bij Anderlecht na alweer ...

306
306
‘KV Mechelen incasseert mokerslag vlak voor Club Brugge’

Er staat een midweekspeeldag in de Play-Offs op het programma. KV Mechelen neemt het op tegen Club ...

592
592
KAA Gent pakt weer uit met toptalent: duidelijke focus

KAA Gent zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions Play-Offs loopt het ...

74
74
‘Carl Hoefkens op weg naar straffe JPL-terugkeer’

Carl Hoefkens zit in zak en as bij NAC. De Belgische oefenmeester heeft nog een doorlopende ...

231
231
Zulte Waregem stelt nieuwe T1 voor: toekomst Colpaert bekend

Zulte Waregem heeft een nieuwe hoofdtrainer te pakken. Het was al een tijdje bekend dat Steve ...

110
110
TRANSFERUURTJE: ‘Wending bij Club, jackpot voor Anderlecht’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

374
374
‘Ruud Vormer wil grote naam naar Knokke lokken’

Ruud Vormer heeft een nieuwe uitdaging als hoofdtrainer binnen. De Nederlander gaat aan de slag als ...

602
602
Seys in shock bij Club Brugge: “Zagen we niet aankomen”

De 5-0 zege van Club Brugge zindert nog ferm na. Blauw-Zwart heeft één hand op de ...

448
448
KV Kortrijk komt met transfernieuws na promotie

KV Kortrijk is volgend seizoen weer te zien in de Jupiler Pro League en de Kerels zijn volop bezig ...

202
202
Stijn Stijnen neemt plots afscheid van publiekslieveling

Patro Eisden liep promotie naar de Jupiler Pro League mis. De club van Stijn Stijnen verloor ...

97
97

Meer sportnieuws