"Ik heb me erbij neergelegd dat ik geen Rode Duivel meer ben"

door

Sinds de aanstelling van Domenico Tedesco ondergingen de Rode Duivels een heuse verjongingskuur. Na het mislukte WK in Qatar vaarde de nieuwe bondscoach een andere koers en hij gaf verschillende nieuwe spelers een kans. Stilaan lijkt de Duitser zijn groep gevonden te hebben, al is hij op enkele andere posities wel nog zoekende.

Onder meer op de rechtsachter lijken er toch nog vraagtekens te zijn. Timothy Castagne is daar de onbetwiste titularis, maar een duidelijke doublure vond Tedesco nog niet. Thomas Meunier was vrijwel het hele jaar geblesseerd, Alexis Saelemaekers lijkt beter tot zijn recht te komen in een meer offensieve rol en voor Hugo Siquet lijkt het nog wat vroeg te zijn.

LEES OOK: Uitblinker Godts spreekt over zomerse knaltransfer

Foket helemaal uit beeld bij Rode Duivels

Het is daarom des te opmerkelijker dat Thomas Foket helemaal uit beeld lijkt te zijn bij de nationale ploeg. De 29-jarige maakte onder Roberto Martinez nochtans zeer regelmatig deel uit van de selectie en verzamelde ook tien caps. Zijn laatste interland dateert van juni 2022, toen hij in de Nations League mocht invallen tegen Polen.

"De laatste tijd ben ik toch minder bezig met de Rode Duivels", zegt Foket daarover in MIDMID. "Het is duidelijk dat ze een ploeg aan het vormen zijn en dat begrijp ik ook. De selectie is ook kleiner dan vroeger, het is geen selectie van 30 man meer. Dat zijn keuzes die een trainer maakt. Ik denk dat Tedesco zijn idee en zijn groep heeft en daar heb ik me bij neergelegd."

Foket vindt één zaak spijtig

Foket lijkt dus niet meer te rekenen op een selectie. Nochtans is hij nog steeds een vaste waarde bij Stade Reims, dat aan een zeer sterk seizoen bezig is in de Ligue 1. Na twaalf speeldagen prijkt de ploeg uit de champagnestreek op een fraaie vijfde plaats in het klassement. Foket stond daarbij in elf van de twaalf matchen aan de aftrap.

"Ik heb het gevoel dat ik erbij zou kunnen zijn. Ik ben er veel bij geweest in een generatie die niet normaal was. Ik ga nooit het gevoel hebben dat ik er niet bij kan zijn", zegt Foket over zijn kwaliteiten. "Het enige dat ik spijtig vind, is dat ik niet eens de kans heb gekregen om eens mee te trainen. Maar als dat de keuze is van de trainer, dan is dat zijn keuze."

Zou hij nog een kans moeten krijgen bij de Rode Duivels?

Meest recent

Union doorbreekt Mechelse vloek: met 6 op 6 naar titelclash

Union SG is met een perfect rapport aan de Champions' Play-Offs begonnen. Dankzij een doelpunt van ...

11
11
Hayen voert één wissel door, Mazzu grijpt stevig in

KRC Genk is met belangrijke uitoverwinning aan de Europe Play-Offs begonnen. Dat vraagt wel om een ...

4
4
Toptarget speelt open kaart: "Transfer naar Club Brugge?"

Of hij nog in actie zal komen bij Club Brugge, zal afhangen van zijn revalidatie. Maar feit is dat ...

35
35
Ongeziene dominantie: Beveren gaat voor historie in CPL

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de Challenger Pro League afgewerkt. Het wordt dan ...

33
33
'Maat is vol: RSCA-titularis speelt plek definitief kwijt'

RSC Anderlecht krijgt zondagavond het bezoek van AA Gent. De algemene verwachting is dat coach ...

124
124
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern contacteert steraanvaller'

Bayern München heeft zaterdagavond geschiedenis geschreven. Tijdens de vlotte zege op St. Pauli ...

116
116
Leko dropt hint: essentiële wissel in basiself Club?

Club Brugge wist zaterdagavond de volle buit te pakken na een erg moeizame wedstrijd op het veld van ...

95
95
KV Mechelen - Union: Vanderbiest en Hubert wisselen één keer

Union SG is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen, maar moet zondagmiddag wel bevestigen op ...

20
20
Hayen klopt op tafel bij Genk: "Gaan er alles aan doen"

KRC Genk kan voorlopig niet tevreden zijn over het seizoen tot dusver. Maar de Limburgers hebben in ...

210
210
'City steekt zomermercato in de fik met topmiddenvelder'

Manchester City maakt zich op voor Premier League-toppers die de Engelse titelstrijd in een ...

69
69
TU: 'Gepeperde transfersom Vermeeren, Club vindt aanvaller'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

208
208
KV Kortrijk promoveert naar JPL: transfervuurwerk op komst

KV Kortrijk zal volgend seizoen weer te zien zijn in de Jupiler Pro League. De Kerels waren zeker ...

253
253
Sebaoui briest na STVV – Club Brugge: ploegmakkers afgemaakt

STVV stond op voorsprong in de eerste helft tegen Club Brugge. De Kanaries speelden een sterke ...

135
135
Uitblinker Godts spreekt over zomerse knaltransfer

Mika Godts behoorde bij Ajax weer tot de uitblinkers. De buitenspeler was goed voor een doelpunt, ...

42
42
Vetlesen zet Club Brugge op scherp: “Assholes…”

Het zag er na 45 minuten op Stayen niet goed uit voor Club Brugge. Blauw-Zwart stond op achterstand ...

210
210
Union Berlin pakt uit met primeur: eerste vrouwelijke T1

Union Berlin staat in de Bundesliga op een elfde plek, op zeven punten van de degradatiestreep. De ...

43
43
Valentine gooit bom rond Van Gucht: Charlotte slaat terug

De liefdesperikelen rond Ruben Van Gucht hebben een nieuwe, opvallende wending genomen. In een ...

105
105
Vanderbiest waarschuwt Club Brugge & co

KV Mechelen pakte vorige week een punt tegen AA Gent. Dat was oververdiend. Vandaag nemen de ...

253
253
Westerlo kietelt KRC Genk: spelers spreken ambitie uit

Waar sommigen misschien hadden verwacht dat Royal Antwerp FC of Standard het KRC Genk nog moeilijk ...

110
110
Paniek in amateur: 'Racismerel beslist kampioenschap'

In de amateurreeksen is het stilaan ook 'money time'. Toch lijkt er in één van die ...

93
93
Vanaken verrast: lof voor opvallende pion

Club Brugge kroop door het oog van de naald tegen STVV. De Kanaries verdienden meer dan een ...

193
193
Kompany schrijft geschiedenis: ongeloof bij iedereen

Bayern München is onstopbaar, zo lijkt het wel. Ze wonnen met 0-5 van St. Pauli en dat met een ...

113
113
Leko velt oordeel over Sabbe, Forbs én Diakhon

Club Brugge won bijzonder gevleid met 1-2 op het veld van STVV. De Truienaars kregen de beste ...

397
397
Vrancken over dé fase: "Heb hier minder problemen mee"

STVV speelde een beresterke partij tegen Club Brugge. De Limburgers verdienden zeker een punt, maar ...

162
162
'Club Brugge zet zinnen op nieuwe sensatie'

Bij Club Brugge staan ze voor een héél drukke zomer. De kans is groot dat er een halve ...

357
357

Meer sportnieuws