Vanderhaeghe doet boekje open over publiek in Saudi-Arabië

door
Vanderhaeghe doet boekje open over publiek in Saudi-Arabië

Yves Vanderhaeghe werd afgelopen week buiten gezet bij Al-Faisaly. De Belgische trainer werd er met twee stafleden ontslagen, ondanks de degelijke resultaten bij de Saudische tweedeklasser. Bij Het Nieuwsblad doet de oefenmeester nu zijn verhaal. 

Amper vijf maanden stond Vanderhaeghe, samen met twee Belgische assistenten, aan het roer van Al-Faisaly. De Saudische tweedeklasser staat voorlopig vijfde in hun klassement en is nog steeds actief in de King's Cup, de Saudische beker. Op 19 december neemt de club het daarin op tegen Ittihad FC, de ploeg van Karim Benzema. 

LEES OOK: 'Messi krijgt voorstel van 1,4 miljard euro'

Publiek

Vanderhaeghe blikte eerder al tevreden terug op zijn avontuur in de woestijn, maar haalde bij Het Nieuwsblad toch enkele pijnpunten aan. Vooral de, gebrekkige, opkomst van de fans was pijnlijk. Het verschil tussen tweede en eerste klasse zou er bijzonder groot zijn.

"Qua opkomst viel het ook tegen. Ik ben eens naar een match van Ronaldo gaan kijken, met 18.000 toeschouwers, maar bij ons zat er nooit meer dan vijfhonderd man", aldus Vanderhaeghe. Al vertelde hij er wel meteen bij dat Al-Faisaly probeerde sfeer in het stadion te krijgen. 

"De club betaalde daarom enthousiastelingen om met trommels de sfeer erin te krijgen. Nu, dat was wel nog goeie dansbare muziek, hoor", besloot de Belgische oefenmeester. Het is nog niet bekend of Vanderhaeghe al een nieuwe uitdaging op het oog heeft. 

Gaat Vanderhaeghe ooit nog in België coachen?

Meest recent

Malinwa baalt: "Verdienden ruimschoots een punt"

KV Mechelen bleef in de laatste drie onderlinge confrontaties met Union telkens ongeslagen, maar is ...

18
18
Gemengde gevoelens bij Hubert: "Tevreden en niet tevreden"

Union heeft meteen een geweldige zaak gedaan in zijn eerste wedstrijden van 2026. Nadat het zich al ...

17
17
'Strijd om Seys is helemaal los: nog 2 clubs melden zich'

Het zal voor Club Brugge nog een helse klus worden om deze winter al zijn goudhaantjes aan boord te ...

54
54
Union velt KV Mechelen en loopt weer verder uit op Club

Union heeft zaterdagavond optimaal geprofiteerd van de nederlaag van Club Brugge een dag eerder. Het ...

39
39
Cercle lijkt vertrouwen: "We worden eindelijk beloond"

Cercle Brugge is uitstekend aan zijn 2026 begonnen. Het pakte immers een belangrijke zege op het ...

28
28
Kompany gelooft zijn ogen niet bij Bayern: "Mijn god!"

Bayern München heeft zaterdagavond opnieuw grote indruk gemaakt in de Bundesliga. In de topper ...

122
122
Beveren doet dankzij Patro alweer gouden zaak in 1B

Ook in de Challenger Pro League wordt er dit weekend opnieuw gevoetbald. Leider SK Beveren heeft in ...

157
157
'Orel Mangala krijgt cruciale transferupdate'

Maar liefst tien maanden lag Orel Mangala in de lappenmand met een zware knieblessure. Kort na zijn ...

33
33
Essevee wint eindelijk weer: "Waarom het nu wel lukt?"

Zulte Waregem heeft zondag voor een grote verrassing gezorgd door KRC Genk te kloppen. Het haalde in ...

90
90
'Verrassende miljoenentransfer bij AA Gent'

AA Gent haalde deze zomer al Hyun-seok Hong terug, maar verder is het nog wachten op versterking bij ...

340
340
Arsenal stuit op sterke Sels, Bayern haalt wéér uit

In de Premier League heeft leider Arsenal zaterdagavond verrassend punten laten liggen. Het kwam ...

86
86
Cercle doet in Westerlo gouden zaak in strijd om behoud

Cercle Brugge heeft in zijn eerste wedstrijd van 2026 meteen een geweldige zaak gedaan in de strijd ...

71
71
'Club Brugge plant winterknaller: één naam duikt op'

Club Brugge staat klaar om toe te slaan op de wintermarkt. Achter de schermen wordt aan een transfer ...

680
680
'Transfer Nainggolan: dit zijn de financiële details'

Patro Eisden heeft 2026 geopend met een gigantisch grote transfer voor de club. Ze wisten Radja ...

183
183
Hayen luidt alarmbel na achtste nederlaag van het seizoen

Nicky Hayen heeft héél veel werk. KRC Genk verloor na een zeer povere prestatie met ...

180
180
'Newcastle wil Club Brugge van smaakmaker beroven'

Bij Club Brugge draaien ze geen goed seizoen, toch loopt er veel individueel talent rond in het Jan ...

181
181
'Anderlecht en JPL-club vechten pittige transferstrijd uit'

RSC Anderlecht schakelt duidelijk een versnelling hoger op de transfermarkt. Julien Heekeren ...

183
183
'KRC Genk stuurt zomeraanwinst al richting uitgang'

Bij KRC Genk was het tot dusver geen geslaagd seizoen. Nicky Hayen ziet dat er toch wel hiaten zijn ...

435
435
Liverpool incasseert mokerslag, Chelsea pakt driepunter

In de Premier League hoopten ploegen als Chelsea en Liverpool te profiteren van de nederlaag van ...

40
40
'Kompany laat ex-toppers Jupiler Pro League links liggen'

Bayern München is bezig aan een uitstekend seizoen. Vincent Kompany levert er fantastisch werk. ...

55
55
KRC Genk begint 2026 met een ferme zeperd

KRC Genk zit toch in een stevige crisis. De Limburgers zijn 2026 begonnen met een nederlaag op het ...

160
160
Dortmund zet in extremis Bayern München alsnog onder druk

In de Bundesliga speelt Bayern München om 18u30 de topper tegen RB Leipzig. Om 16u waren er nog ...

29
29
Euvrard doet boekje open over Wilmots én ambitie Standard

Standard hoopt in 2026 de weg naar boven in te zetten. Ze staan momenteel zesde in de Jupiler Pro ...

257
257
Grote verrassing omtrent Rits: transfer aanstaande?

Bij RSC Anderlecht willen ze deze mercato graag af van een aantal spelers. Mats Rits is er daar ...

397
397
Hayen voert druk op: drie spelers moéten beter presteren

Bij KRC Genk moeten ze aan de bak. Nicky Hayen gaat een stevig parcours moeten neerzetten de komende ...

169
169

Meer sportnieuws