'Openda versiert alweer nieuwe toptransfer'

door
'Openda versiert alweer nieuwe toptransfer'

Loïs Openda blikt terug op een ongelukkige week bij de Rode Duivels. Hij kreeg volop zijn kans met een basisplaats tegen Servië en een helft als invaller tegen Azerbeidzjan, maar miste in die eerste partij een aantal opgelegde kansen en kon tegen de Azeri's zijn stempel niet drukken. Het staat in schril contrast met zijn bloedvorm op clubniveau.

Nadat hij in zijn eerste seizoen bij RC Lens meteen 21 keer scoorde in de Ligue 1, versierde Openda in de zomer zijn droomtransfer naar RB Leipzig. Ook daar scoort de 23-jarige spits aan de lopende band. In de Bundesliga zit hij in elf matchen al aan negen goals en twee assists en ook in de Champions League vond hij al twee keer de weg naar de netten.

Newcastle denkt aan Openda

Daarmee is Openda uitgegroeid tot één van de sensaties van de Bundesliga - en dat in een competitie die met Harry Kane, Victor Boniface en Serhou Guirassy toch de nodige spitsen van topniveau of in bloedvorm telt. Zijn prestaties blijven dan ook niet onopgemerkt en Openda zou nu alweer in aanmerking komen voor een volgende transfer.

Volgens Ekrem Konur zou Newcastle United namelijk de situatie van Openda in de gaten houden. De Magpies kregen de voorbije weken af te rekenen met een heuse blessuregolf en drie trof ook hun voorhoede. Zowel Callum Wilson als Alexander Isak liggen in de lappenmand en die laatste kreeg al regelmatig af te rekenen met blessures.

Transfer lijkt voorlopig niet realistisch

Een extra spits lijkt dus geen overbodige luxe, maar een transfer in januari lijkt volkomen onrealistisch. RB Leipzig zal zijn nieuwste goudhaantje niet laten gaan tenzij er een monsterbedrag op tafel komt en Newcastle-trainer Eddie Howe liet al weten dat zijn club tijdens de wintermercato niet met geld gaat gooien.

De andere optie die Konur naar voor schuift, is overigens Elyes Wahi - zowaar de opvolger van Openda bij Lens. Ook die piste lijkt echter weinig haalbaar, want ook Wahi maakte nog maar vorige zomer zijn transfer. De 20-jarige liet zich de voorbije maanden wel al zien in de Champions League.

Zou Openda in de Premier League goed aarden?

Meest recent

"Hallucinant" - Union structureel bevoordeeld door arbitrage?

De Play-Offs zijn nog maar één speeldag ver en de arbitrage heeft al voor de nodige ...

17
17
Taravel zakt weg: Anderlecht richt blik op opvolgers

De 4-2-nederlaag op Club Brugge heeft het debat rond Jérémy Taravel weer helemaal ...

65
65
"Je brengt me in problemen bij Courtois" - Kompany dribbelt netelige vraag

In de Champions League heeft Bayern München dinsdagavond een eerste grote stap richting de ...

28
28
Stoel Taravel wankelt: "Op basis van wat is hij hoofdcoach?"

RSC Anderlecht kon de schade na rust nog ietwat beperken, maar werd afgelopen compleet overdonderd ...

63
63
Vertrek voor Vanaken? 'Club Brugge schiet in actie'

Met Simon Mignolet ziet Club Brugge na het seizoen één van zijn vaste steunpilaren ...

166
166
'Nieuwe mokerslag voor Vermeeren'

Enkele jaren geleden werd Arthur Vermeeren nog gezien als dé toekomst van het Belgische ...

115
115
Goots heeft slecht nieuws voor ambitieus Mechelen

Vorig weekend werd de Champions' Play-Off op gang getrapt. Daarbij scheidden Union en Club Brugge ...

84
84
Neerpede-golf op komst: Borguet wrijft zich in handen

Anderlecht kreeg vorig weekend op Club Brugge nog eens een reality check, want de 4-2-nederlaag ...

106
106
Kompany verovert Bernabeu, Arsenal wint in slot nog

Dinsdagavond stonden de eerste heenwedstrijden op het programma in de kwartfinale van de Champions ...

96
96
'Congo wil alweer talent bij Rode Duivels weghouden'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al verschillende talenten afhaken. Konstantinos Karetsas ...

145
145
'Lommel wil vervolg breien aan voetbalsprookje'

De Challenger Pro League kent in de komende weken zijn ontknoping, waarin onder meer de strijd om de ...

45
45
Cornelis reageert na ontslag, opvolger bekend

Er viel dinsdag nog maar eens een trainerswissel te noteren in de Jupiler Pro League. Nu was het ...

112
112
'PSG komt aankloppen bij revelatie Club Brugge'

Club Brugge zal in de komende weken nog alles op alles zetten om de landstitel binnen te halen. Voor ...

333
333
Oude bekende van Genk en Charleroi zet punt achter carrière

Het einde van het seizoen nadert stilaan en dat betekent dat enkele bekende namen weer de Belgische ...

136
136
Vanhaezebrouck verschroeiend hard voor Anderlecht

Hein Vanhaezebrouck is een man met een uitgesproken mening. Soms zit hij er knal op, soms er ...

215
215
Voetbalwereld in rouw: Mircea Lucescu overleden

Bijzonder droevig nieuws vanuit Roemenië. Daar raakte zopas bekend dat Mircea Lucescu op ...

0
0
Zulte Waregem deelt OH Leuven stevige transferslag uit

Zulte Waregem heeft een transfer afgerond. Het is geen speler, maar wel een Head of Recruitment. Die ...

58
58
Anderlecht dreigt zichzelf op te blazen met Sibierski

Antoine Sibierski stond al langer op de lijst bij Anderlecht. Maar nu zijn vertrek bij Troyes eraan ...

207
207
Taravel in de fout: dure les tegen Club Brugge

RSC Anderlecht verloor oververdiend met 4-2 van Club Brugge. Na twee goede prestaties in de ...

100
100
Kompany met unieke cijfers: Real Madrid is gewaarschuwd

Bayern München speelt in de Champions League vanavond tegen Real Madrid. Een zeer mooi duel ...

33
33
Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht tanden bloot

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

145
145
Belgische voetbalbond bijt van zich af na uithaal Leko

Dé quote van het voorbije weekend kwam op naam van Ivan Leko, die na de zege van Club Brugge ...

97
97
Lardot scherp voor arbitrage: "Valse start play-offs"

Afgelopen weekend werden de play-offs op gang getrapt. Nu het om de knikkers gaat, komt uiteraard ...

367
367
'Zware erfenis Renard: miscasts weg bij Anderlecht?'

Even leek Jérémy Taravel de trein weer op de rails krijgen, maar dat schokeffect is ...

250
250
Opvallende afwezigen bij Club Brugge: reden bekend

De magere vertoning na de pauze biedt stof tot nadenken, maar met een 4-2 zege tegen Anderlecht kon ...

358
358

Meer sportnieuws