'Openda versiert alweer nieuwe toptransfer'

177 stemmen
'Openda versiert alweer nieuwe toptransfer'

Loïs Openda blikt terug op een ongelukkige week bij de Rode Duivels. Hij kreeg volop zijn kans met een basisplaats tegen Servië en een helft als invaller tegen Azerbeidzjan, maar miste in die eerste partij een aantal opgelegde kansen en kon tegen de Azeri's zijn stempel niet drukken. Het staat in schril contrast met zijn bloedvorm op clubniveau.

Nadat hij in zijn eerste seizoen bij RC Lens meteen 21 keer scoorde in de Ligue 1, versierde Openda in de zomer zijn droomtransfer naar RB Leipzig. Ook daar scoort de 23-jarige spits aan de lopende band. In de Bundesliga zit hij in elf matchen al aan negen goals en twee assists en ook in de Champions League vond hij al twee keer de weg naar de netten.

LEES OOK: 'Premier League op stelten: monsterlijk transferplan City'

Newcastle denkt aan Openda

Daarmee is Openda uitgegroeid tot één van de sensaties van de Bundesliga - en dat in een competitie die met Harry Kane, Victor Boniface en Serhou Guirassy toch de nodige spitsen van topniveau of in bloedvorm telt. Zijn prestaties blijven dan ook niet onopgemerkt en Openda zou nu alweer in aanmerking komen voor een volgende transfer.

Volgens Ekrem Konur zou Newcastle United namelijk de situatie van Openda in de gaten houden. De Magpies kregen de voorbije weken af te rekenen met een heuse blessuregolf en drie trof ook hun voorhoede. Zowel Callum Wilson als Alexander Isak liggen in de lappenmand en die laatste kreeg al regelmatig af te rekenen met blessures.

Transfer lijkt voorlopig niet realistisch

Een extra spits lijkt dus geen overbodige luxe, maar een transfer in januari lijkt volkomen onrealistisch. RB Leipzig zal zijn nieuwste goudhaantje niet laten gaan tenzij er een monsterbedrag op tafel komt en Newcastle-trainer Eddie Howe liet al weten dat zijn club tijdens de wintermercato niet met geld gaat gooien.

De andere optie die Konur naar voor schuift, is overigens Elyes Wahi - zowaar de opvolger van Openda bij Lens. Ook die piste lijkt echter weinig haalbaar, want ook Wahi maakte nog maar vorige zomer zijn transfer. De 20-jarige liet zich de voorbije maanden wel al zien in de Champions League.

Zou Openda in de Premier League goed aarden?

Meest recent

Nederlanders stomverbaasd: "Vanaken beste speler van België"

Na de tegenvallende WK-start met 2 op 6, krijgt bondscoach Rudi Garcia de nodige kritiek over zich ...

104
104
Magic Messi! Historische goals brengen Argentinië ronde verder

Argentinië blijft voorlopig op koers om zijn wereldtitel te verlengen. De Albiceleste zijn ...

72
72
Nieuwe club voor Renard; AA Gent kondigt vertrek aan

AA Gent begint binnen een maand al aan het nieuwe seizoen in de voorrondes van de Conference League. ...

141
141
Doku vader geworden in Londen! Tijdstip WK-terugkeer bekend

Jérémy Doku en zijn vrouw Shireen Raymond zijn bevallen van hun eerste kindje. Dat ...

260
260
Anderlecht duwt voor WK-transfer: oude bekende in beeld

Anderlecht heeft het dossier van een oude bekende weer op tafel gelegd. Vandaag lijkt het nog een ...

238
238
'Wit konijn Sibierski: nieuwe trainer RSCA onderweg'

RSC Anderlecht vatte maandag de voorbereiding op komend seizoen aan. Nog altijd zonder nieuwe ...

474
474
Bommetje bij RSCA: comeback Kindermans eist slachtoffer

RSC Anderlecht sluit een verloren zoon weer in de armen, want via de clubkanalen werd Jean ...

282
282
Kerkhofs geeft Van Gucht lik op stuk: "Of hij te klein is?"

Sommige uitspraken blijven hangen omdat ze zo onverwacht eerlijk zijn. Dat was ook het geval toen ...

118
118
Garcia slikt bittere pil: WK al afgelopen voor Doku?

Na de magere twee op zes kunnen de Rode Duivels zich geen misstap meer veroorloven. Winst tegen ...

143
143
Anderlecht kondigt Kindermans aan, Antwerp kiest opvolger

Eerder op de dag geraakte bekend dat Jean Kindermans terugkeert naar Neerpede. Lang heeft een ...

360
360
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

498
498
'Vrancken verrast met nieuwe buitenlandse club'

Wouter Vrancken heeft zijn nieuwe club zo goed als beet. De ex-trainer van STVV gaat aan de slag ...

316
316
Kerkhofs heeft groot transfernieuws bij Hasselt

Sporting Hasselt was al heel actief op de transfermarkt. De Limburgers zijn echter nog niet klaar ...

140
140
'Maartens Martens op weg naar buitenlandse stuntclub'

Maartens Martens werd enkele maanden geleden ontslagen bij AZ Alkmaar. De Belgische trainer is op ...

40
40
Sibierski in tijdsnood: Anderlecht moet dringend toeslaan

RSC Anderlecht startte vandaag met de veldtraining. Zonder coach. Daar komt snel verandering in. ...

395
395
Lionel Messi, de man die alle data nutteloos maakt

Het WK kan tot op heden heel erg bekoren. Goed voetbal, verrassingen van de kleintjes en de meeste ...

55
55
België barst: De Bruyne & co, geen lieve verhaaltjes meer

België bakt er voorlopig niks van dit WK. Van de ervaren kleppers is alleen Thibaut Courtois ...

473
473
'Anderlecht slaat toe: Jean Kindermans keert terug'

De kogel is door de kerk: Jean Kindermans keert terug naar RSC Anderlecht. Dat maakt Het Laatste ...

663
663
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

128
128
Nainggolan betrokken bij verkeersincident in Antwerpen

Radja Nainggolan is met Patro Eisden begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De ...

109
109
Vanaken in de basis: grote gevolgen voor de aanval

Hans Vanaken wordt in de basis geschreeuwd door bepaalde analisten. Maar Rudi Garcia gaat dan knopen ...

321
321
Chadli corrigeert Garcia: "Zij hadden sneller moeten komen"

De Rode Duivels likken hun wonden na een nieuwe ontgoochelende prestatie op het WK. Na de ...

131
131
Drukte bij Lommel: 4 vertrekkers, 3 anderen kunnen blijven

Lommel SK wist het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 te pakken. De Limburgers ...

49
49
Mazzu heeft nieuwe Belgische club beet

Felice Mazzu hopte de voorbije jaren al tussen heel wat Belgische clubs. De ervaren trainer moest ...

102
102
Transfers: aanwinsten voor Charlerloi, Beveren, La Louvière

Door het WK is het nog even wachten op echte toptransfers, maar heel wat kleinere clubs zijn wel al ...

227
227

Meer sportnieuws