'Openda versiert alweer nieuwe toptransfer'

door
'Openda versiert alweer nieuwe toptransfer'

Loïs Openda blikt terug op een ongelukkige week bij de Rode Duivels. Hij kreeg volop zijn kans met een basisplaats tegen Servië en een helft als invaller tegen Azerbeidzjan, maar miste in die eerste partij een aantal opgelegde kansen en kon tegen de Azeri's zijn stempel niet drukken. Het staat in schril contrast met zijn bloedvorm op clubniveau.

Nadat hij in zijn eerste seizoen bij RC Lens meteen 21 keer scoorde in de Ligue 1, versierde Openda in de zomer zijn droomtransfer naar RB Leipzig. Ook daar scoort de 23-jarige spits aan de lopende band. In de Bundesliga zit hij in elf matchen al aan negen goals en twee assists en ook in de Champions League vond hij al twee keer de weg naar de netten.

Newcastle denkt aan Openda

Daarmee is Openda uitgegroeid tot één van de sensaties van de Bundesliga - en dat in een competitie die met Harry Kane, Victor Boniface en Serhou Guirassy toch de nodige spitsen van topniveau of in bloedvorm telt. Zijn prestaties blijven dan ook niet onopgemerkt en Openda zou nu alweer in aanmerking komen voor een volgende transfer.

Volgens Ekrem Konur zou Newcastle United namelijk de situatie van Openda in de gaten houden. De Magpies kregen de voorbije weken af te rekenen met een heuse blessuregolf en drie trof ook hun voorhoede. Zowel Callum Wilson als Alexander Isak liggen in de lappenmand en die laatste kreeg al regelmatig af te rekenen met blessures.

Transfer lijkt voorlopig niet realistisch

Een extra spits lijkt dus geen overbodige luxe, maar een transfer in januari lijkt volkomen onrealistisch. RB Leipzig zal zijn nieuwste goudhaantje niet laten gaan tenzij er een monsterbedrag op tafel komt en Newcastle-trainer Eddie Howe liet al weten dat zijn club tijdens de wintermercato niet met geld gaat gooien.

De andere optie die Konur naar voor schuift, is overigens Elyes Wahi - zowaar de opvolger van Openda bij Lens. Ook die piste lijkt echter weinig haalbaar, want ook Wahi maakte nog maar vorige zomer zijn transfer. De 20-jarige liet zich de voorbije maanden wel al zien in de Champions League.

Zou Openda in de Premier League goed aarden?

Meest recent

AA Gent weer bij af: De Mil streng voor spelers

AA Gent maakte de voorbije weken een mooie opmars en drong zelfs weer de top zes binnen na een negen ...

30
30
'Knaltransfer Ordoñez: ook Engelse grootmacht meldt zich'

Club Brugge beleefde al bij al een rustige wintermercato, maar in de zomer mogen we opnieuw vuurwerk ...

44
44
Nainggolan verbaast: "Daar kan ik nog mee"

Radja Nainggolan maakt dezer dagen furore in de Challenger Pro League. Op zijn 37ste maakte de ...

50
50
Gent schiet zichzelf in voet: pijnlijke nederlaag tegen OHL

AA Gent was de voorbije weken weer de top zes binnengeslopen, maar heeft zijn positie daar weer in ...

78
78
PSV ontdekt nieuwe Belg: "Zoveel mogelijk meepikken"

De voorbije weken kampten ze bij PSV met een stevige blessurecrisis. Dat had echter ook tot gevolg ...

21
21
Beerschot verstevigt derde plaats, Futures winnen op valreep

Zaterdagavond stonden er nog drie wedstrijden op het programma in de Challenger Pro League. Daarin ...

68
68
'Anderlecht-talent is het beu: vertrek dreigt'

Bij Anderlecht was het alweer een drukke transferperiode. En ook in de zomer lijkt er weer heel wat ...

314
314
Harde woorden bij Charleroi na einde fraaie reeks

Charleroi was de laatste weken bezig aan een zeer straffe reeks en was in 2026 nog altijd ...

47
47
Chelsea-coach verschaft update over rentree Lavia

Al jarenlang geldt Roméo Lavia als misschien wel hét grootste talent van het Belgische ...

49
49
'Raskin op weg naar knaltransfer voor een prikje'

De titelstrijd in Schotland belooft de komende maanden nog zeer spannend te worden. Het verrassende ...

105
105
Tienkoppig Cercle stunt en stopt straffe reeks Charleroi

Charleroi was de voorbije weken aan een zeer straffe reeks bezig. Nadat het zes veelal topmatchen ...

63
63
Riemer zijn hart gebroken: RSCA-lieveling verdwijnt

Brian Riemer was de laatste trainer die het best goed deed in Anderlecht. Hij werd door een ...

191
191
Cercle Brugge cashte opnieuw: derde duurste ooit

Cercle Brugge kende een zeer stevige wintermercato. De Bruggelingen lieten heel veel miljoenen ...

124
124
Van der Elst fronst: eerste keuze van Still verrast

Edward Still nam over na het ontslag van Besnik Hasi. Zijn eerste match ging meteen al niet goed: ...

136
136
'FC Barcelona duwt door: megadeal lijkt beslist'

FC Barcelona is bezig aan een goed seizoen. Ze kunnen nog de titel en de Champions League winnen. De ...

91
91
'Spoedoverleg bij Anderlecht: stuntnaam duikt op'

De klok tikt bij Anderlecht in de zoektocht naar een nieuwe hoofdcoach. Een piste-Thorsten Fink viel ...

608
608
'Bitsige strijd tussen Standard en Charleroi barst los'

Standard en Sporting Charleroi zijn twee ploegen die knokken voor een plaats in de top zes in de ...

48
48
Eto’o 'op weg' naar Genk? Dossier plots heet

Samuel Eto’o is een man die al zeer veel in het nieuws kwam de afgelopen maanden. Onder meer ...

310
310
Beslissende Trossard zet Arsenal op stevige titelkoers

In de Premier League stonden er om 16u maar liefst vijf wedstrijden op het programma. Arsenal was de ...

33
33
Zulte Waregem gaat compleet uit zijn dak na late treffer

Om 16u was er toch de nodige spanning aan de Gaverbeek. Zulte Waregem gaf FCV Dender partij en dat ...

109
109
Dortmund zet Kompany & co zeer zwaar onder druk

Gaat het alsnog spannend worden in de Bundesliga? Borussia Dortmund staat op zes punten van Bayern ...

43
43
Euvrard ziet probleem bij Standard: coach voert druk stevig op

Standard won vorige week gevleid van RSC Anderlecht. Het was een zege die héél veel ...

101
101
Boskamp in mediastorm: reacties komen keihard binnen

Johan Boskamp zorgde eerder deze week voor heel wat beroering met een openhartig interview over zijn ...

92
92
Bayern kijkt naar Kompany na ‘minicrisis’: coach reageert gevat

Vincent Kompany weet wat hij dit weekend moet doen met Bayern: winnen. Na de 1 op 6 staat er druk op ...

64
64
'Barcelona vloekt: Club Brugge gooit roet in eten'

Club Brugge heeft in januari heel veel aanbiedingen naast zich neergelegd. Onder meer FC Barcelona ...

551
551

Meer sportnieuws