‘Keiharde Deila pakt Yaremchuk genadeloos aan’

1029
‘Keiharde Deila pakt Yaremchuk genadeloos aan’

Ondanks de hooggespannen verwachtingen presteert Roman Yaremchuk teleurstellend op huurbasis bij Valencia CF, waardoor hij zelfs tot de vierde spits van de club is gedegradeerd.

Een terugkeer naar Club Brugge lijkt onvermijdelijk in januari, maar het optimisme en enthousiasme van Ronny Deila lijkt sterk afgenomen. De Noorse coach heeft er vorige zomer alles aan gedaan om de aanvaller uit zijn neerwaartse spiraal te halen, maar zonder succes.

“De deur is pas dicht als hij zou vertrekken of uitgeleend worden”, zei hij toen.

LEES OOK: 'Club Brugge opnieuw pionier: megadeal van 60 miljoen'

Valencia degradeert Yaremchuk tot vierde spits

Nélson Verissimo had het volste vertrouwen in de slaagkansen van Roman Yaremchuk toen hij vorige seizoen op huurbasis naar Valencia CF vertrok.

Verissimo, die eerder Roman Yaremchuk coachte bij Benfica, deelde in een interview met AS dat Yaremchuk “onder normale omstandigheden tussen de tien en vijftien doelpunten kan scoren voor Valencia.”

Rubén Baraja beschouwde Yaremchuk als een speler die hij nodig zou hebben dit seizoen, en de coach van Valencia stelde een grote honger en gretigheid vast bij zijn gehuurde spits.

Hoewel de 27-jarige Oekraïner verschillende speelkansen kreeg van Baraja, bleef de club telkens op zijn honger zitten door de teleurstellende prestaties van Yaremchuk. In 205 minuten in de Spaanse competitie heeft hij bijvoorbeeld nog maar één poging naar en op het doel afgevuurd.

Hij is zelfs gedegradeerd naar de vierde plaats in de hiërarchie van Valencia-spitsen, achter Hugo Duro, Alberto Mari (die eigenlijk bij FC Valencia Mestalla speelt), en Diego Lopez (die eigenlijk een flankspeler is).

Yaremchuk lijkt nog steeds grote moeite te hebben met de aanpassing aan zijn nieuwe omgeving in Valencia; zijn lichaamstaal verraadt dat hij zich niet goed voelt in het systeem van Baraja, en het is duidelijk dat hij daar effectief niet in past.

Valencia heeft geen tijd: Yaremchuk return to sender?

Een extra complicatie is dat Roman Yaremchuk geen Engels spreekt, wat de communicatie met zijn ploegmaats en de coach bijzonder moeilijk maakt. Het conflict tussen Rusland en Oekraïne speelt uiteraard ook een grote rol in de gemoedstoestand van Yaremchuk.

Het voornaamste struikelblok voor Valencia is echter de dringende noodzaak om op korte termijn goede resultaten te behalen en dito prestaties neer te zetten. Aan de Costa del Azahar is er bijgevolg weinig tijd en ruimte om Yaremchuk geduldig bij de hand te nemen.

Binnen de club heerst er ook weinig enthousiasme. Hoewel Yaremchuk in zijn eerste minuten nog een gretige indruk maakte, nam die bedrijvigheid gestaag af. Hij lijkt amper van de grond te komen in de luchtduels en vertoont opvallend weinig initiatief in het balbezit en -verlies.

“Hij houdt geen bal meer bij. Hij staat bijna nooit met zijn gezicht naar het doel. Hij is niet sterk in de duels”, stelde Deporte Valenciano vast. “Indien hij niet snel zijn draai vindt, is de kans groot dat Yaremchuk in de winter alweer vertrekt", luidt het dan weer bij verschillende lokale media.

Club Brugge zoekt nieuwe spits, maar Yaremchuk zal het niet worden

Een vroegtijdige terugkeer van Roman Yaremchuk naar Club Brugge lijkt dus onvermijdelijk. Ronny Deila is op zoek naar een nieuwe spits, en de club speurt de transfermarkt af naar aanvallende versterking, waardoor een do-over voor Yaremchuk een plausibele optie lijkt.

Desondanks lijkt Yaremchuk niet meteen te kunnen rekenen op een herkansing bij Club Brugge. Club Brugge hoopte vorige zomer dat een verandering van omgeving hem goed zou doen en hem in staat zou stellen zijn topniveau weer te bereiken.

Tegelijkertijd werd het tijdelijke vertrek van Yaremchuk gezien als een motie van wantrouwen van zowel Deila als de club. Bij de aanstelling van Deila als nieuwe coach van Club Brugge, kreeg hij enkele belangrijke doelstellingen van het bestuur, waaronder de rehabilitatie van Yaremchuk.

De Noorse coach stond voor de grote uitdaging om de spits terug naar zijn topniveau te brengen en zijn marktwaarde terug op te krikken om totale kapitaalvernietiging te voorkomen.

Dit was geen eenvoudige taak, aangezien de Oekraïense spits mentaal moeilijk te doorgronden is, introvert en zwaar is getroffen door de oorlog in zijn thuisland. Deila ging enthousiast te werk met Yaremchuk en hij stelde een positieve instelling vast bij de spits, maar hij erkende ook dat er nog veel ruimte was voor verbetering.

Blijft de deur van Deila dicht voor Yaremchuk?

Club Brugge heeft er alles aan gedaan om de aanvaller uit zijn neerwaartse spiraal te halen. “Weinig slaan, maar vooral veel zalven. De positieve dingen worden tot vervelens toe benadrukt, de Oekraïner voor zover hij dat toelaat met liefde overladen”, scheef Het Laatste Nieuws.

Maar Roman Yaremchuk slaagde er nog steeds niet in om te overtuigen. Dezelfde krant was van mening dat Ronny Deila, ondanks zijn goede bedoelingen en zijn plan van aanpak, het probleem van Yaremchuk heeft onderschat.

Er is immers aanzienlijke tijd en moeite gestoken in de rehabilitatie van Yaremchuk, maar zonder resultaat.

De spits kreeg wellicht een mentale klap door het feit dat hij Club Brugge in de vorige zomer plotseling moest verlaten, en dat zal ook het geval zijn als hij in januari wordt teruggestuurd door Valencia.

De deur van Deila lijkt ondertussen helemaal dicht te zijn voor Yaremchuk. “Zolang een speler toont dat hij mijn vertrouwen waard is, zal ik ook nooit deuren sluiten”, zei Deila eind juli aan Krant van West-Vlaanderen.

“Ja, dan heb ik het ook over Yaremchuk die ik intensief probeer opnieuw op niveau te krijgen. Roman is er nog niet, maar zolang hij nog speler is van Club Brugge zal ik blijven proberen. Zolang hij hier nog is. De deur is pas dicht als hij zou vertrekken of uitgeleend worden.”

Moet Yaremchuk een nieuwe kans krijgen van Deila?

Meest recent

Nieuwe Ronaldo-twist: bondscoach zet deur wagenwijd open

De eerste kwartfinalist in de Nations League is nu al bekend, want na een vierde zege op rij is ...

26
26
Ierland-Israël ontspoort weer met spuwincident

Zondagavond keken Ierland en Israël elkaar opnieuw in de ogen en daar was na de bewogen ...

31
31
Vrancken slaat terug na Belgische kritiek

Wouter Vrancken zette in de zomer een zeer opmerkelijke stap in zijn trainerscarrière. Na een ...

26
26
Nederland pakt leiding in groep, Portugal al geplaatst

De eerste kwartfinalist in de Nations League is zondagavond al bekend geraakt. Portugal heeft zich ...

28
28
De Cat maakte (even?) einde aan profcarrière RSCA-talent

Anderlecht incasseerde in de zomer met veel tegenzin 18,5 miljoen euro voor Nathan De Cat, die ...

52
52
Van Bommel verrast iedereen: "Beste met wie ik ooit speelde"

De Rode Duivels staan maandagavond in hun vierde wedstrijd in de Nations League opnieuw tegenover ...

117
117
Godts: "Of ik mij in Parijs extra zal willen tonen?"

De Rode Duivels gaan maandagavond in Parijs op zoek naar hun derde overwinning in deze Nations ...

21
21
'Frans team krijgt vorm: Zidane wijzigt stevig'

Maandagavond spelen de Rode Duivels hun laatste wedstrijd van een intens vierluik. Daarin nemen ze ...

57
57
Van Bommel lyrisch over Duivel: "Speelde drie keer goed"

Mark van Bommel gaat volledig mee in het verhaal van de KBVB. Meten is weten. De bondscoach sprak op ...

128
128
Van der Bruggen weg bij Cercle Brugge? Dit zegt de middenvelder

Cercle Brugge is niet goed begonnen aan het seizoen. De Bruggelingen kunnen wel weer rekenen op ...

182
182
'Het staat al vast: Van Bommel vernedert Lukaku opnieuw'

Vijftien minuten en vijf balcontacten had hij nodig in Luik. Doelpunt 94, Sclessin op zijn kop, de ...

157
157
Van Bommel prikkelt Duivel: "Kan veel beter"

België neemt het maandagavond op tegen Frankrijk, dat uiteraard de grote favoriet is. Mark van ...

166
166
‘Beerschot plant verrassende ingaande transfer'

De 24-jarige flankaanvaller Amine Rehmi is opgedoken bij Beerschot. De Nederlander zit sinds 3 ...

284
284
Godts looft Rode Duivel: "Leer veel van hem"

Mika Godts krijgt volop zijn kans onder Mark van Bommel. De flankaanvaller toonde zich vooral tegen ...

148
148
Nieuw middenveld, nieuwe aanvoerder: Van Bommel geeft hint

De Rode Duivels sluiten maandagavond hun eerste vierluik af in de Nations League met de op papier ...

522
522
"Staat vlijmscherp" - Boskamp smult van één Rode Duivel

De Rode Duivels zijn zondagnamiddag met het nodige vertrouwen naar Parijs afgereisd voor het duel ...

92
92
'Club Brugge opnieuw pionier: megadeal van 60 miljoen'

Club Brugge zorgde afgelopen zomer voor een straffe mijlpaal. Dankzij de transfer van Christos ...

778
778
Harde keuzes Anderlecht: zijspoor dreigt na 9 basisplaatsen

RSC Anderlecht pakte in het slot van de zomermercato uit met een spectulair transferoffensief. ...

457
457
Onuitgegeven ploeg tegen Belgen? Zidane overweegt surprise

Maandagavond sluiten de Rode Duivels het erg lange interland-luik af met een affiche van formaat. Zo ...

61
61
Anderlecht glundert: actie Ambros tegen Spanje gaat viraal

RSC Anderlecht zag tijdens de huidige interland-periode verschillende internationals uitzwermen. En ...

121
121
Rode Duivel in moeilijkheden: Chatelle verlangt wissel

Mark van Bommel kan tevreden zijn over zijn eerste drie wedstrijden als Belgisch bondscoach. Maar ...

292
292
'City wordt leeggeroofd: Barça gaat voor Europese klepper'

Omdat de club inmiddels een beroepsprocedure heeft opgestart, zal het allicht nog een tijdje duren ...

174
174
Concurrentie Mechele? Gedegradeerd duo toont zich op training

Mark van Bommel heeft tijdens zijn eerste interlands als Belgisch bondscoach niet al te veel ...

401
401
'Olise legt harde eis neer bij Bayern: 200 miljoen euro'

Met zijn knappe doelpunten toonde Michael Olise in de voorbije interlands van Frankrijk waarom hij ...

335
335
Zidane fileert Rode Duivels na bekijken België-Turkije

Net zoals een week geleden kruisen de Rode Duivels maandagavond de degens met Frankrijk. Daags ...

459
459

Meer sportnieuws