‘Keiharde Deila pakt Yaremchuk genadeloos aan’

1029 stemmen
‘Keiharde Deila pakt Yaremchuk genadeloos aan’

Ondanks de hooggespannen verwachtingen presteert Roman Yaremchuk teleurstellend op huurbasis bij Valencia CF, waardoor hij zelfs tot de vierde spits van de club is gedegradeerd.

Een terugkeer naar Club Brugge lijkt onvermijdelijk in januari, maar het optimisme en enthousiasme van Ronny Deila lijkt sterk afgenomen. De Noorse coach heeft er vorige zomer alles aan gedaan om de aanvaller uit zijn neerwaartse spiraal te halen, maar zonder succes.

“De deur is pas dicht als hij zou vertrekken of uitgeleend worden”, zei hij toen.

LEES OOK: 'Club pakt fors uit: enorm bedrag voor vierde zomeraanwinst'

Valencia degradeert Yaremchuk tot vierde spits

Nélson Verissimo had het volste vertrouwen in de slaagkansen van Roman Yaremchuk toen hij vorige seizoen op huurbasis naar Valencia CF vertrok.

Verissimo, die eerder Roman Yaremchuk coachte bij Benfica, deelde in een interview met AS dat Yaremchuk “onder normale omstandigheden tussen de tien en vijftien doelpunten kan scoren voor Valencia.”

Rubén Baraja beschouwde Yaremchuk als een speler die hij nodig zou hebben dit seizoen, en de coach van Valencia stelde een grote honger en gretigheid vast bij zijn gehuurde spits.

Hoewel de 27-jarige Oekraïner verschillende speelkansen kreeg van Baraja, bleef de club telkens op zijn honger zitten door de teleurstellende prestaties van Yaremchuk. In 205 minuten in de Spaanse competitie heeft hij bijvoorbeeld nog maar één poging naar en op het doel afgevuurd.

Hij is zelfs gedegradeerd naar de vierde plaats in de hiërarchie van Valencia-spitsen, achter Hugo Duro, Alberto Mari (die eigenlijk bij FC Valencia Mestalla speelt), en Diego Lopez (die eigenlijk een flankspeler is).

Yaremchuk lijkt nog steeds grote moeite te hebben met de aanpassing aan zijn nieuwe omgeving in Valencia; zijn lichaamstaal verraadt dat hij zich niet goed voelt in het systeem van Baraja, en het is duidelijk dat hij daar effectief niet in past.

Valencia heeft geen tijd: Yaremchuk return to sender?

Een extra complicatie is dat Roman Yaremchuk geen Engels spreekt, wat de communicatie met zijn ploegmaats en de coach bijzonder moeilijk maakt. Het conflict tussen Rusland en Oekraïne speelt uiteraard ook een grote rol in de gemoedstoestand van Yaremchuk.

Het voornaamste struikelblok voor Valencia is echter de dringende noodzaak om op korte termijn goede resultaten te behalen en dito prestaties neer te zetten. Aan de Costa del Azahar is er bijgevolg weinig tijd en ruimte om Yaremchuk geduldig bij de hand te nemen.

Binnen de club heerst er ook weinig enthousiasme. Hoewel Yaremchuk in zijn eerste minuten nog een gretige indruk maakte, nam die bedrijvigheid gestaag af. Hij lijkt amper van de grond te komen in de luchtduels en vertoont opvallend weinig initiatief in het balbezit en -verlies.

“Hij houdt geen bal meer bij. Hij staat bijna nooit met zijn gezicht naar het doel. Hij is niet sterk in de duels”, stelde Deporte Valenciano vast. “Indien hij niet snel zijn draai vindt, is de kans groot dat Yaremchuk in de winter alweer vertrekt", luidt het dan weer bij verschillende lokale media.

Club Brugge zoekt nieuwe spits, maar Yaremchuk zal het niet worden

Een vroegtijdige terugkeer van Roman Yaremchuk naar Club Brugge lijkt dus onvermijdelijk. Ronny Deila is op zoek naar een nieuwe spits, en de club speurt de transfermarkt af naar aanvallende versterking, waardoor een do-over voor Yaremchuk een plausibele optie lijkt.

Desondanks lijkt Yaremchuk niet meteen te kunnen rekenen op een herkansing bij Club Brugge. Club Brugge hoopte vorige zomer dat een verandering van omgeving hem goed zou doen en hem in staat zou stellen zijn topniveau weer te bereiken.

Tegelijkertijd werd het tijdelijke vertrek van Yaremchuk gezien als een motie van wantrouwen van zowel Deila als de club. Bij de aanstelling van Deila als nieuwe coach van Club Brugge, kreeg hij enkele belangrijke doelstellingen van het bestuur, waaronder de rehabilitatie van Yaremchuk.

De Noorse coach stond voor de grote uitdaging om de spits terug naar zijn topniveau te brengen en zijn marktwaarde terug op te krikken om totale kapitaalvernietiging te voorkomen.

Dit was geen eenvoudige taak, aangezien de Oekraïense spits mentaal moeilijk te doorgronden is, introvert en zwaar is getroffen door de oorlog in zijn thuisland. Deila ging enthousiast te werk met Yaremchuk en hij stelde een positieve instelling vast bij de spits, maar hij erkende ook dat er nog veel ruimte was voor verbetering.

Blijft de deur van Deila dicht voor Yaremchuk?

Club Brugge heeft er alles aan gedaan om de aanvaller uit zijn neerwaartse spiraal te halen. “Weinig slaan, maar vooral veel zalven. De positieve dingen worden tot vervelens toe benadrukt, de Oekraïner voor zover hij dat toelaat met liefde overladen”, scheef Het Laatste Nieuws.

Maar Roman Yaremchuk slaagde er nog steeds niet in om te overtuigen. Dezelfde krant was van mening dat Ronny Deila, ondanks zijn goede bedoelingen en zijn plan van aanpak, het probleem van Yaremchuk heeft onderschat.

Er is immers aanzienlijke tijd en moeite gestoken in de rehabilitatie van Yaremchuk, maar zonder resultaat.

De spits kreeg wellicht een mentale klap door het feit dat hij Club Brugge in de vorige zomer plotseling moest verlaten, en dat zal ook het geval zijn als hij in januari wordt teruggestuurd door Valencia.

De deur van Deila lijkt ondertussen helemaal dicht te zijn voor Yaremchuk. “Zolang een speler toont dat hij mijn vertrouwen waard is, zal ik ook nooit deuren sluiten”, zei Deila eind juli aan Krant van West-Vlaanderen.

“Ja, dan heb ik het ook over Yaremchuk die ik intensief probeer opnieuw op niveau te krijgen. Roman is er nog niet, maar zolang hij nog speler is van Club Brugge zal ik blijven proberen. Zolang hij hier nog is. De deur is pas dicht als hij zou vertrekken of uitgeleend worden.”

Moet Yaremchuk een nieuwe kans krijgen van Deila?

Meest recent

Cercle strikt Belgische aanwinst, ook Charleroi versterkt middenveld

Nog anderhalve week te gaan en het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League gaat van start. De ...

3
3
Onverwachte climax DAZN-soap: groot nieuws voor voetbalkijker

De Pro League kwam woensdag met groot nieuws naar buiten. Niet alleen onthulde het zijn nieuwe ...

217
217
'Club pakt fors uit: enorm bedrag voor vierde zomeraanwinst'

Club Brugge staat op punt om zijn achterhoede van een kwaliteitsinjectie te voorzien. Volgens ...

453
453
'Arsenal wil titel verlengen: monstersom voor PL-smaakmaker'

Arsenal FC won afgelopen seizoen de Engelse titel en haalde de finale van de Champions League. Om ...

131
131
‘Anderlecht slaat toe: geniale 10 met gouden linker’

Anderlecht zoekt deze zomer extra creativiteit en is daarbij op een opvallend spoor beland. Het ...

541
541
'Plots nieuwe opening voor transfer De Ketelaere naar PSG'

Hij genoot de voorbije dagen van een welverdiende vakantie in het gezelschap van onder meer Kevin De ...

33
33
Godts spreekt klare taal over mogelijke transfer

Het bleek uiteindelijk net niet genoeg voor een plaats in de WK-selectie van de Rode Duivels, maar ...

53
53
'Standard troeft Essevee af voor nieuwste aanwinst'

Iets meer dan een week voor de start van het seizoen in de Jupiler Pro League zijn de meeste ...

115
115
De Bruyne en De Ketelaere laten internet ontploffen

Kevin De Bruyne geniet momenteel van een vakantie op Ibiza, maar de Rode Duivel zorgt ook naast het ...

65
65
'Hasi blijft Belgisch gaan en klopt nu ook aan bij Union'

Besnik Hasi werd in februari op straat gezet bij Anderlecht omdat de resultaten tegenvielen, maar ...

84
84
Grote verrassing: Pro League en DAZN samen verder tot 2030

Het vorige seizoen was bijzonder tumultueus voor de Belgische voetbalclubs én ...

258
258
Anderlecht heeft aanwinst beet: coach bevestigt transfer

Anderlecht zit met de volle focus bij zijn terugwedstrijd van donderdagavond tegen Hammarby in de ...

433
433
Standard is toptalent definitief kwijt

Standard droomt volgend seizoen van een Europees ticket en heeft daarvoor deze zomer al de nodige ...

77
77
Leko haalt keihard uit naar concurrenten: "Dat is raar"

Binnen twee dagen gaat het Belgische voetbalseizoen officieel van start met de Supercup. Die wordt ...

360
360
Alarmbellen gaan af: Genk slikt wéér pandoering

Een dikke week voor de start van de competitie lijken ze bij KRC Genk met zorgen te zitten. De ...

361
361
Bruno doet oproep aan de fans van Anderlecht

Het is morgen al een cruciaal duel voor RSC Anderlecht. Er moét gewonnen worden van Hammarby, ...

319
319
Lokeren rondt zeer lucratieve transfer officieel af

Net zoals elke Belgische club leeft ook Sporting Lokeren van de transfergelden van uitgaande ...

104
104
Realistische Kana: "Zijn geen favoriet tegen Hammbarby"

RSC Anderlecht speelde degelijk, maar zeker niet overweldigend goed tegen Hammarby. Dat kan ook niet ...

234
234
Cercle Brugge pakt uit met enorme stunttransfer

Cercle Brugge heeft zopas een nieuwe speler voorgesteld. De Bruggelingen wisten voor een toch wel ...

175
175
Lommel SK heeft beet: tweede ingaande transfer een feit

Transfernieuws bij Lommel SK. De Limburgers hebben vandaag hun tweede ingaande transfer meegedeeld ...

37
37
Ajax maakt stunt bekend: Tolu Arokodare tekent

Ajax heeft een volgende toptransfer aangekondigd. De Amsterdammers maakten vandaag de komst van Tolu ...

169
169
Bruno zet RSCA met de voeten op de grond: "De titel?"

Er staat héél veel druk op de ketel bij RSC Anderlecht. De Brusselaars moéten ...

808
808
'Standard schrikt: Premier League lonkt naar sterkhouder'

Bij Standard konden ze deze zomer al eens de kassa laten rinkelen, want Wolverhampton Wanderers ...

165
165
'Hasi wil nu ook in Genk komen shoppen'

Besnik Hasi vond deze zomer een opmerkelijke nieuwe uitdaging, vier maanden na zijn ontslag bij ...

225
225
'Vierde aanwinst voor Club: transfersom bekend'

Het duurde even voor de zomermercato van Club Brugge op gang kwam, maar sinds het einde van het WK ...

834
834

Meer sportnieuws