‘Keiharde Deila pakt Yaremchuk genadeloos aan’

door
‘Keiharde Deila pakt Yaremchuk genadeloos aan’

Ondanks de hooggespannen verwachtingen presteert Roman Yaremchuk teleurstellend op huurbasis bij Valencia CF, waardoor hij zelfs tot de vierde spits van de club is gedegradeerd.

Een terugkeer naar Club Brugge lijkt onvermijdelijk in januari, maar het optimisme en enthousiasme van Ronny Deila lijkt sterk afgenomen. De Noorse coach heeft er vorige zomer alles aan gedaan om de aanvaller uit zijn neerwaartse spiraal te halen, maar zonder succes.

“De deur is pas dicht als hij zou vertrekken of uitgeleend worden”, zei hij toen.

LEES OOK: Eén buis bij geroteerd Club: "Zat er paar keer naast"

Valencia degradeert Yaremchuk tot vierde spits

Nélson Verissimo had het volste vertrouwen in de slaagkansen van Roman Yaremchuk toen hij vorige seizoen op huurbasis naar Valencia CF vertrok.

Verissimo, die eerder Roman Yaremchuk coachte bij Benfica, deelde in een interview met AS dat Yaremchuk “onder normale omstandigheden tussen de tien en vijftien doelpunten kan scoren voor Valencia.”

Rubén Baraja beschouwde Yaremchuk als een speler die hij nodig zou hebben dit seizoen, en de coach van Valencia stelde een grote honger en gretigheid vast bij zijn gehuurde spits.

Hoewel de 27-jarige Oekraïner verschillende speelkansen kreeg van Baraja, bleef de club telkens op zijn honger zitten door de teleurstellende prestaties van Yaremchuk. In 205 minuten in de Spaanse competitie heeft hij bijvoorbeeld nog maar één poging naar en op het doel afgevuurd.

Hij is zelfs gedegradeerd naar de vierde plaats in de hiërarchie van Valencia-spitsen, achter Hugo Duro, Alberto Mari (die eigenlijk bij FC Valencia Mestalla speelt), en Diego Lopez (die eigenlijk een flankspeler is).

Yaremchuk lijkt nog steeds grote moeite te hebben met de aanpassing aan zijn nieuwe omgeving in Valencia; zijn lichaamstaal verraadt dat hij zich niet goed voelt in het systeem van Baraja, en het is duidelijk dat hij daar effectief niet in past.

Valencia heeft geen tijd: Yaremchuk return to sender?

Een extra complicatie is dat Roman Yaremchuk geen Engels spreekt, wat de communicatie met zijn ploegmaats en de coach bijzonder moeilijk maakt. Het conflict tussen Rusland en Oekraïne speelt uiteraard ook een grote rol in de gemoedstoestand van Yaremchuk.

Het voornaamste struikelblok voor Valencia is echter de dringende noodzaak om op korte termijn goede resultaten te behalen en dito prestaties neer te zetten. Aan de Costa del Azahar is er bijgevolg weinig tijd en ruimte om Yaremchuk geduldig bij de hand te nemen.

Binnen de club heerst er ook weinig enthousiasme. Hoewel Yaremchuk in zijn eerste minuten nog een gretige indruk maakte, nam die bedrijvigheid gestaag af. Hij lijkt amper van de grond te komen in de luchtduels en vertoont opvallend weinig initiatief in het balbezit en -verlies.

“Hij houdt geen bal meer bij. Hij staat bijna nooit met zijn gezicht naar het doel. Hij is niet sterk in de duels”, stelde Deporte Valenciano vast. “Indien hij niet snel zijn draai vindt, is de kans groot dat Yaremchuk in de winter alweer vertrekt", luidt het dan weer bij verschillende lokale media.

Club Brugge zoekt nieuwe spits, maar Yaremchuk zal het niet worden

Een vroegtijdige terugkeer van Roman Yaremchuk naar Club Brugge lijkt dus onvermijdelijk. Ronny Deila is op zoek naar een nieuwe spits, en de club speurt de transfermarkt af naar aanvallende versterking, waardoor een do-over voor Yaremchuk een plausibele optie lijkt.

Desondanks lijkt Yaremchuk niet meteen te kunnen rekenen op een herkansing bij Club Brugge. Club Brugge hoopte vorige zomer dat een verandering van omgeving hem goed zou doen en hem in staat zou stellen zijn topniveau weer te bereiken.

Tegelijkertijd werd het tijdelijke vertrek van Yaremchuk gezien als een motie van wantrouwen van zowel Deila als de club. Bij de aanstelling van Deila als nieuwe coach van Club Brugge, kreeg hij enkele belangrijke doelstellingen van het bestuur, waaronder de rehabilitatie van Yaremchuk.

De Noorse coach stond voor de grote uitdaging om de spits terug naar zijn topniveau te brengen en zijn marktwaarde terug op te krikken om totale kapitaalvernietiging te voorkomen.

Dit was geen eenvoudige taak, aangezien de Oekraïense spits mentaal moeilijk te doorgronden is, introvert en zwaar is getroffen door de oorlog in zijn thuisland. Deila ging enthousiast te werk met Yaremchuk en hij stelde een positieve instelling vast bij de spits, maar hij erkende ook dat er nog veel ruimte was voor verbetering.

Blijft de deur van Deila dicht voor Yaremchuk?

Club Brugge heeft er alles aan gedaan om de aanvaller uit zijn neerwaartse spiraal te halen. “Weinig slaan, maar vooral veel zalven. De positieve dingen worden tot vervelens toe benadrukt, de Oekraïner voor zover hij dat toelaat met liefde overladen”, scheef Het Laatste Nieuws.

Maar Roman Yaremchuk slaagde er nog steeds niet in om te overtuigen. Dezelfde krant was van mening dat Ronny Deila, ondanks zijn goede bedoelingen en zijn plan van aanpak, het probleem van Yaremchuk heeft onderschat.

Er is immers aanzienlijke tijd en moeite gestoken in de rehabilitatie van Yaremchuk, maar zonder resultaat.

De spits kreeg wellicht een mentale klap door het feit dat hij Club Brugge in de vorige zomer plotseling moest verlaten, en dat zal ook het geval zijn als hij in januari wordt teruggestuurd door Valencia.

De deur van Deila lijkt ondertussen helemaal dicht te zijn voor Yaremchuk. “Zolang een speler toont dat hij mijn vertrouwen waard is, zal ik ook nooit deuren sluiten”, zei Deila eind juli aan Krant van West-Vlaanderen.

“Ja, dan heb ik het ook over Yaremchuk die ik intensief probeer opnieuw op niveau te krijgen. Roman is er nog niet, maar zolang hij nog speler is van Club Brugge zal ik blijven proberen. Zolang hij hier nog is. De deur is pas dicht als hij zou vertrekken of uitgeleend worden.”

Moet Yaremchuk een nieuwe kans krijgen van Deila?

Meest recent

Anderlecht scoort aan lopende band: "Zo oneerlijk!"

Zulte Waregem en RSC Anderlecht begonnen om 18u30 aan hun match aan de Gaverbeek. De eerste 45 ...

67
67
Complete offday KRC Genk: Hayen geeft dé oorzaak

KRC Genk is zondagmiddag stevig van zijn roze wolk gedonderd. Na vijf opeenvolgende overwinningen, ...

57
57
Madrileense kater nog groter: Barça neemt macht weer over

Na 25 speeldagen is het opnieuw FC Barcelona dat bovenaan het klassement staat in La Liga. De ...

17
17
'Trainersbom RSCA: contact met Deense kampioenenmaker'

RSC Anderlecht nam exact drie weken geleden afscheid van Besnik Hasi als hoofdcoach en heeft nog ...

205
205
SK Beveren dendert voort: promotiefeest na knotsgek slot

Op prachtige wijze heeft SK Beveren nu al de promotie veiliggesteld. De Waaslanders zetten op het ...

93
93
Malinwa droomt meer dan ooit van PO1 na klinische zege

Meer dan ooit mogen ze bij KV Mechelen dromen van de Champions' Play-Offs. Malinwa profiteerde ...

43
43
Zulte Waregem - Anderlecht: Taravel voert drie wissels door

Door het puntenverlies van enkele concurrenten, kan RSC Anderlecht zondagavond een gouden zaak doen ...

73
73
Koude douche Lukaku en co, Liverpool ontsnapt in 97ste minuut

In de Italiaanse Serie A heeft SSC Napoli opnieuw duur puntenverlies geleden. Ondanks een late ...

52
52
Eén buis bij geroteerd Club: "Zat er paar keer naast"

Club Brugge heeft tussen zijn duels tegen Atlético Madrid door, geen steken laten vallen in ...

239
239
"Rot op!" - Genk-sterkhouder valt keihard door de mand

KRC Genk heeft zijn sterke reeks van de laatste weken zondagmiddag op abrupte wijze tot een einde ...

299
299
'Kompany in zijn nopjes: herkansing Bayern voor toptransfer'

Bayern München speelde zaterdag tegen Eintracht Frankfurt met vuur, maar wist uiteindelijk toch ...

70
70
Sleutelmatch Anderlecht: 'Taravel grijpt in met basiself'

Na de zwakke resultaten van de voorbije weken, is de deelname van RSC Anderlecht aan de Champions' ...

489
489
PO I-koorts daalt in Genk: Standard opent gehaktmolen

De strijd om PO1 wordt week na week een rollercoaster die verschillende zijsporen heeft. Deze keer ...

138
138
Transferflop dreigt bij Club: miljoenenaankoop 'spoorloos'

Club Brugge investeerde afgelopen zomer de nodige miljoenen in het aanwerven van versterking. Het ...

592
592
AA Gent likt zijn wonden: "Enorme ontgoocheling"

In de strijd om de Champions' Play-Offs heeft AA Gent vrijdagavond een bijzonder slechte zaak ...

243
243
Vandenbroeck bekent kleur: de sterkste tegenstanders in JPL

Zulte Waregem wil zondagavond de drie punten thuis houden tegen RSC Anderlecht. Opnieuw een mooie ...

177
177
Club verovert Europa: "Als ze zo in competitie spelen ..."

Club Brugge maakte deze week opnieuw indruk in de Champions League. Ondanks een 0-2-achterstand aan ...

653
653
Absolute rotavond Courtois: Spaanse media vellen verdict

In de Spaanse Primera Division krijgt FC Barcelona zondagnamiddag een uitgelezen kans om de ...

88
88
Union komt met nieuws na noodlottige fase David

Union SG wist zaterdagavond zijn leidersplaats met succes te verdedigen en won op eigen veld met 2-1 ...

152
152
Anderlecht met rug tegen muur: "Als ze Schreuder echt willen ..."

RSC Anderlecht dreigt zijn trainersplan alsnog te moeten omgooien. De recordkampioen had de intentie ...

395
395
Genk vs. Standard: opstellingen Hayen en Euvrard bekend

KRC Genk zit momenteel in een goede vorm en wist zijn vijf laatste matchen te winnen. Die lijn wil ...

47
47
Brusselmans breekt helemaal: "Denk na over de dood"

Herman Brusselmans maakte onlangs bekend dat hij niet meer zal opdraven in de jury van De Slimste ...

94
94
TRANSFERUURTJE: Schok rond De Bruyne, nieuwe club Mignolet?

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

440
440
De Spor herleeft: Is Erik Van Looy de geheime redder?

Sporting Hasselt werd onder leiding van Rik Verheye en Sam Kerkhofs een echte 'cultclub'. De Spor ...

200
200
‘Strijd om Moreira barst los: monstersom op tafel’

De opmars van Diego Moreira is indrukwekkend. De buitenspeler groeide bij Strasbourg uit tot een ...

55
55

Meer sportnieuws