‘Keiharde Deila pakt Yaremchuk genadeloos aan’

1029
‘Keiharde Deila pakt Yaremchuk genadeloos aan’

Ondanks de hooggespannen verwachtingen presteert Roman Yaremchuk teleurstellend op huurbasis bij Valencia CF, waardoor hij zelfs tot de vierde spits van de club is gedegradeerd.

Een terugkeer naar Club Brugge lijkt onvermijdelijk in januari, maar het optimisme en enthousiasme van Ronny Deila lijkt sterk afgenomen. De Noorse coach heeft er vorige zomer alles aan gedaan om de aanvaller uit zijn neerwaartse spiraal te halen, maar zonder succes.

“De deur is pas dicht als hij zou vertrekken of uitgeleend worden”, zei hij toen.

LEES OOK: Dierckx doet boekje open over Club Brugge: “Een schok”

Valencia degradeert Yaremchuk tot vierde spits

Nélson Verissimo had het volste vertrouwen in de slaagkansen van Roman Yaremchuk toen hij vorige seizoen op huurbasis naar Valencia CF vertrok.

Verissimo, die eerder Roman Yaremchuk coachte bij Benfica, deelde in een interview met AS dat Yaremchuk “onder normale omstandigheden tussen de tien en vijftien doelpunten kan scoren voor Valencia.”

Rubén Baraja beschouwde Yaremchuk als een speler die hij nodig zou hebben dit seizoen, en de coach van Valencia stelde een grote honger en gretigheid vast bij zijn gehuurde spits.

Hoewel de 27-jarige Oekraïner verschillende speelkansen kreeg van Baraja, bleef de club telkens op zijn honger zitten door de teleurstellende prestaties van Yaremchuk. In 205 minuten in de Spaanse competitie heeft hij bijvoorbeeld nog maar één poging naar en op het doel afgevuurd.

Hij is zelfs gedegradeerd naar de vierde plaats in de hiërarchie van Valencia-spitsen, achter Hugo Duro, Alberto Mari (die eigenlijk bij FC Valencia Mestalla speelt), en Diego Lopez (die eigenlijk een flankspeler is).

Yaremchuk lijkt nog steeds grote moeite te hebben met de aanpassing aan zijn nieuwe omgeving in Valencia; zijn lichaamstaal verraadt dat hij zich niet goed voelt in het systeem van Baraja, en het is duidelijk dat hij daar effectief niet in past.

Valencia heeft geen tijd: Yaremchuk return to sender?

Een extra complicatie is dat Roman Yaremchuk geen Engels spreekt, wat de communicatie met zijn ploegmaats en de coach bijzonder moeilijk maakt. Het conflict tussen Rusland en Oekraïne speelt uiteraard ook een grote rol in de gemoedstoestand van Yaremchuk.

Het voornaamste struikelblok voor Valencia is echter de dringende noodzaak om op korte termijn goede resultaten te behalen en dito prestaties neer te zetten. Aan de Costa del Azahar is er bijgevolg weinig tijd en ruimte om Yaremchuk geduldig bij de hand te nemen.

Binnen de club heerst er ook weinig enthousiasme. Hoewel Yaremchuk in zijn eerste minuten nog een gretige indruk maakte, nam die bedrijvigheid gestaag af. Hij lijkt amper van de grond te komen in de luchtduels en vertoont opvallend weinig initiatief in het balbezit en -verlies.

“Hij houdt geen bal meer bij. Hij staat bijna nooit met zijn gezicht naar het doel. Hij is niet sterk in de duels”, stelde Deporte Valenciano vast. “Indien hij niet snel zijn draai vindt, is de kans groot dat Yaremchuk in de winter alweer vertrekt", luidt het dan weer bij verschillende lokale media.

Club Brugge zoekt nieuwe spits, maar Yaremchuk zal het niet worden

Een vroegtijdige terugkeer van Roman Yaremchuk naar Club Brugge lijkt dus onvermijdelijk. Ronny Deila is op zoek naar een nieuwe spits, en de club speurt de transfermarkt af naar aanvallende versterking, waardoor een do-over voor Yaremchuk een plausibele optie lijkt.

Desondanks lijkt Yaremchuk niet meteen te kunnen rekenen op een herkansing bij Club Brugge. Club Brugge hoopte vorige zomer dat een verandering van omgeving hem goed zou doen en hem in staat zou stellen zijn topniveau weer te bereiken.

Tegelijkertijd werd het tijdelijke vertrek van Yaremchuk gezien als een motie van wantrouwen van zowel Deila als de club. Bij de aanstelling van Deila als nieuwe coach van Club Brugge, kreeg hij enkele belangrijke doelstellingen van het bestuur, waaronder de rehabilitatie van Yaremchuk.

De Noorse coach stond voor de grote uitdaging om de spits terug naar zijn topniveau te brengen en zijn marktwaarde terug op te krikken om totale kapitaalvernietiging te voorkomen.

Dit was geen eenvoudige taak, aangezien de Oekraïense spits mentaal moeilijk te doorgronden is, introvert en zwaar is getroffen door de oorlog in zijn thuisland. Deila ging enthousiast te werk met Yaremchuk en hij stelde een positieve instelling vast bij de spits, maar hij erkende ook dat er nog veel ruimte was voor verbetering.

Blijft de deur van Deila dicht voor Yaremchuk?

Club Brugge heeft er alles aan gedaan om de aanvaller uit zijn neerwaartse spiraal te halen. “Weinig slaan, maar vooral veel zalven. De positieve dingen worden tot vervelens toe benadrukt, de Oekraïner voor zover hij dat toelaat met liefde overladen”, scheef Het Laatste Nieuws.

Maar Roman Yaremchuk slaagde er nog steeds niet in om te overtuigen. Dezelfde krant was van mening dat Ronny Deila, ondanks zijn goede bedoelingen en zijn plan van aanpak, het probleem van Yaremchuk heeft onderschat.

Er is immers aanzienlijke tijd en moeite gestoken in de rehabilitatie van Yaremchuk, maar zonder resultaat.

De spits kreeg wellicht een mentale klap door het feit dat hij Club Brugge in de vorige zomer plotseling moest verlaten, en dat zal ook het geval zijn als hij in januari wordt teruggestuurd door Valencia.

De deur van Deila lijkt ondertussen helemaal dicht te zijn voor Yaremchuk. “Zolang een speler toont dat hij mijn vertrouwen waard is, zal ik ook nooit deuren sluiten”, zei Deila eind juli aan Krant van West-Vlaanderen.

“Ja, dan heb ik het ook over Yaremchuk die ik intensief probeer opnieuw op niveau te krijgen. Roman is er nog niet, maar zolang hij nog speler is van Club Brugge zal ik blijven proberen. Zolang hij hier nog is. De deur is pas dicht als hij zou vertrekken of uitgeleend worden.”

Moet Yaremchuk een nieuwe kans krijgen van Deila?

Meest recent

Leko hakt knopen door: laatste kans bij Club Brugge?

Met het oog al half op PSV gericht gaat Club Brugge vrijdag op bezoek bij Zulte Waregem. Vermits hij ...

0
0
Bornauw waarschuwt Bruno: 5 voor 12 bij Anderlecht

Zelf houdt hij niet van het woord 'crisis', maar als CEO van RSC Anderlecht voelde Kenneth Bornauw ...

16
16
Nieuwkomers in Jupiler Pro League: de 11 grootste flops

...

53
53
Dierckx doet boekje open over Club Brugge: “Een schok”

Tuur Dierckx speelt momenteel bij het Sporting Hasselt van Sam Kerkhofs en Rik Verheye, maar de ...

33
33
Transfermislukking Union op tafel: “Bormans zéér kwaad”

Union SG groeide zeer snel uit tot een Belgische topclub na de promotie. In 2020 had het echter ook ...

25
25
Ronaldo achterna: nieuw avontuur Courtois en Gerzig?

De streamingdiensten focussen zich meer en meer op de sportwereld en de grote figuren achter de ...

21
21
Lierse jubelt met ruwe diamant: “Ik wil naar JPL”

Lierse speelt momenteel in de Challenger Pro League. De Belgische traditieclub heeft de ambitie om ...

37
37
Bayern geeft Kompany-update: “Ernstig en serieus”

Vincent Kompany is herstellende van een hersenvliesontsteking. De Belgische oefenmeester zal een ...

87
87
Koni De Winter krijgt er flink van langs, Theate blundert

Koni De Winter zat afgelopen WK in de selectie van de Rode Duivels, maar de centrale verdediger ...

16
16
Crisis bij Man Utd: Tielemans duidelijk over ontslag Carrick

Vorig seizoen leek Manchester United goed op weg om weer de aansluiting met de Engelse top te maken, ...

43
43
Chelsea maakt dezelfde fout: "Nieuwe De Bruyne of Lukaku"

De voorbije jaren kwam Chelsea zeer graag in België shoppen en met Mike Penders en Roméo ...

22
22
Transfers Sibierski gebuisd? Bornauw geeft zijn rapport

De povere resultaten van de laatste weken hebben ervoor gezorgd dat alles bij Anderlecht in vraag ...

121
121
RWDM knipt ook laatste band met Textor door

Bij RWDM speelden zich de voorbije jaren enkele van de meest bizarre taferelen in het Belgische ...

34
34
"De beste coach in de JPL" - verrassende naam krijgt lof

Dit weekend zijn we in de Jupiler Pro League al toe aan de tiende speeldag. In de voorbije weken ...

66
66
Ontslag aan de orde? Bornauw tikt Bruno stevig op de vingers

Zaterdag krijgt Anderlecht het bezoek van Westerlo en er staat grote druk op die wedstrijd. Na de ...

177
177
TRANSFERUURTJE: 'Deschamps keert terug, drama voor Bakayoko'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

92
92
Nainggolan in grote problemen? Parket vraagt heftige celstraf

Radja Nainggolan riskeert een bijzonder zware straf. De voormalige Rode Duivel, die tegenwoordig bij ...

132
132
Inter en AC Milan pakken uit met nieuw miljardenstadion

Niet enkel Club Brugge, maar ook enkele Europese grootmachten willen een nieuw stadion bouwen. ...

85
85
Vannieuwkerke slaat keihard terug na ongeziene soap aan kust

De soap bij KV Diksmuide Oostende krijgt opnieuw een opvallend vervolg. Claude Vindevogel, de ...

59
59
Afrika Cup draait kar compleet: grote verandering

Terwijl er nog veel onduidelijkheid is over de vorige Afrika Cup, heeft de Afrikaanse ...

31
31
Gianni Infantino out? UEFA zet FIFA-baas een ferme hak

Gianni Infantino kwam na het WK in een storm terecht. De FIFA-baas wilde rechten van het WK aan ...

157
157
Grote zorgen bij Courtois en Gerzig: "Ontzettend bang"

Thibaut Courtois is al jaren een grote naam bij Real Madrid en vrouwlief Mishel Gerzig is eveneens ...

55
55
TD Napoli doet boekje open over transfer Lukaku

Het voorbije anderhalf jaar was voor Romelu Lukaku allesbehalve makkelijk. Bij Fenerbahçe ...

178
178
Nieuwe parel klaar bij Genk: "Hopelijk volgend seizoen"

De sportieve resultaten bij KRC Genk kennen pieken en dalen, maar de Limburgers slagen er wel in om ...

104
104
'Bakayoko op straat gezet? Club grijpt keihard in'

Enkele jaren geleden leek hij nog de toekomst van het Belgische voetbal na zijn sensationele ...

292
292

Meer sportnieuws