‘Keiharde Deila pakt Yaremchuk genadeloos aan’

door
‘Keiharde Deila pakt Yaremchuk genadeloos aan’

Ondanks de hooggespannen verwachtingen presteert Roman Yaremchuk teleurstellend op huurbasis bij Valencia CF, waardoor hij zelfs tot de vierde spits van de club is gedegradeerd.

Een terugkeer naar Club Brugge lijkt onvermijdelijk in januari, maar het optimisme en enthousiasme van Ronny Deila lijkt sterk afgenomen. De Noorse coach heeft er vorige zomer alles aan gedaan om de aanvaller uit zijn neerwaartse spiraal te halen, maar zonder succes.

“De deur is pas dicht als hij zou vertrekken of uitgeleend worden”, zei hij toen.

LEES OOK: Analisten vellen verdict: Jashari verdiende Gouden Schoen?

Valencia degradeert Yaremchuk tot vierde spits

Nélson Verissimo had het volste vertrouwen in de slaagkansen van Roman Yaremchuk toen hij vorige seizoen op huurbasis naar Valencia CF vertrok.

Verissimo, die eerder Roman Yaremchuk coachte bij Benfica, deelde in een interview met AS dat Yaremchuk “onder normale omstandigheden tussen de tien en vijftien doelpunten kan scoren voor Valencia.”

Rubén Baraja beschouwde Yaremchuk als een speler die hij nodig zou hebben dit seizoen, en de coach van Valencia stelde een grote honger en gretigheid vast bij zijn gehuurde spits.

Hoewel de 27-jarige Oekraïner verschillende speelkansen kreeg van Baraja, bleef de club telkens op zijn honger zitten door de teleurstellende prestaties van Yaremchuk. In 205 minuten in de Spaanse competitie heeft hij bijvoorbeeld nog maar één poging naar en op het doel afgevuurd.

Hij is zelfs gedegradeerd naar de vierde plaats in de hiërarchie van Valencia-spitsen, achter Hugo Duro, Alberto Mari (die eigenlijk bij FC Valencia Mestalla speelt), en Diego Lopez (die eigenlijk een flankspeler is).

Yaremchuk lijkt nog steeds grote moeite te hebben met de aanpassing aan zijn nieuwe omgeving in Valencia; zijn lichaamstaal verraadt dat hij zich niet goed voelt in het systeem van Baraja, en het is duidelijk dat hij daar effectief niet in past.

Valencia heeft geen tijd: Yaremchuk return to sender?

Een extra complicatie is dat Roman Yaremchuk geen Engels spreekt, wat de communicatie met zijn ploegmaats en de coach bijzonder moeilijk maakt. Het conflict tussen Rusland en Oekraïne speelt uiteraard ook een grote rol in de gemoedstoestand van Yaremchuk.

Het voornaamste struikelblok voor Valencia is echter de dringende noodzaak om op korte termijn goede resultaten te behalen en dito prestaties neer te zetten. Aan de Costa del Azahar is er bijgevolg weinig tijd en ruimte om Yaremchuk geduldig bij de hand te nemen.

Binnen de club heerst er ook weinig enthousiasme. Hoewel Yaremchuk in zijn eerste minuten nog een gretige indruk maakte, nam die bedrijvigheid gestaag af. Hij lijkt amper van de grond te komen in de luchtduels en vertoont opvallend weinig initiatief in het balbezit en -verlies.

“Hij houdt geen bal meer bij. Hij staat bijna nooit met zijn gezicht naar het doel. Hij is niet sterk in de duels”, stelde Deporte Valenciano vast. “Indien hij niet snel zijn draai vindt, is de kans groot dat Yaremchuk in de winter alweer vertrekt", luidt het dan weer bij verschillende lokale media.

Club Brugge zoekt nieuwe spits, maar Yaremchuk zal het niet worden

Een vroegtijdige terugkeer van Roman Yaremchuk naar Club Brugge lijkt dus onvermijdelijk. Ronny Deila is op zoek naar een nieuwe spits, en de club speurt de transfermarkt af naar aanvallende versterking, waardoor een do-over voor Yaremchuk een plausibele optie lijkt.

Desondanks lijkt Yaremchuk niet meteen te kunnen rekenen op een herkansing bij Club Brugge. Club Brugge hoopte vorige zomer dat een verandering van omgeving hem goed zou doen en hem in staat zou stellen zijn topniveau weer te bereiken.

Tegelijkertijd werd het tijdelijke vertrek van Yaremchuk gezien als een motie van wantrouwen van zowel Deila als de club. Bij de aanstelling van Deila als nieuwe coach van Club Brugge, kreeg hij enkele belangrijke doelstellingen van het bestuur, waaronder de rehabilitatie van Yaremchuk.

De Noorse coach stond voor de grote uitdaging om de spits terug naar zijn topniveau te brengen en zijn marktwaarde terug op te krikken om totale kapitaalvernietiging te voorkomen.

Dit was geen eenvoudige taak, aangezien de Oekraïense spits mentaal moeilijk te doorgronden is, introvert en zwaar is getroffen door de oorlog in zijn thuisland. Deila ging enthousiast te werk met Yaremchuk en hij stelde een positieve instelling vast bij de spits, maar hij erkende ook dat er nog veel ruimte was voor verbetering.

Blijft de deur van Deila dicht voor Yaremchuk?

Club Brugge heeft er alles aan gedaan om de aanvaller uit zijn neerwaartse spiraal te halen. “Weinig slaan, maar vooral veel zalven. De positieve dingen worden tot vervelens toe benadrukt, de Oekraïner voor zover hij dat toelaat met liefde overladen”, scheef Het Laatste Nieuws.

Maar Roman Yaremchuk slaagde er nog steeds niet in om te overtuigen. Dezelfde krant was van mening dat Ronny Deila, ondanks zijn goede bedoelingen en zijn plan van aanpak, het probleem van Yaremchuk heeft onderschat.

Er is immers aanzienlijke tijd en moeite gestoken in de rehabilitatie van Yaremchuk, maar zonder resultaat.

De spits kreeg wellicht een mentale klap door het feit dat hij Club Brugge in de vorige zomer plotseling moest verlaten, en dat zal ook het geval zijn als hij in januari wordt teruggestuurd door Valencia.

De deur van Deila lijkt ondertussen helemaal dicht te zijn voor Yaremchuk. “Zolang een speler toont dat hij mijn vertrouwen waard is, zal ik ook nooit deuren sluiten”, zei Deila eind juli aan Krant van West-Vlaanderen.

“Ja, dan heb ik het ook over Yaremchuk die ik intensief probeer opnieuw op niveau te krijgen. Roman is er nog niet, maar zolang hij nog speler is van Club Brugge zal ik blijven proberen. Zolang hij hier nog is. De deur is pas dicht als hij zou vertrekken of uitgeleend worden.”

Moet Yaremchuk een nieuwe kans krijgen van Deila?

Meest recent

Topspeler KRC Genk zet deur voor transfer wagenwijd open

Bij KRC Genk dreigen ze deze mercato met Zakaria El Ouahdi nog een speler kwijt te spelen. De ...

2
2
'Wullaert hakt knoop door: interesse is bijzonder groot'

Tessa Wullaert won haar zesde Gouden Schoen. Logisch. Ze is al vele jaren de beste speelster in het ...

20
20
’Verrassende Belgische transfer bij Anderlecht’

De eerste week van de mercato in de Jupiler Pro League ligt bijna achter de rug. Bij RSC Anderlecht ...

120
120
Analisten vellen verdict: Jashari verdiende Gouden Schoen?

De Gouden Schoen 2025 heeft een grote verrassing opgeleverd. Christos Tzolis maakte zijn ...

63
63
Terugkeer naar België? De Bruyne dropt mysterieuze uitspraak

De eregast op het Gala van de Gouden Schoen was niemand minder dan Kevin De Bruyne. De spelmaker van ...

40
40
Prijs met donker randje: hommeles Coosemans en Anderlecht

Colin Coosemans beleefde zondagavond één van de mooiste momenten uit zijn ...

186
186
Gouden Schoen zindert na: Vandenbempt schetst nasleep Club

Club Brugge heeft opnieuw de Gouden Schoen gewonnen. Tenminste toch een ex-speler van Blauw-Zwart. ...

197
197
Barça wint wéér finale van Real: Spanjaarden fileren Courtois

FC Barcelona heeft zichzelf opgevolgd als winnaar van de Supercopa de España. In de finale ...

174
174
Club Brugge op z’n kop: Jashari-stunt met keiharde gevolgen

Niemand bij Club Brugge zag dit aankomen. Wat een avond van bevestiging moest worden, draaide uit op ...

561
561
Vloek verbroken: Gouden Schoen sluit Anderlecht weer in armen

De hoofdprijs ging uiteindelijk naar een speler van Club Brugge, of AC Milan zo u verkiest, maar ook ...

162
162
Schok op Gouden Schoen: Tzolis stuift weg, consternatie bij Club

De 72ste Gouden Schoen heeft een verrassing van formaat opgeleverd. Het was Ardon Jashari die met de ...

716
716
"Wat een aanfluiting!" - Gouden Schoen doet bom ontploffen

De ontknoping van de Gouden Schoen zorgde zondagavond voor een verrassing van formaat. Terwijl in ...

639
639
Mokio en Bounida aangepakt: "Word er helemaal gek van"

Ajax opende zondag zijn 2026 met een overwinning, maar helemaal van een leien dakje ging het toch ...

123
123
'Van den Bosch verrast en stuurt grootmacht wandelen'

De verwachting was de voorbije weken dat Antwerp zich deze winter zou versterken om volop te kunnen ...

370
370
Grote ontgoocheling bij Tzolis: "Wat moet ik zeggen?"

De Gouden Schoen kreeg zondagavond een zeer verrassende laureaat. Het was tot ieders verbazing ...

499
499
Lang en McTominay redden Napoli in kraker tegen Inter

In de Serie A stond er zondagavond nog een onvervalste kraker op het programma. Titelverdediger ...

172
172
Geen prijs voor Courtois: Barça pakt Spaanse Supercup

Thibaut Courtois is er zondagavond niet in geslaagd om met Real Madrid een eerste prijs van het ...

120
120
Grote verrassing: Ardon Jashari pakt de Gouden Schoen

Zondagavond werd in Middelkerke de Gouden Schoen uitgedeeld. Het werd uiteindelijk een feestavond ...

643
643
Verassende beste Belg in buitenland, Belofte van het Jaar ook bekend

Op het Gala van de Gouden Schoen worden zondagavond heel wat prijzen uitgedeeld. De eerste ...

268
268
Kassa rinkelt weer bij Club: knaltransfer Furo officieel

Bij Club Brugge is de eerste transfer van deze winter een feit. Het gaat meteen om een zeer ...

229
229
Club en RSCA vallen in de prijzen, Pocognoli ook

Het gala van de Gouden Schoen is ondertussen begonnen en er is al een eerste prijs uitgedeeld. Zopas ...

423
423
De Bruyne weldra terug? KDB geeft cruciale update

Kevin De Bruyne is vanavond te gast bij het gala van de Gouden Schoen. De Rode Duivel sprak op de ...

87
87
Hatenboer laat zich gelden: RSCA weet niet wat het ziet

RSC Anderlecht kocht een jaar geleden Cedric Hatenboer voor ruim 2 miljoen euro. Hij werd al ...

307
307
'Uittocht bij Westerlo: volgende vertrekker staat klaar'

Bij KVC Westerlo mogen we nog een aantal uitgaande transfers verwachten. De Kemphanen kunnen het ...

99
99
'Clement wil smaakmaker uit de Jupiler Pro League'

Rangers FC is de afgelopen jaren wel vaker in België komen shoppen. Dat was niet altijd een ...

100
100

Meer sportnieuws