Mignolet: "Zo'n profiel missen we bij Club Brugge"

door
Mignolet:

Club Brugge investeerde vorige zomer stevig om na een mislukt seizoen een nieuwe start te nemen. Het kaapte Ronny Deila weg bij Standard als nieuwe coach en daarnaast kwam er voor 24 miljoen euro aan nieuwe spelersmateriaal, met Igor Thiago en Hugo Vetlesen als duurste nieuwkomers.

Maar die stevige investeringen lijken nog niet echt hun vruchten afgeworpen te hebben. In de Conference League doet Club wel wat het moet doen, want na vier speeldagen staat het aan de leiding in zijn poule en is het al zeker dat het zal overwinteren. Maar in de competitie stelt Blauw-Zwart zwaar teleur.

LEES OOK: Frustratie na uitschakeling Club: "Het is een schande"

Mignolet weet wat Club Brugge mist

Club presteert wisselvallig en moet bijna halfweg de reguliere competitie vrede nemen met een schamele zevende plaats. Het wordt zo nog knokken om Play-Off I te halen en aan de titel lijken ze al helemaal niet te moeten denken. De achterstand op leider Union bedraagt momenteel al veertien punten.

Ze kunnen in Brugge dus maar beter voor de spiegel gaan staan om iets aan de huidige vorm te doen. Simon Mignolet legt alvast in Het Nieuwsblad de vinger op de wonde en duidt een groot manco aan. "Profielen als Alderweireld of Vertonghen, die kunnen we wel gebruiken", vindt de doelman immers.

Club mist leiderschap achterin

Er kwam de voorbije maanden al heel wat kritiek op de Brugse defensie. Dit seizoen trekt Club voluit de kaart van Jorne Spileers, maar de 18-jarige betaalt nog regelmatig leergeld. Naast hem staat Brandon Mechele, die doorgaans wel betrouwbaar is maar er zelden bovenuit steekt.

De enige alternatieven zijn de eveneens piepjonge Ordoñez en Dedryck Boyata. Die laatste had in principe het 'type-Alderweireld of -Vertonghen' van Club moeten worden - een leidersfiguur met internationale ervaring -, maar zijn transfer werd een grote mislukking. De 32-jarige ex-Rode Duivel haalde nooit zijn beste niveau en is intussen pas vierde keuze centraal achterin.

Ben je het eens met Mignolet?

Meest recent

'Anderlecht bibbert: Spaanse clubs springen op Angulo'

Anderlecht hoopt zich tijdens deze wintermercato nog stevig te kunnen versterken. Daarvoor wil het ...

130
130
Frustratie na uitschakeling Club: "Het is een schande"

Club Brugge zal zichzelf niet opvolgen als bekerwinnaar. Blauw-Zwart beleefde dinsdag immers een ...

266
266
Antwerp zwoegt zich in slot verlengingen naar halve finale

Antwerp heeft zich niet laten verrassen in de Croky Cup. De Great Old moest wel zwoegen om de halve ...

116
116
Doku en aanwinst zetten City met anderhalf been op Wembley

Manchester City is nog altijd in de running voor zijn eerste prijs van het seizoen. Het zette ...

30
30
Meesterlijke Guiagon bezorgt Club pijnlijke bekerexit

Club Brugge zal dit seizoen niet opnieuw de Croky Cup winnen. De kwartfinale werden dinsdagavond het ...

194
194
'OHL mengt zich in strijd om sensatie uit 1B'

De wintermercato moet in België nog echt losbarsten, maar er lijken alvast enkele spraakmakende ...

107
107
'Beerschot wil transferslag slaan bij Club Brugge'

Beerschot hoopt zich nog te kunnen mengen in de strijd om promotie naar de Jupiler Pro League, maar ...

92
92
'Anderlecht grijpt naast terugkeer oude JPL-bekende'

Anderlecht blijft wachten op zijn eerste echte aanwinst van deze wintermercato. Nochtans zijn er ...

169
169
Man Utd heeft nieuwe coach: icoon keert terug

Manchester United beleeft pijnlijke weken, want het slaagde er niet in om zijn vier laatste ...

67
67
'Plotse dubbeltransfer bij STVV'

Bij STVV is er stilaan de nodige interesse in de spelers. Zo lokken jongens als Rein Van Helden en ...

286
286
'Standard steekt JPL-club de loef af: deal nabij'

KVC Westerlo moet deze mercato winst maken om de rode cijfers te beperken. Tuur Rommens wordt voor ...

266
266
‘Zulte Waregem gaat voor absolute smaakmaker’

Zulte Waregem wil zich deze mercato nog gaan versterken. Essevee zou onder meer nog aanvallende ...

279
279
'Anderlecht op z’n kop: verrassende exit sterspeler?'

Anderlecht sprak maandenlang over vertrouwen en toekomst, maar die woorden klinken vandaag plots ...

637
637
Droomtransfer Faes rond, deals bij PSV en FCV Dender

Er vielen vandaag een aantal officieel afgeronde transfers te noteren. Wout Faes heeft een deal ...

97
97
Bosuil in tranen: Antwerp komt met emotioneel eerbetoon

De Bosuil maakt zich dinsdagavond niet alleen op voor een kwartfinale in de Croky Cup tegen La ...

343
343
'AA Gent vindt oplossing voor Mitrovic'

AA Gent is bezig met een grote schoonmaak in de A-kern. De Buffalo’s gaan nog een speler van ...

480
480
Verhuurde JPL-spelers: Hatenboer laat Nederland verstommen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

104
104
'Anderlecht dumpt miscast: masterplan Renard onthuld'

RSC Anderlecht hoopt in januari een oplossing te vinden voor tal van overbodige pionnen. ...

366
366
Grote comeback bij Antwerp: Oosting hakt knopen door

De winterstop kwam enigszins ongelegen voor Antwerp, dat net de goede flow te pakken had. Joseph ...

250
250
'De Mil incasseert mokerslag: plottwist bij AA Gent'

Met een cruciaal tweeluik tegen Anderlecht is het straks meteen van moeten voor AA Gent wil het nog ...

600
600
'Alarm in Anderlecht: steunpilaar op ramkoers met Renard'

Behalve de vele overbodige pionnen voor wie een oplossing moet worden gezocht eisen in januari ook ...

322
322
Na dubbel bedrog: Valentine onthullend over Ruben Van Gucht

Alle ogen waren op hen gericht tijdens het gala van de Gouden Schoen. Aan de zijde van VRT-gezicht ...

456
456
Renard heeft beet: Anderlecht stelt nieuwkomer voor

RSC Anderlecht heeft heel wat werk aan de winkel op de wintermercato. Op inkomend gebied staan een ...

420
420
'Here we go: Club Brugge richt pijlen op opvolger Vanaken'

Met de verkoop van Kaye Furo aan Brentford liet opnieuw een product van eigen kweek de kassa ...

330
330
Union op toerental: derde winteraanwinst officieel

Op het Gala van de Gouden Schoen werd ex-coach Sébastien Pocognoli als enige in de bloemetjes ...

69
69

Meer sportnieuws