'Ongeziene buitenkans voor Belgische topclubs'

door
'Ongeziene buitenkans voor Belgische topclubs'

De Belgische topclubs zetten steeds meer in op data, maar dat is zeker niet de heilige graal. Ook met al die data zijn er nog steeds veel mislukte transfers. Om hun scoutingsdepartement ook te voorzien van een 'stel goede ogen', kunnen ze misschien wel eens een man contacteren die weldra vrij is.

LEES OOK: Brugse afgang zindert na: OM zet De Zerbi op straat

'Ontdekker' Doku en Salah weg bij Rennes

Bij Stade Rennes is er een hele verandering op til. Technisch directeur Florian Maurice gaat na het seizoen de club wellicht verlaten. Opvallend genoeg gaat ook Thomas Dréossi de voormalige club van Jérémy Doku de rug toekeren. Dat maakt de Franse sportkrant L'Equipe bekend.

Dréossi was al 13 jaar aan de slag als scout bij Rennes en hij was verantwoordelijk voor het scouten van spelers in België, Nederland en Scandinavië. Dat leverde de Franse club toch de nodige aanwinsten op. De bekendste is uiteraard ook Doku, maar ook Mohammed Salah en Kamaldeen Sulemana kwamen via hem naar Rennes. 

Optie voor Belgische clubs?

De Belgische topclubs kunnen dus mogelijk eens gaan polsen bij de man. Misschien kan AA Gent wel eens polshoogte nemen, want daar zagen ze de afgelopen weken toch een aantal personen vertrekken uit het scoutingsdepartement. Al zouden ook andere Belgische clubs kunnen profiteren van zijn netwerk.

Dat Dréossi de Belgische markt goed kent, is uiteraard handig meegenomen. Nederland en Scandinavië zijn ook markten waar de Belgische ploegen de nodige zaken kunnen doen. Strijkt Dréossi daardoor weldra neer in België? 

Moeten Belgische clubs eens polsen?

Meest recent

‘Pijnlijke exit: Anderlecht zet speler brutaal buiten’

Anderlecht wil de kern verder afslanken, maar die operatie loopt niet zoals gepland — en ...

226
226
Commotie bij Club Brugge: Rigaux doet boekje open

Club Brugge hoopt zich straks voorbij Atlético Madrid naar de 1/8 finale van de Champions ...

78
78
Anderlecht speelt open kaart: De Cat richting uitgang?

Zowat de enige constante bij RSC Anderlecht dit seizoen zijn de straffe prestaties van Nathan De ...

170
170
Alarm bij Club Brugge: peperdure aankoop ontspoort

Club Brugge betaalde deze zomer een fortuin voor een nieuwe smaakmaker, maar het verhaal heeft meer ...

163
163
'Schreuder als tussenpaus: masterplan Anderlecht onthuld?'

Tenzij zijn huidige werkgever Al-Diriyah nog roet in het eten gooit wordt Alfred Schreuder allicht ...

419
419
Leko vist trio op: Club Brugge maakt CL-selectie bekend

In de play-offs van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag Atlético Madrid over de ...

147
147
Exit Brusselmans: 'Duistere reden beroert iedereen'

Herman Brusselmans was jarenlang een vertrouwd gezicht in meerdere televisie-programma's. Zijn ...

68
68
Harde hand Hayen bij KRC Genk onthuld: "Strenge regels"

Nicky Hayen heeft van KRC Genk weer een Play-Off 1-kandidaat gemaakt. De oefenmeester werd ...

190
190
Antwerp hoort schorsingsvoorstel Tsunashima na Anderlecht

Royal Antwerp FC ging in de terugwedstrijd van de halve finale van de beker met 0-4 onderuit tegen ...

65
65
'Zeven clubs kloppen aan bij Anderlecht: 20 miljoen'

Terwijl RSC Anderlecht achter de schermen nog bezig is de staf te vormen, zijn andere clubs al bezig ...

383
383
Antwerp-trio afgemaakt: “Zij gaan mee kopje onder”

Royal Antwerp FC incasseerde de afgelopen weken heel wat uppercuts. Eerst was er de uitschakeling in ...

171
171
Club Brugge opgelet: zwakte én sterkte Atlético blootgelegd

Club Brugge bekampt in de tussenronde van de Champions League Atlético Madrid. De formatie ...

63
63
Spectaculaire comeback Neuer? Doelman zet puntjes op de i

Manuel Neuer zal de geschiedenisboeken ingaan als één van de beste doelmannen ooit. De ...

39
39
Leko verbaast met aanpak: “Een draw is géén goed resultaat”

Club Brugge hoopt in de Champions League te verrassen. In de tussenronde wacht het Atlético ...

66
66
Winterse knaltransfer KRC Genk ketste af: “Droomclub"

De wintermercato zit er al een tijdje op. De Belgische clubs waren weer actief en ook bij KRC Genk ...

165
165
Sabbe roept oorlogstaal: ferme uitspraken voor Atlético

Club Brugge en Atlético Madrid kijken elkaar recht in de ogen namens de tussenronde van de ...

104
104
Mourinho flirt met Real, Arbeola reageert vlijmscherp

Real Madrid en Benfica maakten er op de laatste speeldag van de League Phase van de Champions League ...

60
60
Club vreest: Leko spreekt plots over dubbele mokerslag

Club Brugge rekent dit seizoen op Carlos Forbs. De Nederlander is na zijn overstap van Ajax volledig ...

246
246
Euforie STVV de kop in gedrukt: “Daardoor nog een dip”

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League. Vorig seizoen vocht ...

107
107
Actie Courtois blijft nazinderen: “Nóg meer respect”

Real Madrid neemt het in de Champions League op tegen Benfica. Op de laatste speeldag van de League ...

78
78
Hans Vanaken doet straffe Champions League-uitspraak

Club Brugge wist zich ook dit seizoen te plaatsen voor de tussenronde van de Champions League. De ...

261
261
De Cat naar WK 2026? Duidelijk oordeel over toptalent

RSC Anderlecht heeft met Nathan De Cat goud in handen. De middenvelder is op 17-jarige leeftijd al ...

161
161
‘STVV-leegloop op komst: ook Wouter Vrancken weg?’

Sint-Truiden VV verrast dit seizoen vriend en vijand. Wouter Vrancken en consorten staat op een ...

1074
1074
Vanaken verrast met lofzang: “Zoals Anderlecht vroeger”

Kan Club Brugge stunten in de Champions League? In de tussenronde van het kampioenenbal wacht ...

255
255
TRANSFERUURTJE: ‘Recordtransfer Club Brugge, Anderlecht baalt’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

559
559

Meer sportnieuws