Waarom Calvin Stengs een goede clubkeuze maakte

172 stemmen
Waarom Calvin Stengs een goede clubkeuze maakte

Royal Antwerp FC leek afgelopen zomer op weg om Calvin Stengs definitief over te nemen van OGC Nice. De aanvallende middenvelder besloot echter om alsnog naar Feyenoord te verkassen. Dat blijkt een zeer goede keuze te zijn geweest van de technisch vaardige speler.

Stengs is een sterkhouder bij Feyenoord, dat slechts 6 miljoen euro voor hem betaalde. De Rotterdammers doen het goed in de Champions League, waar ze in tegenstelling tot Antwerp wel hun mannetje kunnen staan. Ze maken er nog kans op overwintering.

LEES OOK: Nederland plots in zevende hemel: "Kunnen WK winnen"

Stengs mag dromen van EK

Stengs trok ook naar Feyenoord om zich in de kijker te spelen van bondscoach Ronald Koeman. Dat lukte ook, want hij werd al in twee interlandperiodes opgeroepen. Tegen Gibraltar scoorde hij drie keer. Hij beklaagt zich zijn overgang naar Feyenoord dus zeker niet.

"Ik wist wel dat ik meer in de picture zou komen in de Eredivisie. Dan is een uitnodiging voor Oranje het gevolg van goed spelen", zei hij aan Voetbal International. Het EK is het volgende doel. "Dat lijkt me wel, ja. De bal? Die gaat mee naar huis. Het is mijn allereerste. Misschien laat ik er nog wat handtekeningen op zetten zo."

Uitgespeeld als rechterflankaanvaller

Stengs, die heel erg wordt gemist op het middenveld van Antwerp, speelde als flankaanvaller. Bondscoach Koeman gaf meer uitleg over diens positie.

"Als je Dumfries in zijn kracht wil laten komen als opkomende rechtsback, dan heb je daar ook wel een speler nodig die op sommige momenten naar binnen komt. Dan is een linkspoot wel voordeliger ten opzichte van een rechtsbenige speler", legde Koeman uit.

Gaat Stengs mee naar het EK?

Meest recent

'Club stuit op njet: groot talent vertrekt'

Bij Club Brugge staan er deze zomer heel wat veranderingen op til. Heel wat sterkhouders dreigen te ...

3
3
De Mil spreekt klare taal over transferplannen AA Gent

Alsmaar meer eersteklassers beginnen volop met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Ook bij AA ...

25
25
'Club Brugge heeft fraaie dubbelslag helemaal beet'

Bij Club Brugge blijft het deze zomer voorlopig opmerkelijk stil wat betreft inkomende transfers. ...

172
172
Brandon Mechele brengt emotioneel nieuws uit Amerika

Brandon Mechele is één van de zeldzame lichtpunten in een zwalpend Belgisch team. De ...

104
104
Vanaken beleeft WK-hel: Garcia maakt het nóg pijnlijker

Hans Vanaken droomde van zijn eerste echte WK-kans, maar zijn keuzes zet Rudi Garcia hem voorlopig ...

243
243
'Garcia plooit alsnog: belangrijke wissel bij Rode Duivels'

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran lijkt het mes nu al op de keel te staan bij de Rode Duivels. ...

156
156
'Club laat zich niet afschrikken door contractverlenging'

Club Brugge maakt doorgaans snel zijn transferhuiswerk, maar deze zomer is het nog altijd wachten op ...

131
131
Vossen heeft spraakmakende transfer helemaal beet

Jelle Vossen beleefde een ontgoochelend seizoen bij Zulte Waregem, waar hij de voorbije maanden ...

70
70
'Wout Faes versiert absolute toptransfer'

Waar speelt Wout Faes komend seizoen? Dat is nog altijd een groot vraagteken. De Belgische ...

70
70
Midden in WK-storm haalt De Wever vernietigend uit

De sfeer rond de Rode Duivels was al allesbehalve uitbundig. Na twee teleurstellende gelijke spelen ...

123
123
Standard en Charleroi krijgen pittige straffen

Een deel van de fans van Standard en Sporting Charleroi maakten het vorig seizoen bont op Sclessin. ...

159
159
'Plotse transferwending omtrent Thorgan Hazard'

Bij RSC Anderlecht vonden ze geen akkoord met Thorgan Hazard. Beide partijen gingen uit elkaar. Het ...

295
295
Kanaté verklaart plots vertrek bij Anderlecht

RSC Anderlecht verhuurde vandaag Ibrahim Kanaté aan FC Kaiserslautern. De winger was een van ...

302
302
'KV Mechelen ruikt jackpot: Bundesliga-club meldt zich'

Bij KV Mechelen gaan er de komende weken nog de nodige spelers de club verlaten. Voor ...

221
221
Zulte Waregem komt met zeer groot transfernieuws

Zulte Waregem was tot op heden nog rustig op de transfermarkt. CEO Michiel Beeuwsaert gaf bij Het ...

400
400
Niets verloren? Zelfs zonder groepswinst mogen Duivels hopen

De verwachting was dat de Rode Duivels door de groepsfase van het WK zouden walsen, maar niets ...

134
134
'UIttocht Anderlecht: ook verrassende transfer Stroeykens'

Het wordt nog een zeer drukke transferzomer voor Anderlecht. Met Giulian Biancone streek tot dusver ...

632
632
Standard heeft weer beet: oude bekende keert terug

Standard is bezig aan een zeer opvallende zomermercato. De Rouches willen volgend seizoen weer ...

96
96
'Westerlo blijft cashen: 8 miljoen voor duo'

Het belooft bij Westerlo een zeer drukke transferzomer te drukken. In eerste instantie lijken de ...

62
62
Vitor Bruno spreekt eerste keer na intrede bij Anderlecht

Anderlecht heeft lang geduld moeten oefenen, maar heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

355
355
Beerschot kondigt uitgaande 'toptransfer' aan

Beerschot greep afgelopen seizoen maar net naast een directe terugkeer in de Jupiler Pro League en ...

61
61
'Bakayoko maakt zeer verrassende transfer'

In de WK-selectie van de Rode Duivels koos Rudi Garcia voor Jérémy Doku, Leandro ...

157
157
'Westerlo op een zucht van nieuwe miljoenendeal'

Westerlo boerde de voorbije jaren al zeer goed op de transfermarkt. Ze wisten vooral hun spitsen ...

38
38
Veronique De Kock en Ronaldo serveren bloedheet spektakel

Véronique De Kock heeft een verhaal opgediept waar veel mensen alleen maar van kunnen dromen. ...

103
103
'Beveren baalt: smaakmaker trekt naar Bundesliga'

SK Beveren maakt zich op voor zijn grote terugkeer in de Jupiler Pro League. Het zal zich daarvoor ...

160
160

Meer sportnieuws