Waarom Calvin Stengs een goede clubkeuze maakte

door
Waarom Calvin Stengs een goede clubkeuze maakte

Royal Antwerp FC leek afgelopen zomer op weg om Calvin Stengs definitief over te nemen van OGC Nice. De aanvallende middenvelder besloot echter om alsnog naar Feyenoord te verkassen. Dat blijkt een zeer goede keuze te zijn geweest van de technisch vaardige speler.

Stengs is een sterkhouder bij Feyenoord, dat slechts 6 miljoen euro voor hem betaalde. De Rotterdammers doen het goed in de Champions League, waar ze in tegenstelling tot Antwerp wel hun mannetje kunnen staan. Ze maken er nog kans op overwintering.

LEES OOK: ‘Wat er privé gebeurt bij Van der Gijp is shockerend’

Stengs mag dromen van EK

Stengs trok ook naar Feyenoord om zich in de kijker te spelen van bondscoach Ronald Koeman. Dat lukte ook, want hij werd al in twee interlandperiodes opgeroepen. Tegen Gibraltar scoorde hij drie keer. Hij beklaagt zich zijn overgang naar Feyenoord dus zeker niet.

"Ik wist wel dat ik meer in de picture zou komen in de Eredivisie. Dan is een uitnodiging voor Oranje het gevolg van goed spelen", zei hij aan Voetbal International. Het EK is het volgende doel. "Dat lijkt me wel, ja. De bal? Die gaat mee naar huis. Het is mijn allereerste. Misschien laat ik er nog wat handtekeningen op zetten zo."

Uitgespeeld als rechterflankaanvaller

Stengs, die heel erg wordt gemist op het middenveld van Antwerp, speelde als flankaanvaller. Bondscoach Koeman gaf meer uitleg over diens positie.

"Als je Dumfries in zijn kracht wil laten komen als opkomende rechtsback, dan heb je daar ook wel een speler nodig die op sommige momenten naar binnen komt. Dan is een linkspoot wel voordeliger ten opzichte van een rechtsbenige speler", legde Koeman uit.

🔥 Populair bij onze lezers

‘Titanisch bod op Vinícius: records aan diggelen’
‘Titanisch bod op Vinícius: records aan diggelen’

Gaat Stengs mee naar het EK?

Meest recent

'Club Brugge krijgt cruciaal nieuws over vertrek Rigaux'

De goede prestaties van Club Brugge in binnen- en buitenland, hebben niet alleen de spelers in ...

170
170
'Monden bij City vallen open: ridicuul bod op Ederson'

Manchester City FC haalde deze zomer heel wat verse krachten in huis, maar liet daartegenover ook ...

94
94
Na onverwacht Antwerp-vertrek: nieuwe JPL-club Odoi?

De transfercarrousel draait op volle toeren, maar momenteel zijn ook heel wat transfervrije spelers ...

267
267
'Transferakkoord gevonden: bod van 9 miljoen voor Genk'

In navolging van Christopher Bonsu Baah, die voor de nodige miljoenen naar Saudi-Arabië trok, ...

289
289
'Respectloze' Jashari krijgt serieuze veeg om de oren

De vete tussen Ardon Jashari en Club Brugge KV blijft maar verder escaleren. De middenvelder wil ...

724
724
'Kompany drukt zelf op knop voor monstertransfer Bayern'

Vincent Kompany heeft een meer dan behoorlijk eerste seizoen als hoofdcoach van Bayern München ...

131
131
Anderlecht krijgt flinke opsteker voor eerste Europese clash

Het aftellen bij RSC Anderlecht is nu ook echt begonnen. Aanstaande donderdag beginnen de ...

521
521
Essevee strikt middenvelder, ook versterking Lommel en Lokeren

Zondag start het nieuwe Belgische voetbalseizoen met de supercup en ook de competities zitten ...

87
87
Nottingham Forest pakt groots uit met Matz Sels-nieuws

Binnen een kleine maand trekt de nieuwe jaargang in de Premier League zich op gang, de Engelse clubs ...

61
61
'Genk gaat vol voor tweede Jupiler Pro League-aanwinst'

Op Christopher Bonsu Baah en Mike Penders na, slaagde KRC Genk er tot dusver in zijn selectie intact ...

275
275
Jashari-ellende breidt uit: Club Brugge zwaar geraakt

Ardon Jashari zet zijn transfer naar AC Milan met alle middelen onder druk, maar Club Brugge houdt ...

1730
1730
Vlietinck tekent tot 2028, opvallende rentree Antwerp

Nog een dikke week voor de start van de competitie, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League nog druk ...

139
139
Charleroi klaar voor Europa, vijfde zomeraanwinst Cercle

Nog exact één week en het seizoen 2025-2026 gaat van start in de Jupiler Pro League. ...

98
98
‘De Bruyne zet Serie A op stelten: dit is ongezien’

Het grote avontuur van Kevin De Bruyne bij SSC Napoli is sinds deze week officieel van start gegaan. ...

234
234
'Club Brugge loopt blauwtje bij peperdure flankaanvaller'

Club Brugge heeft met Carlos Forbs al een opvolger voor Chemsdine Talbi te pakken, maar naar ...

523
523
'Anderlecht all-in: Renard stunt met oude bekende'

Besnik Hasi mocht al zes nieuwkomers verwelkomen, maar daarmee is de honger van RSC Anderlecht nog ...

1199
1199
'Overmars op dreef: goalgetter geeft jawoord aan Antwerp'

Antwerp schakelt plots een stevige versnelling hoger op de transfermarkt, waar de teller op inkomend ...

785
785
Hasi incasseert al volgende mokerslag uit ziekenboeg RSCA

Om beter te doen dan vorig seizoen rekent RSC Anderlecht dit keer ook op minder tegenslag uit de ...

296
296
'Plottwist bij Club Brugge: transfer opnieuw op tafel'

Club Brugge neemt het zondag in de Supercup op tegen Union, maar in de laatste rechte lijn richting ...

1194
1194
Courtois verkoopt villa van 4,5 miljoen: hij wil nóg zottere luxe

Thibaut Courtois zette op het voorbije WK voor clubs weer een paar prima prestaties neer. De Rode ...

453
453
'De Condé draait overuren: Genk op zucht van toptransfer'

Dimitri de Condé windt er geen doekjes om dat KRC Genk met Zakaria El Ouahdi en Tolu ...

465
465
'Alarm in Anderlecht: Renard opnieuw transfermarkt op?'

Nadat het al zes nieuwkomers in huis haalde leken louter nog een winger en vooral een of meerdere ...

525
525
Kat Kerkhofs ontredderd: "Herstel hier nooit meer van"

Kat Kerkhofs is al lang niet meer 'alleen' de vriendin/vrouw van Dries Mertens. De blondine bouwde ...

131
131
KBVB zet ontslagronde verder: twee pionnen bij grof huisvuil

De Koninklijke Belgische Voetbalbond is een nieuwe weg ingeslagen. Een weg onder Vincent Mannaert en ...

167
167
Juventus slaat grote slag met Belgisch supertalent

Juventus en Belgische talenten, het blijft een vreemde combinatie. De afgelopen jaren haalde de Oude ...

117
117

Meer sportnieuws