Waarom Calvin Stengs een goede clubkeuze maakte

172 stemmen
Waarom Calvin Stengs een goede clubkeuze maakte

Royal Antwerp FC leek afgelopen zomer op weg om Calvin Stengs definitief over te nemen van OGC Nice. De aanvallende middenvelder besloot echter om alsnog naar Feyenoord te verkassen. Dat blijkt een zeer goede keuze te zijn geweest van de technisch vaardige speler.

Stengs is een sterkhouder bij Feyenoord, dat slechts 6 miljoen euro voor hem betaalde. De Rotterdammers doen het goed in de Champions League, waar ze in tegenstelling tot Antwerp wel hun mannetje kunnen staan. Ze maken er nog kans op overwintering.

LEES OOK: Oranje-international krijgt dramatisch nieuws te verwerken

Stengs mag dromen van EK

Stengs trok ook naar Feyenoord om zich in de kijker te spelen van bondscoach Ronald Koeman. Dat lukte ook, want hij werd al in twee interlandperiodes opgeroepen. Tegen Gibraltar scoorde hij drie keer. Hij beklaagt zich zijn overgang naar Feyenoord dus zeker niet.

"Ik wist wel dat ik meer in de picture zou komen in de Eredivisie. Dan is een uitnodiging voor Oranje het gevolg van goed spelen", zei hij aan Voetbal International. Het EK is het volgende doel. "Dat lijkt me wel, ja. De bal? Die gaat mee naar huis. Het is mijn allereerste. Misschien laat ik er nog wat handtekeningen op zetten zo."

Uitgespeeld als rechterflankaanvaller

Stengs, die heel erg wordt gemist op het middenveld van Antwerp, speelde als flankaanvaller. Bondscoach Koeman gaf meer uitleg over diens positie.

"Als je Dumfries in zijn kracht wil laten komen als opkomende rechtsback, dan heb je daar ook wel een speler nodig die op sommige momenten naar binnen komt. Dan is een linkspoot wel voordeliger ten opzichte van een rechtsbenige speler", legde Koeman uit.

Gaat Stengs mee naar het EK?

Meest recent

Ronaldo weer afgemaakt: “Haal hem er toch af!”

Portugal speelde gelijk tegen Colombia en zag zo het Zuid-Amerikaanse land de groepswinst pakken. ...

22
22
Club Brugge ziet toptalent pardoes vertrekken

De afgelopen seizoenen focuste Club Brugge zich op de eigen jeugd. Verschillende spelers braken dan ...

157
157
Rode Duivels krijgen opvallende waarschuwing voor Senegal

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finales van het WK op tegen Senegal. België werd alsnog ...

149
149
KAA Gent maakt plots terugkeer van pion bekend

KAA Gent is druk bezig om de selectie op orde te krijgen voor volgend seizoen. Rik De Mil is ook ...

56
56
'Totale chaos bij Antwerp: duidelijkheid wél op komst'

Royal Antwerp FC heeft momenteel een kern die niet waardig is voor de Jupiler Pro League. Dat is een ...

349
349
De Ketelaere ziet vriendin zwaar uitpakken: fans smelten weg

Charles De Ketelaere kende tot nu toe een wisselvallig WK, al zijn het uiteraard grote schoenen om ...

168
168
STVV geeft stevige transferplannen prijs

STVV stelde vandaag Frederic De Meyer voor als de nieuwe coach. Hij krijgt de enorm zware taak om ...

80
80
Anderlecht in zee met Qatar? Verschueren héél duidelijk

RSC Anderlecht is een héél interessante club voor investeerders. De afgelopen jaren ...

416
416
Lukaku zet puntjes op de i met één zinderend bericht

Er werd getwijfeld aan zijn vorm, aan zijn fitheid en zelfs aan zijn rol binnen deze generatie Rode ...

181
181
Niet alleen Trossard: ook andere Duivel plots onmisbaar

De Rode Duivels pakten een 5 op 9 en zijn zo zeker van groepswinst en de volgende ronde. Bij de ...

170
170
Broos de Belgische Advocaat? Plotse twist is mogelijk

Hugo Broos wist met Zuid-Afrika zich te plaatsen voor de volgende ronde. Daarin treffen ze vanavond ...

59
59
Eerste barst bij Rode Duivels: ploegmaats pikken dit niet

De Rode Duivels hebben hun WK weer nieuw leven ingeblazen, maar de rust is nog niet helemaal terug. ...

737
737
Bruno ziet deze rol voor Bertaccini én looft 'nieuwe' spits

Vitor Bruno sprak voor het eerst de pers toe. De Portugese trainer zei daarbij twee opvallende ...

467
467
België treft Senegal: volgende tegenstanders ook bekend

België mag bewijzen dat het tegen Nieuw-Zeeland zijn WK écht is gestart. In de zestiende ...

224
224
Zware loting Rode Duivels, Messi slaat wéér toe

De groepsfase van het WK ligt achter de rug. De laatste matchen werden afgelopen nacht afgewerkt. ...

271
271
Drukte bij La Louvière: 3 nieuwkomers, sterkhouder vertrekt

La Louvière wist afgelopen seizoen als promovendus het behoud te verzekeren, maar bevestigen ...

54
54
Bekritiseerde Duivel haalt gram: "Zijn beste match ooit"

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend komaf gemaakt met alle twijfels. Ze boekten in hun laatste ...

84
84
Perisic schaart zich in zéér straf rijtje met jubileum

Om 23u wordt in groep L de slotspeeldag op gang getrapt. Kroatië moet daarin nog vol aan de bak ...

34
34
'Standard heeft volgende aanwinst in het vizier'

Standard is deze zomer al snel in actie geschoten op de transfermarkt. De Rouches haalden de ...

90
90
'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

137
137
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

496
496
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

158
158
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

412
412
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

543
543
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

48
48

Meer sportnieuws