Kroatië pakt laatste EK-ticket, Stengs blinkt uit bij Oranje

door
Kroatië pakt laatste EK-ticket, Stengs blinkt uit bij Oranje

De teerling is geworpen voor EURO 2024, want dinsdagavond werden de laatste kwalificatiewedstrijden afgewerkt. Daarin pakte Kroatië het laatste rechtstreekse ticket voor het eindtoernooi. Ze verzekerden zich van de tweede plaats in hun groep met winst tegen Armenië. Het al geplaatste Oranje won ruim in Gibraltar met een glansrol voor Calvin Stengs (ex-Antwerp).

Kroatië had zichzelf enkele dagen geleden al in een goede uitgangspositie gemanoeuvreerd, want het profiteerde van puntenverlies van Wales door zelf te winnen van Letland. Nu heeft het de klus ook helemaal geklaard met een thuiszege tegen Armenië.

Kroatië pakt EK-ticket

Het werd 1-0 dankzij een doelpunt van Budimir in het slot van de eerste helft. Dat was voldoende voor kwalificatie, zeker omdat Wales niet verder raakte dan een 1-1 tegen groepswinnaar Turkije.

Verder was het dinsdagavond vooral uitkijken naar de wedstrijden van Frankrijk en Nederland. Oranje sloot zijn campagne af met een ruime zege in Gibraltar, dat een 0-6 om de oren kreeg. De uitblinker was Calvin Stengs, want de ex-aanvaller van Antwerp opende zijn rekening als international door meteen een hattrick te scoren.

Frankrijk wint niet

Ook Wieffer, Koopmeiners en Gakpo stonden nog aan het kanon bij Nederland. Daar kreeg bondscoach Ronald Koeman de gelegenheid om te experimenteren. Daardoor mochten na rust spits Thijs Dallinga (Toulouse) en de amper 17-jarige Jorrel Hato (Ajax) debuteren.

Frankrijk eindigde zijn campagne dan weer met een gelijkspel in Griekenland. Het kwam voor rust wel nog op voorsprong dankzij Kolo Muani, maar in de tweede helft knokten de Grieken met goals van Bakasetas en Ioannidis knap terug. Een kwartier voor tijd bepaalde Fofana de eindstand op 2-2.

Zal Kroatië ver raken op het EK?

Meest recent

Sonck velt zeer verrassend oordeel over defensie Club

Het is woensdagavond alles of niets voor Club Brugge in de Champions League. Het moet immers winnen ...

14
14
'Besiktas wil na Özcan ook bij Union shoppen'

Bij Anderlecht lijken ze weldra het vertrek van Yasin Özcan aan te zullen kondigen, want de ...

22
22
TRANSFERUURTJE: 'Verrassing bij RSCA, JPL-sensatie naar Club?'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

167
167
Bad boy van Marseille dreigt Brugse CL-droom te ruïneren

Hij is de naam die vanavond door Jan Breydel zal zoemen nog voor de aftrap. Mason Greenwood staat in ...

57
57
Van der Elst genadeloos voor Leko en Club Brugge

Club Brugge speelt een allesbeslissende wedstrijd in de Champions League tegen Olympique Marseille. ...

160
160
Here we go! ‘KRC Genk rondt knaltransfer met Barça af’

Eerder kwam het nieuws naar buiten dat FC Barcelona aanklopte bij KRC Genk om Juwensley Onstein ...

136
136
Romeo Lavia krijgt duidelijke boodschap bij Chelsea

Romeo Lavia maakte twee jaar geleden de monstertransfer van Southampton naar Chelsea, maar sindsdien ...

86
86
Westerlo grijpt drastisch in na boycot Genk en Anderlecht

Dit seizoen vonden er al verschillende supportersboycots plaats. Ook de fans van KAA Gent zullen ...

97
97
Clublegendes KV Mechelen overtuigen toptransfer

KV Mechelen heeft de transfer van Bouke Boersma op de officiële kanalen bekendgemaakt. De ...

67
67
Doku vloekt en briest: ook Garcia houdt hart vast

Jeremy Doku is dit seizoen een smaakmaker van Manchester City onder Pep Guardiola. De afgelopen ...

69
69
Utrecht onthult schrijnende taferelen Genk: “Hond geschopt”

De perikelen tijdens FC Utrecht – KRC Genk in de Europa League vorige week blijven nog ...

381
381
‘KV Mechelen hakt winterse transferknopen door’

KV Mechelen zag met Lion Lauberbach een sterkhouder vertrekken deze wintermercato. De aanvaller gaat ...

129
129
Gruwelijke beelden: Europese trip wordt ware nachtmerrie

Een nachtelijke rit vol hoop eindigde in pure horror. Zeven supporters van de Griekse topclub PAOK ...

45
45
'Selectie Rode Duivels: grote JPL-stunt in de maak'

Behoudens een heus voetbalmirakel komt woensdagavond een einde aan de eerste Champions ...

256
256
Club Brugge door in UCL? Analisten vellen helder verdict

Club Brugge staat voor het moment van de waarheid. Woensdagavond strijdt het tegen Olympique de ...

345
345
'Lammens krijgt groot nieuws: fatale transfer bij United'

Manchester United is de laatste weken opnieuw herboren onder interim-coach Michael Carrick. Die ...

257
257
Van Gucht krijgt uit onverwachte hoek vernietigende uithaal

Een ferme veeg uit de pan. Ruben Van Gucht die steeds vaker ook het nachtleven opzoekt als DJ, kreeg ...

295
295
Ontknoping UCL: waar kan je Club én Union op tv kijken?

Woensdagavond is het weer smullen geblazen voor de voetballiefhebber. Zo wordt de laatste speeldag ...

254
254
Groot alarm bij Genk: "Nu blijkt hoe ernstig de situatie"

De resultaten in de Europa League mogen gezien worden, maar in eigen land gaat het van kwaad naar ...

462
462
‘Club Brugge gokt alles: miljoenen voor tikkende tijdbom’

Club Brugge zet deze winter een gevaarlijke gok: miljoenen op tafel voor een verdediger die tegelijk ...

753
753
'Club en Union niet gerust: STVV pakt wéér uit op mercato'

Na 22 speeldagen in de Jupiler Pro League staat STVV zowaar op slechts één puntje van ...

497
497
'Klokt tikt voor Renard: 7 (!) last-minute transferdossiers'

RSC Anderlecht kondigde dinsdag de komst van verdediger Moussa Diarra aan. Daarmee zijn de ...

664
664
Club-Marseille: Leko voert drastische ingreep door in basiself

Woensdagavond valt het doek over de League Phase in de Champions League en op de slotspeeldag staat ...

359
359
'Club en Anderlecht mengen zich in strijd om JPL-sensatie'

Anderlecht was deze winter al behoorlijk actief op de transfermarkt en haalde al drie nieuwe spelers ...

451
451
'Knoop doorgehakt over transfers Deman en Engels'

De wintermercato krijgt een extra cachet door het WK van volgende zomer. Vele spelers zullen ...

131
131

Meer sportnieuws