Kroatië pakt laatste EK-ticket, Stengs blinkt uit bij Oranje

133 stemmen
Kroatië pakt laatste EK-ticket, Stengs blinkt uit bij Oranje

De teerling is geworpen voor EURO 2024, want dinsdagavond werden de laatste kwalificatiewedstrijden afgewerkt. Daarin pakte Kroatië het laatste rechtstreekse ticket voor het eindtoernooi. Ze verzekerden zich van de tweede plaats in hun groep met winst tegen Armenië. Het al geplaatste Oranje won ruim in Gibraltar met een glansrol voor Calvin Stengs (ex-Antwerp).

Kroatië had zichzelf enkele dagen geleden al in een goede uitgangspositie gemanoeuvreerd, want het profiteerde van puntenverlies van Wales door zelf te winnen van Letland. Nu heeft het de klus ook helemaal geklaard met een thuiszege tegen Armenië.

LEES OOK: Muñoz held bij Colombia, Kroatië voorkomt horror-scenario

Kroatië pakt EK-ticket

Het werd 1-0 dankzij een doelpunt van Budimir in het slot van de eerste helft. Dat was voldoende voor kwalificatie, zeker omdat Wales niet verder raakte dan een 1-1 tegen groepswinnaar Turkije.

Verder was het dinsdagavond vooral uitkijken naar de wedstrijden van Frankrijk en Nederland. Oranje sloot zijn campagne af met een ruime zege in Gibraltar, dat een 0-6 om de oren kreeg. De uitblinker was Calvin Stengs, want de ex-aanvaller van Antwerp opende zijn rekening als international door meteen een hattrick te scoren.

Frankrijk wint niet

Ook Wieffer, Koopmeiners en Gakpo stonden nog aan het kanon bij Nederland. Daar kreeg bondscoach Ronald Koeman de gelegenheid om te experimenteren. Daardoor mochten na rust spits Thijs Dallinga (Toulouse) en de amper 17-jarige Jorrel Hato (Ajax) debuteren.

Frankrijk eindigde zijn campagne dan weer met een gelijkspel in Griekenland. Het kwam voor rust wel nog op voorsprong dankzij Kolo Muani, maar in de tweede helft knokten de Grieken met goals van Bakasetas en Ioannidis knap terug. Een kwartier voor tijd bepaalde Fofana de eindstand op 2-2.

Zal Kroatië ver raken op het EK?

Meest recent

Samen in ploeg met De Bruyne? Vanaken speelt open kaart

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

23
23
'City pakt uit met duurste Premier League-transfer óóit'

Manchester City zal volgend seizoen voor het eerst in 10 jaar tijd succes moeten zien te boeken ...

72
72
Sels of Sommer? 'Club Brugge nadert nieuwe topdoelman'

Club Brugge nam na het voorbije seizoen afscheid van Simon Mignolet. Om de prijzenpakker te ...

377
377
Goal Promise David te laat: Zwitserland pakt groepswinst

Op WK 2026 is de eerste poule volledig gespeeld. Zo wist Zwitserland beslag te leggen op groepswinst ...

34
34
Doku terug op training: toch vraagteken voor Nieuw-Zeeland

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

44
44
Lukaku open en eerlijk: dít denkt topspits echt over Vanaken

Van op het thuisfront wordt Hans Vanaken al een heel WK in de basiself van de Rode Duivels ...

295
295
'Real niet te houden: volgende knalaankoop Mourinho'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

411
411
Duivels bij beste derdes? Aantrekkelijk programma lonkt

De tweede speelronde van de groepsfase op het WK zit erop. Uiteraard kan er tijdens de slotspeeldag ...

496
496
'Club Brugge schrikt op: transfer Skov Olsen aan spotprijs'

Club Brugge lanceerde de voorbije seizoen heel wat spelers richting de Europese topcompetities, maar ...

826
826
'Tottenham gaat wild tekeer: transferbod van 98.5 miljoen'

Tottenham Hotspur kwam afgelopen seizoen gevaarlijk dichtbij degradatie. Zo'n scenario wil de ...

112
112
"Dit is amateurisme" - Garcia en co krijgen veeg uit de pan

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

520
520
'Westerlo houdt been stijf: vraagprijs van 5 miljoen euro'

Het zijn bijzonder drukke dagen bij KVC Westerlo. De spelers zijn er grof wild en heel wat clubs ...

52
52
Vanaken antwoordt op roep om basisplaats

Na de tegenvallende twee op zes tegen Egypte en Iran kwam er de voorbije dagen heel wat kritiek op ...

97
97
Duivels krijgen cruciaal nieuws uit ziekenboeg

De Rode Duivels hebben nog enkele dagen om zich klaar te stomen voor hun allesbepalende laatste ...

137
137
'Opgelet Lammens: Man Utd hakt transferknoop door'

Senne Lammens beleefde een droomseizoen bij Manchester United. Er werd hard getwijfeld aan onze ...

96
96
'Club stuit op njet: groot talent vertrekt'

Bij Club Brugge staan er deze zomer heel wat veranderingen op til. Heel wat sterkhouders dreigen te ...

148
148
De Mil spreekt klare taal over transferplannen AA Gent

Alsmaar meer eersteklassers beginnen volop met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Ook bij AA ...

399
399
'Club Brugge heeft fraaie dubbelslag helemaal beet'

Bij Club Brugge blijft het deze zomer voorlopig opmerkelijk stil wat betreft inkomende transfers. ...

716
716
Brandon Mechele brengt emotioneel nieuws uit Amerika

Brandon Mechele is één van de zeldzame lichtpunten in een zwalpend Belgisch team. De ...

304
304
Vanaken beleeft WK-hel: Garcia maakt het nóg pijnlijker

Hans Vanaken droomde van zijn eerste echte WK-kans, maar zijn keuzes zet Rudi Garcia hem voorlopig ...

502
502
'Garcia plooit alsnog: belangrijke wissel bij Rode Duivels'

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran lijkt het mes nu al op de keel te staan bij de Rode Duivels. ...

406
406
'Club laat zich niet afschrikken door contractverlenging'

Club Brugge maakt doorgaans snel zijn transferhuiswerk, maar deze zomer is het nog altijd wachten op ...

231
231
Vossen heeft spraakmakende transfer helemaal beet

Jelle Vossen beleefde een ontgoochelend seizoen bij Zulte Waregem, waar hij de voorbije maanden ...

108
108
'Wout Faes versiert absolute toptransfer'

Waar speelt Wout Faes komend seizoen? Dat is nog altijd een groot vraagteken. De Belgische ...

106
106
Midden in WK-storm haalt De Wever vernietigend uit

De sfeer rond de Rode Duivels was al allesbehalve uitbundig. Na twee teleurstellende gelijke spelen ...

172
172

Meer sportnieuws