Kroatië pakt laatste EK-ticket, Stengs blinkt uit bij Oranje

door
Kroatië pakt laatste EK-ticket, Stengs blinkt uit bij Oranje

De teerling is geworpen voor EURO 2024, want dinsdagavond werden de laatste kwalificatiewedstrijden afgewerkt. Daarin pakte Kroatië het laatste rechtstreekse ticket voor het eindtoernooi. Ze verzekerden zich van de tweede plaats in hun groep met winst tegen Armenië. Het al geplaatste Oranje won ruim in Gibraltar met een glansrol voor Calvin Stengs (ex-Antwerp).

Kroatië had zichzelf enkele dagen geleden al in een goede uitgangspositie gemanoeuvreerd, want het profiteerde van puntenverlies van Wales door zelf te winnen van Letland. Nu heeft het de klus ook helemaal geklaard met een thuiszege tegen Armenië.

Kroatië pakt EK-ticket

Het werd 1-0 dankzij een doelpunt van Budimir in het slot van de eerste helft. Dat was voldoende voor kwalificatie, zeker omdat Wales niet verder raakte dan een 1-1 tegen groepswinnaar Turkije.

Verder was het dinsdagavond vooral uitkijken naar de wedstrijden van Frankrijk en Nederland. Oranje sloot zijn campagne af met een ruime zege in Gibraltar, dat een 0-6 om de oren kreeg. De uitblinker was Calvin Stengs, want de ex-aanvaller van Antwerp opende zijn rekening als international door meteen een hattrick te scoren.

Frankrijk wint niet

Ook Wieffer, Koopmeiners en Gakpo stonden nog aan het kanon bij Nederland. Daar kreeg bondscoach Ronald Koeman de gelegenheid om te experimenteren. Daardoor mochten na rust spits Thijs Dallinga (Toulouse) en de amper 17-jarige Jorrel Hato (Ajax) debuteren.

Frankrijk eindigde zijn campagne dan weer met een gelijkspel in Griekenland. Het kwam voor rust wel nog op voorsprong dankzij Kolo Muani, maar in de tweede helft knokten de Grieken met goals van Bakasetas en Ioannidis knap terug. Een kwartier voor tijd bepaalde Fofana de eindstand op 2-2.

Zal Kroatië ver raken op het EK?

Meest recent

Vossen onthult oorlog met Zulte: “Er speelt meer…”

Jelle Vossen was vorig seizoen nog de grote man bij Zulte Waregem. De aanvaller was de topscorer en ...

17
17
Anderlecht in dubio: miljoenenklapper Keisuke Goto?

Dat RSC Anderlecht dringend nood heeft aan een nieuwe sportief directeur is ondertussen duidelijk. ...

54
54
Klasse! Vanaken met knap gebaar bij gebroken Diakhon

Mamadou Diakhon beleefde afgelopen weekend een ware nachtmerrie. De aanvaller van Club Brugge viel ...

86
86
Ruben Van Gucht zet puntjes op de i met één bericht

In elk nieuw TV-seizoen zijn er van die namen die plots overal opduiken. De voorbije weken lijkt dat ...

24
24
Voetbalgenot op TV: hier vind je de Champions League-clashes

Deze week worden de tickets voor de halve finales van de Champions League afgewerkt. De terugmatchen ...

19
19
"Zelden gehoord van trainer topclub" - Hayen op vingers getikt

KRC Genk verspeelde afgelopen weekend de leidersplaats in de Europe Play-Offs na een flauwe ...

136
136
'Club Brugge krijgt uitsluitsel over zomertransfer Tzolis'

Na zijn grote Gouden Schoen-deceptie raakte Christos Tzolis even in een vormdip. Maar inmiddels ...

182
182
Opvallende move Vrancken: vertrek bij STVV in de maak?

Wouter Vrancken levert momenteel uitstekend werk als hoofdcoach van STVV. De oud-middenvelder is ...

155
155
'Nood aan nieuwe TD stijgt: vijf zomeraankopen Anderlecht'

RSC Anderlecht blijft voorlopig speuren naar een nieuwe sportief/technisch directeur. Die zoektocht ...

236
236
'Real Madrid verrast: Kompany is de echte miljoenenstunt'

Real Madrid keek in Bernabéu niet alleen met grote ogen naar Michael Olise. Achter die indruk ...

191
191
Onrustwekkend gezondheidsnieuws: Philippe Albert geeft update

Voormalig Rode Duivel Philippe Albert blijft één van de populairste analisten aan de ...

78
78
De Cat tóch in bekerfinale? 'Anderlecht onderneemt stappen'

RSC Anderlecht kreeg maandag slecht nieuws te verwerken. Onderzoeken hebben namelijk aangetoond dat ...

316
316
'Club flikt het weer: nationaal transferrecord aan diggelen'

Coach Ivan Leko stoomt zijn troepen bij Club Brugge momenteel klaar voor de titelclash van komend ...

468
468
Ondanks puike actie Lammens: dure averij voor Man United

In de Premier League nadert de titelstrijd een spannende ontknoping. Maar ook het gevecht om de ...

43
43
Rampscenario voor Anderlecht: einde seizoen De Cat?

Voor de tweede week op rij leek RSC Anderlecht even op weg naar de slachtbank, maar de betere ...

63
63
Leko moet puzzelen: verrassende vervanger Sabbe?

Club Brugge maakte zaterdag tegen STVV komaf met zijn uitcomplex, al waren er in Stayen wel bloed, ...

355
355
'De Cat pakt koffers: financiële kater Anderlecht'

RSC Anderlecht hoopt hem nog tijdig klaar te stomen voor de bekerfinale, maar of dat ook zal lukken ...

440
440
Vanhaezebrouck tikt Leko op vingers: "Niet normaal"

Club Brugge kwam zaterdag met de schrik vrij op het veld van STVV, waar een scheve situatie pas na ...

155
155
Anderlecht zonder De Cat: drie opties voor Taravel

RSC Anderlecht won zondag met 3-1 van AA Gent. Weliswaar op een diefje, al was dat na de recente nul ...

124
124
Gigantische kater Juventus: details Openda-deal bekend

Loïs Openda zit ondertussen al een poos op een zijspoor bij Juventus en komt de laatste matchen ...

110
110
Heftige beelden: Leko gaat volledig wild in kleedkamer Club

Club Brugge boekte afgelopen weekend een belangrijke overwinning op het veld van STVV. Maar in de ...

321
321
'Bayern serieus: nieuwe ster van 60 miljoen voor Kompany'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor de return in de ...

93
93
Knelpunt bij Duivels: 21-jarige verrassing in WK-selectie?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het vormen van zijn selectie voor het WK. ...

421
421
Money time in Challenger Pro League: pittig duel op slotspeeldag

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League. ...

130
130
'Anderlecht slaat toe: miljoenendeal voor nieuwe Goleador'

Anderlecht zoekt opnieuw naar een spits en is daarbij uitgekomen bij een naam die in Zuid-Amerika al ...

301
301

Meer sportnieuws