Kroatië pakt laatste EK-ticket, Stengs blinkt uit bij Oranje

133 stemmen
Kroatië pakt laatste EK-ticket, Stengs blinkt uit bij Oranje

De teerling is geworpen voor EURO 2024, want dinsdagavond werden de laatste kwalificatiewedstrijden afgewerkt. Daarin pakte Kroatië het laatste rechtstreekse ticket voor het eindtoernooi. Ze verzekerden zich van de tweede plaats in hun groep met winst tegen Armenië. Het al geplaatste Oranje won ruim in Gibraltar met een glansrol voor Calvin Stengs (ex-Antwerp).

Kroatië had zichzelf enkele dagen geleden al in een goede uitgangspositie gemanoeuvreerd, want het profiteerde van puntenverlies van Wales door zelf te winnen van Letland. Nu heeft het de klus ook helemaal geklaard met een thuiszege tegen Armenië.

LEES OOK: Relletje na kwalificatie Portugal: analisten spreken schande

Kroatië pakt EK-ticket

Het werd 1-0 dankzij een doelpunt van Budimir in het slot van de eerste helft. Dat was voldoende voor kwalificatie, zeker omdat Wales niet verder raakte dan een 1-1 tegen groepswinnaar Turkije.

Verder was het dinsdagavond vooral uitkijken naar de wedstrijden van Frankrijk en Nederland. Oranje sloot zijn campagne af met een ruime zege in Gibraltar, dat een 0-6 om de oren kreeg. De uitblinker was Calvin Stengs, want de ex-aanvaller van Antwerp opende zijn rekening als international door meteen een hattrick te scoren.

Frankrijk wint niet

Ook Wieffer, Koopmeiners en Gakpo stonden nog aan het kanon bij Nederland. Daar kreeg bondscoach Ronald Koeman de gelegenheid om te experimenteren. Daardoor mochten na rust spits Thijs Dallinga (Toulouse) en de amper 17-jarige Jorrel Hato (Ajax) debuteren.

Frankrijk eindigde zijn campagne dan weer met een gelijkspel in Griekenland. Het kwam voor rust wel nog op voorsprong dankzij Kolo Muani, maar in de tweede helft knokten de Grieken met goals van Bakasetas en Ioannidis knap terug. Een kwartier voor tijd bepaalde Fofana de eindstand op 2-2.

Zal Kroatië ver raken op het EK?

Meest recent

De Cuyper geniet van Belgische fans: "Héél leuk om zien"

De Rode Duivels spelen in de nacht van maandag op dinsdag tegen de Verenigde Staten. Maxim De Cuyper ...

27
27
'Union SG verhoogt bod: transfer stap dichterbij'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

30
30
Egypte na triller door naar achtste finales

Australië en Egypte speelden vanavond hun zestiende finale. Beide landen hoopten geschiedenis ...

29
29
Vanaken, Tielemans of De Bruyne? Deze Duivel verliest plaats

Bepaalde media riepen zeer hard om een middenveld met Youri Tielemans, Hans Vanaken en Kevin De ...

128
128
'STVV slaat toe: derde zomeraanwinst is bijna een feit'

STVV is op weg naar een derde ingaande transfer. De Kanaries gaan weldra een volgende speler ...

59
59
'Anderlecht wil stunten met peperdure MLS-aankoop'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterkingen. De geruchtenmolen begint stilaan op gang te ...

224
224
Nederland oordeelt over Lukaku: "Rom is een betere versie"

Romelu Lukaku is al vele jaren een spits die het voortreffelijk doet bij de Europese top en subtop. ...

234
234
'Union SG ontvangt monsterbod van 20 miljoen euro'

Union SG gaat deze zomermercato héél flink cashen. De bekerwinnaar heeft vandaag een ...

67
67
Sibierski, Pétrot en Biancone: vloek doorbreken bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft met Gulian Biancone en Léo Petrot twee Franse verdedigers gehaald, nadat ...

291
291
Al-Nassr stunt met coach, Aké verrast iedereen

Toch wel verrassend transfernieuws. Al-Nassr heeft een nieuwe coach aangesteld en het is niét ...

37
37
De Cat dreigt transferbom Anderlecht zwaar te verknallen

Nathan De Cat moest dé droomtransfer van Anderlecht worden. Een jackpot van 25 miljoen euro ...

443
443
'Anderlecht plant miljoenenbod op ex-smaakmaker Antwerp'

RSC Anderlecht is op zoek naar ervaring, dat is duidelijk. De Brusselaars haalden al twee stevige ...

315
315
Transfervuurwerk bij STVV: ‘topspelers’ op komst

STVV zag al heel wat volk vertrekken. De club nam ook afscheid van Wouter Vrancken, die naar Hearts ...

385
385
Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

147
147
De Ketelaere krijgt gouden raad: “Bestudeer WK-revelatie!”

Charles De Ketelaere krijgt het vertrouwen in de basis van bondscoach Rudi Garcia dit WK, maar de ...

67
67
Verrassend oordeel akkefietje Tielemans – Trossard

Het was een opvallend beeld tijdens België – Senegal. Bij een 0-2 achterstand ging ...

122
122
Cercle Brugge hoort kassa rinkelen: onverwachte transfer

Cercle Brugge wist de afgelopen seizoenen enkele knappe uitgaande deals af te ronden. Groen-Zwart ...

103
103
Ongezien: 'aardbevingen' gemeten bij Duivelse comeback

De comeback van de Rode Duivels tegen Senegal blijft nog nazinderen. Na een 0-2 achterstand vochten ...

51
51
Kljestan roept ferme waarschuwing richting Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het in de 1/8e finales op tegen de Verenigde Staten. Het gastland kent een ...

221
221
‘Diego Moreira versiert op WK direct toptransfer’

Diego Moreira leek als extra joker mee te gaan naar het WK, maar bondscoach Rudi Garcia gebruikte ...

279
279
Rode Duivels met voetjes op de grond: “Slechter kon niet”

Ondanks de kwalificatie voor de 1/8e finales blijft het bang afwachten hoe de wedstrijd tegen de ...

135
135
‘Westerlo start transferoorlog met Dender: juridische stappen'

Westerlo is druk in de weer om de zomermercato af te speuren. De Kemphanen willen ferm toeslaan deze ...

81
81
Dropt Garcia bom? ‘Mechele ineens geen zekerheid meer’

Brandon Mechele is één van de grote revelaties van de Rode Duivels, zoniet van het WK. ...

807
807
Anderlecht verbaast met opmerkelijke zomerplannen

Terwijl het WK volop aan de gang is, zijn de Belgische clubs zich al aan het voorbereiden op het ...

529
529
‘KAA Gent lonkt naar ambitieuze knaltransfer’

KAA Gent is naarstig op zoek naar opportuniteiten op de zomertransfermarkt. De Buffalo’s ...

293
293

Meer sportnieuws