"Zij wilden toen 32 miljoen euro betalen voor Jordan Lukaku"

475 stemmen

Jordan Lukaku leek op weg naar een mooie carrière, maar de laatste jaren zat hij in het sukkelstraatje. Vader Roger Lukaku, die integenstelling tot met Romelu wel nog contact heeft met Jordan, kwam bij Het Belang van Limburg met een opvallend verhaal over Jordan. Die liep een absolute toptransfer mis.

Jordan Lukaku maakte bij RSC Anderlecht zijn debuut als profspeler, maar doorbreken lukte uiteindelijk niet in Brussel. Hij werd nadien verkocht aan KV Oostende en daar kwam de carrière van de linkerflankspeler pas echt op gang. Hij toonde zich er als een fysiek sterke en technisch goed onderlegde flankverdediger.

AS Monaco dacht aan Lukaku

Lukaku speelde zich in de kijker van Lazio, dat 5 miljoen euro betaalde voor de Belg. Lukaku begon goed aan zijn avontuur in Rome en mocht vaak spelen. Op zijn hoogtepunt was hij volgens Transfermarkt 7 miljoen euro waard. Dat was een vijftal jaar geleden.

Vader Lukaku kwam met een straf verhaal. "Hij werd slecht begeleid tijdens zijn periode bij Lazio. Monaco wilde op een gegeven moment 32 miljoen euro betalen om hem aan te werven en hij zou zes tot zeven miljoen per jaar hebben verdiend. Maar Lazio weigerde. Jordan had me moeten waarschuwen. Ik zou hebben gepusht", zegt hij.

Aan de oppervlakte bij Adanaspor

Lukaku raakte echter geblesseerd en nadien ging het bergaf. Bij Lazio verdween hij op het achterplan en ze verhuurden hem aan Royal Antwerp FC en Vicenza. In de zomer van 2022 trok hij transfervrij naar Ponferradina. Dat werd geen succes.

Afgelopen zomer tekende hij voor de Turkse tweedeklasser Adanaspor. Daar komt hij sinds eind september steeds vaker aan spelen toe. Momenteel is Lukaku volgens Transfermarkt 275.000 euro waard.

Zal Jordan Lukaku ooit nog in de JPL voetballen?

Meest recent

Frank Raes over pensioenleven: "Dat kan ik me nog permitteren"

Jarenlang was hij een van de bekendste gezichten van de VRT sportredactie, vandaag geniet Frank Raes ...

5
5
KRC Genk maakt zich geen zorgen: twee toppers in de maak

Bij KRC Genk staat er heel veel druk op de ketel. De Limburgers moeten een Europees ticket ...

44
44
Boskamp vreest rampscenario voor Anderlecht

RSC Anderlecht verloor alweer een finale en dat doet altijd pijn. Al zou een bekerzege niet meteen ...

82
82
Titeldrama bij Celtic-Hearts, OHL Women kampioen

In Schotland stond er een historisch titelduel op het programma tussen Celtic en Hearts. In ...

34
34
Vandenbempt ziet één megaprobleem bij Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Rudi Garcia maakte zijn 26-koppige WK-selectie ...

85
85
STVV wacht af: Vrancken maakt keuze snel bekend

STVV is zeker van de derde plaats in de Jupiler Pro League en na de bekerwinst van Union SG ook al ...

160
160
De Mil geeft toekomstplannen van AA Gent prijs

Bij AA Gent staan ze voor een belangrijke match op het veld van STVV. Daar moeten ze eigenlijk ...

90
90
OFFICIEEL: FC Barcelona kondigt vertrek Lewandowski aan

FC Barcelona heeft de titel binnen en kan rustig het seizoen afronden. De Spaanse topclub maakte ...

105
105
'Standard en Club Brugge starten transfergesprekken op'

Standard strijdt nog volop voor de eindzege in de Europe Play-Offs, maar is ondertussen ook al in de ...

272
272
Albert overschouwt WK-selectie: één grote afwezige

Sinds vrijdag is bekend welke 26 Rode Duivels komende zomer aangemoedigd zullen worden op het WK ...

176
176
Jamal Musiala openhartig: zo denkt hij écht over Kompany

De Champions League winnen bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch is Vincent Kompany bezig aan ...

147
147
Jan Boskamp haalt vernietigend uit naar Marc Coucke

Jan Boskamp kunnen we best beschrijven als een waar boegbeeld van Anderlecht. De flegmatieke ...

193
193
Coosemans-rel krijgt vervolg: bondsparket doet uitspraak

Colin Coosemans raakte de voorbije dagen in het oog van de storm met zijn bedenkelijke gedrag tegen ...

314
314
'Crisisberaad bij Antwerp: bliksemontslag Oosting op tafel'

Antwerp FC is het spoor volledig bijster in de Europe Play-Offs. Die dramatische prestaties hebben ...

225
225
Deschacht vindt opnieuw de liefde: “Klaar voor volgende stap”

Het hart van Olivier Deschacht bloedde eerder deze week nog hevig bij de verloren bekerfinale van ...

59
59
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer Tzolis, nieuwe coach Real'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

165
165
‘Bart Verhaeghe zet Club Brugge zwaar onder druk’

De titeldruk begint te stijgen. Zondag kijken Club Brugge en Union SG elkaar in de ogen in een ...

468
468
Spelersgroep Antwerp velt duidelijk oordeel over Oosting

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. In de Europe Play-Offs verloor het de afgelopen weken ...

243
243
Guardiola verbaast iedereen met toekomstplannen

Manchester City kan tegen Chelsea weer een prijs pakken. Pep Guardiola kan zijn twintigste trofee ...

99
99
Rampscenario voor Simon Mignolet bij Club Brugge?

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met profvoetbal. De doelman van Club Brugge hoopt ...

472
472
Hommeles bij Antwerp: Daam Foulon haalt hard uit

Royal Antwerp FC zit in zak en as. The Great Old verloor in de Europe Play-Offs van Oud-Heverlee ...

299
299
Godts reageert na WK-mokerslag: boodschap voor Garcia

Bondscoach Rudi Garcia heeft de WK-selectie bekendgemaakt. In de 26-koppige selectie van de Rode ...

268
268
'Zulte Waregem zet zinnen op nieuwe middenvelder'

Zulte Waregem is achter de schermen voluit bezig met het samenstellen van de kern van komend ...

106
106
Pech voor Anderlecht: Brusselaars grijpen naast target

Anderlecht gaat een drukke transferzomer tegemoet. Paars-Wit moet één speler alvast ...

192
192
"Als het kot brandt bij RSCA…": Vanderbiest scherp

RSC Anderlecht en KV Mechelen spelen zondag een zeer belangrijk duel. De Maneblussers tellen twee ...

362
362

Meer sportnieuws