"Zij wilden toen 32 miljoen euro betalen voor Jordan Lukaku"

door

Jordan Lukaku leek op weg naar een mooie carrière, maar de laatste jaren zat hij in het sukkelstraatje. Vader Roger Lukaku, die integenstelling tot met Romelu wel nog contact heeft met Jordan, kwam bij Het Belang van Limburg met een opvallend verhaal over Jordan. Die liep een absolute toptransfer mis.

Jordan Lukaku maakte bij RSC Anderlecht zijn debuut als profspeler, maar doorbreken lukte uiteindelijk niet in Brussel. Hij werd nadien verkocht aan KV Oostende en daar kwam de carrière van de linkerflankspeler pas echt op gang. Hij toonde zich er als een fysiek sterke en technisch goed onderlegde flankverdediger.

LEES OOK: 'Droomtransfer Engels: Europese topclub ook in de markt'

AS Monaco dacht aan Lukaku

Lukaku speelde zich in de kijker van Lazio, dat 5 miljoen euro betaalde voor de Belg. Lukaku begon goed aan zijn avontuur in Rome en mocht vaak spelen. Op zijn hoogtepunt was hij volgens Transfermarkt 7 miljoen euro waard. Dat was een vijftal jaar geleden.

Vader Lukaku kwam met een straf verhaal. "Hij werd slecht begeleid tijdens zijn periode bij Lazio. Monaco wilde op een gegeven moment 32 miljoen euro betalen om hem aan te werven en hij zou zes tot zeven miljoen per jaar hebben verdiend. Maar Lazio weigerde. Jordan had me moeten waarschuwen. Ik zou hebben gepusht", zegt hij.

Aan de oppervlakte bij Adanaspor

Lukaku raakte echter geblesseerd en nadien ging het bergaf. Bij Lazio verdween hij op het achterplan en ze verhuurden hem aan Royal Antwerp FC en Vicenza. In de zomer van 2022 trok hij transfervrij naar Ponferradina. Dat werd geen succes.

Afgelopen zomer tekende hij voor de Turkse tweedeklasser Adanaspor. Daar komt hij sinds eind september steeds vaker aan spelen toe. Momenteel is Lukaku volgens Transfermarkt 275.000 euro waard.

Zal Jordan Lukaku ooit nog in de JPL voetballen?

Meest recent

Taravel tevreden na Union SG: waarom RSCA wél hoop koestert

Union SG won met 1-3 van RSC Anderlecht. Maar net als in de heenmatch in het Lotto Park, had Union ...

10
10
'Union SG neemt afscheid: Mac Allister vult de kassa'

Union SG gaat in de zomer weer een resem sterkhouders verliezen. Dat staat nu al vast. Eén ...

42
42
Beerschot haalt slag thuis, leegloop bij Lokeren

Beerschot strijdt nog volop voor promotie en neemt het vanavond op tegen Patro Eisden. De Kielse ...

24
24
Club Brugge heeft plots enorme Ruud Vormer-vibes

Club Brugge is met een 12 op 15 zeer goed bezig in de Play-Offs, al doet Union SG nog altijd beter. ...

187
187
Nood breekt wet: Taravel pakt uit met zeer goede zet

Thorgan Hazard en Anderlecht. Het is een aflopend verhaal. De voormalige Rode Duivel hoopt alsnog in ...

99
99
Blessure Karetsas: KRC Genk komt met officieel verdict

KRC Genk had altijd moeten winnen van Standard. Het werd 1-1, maar de Limburgers misten tal van ...

43
43
'Sardella krijgt stevige schorsing na rode kaart'

De Brusselse derby tussen Anderlecht en Union leverde zondagavond heel wat voer voor discussie op. ...

236
236
'Charleroi mag dromen van Engelse miljoenen'

Charleroi pakte vorig weekend in Leuven nog eens een overwinning. Daarmee gaven ze toch een beetje ...

10
10
De Busser reageert op interesse van Club Brugge

Het belooft een zeer drukke transferzomer te worden bij Club Brugge, waarin heel wat sterkhouders ...

102
102
'Persoonlijk akkoord: Club vangt 40 miljoen euro'

De komende weken gaat bij Club Brugge alle aandacht nog naar de titelstrijd, maar daarna zal er ...

469
469
'Imposant lijstje topclubs ziet Godts wondergoal maken'

De naam van Mika Godts ging de voorbije dagen weer gretig over de tongen. Dat had alles te maken met ...

58
58
'Genk krijgt uitsluitsel over blessure Karetsas'

KRC Genk liep vorig weekend alweer tegen een domper aan. Het kon ook zijn derde thuiswedstrijd in de ...

75
75
'Club plant pikante verrassing met Anderlecht-product'

Het is nog wachten op witte rook bij Club Brugge, maar achter de schermen zijn ze bij Blauw-Zwart al ...

238
238
Union vs Club: Gillet ziet één team in het voordeel

Halfweg de Champions' Play-Off is de titelstrijd nog steeds razend spannend. Union en Club Brugge ...

229
229
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe knaltransfer PSG, smaakmaker wil weg bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

208
208
Degryse velt oordeel over Sardella: harde woorden

RSC Anderlecht ging in eigen huis met 1-3 onderuit tegen Union SG. Paars-Wit kreeg nog voor rust een ...

171
171
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

142
142
Boersma maakt KV Mechelen af na STVV: "Nooit meer!"

KV Mechelen kreeg al twee weken op rij een pandoering. Eerst ging het tegen Club Brugge met de ...

189
189
Club Brugge houdt hart vast: belangrijke update Mignolet

Simon Mignolet heeft aangekondigd aan het einde van het seizoen te zullen stoppen met voetballen. De ...

297
297
Vandenbempt looft titelkandidaat: "Onverstoord!"

De titelstrijd in de Jupiler Pro League blijft ongemeen spannend. Union SG en Club Brugge blijven ...

291
291
STVV droomt nog meer: blijft sterkhouder toch?

STVV is de mooist voetballende ploeg van België. Een team dat oververdiend op een derde plaats ...

84
84
Ophef rond Van Gucht krijgt opvallend nieuw hoofdstuk

Ruben Van Gucht ligt al een tijd onder een vergrootglas. De VRT stem en wielercommentator haalt niet ...

46
46
Standard ruikt bloed: KRC Genk krijgt fikse waarschuwing

Standard pakte een belangrijk punt op het veld van KRC Genk. Een heerlijke vrije trap van Casper ...

194
194
Anderlecht-fans verrassen: nieuwe coach niet op lijst

RSC Anderlecht moet nog énorm hard werken om een Europees ticket te bemachtigen. De vierde ...

478
478
Pikante titeluitspraak Verschaeren: "Zij overklassen Union"

RSC Anderlecht verloor met 1-3 van Union SG. Alweer een nederlaag in de Brusselse derby. Paars-Wit ...

370
370

Meer sportnieuws