"Zij wilden toen 32 miljoen euro betalen voor Jordan Lukaku"

door

Jordan Lukaku leek op weg naar een mooie carrière, maar de laatste jaren zat hij in het sukkelstraatje. Vader Roger Lukaku, die integenstelling tot met Romelu wel nog contact heeft met Jordan, kwam bij Het Belang van Limburg met een opvallend verhaal over Jordan. Die liep een absolute toptransfer mis.

Jordan Lukaku maakte bij RSC Anderlecht zijn debuut als profspeler, maar doorbreken lukte uiteindelijk niet in Brussel. Hij werd nadien verkocht aan KV Oostende en daar kwam de carrière van de linkerflankspeler pas echt op gang. Hij toonde zich er als een fysiek sterke en technisch goed onderlegde flankverdediger.

AS Monaco dacht aan Lukaku

Lukaku speelde zich in de kijker van Lazio, dat 5 miljoen euro betaalde voor de Belg. Lukaku begon goed aan zijn avontuur in Rome en mocht vaak spelen. Op zijn hoogtepunt was hij volgens Transfermarkt 7 miljoen euro waard. Dat was een vijftal jaar geleden.

Vader Lukaku kwam met een straf verhaal. "Hij werd slecht begeleid tijdens zijn periode bij Lazio. Monaco wilde op een gegeven moment 32 miljoen euro betalen om hem aan te werven en hij zou zes tot zeven miljoen per jaar hebben verdiend. Maar Lazio weigerde. Jordan had me moeten waarschuwen. Ik zou hebben gepusht", zegt hij.

Aan de oppervlakte bij Adanaspor

Lukaku raakte echter geblesseerd en nadien ging het bergaf. Bij Lazio verdween hij op het achterplan en ze verhuurden hem aan Royal Antwerp FC en Vicenza. In de zomer van 2022 trok hij transfervrij naar Ponferradina. Dat werd geen succes.

Afgelopen zomer tekende hij voor de Turkse tweedeklasser Adanaspor. Daar komt hij sinds eind september steeds vaker aan spelen toe. Momenteel is Lukaku volgens Transfermarkt 275.000 euro waard.

Zal Jordan Lukaku ooit nog in de JPL voetballen?

Meest recent

Club Brugge krijgt mentale tik: “Daar ligt dé oplossing"

Club Brugge kreeg in eigen huis een mokerslag van jewelste. Blauw-Zwart stond op een dubbele ...

14
14
Samuel Bastien terug naar Belgie? ‘Stunttransfer in de maak’

Samuel Bastien maakte in het verleden furore bij Standard Luik en vervolgens ging hij naar Burnley ...

23
23
Club Brugge rondt winterdeal af: akkoord in Spanje

Club Brugge heeft een uitgaande winterdeal afgerond. Op de officiële kanalen liet Blauw-Zwart ...

104
104
Pocognoli in het oog van de storm: ontslag in de maak?

Sebastien Pocognoli koos ervoor om Union SG te verlaten voor AS Monaco, maar de Belgische ...

45
45
Beslist! Lukaku hakt knoop door over Duivels én Anderlecht

Dat Romelu Lukaku ooit terugkeert naar RSC Anderlecht, dat staat vast. Maar wanneer? Daar is geen ...

298
298
Smaakmaker voor Union SG: Hubert nu al onder de indruk

Union SG begon goed aan 2026 met een zeer makkelijke kwalificatie voor de halve finales van de Beker ...

45
45
Hayen tovert met deze verrassing wit konijn uit de hoed

KRC Genk speelt zaterdag op het veld van Zulte Waregem. Dat is een belangrijke match voor de ...

213
213
Kleedkamer-interventie bij Club: Verhaeghe keihard aangepakt

Club Brugge is niet bepaald goed aan de tweede helft van het seizoen begonnen. Blauw-Zwart verloor ...

542
542
Onrust bij Man Utd: Lammens voelt meteen de gevolgen

Senne Lammens voelt het meteen: bij Manchester United is rust altijd tijdelijk. Met een nieuwe coach ...

174
174
Club genekt door VAR? Vanaken reageert live voor camera

Club Brugge heeft vrijdagavond een pijnlijke thuisnederlaag geleden tegen La Louvière. ...

823
823
'Anderlecht gaat los: twéé aanwinsten, JPL-transfer blijft optie'

Het heeft eventjes geduurd, maar er lijkt dan toch versterking onderweg bij RSC Anderlecht. Volgens ...

465
465
'Hayen laat zich gelden: groot slachtoffer bij KRC Genk'

In principe debuteerde hij vlak voor de winterstop al tegen Club Brugge. Maar het Nicky ...

402
402
Crisis doemt op bij Club Brugge: "Ben écht gechoqueerd"

Club Brugge is behoorlijk dramatisch aan de tweede seizoenshelft begonnen. Slechts enkele dagen ...

558
558
Opvallend duo: Bakayoko en Klopp verbroederen plots

Johan Bakayoko hoopt zich snel weer in de kijker te spelen bij de Rode Duivels. De aanvaller maakte ...

23
23
Skov Olsen heeft na jaar weer toptransfer beet

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

64
64
Vanaken na blamage: "Of we niet gemotiveerd waren?"

Club Brugge is zeer zwak aan het nieuwe jaar begonnen. Ze werden door Sporting Charleroi ...

516
516
VAR, rode kaart en instorting: Club Brugge kent horroravond

Wat een statement moest worden, werd een donkerrrood alarmsignaal. Club Brugge leek lange tijd op ...

391
391
'Noa Lang bezorgt Club Brugge stevige transferkater'

Noa Lang kent een zeer moeilijk seizoen bij Napoli. Er zijn al heel wat geruchten over een snel ...

281
281
'Vrees bij KRC Genk: sterkhouder op weg naar uitgang'

KRC Genk gaat deze mercato mogelijk nog een sterkhouder verliezen. Zakaria El Ouahdi wordt vaak ...

321
321
Lommel droomt dankzij gouden transfer, RWDM met grote zorgen

De Challenger Pro League hernam vanavond na een deugddoende winterbreak. In Limburg werd de derby ...

102
102
Woede bij fans Club Brugge: "Omgekocht!"

Club Brugge is bezig aan zijn match tegen La Louvière. Blauw-Zwart staat bij de rust 2-0 ...

731
731
Van den Bosch uit de ploeg? Oosting velt oordeel

Wat gaat er gebeuren met Zeno Van den Bosch? De centrale verdediger zal weldra zijn transfer naar de ...

280
280
Kleedkamer KAA Gent velt oordeel over De Mil na beker-exit

KAA Gent ligt uit de Croky Cup en dat is een teleurstelling van jewelste. De nederlaag tegen RSC ...

547
547
'Anderlecht onder stoom: transferakkoord met spits'

RSC Anderlecht moet versterking halen, anders zal het bijzonder moeilijk worden om beter te doen dan ...

783
783
Waarom KRC Genk al 25 jaar dé norm is in België

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

221
221

Meer sportnieuws