"Zij wilden toen 32 miljoen euro betalen voor Jordan Lukaku"

door

Jordan Lukaku leek op weg naar een mooie carrière, maar de laatste jaren zat hij in het sukkelstraatje. Vader Roger Lukaku, die integenstelling tot met Romelu wel nog contact heeft met Jordan, kwam bij Het Belang van Limburg met een opvallend verhaal over Jordan. Die liep een absolute toptransfer mis.

Jordan Lukaku maakte bij RSC Anderlecht zijn debuut als profspeler, maar doorbreken lukte uiteindelijk niet in Brussel. Hij werd nadien verkocht aan KV Oostende en daar kwam de carrière van de linkerflankspeler pas echt op gang. Hij toonde zich er als een fysiek sterke en technisch goed onderlegde flankverdediger.

AS Monaco dacht aan Lukaku

Lukaku speelde zich in de kijker van Lazio, dat 5 miljoen euro betaalde voor de Belg. Lukaku begon goed aan zijn avontuur in Rome en mocht vaak spelen. Op zijn hoogtepunt was hij volgens Transfermarkt 7 miljoen euro waard. Dat was een vijftal jaar geleden.

Vader Lukaku kwam met een straf verhaal. "Hij werd slecht begeleid tijdens zijn periode bij Lazio. Monaco wilde op een gegeven moment 32 miljoen euro betalen om hem aan te werven en hij zou zes tot zeven miljoen per jaar hebben verdiend. Maar Lazio weigerde. Jordan had me moeten waarschuwen. Ik zou hebben gepusht", zegt hij.

Aan de oppervlakte bij Adanaspor

Lukaku raakte echter geblesseerd en nadien ging het bergaf. Bij Lazio verdween hij op het achterplan en ze verhuurden hem aan Royal Antwerp FC en Vicenza. In de zomer van 2022 trok hij transfervrij naar Ponferradina. Dat werd geen succes.

Afgelopen zomer tekende hij voor de Turkse tweedeklasser Adanaspor. Daar komt hij sinds eind september steeds vaker aan spelen toe. Momenteel is Lukaku volgens Transfermarkt 275.000 euro waard.

Zal Jordan Lukaku ooit nog in de JPL voetballen?

Meest recent

Antwerp even in paniek: "Hij was buiten westen"

Royal Antwerp FC won gevleid met 2-1 van Zulte Waregem. De Great Old boekt zo een 10 op 12 en doet ...

21
21
Club is Stankovic wellicht kwijt: "Trekt onze aandacht"

Club Brugge lijkt maar één jaar te kunnen genieten van Aleksander Stankovic. De ...

187
187
Magie van Oosting doet Antwerp plots dromen van PO1

Na een turbulent 2025, is Antwerp plots weer springlevend. The Great Old zwalpte vandaag ...

77
77
Manchester City zet Arsenal heel stevig onder druk

In de Premier League ging Manchester City om 13u30 op bezoek bij Nottingham Forest. The Citizens ...

27
27
'Union SG flikt het weer: Boca Juniors klopt aan voor topdeal'

Union SG ziet dat er weer de nodige interesse is in spelers van hun team. Vanuit Zuid-Amerika duiken ...

54
54
Topper weg, toptalent in bij KV Mechelen?

Bij KV Mechelen kennen ze een goed seizoen. De Maneblussers hopen vandaag 2025 af te sluiten met een ...

173
173
'Standard hoopt deze zes transfers af te ronden'

Standard staat in de top zes en dat is hét doel aan het einde van de reguliere competitie. De ...

126
126
Union SG haalt opgelucht adem: "Geen behoefte om te vertrekken"

Bij Union SG zagen ze de afgelopen jaren héél veel volk vertrekken. Op en naast het ...

20
20
Club Brugge bevoordeeld op Genk? Hayen klaar en duidelijk

Nicky Hayen is er bij zijn debuut als hoofdcoach bij KRC Genk niet in geslaagd om zijn ex-ploeg een ...

395
395
'Kompany bezorgt Bayern eigenhandig enorme transferslag'

Vincent Kompany heeft een uitstekende eerste seizoenshelft achter de rug als hoofdcoach bij Bayern ...

239
239
Nieuwe vrouw duikt op bij Van Gucht: ‘Dit blijft nazinderen’

Ruben Van Gucht pronkte de laatste jaren al met veel vrouwen aan zijn zijde. Privé is de ...

112
112
Anderlecht-Charleroi stilgelegd: Hasi reageert op incident

RSC Anderlecht heeft niet bepaald een goed gevoel overgehouden aan de kerstspeeldag. De Brusselaars ...

287
287
'Club opent wintermercato: eerste vertrekker staat klaar'

Binnen minder dan een week opent de winterse transfermarkt officieel zijn deuren. Maar zowat alle ...

578
578
Jan Boskamp luidt alarmklok: "Dat er een einde aan komt!"

Jan Boskamp heeft nooit veel gehad met franjes, omwegen of mooie woorden om de mooie woorden. Als ...

80
80
'Flick vloekt: Barça neemt drastisch transferbesluit'

FC Barcelona heeft het kalenderjaar afgesloten als koploper in La Liga en staat er ook in de ...

147
147
TRANSFERUURTJE: 'Club wil international, meubelstuk weg bij RSCA'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

339
339
‘Hasi smeekt en hoopt: winters wenslijstje Anderlecht’

RSC Anderlecht stond tegen Sporting Charleroi al snel 0-2 achter. Paars-Wit ging uiteindelijk ...

229
229
Furieuze Casper Nielsen maakt ploegmakker compleet af

Standard Luik ging pijnlijk onderuit tegen Sint-Truiden VV. Vooral de rode kaart van Timothé ...

166
166
'Bloedmooie Sydney Sweeney slaat topvoetballer aan de haak'

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

178
178
‘Verschaeren weg in januari: Anderlecht-vraagprijs bekend’

De wintertransferperiode komt eraan en de Belgische clubs zijn volop in de weer. Ook bij RSC ...

269
269
Hayen komt met duidelijk antwoord op Club Brugge-fans

Nicky Hayen kende grote successen bij Club Brugge, maar na een mindere periode werd hij genadeloos ...

737
737
Burgess haalt stevig uit na rode kaart: “En dan nog zeggen…”

Union SG speelde 1-1 gelijk op het veld van Cercle Brugge. In de wedstrijden trok Lothar ...

431
431
Woedende Vandenbroeck verwoest DAZN-journaliste

Zulte Waregem neemt het vandaag op tegen Royal Antwerp FC. Essevee kon al sinds oktober niet meer ...

487
487
Hasi: "Hij komt in januari niet naar Anderlecht"

Olivier Renard zal in januari de fouten van afgelopen zomer moeten rechtzetten. Daardoor is er ...

340
340
‘Duitsland verstomt: Anderlecht plant brutale winterdeal’

Bij Anderlecht durven ze opnieuw groot dromen, en dat merk je in de winterdossiers. De Brusselaars ...

286
286

Meer sportnieuws