'Verrassing van formaat in Rode Duivels EK-selectie'

door
'Verrassing van formaat in Rode Duivels EK-selectie'

Tot aan het EK spelen de Rode Duivels louter nog duels zonder inzet, en dus wordt er al druk gespeculeerd over de 23 gelukkigen die deel zullen uitmaken van Domenico Tedesco zijn selectie. Daarbij broedt de bondscoach mogelijk op een of meerdere verrassingen.

Uiteraard is het voor prognoses eigenlijk nog veel te vroeg. Tenslotte moet er nog heel wat gebeuren alvorens het toernooi volgende zomer in Duitsland wordt afgetrapt. Toch waagt Het Laatste Nieuws zich reeds voorzichtig aan een eerste voorspelling over de knopen die Tedesco dan moet doorhakken.

LEES OOK: PSV lacht tanden bloot: ook Feyenoord blameert zich thuis

Tedesco denkt aan Dendoncker

Indien fit zijn volgens de krant ongeveer 17 spelers nu al min of meer zeker van hun EK-ticket. Voor de overige zes plaatsen wordt het evenwel drummen, zeker mochten Thibaut Courtois en/of Toby Alderweireld alsnog present tekenen. Onder ander Dennis Praet en Mike Trésor vallen daarom nu al uit de boot.

HLN ziet tenslotte geen enkel scenario waarin Tedesco op een van hen eventueel nog een beroep zou kunnen doen. Leander Dendoncker daarentegen pronkt wél nog tussen de lange lijst met twijfelgevallen. Daar krijgt hij het gezelschap van verdedigers die er onder Tedesco nochtans veel frequenter bij waren.

Interessant profiel

Denk maar aan Zeno Debast, Ameen Al-Dakhil of Zinho Vanheusden. Dendoncker was er dan weer alleen bij in juni tegen Oostenrijk, toen hij mocht inspringen omwille van een blessure bij Jan Vertonghen. Sindsdien kreeg de 32-voudig international geen enkele uitnodiging voor de Rode Duivels meer in de bus.

Ook niet in de voorbije interlandperiode, ondanks het afhaken van diverse concurrenten. Ook bij Aston Villa komt hij tegenwoordig amper aan spelen toe. Net zoals pakweg Alexis Saelemaekers zou Dendoncker, die zich tevens op het middenveld uit de slag trekt, niettemin kunnen profiteren van zijn polyvalentie.

Denkt u dat Dendoncker in aanmerking komt voor een EK-ticket?

Meest recent

Consternatie alom: Telenet en Proximus reageren op DAZN

DAZN lijkt niet van plan de oorlog met de Pro League te stoppen. De rechtenhouder van het Belgische ...

18
18
Einde van Gheysens? Antwerp-supporters schieten in actie

Royal Antwerp FC zit in de gevarenzone. Afgelopen speeldag ging het pijnlijk in eigen huis onderuit ...

59
59
Club houdt hart vast: Forbs reageert op bliksemvertrek

Carlos Forbs is dit seizoen één van de aangename verrassingen bij Club Brugge. De ...

113
113
DAZN stampt tegen schenen: fans massaal in opstand

De situatie tussen DAZN, de Pro League en de telecomproviders is volledig geëscaleerd. De ...

502
502
Club Brugge meldt grote verrassing voor Sporting

Club Brugge kijkt namens de Champions League recht in de ogen van Sporting CP. Blauw-Zwart maakte de ...

98
98
Explosieve onrust bij Antwerp: iets veel groters mis

Royal Antwerp FC zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old greep na de ...

202
202
DAZN-oorlog catastrofaal: dit zijn de enorme gevolgen

De DAZN-oorlog tussen de Pro League en de Belgische telecomproviders is compleet ontploft. De ...

523
523
El Ouahdi troeft Union af, ook El Hadj krijgt prijs

Zakaria El Ouahdi van KRC Genk en Ait El Hadj van Union SG zijn in de prijzen gevallen. Tijdens ...

26
26
Via Union naar Galatasaray met Hagi: "Droom die uitkwam"

Union SG staat voor een zware verplaatsing in de Champions League. Ze nemen het vanavond in ...

25
25
Drama Belgisch voetbal: DAZN verbreekt per direct contract

De oorlog tussen DAZN en de Pro League heeft een hoogtepunt bereikt. Het Laatste Nieuws laat weten ...

527
527
TRANSFERUURTJE: ‘Leegloop Club Brugge, goudmijn Anderlecht’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

196
196
VRT dropt groot nieuws: Enorm mysterie rond Tom Waes

Tom Waes heeft niet het meest fijne jaar achter de rug. In november 2024 knalde Waes met zijn ...

63
63
Union SG baalt: in hetzelfde schuitje als Club Brugge

Union SG bekampt in de Champions League Galatasaray. De Turkse landskampioen is al vijftien maanden ...

80
80
Volgend JPL-ontslag al op komst? “Beledigend niveau”

Royal Antwerp FC nam afscheid van Stef Wils na de pijnlijke nederlaag tegen Dender. Op de Bosuil ...

205
205
Real in zak en as na nieuwe ferme tegenslag Courtois

Thibaut Courtois moest afgelopen interlandperiode al verstek geven bij de Rode Duivels en de doelman ...

81
81
Wout van Aert zorgt voor grote shock: Fan van deze club

Wout van Aert mocht dan wel zijn eerste aflevering van De Slimste Mens ter Wereld niet overleven, ...

139
139
Siquet briest bij Club Brugge: Anderlecht of buitenland?

Hugo Siquet werd met veel bombarie binnengehaald bij Club Brugge en de Rode Duivel had ook een grote ...

794
794
‘Standard grijpt in na deceptie: winterse toptransfers’

Standard Luik is met grote ambities aan het seizoen gestart, maar de Rouches staan voorlopig in de ...

206
206
Union schrikt: Hubert verrast enorm tegen Galatasaray

Union SG neemt het in de Champions League op tegen Galatasaray. De Turkse landskampioen is de grote ...

102
102
'Hommeles bij Anderlecht: miljoenenaankoop naar uitgang'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

345
345
Sporting-Club: 'Onverwachte naam in Brugse selectie'

Club Brugge reist dinsdagavond af naar Lissabon. Een dag later wordt daar namelijk het Champions ...

320
320
'Harde realiteit' bij Genk: "Worden ze niet vrolijk van"

De heenronde in de reguliere competitie zit erop en KRC Genk mag bij de teleurstellingen van het ...

287
287
Joos kijkt ogen uit bij Anderlecht: "Europese top én WK met Duivels"

RSC Anderlecht boekte afgelopen weekend zijn eerste uitzege sinds half augustus. Nochtans speelden ...

279
279
'Club Brugge grijpt in: topaanwinst in januari'

Halfweg de reguliere competitie staat Club Brugge netjes in het spoor van leider Union SG. Maar een ...

768
768
Opvallende optie voor Antwerp: JPL-coach naar Bosuil?

Wat al een tijdje in de lucht hing, is sinds zondagavond ook een feit: Stef Wils is niet langer de ...

438
438

Meer sportnieuws